Dc derde ronde van Terneuzen BEVROREN VLEES TEGEN VERLAAGDE PRIJZEN BIM SPORTNIEUWS Hero hel sterkst, maar Terneuzen maakte de doelpunten /an jnie de hel nooit Sportief een succes! De premieregen neemt af LAKEMAN WINT Burgerlijke Stand Lie ontmoet Stalin Half drie het startschot. De einduitslag: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. WEST I. Promotie Tweede Klasse. NOORD. Promotie Tweede Klasse. OOST. Promotie Tweede Klasse. ZUID I. Promotie Tweede Klasse. ZUID II. Promotie Tweede Klasse Promotie Vierde Klasse. De Stand: Coureurs rijden niet voor hun plezier ENGELS B-ELFTAL ,NOG NIET SAMENGESTELD. TERNEUZEN-HERO 2--0 Hoe je 't doei... mei Mascotte gaat-ie goed I vloeitjes le verborgen vallei Wal brengt de Radio? NEDERLANDS ELFTAL SAMENGESTELD. Belgische gskwestie IIT DE rSCOURANT IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. Onder de ideaalst denkbare weersomstandigheden is Zater dagmiddag de derde Ronde van Terneuzen verreden. Een heer lijk Meizonnetje had weer dui zenden bezoekers naar Terneuzen gelokt uit zowat alle delen van Zeeland. De Provinciale boot en de autobussen spuiden de men sen Terneuzen binnen en tot laat in de avond bewees de gezellige drukte in de straten, dat het der de Scheldecriterium, door Fortu- na en Pluvius begunstigd, een dag had uitgekozen, die in ons kleumerig en mistig zeeklimaat tot de zeldzaamheden behoort. Reeds in de voormiddag arri veerden tal van coureurs, waar van verscheidene in eigen auto. Zij trokken, vooral van de zijde van de jeugd, veel belangstelling bij het monteren en startklaar maken hunner racekarretjes. Op de Markt enin de Burg. Geillstraat was het organiserend comité druk in actie om met be hulp van de gemeentewerklieden de baan en de zitplaatsen te ver zorgen. Uren vóór de aanvang van de grote strijd krijsten de luidsprekers hun foeilelijke songs en valse Jazz de holle riiimte in en joegen huisvrouwen en kan toormensen bijwijlen de stuipen op het lijf Even over half drie loste Bur gemeester Teilegen het start schot. Zes en dertig renners sprongen, luide aangemoedigd, de Burg. Geillstraat in en een lange sliert van bontgekleurde truien slin gerde zich de straatbochten om, een ritje van 136 km voor de boeg....... Er zat aldra een stevig tempo in en de tijd der ronden varieer de van 2 min. 30 sec. tot 2 min. 34 sec. Uitlooppoging van Wim van Est faalde. Wim van Est, die rondenlang alleen aan de leiding heeft ge legen, bestond het, op z'n eentje rondjes binnen de 2% minuut te draaien. Jammer was het, dat die uitlooppoging van Van Est zo vroeg in de koers viel. Te vroeg in elk geval om succes te kunnen hebben. Met één of twee maats bij hem om elkaar te kunnen steunen en aflossen, zou het wel gegaan zijn, want Van Est reed uiterst soepel en was blijkbaar vol strijdlust. Tegen het achter hem aan jachtende peleton was de voorsprong van Wim van Est, welke nog een minuut heeft be dragen, niet vol te houden en wijselijk staakte hij zijn vruchte loze poging, wellicht om een gun stiger tijdstip af te wachten Ook Buuron probeert het tevergeefs. Niet beter verging het later de stoere Bergen op Zomenaar Buu ron, die kort nadat Van Est was ingelopen, er alleen tussen uit trok en twintig ronden lang een voorsprong forceerde, die op een gegeven ogenblik tot 40 se conden was opgelopen. Ook hij kon de ongelijke strijd niet volhouden en werd na een hardnekkige achtervolging weer door het peleton achterhaald. Bandenpech had inmiddels tal van kopstukken uitgeschakeld, o.a. Keek Pellenaars, Schellinger- houdt, De Korver, Van den Dun- gen e.a. Onze plaatselijke favoriet Jan van Gelderen reed een uitsteken de course. Hij sleepte tal van premies in de wacht en werd her haaldelijk om zijn moedig door zetten met een welverdiend ap plaus beloond. De helft van het traject (68 km) werd afgelegd