De Conferentie te Londen 19£fNEN de De afscheiding van de K.N.I.L. op Ambon Begrafenis van slachtoffers van de mijnramp in Henegouwen AKKERTJES Actie tegen wapenleveranties /an jnie het nooit De reis van Prins Bernhard E zenuwpijn, kiespijn WEERSVERWACHTING. ties: 5 regels M tfcji Belgische gskwestie Lie ontmoet Stalin IIT DE TSCOURANT £N DE HAVEN VAN ANTWERPEN. rrankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Bedactle-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 15 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1423. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1JM Rubriek Kleine Advertenties: I regels 60 ct.; iedere regel mssc 12 ct. Vermelding onder nummer Btt- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. De Ministers van Buitenland se Zaken van de Westelijke Grote Drie hebben Zaterdag avond, na 'n driedaagse bespre king, meegedeeld, dat zij het eens waren geworden over de grote lijnen van hun politiek in alle delen van de wereld en dat zij plannen hadden gemaakt voor nauwere coördinatie van de gezamenlijke hulpbronnen der 3 landen. De Staatslieden Dean Ache- son, Ernest Bevin en Robert Schuman brandmerkten de Sowjet-Unie als „de enige miii- tairistische en aggressieve mo gendheid ter wereld", een ver oordeling, welke door diploma tieke waarnemers beschouwd wordt als verreweg de krachtig ste tot nog toe. Er werden 2 communiqué's uitgegeven. Het ene was een .algemene verklaring over de conclusies, waartoe men was gekomen en in het andere werd de noodzaak uiteengezet van vergemakkelijking van de mi gratie van de Europese volke ren, in het bijzonder van Duits land en Italië' Verder werd nog een belang rijke verklaring aangekondigd over Duitsland, welke eerst ter kennis van de West-Duitse Re gering zou worden gebracht. In het eerste communiqué wordt gezegd, dat de drie Re geringen het in principe eens zijn geworden over de belang rijkheid van de politieke ont wikkeling van de volkeren van Afrika en het bereiken van toe- tere economische en sociale om standigheden. Zij bevestigden haar voornemen om, ,,in het licht van de door het vooruit dringen van het communistisch imperialisme" tot aan de gren zen van Zuid-Oost-Azië, de nieuwe Regeringen in dit gebied aan te moedigen en te steunen. In het tweede communiqué verklaren de Ministers, dat zij deskundigen zullen aanwijzen om de problemen van overbe volking in West-Europa te be studeren en de mogelijkheid van aanvullende plannen voor mi gratie, in het bijzonder uit Ita lië en Duitsland. „De kracht van de vrije we reld zal nimmer voor aggressie ve doeleinden worden gebruikt", aldus het eerste communiqué. De Ministers oordeelden het nodig „deze fundamentele waar heid nogmaals te bevestigen met het oog op de welberekende campagne van verkeerde uit legging van onze bedoelingen en De „Willem Ruys" opnieuw [uitgevaren Met 600 passagiers aan boord en- de verwachting, dat er in Southampton nog een honderd tal zullen inschepen, is de „Willem Ruys" van de Kon. Rotterdamse Lloyd Zaterdag middag weer naar Indonesië vertrokken. Dit aantal wil zg- gen, dat er een goede 150 lege bedden zijn, voornamelijk in de eenste klas. Twee maanden ge leden was de „Willem Ruys" voor deze reis volgeboekt, maar sindsdien zijn er vele afzeggin gen gekomen, terwijl anderen die met Indonesisch geld moe ten betalen, een lagere klasse hebben genomen. Onder diege nen die afzegden behoren vijf zusters van de Congregatie van O. L. Vrouw van het Heilig Hart in Tilburg, die op het laagste ogenblik uit de Kei eilanden, waarheen ze zouden vertrekken, 'n telegram onvin- gen met de raad,, maar in Ne derland te blijven. Niettemin is er toch altijd nog een contingent Nederlanders, dat de toekomst optimistischer inziet en de reis wil maken en liet feit, dat er bijna 200 kinde ren aan