IJsoorlog in de Hoofdstad 3IM iu; BINNENLANDS SPORT NIEUWS De staking der A ntwerpse scheepsherstellers Het vliegtuigongeluk nabij Alphen en Riel ilgische sn DE AMERIKAANSE HULP AAN INDOCHINA L Kerknieuws NIEUWS JAMIN'Venters werden door andere venters als „onderkruipers" uitgemaakt De eis van andere venters werd door de Eenheidsvakcentrale ondersteund Wat brengt de Radio? Onbekende duikboot tot zinken gebracht en de verborgen va Actiecomité der havenarbeiders heeft eisen gesteld Agenda VERBOD GEVRAAGD VOOR GEBRUIK VAN HOND ALS TREKDIER. VOETBAL DAMMEN DUIVENSPORT Sinds Dinsdag j.l. zijn de ijs- karretjes van de firma C. Ja- min uit het Amsterdamse stadsbeeld verdwenen. De firma Jamin heeft be sloten de deuren van haar ijsr centrale in de Rustenburger straat te sluiten in verband met de moeilijkheden, die de laatste tijd in stijgende mate zijn gerezen tussen venters van Jamin-ijs en ven'bers van ande re firma'is. Over de achtergrond van de moeilijkheden hebben de ven ters van Jamin ons het volgen de medegedeeld: Op 8 April j.l. heeft een vijf tiental venters een overeen komst) gesloten met de firma Jamin om voor deze firma te fungeren als ijsventer tegen 'n vergoeding van 15 procent van de inkomsten plus bepaalde fa ciliteiten voor venters met ge zinnen en zonder betaling van Omzetbelasting. De venters van de firma Jamin hebben steeds op deze basis gewerkt en zijn er gezien de grote ver koop wel bij gevaren. Het is in het verleden voorgekomen, dat, indien de ijsverkoop ten gevolge van het verlopende seizoen minder werd, de firma Jamin het vergoedingspercen tage heeft verhoogd. De ven ters van andere firma's krijgen, echter reeds geruime tijd een hoger percentage van de op brengst uitgekeerd. Deze ver langden, dat de Jamin-mensen eveneens een hogere uitkering bij hun directie zouden verlan gen. „Wij werden door de an dere venters voor onderkrui pers uitgemaakt" aldus de Ja- minventers. De Eenheidsvak centrale is in deze aangelegen heid gemengd en heeft de eis van de andere venters onder steund. Deze hebben echter aanvankelijk geweigerd bij de Directie van Jamin een hoger percentage te verlangen, wel wetende, dat deze firma hier toch niet op zou ingaan. Dinsdag j.l. verschenen voor de ijscentrale van de firma Ja min een veertigtal ijsventers, die tegen de venters van Jamin wilden demonstreren, Een ter DONDERDAG 11 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7-45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram;. 10.15 Morgendienst; 10.45 Orgelspel; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 1203 Vaudeville orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Grkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Ka merorkest; 14.00 Promenade orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 Pianorecital; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Voordracht; 17.50 Rege ringsuitzending; 18.00 Koorcon cert; 18.25 Causerie; 18-40 Leger des Heils; 18.55 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.15 Sopraan, Alt en piano; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. program ma (21.00-21.35 Familiecompeti- fie); 22.05 Gram.; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.35 Gram., 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws, 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Morgen wijding; 10.15 Gram.; 10.50 Voor oe kinderen; 11.00 Gram.; 11.45 Causerie; 12.00 Intern, chassons; 12.30 Mededelingen; 12.38 Gram., 13 00 Nieuws; 13.15 Accordeon- spel; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Viool en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gev. pro gramma; 17.00 Voor de jeugd; 18-00 Nieuws; 18.15 Spoftpraatje; 18.30 Voor de strijdkrachten; 1900 Voor de kinderen; 19.05 Pianoduo; 19.35 Radio-volksmu- ziek; 20.00 Nieuws; 20.15 Radio Fhilharm. orkest; 21.15 Cabaret; 21.45 Mei-liederen; 22.20 Cause rie; 22.35 Populair concert; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gram. BRUSSEL (Vlaams): 