BI Mil BINNENLANDS NIEUWS 1 SPORT Marktberichten gische n Burgerlijke Stand cn Jc vcrlscrgcn volte! NIEUWS Wat brengt de Radio? CHEF-INSTRUCTEUR VAN DE RIJKS LUCHTVAARTSCHOOL VERONGELUKT. vechtpartij met WIELRENNEN VOETBAL Politie-elftal LOOP DER BEVOLKING ies: 5 regels 50 «L; 10 Ct.; Tnlnlmnm pM >r nummer 's namiddags I De brandende sigaar zeilde sta tig door de lucht en daalde nauw keurig in de kraag van de man neer. Het duurde nog geen drie tellen of de kleren van de brand stichter stonden in lichter laaie. „Help, heip" riep de magere man. ,,Ik ben bang voor vuur''. Inmiddels waren Reinttrje en de overige vrienden uit de ver borgen vallei met behulp van houwelen telgen de loodrechte rotswand opgeklauterd. Zij hadden de kortste weg ge nomen om Bajsli zo snel mogelijk te hulp te komen. „Hoe gaat het?'' riep Reintje naar Basli toen hij over de rand het strijdtoneel kon overzien. „Ik mis alleen mijn Havanna" riep Basli opgewekt terug. „De sigaar was nodig om de brandstichter met eigen midde len te bestrijden." bouwd worden. Plannen zijn ge maakt voor twee typen; een goedkoop en een duurder type. De N.V. heeft een plan gemaakt dat voorlopig voorziet in de bouw van 3000 woningen per jaar. Britse huisvrouwen boycotten dure groenten De Britse huisvrouwen heb ben een boycot van dure groen ten georganiseerd, welke gister in het gehele land is begonnen. Er werd een record aantal groenteblikjes verkocht. De boycot heeft de goedkeu ring van de Minister van Voed selvoorziening, Maurice Webb. De Britse huisvrouwen weiger den de vorige maand vis te ko pen, 'toen de prijzen stegen na de opheffing van de prijscon trole. De boycot had succes. Arbeidsonrust in Argentinië De 250.000 Argentijnse arbei ders uit de conservenindustrie, die Woensdag middernacht in staking gingen voor betere ar beidsvoorwaarden, zijn naar hun werk teruggekeerd. Die activiteit in de haven van de hoofdstad kwam echter nage noeg tot stilstand doordat de ha venarbeiders een staking van 48 uur- begonnen zijn. Him vakver eniging eist „liet recht tot het houden van openbare vergaderin gen en het openen van een hoofd kwartier". Voorts wordt een mi nimum dagloon van 30 pesos ge- eist. Australische troepen naar Malakka Malcolm MacDonald Commis saris-Generaal in Zuid-Oost- Azië, zal wellicht binnenkort met de Australische Premier, Robert Menzi'es, spreken over het zenden van Australische troepen naar Malakka, aldus heeft Lord MacDonald, Brits WOENSDAG 10 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.05 Koor; 12.30 Mededelingen; 12.33 Piano; 13.00 Nieuws.; 13.15 Gram.; 13.25 Gram.; 14.40 Kwintet; 15.00 Gram.; 15.30 Or gel; 16.00 Postzegelverzame laars; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 Volksmelodieën; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Koor; 18.30 Radio volksuniversiteit; 19.00 Nieuws; 19.15 Boebespre king; 19.30 Sport; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Kon. Militaire ka pel; 20.45 Gram.; 20.55 Herden king; 21.15 Orkest; 22.00 Cau serie; 22.15 Orkest; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Kwartet. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Orgel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdconeert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Pia no; 17.45 Nieuws; 18.00 Klank beeld; 18.30 Voor de strijdkrach ten; 19.00 Causerie; 19.15 Kwartet; 19.30 Voor de j'eugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Hein festijn, 20.15 Soc. Nieuws; 20.20 Orkest; 21.15 Hoorspel; 22.25 Kwartet; 22.45 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Cabaret; 12.15 Orkest; 12.30 Weerberich ten; 13.00 Nieuws; 13.15 Klas sieke muziek; 13.30 Voordracht; 13.40 Klas. muziek; 14.00 Gram.; 14.30 Zang; 14.45 Schoolradio; 15.45 Orkest; 17.00 Reportage; 17.15 Klankbeeld; 17.35 Gram.; 18.00 Viool; 18.30 Nieuws; 19.00 Reportage; 