BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE Stieren- en Koeienkenring te Axel ""PREDIKBEURTEN KAMPIOEN VAN NEDE Promotie Twee West West Oost ZuidI Zuid IJ Promotie Derc Promotie Vien VOETBA REPATRIERENDE ZEEUWSVLAMINGEN. TERNEUZEN. Overboord gesprongen. GOES KAPELLE De landing van de Franse parachutisten. RETRANCHEMENT. ÏJZENDIJKE Een gouden bruiloft. RODE ROZEN VLISSINGEN. De grootste en de bestel Een nader verhoor. Agenda LimburgiaAj ax Heerenveen; Enscb rits. OSV—DWV. USVNeptunus. Noori FrieslandLSC. QuickTubantia; RhedenVitesse. KerkradeDe Ve StandaardChevi Zuid I De ZeeuwenMC TemeuzenHero. HontenisseHoofc PROMOTIE ON SchoondijkePSI -Zonnemaire. PROMOTIE DERI Tern Zondag kan Ter tweede overwinnii promotiecompetitie want Hero moet ais de zwakste ploej schouwd. Toch zul hemden de zaken giek moeten aanp; Hero, dat tot nu t •rerloor, verdedigt kans en een kat in De Zee Van veel belan; mende strijd te Vli dien de Zeeuwen u nen, is de spacu? e in en we geloven da een De Zeeuwen- er wel is, ondanks De Zeeuwenploeg ii zeer teleurstelde. PROMOTIE VIERD Hontenisse- Indien Hontenif kaas ziet van Hi winnen, zouden Bi< motiekansen wei gunstig worden. Immers uit de 2 d Biervliet te spelen behoeft zij slechts 1 iiaien om het verlc te heroveren. Selectiewedstri Biervliet. Voor de tradition wedstrijden tusser West op Hemelva Biervliet zijn de vc tallen samengesteld Oost Zeeuws-Vla; elftal: Doel: H. de Gun achter: A. Rouw Met het troepentransportschip „General M. B. Stewart" repa triërende volgende Zeeuws- Yiaamse militairen: A. de Koeijer, Spui; C. de Regt. Biervliet, R. J. S. de Smet, Sas van Gent W. H. Boeije, Schoondijke; W. M. Herwegh, St. Kruis; 3. M. de Schipper, Breskens; J. J. Tanghe, Hoofd plaat; W. T. P. Mobach, Sluis kil en van de vaste staf Dr. L. Doorn te ïJzendijke. Met de ..General S. D. Stui- gis" repatrieert P. I. A. Nonnc- man te Perkpolder. Congres staat I 1200 Millioen C voor Stabilisatie Europese h« Tijdens een bijeei vertegenwoordigers v van Afgevaardigden der Verenigde Staten dementen op de E.C.-é gekeurd, die voorzier beschikking stellen i A.-leider Paul Hoffm millioen dollar, die n den aangewend voor satie van de Europesi ter bevordering va inwisseling der Eu; luta's. De democratische s< Connally deelde mee bedrag van zeshonde dollar zou worden be het liberaliseren van se handel en het opr handelsbelemmeringen woordingen van het aj zijn zodanig gekoze Hoffman vrij zal s maken op welke wijz zal worden gebruikt. Een tweede amender ziet in het beschikb; van zeven honderd mi lar voor het totstandbr een Europese betalin. Hoffman heeft aar op het instellen van lijke unie, welke een verkeer tussen de Eur< ten moet bevorderen ei Europese handel moet nemen- Connally verklaarde ten slotte nog dat Hoffman had ge zegd niet te verwachten meer dan vierhonderd millioen dollar nodig te zullen hebben voor het tot stand brengen van een Euro pese betalingsunie. Zaterdagavond omstreeks kwart over tien hoorde een wandelaar op de Scheldekade voortdurend angstkreten uit de richting van de havenmond klinken, waarop hij onmiddellijk de politie hier mede ter kennis bracht, die op haar beurt zich telefonisch met de sleepbootrederijen in verbin ding stelde. Ook zij hadden in middels het angstig hulpgeroep gehoord en hadden reeds maat regelen getroffen voor het doen uitvaren van de sleepboten „En Avant XV" en de „Sirius", later gevolgd door de „Holland." Daar het angstig roepen uit het donkere water bleef aanhouden, groeide het aantal wandelaars, dat met spanning de lichten der sleepboten volgde, voortdurend aan. Steeds verder in