Amandeltjes pudding (X Tegen pijnen! 'WITTF hRUS" Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabriek te IJmuiden Moederdag Vergadering C.J.B.T.O. en C.B.P.B. UIT DE PROVINCIE middelburg. DE VERSCHEPING VAN AMERIKAANSE WAPENS OEFENING NIEUWE SPAARBANKEN IN DE SOWJET-UNIE IJZEN DIJKE. WACHTEBEKE POEDERS CACHETS -TABLETTEN de overstroming IN CANADA TERNEUZEN. Botsing. HOEK RODE ROZEN Agenda 14 Mei Moederdag! Wal krengt de Radio? B KAMER. li. de vergadering v£n de Twee de Kamer ïs gisteren aan de orde gekomen het wetsontwerp tot deelneming in het uit te breiden kapitaal van de Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staalfa brieken N.V. te IJmuiden, als mede deelneming in de financie ring ener Nederlandse Naamlo ze Vennootschap, welke zich ten doel stelt de oprichting en ex ploitatie van een breedbandwal- serij en van een blikfabriek. De heer STAPELKAMP (A.R.) is van oordeel, dat het wetsont werp de steun der Kamer ver- Jient. Zijn fractie zal deze steun gaarne verlenen omdat zij meent dat er mogelijkheden aanwezig zijn om de industrialisatie en de tvo kgelegenheid te bevorderen Het ware verkiezelijker geweest, r.Ir het kapitaal aan particuliere zijde gehouden was. Het minst is spr. bevredigd door de sociale kant en dan bij zonderlijk ten aanzien van de arbeiders. Hij bepleit aanstel ling van een Commissaris voor de arbeiders. Over de regeling van het winstaandeel voor het perso- er we. «gelegenheid wordt ge- scnapen voor nu en voor de toe komst. Uitbreiding van het Hoog- ovenbedrijf heeft de bedoeling de oorlogsindustrie te verstevi gen. Het voorstel van de heer Schuman aanroerende, vraagt de heer Hoogcarspel, of de landen der Benelux er tevoren van op de hoogte waren gebracht. Als dat niet het geval is, zou de minis ter eerst de consequenties ervan moeten overwegen, alvorens het onderhavige project verder wordt behandeld in de Kamer. De minister van Economische Zaken, de heer VAN DEN BRINK verklaart het wetsontwerp van grote betekenis te achten omdat het project een der hoekstenen van het industrialisatiebeleid der regering is- Uitvoerig gaat de minister in op het industrialisatieschema, dat aan de Kamer is overgelegd. Hij verklaart, dat het voor hem vast staat, dat wanneer de voor gestelde uitbreiding niet tot stand komt, het uitgesloten is de doeleinden in de industrialisatie nota gesteld, te bereiken. De regering heeft nimmer han delspolitieke bescherming aan het het voorstel aan de Benelux- regeringen is aangeboden- Het is de regering niet mogelijk over een zo belangrijk project reeds j thans een oordeel te geven. DE NEDERLANDSE REGE RING heeft het met welwillende belangstelling gelezen en het kan van grote betekenis zijn voor de Europese samenwerking. De heer HOOGCARSPEL (C. P.N.) vraagt of de minister tevo- ben overleg heeft gepleegd met de heer Schuman. De MINISTER verklaart, dat1 hij geen overleg heeft gepleegd. Volgens de kranten is het ook i voor de Engelse regering een welkome verrassing geweest. In verband met opmerkingen over oorlogsindustrie merkt spr op, dat er hier sprake is van importvervanging. Er wordt veel blik ingevoerd. Vervanging van import kan men kwalijk oor- I logsproductie noemen. De woningbouw in Velsen en IJmuiden houdt gelijke tred met de planning van dit project. Er wordt niet gereplicieerd. Het wetsontwerp wordt z.h.s. goedgekeurd met aantekening, dat de C.P.N.