in 1 uur en 49 min. De beslissing valt tus sen de cracks. Ongeveer twintig ronden vóór het einde van de strijd viel de be slissing, toen Van Est, Lakem n, Voorting en Van As er samen vandoor gingen en ronde na ron de uitliepen op het restant van het peleton. Hun voorsprong zou den ze niet meer afstaan. Regel matig draaiden ze door. Met nog twaalf ronden vóór zich bedroeg hun voorsprong een minuut en op verbluffend gemakkelijke ma nier voerden ze hem op tot 1 mi nuut 45 sec. Met hun vieren stormden ze op de eindstreep of. Een felle spurt, waarbij het publiek hier en daar tot midden op de weg kwam te staan, bracht een fraaie over winning van de Amsterdammer Henk Lakeman. Zijn tijd bedroeg 3 uur 43 min. over 136 km. Op de voet gevolgd door Van As, Van Est en Voorting, beves tigde'Lakeman dit jaar zijn goede vorm van 1949, toen hij derde werd na Braspenninck en Pelle naars. 1. Henk Lakeman, 2. P. van As, 3. Wim van Est, 4. G. Voorting, 5. M. Buuron, 6. M. Rijckaert, 7. C. Bijl, 8. Jan van Gelderen, 9. P. de Vries, 10. J. Storm, 11. A. Schepens, 12. H. Smits, 13. F. Pauwels, 14. C. Joosse, 15. Th. Mostert en 16. J. Luijendijk. De Wielerclub Terneuzen en de V. V. V. kunnen op een prach tig geslaagde dag terugzien. LimburgiaAjax 32 Blauw WitHeerenveen 52 Ensch. BoysMaurits 23 OSV—DWV 0—2 WEST II. Promotie Tweede Klasse. USV—Neptunus 2—2 Friesland—LSC 1—1 QuickTubantia 41 RhedenVitesse 02 In het najaar van 1949 heeft de overheid een voorraad bevro ren vlees gevormd met het doel dit vlees op de markt te brengen ter ondersteuning van de vlees voorziening in perioden, waarin een gering aanbod van slachtvee is te verwachten. Deze voorraad bevroren vlees is hoofdzakelijk verkregen uit hier te lande ver richte slachtingen van Neder lands vee van uitstekende kwali teit en voor een deel van uit Ier land en Denemarken ingevroren slachtrunderen, eveneens van prima kwaliteit. De moeilijkste periode voor de vleesvoorziening ligt 'in de maanden Mei en Juni, wanneer de stallen zijn geruimd en de in de wei gebrachte run deren nog geen bevredigende slachtkwaliteit hebben verkre gen. Ook dit jaar manifesteert de schaarste aan vers rundvlees zich door regelmatig oplopende prijzen. Met het oog hierop acht de overheid thans het tijdstip ge komen om de beschikbare voor raad bevroren vlees, welke toe reikend is om gedurende enige weken de binnenlandse productie aan te vullen, op de markt te Dispensatie leeftijdsgrens voor gedemobiliseerden Het Centraal Bureau Band Ne derlandIndonesië heeft er Za terdag telegrafisch bij de Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op aangedron gen aan de in Indonesië gediend hebbende gedemobiliseerde mili tairen, die overigens aan de toe latingseisen voldoen, algemene dispensatie te verlenen van de leeftijdsgrens voor toelating tot het eerste studiejaar van zee vaart-, machinisten- en soortge lijke scholen en die leeftijdsgrens te willen stellen op minstens vier jaar boven de thans geldende grenzen. brengen. Dit geschiedt langs de normale kanalen van het be drijfsleven die dan van het Aan koopbureau voor Vee en Vlees bevroren vlees kan afnemen te gen een zodanige prijs, dat ver koop aan de consumenten moge lijk is tegen prijzen, die nu ca 35 procent lager zijn dan de thans geldende voor vers rundvlees van gemiddelde kwaliteit. Een bijkomstige, doch niet te verwaarlozen voordeel is, dat ge forceerde slachtingen worden te gengegaan van onvoldoende slachtrijpe runderen. Deze die ren kunnen aanzienlijk aan ge wicht winnen hetgeen de vlees voorziening in de nazomer en herfst ten goede komt. KerkradeDe Valk42 Promotie Derde Klasse. De ZeeuwenMOC 40 TerneuzenHero 20 De Stand: De Zeeuwen 3 2 0 1 94 4 Terneuzen 3 2 0 1 53 4 MOC 3 2 0 1 6—4 4 Hero 3 0 0 3 1—10 0 StandaardCchevremont12 HontenisseHoofdplaat 43 Biervliet 2 2 0 0 5—2 