Oostelijke rich ting verwijderden zich de sleep boten, die in de richting van de angstkreten in de donkere nacht het water afspeurden. Eindelijk werden signalen met de stoomfluit der sleepboten ge hoord, zij waren op de plaats van het onheil aangekomen. De in spanning turende toe schouwers, die in de veronder stelling waren, dat, hoewel er geen harde wind woei, onerva ren zeilers een ongeluk was over komen en hun zeiljacht was om geslagen zodat de opvarenden in nood verkeerden, maakten uit de signalen op, dat de bemanning der sleepboten er in geslaagd wa ren de plaats van het onheil te ontdekken, temeer daar, er was inmiddels bijna een uur na de eerst vernomen angstkreten ver lopen, het hulpgeroep had opge houden. Even later zag men van een der sleepboten het heldere licht van een schijnwerper op één punt gericht blijven en kort daarop wendden de sleepboten de steven onder het wisselen van signalen. Angstig wachtten allen dé komst der sleepboten af. Welk drama had zich op de Schelde afgespeeld? Toen deze de Middenhaven weer waren binnengelopen en aan de ponton meerden, vernamen wij, dat een ongeveer 25-jarige Por tugees, afkomstig uit Lissabon, opvarende van een uit Antwer pen komend Spaans stoomschip, thuisbehorend te Bilbao, ter hoog te van de haven overboord was gesprongen om al zwemmende de vaste wal te bereiken. Door de sterke-vloed had hij echter de haven gemist en was steeds ver der afgedreven. Toen onder het licht van de schijnwerper van de „En Avant XV" de bemanning van de „Si rius" de drenkeling, ongeveer ter hoogte van De Griete, aan boord hees, verloor deze tenge volge van uitputting, het bewust zijn, zodat hij met recht kan zeg gen als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Aan boord van de „Sirius had men de drenkeling spoedig weer tot het bewustzijn, zodat deze, toen de heer H. de Meijer aan de ponton aan boord van de „Sirius de jongeman ondervroeg naar de reden van zijn wanhoopsdaad hij kon antwoorden, dat hij over boord was gesprongen omdat hij slecht behandeld werd en geen eten of geld kreeg. Als naam van het stoomschip gaf hij evenwel ie naam van een Spaans schip op, dat de heer De Meijer onbe kend, was, zodat deze tegenover de verklaringen van de zeeman wat sceptisch begon te staan. Dr. De Koek, die inmiddels was gewaarschuwd, behoefde geen bijstand te verlenen, evenmin als de politie, die met een zuurstof apparaat aanwezig was. Per auto werd de zeeman naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij direct onder de wol werd ge donder tussen had zijn onverant- geen Portugees, doch een Span jaard is, die als „gedwongen pas sagier" met het Spaanse stoom schip „Almazad", dat van Ant werpen vertrok met bestemming Bilbao, naar zijn vaderland werd meegevoerd, hetgeen hij, om wel ke redenen dan ook, wilde voor komen en daarom overboord was gesprongen. Hij is in de loop van Zondag uit het Ziekenhuis overgebracht naar het Bureau van Politie, waar hij voorlopig is gedetineerd. Padvindsters-rcvue. De Terneuzense Padvindsters, op wier medewerking nimmer ttevergieefs een beroep wordt ge daan en dus geen enkele feeste lijke gelegenheid ontbreken, hebben op him gilde-avonden een revue ingestudeerd, die zij a.s. Dinsdagavond in het Patro naatsgebouw ten tonele zullen brengen. Het spreekt vanzelf dat hier in een beeld wordt gegeven van het streven en doel der Neder landse Padvinderij. De ouderen zullen dus eens kunnen zien, welk nuttig werk hun kinderen ich als het ware spelenderwijze eigen maken, hetgeen in hun later leven van onschatbare waarde kan zijn. Tal van aardi ge tafrelen zijn in die vlotte re