-fractie geacht wil worden te hebben tegen ge temd. Moeder wordt getracteerd. Maar... ze tracteert zelf ook. En omdat ze het deze dag gemakkelijk moet hebben, kiest zij een pudding, de heerlijkste, die ze kent: m> Mr. Rip las een brief voor van de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, waarin deze mededeelde verhin derd te zijn de vergadering bij te wonen. Hierna werd nog het woord gevoerd door de waara- burge meester van Middelburg, de heer J. W- Kögeler en de voorzitter van de afdeling van de C.B.T.B (Cristelijke Boeren en Tuinders- kond), de neer C. de Putter. La ter op de middag verscheen ook de Commissiaris ier KKoningin r. Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot. De bondsdag werd besloten met de opvoering van het herdenkingsspel „De weg omhoog'' door de afdelingen uit Kampen. Vandaag maken de deelnemers aan de bondsdag een excursie door Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. neel is spr. minder tevreden, Hoogovenbedrijf verleend. z.i. moet deze zaak in de sta tuten worden omschreven. De heer KORTHALS (V-V.D.) is bevreesd, dat er eventueel moeilijkheden kunnen rijzen bij de aanvoer van grondstoffen, zulks met het oog op de plaats van vestiging van het bedrijf. Spr. is van oordeel dat men gezien de buitenlandse concur rentie met de prijzen der grondstoffen voor de scheeps- bouwnijverheid zo laag mogelijk moet zijn. Sprekers voorkeur gaat uit haar deelneming van het parti culier initiatief bij de kapitaals uitbreiding, maar hij verklaart de noodzaak te zien, dat de Staat meedoet. De heer GORTZAK {C.P.N.) merkt op, dat de nadruk -wordt gelegd op de bevordering van de werkgelegenheid, welke het ont werp tot gevolg zal hebben. Maar niet elke bevordering van werk gelegenheid is van betekenis. Wanneer men een dorp in brand steekt, verschaft men werk aan Brandweer en wederopbouw, maar dergelijke bevordering van werkgelegenheid is niet juist. Spr. constateert onrust in het land over de wijze, waarop ge poogd wordt ons in te schakelen in de voorbereiding van een oor log. Hij is tegen het ontwerp, omdat het in hoofdzaak uitbrei ding der oorlogsindustrie beoogt. ©.m- merkt hij op, dat een voormalig arbeider der hoog ovens, Jan Basser, de organisa tor van het verzet in Noord- Holland, die voor zijn stoutmoe dig verzet is gedecoreerd, na de oorlog niet door de directie van het bedrijf is teruggenomen. Moet, zo vraagt de heer Gortzak aan een dergelijke instelling ëelu beschikbaar worden gesteld, dat door het hele Nederlandse volk ts opgebracht?' De heer POSTHUMUS (Arb. bestrijdt de opvatting der com munisten. dat Nederland geen staalindustrie zou mogen hebben. Spr. verklaart, dat zijn fractie haar steun aan het ontwerp zal verlenen. Hij is er dankbaar voor, dat de hulp der E.C.A. het project mogelijk maakt. Voor de handhaving dei- volks welvaart acht hij het project noodzakelijk. Bij de industriali satie moet de overheid met al leen stimulerend, maar ook deel nemend optreden, zoals hier ge- SCDedtheer HOOGCARSPEL (C. p N-) herinert aan de oprichting van het Hoogovenbedrijf na Ie eerste wereldoorlog. Uit militai re overwegingen is het in Velzen binnen de vesting Holland ge sticht. Economische overwegin gen hebben daarbij niet gegolden. Het onderhavige ontwerp be oogt het verschaffen van een ze kere mate van onafhankelijkheid van ons land ten aanzien van iizer en staal. Economisch acht spr. het voor stel niet verantwoord. Het is z.i. verspilling en het vleien der be- De levensvatbaarheid van de Nederlandse ijzer- en staalin dustrie is door de prart'ik Be wezen. De vestigingsplaats acht spr. gunstig. Met een Commissarisplaats voor het personeel kan spr. zich verenigen. Wat het plan van minister Schuman betreft, zegt spr. dat Interpellatie-aanvraag