20.45 Gram.; 21.00 Opera; 21.45 Nieuws; 23.00 Ver zoekprogramma. algemeen betaalmeester te Dar win in Australië verklaard, Lord MacDonald is hoofd van de Britse delegatie op de con ferentie van het Gemenebest over hulp aan Zuid- en Zuid- Oost-Azië, welke 15 Mei te Syd ney begint. MacDonald zieide da't de con ferentie gevolgd zou worden door een bijeenkomst, waaraan ook landen buiten het Gemene best welke belang stellen in Zuid-Oost-Azië, zulten deelne men. Hij zeide te hopen, dat ook delegaties van Engeland, Nederland en Amerika zouden deelnemen. Deze conferentie zou mogelijk binnien 6 maan den worden gehouden. Bandiet liet vingertop achter Een top van een vinger bracht de politie op het spoor van de da der van een mislukte roofoverval die in de nacht van Donderdag op Vrijdag te Boelenslaat (Fr.) werd gepleegd. Toen op die nacht nl_ de oude boer Benedictus de deur open de voor een bezoeker die aan klopte, werd hij plotseling gecon fronteerd met een gemaskerde bandiet, die hem de welbekende woorden ,,je geld' of je leven" toebeet. Klaarblijkelijk wist de bandiet dat er die nacht geld in huls was nl. de opbrengst van een <le vori ge dag gehouden boedeldag. Een neef van. de boer echter greep een sabel en ging de man te lijf. Na een kort en fel gevecht koos de indringer het hazenpad, waarbij hij 'echter een vingertop moest achterlaten als gevolg van de doeltreffende actie van de sa_ belawaaiende neef. De politie had aan dit stuk van overtuiging voldoende om de bij passende man op te sporen, n.l. W. K. uit Harkema, voor wie, ge zien zijn verwonding, ontkennen weinig baatte. Nieuwe methode om vliegtuigen in de lucht van uenzinefte voorzien De „Sunday Times" meldt, dat voor Britse en Amerikaanse le gerleiders een nieuwe methode is gedemonstreerd om vliegtui gen in de lucht benzine te doen innemen. Hierbij kunnen 3 'toestellen tegelijk bijv. een bommenwerper en 2 dit toestel vergezellende jachtvliegtuigen, in de lucht benzine innemen van een toestel, dat als „vliegen de tanker" dienst doet. ciety" eni het federale departe ment voor het burgerschap en de immigratie. Het belangrijkste is wel, dat de raad voor de vesti ging op het land van Niéuw- Schotland aan de immigranten een som zal lenen, gelijk aan twee derde deel van de som, nodig voor het kopen van een boerderij en verder een bedrag gelijk aan 50 procent van de prijs van vee en de nodige landbouwmachines. De rest van het nodige geld zal de boer of andere belanghebben de partijen zelf moeten opbren gen. In de aanvang zal een klein aantal gezinnen volgens het nieu we plan te werk gaan, doch een woordvoerder van 't departement zeide, dat een groot aantal ge zinnen in aanmerking komt. Een der voorwaarden waaraan de im migranten moeten voldoen is, dat zij een jaar of langer op een Ca nadese farm gewerkt moeten hebben. Nieuw systeem voor huizenbouw Door middel van een nieuw systeem van huizenbouw hoopt bet Enachedese Aannemersbedrijf J. van Egteren en Zn N.V. een bijdrage te kunnen leveren tot de bestrijding van de woningnood. Deze N.V. heeft een nieuw pro cédé uitgevonden, waardoor men hoopt zonder veel vaklieden in snelle tijd woningen te bouwen. Men maakt daarbij gebruik van een nieuw soort beton, dat ver kregen wordt door menging van verschillende soorten gebroken baksteen en dat tevens de eigen schappen heeft van baksteen. Daardoor wordt het mogelijk dat de- huizen een bakstenen uiterlijk krijgen. Zij kunnen zeer vlot ge- Naar de directie van de Rijks luchtvaartschool mededeelt is Maandagmiddag de chef-instruc teur van die school, de heer J. F. A. Jansen, om het leven gekomen tengevolge van een vliegongeluk. Volgens de tot dusverre bin nen gekomen berichten, was de heer Jansen met de instruc teurs Slag en Haye van de R. L. S. aan het oefenen in het es cadrille-vliegen. Tijdens het ge drieën maken van een