vue verwerkt en het nuttig werk van onze vrouwelijke jeugd Is de belangstelling overwaard. Laten vooral de ouderen door hun bezoek tonen, -dat zij onze Padvindsters een goed hart toe dragen. AXEL Bovenbeen gebroken Dat het gevaarlijk is dat kin deren zich spelenderwijs achter voertuigen bewegen of trachten medie te rijden, blijkt herhaalde lijk. Zaterdagmorgen om ongeveer half negen had het 5-jarig zoontje van de werkman E. v. d. Bos aan de Kanaaikade het on geluk zodoende met een der be nen in aanraking te komen met één der wielen van de graan- auto van de heer Misseghers, met It gevolg, dat dit kind naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, daar het bovenbeen gebroken bleek. Andermaal dus een waarschu wing voor spelende kinderen! kort de beschikking worden ver kregen over de bestaande gebou wen der gemeentelijke gasfa briek aldaar, waardoor spoedig beginnen met het voorgenomen werk verzekerd is. Bij aanrijding gedood. De 55-jarige C. Blomaard uit Kloe tinge is Zaterdagavond, toen hij nabij de Kloetingse spoorwegovergang per fiets de weg wilde oversteken, door een auto gegrepen en op slag ge dood. De auto, die bestuurd werd door de heer M. J. J. te Goes, kwam uit de richting Kapelle en sleurde het slachtoffer meer dan dertig meter mee. Het stof felijk overschot van de heer Blomaard, die bijna 10 jaar zit ting heeft gehad in de gemeen teraad van Kloetinge, is over gebracht naar het Ziekenhuis „Oostwal" te Goes. Zoals reeds werd gemeld, zui len Dinsdag 16 Mei ter gelegen heid van de officiële opening van het Franse militaire kerk hof en van de onthulling van het monument alhier een hon- uer Franse parachutisten lan den. De parachutisten zullen om 10.30 uur uit de vliegtuigen springen boven de vliegbasis Woensdrecht bij Bergen op Zoom. Vandaar zullen zij naar Kapelle worden gebracht. Collecte. De opbrengst van de collecte voor de Stichting 19401945 bedroeg 43, Benoeming. De heer Hakker, grensontvan- ger te Overslag, is benoemd tot dienstgeleider van de grenspost Retranchement. Bloemenweelde. De Oudercommissie der O. L. School schafte voor de schalie ren knolbegonia's aan. Over eni ge maanden zal van dit, en nog ander plantenmateriaal, een tentoonstelling worden gehou den. Hedenochtend om 8 uur is met de ontscheping begonnen. Op Woensdag 17 Mei hoopt 't echtpaar Petrus van Hootegnem en Stephania van de Bunder uit de Ravelijnstraat haar 50-jarig -iuwelijksfecst te vieren. Petrus is 74 jaar en Stephanie 75. Bei- cen genieten nog een uitste kende gezondheid en zijn nog hele dagen in de weer in hun groentetuin. Wij zijn er van overtuigd dat het hen die dag aan belangstelling niet zal ont breken. Ouderavond Jeugdbeweging. In het Hofzichttheater had 'n ouderavond plaats vanwege de Jeugdbeweging. Aalmoezenier Kapelaan Van Baelen heette allen hartelijk welkom en ^ette in het kort doel en streven van de Jeugdbeweging' uiteen, waar- ia met het programma, dat ge heel door de jeugdbeweging zed werd verzorgd, werd aangevan gen. De diverse voordrachten, reidansen en zangnummertjes vielen bij de ouders zeer in de smaak. De alhier gehouden stieren- en koeienkeuring mag uitstekend geslaagd genoemd worden, dank zij de inzending van tal van kwali- teitsdieren van het melkproduc tietype met behoud van de massa. Stieren. Ie pr. 1. Karei, eig. Stie renver. Zaamslag. Zeer goed ge lijnde diepe, goed gespierde stier met iets afwijkend kruis en been- werk 80,6 p.2. Frits, eig. P. van Herman, Axel. Stier met voldoen de adel en evenredige bouw, doch wat vernauwend kruis en matig beenwerk. 