MinRutten antwoordt de Eerste Kamer UIT DE PROVINCIE e* \<*9' Welfare-Werk van „Hef Roode Kruis" PLUCHE KARPET HOLTAP KARPETTEN KARPET KLEEDJES I (545° »575° l758<) I 275 ONDERWIJZERS. De kosten van het Regentschap HOGE RAAD Agenda WERKLOOSHEID IN ZEELAND NEEMT AF TERNEUZEN. Het bevordert de genezingskansen te4 ERNEUZEN bruinisse. MIDDELBURG VLISSINGEN. RODE ROZEN Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Eerste Ka mer inzake de Begroting van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, ligt het in de bedoeling het ontwerp van wet tot herziening van het Voorbereidend Hoger en Middel baar Onderwijs nog dit zittingsjaar bij de Staten-Generaal aannangig te maken. De leerling enschaal van het L. O. is bij de technische herzie ning in 1948 nog tersprake ge komen en voor de kleine scho len aanzienlijk verbeterd. Dit gevoegd bij de overweging, dat elke verdere verbetering ge paard zou gaan met zware of fers van 's Rijks kas, weerhoudt de Minister deze kwestie op nieuw onder het oog te zien. Het blijft noodzakelijk grote aandacht aan het probleem van de onderwijzersreserve te beste den, al zijn de aanwijzingen, die voor de toekomst het beste doen verwachten. Als zodanig noemt de Minister de goede bezetting van de Kweekscholen, welke zich ook in 1950 zal voortzetten. Verder belangstelling voor het otaatsonderwijzersexamen (voor 1950 zijn er 250 candidaten) en tenslotte een ruimere toeken ning van beurzen en renteloze voorschotten. Overigens komt z.i. als mid- üöI tot oplossing van het pro bleem een verhoging van de ieerlingenschaal niet in aanmer king. Het ligt niet in de bedoeling het gebruik van een woorden boek op de eindexamens van de Hogere Burgerscholen toe te staan. De Minister is bereid bij zijn ambtgenoot van Binnenlandse Huisvesting van gerepatrieerden Naar wij vernemen is spoedig de indiening bij de Tweede Ka mer te verwachten van een ont- werp-noodhuisvesting gerepatri eerden. Zaken stappen te doen tot wijzi ging van de bepaling, welke het 'idmaatsehap van de Raad ener gemeente onverenigbaar met het leraarschap verklaart. De Minister volgt met aan lacht de ontwikkeling van het culturele leven. Ook hij heeft met bezorgd heid kennis genomen van de moeilijkheden op cultureel ge bied, welke voor een groot deel door de tijdsomstandigheden worden veroorzaakt. Met name heeft hij oog voor de achteruitgang, die zich af tekent op het terrein van de li teraire- en andere culturele tijdschriften. Aan een wetsontwerp tot re geling van he,t radiobestel wordt gewerkt. Het ligt in de bedoeling het systeem van Omroepverenigin gen te handhaven. Russische^duikboten bij de Philippijnen Volgens de Amerikaanse radio commentator Drew Pearson zou Generaal Mac Arthur onlangs in een geheim verslag gewezen hebben op „het ongewone aan tal Russische duikboten in de Stille Oceaan'. Deze eenheden, die alle duik boten van de 7 en 8e Russische eskaders zouden omvatten, zou den gezien zijn in de wateren van de Philippijnen. Drew Pearson brengt deze in lichtingen in verband met som mige geruchten, volgens welke de ambassade van de Ver. Sta ten te Manilla in de komende weken onlusten verwacht, waar bij moordpogingen op de per soon van President Quirino en van zijn Ministers niet uitgeslo ten zouden zijn. detailhandel moet worden ver staan een complex van onder nemingen, die op het gebied van de verdeling van waren eenzelf de terrein bestrijken. Dit is echter niet het geval by de distributie van een artikel, indien deze in in ondernemin gen van onderling verschillen de aard pleegt te geschieden, zoals consumptie-ijs, dat in tai van inrichtingen van uiteenlo pende aard aan het publiek wordt afgeleverd. Op die gronden heeft de Hoge Raad het vonnis vernietigd en Van H. van rechtsvervolging