12.00 Gram. 12.15 Piano; 12.30 Weerbericht; 12.33 Voor de landbouw; 12.40 Gram-; 12.45 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 14.00 Gram.; 16.00 Orkest; 17.05 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Kroniek; 18.25 Filmmuziek; 18.30 ^oor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang en piano; 19.50 Causerie; 2G-00 Verzoekprogramma, 21.00 Causerie; 21.15 Gram.; 21.45 Ac tualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Strijkkwartet; 22.45 Kamermu ziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. assistentie geroepen 88888 wa gen van de politie wist echter de rust te bewaren. Opnieuw volgde een bespreking tussen Jamin-mensen, de andere ven ters, een afgevaardigde van de E.V.C. en vertegenwoordigers van de Centrale Ver. voor de markt-, straat- en rivierhandel. „Tenslotte hebben wij toege stemd" aldus de Jaminven- ters „onze directie te vragen of zij het percentage wilde verho gen, omdat wij onjnogelijk on der deze omstandigheden ver der konden werken". De reactie van de firma Ja min is echter onmiddellijk ge weest een algehele sluiting van de ijscentrale, zodat de 15 ven ters thans op straat staan. „En dat, terwijl wij volko men accoord gaan met een ver goeding van 15 procent", aldus de venters van Jamin. Zij hebben dit nogmaals (be vestigd in een schrijven aan de directie van de firma Jamin en tevens medegedeeld, dat indien de firma mocht besluiten haar ijscentrale te., heropenen, de venters weer zullen uitzwermen in Amsterdam en de oppositie, van welke zijde die ook moge komen, zullen trotseren. Er zijn geen politieke voor waarden verbonden aan de Amerikaanse hulp voor de strijd in Indo-China, zo heeft de Franse Minister van Voorlich ting, Pierre Henri Teitgen ver klaard. Teitgen zeide dit na een vergadering van de Minis terraad waarop de Minister van Buitenlandse Zaken, Schuman, rapport uitbracht over de be spreking met zijn Amerikaan se collega. Acheson, zo ver volgde Teitgen, had ten duide lijkste te verstaan gegeven, dat Amerika de noodzakelijkheid van de hulp inzag. Amerika zou in geen enkel opzicht een verandering van het bezettingssatuut voor Duitsland verzoeken. Iedere verandering zou afhankelijk zijn van Duits land zelf. Brand in Canadese stad De Burgemeester van de Cana dese stad Cabano ten Zuiden Ri- mouski, dat Zondag door brand is verwoest, heeft de evacuatie van de gehele stad bevolen, daar er een hevige brand woedt. Reeds 40 huizen en 3 hotels zijn in de vlammen opgegaan. Onge veer een derde deel van de stad is door brand verwoest en men is het vuur nog niet meester. Brandweerbrigaden rukten uit de omstreken aan. Het Canadese leger en het Rode Kruis is om hulp verzocht. Cabano is een centrum van houtzagerijen. Stephen Yoiung, een democra tisch lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft een verklaring afgelegd, waar in hij zegt, dat een Amerikaans oorlogsschip „een onbekende onderzeeboot met dieptebom men tot zinken heeft gebracht". Hij zei: „Onderzeeboten hebben onze radar-verdediging in Alas ka en verder naar het Zuiden aan onze Westkust verkend. Als het'een feit is, dat een van onze oorlogsschepen een onbe kende onderzeeboot ontmoette en die met dieptebommen 'tot zinken bracht, is een politiek van stilzwijgen in strijd met de Russische taktiek". Toen een verslaggever vroeg, of Young sprak over iets dat naar hij geloofSe in de loop van het laatste half jaar gebeurd was, knikte Young, maar hij wilde zich niet verder uitlaten. Dat de brandstichter er nog zo goed afkwam had hij te danken aan de voortvarendheid van een dwerg, die het vuur met de krachtige straal van een brand- blusapparaat bestreed. Al heel spoedig kronkelde het laatste rookwolkje van de in schuim ge hulde magere heer omhoog. Bim en de jager van Sneeuw witje waren onderwijl toegescho ten om de speurder uit zijn be narde toestand te bevrijden. „Als U niet zo dik was geweest had U hier nu niet klem gezeten" liet de jager zich ontvallen. Als ik wérkelijk