van de heer Gerbrandy. De heer GERBRANDY (A.R.) heeft de Kamer verlof gevraagd de minister van Unie-aangele genheden en Overzeese Rijks delen vragen te mogen stellen over de ontwikkeling der staat kundige en economische verhou dingen in Indonesië sedert de souvereiniteitsoverdracht, met name omtrent de ontwikkeling in de R.I.S., het oprollen van deelstaten en het scheppen van een unitarische staat en de hou ding der regering met betrekking tot deze ontwikkeling. vanSeChristen Boeri^^bTefendochters, Plat^la^svrouwen en- meisjes in Nederland (C.B.P.B.) In deze vergadering werd het twintig-jarig bestaan van de C. J. B. T. O. herdacht vSg met dë valse hoop, dat In zijn openingsrede sprak de voorzitter van de C.J.B.T.O., Mr. V/. Rip, over de verhouding tus sen individu en gemeenschap. Volgens spr. is de kardinale vraag steeds: Wat is de plaats, de bevoegdheid, de vrijheidssfeer van de individuële bedrijfsgenoot en wat vereist het gemeenschap pelijk, het groeps- of algemeen belang? Het antwoord kan niet zijn: „Het individu is alles, de ge meenschap niets.Maar ook niet. „De gemeenschap is het belang rijkst, de individuële persoon is bijzaak." In véle kringen wordt naar sprekers mening te veel gekoerst in de richting van het collectieve. Een sfeer van individuële vrij heid stelt ons in staat om God te dienen, zoals Gods woord en de inspraak van ons geweten dit aangeeft. Wij behoren in Nederland ook op politiek en maatschappelijk terrein een rechtstaat te handha ven, die eerbied heeft voor de rechten en vrijheden van de in dividuële burger. Echter, ook de groep, ook de gemeenschap stelt haar eisen. Gedurende de eerste jaren van ons leven zijn wij geheel op hulp van anderen aangewezen. En nog maar net kunnen we zo on geveer ons zelf helpen of we zoe ken weer nieuwe gemeenschap. Vriend, vriendin, verloofde, man of vrouw. Wat kan een boer of tuinder thans op z'n eentje? Wei nig of niets. Hij neemt als onder nemer talrijke zelfstandige be slissingen. Inderdaad. Maar vele beslissingen die van de grootste invloed zijn op de uitkomsten van zijn bedrijf, op zijn toekomstig bestaan, worden voorbereid, wor den gemotiveerd door anderen. Hoe komt het, dat de invloed van de gemeenschap neiging heeft toe te nemen? Naar spre kers mening zijn daarvoor twee oorzaken aan te wijzen. In de eerste plaats heeft de overheid, na een oorlog, de verdelende rechtvaardigheid te betrachten tussen 10 millioen mensen op een klein hoekje grond. Het aanhef fen van ondoordachte vrijheids leuzen in onze kring, liefelijk voor het oor van de individuële beer en tuinder, wordt in het kamp van industrie en handei met gejuich beantwoord, aldus spr. omdat men daarin een ver zwakking van onze maatschap- In welingelichte ambtelijke kringen te Washington wordt verklaard, dat deze maand nieu we schepen met wapens voor Italië, Frankrijk, België, Neder- 'and en Denemarken uit de Ver. Staten zullen vertrekken. Enge- and krijgt nog een aantal bom menwerpers van het type B-29. lie zullen worden overgevlogen. De schepen vertrekken binnen enkele dagen. Een zending wa- oens voor Noorwegen is stomen de. De ambtenaren verklaarden, dat het Amerikaanse wapen program „nu in volle gang" is. in het hanteren van Amerikaanse wapenen. Op 22 Mei begint op het grote oefenterrein van de vroegere Duitse weermacht bij Grafen- woehr in Beieren de oefening van ongeveer duizend militai ren van de 7 landen van het Atlantisch Pact in het hante ren van de Amerikaanse mili taire uitrusting, die op grond van het wapenprogram wordt verstrekt. De opleiding ge schiedt door