4 Hontenisse 3 1 0 2 89 2 Hoofdplaat 3 1 0 2 8—10 2 Promotie Onderafdeling Zeeland K.N.V.B. SchoondijkePSK 02 ZEVENTIGJARIG HUWELIJKSFEEST. Vrijdag vierde het echtpaar OverduinHarteveld te Scheve- ningen zijn 70-jarig huwelijks feest. De beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. De heer Overduin, die 92 jaar oud is, is 33 jaar in gemeentedienst geweest. Het Leger des Heils heeft het feest met muziek opgeluisterd. In vergelijking met vorige ja ren is het aantal premies gewel dig afgenomen. Wellicht zullen deze voor de toekomst ook „ge organiseerd" moeten worden, an ders zou de kans wel eens kun nen bestaan, dat de liefhebberij bij de cracks om naar Terneuzen te komen, overging. Profs komen op het geld af en als het geld wegblijft, blijven de cbureurs óók weg. Zij rijden nu eenmaal niet voor hun plezier. Fietsen is hun beroep, ze moeten ervan leven en ze gaan alleen maar daarheen waar het meeste geld te verdie nen is. Het Engels B-elftal, dat Woensdag a.s. tegen het Neder lands elftal speelt, wordt waar schijnlijk pas Dinsdag samen gesteld. De reden is, dat de offi cials, die de ploeg vergezelden, overleg willen plegen met hun collega's die zich op het ogen blik te Lissabon bevinden, ter wijl ook Londen, de zetel van de F.A. hierbij zal worden betrok ken. TERNEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Richard de Maesschalck (van Westdorpe), 26 j., jm. en Erna Virgenie Paulina Oubrie, 25 j., jd. Marcel Emiel van Acker, (van Axel), 27 j., jm. en Cornelia Alphonse Maria Wullems, 24 j., jd. 11 Mei. Dingenus Gilles Kempe (van Aardenburg), 24 j., jm. en Cornelia van Strien, 24 j., jd. Albrecht, de Groote, 24 j., jm. en Janna Geertruida Eek- hardt, 23 j. jd.' Geboorten. 26 April. Ronald Hubertus Johannes, z. van Geor ge Ranschaert en Maria J. Her mans (won. te Sas van Gent). 3 Mei. Pieter Jozias, z. van Marinus Cornelis Oppeneer en Hendrika L. Zegers. 4 Mei. Johannes Mari nus, z. van Joost Neels en Ma ria de Pooter. 5 Mei. Catharina Cornelia, d. van Cornelis de Bruijne en Susanna Ollebek (won. te Axel). 6 Mei. Jozias Wil lem Pieter, z. van Jacobus Ha melink en Margarietha A. Nieu- welink. 8 Mei. Adriaan Marinus, z. van Jacob Oele en Elizabeth J. Vermare. Marijke Antoinette, d. van Christiaan van Lange- velde en van Pieternella R. van Driel. 9 Mei. Jan Willem Hen drik Johan, z. van Willem Kanis en van Gesina Rigter. Paul August Oscar, z. van Adolf Jo hannes Verplanken en Gabriella Alexandrina Hoefmans (won. te Sas van Gent). 10 Mei. Johan na Elisabeth Maria, d. van Pe ter J. van Soest en Elisabeth A. M. Linders. Alida Henriëtta Margaretha, d. van Jacobus Nee- teson en Alida H. M. van der Horst. 11 Mei. Belinda Maria Serafina Hubertina, d. van Flo- rent J. Fermont en Adrienne S. A. Jacobs. Overlijden. 4 Mei. Neeltje Zuur- veld, 74 j., echtg. van Cornelis Verhelst. Regina de Koeijer, 56 j., echtg. van Petrus Ernest Cort- vriendt. 5 Mei. Anthonie Fran cois Lergner, 79 j., wedn. van Su- zanna Boone. 10 Mei Pieter Bre vet, 78 j., wedn. van Cornelia Tavenier. Het is gisterenmiddag aan de Molendijk een teleurstellende wedstrijd geworden, die ons in het geheel niet heeft kunnen bekoren. Er werd, vooral aan Tiarr.euzense zijde, slecht ge voetbald. Het was daarom ge lukkig voor de roodhemden, dat de stootkracht van Hero's aan- valsquintet heel zwak was, want in het veld hadden de Hero- mensen het beste van het spel. Terneuzen speelde minder aggressief dan de vorige Zondag tegen De Zeeuwen: het tempo lag beduidend lager, de bal werd slecht geplaatst, er zat weinig verband tussen voorhoe de en middenlinie en de vleu gelspelers waren bepaald zwak. Behoudens enige mooi opgezette aanvallen was het in de tweede helft een echt kick-and-rush- spelletje, dat zelfs het derde- klassepeil niet kon bereiken. In de Terneuzense gelederen was