De ontvangst van het plan-Schuman in Duitsland Amerikaanse Senatoren Het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Parijs De Landbouwpolitiek en de betalingsbalans /an jnie de het nooit Of de door Frankrijk ged me voorstellen tot een ver eniging van de Franse en D litse kolen- en staalindu strie voor Duitsland aantre kkelijk zullen zijn, hangt ge heel af van de vraag, hoe de aan beide partners toege zegde gelijke rechten zullen worden verwezenlijkt. Handhaving van het huid ge maximale Duitse staal- quotum en van de huidige vorm van het Ruhrstatuut zullen moeilijk met zulk een gelijkberechtiging in over eenstemming te brengen zijn. waarschuwen tegen het verlenen van verdere onafhankelijkheid aan de West-Duitse regering WEERSVERWACHTING ties: 5 regels 60 «A3 10 ct.; minimum pw (er nummer Belgische gskwestie Lie ontmoet Stalin tIT DE rSCOURANT IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. frankerlnjg bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE DINSDAG 16 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1424. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm Het; minimum per advertentie f Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel ms«B 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent me«r. Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. dot (Van de A.N.P.-correspondent) Aldus kan in het kort de cri- tiek worden samengevat bij de reacties, die het plan tot dus verre in de Westduitse Bonds republiek heeft gewekt. Voor zover het de politieke aspecten betreft kan men spre ken van een algemeen toejuichen van het plan-Schuman. Dat het beginsel ervan in Duitsland op tegenkanting zou stoten kan dan ook moeilijk worden verwacht. Veeleer heeft men hier in de meeste commentaren doen op merken, dat de door Schuman geopperde idee van oorsprong Duits is. Inderdaad is, afgezien van Dr Adenauers jongste inter view voorstellen, in het laatste jaar een serie van Duitse opmer kingen te noteren geweest, die in de richting van een industriële verbinding over de grenzen heen weeen. De eerste daarvan kwam van de zijde van de Minister-Pre sident" van het direct betrokken Duitse land Noordrijn-Westfalen, Dr Karl Arnold. Zij is bekrach tigd door een uitspraak van de Landdag van dit land. Ook de Westduitse federatie van vak bonden heeft een dergelijke prin cipiële uitspraak gedaan. Boven dien is meermalen uit de hoek der parlementaire oppositie in dezelfde richting gewezen. Al deze Duitse voorstellen on derscheidden zich echter in een belangrijk opzicht van het Fran se plan, voor zover dit tenminste reeds te beoordelen is. Zij alle gingen ervan uit, dat de huidige Ruhr-autoriteit tot een overkoe peling der gehele Westeuropese zware industrie zou worden uit gebreid en daarmee in feite als een speciaal op het Ruhrgebied gerichte controle zou verdwijnen. Tan een opheffing van de Ruhr-autoriteit is echter in het Franse plan nog geen sprake en de meeste Duitse commentaren betwijfelen of zonder deze op heffing een werkelijk gelijkbe rechtigd naast elkaar staan van de Franse en Duitse industrie, en eventueel ook die der andere landen welke tot de unie zouden wensen toe te treden, practisch mogelijk zal zijn. Het scherpst werd deze be denking geuit door de voorzitter van de Vereniging van Staalfa brikanten, Fugmann, toen hij zeide, dat de Ruhr-industrie voor wat de belangrijkste elementen van haar werk betreft, onder de directe controle staat van haar voornaamste concurrenten op de wereldmarkt. De eerste reactie der Ruhr-fa- brikanten is overigens een nieu we aanval op de beperking der Duitse productie tot 11.1 millioen ton staal per jaar geweest, een beperking, die naar hun mening al evenmin in overeenstemming te brengen was met een unie van gelijke rechten en daarop ves tigde de vicekanselier en Duitse