een speciaal Ame rikaans oefenbataljon. De eer ste 14-daagse cursus wordt ge volgd door ongeveer 130 Denen en Noren. pelijke positie constateert. Een tweede reden is, dat de internationale vervlechtingen in betekenis toenemen. Wij zullen door de omstandigheden gedwon gen moeten samenwerken in fe deratief verband met andere landen in West-Europa. En elke doelmatige, effectieve samen werking op dit terrein, zal in breuk moeten maken op onze na tionale en indivuele zelfstan digheid. Er is naar sprekers mening een noodzakelijke verschuiving waar te nemen in de richting van de groep, van de gemeenschap. Dat eist waakzaamheid voor de vrijheden van de enkele per soon. Zoveel als maar mogelijk ÏS moet de vrijheidsfeer van de zag en vrijheid is volgens spr. alleen mogelijk, steunend op het vaste fundament van het positi ve Christendom- Gisteren werd, bijgewoond door 1500 a 1000 leden, in de nieuwe Veilingsgebouwen te Middelburg de jaarlijkse bondsdag gehouden van de Christelijke plattelands- jeugd, verenigd in de bond van Nederlandse Christelijke Jonge Boeren en Tuinders Organisatie (C.J.B.T.O.) en de bond van Christen Boerinnen, Boerendoch ters, Plattelandsvrouwen en Meisjes (C.B-P.E.) Ditmaal had de bondsdag een bijzonder ka rakter in verband met de her denking van het 20-jarig be staan der C.J.B.T.O. In de och tenduren werd de jaarvergade ring gehouden van beide organi saties. De huishoudelijke verga dering van de C.J.BT.O. werd gepresideerd door Mr. W. Rip die p.m. kon verwelkomen de waarn. burgemeester van Mid- i delburg de heer J. W. Kögeler, de Rijkslandbouwconsulent in Zeeland, Ir. C. W. C- van Bee- kom en de Rijkstuinbouwconsu- lent de heer C. Zwagerman. Na afloop van de agenda be sprak de heer C. J- van Mas- tricht, voorzitter van de Neder landse Christelijke Landarbei- dersbond het onderwerp: „P.B.O. en bedrijfsgenoten". Hij ging daarbij in op de practische bete kenis van de P.B.O. voor boeren, tuinders en arbeiders- Te zelf der tijd vergaderde de C.B.P.B. onder voorzitterschap an mevrouw F. Witterhalt-Hei In de Sowj et-Unie zullen dit jaar 2000 nieuwe spaarbanken worden geopend. In 1949 is het aantal spaarders bij de spaar banken in de Sowjet-Unie met 2,3 millioen toegenomen. Het totaal bedrag der inla gen is verdubbeld. Labourparlementsleden juichen het initiatief van Trygve'Lie toe Ruim 130 Labourleden van het Britse Lagerhuis hebben in een motie uiting gegeven aan hun waardering voor het initiatief van Trygve Lie om door be sprekingen te Moskou te trachten de „koude oorlog" te doen be ëindigen. Motie van oppositie in Lagerhuis verworpen. De regering wil de betrokken vrachttarieven met I62/3 procent verhogen. De conservatieve mo tie wilde deze verhoging teniet doen. Zonder de verhoging zou den de spoorwegen tegen 1951 een verlies van tussen de 50 en 60 millioen pond sterling lijden Vier van de negen liberalen stemden met de regering mee. De overige liberalen waren niet aanwezig. Een conservatieve af gevaardigde, Sir Ralph Glyn, verraste het Huis door te verkla ren dat hij de motie van zijn partij niet zou steunen. Hij acht te de tariefsverhoging noodzake lijk. gedeeltelijk worden afgewerkt te Middelburg en gedeeltelijk ap een prachtig buitenterrein te Vrouwenpolder, het eigenlijke bedevaartsoord. Ook een groert aantal Belgische Scouts zullen aan deze bedevaart deelneme. Goed afgelopen. Toen de zoon van de land bouwer A. v. d. M. met zijn paard bespannen voor een rol- blok huiswaarts reed sloeg het paard plotseling op hol. Toen het paard 'n dam over 'n sloot opliep, werd de voerman van de