ontslagen. Verschenen is het Verslag van de Oommissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer over het Ontwerp van Wet tot bepa ling van de som voor de kos ten van heit Regentschap. Hieraan is het voigende ont leend: Sommige leden maakten be zwaar tegen de verhoging v an het bedrag, dat in vergelijking met vroeger op het jaarlijks in komen van de Kroon zal wor den genomen voor de kosten van het Regentschap. Zeer vele andere leden ver klaarden met de motivering van deze verhoging, zoals deze blijkt uit die Memorie van Toelichting, ten volle te kunnen instemmen. Verkoop van consumptie-ijs buiten het Vestigingsverbod. Bij vonnis van de Rechtbank te Dordrecht was bevestigd een mondeling vonnis van de kan tonrechter aldaar, waarbij E. C. van H., groentenkoopman, ver oordeeld werd, daarbij zonder een krachtens het Algemeen Vestigingsverbod Kleinbedrijf vereisite vergunning een tak van bedrijf uitoefende (verkoop van consumptie-ijs). Als bewijsma teriaal was gebezigd een mede deling van de Kamer van Koop handel te Dordrecht, volgens welke een vergunning nodig was, daar de verkoop van con sumptie-ijs in een winkel, waar groente en fruit wordt verkocht, een aparte tak van kleinhandel betreft. In deze zaak kreeg de Hoge Raad de vraag te beantwoorden of de verkoop van consumptie ijs aan het publiek een tak van detailhandel en dientengevolge een „tak van bedrijf" in de zin van het Vestigingsverbod. De Hoge Raad heeft thans overwogen, dat onder tak van HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Sindbad de Zeeman". Concertgebouw, 8 uur. Bioscoopvoorstelling „Nacht van Terreur". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Jeanne d'Arc." MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uurBioscoopvoorstelling „Sindbad de zeeman"; 3 uur: Middagvoorstelling. Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Nacht van terreur"; 2.30 uur: Mid dagvoorstelling. AXEL: Het Centrum, 4.1o en 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Fort Apache". BIERVLIETVoetbalwe d- strijd West Zeeuws-Vlaande- ren—Oost Zeeuws-Vlaande ren. VRIJDAG NIEUWVLIET: Stadsherberg, 10.30 uur: Aanbesteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud der water- kerende werken van de cala- miteuze Advenispolder. CADZAND: Hotel Adr. Mas- clee, 2 uur: Openbare in schrijving tot het verlenen van de politievergunning tot het rapen van broed- of mos selzaad van het Calamiteuze Waterschap Tienhonderd en Zwarte. De werkloosheid in Zeeland neemt thans snel af. Dit is een gevolg van het werk, dat in de landbouw weer moet gebeuren als het uitdunnen van suikerbieten en het wieden van zilver uien, enz. De laatste weken werden door het arbeidsbureau meer dan 100 personen in het vrije be drijf geplaatst. Het aantal werklozen zal dan ook het eerst weer beneden 100 liggen, hier van werken dan nog ongeveer 50 personen in D.U.W.-verband bij de herverkaveling op Wal cheren. In Terneuzen wordt straks vilt gemaakt. Door de „Eerste Nederlandse Konijnenhaar-industrie", (in oprichting) is aan de gemeente Terneuzen verzocht voor de uit oefening van haar bedrijf ter- teinen en gebouwen in huur koop beschikbaar te stellen. De „Eerste Nederlandse Ko nijnenhaar-industrie" stelt zich ten doel de vervaardiging uit konijnenhaar van grondstoffen voor de Viltfabricage. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen hebben de Raad gesteld percelen met opstallen, toebehorende aan de P.Z.E.M., die na verbouwing voor het be oogde doel bruikbaar zijn, aan te kopen en in huurkoop aan de nieuwe industrie ter beschikking te stellen. Over de kop. Gisterennamiddag te ongeveer kwart voor zes had de bestuur der van een kleine personen auto, de stoffeerder A. C. de F„ geluk toen hij in de bocht nabij de vroeger Sasse Poort finaal over de kop ging en er persoon lijk zonder kleerscheuren van af kwam, zodat het ongeval zich be perkte tot materiële schade aan de auto. De paavmuers Parochiehuis. in ïiet Als iemand lang ziek is, gaat hij piekeren en tobben. Dat vertraagt zijn genezing, want bet is een bekend feit, dat de geestelijke insteling van een patiënt van grote invloed is op zijn genezingskansen. Om dat fatale gepieker van angdurige zieken te voorkomen verricht het „Ned. Rooue Kruis net zgn. Welfare-Werk. in de ziekenhuizen. Daardoor wordt de patiënten door zinloze han denarbeid de gelegenheid ge boden om zelf. dingen te maken. Zij worden daardoor afgeleid van hun ziekte; en het gevoel van nutteloos in hed liggen ver dwijnt, want zij zijn in staat kste te scheppen, dat anderen nut of vreugde kan brengen. In alle militaire- en in tien tallen tourgerhospitalen en sa- •jatoria (o.a. in Appelscha) wordt deze afleingstherapie door bet Ned. Roode Kruis toe gepast. in samenwerking met doktoren en verpleegsters, tot heil van de zieke, die weer de vreugde kent van tot iets i-i .staat te zijn en iets tot stand te brengen en dat bevordert zijn genezingskansen aanzienlijk. Te alen tijde kan een be roep worden gedaan op de hulp van bet Rooae Kruis, dat slechts ééns per jaar een be roep doet op bet publiek. Dun vraagt het hulp, om te kunnen helpen. Ook U'. (Advertentie) 2 De overstromingen in Canada Ingevolge de toenemende ver woestingen veroorzaakt door ae overstromingen van de Red Ri ver in de Provincie Manitoba, 'nebben ae autoriteiten Zondag de ontruiming bevolen van de stad St. Boniface. Er wordt ge vreesd dat de vloed van de Red River, die nog steeds stijgt door ten hevige wind, de dijken zal doorbreken en zodoende St. Bo niface en een andere wijk van Winnipeg zal overstromen. Een nooddijk, die 10 km lang en 3 50 meter hoog is, wordt thans bewaakt, door 10.000 vrijwil-i- gers, die beschikken over ma teriaal -ter waarde van meer dan. twee millioen dollar. Reuter meldt nader, dat het water voor het eerst sinds 14 dagen daalt. (Advertentie) .v 190 X 290 cm 200 X 280 cm vanaf 230 X 330 cm vanaf vanaf Vorming van een leger in West-Duitsland Gerhart Eisler, de leider van bet Oost-Duitse voorlichtingsbu reau, heeft op een conferentie roet meer dan honderd Oostelijke em Westelijke correspondenten verklaard, dat van Brits-Ameri kaanse zijde gebruik wordt ge- maakt van een geheim plan voor reorganisatie van de Wehrmacht, dat in 1944 zou zijn opgesteld, teneinde een „anti-democratische leger van huurlingen" te vormen. Volgens de voormalige ma joor Walter Brücker, destijds officier bij de generale staf der Nazi's, die verklaarde aan de opstelling van het geheime plan te hebben medegewerkt, is dit huidaandoeningen. Doet de Jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, I zodat de huid zich kan herstellen. Voor een goed gevulde zaal gaven de padvinders en welpen van de „Doormangroep II Ter neuzen" te Terneuzen een leuke uitvoering. Notaris Hoving opende in zijn kwaliteit als plaatselijk voor zitter de bijeenkomst en sprak woorden van waardering tot de leidsters en leiders, die moeite noch zorgen sparen om de jeugd de vele goede eigenschappen, omschreven in padvinders- en v, elpen wet bij te brengen. Achtereenvolgens werd een gevarieerd programma afge werkt, bestaande uit tableau- werk, dans, voordracht, cowhoj - songs en toneel. De door hopman M. Pattis. geschreven schetsjes „Pietje is verdwaald" en „In het kamp" deden het zeer goed o.i. be ter dan het toneelstuk „De ge heime zender" en hadden door het natuurlijke en onge dwongen optreden van de zeer jeugdige „artisten" (vooral van de kabouters) een eigen beke ring. Ko van Akkeren bracht op verdienstelijke wijze een drietal .'cordrachten ten gehore. De tweede .en laatste serie cowboy-songs waren beter dan de eerste serie, die qua zuiver heid van toon nogal dubieus was Hoewel er hier en daar wel eens wat haperde wat overi gens bij zo'n grote schare van jeugdige medewerkers niet te verwonderen valt kunnen de Terneuzense padvinders op een geslaagde avond terugzien. In de pauze was er een ver loting, terwijl aan het slot van de avond mevrouw Hoving met welgekozen woorden namens de moeders van de welpen var. haar waardering blijk gaf en haar dank vertolkte door het aanbieden van bloemen aan Akela (mej. Corrie de Vries), Baloe (mej. Corrie van Akke ren) en Bahera (mej. Adri Op peneer). Na een dankwoord van hop man Pattist- werd de avond be sloten met het zingen van twee coupletten van ons volkslied. Een onderscheiding. De heer G. de Weerdt te Bres- kens, vroeger te Terneuzen, ont ving dezer dagen het herinnc- ringskruis 19401945 voor het vele werk dat hij tijdens de oorlog in dienst van het Roode Kiuis te Terneuzen heeft ver richt. Herstel „Walvisch" De herstelling van de Belgi sche sleepboot Walvisch, die na dat zij door de Bergingsmaat schappij Van der Tak te Rotter dam, van de bodem der Schelde was opgehaald, en bereids in het droogdok van de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij was opgenomen, is aan genoemde Scheepsbouw Maatschappij op gedragen. v Amateur-fotografen exposeren. Van 17 tot 20 Mei zal de Ter l neuzense vereniging van ama teur-fotografen „Het Kiek- kastje" een kleine tentoonstel ling inrichten in de kum-zaak „Arti", Nieuwstraat 46 alhier. De expositie is dagelijks ge opend van 14 tot 17 uur, terwijl op Hemelvaartsdag van 10 tot 12 en op Zaterdag 20 Mei van 19 tot 21 uur gelegenheid tot bezichtiging wordt gegeven. Vandaag spreekt de heer W. J. A. Bartels, vice-voorzittex van de Bond van Nederi. amateur fotografen, in Arti. Zijn on derwerp luidt: „Zo kant U het ook". Weinig mosselzaad in de Waddenzee. De geruchten, dat er in het 'Noorden van ons land weinig of geen mosselzaadval zou zijn ge- geweest in het afgelopen jaar, worden thans in de praktijk be vestigd. Nu de Waddenzee weer voor het vissen van mosselzaad is opengesteld voor de Zeeuwse Sa Wieringer mosselvissevs wordt Intensief gezocht naar nieuwe mosselzaadbanken. Be halve een zeer klein stukje na bij Texel in de Texeistroom, is het tot heden nog niet gelukt mosselzaad van de val van 1949 te vinden. Voor de kust van Schouwen en Goeree en Voorne kwam dit jaar wel mosselzaad voor. De Waddenzee is echter ais vanouds de voorradschuw, voor het halen van mosselzaad door Zeeuwse mosselkwekers. Het niet voorkomen van mossel zaadval noch in 1948, noch ln 1949 in de Waddenzee zal niet nalaten, op de Zeeuwse mossri- icultuur een ongunstige invloed uit te oefenen. Gevaar van oeverval na bij Zijpe. Daar er gevaar voor een oever- val bestaat nabij het kustlicht op de zgn. Zijpse Bout te Zijpe, aan de Waterkering van het Ca lamiteuze Waterschap Bruinis se, is ter plaatse bij dat kust licht een zgn. wrakton neerge legd. De aanbesteding voor het zin ken van zgn. zinkstukken met steenbestorting om de stromin gen te beteugelen of van rioh- t.ing te doen veranderen, zal eerstdaags worden gehouden. Zuid-Sloepolder wordt voorlopig verpacht. De nieuwe Zuid-Sloepolder tus- ren Walcheren en Zuid-Beveland zal nog dit jaar voor twee jaar worden verpacht. In Augustus a.s. zal de inzaai van koolzaad geschieden. Dit gewas moet het eerste bouwjaar worden geteeld, emdat aanvankelijk het zoutge halte van nieuw ingepolderde grond te hoog is voor andere ge wassen. Het gevolg is, dat de eerste tijd geen normaal bedrijf in de polder mogelijk is. Daarom wordt met toestemming van de grondkamer voorlopig overge gaan tot tijdelijke verpachting