boord zijn wijst er wel op, dat vele vaders hun gezin laten overkomen. Ook de di rectie van de Lloyd is, zij het gematigd, optimistisch gestemd, niettegenstaande omstandig heid, da alle reizen van Indone sië uit reeds voor het gehele jaar zijn volgeboekt, hetgeen er op wijst dat zeer velen ten slot te toch 't verblijf in het Vader land verkiezen. Maar het vrachtvervoer zowel van als naar Indonesië ontwikkelt zich niet ongunstig. de politiek die gevoerd worden aoor de enige militairistische en aggressieve mogendheid ter we reld". De Ministers bevestigen hun verlangen wat betreft het spoe dig tot stand komen van 'n vre desverdrag met Oostenrijk en hopen de komende dagen nader over dit onderwerp te spreken. Wat Z.O.-Azië betreft verkla ren de Ministers dit gebied als geheel te beschouwen, als eco nomisch onontwikkeld en het wenselijk te achten, dat alle Re geringen in dit gebied samen werken tot intensievere maatre gelen voor ontwikkeling ter verhoging van de algemene le vensstandaard. De Ministers aldus het communiqué, waren het eens over de ernst van de toestand en stelden elkander op de hoogte van de stappen, die elk der landen heeft gedaan in het kader van elks verantwoor delijkheid in het gebied. O.a. besloten de Ministers de maatregelen te coördineren ter voorkoming van het binnen smokkelen van wapens in het betrokken gebied en elke gele genheid te baat te nemen om „de bedoelingen en methoden in 't licht te stellen van het com munistisch imperialisme, dat, onder voowendsel van aanmoe diging van nationalistisch bewe gingen, in feite er slechts naar streeft deze bewegingen in zijn macht te krijgen en te gebrui ken voor expansionistische po litiek". Zij stemden er in toe in de naaste toekomst weer bijeen te komen, wellicht in New York, wanneer de volgende bijeen komst van de algemene verga dering der V. N. zal worden ge houden. De afscheiding van de groep van het K.N.I.L. op Am'oon heeft, volgens de „Ambon Broadcasting Company", plaats gehad met een militaire cere monie, waarbij aan kolonel Schottoorch een Nederlandse vlag, een pistool en distinctieven werden aangeboden. In alle kampementen in de Zuid-Mo- „The Economist" over de koude oorlog Het vooraanstaande Britse weekblad „The Economist" schrijft: „Het is niet langer mo gelijk Europa als het enige vraagstuk in de worsteling met de Sowjet-Unie te beschouwen. De koude oorlog wordt over de gehele wereld gevoerd en is on deelbaar. Het bondgenootschap der vrije landen moet zijn ge grondvest op een gemeenschap pelijke politiek en op een geza menlijk gebruik der beschikbare Hulpbronnen. Dit moet min stens een generatie duren". Twist tussen jongelui over een meisje Gewapend met knotsen, loden buizen en Amerikaanse boks ijzers hebben meer dan 50 jon gelieden van twee vijandige benden, een verbeten gevecht geleverd aan de oevers van het Zwanenmeer, te Prospect Park. Een der vechters was gewa pend met een revolver en schoot de 18-jarige James Fortunate, zoon van een kapper te Brook lyn, neer. De moordenaar, An thony Scarpati, werd gevat en heeft bekend. Een ander lid van dezelfde bende, Alfredo Vento, heeft een messteek opgelopen in de buik. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij als zijn aanvaller de 16-ja- rige Cominick la Bua aanwees. De meeste vechters werden gearresteerd. De twist eou ont staan zijn om een meisje, dat van de ene bende naar de an dere was overgegaan. lukken werd de driekleur ge streken en de Ambonese vlag gehesen ten teken der afschei ding. Aan kolonel Schqtborch zou verzocht zijn hiervan medèj- deling te doen aan de Legercomt mandant, aan Koningin Juliana en Prinses Wilbelmina. De commissie van het Hoge Commissariaat der Nederlan den en kolonel Schotborch wer- oen te Makassak verwacht ep zullen zich van daar naar Dja karta begeven. Prins