rolblok geslingerd en kwam de rolblok met het paard in de sloot terecht. De voerman kwam er wonder goed af, alsook het paard, dat uit zijn netelige positie moest worden bevrijd. Dodelijk ongeval. Dinsdagmiddag had te Wach- tebeke (Weide) een dodelijk ongeval plaats waarbij het 4- jarig zoontje van de slager Re- né Dhooghe om 't leven kwam. Een vrachtwagen geladen met bouwstenen kwam van de rich ting Overslag naar Wachtebeke gereden tot ter hoogte van de Weide een jongetje van 4 jaar ai spelend onder de wagen te recht kwam. Het knaapje werd met ge weld tegen de grond geslingerd en liep hierbij ernstige verwon dingen op. Spoedig was geneeskundige hulp ter plaatse, doch het slachtoffertje moest onverwij .d naar het gasthuis te Gent wor den vervoerd, waar het enkele uren later aan de verwondingen is overleden. De chauffeur treft blijkens ooggetuigen hier geen schuld. De politie stelt een onderzoek in. mens als beelddrager Gods wor- j danus. Zij verwelkomde de ere dengc^spaard. 1 presidente mevrouw Bogers- De bedrijfsgenoten zullen zelf, i Visch* en de echtgenote van de individueel en in organisatorisch commissaris der Koningin me- DE STRO CELLULOSEFABRIEK Nog geen beslissing. Naar men ons mededeelt, is de beslissing betreffende de in O. Zeeuws Vlaanderen te stichten strocellulose-fabriek nog niet ge vallen. Deze week heeft de studiecom missie van de Stichting voor de Landbouw te Goes een en ander nader besproken. Men zal de be sprekingen spoedig voortzetten en de verwachting bestaat, dat de pogingen uiteindelijk met suc ces bekroond zullen worden. DIRECTEUR GEM. WONING- DIENST TE 'S-GRAVENHAGE. Tot directeur van de gemeen telijke woningdienst te 's-Gra- venhage, heeft de Haagse gemeenteraad benoemd Ir. H. G. C, Cohen Stuart, hoofd ingenieur van de dienst van volkshuisvesting te Rotterdam, vroeger districts-ingenieur van de Provinciale Waterstaat te Terneuzen. verband, in gemeenschappelijke regelingen hun kracht moeten zoeken. Daarbij zal vaak een doel van de individuële vrijheid moeten worden ingeboet. Onze steeds blijvende roeping, aldus spr., is: Dit vraagstuk van de verhouding tussen individu en gemeenschap te blijven be studeren en de gevonden richt snoeren in practijk te biengen, ook in onze eenvoudige verem gingsarbeid. Zelf actief ziin. maar ook de vereniging de groep steu nen en daarvan leren. De juiste afbakening, de juiste afweging van de sferen van in dividu en gemeenschap, van ge- r In de streek van Winnipeg, waar het peil van de Red River 3 meter hoger dan normaal staat en nog voortdurend stijgt, zijn thans reeds 25.000 daklo- zen. De evacuatie van ade bur gats, die tassen Winnipeg en de Amerikaanse grens langs de oever van de rivier wonen, wordt voortgezet vrouw S. C. de Casembroot. Mej. A. L. Ie Kointre declameerde ge dichten en mevrouw A. W. Koo- leDekker uit Amsterdam zette uiteen, wat de taak van het meisje op het platteland inhoudt- Mej. R. van der Schans te Dron- gelen werd gekozen tot lid van het dagelijks bestuur. De herdenkingsrede ter gele genheid van het 20-jarig be staan werd uitgesproken door de ere-voorzittr, de heer Chr. van den Heuvel. In deze vergadering liet hij zijn gedachten teruggaan naar de Kerstweek van 1929, toen in Hotel Terminus in Den Haag door zes jonge en drie oudere mensen de bond werd opgericht Het was een aarzelend begin in een voor de landbouw moeilijke tijd. De toestand, waarin de we reld thans verkeert, is allesbe halve rooskleurig, aldus de heer Van den Heuvel. Ook voor de plattelands jeugd is de toekomst onzeker, doch voor de jonge men den is er