vertegenwoordiger in O.E.E.C. en Ruhrautoriteit, Bluecher, de aandacht ook niet met de po litiek van liberalisering van de handel. Een toon van wantrouwen. In deze Duitse opmerkingen en in een groot aantal persbe schouwingen klinkt een toon van wantrouwen jegens de werke lijke Franse bedoelingen. Dit wantrouwen schijnt versterkt, doordat men hier de naam Mon- net met het plan verbonden heeft, de naam van degene, die men hier steeds heeft gevreesd als promotor van de na-oorlogse uitbreiding der staalindustrie in Lotharingen. Het Duesseldorfse „Handelsblatt" schrijft: „Duits land kan niet in besprekingen Vijf Amerikaanse Senatoren Lebben Zaterdag bekend ge maakt, dat zij een brief hebben gezonden naar de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, die te Lon den vertoeft, waarin zij gewaarschuwd hebben tegen het verlenen van verdere onafhankelijkheid aan de West-Duitse. Regering. Ook drongen zij aan op verwerping van elk voorstel tot ver groting van de West-Duitse staalproduetie tot boven het bestaande jaarlijkse quotum van 11,2 millioen ton, daarbij be richten citerend, dat staal uit het Ruhrgebied wordt gezonden naar onder Sow jet-Russische invloed staande landen. met Franse vertegenwoorcugers treden wanneer de voorbelasting van het staalquotum van 11.1 millioen ton wordt gehandhaafd. De unie-gedachte kan van Duit se zijde niet zo worden opgevat alsof,na samenvoeging der Duitse en Franse staalindustrie, het ontoereikende Duitse quotum zal blijven voortbestaan en het Franse plan-Monnet zonder wij zigingen op kosten van het Ruhr-potentieel verder zou wor den uitgevoerd". De leider van de Vakgroep der Duitse staalindustrie, Dr Muel ler heeft er ons op gewezen, hoe zeer de structurele veranderin gen in de Europese staalindustrie de Duitse productie naar het der de plan hebben verschoven. In het bijzonder dat de modernise ring der Europese staalindustrie door de ontwikkeling der breed- walserijen voor Duitsland ernsti ge gevolgen heeft. De Verenigde Staten hebben thans 36 van zul ke walserijen en hebben daar door de productieprijzen voor staalplaten met de helft kunnen verlagen. De Europese landen hebben na de oorlog met de hulp van Marshallgelden zulke walse rijen gebouwd, terwijl de walse- rij, welke Duitsland in Dinslaken bezat, is ontmanteld en naar de Sowjet-Unie geleverd. Volgens Dr Mueller is Duitsland door het gemis van deze moderne instal latie en door het feit, dat het tengevolge van de opgelegde be perking zijn productiecapaciteit niet efficiënt kan benutten, in 'n positie geraakt, waarin het twij felachtig is of het zich op een vrije markt zal kunnen handha ven. Dit ondanks het feit, dat het Ruhrgebied nog altijd geldt als de economisch meest gunstige standplaats voor een moderne staalindustrie. Opgemerkt dient te worden, dat een groot deel der Duitse commentaren het plan niet aan Schuman doch eerder aan Ache son toeschrijft, waarbij zelfs de veronderstelling wordt geuit, dat het door de Amerikaan zou zijn afgedwongen als ruil voor de voor Indo-China toegezegde hulp. Hoe dit zij, van Duitse zijde kan men zich vleien met de ge dachte, dat de hier reeds zo lang geuite bedenkingen tegen de door nationale interessen ver oorzaakte versnippering der Europese staalindustrie in Ame rika niet zonder gehoor zijn ge bleven. Men verwijst hier naar het door de Amerikaanse „Joint Committee in foreign economie cooperation" aan het Congres gezonden rapport, waarin het heet: „Het wellicht opmerkelijk ste kenmerk van het E.C.A.