Bernhard keerde Vrij dag uit Washington naar New York terug. De Prins bracht n niet-officieel bezoek aan drie bases van de Amerikaanse luchtmacht om een indruk te krijgen van Amerikaanse vlieg- veldoperaties en de nieuwste straalvliegtuigen. Uit New-York vertrokken Prins Bernhard is Zondag per vliegtuig uit New York naar Ne derland vertrokken. De Holland Fair weid do or 'f Amerikaanse publiek zeer gun stig ontvangen, zo verklaarde de Prins. „Nederland moet naar de V. S. exporteren ten einde een handelsbalans te verkrijgen om weer op de been geholpen te worden", zeide de Prins tegen verslaggevers. Hij sprak de hoop uit, dat de Amerikanen, die de Fair bezoeken, Nederland zullen zeggen, welke goederen zij graag willen hebben en wel ke niet, zodat Nederand weet, wat geëxporteerd moet worden. Prins Bernhard, die verge zeld werd door zijn adjudant Majoor G. Sonderman, werd uit geleide gedaan door de Neder landse consul-generaal te New York, Mr W. Cnoop Koop- mans. Amerikaans Congres over de atoombom De leden van het Amerikaanse Congres, zonder welks goed keuring geen atoomwapens mo gen worden uitgevoerd, ver klaarden verontrust te zijn over het bericht, dat men besprekin gen gevoerd had, zelfs al wa ren het voorbereidende bespre kingen, over het bewapenen van landen van het Atlantische Pact met atoomwapens. De enige, die dit denkbeeld steunde, was afgevaardigde Vinson, de democratische voor zitter van de Huiscommissie voor de strijdkrachten. Incident te Djakarta Zaterdag werd een Indonesiër, die zich door de prikkeldraadver sperring toegang had verschaft tot een wagenpark van de Ne derlandse strijdkrachten in het centrum van Djakarta, door de Nederlandse wacht doodgescho ten. De soldaat deelde mede, dat hij de Indonesiër tot verantwoor ding riep; toen deze hard weg liep, schoot de soldaat. Na het gebeurde omringde een menigte van bijna 200 Indonesiërs het wagenpark. Tergende pijnen..duldeloos,maar niet hope loos, want'AKKERTJES'verslaan alle pijnen snel en zeker. Weiger namaak. hel pen direct Zaterdagmorgen zijn 16 van de 38 bij de mijngasontploffing in de mijnen te Mariemont- Bascoup om het leven gekomen mijnwerkers ite Traaegnies ter aarde besteld. Mannen en vrou wen van iedere stand waren van ver uit de omtrek naar het Gemeentehuis getogen, waar 'n rouwkapel was ingericht. Lang zaam en in diepe ontroering de fileerden zij langs de '24 lijk kisten, die hier stonden opge steld. Als laatste groet had een ieder armen vol bloemen mee genomen en al spoedig waren de kisten onder een bloemenpracht verdwenen. Rondom iedere kist stonden de familieleden opge steld, de moeders en de echt genoten der slachtoffers in die pe rouw gehuld. Ook vele auto riteiten gaven van hun mede leven blijk en o.a. de Ministers Behogne, Duvieusart, Oud-Mi nister Delattre en de Italiaanse Ambassadeur te Brussel brach ten een bezoek aan de rouwka pel. In de kerk werd door de Bis schop van Doornik, fHimmer, vervolgens een requiemmis op gedragen, die door de familie leden der omgekomenen en door de autoriteiten werd bijge woond. De slachtoffers lagen opge baard in het koor van de kerk. Bij de kisten lagen kransen van de Prins-Regent, Koningin Eli zabeth en de Belgische Rege ring. Tijdens de lijkdienst de fileerden duizenden mijnwer kers met hun gezinnen langs de kerk. Om 12.30 uur werden de 8 Oekrainse mijnwerkers ter aar de besteld. Hun kisten waren bedolven onder een schat van bloemen en kransen. Oekrainse vrouwen, die naar Russisch ge bruik een kleine sluier droegen, ondersteunden de vrouwen der slachtoffers. Oekrainse mijnwerkers had den een erewacht betrokken bij de stoffelijke resten hunner ge vallen makkers. De Grieks- Orthodoxe lijkdienst werd geleid door een Oekrainse Priester, waarbij een koor Russische lie deren zong. Een uur later naderde de be