looping schijnt een botsing te zijn ont staan. De vleugel van het toe stel waarin de heer Jansen vloog brak en het vliegtuig viel. Men heeft niet gezien, dat de heer Jansen het toestel heeft verlaten. Na het op de grond komen is het toestel in brand gevlogen. De ploeg van de R. L. S., die, na het verongelukken van in structeur Bender, bestond uit de heren Jansen, Slag en Lamber- mont en in deze samenstelling het vorige jaar definitief beslag legde op de „Ypenburg-coupe," was juist wederom gewijzigd. Thans omdat de instructeur Lambermont op medisch advies enige tijd rust njioet houden. In zijn plaats was, met het oog op vliegtuigdemonstraties en wed strijden, de instructeur Haye aan gewezen als derde man. De verongelukte machine is een „Harvard" éénmotorig twee per- soons lestoestel. Hoe het onge luk precies gebeurd is, kon men echter nog niet mededelen. Voorbereiding van een aanval op de Tsjoesan-eilanden Volgens te Hongkong verschij nende pro-communistische bladen worden de voorbereidingen voor een aanval op de Tsjoensan- eilanden buiten de Chinese kust bespoedigd. Door de communis ten uitgevoerde bombardementen van deze eilanden van Kintang en Tasjoei uit betekenen „het be gin van een verwachte communis tische aanval", aldus meldt het nationalistische nieuwsbureau. Nationalistische vliegtuigen hebben meer dan 100 vaartuigen der communisten, die op weg wa ren naar het eiland KintBng, aan gevallen, waarop een artillerie- gevecht ontstond. De mijnstaking in Nieuw Zuid-Wales In 50 van de 155 mijnen in de Australische staat Nieuw Zuid- Wales hebben de arbeiders geen gehoor gegeven aan de oproep van hun vakvereniging om het werk neer te leggen. De vakvereniging wordt door communisten beheerst. De staking is uitgeroepen als protest tegen het wetsontwerp van de regering om de communis tische partij buiten de wet te stellen en zou voor één dag gel den. In de betrokken 50 mijnen is bij stemming besloten niet te staken. In de overige 105 mijnen, waar wel gestaakt wordt, verkre gen de voorstanders van de pro teststaking in de meeste gevallen slechts een kleine meerderheid bij de stemming. Nieuwe faciliteiten voor Nederlandse Immigranten in Canada De Canadese minister voor im- migratiezaken, Harris, heeft ver dere bijzonderheden bekend ge maakt omtrent het „Joint Domi nion-Provincial Scheme" voor de vestiging van Nederlandse boeren in Nieuiw-Schotland. De Nederlandse boerengezinnen die mede zullen werken aan het nieuwe plan, zullen worden bijge staan door het departement van landbouw van Nieuw Schotland, de „Catholic Immigrant Aid So- ROOFOVERVAL OPGEHELDERD. De Asser gemeentepolitie heeft enkele dagen geleden ophelde ring gebracht in een te Harden- Lerg (Overijssel) gepleegde roof overval op een alleenwonende oude vrouw. In Assen werd na melijk dezer dagen een man uit Utrecht, J. M. van zijn ibed ge licht hij had onderdak gevon den in een logement omdat men hem eens nader aan de tand wilde voelen over een onwaar schijnlijk verhaal, dat hij baj een Asser ingezetene had opgehan gen. Het eerste veiihoor eindigde met de bekentenis dat M. in Harden- terg een rijwiel had gestolen, dat de commissaris van politie in As sen zonder dat hij van de dief stal wist, terugvond in het Asser- bes. Er volgde echter nog meer, want kort daarop liet M. los, dat hij met zijn kameraad H. H. uit Emmen een roofoverval had ge pleegd. H. was ondertussen reeds te Zwolle gearresteerd. Hij bleek reeds 20 veroordelingen achter de rug te hebben. H. zowel als M. zijn naar Hardenberg overge bracht. VALS ALARM. De Fannius Scholteustraat te Den Haag werd Zondagmiddag opgeschrikt doordat de sirenes van een aldaar gevestigde textiel fabriek plotseling begon te loei en. Een surveillerende agent be giftigd met een fijn gehoor, con stateerde dat het de sirene van de alarminstallatie moest zijn en verwittigde