-pro- gramma voor de inrichting van breedband-walserijen in Europa is de omstandigheid, dat Duits land niet zulk een inrichting zal verkrijgen ofschoon het Ruhrge bied meer natuurlijke voordelen voor de verwerking van staal biedt dan enige andere streek in Europa". Uitbreiding en modernisering der industrie moesten volgens het Joint Committee daar ge schieden, waar de voorwaarden het gunstigst waren. Dat Ameri kaanse functionarissen en orga nen in Duitsland het plan ter stond zijn bijgevallen en het in deze geest hebben geïnterpre teerd, heeft de veronderstelling versterkt, dat de verrassing uit de koker van Washington stamt. Een en ander doet natuurlijk niet af aan de Duitse waardering voor de geste van Schuman; het doet echter met des te grotere belangstelling uitzien naar het standpunt van de overige part ners in de Ruhr-autoriteit. Debarlcatie Johan van Oldenbarnevelt" Gisterenmiddag om 12 uur be gon de debarkatie van de circa 1800 passagiers (hoofdzakelijk burgers en enige leden van het K.N.I.L. met hun gezinnen), die met de „Johan van Oldenbarne velt", van de Stoomvaartmaat schappij „Nederland" uit Indone sië in Amsterdam arriveerden. Onder deze passagiers bevon den zich 17 Rode Kruiswerkers ei', werksters, die veelal gewerkt hebben in de mobiele teams, die geneeskundige hulp brachten aan de Indonesische bevolking in af gelegen streken. Tot deze 17 re- patriërenden behoren voorts een vrouwelijke arts, apotheker-as sistente, een secretaresse, een .huishoudkundige en een chauf feur-monteur, die allen hebben gewerkt voor de missie van het Nederlandse Rode Kruis in Indo nesië. Parijs maakt zich. op om Koningin Juliana en Prins Bern hard te ontvangen. Sedert 2 Juni 1912, toen President Fal- liére Koningin Wilhelmina ontving, is het de eerste maal, dat de Nederlandse Souvereine een officieel bezoek aan de Franse hoofdstad brengt. De gemeenteraad van Parijs wil aan deze ontvangst alle luister bijzetten van Koninklij ke bezoeken in het verleden. Zo zal op de Place d'Itali een ere poort worden opgericht, ver sierd met de Franse kleuren en die van het Huis van Oranje, waardoor de Koningin het Ely sée zal betreden na op Dinsdag 23 Mei te Orly geland te zijn. Het traditionele bezoek aan het stadhuis zal 2 dagen later plaats vinden, in de ochtend van Donderdag 25 Mei. De Konin- Gefusilleerde gijzelaars worden herdacht Op 15 Augustus a.s. zullen de oud-gijzelaars hun medegevange nen van destijds, die op 15 Aug. en 16 Oct. 1942 door de Duitsers werden gefusilleerd, herdenken. Bij die gelegenheid zal er een eenvoudig monument worden onthuld op het landgoed „De Rovert'' te Goirle, waar de eer ste vijf gijzelaars werden dood geschoten. In de brief zeggen deze Se natoren, dat de mogelijkheid bestaat, dat enkele van de po gingen, om West-Duitsland te binden aan de Atlantische ge meenschap, de praktijk het on gelukkige gevolg zouden kunnen hebben, dat de bestaande Wes terse eenheid er door verzwakt wordt en dat de machthebbers in de Sowjet-Unie daar voordeel bij zouden kunnen hebben bij hum pogingen, om geheel Duits land binnen het Oostelijke lan- demblok te brengen. De Sena toren stellen voor, dat, in plaats van telkens weer de nadruk te leggen op de staalproduetie en "de zware industrie in het Ruhr gebied, de geallieerden van de Duitse Regering te Bonn zullen verlangen, dat deze zich zal concentreren op maatregelen tem bate van het gehete Duitse volk op de 5 voornaamste eco nomische gebieden: Nileuwe verdeling van land bouwgronden, de productie van verbiruiksgoederen in de indu strie, een woningbouwprogram- ma, de concurrentie in het be drijfsleven en vergroting van de koopkracht van de gehele be volking. Zij geven als hun me ning te kennen, dat het gebruik van tegenwaardegelden voor de financiering van deze program ma's noodzakelijk is. Onder verwijzing naar berich ten, dat er zendingen staal uit het Ruhrgebied gaan naar lan den, die onder Sowjet-invloed staan .en dat er in West-Europa, met inbegrip van Duitsland, reeds een staaloverschot is, wordt in de brief gewaarschuwd tegen 4 grote gevaren, die zou den kunnen voortvloeien uit een grotere productie van staal in het Ruhrgebied op dit ogenblik: 1) vorming van een West- Europees staalkartel onder Duits 'toezicht. 