der gronden voor de tijd van twee jaar. Inmiddels kan dan de definitieve verpachting nader be studeerd en voorbereid worden. Deze tijdelijke verpachting staat geheel los van de definitieve uit gifte en de tijdelijke pachters zullen geen enkele aanspraak kunnen maken op een definitieve toewijzing. Aan hen zal ook geen voorkeur worden verleend- De voorlopige verpachting zal geschieden in percelen van een grootte, variërende van 8 tot 30 ha. Over de definitieve verpach ting valt nog weinig te zeggen. Gedacht wordt aan de stichting van landbouw- en tuinbouwbe drijven. In verband met de uit stekende kwaliteit van de gron den zullen er in de nieuwe pol der typische akkerbouwbedrijven worden gevestigd, dus geen ge mengd bedrijf en geen veehou derij. De grootte van de fruit- teeltbedrijven zal variëren van 4 tot 8 ha, die van de landbouw bedrijven van 25 tot 50 ha. Ook staat nog niets vast over de stichting van bedrijfsgebouwen, doch wel wordt overwogen deze gebouwen zo mogelijk door de staat te doen stichten. Plannen voor Gemeentelijk Sportterrein. Zoals gemeld, wordt in 1953, ter gelegenheid van het 850-ja rig bestaan van de stad in Mid delburg een algemene Zeeuwse tentoonstelling gehouden. Het ge meentebestuur heeft besloten deze expositie te houden op een groot terrein aan de Nieuwe Ylissingse weg, dat eigendom van de gemeente is en aanvankelijk uilsluitend voor woningDouw was gereserveerd. Men heeft echter thans andere plannen met deze grond. Groten deels zal het terrein gebruikt werden voor aanleg van een ge meentelijk sportpark, dat 'n wed strijd veld met grasbaan, twee korfbalvelden, een handbal veld en een hockeyveld zal omvatten. Lit zal officieel in gebruik wor den genomen na afloop va* de tentoonstelling. Verder wordt op het terrein een nieuwe zwem inrichting aangelegd. Tenslotte zullen er nog 600 woningen worden geplaatst, aan sluitend bij de bestaande bebou wing van de stadswijk 't Zand. Aan de aanleg van het zwembad werdt voorrang verleend; wel licht kan het reeds volgende- zo mer in gebruik worden genomen- De gemeentelijke sportterrei nen in de „Nadorst" worden be stemd tot oefenvelden. Achter het toekomstige sport park ligt het buiten Torenvliet. Daaromheen wordt 'n park aan gelegd. Daarbij is ook gedacht aan de bouw van een klein open luchttheater. 91) ut LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. (Nadruk verboden) c neooen Iris bleef staan. „Is dit alles -kan gekomen van generaal Pat- wat je te zeggen hebt? Adieu! o i nomhorcr verwenste zn: can in Beieren. Organisaties van officieren, zoals de Brudersehaft, die na de oorlog in vfesit-Duitsland zijn opgekomen, maken volgens Brücker deel uit van dit geheime Er zou reeds een geheime Duitse generale staf bestaan by Hamburg, die de werkzaamhe den coördineert en controleert van voormalige Nazi-generaals zoals Franz von Halder en Hasso von Manteuffel. Reeds een 450.000 Duitsers was geformeerd in militaire of semi-mihtaire organisaties in West-Duitsranu. Von Demberg verwenste zijn drift, hij kon niet onhandiger zijn opgetreden. Hoe gemotiveerd zijn afkeer van Iris Rosmüller was hij mocht haar niet tegen zich ir. het harnas jagen nu hij haar nog nodig had. Met een paar grote stappen haalde hij Iris in. „Ik had het niet moeten zeg den"bekende hij. „Het spijt me lat ik me een ogenblik liet gaan Jaar stel je in mijn plaats! Je ebt me in een ellendige positie ebracht. Waarom?" „Waarom? Je bont kort van lemorie zeg! Herinner je de avond in Hildegardstrasse!" „Laten we daar een streep door halen. Iris! Je kunt me een dienst bewijzen en ik wil er goed voor betalen." „Geld is altijd welkom. We be spreken de zaak ergens, waar ik wat te eten en te drinken krijg „Hier is een Aschinger." Iris trok de wenk prauwen om