2e pr. (matig) Bram II, eig. A. Scheele, L 18; Mondor 8, eig. J. de Feijter, Doornhof. Ie Kalfskoeien: 1. Gonda, 80 p., eig. P. de Jonge; 2. Bles, 80 p„ eig. F. Goosen; 3. Bertha, 79 p., eig. A. Scheele; 4. Elza, 78 p., eig. P. de Jonge; 5. Mieke, 78 p., eig. J. Boer; 6. Emma's Bertus, 78 p., eig. W. den Hamer. Groep stukkige koeien met goe de productie-eigenschappen. 1 en 2 edele behangen kopnummers. lste Kalfskoeien (2e deel): 1. Moor, 79 p., eig. L. de Feijter; 2. Rika, 78% p., eig. A. de Feijter; 3. Coba, 78 p., eig. A. Scheele; 4. Hertha, 76% p., eig. F. Goosen; 5. Elza, 76p., eig. A. Heijens; 7. Tini, 76% p., eig. Jac. de Putter; 8. Emma 2, 76% p., eig. M. van Fraaijenhove. Vrij goede, iets minder evenredige groep. 2de Kalfskoeien: 1. Marieke, 81 p., I. de Feijter; 2. Frida, 80%; p., J. Boer; 3. Nora, 79 p., L. J. van de Wege; 4. Anna, 79 p., L. de Feijter; 5. Margriet, 78 p., W. Dieleman; 6. Marie, 77 p., L. de Feijter. Zeer goede groep met 2 beste kopnummers. 3e Kalfskoeien: 1. Nella, 82 p., J. Boer; 2. Nelly, 78 p.; 3. Catrien, 77 p. en 4. Lily, 77 p., alle van L. de Feijter. Nummer 1 van deze groep een zeer typische melkkoe met veel adel. 4de Kalfskoeien: 1. Metha, 79 p., J. Boer; 2. Blomme, 78 p. en 3. Bonte, 76 p., beide van S. de- Putter. Goede groep koeien met beste uiers, zonder uitblinkers. 5de Kalfskoeien en oudere: 1. Sonnie, 84 p., W. den Hamer; 2. Emma, 81 p., J. Boer; 3. Hanneke, 81 p., A. J. de Feijter; 4. Jenny, 79 p., F. Goosen; 5. Juliana, 76 p., L. J. van de Wege. Zeer goede groep melkrijke koeien met veel type en ruime in het algemeen best gezonken bouw. Nummer 1 was zeer ruim en diep, robust gebouwd; Nummer 2 een edele koe met uitmuntende melktekens Kalfvaarzen: 1. Sjoerdje 50, W. J. Dieleman; 2. Bonte, A. Scheele; 3. Dora, W. den Hamer; 4. Herda, J. de Bruijne; 5. Coba, W. Diele man. Prima groep met veel adel. i (Adv.) 'n Steek of 'n scheut hier en daar komt ge nog wel te boven. Maar wee als Rheumatiek zich vastzet Welk mens bij zijn volle verstand, zal het zo ver laten komen Zulke aanwijzingen zijn een reden te meer om van vandaag-op-morgen met de weldadige Kruschen-kuiur te beginnen. De zes minerale zou- van Kruschen stimuleren van de eerste dag af met de jaren ver slapte bloedzuiverende organen en brengen die al gauw weer hele maal op gang. Als lever, nieren en ingewanden op natuurlijke wij ze hun werk doen, kunnen onzui verheden in het bloed zich niet vastzetten. Die worden dan radi caal afgevoerd langs natuurlijke weg en zijn nooit meer oorzaak van pijnen, die U nu in Uw bewe gingen belemmeren en U het leven vergallen. Weifel niet lan ger, begin vandaag met Kruschen. In Uw eigen belang. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Bastvelproefbedrijf. Door de directie van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van de suikerondernemingen „Sen- tanen-Lor, Brangkal en Dinoijo wordt voorbereid de oprichting van een bastvezel-proefbedrijf, dat zich tot taak stelt, tastbare bewijzen te leveren voor de eco nomische waarde van toe te pas sen vindingen, speciaal, op bast- vezelgebied. Gewerkt zal worden in nauwe samenwerking met de Neder landse bastvezelstichting te ,'s Gravenhage, terwijl gestreefd zal worden naar het dienen der bastvezelbelangen op zo breed mogelijke basis. Medewerking van officiële en semi-officiële instanties is be reids verkregen en als gevolg daarvan wordt in de provincie Zeeland begonnen met de vesti ging van een bastvezel-proef- en r esear chbedr ij f Dit bedrijf zal gevestigd wor den in de gemeente Axel. Er zal binnenkort begonnen worden met het uitwerken van enige concreet gestelde problemen ter zake bastvezelbewerking