H. de Bock, die enige weken ge leden uit Indonesië repatrieerde, weer opgenomen. Hij voelde zich kennelijk nog onwennig op de rechtshalfplaats en bleek reeds vrij spoedig te zijn uitgespeeld. In de tweede helft liet hij zien, «na een botsing met een der He- ro-spelers, vervangen door J. Verhage. Van Pienbroek, die van rechtshalf tot aanvalsleider benoemd was, verdeelde het spel goed en het doelpunt, dat hij vlak na de hervatting -scoorde, deed hij op de hem eigen wijze: beheerst en kalm. Maar de aan gewezen midvoor is hij niet, om dat hij (jammerlijk) te lang zaam wordt. Hero was als ploeg beter; er zat meer verband in het»geheel, men wist elkander beter te staan en bij wijlen werden er vanuit de achterhoede mooie aanvallen opgebouwd, doch een onmachtige voorhoede wist van de geboden kansen niet te pro fiteren. Zelfs de bewegelijke kleine Hero-midvoor, die het de ïemeuzense achterhoede danig lastig maakte, bleek een slecht schutter. Na de gebruikelijke bloemen hulde aan de kampioenen trap te Hero af met de schuin over het veld staande wind tegen. KLouwers ontnam de bal aan de Hero-rechtsbinnen en plaatste naar Jansen, die met zijn eerste schot reeds bijna succes had, daar de doelman de bal gevaar lijk wegtrapte. De eerste hoek- De Koning had aandachtig geluisterd naar het verweer van de beklaagde. Toen de magere man had mtgespoken ging de Koning staan. Iedereen werd muisstil. ,Jk kan mij voorstellen" zei de Koning, „dat beklaagde slecht geslapen heeft door alle verha len die hij over ons heeft ge hoord. De lieden die U deze verhalen hebben verteld, had den er bij moeten vertellen dat wij niet echt bestaan. Omdat wij niet echt bestaan, zijn wij ook niet te vermoorden. Wij kunnen de beklaagde dan ook geen poging tot moord ten laste leggen op mensen die nietecht bestaan. Hij is daarom van de eerste beschuldiging vrijgespro ken. Het feit dat hij in deze vallei schade heeft aangericht blijft echter bestaan. Ik ver oordeel de beklaagde daarom, alle schade die hij heeft aan gericht dubbel te vergelden. Een zucht van verlichting ging door de zaal. In sprookjesland houdt men niet van een sombe re afloop. Alleen de oude to venaar scheen niet ingenomen met het verloop van de rechts zitting. In zijn ogen gloeide haat toen hij de magere man aan keek en ook de blik die hij in de richting van Bim en Basli zond, voorspelde weinig goeds. DINSDAG 16 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Orkest; 11.50 öausterie; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelin gen; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunch concert; 14.00 Orkest 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Felicitaties; 17.45 Piano; 18.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof, 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Orkest 18.20 Sport; 19.00 Nws.; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Cau serie; 19.40 Gram.; 19.45 Klank beeld; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Piano; 20.40 Reportage; 20.55 Orkest; 21.45 Piano; 22.05 Koor; 22.40 Cause rie; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Opening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de <vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Kapel; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Gram.; 11.30 Voor de zie ken; 12.00 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.40 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Weekoverzicht; 13.25 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Piano; 15.