grafenisstoet der Katholieke slachtoffers. Een dertigtal mijn werkers, die de stoffelijke resten der omgekomenen droegen, opende de stoet, gevolgd door Monseigneur Himmer. De op tocht werd gesloten door een 50-tal Qekrainers, die hun land genoten droegen, die volgens de Katholieke ritus begraven zul len worden. Terwijl de vlaggen zich neigden en treurmarsen weerklonken, werden de lijkkis ten in het voorlopige crypte ge plaatst. Honderden kransen bedekten de lijkkisten en de omliggende graf perken. Koningin-Moe der Elizabeth heeft Zaterdag een bezoek ge bracht aan de nabestaanden der bij de mijnramp om het le ven gekomen mijnwerkers. Zü heeft zich in het bijzonder on derhouden met mevr. Noel, wier man en 14-jarige zoon om het leven kwamen en die met acht 'kinderen is overgebleven. Vervolgens heeft de Koingrn- Moeder een bezoek gebracht aan ,de gewonden, die zich in het Ziekenhuis te Mordanwelz be vinden. NEDERLANDSE DEELNEMING. De Nederlandse Minister van Sociale Zaken heeft zijn Belgi sche collega naar aanleiding van de mijnramp een telegram van deelneming gezonden. [De Fakir van Rijssel Toeschouwers renden in pa niek uit een klein café te Rijssel toen een vrouw een ruit verbrij zelde van de glazen kist, waarin zich de 41-jarige fakir Merin- dah Burmanh bevindt, in gezel schap van 80 kronkelende ad ders. De fakir doet een, gele gen op glasscherven, een poging om het wereldrecord vasten te breken. Hij begon hiermede op 4 Mei. Inmiddels zijn 30 van de 110 slangen, die met hem in de kist werden opgesloten, be zweken. Die fakir maakt het nog goed. Vrijdag echter kreeg een vrouw het op haar zenuwen toen zij zag hoe de fakir zich de hon gerige adders van het lijf hield. Zij liet haar zware, met koper beslagen handtasje, op de kist vallen waardoor een ruit ver brijzeld werd. De omstanders zetten het op een lopen. Maar de fakir hield het hoofd koel. Hij hield zijn slangen in toom en liet een glazemaker komen. De„Etruria" weer in vrijheid De Britse trawler „Etruria", die onlangs wegens het vissen in Russische territoriale wateren naar Moermansk is opgebracht, is binnen 36 uur na vrijlating door de Russen, opnieuw in moeilijkheden geraakt en dit maal met de Noorse autoritei ten. De schipper van de „Etruria" wordt ervan beschuldigd, zijn la ding bot, de enige vis, die de Russen niet geconfiskeerd had den, in Noorse territoriale wate ren op een ander Engels schip te hebben overgeladen, wat ver boden is. Men verwacht, dat de „Etru ria" zal worden vastgehouden of beboet. Toen de „Etruria" in de Noorse haven Honnigsvaag te rugkeerde, verklaarde schipper Jim Chapman: „Morgen zul je een verhaal horen, waaruit blijkt dat de Noren nog veel erger zijn dan de Russen". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Maandag ochtend tot -avond. Vrij koel. Enige overdrijvende wolken velden, maar droog weer. Mati ge tot krachtige wind tussen Noord en Oost. In de kustgebie den ongeveer dezeifae tempera tuur dan 'Zondag en in het bin nenland lagere temperaturen. HOOGWATER. DINSDAG 16 MEI. Breskens 1.28 1.50 Terneuzen 2.03 2.25 Hansweert 2.43 3.05 Walsoorden 2.53 3.15 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 16 4.45 20.28 4.07 20.28 17 4.44 20.29 4.24 21.41 Ontscheping „Tabinta" Het troepenschip Tabinta wordt hedenochtend omstreeks 9 uur voor de sluizen te IJmui- den verwacht. De ontscheping van de op varenden begint, behoudens onvoorziene omstandigheden, des namiddags te 15.00 uur in de haven van Amsterdam. Zaterdagavond hebben ver- ren over te gaan hebben geen scheidene mannen en vrouwen succes gehad. De lading, voorna- in de Van Speyckstraat te Rot- n;elijk bestaande uit veldgeschut terdam, In het westelijk stads- en geweren, werd zonder inci deel, exemplaren van de „Waar- denten gelost, heid" verspreid, onder het roe pen van: „Wij