2) grotere verschepingen van staal uit het Ruhrgebied naar hat Sowjet-gebiied, met inbegrip van het communistische China. 3) Diplomatieke en militaire toenadering tussen Duitsland en de Sowjet-Unie. 4) Dat in geval van een Rus sische invasie, de grotere Duitse staalproduetie alleen maar de industriële en militaire sterkte van de Sowjet-Unie zal vergro ten. In de nota aan de Tweede Kamer inzake de deviezenposi- tie wordt een apart hoofdstuk gewijd aan de betekenis van de landbouwpolitiek voor de betalingsbalans. De minister van Fi nanciën zegt daarin o.m.: Indonesische autoriteiten vallen Nederlandse regering aan Indonesische autoriteiten heb ben gisteren de Nederlandse Re gering aangevallen, omdat zij in gebreke bleef haar Indonesische troepen in de federale gebieden m de hand te houden. Zij ver klaarden, dat Nederland ver antwoordelijk was voor een schade tot een bedrag van 200 millioen gulden bij de recente plaatselijke opstanden. Een woordvoerder van de Re gering beschuldigde indici- plinaire leden van het K.N.I.L. van het deelnemen aan de op stand op Ambon en de opstand onder leiding van Westerling in West-Java. De Minister van Defensie deelde later in een openbare bekendmaking mede, dat Neder land verantwoordelijk is voor het in de hand houden van de K.N.I.L.-leden en het gebruiz van hun materiaal tot de ont binding of de overgang van de ze militairen naar de federale dienst. Het is noodzakelijk, dat ook door de landbouw een zo gering mogelijk beroep wordt gedaan op de schaarse buitenlandse betaal middelen, die ons ter beschik king staan, terwijl de export van de daarvoor in aanmerking ko mende producten moet worden opgevoerd. De Nederlandse land bouw zal in de toenemende be hoefte aan voedsel van het Ne derlandse volk moeten voorzien. In dit verband dient de aan dacht gevestigd op de sterke groei van de bevolking. Eind 1949 bereikte Nederland een in wonertal van 10 millioen. Dit be tekent ten opzichte van de jaren 1936 t/m 1938 een stijging van 18 °/o. Verwacht wordt, dat in 1960 Nederland 11 millioen in woners zal tellen, of wel ten op zichte van eind 1949 een toene ming van 12 o/o. De structuur van de Neder landse landbouw, welke wordt gekenmerkt door het typische kleine boerenbedrijf, maakt het noodzakelijk veredelingsproduc ten voort te brengen. Deze pro ductierichting is aangewezen op invoer van grondstoffen en ex port van veredelde producten, zoals zuivel, vlees en eieren. Om nu de import van grond stoffen, met name voedergranen, zoveel mogelijk te verminderen, wordt getracht de productie van voedergewassen in eigen land op te voeren. Dit is mogelijk, indien de keuze der gewassen voor de akkerbouw zich meer gaat rich ten op de verbouw van hak- vruchten zoals aardappelen, voe der- en suikerbieten. De op brengst hiervan is per opper vlakte-eenheid onder de Neder landse omstandigheden hoger dan van de granen. Verhoogde productie van het grasland kan worden verkregen door zwaardere bemesting, ge paard gaande met het ensileren en kunstmatig drogen van jong eiwitrijk gras. Er zal voorts naar worden gestreefd door het om zetten van daarvoor geschikt grasland in bouwland te komen tot een veelzijdige productie met een hogere opbrengst ten behoe ve van de varkens- en pluimvee stapel. Voorts zal het nodig blijken het rundvee te voorzien van eiwitrijke voedermiddelen (vee koeken) welke uit import wordt verkregen. In ieder geval wordt door een hogere opbrengst van het gras land een besparing op de invoer verkregen en worden mogelijk heden geopend om bij een gelij ke invoer van voeder een grotere rundveestapel onder rationele productievoorwaarden aan te houden. Wat de akkerbouw betreft kan er worden op gewezen, dat een uitbreiding