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.45 Regerings- uitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 Voor de strijd krachten; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Orkest; 19.25 Cause rie; 19.40 Orkest; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gram.; 20.30 Twee landen programma; 21.30 Gram.; 21.45 Overzicht; 22.00 Orkest; 22.30 Kamermu ziek; 23.00 Nieuws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Or kest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 16.00 Orkest; 16.15 Verzoekpro gramma; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.20 Franse les; 17.40 Jazzmuziek; 17.55 Boekbespre king; 18.00 Gram.; 18.25 Kro niek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte mu- zitk; 19.50 Voordracht; 20.00 Hoorspel; 21.30 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte mu ziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nws.: 23.05 Verzoekprogramma. schop was voor Hero, maar deze werd slecht genomen. Enige Hero-aanvallen strandden daar na op buitenspel. In de 12e mi nuut schoot Van Pienbroek op het Hero-doel en wederom trapte de doelman gevaarlijk weg. Voor de tweede maal schoot Van Pienbroek in, doch via een der Hero-achterspelers ging ide bal over de lijn. De hoekschop over links werd door lïero afgeslagen. Even later drong de Hero-midvoor door de Icrneuzense defensie en slechts ben koste van een hoekschop kwam er opluchting. Hero bleef in de aanval en als Buijze, die overigens een uitste kende partij speelde, de bal te gen het been van de linksbuiten trachtte uit te trappen, kreeg plotseling de midvoor een goede kans. Zijn schot vloog echter in het zijnet. Een door Meertens genomen vrije trap bracht de bal bij Jansen. Zijn schot werd wederom door de doelwachter weggetrapt. Direct hierop volg de een Hero-aanval over de rechter-vleugel en het schot van de linksbuiten, na een hoge voorzet van rechts, kon Van Kouteren slechts ten koste van een hoekschop wegwerken. Zeven minuten voor de rust kwam het eerste Terneuzense doelpunt. Nabij de zijlijn kreeg Meertens een vrije trap te ne men. Een fraaie boogbal be landde voor het Hero-doel en werd door een der achterspelers tot hoekschop verwerkt. Jansen nam de bal uit deze goed door Gort genomen hoekschop in eens op de schoen en onhoud baar vloog de bal in het net (10). Het scheen een voor sprong van korte duur te wor den, want van de aftrap af sneed de Hero-voorhoede door de Terneuzense achterhoede. De linksbuiten viel echter met de bal over de out-lijn. Enige mi nuten voor de rust trapte Van Pienbroek eerst mis, doch hei, schot dat daarna volgde zeilde juist over de lat. Het spel was nauwelijks her vat, of De Bock plaatste de bal hoog over de beide backs in het strafschopgebied, waarna Van Pienbroek het leder keurig over de uitlopende doelman tikte (2-0). In de vijfde minuut veroor zaakte Rouw een vrije trap. De bal werd naar de vrijstaande rechtsbuiten geplaatst, maar diens schot ging ver naast. Even later ontkwam het Terneuzense doel op gelukkige wijze aan doorboring toen Van Kouteren mistrapte en Simoen het beslis sende schot van de linksbinnen nog juist op de doellijn kon wegtrappen. Hero had nu net beste van het spel en Van Kouteren kreeg vo.'op gelegenheid zijn talenter te tonen, hetgeen hem vlot af ging. Bij een aanval van Ter neuzen schoot Klouwers een pass van Meertens te zacht in. Van Pienbroek had bijna meer succes met zijn schot nabij de kruising van lat en paal. Hero dwong verscheidene hoekschop pen af, doch gevaarlijk werden deze niet. In de laatste minuten kopte Van Alphen een voorzet van Gort goed in, maar de -doel man was op zijn plaats. De laatste hoekschop van Hero was de gevaarlijkste en 't ingezonden schot werd keurig uoor Van Kouteren uit de bo venhoek weggestompt, waarna kort hierop de uitstekend leiden de scheidsrechter Van der Eist uit Roosendaal het einde fioot. Hoekschopverhouding in de 2e ne,;t Terneuzen-Hero 15. Door de 40 overwinning van De Zeeuwen op MOC heeft Ter neuzen het lot weer in eigen hand, maar men zal in de vol gende wedstrijden meer vecht lust moeten tonen dan