dik was geweest, had ik nooit in dit nauwe gat terecht kunnen komen, hersenloze konij nenvanger'', sprak Basli streng. De speurder was juist tijdig ge noeg bevrijd om te zien hoe de magere man, bedekt met schuim en as en met touwen omwikkeld, werd weggevoerd. zich aan de stoel vastbinden, waren losgegespt. Het ongeluk is op ongeveer 1000 meter hoogte gebeurd, zo dat de heer Jansen, indien hij daartoe in staat was geweest het toestel nog per parachute had kunnen verlaten. De bestuurder van het toestel, dat in aanraking kwam met dat van de verongelukte, slaag de er in op Gilze Rijen te lan den. Deze machine was aan de vleugelhelft beschadigd en ver moedelijk is ook de schroef be schadigd. De bestuurder was geheel overstuur. Ds. Kuyper te Hilversum overleden. Gisteren is op 63-jarige leef tijd te Hilversqm overleden Ds. G. R. Kuyper emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk. Ds. Kuyper werd in 1912 pre dikant te Schoondijke en stond achtereenvolgens te Alblasser- dam, Haarlem, 's-Gravenhage en sedert 1928 te Kralingen (Rotter dam). Op 1 Januari 1948 ver- kreeg hij emiritaat. De 4700 Antwerpse scheeps- herstellers hebben thans allen het werk neergelegd. Reeds Zondag had de Katholieke Vak bond besloten in staking te gaan en ook het Socialistische A.B.V.V, heef't tijdens een Maandag gehouden vergadering besloten de staking te steunen. Het conflict is ontstaan door dat de werkgevers voorstellen het aantal dagen, waarover een som voor de zgn. bestaansze kerheid aan de scheepsherstel- lers wordt uitbetaald wanneer zij geen werk hebben, te beper ken. Ook zouden zij een bij zonder fonds hebben willen af schaffen, dat er toe moet die nen de gepensionneerde arbei ders een ektra steun te verle nen. Het actie-comité der haven arbeiders heeft in een commu niqué de volgende eisen be kend gemaakt: 1. Handhaving van de 4700 scheepsherstellers, die als zoda nig staan ingeschreven, en dus geen beperking van de be staanszekerheid, 2. Een verhoging der salaris sen met 15 procent. 3. Een door de werkgevers te betalen aanvullend pensioen van 3500 francs per jaar. 4. In geval een arbeidsongeval uitbetaling van 80 procent van het salaris. 5. Volledige afschaffing van het stelsel der overuren. Omtrent het vliegongeluk bij Gilze-Rijen vernemen wij nog het volgende: Het ongeluk is boven de ge meente Alphen en Riel, onge veer 10 km ten Zuiden van het vliegveld Gilze-Rijen, gebeurd. De vleugellamme „Harvard" viel bij het gehucht Kwaalburg omlaag. Het toestel drong een meter diep in de grond en vatte vlam. Hulp was spoedig ter plaatse en men bestreed het vuur met schuimblussers en zand. Het stoffelijk overschot van de heer Jansen is naar Tilburg gebracht. De heer Jansen woonde daar, hij was gehuwd en had een zoontje. Vóór de oorlog ontving de heer Jansen op Soesterberg een opleiding tot sergeant-vlieger. Tijdens de Meidagen van 1940, toen hij op Ypenburg was ge legerd, heeft hij zijn huid zo duur mogelijk verkocht. Keer op keer trok hij de lucht in om de overmachtige vijand aan te vallen. Tenslotte werd zijn vliegtuig in een luchtgevecht zo danig beschadigd, dat hij het per parachute moest verlaten. Onlangs werd hem voor deze daden een hoge onderscheiding uitgereikt. Na de oorlog kwam de heer Jansen als Instructeur in dienst van de toen pas opge richte Rijksluchtvaartschool. Toen chef-Instructeur Postma verongelukte, werd de heer Jansen hoofd-Instructeur. Hij heeft enige malen een tweemo- torige „Beechraft" voor de R. L. S. over de Oceaan naar Ne derland gebracht. Deze toestel len werden als onderdeel van de Marshall-hulp aan ons land toegewezen. Ze werden gevlo gen van Wichita in Kansas, via Buffalo, Montreal, Labrador, Groenland, Prestwick (Schot land) naar Schiphol. De heer Jansen was een be kwaam vlieger en zeer gezien bij de directie, de Instructeurs, en de leerlingen van de Rijks luchtvaartschool. Naar wij nader vernemen, is het ongeluk gebeurd, toen de 3 Instructeurs bezig waren uit 'n looping te