hoog. „Ik kan er niet op pochen, dat je me in eerste klas gelegen heden brengt. Vroeger moest ik me tevreden stellen met het Alexandra, vanavond met een Aschinger. Enfin! Straks beter! Zij volgde Von Demberg in het restaurant, bestelde een Wiener Schnitzel en een fles Tokayer. Voor de vorm at hij wat mee, maar dronk uitejst matig. Een maal had hij met Iris leergeld betaald, hij wachtte zich voor een herhaling. „Draai af!" zei ze na een poos je. „Het gaat om een dienst, die ik je moet bewijzen. Wat voor dienst?" „Allereerst wil ik weten hoe je er in slaagde me bij mijn vrouw zo zwart te maken. Ik heb mijn vermoedens, maar ver lang zekerheid- Die kun jij me verschaffen. Bepaal zelf de prijs „Schep toch niet altijd zo op met je geld! Heb je nóg niet in gezien, dat voor geld niet alles te koop is? Om je op weg te hel pen: de comedie in Deauville ging niet van mij uit." „Neen. Van Philip Wagner." „Zo'n enkele maal kom je pien ter uit de hoek!" „Wat heeft hij tegen mij?" „Hulde! Wat heeft hij tegen me?" herhaalde zij,, zijn toon na bootsend. „Zeg gerust dat hij je niet kan luchten of zien!" „Geef me zijn adres!" „Om een robbertje met hem te vechten? Dan garandeer ik je een stevig pak op je gezicht!" „Mijn zaak, hoe ik Wagner aan pak", zei hij koel- Iris schudde het hoofd. Het strookte allerminst met haar plannen, dat die twee elkaar zouden ontmoeten. Von Demberg was zeer rijk en dus in staat, Wagner een bedrag te bieden, waardoor diens haat het wel eens tegen de hebzucht kon af leggen. Dan ging een ander strij ken met de veren, die zij zich had voorgenomen zelf te pluk ken. Zij bezat de brief nog en deze moest haar een fortuin heb ben opgebracht eer Von Dem berg het adres van Wagner te weten kwam. Iris' besluit stond vast. Zij trok haar mantel aan. Het was voor hem het sein om af te rekenen. Toen ze buiten waren zei ze: „Nu naar het Rio- Rita!" Beslist antwoordde Von Dem berg: „Ik denk er niet aan!" „Benauwd dat voorname vrien- j den je met mij zien hé?" onder stelde zij volkomen naai' waar heid. „Weinigen zullen een knap pere vrouw bij zich hebben Eigen roem?.O neen! Ik weet v/at ik waard ben." „Je wou daar straks het Troca- dero binnen. Goed we gaan er heen! De enige concessie die ik doe." „We zijn niet ver van de Tau- entzienstrasse. Ik wil naar het Rio-Rita", hield zij aan. „Je kent mijn antwoord. Het blijft er bij." „Loop dan naar de maan! Iris keerde Von Dernberg de rug toe en stapte de Auguste- Viktoria Platz over. Hij zag haar na in de stille hoop, dat zij zou terugkeren. Alleen zij was in staat hem Wagner's adres te ge ven. Doch niet raar het Rio-Rita met zo één! hamerde het in zijn hersens. Zonder twijfel trof hij er bekenden en voor niets ter v/ereld wilde hij de schijn wek ken, alsof hij de rol van „Dat wat je niet hebt" voortzette. Iris keerde echter niet terug en schok schouderend koos Von Demberg de tegenovergestelde richting. Hij wist waar zij woonde. Schrifte lijk zou hij informeren, hoe hoog haar prijs was. (Wordt vervolgd). In Vlissingen wordt graan opgeslagen. Door de grote aanvoer van granen in Nederland bestaat in de grote havens nog slechts wei nig mogelijkheid tot opslag hier van. Daarom zullen nu ook en' ge loodsen op het haventerrein te Vlissingen voor dit doel wor den gebruikt. Gisteren werd de eerste lichter met graan uit Rotterdam verwacht. Uitbreiding Middelbaar Technische School. De Middelbaar Technische School, verbonden aan de Zee vaartschool „De Ruijterschool te Vlissingen, zal binnenkort met een machine-laboratorium worden uitgebreid. Voor de installatie hebben de NV. Kon. Mij. „De Schelde" de Kon. „Java-China-Paketvaart- lijnen" en de tankvaart Mij. „La Corona" hun medewerking toegezegd.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2