lossen geen wa pens in Rotterdam". De actie ver liep rustig, zodat de politie het niet nodig oordeelde op te tre den. Na een klein half uur loste de groep zich zelf op, zonder dat er enig incident was voorgeval len. In Zeebrugge met lossen begonnen. Te Zeebrugge zijn zeventig ha venarbeiders Zaterdagmiddag be gonnen met het lossen van de eerste Amerikaanse wapenzending voor België. De 300 gendarmes, die het havengebied hadden af gezet, behoefden niet op te tre den. Aanval op wapentrein in Frankrijk. Twee a driehonderd jongelui in overalls hebben Zaterdag te Nar.tes een aanval gedaan op een trein met Amerikaanse wapens. Een stuk marinegeschut werd uit de trein geworpen. De trein passeerde Nantes op weg naar Bordeaux en moest voor een onveilig sein stoppen. Het vertrek werd verhinderd door een wagen, die op een overweg dwars over de rails werd geplaatst. De treinbewaking kon niets te gen de jongelui uitrichten. Toen de politie per autobus arriveerde, trokken de aanvallers zich orde lijk terug. De trein had ruim twee uur vertraging. Lossen van wapenen in Aarhus. Communistische pogingen om de havenarbeiders van Aarhus (Denemarken) er toe te brengen niet tot het lossen van per schip aangevoerde Amerikaanse wape- Op onze administratie ligt ter inzage voor belangheb benden de passagierslijsten van de troepentransport- schepen „General M. B. Ste wart" en „General S. D Stur- gis"„ vermoedelijke aan komst resp. te Amsterdam op 26 Mei a.s. en te Rotterdam eveneens op 26 Mei a.s. De Vaticaanse radio over T sjecho-Slowakije De Vaticaanse radio heeft, onder aanhaling van „geloof waardig" genoemde bronnen, omgeroepen, dat Wysjinsky, de Sowjet-Russische Minister van Buitenlandse Zaken, in gezel schap van een aantal Sowjet- Russische ambtenaren ,op een besloten bijeenkomst te Karlo vy Vary zelf het plan zou heb ben uitgewerkt voor 'de oprich ting van de „Katholieke actie" onder staatstoezicht een schis ma te verwekken in de schoot van de kerk in Tsjecho-Slowa- kije. Volgens de Vaticaanse radio zouden verder berichten zijn ontvangen uit Slowakije, dat al le kloosters daar zijn gesloten en de geestelijken naar concen tratiekampen gebracht. Hierbij zouden heilig-schenden- de daden zijn gepleegd. Op 18 April, aldus de mededeling zouden in het Franciscaner klooster te Bratislava fotogra fieën zijn gemaakt om aan. de hand daarvan de Paters van zedeloosheid te beschuldigen. Commentaar op Schumans voorstel In een commentaar op het voorstel van Minister Schuman, om de Franse en Duitse steen kool- en staalindustrieën onder één beheer te brengen, schrijft de „Washington Evening Star" onder meer: „Het voorstel van Minister Schuman moet ook een krachtige aansporing voor staten als de Benelux-landen en moge lijk zelfs Engeland zijn, om ook hun steenkool- en staalbedrijven onder het voorgestelde gemeen schappelijke beheer te brengen, waardoor de eenmaking van ge heel West-Europa zou worden bespoedigd." Volgens de diplomatieke mede werker van de (Conservatieve" „Daily Telegraph" heeft Minister Bevin tijdens de te Londen ge houden besprekingen der .„Wes telijke Grote Drie" scherpe cri- t:ek geoefend op het voorstel van Minister Schuman, om de Fran se en Duitse steenkool- en staal industrieën onder één gemeen schappelijk beheer te plaatsen. De medewerker meldt verder, dat Minister Schuman verrast scheen te zijn over de houding van Bevin en dat hij, toen de Britse Minister van Buitenlandse Zaken uitgesproken was, spijtig opmerkte te hopen dat de bijval, welke Premier Attlee Donder dag j.l. in het Lagerhuis met be trekking tot zijn voorstel had betuigd, nog steeds kenmerkend zou zijn voor de houding der Britse regering. ,.L Aube", het orgaan van de M.R-P.. waarvan Premier Bidault er Minister Schuman leden zijn, vraagt zich af: „Wie kan, bij me ningsverschillen