van de suikerbieten- verbouw een belangrijke bespa ring op de import van suiker kan geven, welke van belang is, omdat import van suiker slechts mogelijk is uit de dollargebieden. Communiqué vanTde Noord-Atlantische Raad In een communiqué, dat giste ren, na afloop van de eerste dag der conferentie van de Noord- Atlantische raad, werd uitgege ven, werd verklaard dat de Mi nisters van Buitenlandse Zaken der twaalf Noord-Atlantische verdragsstaten de in het laatste jaar gemaakte vorderingen heb ben nagegaan en van mening hebben gewisseld over de poli tieke ontwikkelingen in de we reld. De Ministers verklaarden van daag weer bijeen te zullen ko men*, om de rapporten, die hun zijn voorgelegd door de commis- Gies voor landsverdediging, finan ciën en economische zaken, tot in bijzonderheden te bestuderen. „Noord-Atlantische Federale Unie" De democratische senator Es- tes Kefauver heeft bij de senaat aangedrongen op het onverwijld aanvaarden van een resolutie, welke reeds in Juli 1949 aan het congres is voorgelegd en waarin president Truman wordt ge machtigd de politieke leiders van de staten-ondertekenaren van 't Noord-Atlantische verdrag uit te nodigen bijeen te komen, ten einde de beginselen voor het stichten van een „Noord-Atlan tische federale unie" te bespre ken. Senator Kefauver drong er tevens op aan, dat dit voorstel door minister Acheson tijdens de besprekingen te Londen der Westelijke grote drie" ter spra ke zal worden gebracht. „De tot nu toe gevolgde di plomatie is onvoldoende geble ken. De methode, om te pogen het communisme nu eens hier en dan weer daar in beperkte mate tegen te houden, heeft het niet kunnen stoppen", verklaarde hij nog. nog buitenlanders in Perzië ge haald werden, in het bijzonder Amerikaanse deskundigen." De nota haalt persberichten aan over de organisatie van de „Iranian Oil Company" voor de exploratie en winning van olie in geheel Perzië met uitzonde- is te Hasselt in België tegen een slagboom van een overweg aan gereden. De heer Bergmans, 37 jaar oud, uit Maarheeze, die op de duo had plaatsgenomen, werd op slag gedood. De bestuurder liep slechts lichte verwondingen op HERDENKINGSREDE DOOR Ds. MARC JOSPIN. Na Minister Schokking sprak Ds. Marc Jospin, Waals predikant te Amsterdam en voorzitter van dc „Souvenir Francais". Ds. Jospin zeide, dat de aan- Temeuzen Hansweert Walsoorden 3.39 4.05 4.19 4.45 4.29 4.55 MIV UN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 18 4.42 20.31 4.49 22.50 19 4.41 20.32 5.25 23.50 mgewawuga, overv^eegt ue re gering der R.4.S. stopzetting van de uitbetaling der Nederlandse pensioenen tot het bedrag der schade bereikt is. Dit deelde een woordvoerder van de Indonesische Regering Dinsdag mede. gin en de Prins, die de gasten zullen zijn van President Auriol op het Elysée, zullen per wacht schip naar het stadhuis gaan, vergezeld door President Aurioi en de prefect van politie Leo nard. Bij het aan boord gaan op de pont dTena, te 11 uur, zuilen de scheepssirenes loeien, terwijl een detachement mari niers een erewacht zal vormen. Het gevolg zal zich aan boord van een tweede wachtschip be geven. Bij de pont d'Arcole zal het gezelschap aan wal gaan. Hier zal onder-Burgemeester Paul Coirre ter ontvangst aanwezig zijn. Het gezelschap gaat dan te voet naar het stadhuis, waar het ontvangen en rondgeleid zal worden door Burgemeeser Pierre de Gaulle en Roger Verlomme, prefect van het Departement Seine. Na het welkomstwoord van Pierre de Gaulle zal Ko ningin Juliana een toespraak houden. Na de ontvangst wordt in het stadhuis een tentoonstelling be zichtigd van officiële documen ten, geschriften en gedrukte stukken uit de 16e tot de 19e eeuw, die betrekking hebben op Nederland. Het dagelijks bestuur van de gemeente zal een lunch aanbie den in Hotel Lauzun, waar 35 personen zullen aanzitten. Aan