en be nutting daarvan in de praktijk. Het ligt in de bedoeling aan dacht te schenken aan inlandse subtropische en tropische bastve zels en zodoende nieuwe moge lijkheden te openen voor expan sie van Nederlandse activiteit buiten de landsgrenzen. Door overleg met B. en W. der gemeente Axel zal zeer binnen- Oi LIEFDES OVERWINNING door H. VoLMBR. Nadruk verboden. Herstel van het NoUebos. Het herstel van het voorma lige Nollebos, hetwelk door de inundatie van Walcheren volko men werd verwoest, vordert goed. Het ligt in de bedoeling, hiervan het recreatieterrein van Jlissingen te maken. Reeds is 'n der diepe, na de droogmaking achtergebleven,, kreken -droog gelegd en men is thans druk doende met het schoonmaken ervan om er een speelvijver voor kinderen van te maken. Een windsingel van. 24 meter breed te zal de jonge aanplant be sehutten. In het plantseizoen zullen rond 8».0<M> bomen en heesters worden uitgezet. Of schoon aan -de kwaliteit van dit materiaal de hoogste eisen wor den gesteld* rekent men met 'n uitval van dertig procent in ver band met de scherpe zeewind. Boskoop" aangekomen. Zondag om ca 18.15 is de „Boskoop" met militairen aan boord uit Curacao op de rede van Vlissingen aangekomen. ONGELUK OP GRONINGER KERMIS. Om tien voor elf Zaterdag avond is een tribune in een tent gebouw op de Groninger kermis ingestort. Het ongeluk gebeurde in. het tentgebouw, staande op de Gro te Markt aan de voet van de- Martini-toren, waar het variété theater „Gaité" onder directie van de Firma S. voorstellingen gaf. De Groninger kermis is Zater dagmiddagmiddag om twaalf uur geopend. Het variété-theater zou juist zijn vierde voorstelling beginnen. Voor deze voorstelling waren vierhonderd kaarten ver kocht. De tribune die naar ach teren opliep, was geplaatst te genover een toneelruimte. Waar de breuk in. het hout werk van de tribune is ontstaan, is nog niet bekend, maar zover thans valt na te gaan, is de gehe le tribune in elkaar gezakt. De bezoekers die bovenaan zaten, kwamen op de schuin voor hen zittenden terecht. Er ontstond 'n paniek. De Groninger politie en de bezetting van de met het oog op de kermis op de Grote Markt ingerichte Rode Kruisafdeling werden terstond gewaarschuwd. Zij slaagden er in alle bezoekers uit het tentgebouw te doen gaan. Er waren zes gewonden. per rol De- tribune was Zaterdagmor gen gekeurd en goedgekeurd. De omstandigheden, waaron der dït ongeval zich heeft voor gedaan, zijn aanleiding geweest, dat de Groninger recherche tot een nader onderzoek heeft be sloten. De hoofdcommissaris van politie te Groningen, de heer S, W- Moolenaar, leidt het onder zoek, in samenwerking met de bouwpolitie. DIEFSTAL VAN REGENJASSEN TE MAASTRICHT. De Maastrichtse politie heeft wederom vier personen gearres teerd, verdacht van diefstal met inbraak en medeplichtigheid hieraan. Het is gebleken, dat deze vier, na zich de nodige moed te hebben ingedronken in de nacht van 6 op 7 Mei hebben ingebro ken in het magazijn van een ex peditie-onderneming te Maas tricht. Van een geladen auto ontvreemdden zij een partij van 24 gabardine- en lodenjassen, tot een waarde van ongeveer 1600. Het politieonderzoek had tot resultaat, dat reeds spoedig kon den worden aangehouden H. A. M. en M. V. W. uit Maastricht. Als medeplichtigen werden gear resteerd H. H. W. te Maastricht en P. H. te Spekholzerheide. Deze vier verdöchten werden voor de Officier van Justitie ge leid. EEN RADICALE METHODE. Terwijl Zaterdagavond in een 'laagte langs de Vredenoordlaan te Rotterdam een hevige huise lijke twist woedde, die tenslotte buiten uitgevochten zou worden, kwam