onverwijld de recher che. Reeds spoedig na aankomst van enkele rechercheurs deed het gerucht de ronde, dat er inbre kers in de fabriek zaten. Heel de buurt verzamelde zich rond het gebouw om de overwinning te zien van de wet op het boeven pak. De rechercheurs zochten on dertussen toegang tot het fa brieksterrein, wat hen na een klimpartij over muren eindelijk gelukte. Op het fabrieksterrein aangeland splitsten zij zich in 2 groepen; de ene groep ging op zoek aar de inbrekers, de ande re zocht de stroombron van de sirene op om aan het irriterende geloei een einde te maken. Beide groepen hadden succes. De elec- trische voedingsatroom van de sirene, een accu, werd na een half uur zoeken gevonden en uit geschakeld en de inbreker werd r njcte'kt. Het bleek een poesje te zijn, die tegen de alarminstalla tie was opgesprongen. DODELIJKE AFLOOP. Zondagavond laat is tengevol ge van een vechtpartij in een café te Oudenbosch (N.-Br.) een 22- jarige inwoner van Roosendaal om het leven gekomen. Deze jongeman, J. S., kreeg ruzie met de 20-jarige P. van T., betonwerker te Oudembosch over een 16-jarig meisje uit Ouden bosch. Dit meisje heeft enige tijld omgang gehad met S. De ruzie liep zo hoog, dat S. op een gegeven ogenblik door ver- scheidenen werd aangevallen. Hij ontving verscheidene slagen met een biljartstok, a.a. op zijn hoofd en overleed later tengevolge van dc verwondingen. De Rijkspolitie heeft gisteren middag, na velen verhoord te heb ben, kunnen vaststellen, dat Van T. de noodlottige slagen aan S. heeft toegebracht. TAXI-CHAUFFEUR BEROOFD. Zondagmorgen omstreeks twee uur is een Haarlemse taxi-chauf feur uit Amsterdam van zijn geld in tollaal 20 beroofd. Volgens de verklaringen van deze chauffeur tegenover de Am sterdamse politie waren Zater dagavond laat in Haarlem twee mannen van ongeveer 30 jaar in zijn auto gestapt. Zij gaven hem opdracht naar Amsterdam te rij den en na enige tijd kwam men op de Herengracht terecht, waar zij hem vroegen te stoppen. Toen de auto stil stond, kaalde een van de twee mannen een voorwerp uit zijn zak dat op een vuurwa pen leek en eiste het geld van de chauffeur. Omdat het een vol komen eenzaam punt was, durfde de chauffeur niets te doen en heeft hij zijn portemonnaie afge geven. De mannen zijn daarna uit dc auto gestapt en onmiddellijk verdwenen. Allerliefst witlinnen meisjeszomerschoentje - CALIFORNIA SYSTEEM - Met dunne sterke rubberzooi - Alleen bij Bata M. 23-26 3.25, 27-30 3.50, 31-34 3.95, 35-36 4.25 Filiaal te TERNEUZEN: Noordstraat 42. HORMONENPROEVEN OP PLUIMVEE. Op de proefboerderii van de Nederlandse Boerenorganisatie „De Schothorst" te Hoogland ('tussen Amersfoort en Bunscho ten), worden thans hormonen- proeven genomen op pluimvee. Hanen, die vrouwelijkc-hormo- nen-tablet tien worden toegediend krijgen na verloop van tijd min of meer het voorkomen van hen nen, komen böter in het vlees zo dat de slaichtwaarae hoger wordt. Hennen krijgen na toediening van geëigende praeparaten hanenallu- res. De hormonen-tabletten zijn een fabrikaat van Organon-Oss. INBREKER NA EEN HALF JAAR GEKNIPT. De Voorburgse politic ia erin geslaagd een reeks van c.a. 12 inbraken op te helderen, die ge durende het laatste half jadr in de omgeving- van de Prinses Ma- riammelaan te Voorburg werden gepleegd. Avond aan avond werd gedurende een half jaar in deze v/ijk gesurveilleerd, totdat Zater dagavond c.a. 9.00 uur een der dienstdoende rechercheurs een verdacht uitziend individu op merkte in de achtertuin van het perceel Prinses Mariannelaan 142 Toen de rechercheur over de schutting sprong werd hij onmid dellijk aangevallen, doch hij wist na een korte worsteling zijn aan valler tie overmeesteren en hem met assistentie van zijn collega naar het politiebureau over te brengen. Daar ibleek men te doen te hebben met de 28-jarige Van den Berg uit Rijswijk, die na een kort verhoor al spoedig vijf van dc inbraken bekende. Bij huiszoe king werden verschillende siera den afkomstig van de laatste in braken gevonden, andere voor werpen waren inmiddels reeds verhuisd naar Delft, Utrecht en andere plaatsen. Van den B. is in verzekerde bewaring gesteld. Het Scheldecriterium. Twee renners, die Zaterdag a.s. 