de tafel van de Koningin en de Prins zullen aanzitten Burge meester De Gaulle en echtgeno te en enkele andere autoritei ten. Het programma, Het programma van het of ficieel bezoek van het Neder lands Koninklijk Paar aan Pa rijs bevat. o.m. de volgende pun ten: Ontvangst van het „Cercie Diplomatique" in het Paleis van het Elysée, kranslegging op het graf van de onbekende soldaat, kranslegging op het monument van de onbekende soldaat, kranslegging op het monument van Admiraal De Coligny, ont vangst op Paleis van Versailles, bezoek aan het Theatre de la Reine, diner op de Nederlandse Ambassade met o.m. President en mevr. Auriol, bijwonen van een balletvoorstelling in de ope ra, ontvangst ten stadhuize door Burgemeester Pierre de Gaulle, receptie in de Cité Universitaire, diner op het Ministerie van Buitenlandse Zaken, ontvang: van de Nederlandse kolonie in de Nederlandse Ambassade. Een reizigerstrein uit Prés- ton (Lancashire) is Zaterdag nacht te Penwortham nabij Preston, in botsing gekomen met een locomotief. Veertig per sonen werden gewond, van "wie 13 zwaar. Het reddingswerk werd bemoeilijkt, daar zich aan weerszijden van de spoorweg een 10 meter hoge dijk bevindt. medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Koude wind. Matige tot vrij krachtige Noor delijke wind. Koel en overwe gend droog weer met overdag, vooral in het Zuiden van 't land perioden van zonneschijn. HOOGWATER. WOENSDAG 17 MEI. Breskens 1.59 2.20 Terneuzen 2.34 2.55 Hansweert 3.14 3.35 Walsoorden 3.24 3.45 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. 17 4.44 18 4.42 Ond. 20.29 20.31 Opk. 4.24 4.49 Ond. 21.41 22.50 nesM-ijcten. loen organiseerde Mussolini, buiten de regering om, zyn zwarthemden, goed bewa pende jongemannen, om orde en rust te herstellen. Zjjn dictatuur kwam in veel opzichten Italië ten goede." p t 's namiddag» I verschil bestaat zal ;elijk zijn toezicht te het goederenverkeer ie naar het andere ngetwijfeld dergelij- elen, zo meent men. welke Lieftinck be- hij van een beperk- ;che unie sprak. aan het Engelse ningspaar m heeft de ambas- jmden namens ae i de Prins der Ne en namens Prinses aan het Engelse een zilveren bloe- verhandigd. Deze rt bij het geschenk, iklijke familie reeds Ing en de Koningin id ter gelegenheid oeren bruiloft heeft een beplanting van die thans in ie het Buckingham- de eerste maal zstaande uit vlecht- oor de firma Bone- Imsterdam met de rdigd naar een be- ïl uit de collectie Wilhelmina en was van de firma Thim m gevuld met rose uine orchideeën. STANDPUNT VAN SOPOLD >odschap aan de iei- i Christelijke Volks- elgië heeft Koning rennen gegeven, dat van een Katholieke bij de komende al- kiezingen niet tegen van een alleen uit i bestaande Rege- zijn. ir is de Koning geen van zulk een Rege st, vrezend, dat hij Ling van één parti,' beschouwd, ig neemt thans het n, dat hij niet langer s door zijn vroeger :rklaring, dat hij zijn :n tijdelijk aan zijn on, Prins Boudewijn, gen, als het Parle- op de Troon zou ikou meldde Dinsdag balk Stalin Trygve ris-generaal der V. éntie heeft ontvan- 3'ZOC'HT CHINESE IN MOSKOU. e heeft een bezoek in de Chinese am- te Moskou, Wang r zou Lie een pers- houden, maar hij segd, dat hij „niets s" zal onthullen. Hij d over het resultaat skouse besprekingen ielen, voordat hij in ss terug is. ierdaad fraai! Het nog maar aan, dat De Haas nu ook in neerzijgt voor Hit- ïquart en Mussert, goeds hebben ge- Duitslanden ikking van de Mi- Financiën zijn op de volgende leden ationale Spaarraad nctie ontheven: SickeszSnijder te 'oorheen te Temeu- IHouwink, te Dja- W. A. J. Visser te ge. Aan de Krulsschans te Antwer pen worden thans proeven ge nomen met het geleiden van schepen door middel van radar. De actieradius van het radarap paraat bedraagt 15 km.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1