geen reden om onge rust te zijn, omdat God Zijn ze gen over de bond geDiedt. Concert op de Maikt. Naar we vernemen zal cle Harmonie na afloop van het Scheidecriterium te 7.30 uur, een concert op de markt geven. Mutaties bij het „Leger des Heils". a.s.Zondag 4 Mei, zal de be velvoerende officier van korps Terneuzen, Kapt. van der Tuin voor enige maanden afscheid moeten nemen daar hij aange steld is op het Evangelisatie schip de „Febe". Hiermede wordt deze zomer een tour gemaakt door de Noor delijke Provinciën. Als opvolger in Terneuzen is benoemd, Lui tenant A. Molendijk, welke hie voorheen aangesteld was als 2e officier. Uitvoering Padvinders. Ondier verwijzing naar de des betreffende advertentie vestigen wij de aandacht op de uitvoe ring der Padvindersver. „Door mangroep", met welke uitvoe ring zij enkele weken geleden reeds zoveel succes had te Hoek. We hopen dat het ook in Ter- rueuzen een succesvolle avond voor de Doormangroep zal wor den. Donderdagnamiddag ongeveer kwart over vijf kwamen twee wielrijders op de hoek Noord straatKersstraat met elkaar in botsing, tengevolge waarvan de ongeveer 15-jarige P. Vaal een hevige bloeduitstorting aan zijn rechteroog bekwam. Gevonden voorwerpen De Korpschef van het Ge meentelijk Politiekorps te Ter- neuzen, maakt bekend, dat de navolgende gevonden voorwer- pen jzijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Zilveren manchetknoop, De Putter, Steenkamplaan 106; boodschaptas, E. van Kerk- voort, Axelsestr. 14; zilveren broche, G. Scheele, Chrysantstr. 39" autostep op luchtbanden, VerslootNaeije, Noordstraat; ring met 2 sleutels, Zegers, Dek kerstraat 39; plastieke regen kap, Ineke Oostdijk, Dijkstr. 44; handveger, Adri de Putter, Oes terput; gummilaars, Kroes, Vluchthaven; een paar motor- handschoenen, F. de Bruijne, P 91; pennemesje, M. Fieret, Vissteeg 8. LJEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 87) Nadruk verboden Von Demberg viel uit: „Pro beer je fantasieën te slijten aan mensen, die dom genoeg zijn om te geloven! Je weet heel goed, '°ne aankomst van duizenden dat ik je op je kamer in je ware ,1™m5£ÏT'op ae hoogten «deante leerde hennen en mets rondom Winnipeg heeft een nij pend prbleem in het leven ge roepen en de overheid stelt al les in het werk om de woning en voedselproblemen op te ïos- Meer dan 3000 soldaten hel pen de burgers de grootste ramp inde geschiedenis van net land te bestrijden. Zij vullen zandzakjes, die uit het gehele' land wordenl toegezonden. Hoewel verwacht wordt aai hel water nog minstens 50 cm 7al stijgen, acht men het m waarschijnlijk, datjiet ÏÏ0tp™ van Winnipeg gevaar ^al MP®11- De autoriteiten hebben aan bevolen dat zoveel mogelijk vrouwen en kinderen Winnipeg onmiddellijk verlate" gedaante meer met je te doen wilde heb ben!!" Terwijl Iris haar relaas deed, hoe zij met Von Derberg in rela tie was gekomen, had Erica on willekeurig de ogen gesloten. Zij dacht aan de overeenkomst tus sen haar zelf en die onwelkome vrouw, beiden hadden zij hem uit eigenbelang gezocht. Haar hart neigde tot vergiffenis. Zij wist, dat Heinz een zwakke en vooral ijdele man was. Doch haar hart verhardde zich toen hij toegaf met die vrouw te zijn meegegaan naar haar huis en pas toen haar ware aard te heb ben leren kennen. Hij kon geen slechtere beurt hebben gemaakt. ,je bekent in ieder geval zei Erica koud, „dat jij, een gehuwd man, een dame, die je een blau- we Maandag kende, naar kamer vergezelde. Neen! sneed zij zijn poging tot interrumperen af, „je krijgt straks gelegenheid de kwestie van jouw standpunt uiteen te zetten! Verder