'te Terneuzen zullen star ten in het 3e Scheldecriterium, leverden Zondag j.i. opmerkelij ke prestaties, Zo won Arseen Rijekaert de Omloop der Vlaamse Ardennen over 230 km en René Mertens de 6e Omloop van Midden Vlaanderen over 225 km. Asseiberg-Nachenius. Gisterennamiddag had op het voormalig Lyceum sportterrein een ontmoeting plaats tussen het gemeentelijk politie-elftal en een elftal van het Technisch Bureau Asseiberg-Nachenius alhier. Het resultaat van deze ontmoeting was een puntenverdeling 1—1, welke stand reeds in de eerste helft was bereikt. fern. Boysv.jv. Java 5-4. Zaterdagmiddag speelde op het Lyceumterrein Tem. Boys tegen Java. Na een spannende wed strijd eindigde deze kamp in .een niet geheel verdiende overwin ning van de Boys, nadat de rust met gelijke stand 22 was in gegaan. SpuiZaamsiag 11. Zaterdag 6 Mei had 'n vriend schappelijke ontmoeting plaats tussen Zoutespui en Zaamsiag, welke eindigde in een 11 ge lijk spel. De v.v. Zaamsiag mag met deze ui'tslag wel tevreden wedstrijd van deze nog maar 3 weken oude club was. Weliswaar was Spui technisch wel de meerdere van Zaamsiag, doch door het steeds paraat zijn van de Zaamsiag keeper, werd groter score voorkomen. Het is dan ook te hopen dat deze jonge vereniging die zuik een goede inzet had spoedig ge regeld zal kunnen spelen. Binnenlandse granen (offi cieuze notering per 100 kg franco Rotterdam) iets beter gestemd, doch zeer stil. Tarwe prijshoudend doorsnee kwaliteit 23.5023.75, prima soort tot 24.00. Rogge hoger gehouden 24.00 24.75. Haver met meer vraag door snee kwaliteit 23.0023.80. Zware daarboven. Gerst prijshoudend. Grove 28.00—28.75. Voer 24.00—25.00. Peulvruchten prijshoudend, bruine bonen evenwel vast. 'Groene erwten 33.0033.50. Bruine bonen 55.0064.00. Schokkers 30.00—35.00, TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Fre- derlk Willem van der Hooft, 37 j-, gesch. en Maria Martha de Blaeij, 36 j., jd. fiuwel ijks-voltrelddngen. 4 Mei. Theophiel Camiel Jean de Vos, (va.n Zaamsiag)34 j., jm. en Ag- neis Augusta Beonie van de Vij ver, 21 j„ jd. Comelis Joos van Liere (van Goes), 25 j., jm. en Cornelia Aaltje van Uk, 20 j., jd. Johannes van Kempen, (van Mid delburg), 27 j„ jm. en Leuntje Pietemella van der Peijl, 26 j., jd. Geboorten. 27 April. Maria, d. van Willem Kerkhove en Neeltje Scheele (won. te Vlissingen). 30 April, Jeannettte Eugenie Fram- cina, d. van Hubert Johannes Ploegaart en Elza Silvia Leopol- dina Goedemont. Regnerius Ja cobus Maria, z. van Franciscus Harmanius Maria %Glansbeek en Maria Leonarda Alphonsina Lip pens, 1 Mei. Carl Cornelis Yvon ne, z. van David Comelis Ridde ring en Helena Dhondt (won. te Westdorpe). Fredericus Johan nes, z. van Bemardus Joserfa "-„«r- rarens en Mathilda Apol mia de Bakker (van Vogelwaarde). 2 Mei. Adriaan Anne, z. van Johan nes Prins en Wilhelmina Pieter- nelle die Zeeuw (won. te Leiden) 3 Mei. Pieter, z. von Arie Jacob dc Geus en Willemina van der Burg (won. te Rotterdam) Overlijden. 2 Mei. Jacomina Adriana de Doelder, 31 j„ echtg. van Hubregt Antonie Geensen. TERNEUZEN. Ingekomen-; M. A. J van der Hem, Margrietstr. 27, Indonesië; II. J. P. van Mourik, Nieuwstr. 28, Loenen; J. R. van der Bent, Noordstr. 85, Heerlen; E. J. Crombeen, woonark Scheepswerf, Vogelwaarde; B. GpirnaertGer- res, Nieuwediepstr. 102, Zuiddor- pe; J. F. Minnaard, Axelsestr. 58, 's-Gravenpolder; J. J. Moeais, Be- nedenweg 21, Hoek. Vertrokken: M. A. van den Bo gaard, Nwe Kerkstr. 15, Wol- phaartsdijk; C. de Leeuw, Juliana v. Stolbergstr. 