komen. De propel ler van het rechter toestel is in aanraking gekomen met de rechter vleugel helft van het toestel van de heer Jansen. De vleugelhelft knapte af en het toestel viel. De heer Jansen, die op slag dood is geweest, heeft geen en kele brandwond. Men vermoedt, dat hij getracht heeft zich per parachute te redden. De kap was van het toestel af en de riemen, waarmee de vliegers Ernstig ongeluk op Rijksweg Boxtel-Eindhoven DRIE DODEN EN VIER GE WONDEN. Dinsdagavond omstreeks kwart voor tien is op de Rijksweg Box telEindhoven een verschrikke lijk ongeluk gebeurd, dat, voor zover thans bekend, aan drie per sonen het leven heeft gekost. Vier personen werden min of meer ernstig gewond. Het ongeluk is gebeurd onder de gemeente Liempde. Een har monie-gezelschap uit die plaats had juist een serenade gebracht aan een uit Indonesië terugge keerde plaatsgenoot-militair. Het korps bevond zich op de terugweg en marcheerde op de Rijksweg. Er achteraan liepen vele jongelui, die mee waren ge weest naar de woning van de ge repatrieerde militair. Een uit de richting Boxtel ko mende personenauto is achter op de jongelui ingereden. Drie van hen, voor zover op dit ogenblik bekend, alle jeugdige personen, werden gedood en vier gewond. Gedood werden de 18-jarige mo lenaar Th. van Hal, de 18-jarige klompenmaker C. van Hasten- berg en de 19-jarige monteur C. Saris. Gewond werden de 20-jarige Henrica van Mensvoort, de 19- jarige Henricus van der Velden, de 17-jarige Maria van der Vleu ten en haar 13-jarig broertje Hen ricus. De eerste drie werden naar een ziekenhuis te Eindhoven ge bracht. Het gehele gezelschap liep op het fietspad en de daaraangren- zende strook van de Rijksweg, terwijl aan de voor- en achter zijde van de fanfare „Concordia" flambouwen werden meegedra gen. De personenauto, die door tot dusver onbekende oorzaak op de achter de fanfare lopende jon gelui inreed, werd bestuurd door de reiziger H. der K. uit Best. HEDEN: TERNEUZEN: Hotel „Cen traal", 2 uur. Aanbesteding van het recht tot rapen van broed- of mosselzaad van de oever van de calamiteuze pol der Nieuiw-Neuzen. Luxor-Theater, 8 uur: Bioscoopv. „Levensstormen''. Leger des Heils, 3 en 7.30 uur: Bijzondere Samen komsten. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopv. „Opium''. MORGEN: BRESKENS: Café Centraal, 11.30 uur: Inschrijving ver lenen politievergunning tot het rapen van broed- of mosselzaad van de Waterke ring van het Calamiteuze Waterschap Oud- en Jong >kens SLUISKIL: Hotel Meert, Openbare Verkoping van 2 huizen. ST. JANSTEEN: Gemeente huis, 3 uur: .Aanbesteding uitvoeren van bestratings- en rioleringswerken. De politie heeft de zaak in on derzoek. De verslagenheid in het dorp is groot. De overledenen komen uit grote gezinnen. Twee hunner werkten thuis. Vannacht om half een werd er door de bewoners nog druk over deze voor Liemp de ongekende ramp gesproken. De deernis met de getroffen fa milies is groot. De gewonden zijn er betrekke lijk goed van af gekomen en ver keren niet in levensgevaar. RUZIE MET DODELIJKE AFLOOP. Zaterdagavond is het tussen enige bewoners van het woonwa genkamp achter Kronenberg, midden in de Peel, tot een hoog lopende ruzie gekomen. De 39- jarige Johan Roncen wierp daar bij met een bijl naar een tegen stander, die even later terug kwam met een zeis en daarmee Roncen te lijf ging. Roncen werd in het bovenlichaam geraakt en in de longen gesneden. Het slachtoffer moest naar het zie kenhuis te Verilo worden ver voerd, waar hij Maandag is over leden. Roncen was gehuwd en vader van enige kinderen. De po litie te Horst is tot arrestatie van de dader overgegaan. Het woonwagenkamp is Maandag door de meeste wagens in allerijl verlaten. De gearresteerde is de 20-jari ge J. J. Hij is naar het Huis van Bewaring in Roermond overge bracht. DADER VAN MOORD OP VERPLEEGSTER BEKENT. De dader van de moord op de 20-jarige verpleegster uit het Diaconessenhuis te Naarden is Maandag door de Haarlemse re cherche naar Naarden overge bracht. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Uit brieven, die men door huiszoeking in han den had gekregen, is gebleken, dat het motief van de dader een ziekelijke jalouzie was. Hij ken de het meisje reeds vóór hij als militair naar Indonesië vertrok en meende thans, dat zij zijn liefde niet beantwoordde en haar genegenheid ook aan anderen gaf. Al enige tijd liep hij met zijn afschuwelijk plan rond. Op de bewuste dag is hij naar Naarden gekomen met de bedoeling het meisje van het leven te beroven. Op het lijk is sectie verricht, waarna het is vrijgegeven. ALS DE BRANDWEER OP REIS GAAT De brandweer van Groenlo wilde eens een dagje uit. De reis zcu naar Valkenburg en België gaan en 's morgens in de vroegte zcu men reeds vertrekken. Ten einde te voorkomen, dat ook maar één brandweerman zich zou verslapen, liet men om kwart over vier in de vroege ochtend de brandweersirene, loeien. Het resultaat was weliswaar dat de brandweerlieden zonder uitzon dering op tijd bij de bus waren, doch dat tegelijkertijd menige Groenlonaar vroegtijdig werd .ge wekt en de straat op ging, om dat hij meende dat er brand was in het oude vestingstadje. Mopperend zocht men later zijn bed weer op. MACHINISTENSCHOOL TE BERGEN OP ZOOM. Met ingang van 1 September a.s. zal te Bergen op Zoom wor den begonnen met de opleiding voor scheepswerktuigkundigen door middel van een cursus met een looptijd van twee jaar. De z.g. machinisten-school krijgt voorlopig onderdak in de gebou wen van de gemeentelijke am bachtschool, maar het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk tot afzonderlijke huisvesting te komen. De school is te beschou wen als een technische school met uitgebreid leerplan voor op leiding tot leidende functies in de scheepvaart. Het hoofdbestuur van de Anti- Trekhondenbond te 's-Graven hage heeft zich met een uitvoerig request tot Regering en Volks vertegenwoordiging gewend om het gebruik van de hond als trekdier in Nederland bij de wet te verbieden. Daar er nog slechts 2030 trekhonden in ons land zijn, meent het Hoofdbestuur dat nu het ogenblik gekomen is aan deze schande voor Nederland een einde te maken, door direct een verbod van het zitten op de kar en het gebruik van honden naast bakfietsen en een geheel verbod voor het gebruik van de hond als trekdier uit te vaardi gen. Terlouw door Van der Hart vervangen. De spilplaats in het Bonds- elftal dat vandaag in het Olym pisch Stadion te Amsterdam te gen Leeds United speelt, zal worden bezet door Van der Hart van Ajax. Hij vervangt Ter louw (Sparta), die wegens druk ke werkzaamheden niet kan spelen. Van Tuyl (Eindhoven) is thans bij de reserves gevoegd. Roozenburg wint tweekamp van Raichenbach. De derde partij in de twee kamp tussen de wereldkampioe nen Piet Roozenburg (Neder- iand) en Raichenbach (Frank rijk) is na 55 zetten remise ge geven. Deze partij, de laatste van de tweekamp, duurde 4% uur. Roozenburg, die de eerste par tij won en de laatste remise speelde, heeft dus de tweekamp gewonnen met 42 punten. „Tot Weerziens, Sluis. Prijsvlucht uit Arms. Deel name 98 duiven. Afstand 122 km. Snelheid eerste duif 1178,6 meter. Uitslag eerste 10 duiven: C. v. d. Walle, 1, 4, 10; J. de Zutter, 2; P. de Broek, 3; F. van Deursen, 5, 7; O. de Meijer, 6; A. de Baets, 8 P. de Smit 9. „De Voorwaarts" Zaamslag-Veer. De Zaterdag door de Duiven Mij „De Voorwaarts" te Zaam slag-Veer gehouden prijsvlucht op Mouscroun had voor de eerste 20 duiven de volgende uitslag (Snelheid eerste duif 1286 m.): 1, 2 C. Kolijn, Driewegen, 3. D. Deurwaarder, Othene; 4. Gebr. Van Doorn, Reuzenhoek; 5, 13 Gebr. Cornelissen, Reuzenhoek; 6 P. Koopman, Veer; 7 A. Buij- ze, Veer; 8 F. de Jonge, Veer; 9 M. Drabbe, Driewegen; 10 J. Willemsen, Veer; 11 G. Hame link, Driewegen; 12. A. de Keij- zer, Zaamslag; 14 C. van Doorn, Eendracht; 15 C. de Jonge, Reu zenhoek; 16, 20 H. Cornelissen, Veer; 17 Oppe, Reuzenhoek; 18 C. P. van Doorn, Reuzenhoek; 19. P. de Putter, Griete. ictilcu/eil