juf frouw Rosmüller!" We hadden afgesproken, de volgende avond bij mij thuis door te brengen", ging Iris voo" ,Toen het tien uur werd en Hein- rich er nog niet was, belde ik zijn woning op. Zo vernam ik zijn overhaast vertrek naar Deauvlile Ik doorzag ineens zijn infame handelwijze. Hij had me voor de ^ek gehouden, maar misrekende zich- Ik ben er niet één, die met zich laat spelen. Daarom kwam ik naar hier!" Von Dernberg lachte scham per. „Je hebt een aardig sprooxje verzonnen! Zie je ons voor zo dwaas aan, er één syllabe van te geloven? Ruk uit, of ik zal de raad van mijn vriend volgen en je laten verwijderen!" Kretschmer legde hem een I hand op de 'arm. „Een ogen blik!" Hij wendde zien xoi Iris. „Houd me ten goede ik slik seen woord van uw verhaal. U 1 -W-. T> rtvn HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 7.30 uux: Bioscoopvoorstelling „Jeane d'Arc". Patronaatsgebouw, 8 uur: Uitvoering Doormangroep. AXEL: Het Centrum, 7 uur: Bioscoopvoorstelling „Jeanne d'Arc". O ADZ ANDCafé Masclee, 7 uur: Openbare verkoop bij inste1 en toewijzing /i". een woonhuis. HOEK: Nieuw Ncuzenpoider. A 16, 2 uur: Openbare Ver ping van enige meubilaire goederen en tuinbouwgereed- schap. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 7.30 uur: Bioscoopvoorstelling „Jeanne d'Arc". 2.30 uurr 3e Wielercrl terium. Concertgebouw, 8 uur. Bioscoopvoorstelling „De blauwe Lagune". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Jeanne d'Arc". Maak Moeder ook blij met een tube Hamea-Gelei, Tube 75 ct in welvoorziene zaken. bekend, dan zou ik me niet met hem hebben ingelaten. Ik ver weet het hem, maar Ileinrlch nam me in zijn armen en beloof' de, alle hinderpalen uit de weg te zullen ruimen." „Grote hemel, hoe durft ze het zeggen!" Het Scheelde weinig of Von Dernberg was in zijn drift Iris te lijf gegaan. Kretschmer voorkwam het door nem op zijn stoel te drukken. „Maak je handen niet aan haar vuil!" Koel vervolgde hij tot Iris: „De comedie heeft nu lang genoeg geduurd. U kunt uw on kosten vergoed krijgen en ver laat morgen met de eerste trein Deauville." „Wat matigt u zich aan?' pro testeerde zij verontwaardigd. Zij richtte het woord tot Von Dern berg. „Heinrich, hoe kun je doen alsof de zaak jou niet aangaat? Zeg dan tenminste, dat je me willens en wetens hebt bedrogen! Wees zoveel heer, om mij niet o - -di<md van leugens te laten betichten! Waarom verzwijg jij de ware toedracht?" „Ja"', kwam Erica tussenbeide. „Ik verlang een eind aan het on- de houd te zien gemaakt. Geef •V Inbh dat Baron von Dern- dus jouw lezing, Heinz!" vast toch dat Baron von uern Demberg stoof op; >>Ik denk er niet aan, met in het bij- berg getrouwd is? „Ha „i het me pa, crellu„ „ht. vaardigen!" „Zij deed het toch óók waar je bij was?" Iris voelde het gevaar van ter- reinverlies. Zij bracht haar zwaar geschut in stelling. „Elk woord van mij heet gelogen. Ik had van Baron von Demberg een derge lijke behandeling niet verwacht. Nu heeft hij het uitsluitend aan zichzelf te wijten, dat de dingen een fatale wending voor hem ne men. Want zó verstandig was ik wel, om niet zonder bewijzen naar hier te komen. Wilt u over tuigd worden, Barones, sta me dan een onderhoud onder vier ogen toe. Ik vraag geen geloof alléén op mijn woord." „Goed. Gaat u mee naar mijn kamer Zó bruusk kwam Von Dern- berg overeind, dat zijn stoel te- gen de grond sloeg. „Ik verbied je, met een vrouw als Iris Ros müller een apartje te hebben! „Dit is de tweede maal binnen enkele minuten, dat je me iets verbiedt!" antwoordde Erica hooghartig. „Ik ben geen onmon