een slangenwagen van de vrijwillige brandweer in actie voor een schuttingbrandje in de buurt. Toen er bij de ruzie stevi ge klappen uitgedeeld gingen worden, kwamen de brandweer lieden op het idee, met een wa terstraal de verhitte gemoederen 'te bekoelen. Het Amerikaanse middel werkte voortreffelijk, want de rust was spoedig weer gekeerd. BRAND IN OUD-PAPIER OPSLAGPLAATS. Te Amsterdam heeft een zwa re brand gewoed in een gebouw, waar een voorraad van 1000 a r200 ton oud papi*r stond opge- slagen, die bestemd was om tot nieuw papier te worden ver werkt. Op de tweede etage van het pand was eer. arbeider be- Zig met een autogene snijbran der. Vonken zijn door de vloer heeh op de eerste verdieping te recht gekomen, waar, evenals gelvjksvloers, het papier stond. De schade, die door verzekering wordt- gedekt, was Zaterdag nog niet opgemaakt, daar de brand weer het gebouw niet vrij nad gegeven. Wel staat vast dat het gebouw en het er naast gelegen bijgebouw aanzienlijke water schade hebben gekregen. De kel ders taan vol bluswater. De brandweer verwachtte, dat eerst in de loop van Zondag de nablussing voltooid zou zijn. Hel papier is door brandwachts naar buiten gebracht. HEVIGE HEIDEBRAND TE GARDEREN. Vrijdagmiddag heeft in de on middellijke omgeving van hotel „De Viersprong" aan de Rijks straatweg Apeldoorn-Voorthui- ::en een hevige heidebrand ge woed. De in allerijl gewaar schuwde Veluwse bosbrandwe- ren hebben na enkele uren zwa re arbeid, de brand kunnen, bfrrssen. De rode haan eiste eni ge ha heide op. Vermoed wordt, dat een bran - dend peukje sigaret de oorzaak, van dit onheil Is geweest. ZELFMOORD IN NAVOLGING. De 46-jarige scheikundige El mer Haggerty zag in een krant een foto van een 25-jarig meis je. dat zelfmoord pleegde, door zich vap een wolkenkrabber om laag te storten. Haggery verliet zijn huis en begaf zich naar een hoog ge legen brug, trok zijn overjas uit, legde daarop de krant, met de fo-to naar boven gevouwen, néér, klom op -de brugleuning en sprong omlaag. Hij werd le venloos opgenomen. Familieleden van Haggerty verklaarden, dat hij reeds enige tijd ziek was. MAANDAG 15 MEI. Cud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 7 u. Ds. Blaak, van Geldermalsen. 89) woordelijke daad een grote con sternatie onder de bevolking te weeggebracht en is de beman ning van drie sleepboten en de politie lange tijd voor hem xn de weer geweest. Zondagmorgen is bij nader ver hoor komen vast te staan, dat bij Hij stemde toe, maar half over tuigd. De beide mannen wacht ten zwijgend op haar terugkomst. Lang werd hun geduld niet op de proef gesteld. Margaretha's gezicht gaf het antwoord op de vraag, die Von Demberg onaf gebroken had beziggehouden. Grimmig verklaarde hij„Dan mijn beurt! Ik laat me niet met een kluitje in het riet sturen!' Von Demberg snelde naar de lift. Erica's kamer was op de tweede verdieping. Aan de deur gekomen, bleek zijn voorgevoel juist te zijn geweest: zij weer stond de pogingen, haar te ope nen. Hij riep Erica bij de naam ontving geen antwoord. Hij bad, -meekte om te worden binnen gelaten; met het zelfde resultaat had hij een berg kunnen sme ken voor hem opzij te gaan. Ten slotte dreigde hij met ge weld; het hielp al evenmin- Eerst toen hij zijn knie tegen bet paneel plaatste en als ra zend aan de deurknop rukte, :wam een teken van leven uit de k^ncicr. „Ga heen!" riep Erica met do'ör tranen verstikte stem. „O, ga toch heen! 