Hansweert Walsoorden 0.18 0.28 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 12 4.52 20.22 3.24 15.38 13 4.50 20.23 3.33 16.49 overwinning door kanonschoten aangekondigd. In een dagorder van Maar schalk Vassilewsky, Minister van Landsverdediging, wordt het 'Rode Leger geluk gewenst met zijn „historische zegepraal" op de Duitse troepen. dus Acneson. ±113 voegae er aan toe, dat de V.S. zich niet minder onaangename en zware opoffe ringen moeten getroosten dan van enig land aan deze zijde van de Atlantische Oceaan zal wor den gevraagd. (Een goed ver staander een zesere veriegenneia van ae Regering heeft meester ge maakt. Hoe zijn de feiten? De R.I.S. stelt geen prijs op het overgrote gedeelte van het ambtenarencorps en daarbij zal de R.I.S. geluidloos worden ver vangen door Djocja, waardoor geluid heeft gehóórd dan uit de stukken reeds gehoord was. De regering vergist zich, als zij denkt, dat de Eerste Kamer deze zaak alleen ziet als een regeling van financiële aard. Spr. dient een motie in. waarin verzocht wordt de instelling van icreu zjjn iu ziuu ourmami aan de journalist hebben verklaard. „Het is niet meer nodig voor de wereld te verbergen, dat men ons op een goede dag terug zal zien". Een korrel zout zal bij dit be richt niet overbodig zijn. nties: 5 regels 60 s*.; t. U 10 Ct.minimum pM ider nummer er. x)t 's namiddags I gestudeerd. In dit uit bestaande programma gezegd, dat er een :t komen aan de Ko- tie en de Regering zich :t houden met de op- n de dringende econo- aagstukken. Op het ,a staat tevens een her- Ier belastingen. Max voorzitter van de so- partij, die tijdens de ig eveneens het woord rklaarde, dat de C.V.P. dat zij met de libera- et bewind is geweest, geen ander probleem ^gehouden dan met de vestie. uitslagen der verkie- reft, zeide hij optimis- in. gsmaatregelen in^ Venezuela te New York gepu- berichten uit Caracas (legering van Venezu- cverenigingen van ar de olieindustrie ont- 1 in het gehele land de e Scholen gesloten. ;regelen waren gericht ïkse oproerkraaiers", 'iciële verklaring wor- ommunistische partij iten de wet gestelde ;ische actiepartij" er huldigd, dat zij ae p de olievelden steu- .king kost volgens een •e schatting 5 millioen dag. De afvoer van jrk verminderd, niet r zware ruwe olie be- >r de Oostelijke raffi- maar ook van ruwe de raffinaderijen in -ibische gebied, van- ire stookolie recht- ar de Oostkust wordt Enkele leveranciers raïbische gebied heb- echts voor enkele da- lad. in Australië tegan :ommunistischa wetgeving marbeiders te Sydney ;n resolutie aangeno- arin de Australische Vakbonden, die 16 ikomt, verzocht wordt iele land een staking eren uit protest tegen immunistische rege- 7000 Havenarbeiders iet werk om de pro- romst bij te wonen, verwacht, dat deze verk zullen hervatten. van Portugese' isten veroordeeld democratie I. Duhal is tot 4te jaar sstraf veroordeeld, na- schuldig was bevon- het leiden van een >rganisatie (de com- ïe partij in Portugal)- ;t zijn politieke rech- ie tijd van 15 jaar. ommunistenfin Canada democratie II. adese Lagerhuis heeft ;egen 32 stemmen een de progressief-conser- erworpen om de acti- communistische orga- verbieden. eschuldigt Chinese smmunisten emocratie III. t Truman heeft de jommunisten er van d, dat zij China uit- om Rusland te hel- 11. Het lot van het ilk is tragisch, zo zei int in een rede voor r van de Universiteit ing. ating wordt uitgelegd .nwijzing, dat de Ver. iet communistische rlopig niet zullen er- >e President liet dui- omen, dat de Ameri- gering door bemiade- ..partiiculiere instellin- t mogelijke zal doen ingerige volk in Chi- ien, onverschillig on- Regering het leeft. zei dat het niet ge- sou zijn de „verschrik- mnie" van Rusland te rn Met het oog op de voorjaars- manoeuvres van het Britse Rijn- leger in de streek van Uelzen heben de boeren langs de wegen borden geplaatst met het verzoek aan de Britse soldaten, de akkers niet te beschadigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3