dig kind!" Zij maakte een hoofd beweging naar Iris. „Kom!" Von Dernberg bond in. „Laat mij er tenminste bij wezen!" ver- zocht hij. Verbetering wegen Door de firma Van de S.nde be -Breskens werd indertijd es herstelling van oorlogsschade aan de wegen aangenomen. In middels is men begonnen mej de aanvoer van nieuwe klinkers voor gedeelten van de Molendijk en de Noordstraat. Wanneer dit nieuwe plaveisel er eenmaal ligt, zal dat een enorme verbetering betekenen, gezien de toestand waarin de genoemde wegen mo menteel verkeren. De nieuwe muziektent. Nadat heel de winter de ste nen onderbouw van onze nieu we muziektent eenzaam op het marktplein had gestaan, is nu een begin gemaakt met het vol- tooien van de bovenbouw, zodat binnen afzienbare tijü de nieuwe kiosk geheel voltooid zal zijn. GOES Benoeming P.T.T. Bij beschikking van de Direc teur-Generaal der P.T.T. iS ae eftrendaris J. Boerma te Leiden met ingang van 16 Mei 1950 be noemd tot directeur van re, post—en telegraaf kantoor te Goes. (Wordt vervolgd. Nationale verkenners bedevaart. Op Zaterdag 29 en Zondag 30 Juli a.s. zal de 6e Nationale Verkenne-rsbedevaart naar O.L Vrouw van de Polder te Middel burg plaats vinden. De intentie van deze bedevaart is aange past aan die van het Heilige Jaar. Meer nog dan andere ja ren zal bijzondere zorg worden besteed aan de accentuering van het verkennerskarakter Het bedevaart-programma zaï ZATERDAG 13 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws, 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Vcor de vrouw; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 1145 Gram., 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; ti.20 Oikest; 14.00 Lichte muziek; 14 20 Engelse les, 14.40 Licnte muziek; 15.10 Kroniek; 15.45 Orkest; 16.20 Causerie; 17 00 Voor de jeugd; 18.00 Reporta ge; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Piano; 18.50 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.15 Overzicht; 19.35 Kwartet; 20.00 Nieuws; 20.0l De gewone man; 20.12 Gram 20.15 Lichtbaken: 20.40 Gram.; 20.43 Steek eens op heren, 21.00 uev. programma; 21.45 Wee.. U het?; 21.55 Pop. concert; 22.35 Commentaar; 22.45 Avondge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Or kest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, 7.15 Gymastiek: 7.30 Gram.; 8 00 Nieuws; 8.18 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuiileton; 10 35 Voor de arbeiders; 11.30 Piano 12.00 Gram.; 12.30 Mededelin gen; 12.55 Kalender; 13.00 Nws., 13.15 Dansmuziek; 13.50 Gram.; 14 00 Het Ned. lied; 14.15 Jeuga- oancert; 15.45 Gram.; 16.00 Causerie; 16.15 Amateursuitzen- ding; 16.45 Sport; 1T00 Gram., 17 30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Trio; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Artist, staalkaart; 19.30 Bijbellezing; 19.45 Causerie; 23.C0 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.12 Vara- varia; 20.15 Weense muziek; 20.42 Hein festijn; 20.45 Gev. programma; 21.45 Soc. commen taar; 22.00 Orkest; 22.40 Hoor spel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Salonor kest; 12.30 Weerberichten; 12.32 lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Causerie; 14J0 Gram.; 15.30 Orgel; 16.15 Causerie; 17.05 Nieuws; 17.15 Accordeon; 17.30 Studentenle ven; 18.00 Accordeon; 18.15 Walsmuziek; 18.30 Voor de sol daten* 19.00 Nieuws, 19.30 Gram!; 19.50 Radiofeuilleton, 20 00 Orkest; 21.00 Actualitei ten; 21.15 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23,05 Jazzmuziek; 23.30 Gram. bij me thuis.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2