'k Wil niets -meer met je te doen hebben! Je zult naar me luisteren! Maak open! Het was weer stil in de kamer geworden. Von Demberg, 't ene ogenblik woedend, het andere krankzin nig van smart, hervatte zijn po gingen om de deur te forceren. Mensen verschenen op de gang hij zag het niet. Een alarm- schel werd in werking gesteld hij hoorde het niet. Hij keerde eerst tot de werkelijkheid terug toen een bediende, door het sig naal gewaarschuwd, hem een hand op de schouder legde. „Laat dat, Monsieur!" zij hij Kreng. „U hebt geen recht, hier te zijn. U veroorzaakt onze logés last en brengt het hotel n opspraak. Als u niet vrijwillig gaat, zal 'k u er toe dwingen!' Von Demberg ging, verslagen, ellendig. In het hoekje van de eetzaal zat Kreschmer nog. Mar- garetha was er niet meer. Hij nam tegenover Waldemar plaats en deze behoefde niets te vra gen. Von Dernberg's gezicht zei alles, wat hij wilde weten. „Kop op!" troostte hij. „Het komt terecht, of mijn naam is geen Waldemar Kretschmer! We moeten hier weg. Zoeven lichtte een zaalchef me in, dat de boel voor het souper in orde moet worden gemaakt. Laten we een w andeling langs het strand doen, het zal je opknappen." Lusteloos volgde Von Dem berg. Een tijd liepen zij zwijgend. Weer was het Kretschmer, die de stilte verbrak. „Ik geef toe, dat het een lam me historie is, maar mevrouw Wagner ziet de toestand niet ho peloos in, ik evenmin. Het zal geen heksentoer blijken, Erica te overtuigen, dat ze een fout be ging door naar die vrouw te luis teren. Ze moet alleen over de eerste schok heen komen." Von Dernberg beoordeelde de situatie heel wat pessimistischer: hij kende Erica te goed. Zij zou zich het gebeurde met Frida We ber herinneren. Een jaloerse vrouw voedt haar wantrouwen wanneer zij kan. Het was die overtuiging, welke hem zeer on gerust maakte. En dan kon hij de gedachte niet uit het hoofd zet ten, wat Iris haar op de mouw had gespeld. Ze moest wel bij zonder handig te werk zijn ge gaan; zou Erica anders de deur voor hem gesloten hebben ge houden? Als hij maar wist, wat die twee besproken hadden! H;; maakte Kretschmer deelgenoot van zijn zorgen. (Wordt vervolgd.) HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 7.30 uur: Bioscoopvoorstelling „Jearie d'Arc". Concertgebouw, 8 uur. Bioscoopvoorstelling „De blauwe Lague". AXEL: He-t Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Jeane d'Arc". MORGEN TERNEUZENLuxor Theater 7.30 uur: Bioscoopvoorstelling „Jeane d'Arc". Hotel Du Commerce, 8 uurOpenbare Verkoping van een Huis. Hotel 's Lands Welva ren, 3.30 uur: Vergadering Stembevoegde ingelanden Ze ven trinitei tspol der 'Patronaatsgebouw, uur: „Padvindersrevue". AXEL: Openbare aanbeste ding bouwen landbouw- schuur (staalskelet) nu.» geen uicLiiiuuiuen en semj- ven op tafel, maar wordt een groot feest aangeboden, waarbij ook de dames zijn geïnviteerd. Wij bieden de bestuurders en leden van de Zeeuwse Dambond bij dit jubileum onze gelukwen- strategie en laveerkunst te heb ben ingeboet en vooral in de derde partij toonde hij zich weer de geboren dammer, die het be stond de gevreesde Roozenburg in moeilijkheden te brengen. Deze partij volgt hier. 18. 19. 20. 21. 22. Roozenburg wordt hier met zijn eigen wapens bestreden. 35—30 25x14 30—25 39—34 25—20 1420 9X20 20—24 2429 19—24 noch 4338 redding geven. 23—28 40. 42x33 41. 32x23 18x49 42. 27x29 49x35 43. 37—32 12—18 Stand na 43 zetten. ZOU Roozenburg, die de eerste partij had gewonnen en de twee andere remise speelde, won de korte match dus met 42. Hij zal over dit resultaat wel niet ontevreden zijn geweest. 18.00 Gitaar; 18.25 Boekbespre king; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Kamermuziek; 21.00 Actualitei ten; 21.15 Orkest; 22.00 Nws.; 22 15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2