25, Vlissingen; A. Kool, Nieuwstr. 41, Sas v. Gent; J. E. de Smidt-Schirris, De Blok ken 20, Hoek; P. I. van Kampen, Scheldekade 12, Oostburg; H. C. van Tatenhove, le De Feijterstr. 19, Middelburg; J. H. Schoonak- zijn te meer daar dit de eerste ker, Kazemestr. 9, Vlissingen. itudeerd. In dit uit staande programma lezegd, dat er een komen aan de Ko en de Regering zich houden met de op- Ie dringende econo- gstukken. Op het staat tevens een her belastingen. Max iorzitter van de so- artij, die tijdens de eveneens het woord aarde, dat de C.V.P. at zij met de libera- bewind is geweest, en ander probleem houden dan met de tie. tslagen der verkie- t, zeide hij optimis- naatregelen in) nezuela .eSsElS New York gepu- ichten uit Caracas ering van Venezu- renigingen van ar- olieindustrie ont- het gehele land de Scholen gesloten, elen waren gericht oproerkraaiers". :le verklaring wor- munistische partij r de wet gestelde be actiepartij" er digd, dat zij de e olievelden steu- g kost volgens een rhatting 5 millioen g. De afvoer van verminderd, niet pare ruwe olie be- e Oosteiijke raffi- aar ook van ruwe raffinaderijen in che gebied, van stookolie recht- de Oostkust wordt nkele leveranciers >ische gebied heb- ts voor enkele da- Australië tegen imunistische geving beiders te Sydney -esolutie aangeno- de Australische ikbonden, die 16 ft, verzocht wordt land een staking l uit protest tegen ïunistische rege- 10 Havenarbeiders werk om de pro- st bij te wonen, l-wacht, dat deze zullen hervatten. n Portugese' :n veroordeeld ocratie I. al is tot 4'j jaar if veroordeeld, na- ildig was bevon- leiden van een ïisatie (de com- irtij in Portugal), jn politieke rech- ijd van 15 jaar. munistenfin inada ocratie II. e Lagerhuis heeft i 32 stemmen een jrogressief-oonser- ►rpen om de acti- munistische orga- lieden. huldigt Chinese lunisten :ratie III. 'ruman heeft de nunisten er van at zij China uit- Rusland te hei- Het lot van het 5 tragisch, zo zei n een rede voor a de Universiteit wordt uitgelegd zing, dat de Ver. communis tische g niet zullen er- esident liet dui- dat d.e Ameri- g door bemiade- culiere insteilin- igelijke zal doen ige volk in Chi- onverschlllig on- ring het leeft, dat het niet ge- jn de „verschrik- van Rusland te- Hansweert Walsoorden 0.18 0.28 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN Ond. Opk. Ond. Mei Opk. 12 4.52 13 4.50 20.22 20.23 3.24 3.33 15.38 16.49 overwinning door Kanonschoten aangekondigd. In een dagorder van Maar schalk Vassilewsky, Minister van Landsverdediging, wordt het Rode Leger geluk gewenst met zijn „historische zegepraal" op de Duitse troepen. dus Acheson. mj voegae er aan toe, dat de V.S. zich niet minder onaangename en zware opoffe ringen moeten getroosten dan van enig land aan deze zijde van de Atlantische Oceaan zal wor den gevraagd. (Een goed ver staander een ze-Kere veriegenneia van ae Regering heeft meester ge maakt. Hoe zijn de feiten? De R.I.S. stelt geen prijs op het overgrote gedeelte van het ambtenarencorps en daarbij zal de R.I.S. geluidloos worden ver vangen door Djocja, waardoor geluid heeft gehöórff daïiuït de stukken reeds gehoord was. De regering vergist zich, als zij denkt, dat de Eerste Kamer deze zaak alleen ziet als een regeling van financiële aard. Spr. dient een motie in. waarin verzocht wordt de instelling van iu v Lil Ziijxi zj\j miu Durmami aan de journalist hebben verklaard. „Het is niet meer nodig voor de wereld te verbergen, dat men ons op een goede dag terug zal zien". Een korrel zout zal bij dit be richt niet overbodig zijn. Met het oog op de voorjaars manoeuvres van het Britse Rijn- leger in de streek van Uelzen heben de boeren langs de wegen borden geplaatst met het verzoek aan de Britse soldaten, de akkers niet te beschadigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3