tussen Fransen en Duitsers, Frankrijk en zijn bondgenoten en Geallieerden en Duitsers als scheidsrechter op treden? Dat kan slechts een er kende politieke autoriteit doen. wier gezag niet wordt aange vochten. Het tot stand brengen van een dergelijke autoriteit is het voornaamste punt van de Brits-Frans-Amerikaanse bespre kingen te Londen". - Zondagnacht is de stad Oer matsoe, in Midden-Japan, b.jna geheel door brand vernield. De* brand, die omstreeks midden nacht is uitgebroken, heeft reeds een duizendtal woningen in de as gelegd en is nog niet geblust. nog buitenlanders in Perzië ge haald worden, in het bijzonder Amerikaanse deskundigen." De nota haalt persberichten aan over de organisatie van de „Iranian Oil Company" voor de exploratie en winning van olie in geheel Perzië met uitzonde- is te Hasselt in België tegen een slagboom van een overweg aan gereden. De heer Bergmans, 37 jaar oud, uit Maarheeze, die op de duo had plaatsgenomen, werd op slag gedood. De bestuurder liep slechts lichte verwondingen op HERDENKINGSREDE DOOR Ds. MARC JOSPIN. Na Minister Schokking sprak Ds. Marc Jospin, Waals predikant te Amsterdam en voorzitter van dc „Souvenir Francais". Ds. Jospin zeide, dat de aan- Terneuzen Hansweert Walsoorden 3.39 4.19 4.29 4.05 4.45 4.55 'ON KIN maanstande> Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 18 4.42 20.31 4.49 22.50 19 4.41 20.32 5.25 23.50 lngewanagd, overvjeegt ae Re gering der R.4.S. stopzetting van de uitbetaling der Nederlandse pensioenen tot het bedrag der schade bereikt is. Dit deelde een woordvoerder van de Indonesische Regering Dinsdag mede. 10 Ct.; "'rilmnm p« ter nummer fc« t 's namiddag! I verschil bestaai aal elijk zijn toezicht te het goederenverkeer e naar het andere ngetwijfeld dergelij- ïlen, zo meent men welke Lieftinck be- hij van een beperk- :che unie sprak. aan het Engelse ningspaar zn heeft de ambas- umden namens ae i de Prins der Ne en namens Prinses aan het Engelse een zilveren bloe- verhandigd. Deze rt bij het geschenk, Tklijke familie reeas Ing en de Koningin id ter gelegenheid oeren bruiloft heeft een beplanting van die thans in de het Buckingham- de eerste maal zstaande uit vlecht- oor de firma Bone- tmsterdam met de rdigd naar een be- zl uit de collectie Wilhelmina en was van de firma Thim m gevuld met rose uine orchideeën. STANDPUNT VAN lOPOLD odschap aan de iei- Christelijke Volks- elgië heeft Koning rennen gegeven, dat van een Katholieke bij de komende al- siezingen niet tegen van een alleen uit i bestaande Rege- zijn. r is de Koning geen van zulk een Rege st, vrezend, dat hij ing van één partV beschouwd, g neemt thans het n, dat hij niet langer door zijn vroeger rklaring, dat hij zijn n tijdelijk aan zijn >n, Prins Boudewijn, gen, als het Farle- op de Troon zou ikou meldde Dinsdag aalk Stalin Trygve ris-generaal der V. intie heeft ontvan- •1 ZOCHT CHINESE IN MOSKOU. e heeft een bezoek in de Chinese am- te Moskou, Wang zou Lie een pers- houden, maar hij tegd, dat hij „niets s" zal onthuUen. Hij d over het resultaat ikouse besprekingen leien, voordat hij in ss terug is. ierdaad fraai! Het nog maar aan, dat De Haas nu ook in neerzijgt; voor Hii- iquart en Mussert, goeds hebben ge- Duitslanden ikking van de Mi- Financiën zijn op de volgende leden ationale Spaarraaö actie ontheven: SickeszSnijder te oorheen te Temeu- Houwink, te Dja- W. A. J. Visser te ge. tiesmjaen. Toen organiseerde Mussolini, buiten de regering om, zyn zwarthemden, goed bewa pende jongemannen, om orde en rust te herstellen. Zijn dictatuur kwam in veel opzichten Italië ten goede." Aan de Kruisschans te Antwer pen worden thans proeven ge nomen met het geleiden van schepen door middel van radar. De actieradius van het radarap paraat bedraagt 15 km.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1