gister middag het geval was. De Keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands elftal, dat Woensdag 17 Mei a.s. ui het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Engeland B zal uitkomen, als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en Van der Sluys (B.V.V.) Midden: Van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax) aanvoerder. Voor: Roozenburg (Sneek), Rijvers (N.A.C.), Michels (Ajax), uenstra (Heerenveen) en Hof- ma (Heerenveen) Als reserves fungeren Sails (B.V.V.), Huybregts (B.V.V.) Van der Hart (Ajax) en Laken- berg (Blauw Wit). ties: 5 regels 60 «tg 10 ct.; mlnlmnm |Mf .er nummer t 's namiddag! I verschil bestaa. zal elijk zijn toezicht te het goederenverkeer ie naar het andere ngetwijfeld dergeiij- slen, zo meent men welke Lieftinck be- hij van een beperk- :che unie sprak. aan het Engelse ningspaar m heeft de ambas- Amden namens ae i de Prins der Ne en namens Prinses aan het Engelse een zilveren bloe- verhandigd. Deze rt bij het geschenk, rklijke familie reeas Ing en de Koningin id ter gelegenheid leren bruiloft heeft een beplanting van die thans in ie het Buckingham- de eerste maal sstaande uit vlecht- oor de firma Bone- Lmsterdam met de rdigd naar een be- il uit de collectie Wilhelmina en was van de firma Thim m gevuld met rose uine orchideeën. STANDPUNT VAN ÏOPOLD •odschap aan de iei- Christelijke Volks- elgië heeft Koning cennen gegeven, dat van een Katholieke bij de komende al- kiezingen niet tegen van een alleen uit i bestaande Rege- zijn. r is de Koning geen van zulk een Rege st, vrezend, dat hij .ing van één part; beschouwd, ig neemt thans het n, dat hij niet langer door zijn vroeger rklaring, dat hij zijn n tijdelijk aan zijn >n, Prins Boudewijn, gen, als het Parle- op de Troon zou ,kou meldde Dinsdag aalk Stalin Trygve ris-generaal der V. intie heeft orrtvan- ÏZOCHT CHINESE IN MOSKOU. e heeft een bezoek in de Chinese am- te Moskou, Wang zou Lie een pers- houden, maar hij :egd, dat hij niets s" zal onthullen. Hij d over het resultaat ikouse besprekingen leien, voordat hij in >s terug is. ierdaad fraai! Het nog maar aan, dat De Haas nu ook in neerzijgt voor Hil- Lquart en Mussert, goeds hebben <ge- Duitslanden ikking van de Mi- Fin ancien zijn op de volgende leden ationale Spaarraad nctie ontheven: SickeszSnijder te oorheen te Temeu- Houwihk, te Dja- W. A. J. Visser te ge. nog buitenlanders in Perzië ge haald worden, in het bijzonder Amerikaanse deskundigen." De nota haalt persberichten aan over de organisatie van de „Iranian Oil Company" voor de exploratie en winning van olie in geheel Perzië met uitzonde- is te Hasselt in België tegen een slagboom van een overweg aan gereden. De heer Bergmans, 37 jaar oud, uit Maarheeze, die op do duo had plaatsgenomen, werd op slag gedood. De bestuurder liep slechts lichte verwondingen op HERDENKINGSREDE DOOR Ds. MARC JOSPIN. Na Minister Schokking sprak Ds. Marc Jospin, Waals predikant te Amsterdam en voorzitter van dc „Souvenir Francais". Ds. Jospin zeide, dat de aan- Terneuzen Hansweert Walsoorden 3.39 4.19 4.29 4.05 4.45 4.55 MUN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 18 4.42 20.31 4.49 22.50 19 4.41 20.32 5.25 23.50 overv.feegt ere Re gering der R.€.S. stopzetting van de uitbetaling der Nederlandse pensioenen tot het bedrag der schade bereikt is. Dit deelde een woordvoerder van de Indonesische Regering Dinsdag mede. nesmjaen. Toen organiseerde Mussolini, buiten de regering om, zjjn zwarthemden, goed bewa pende jongemannen, om orde en rust te herstellen. Zijn dictatuur kwam in veel opzichten Italië ten goede." Aan de Kruisschans te Antwer pen worden thans proeven ge nomen met het geleiden van schepen door middel van radar. De actieradius van het radarap paraat bedraagt 15 km.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3