TREINRAMP IN INDIA £>€t SU Grote brand in Canadese havenstad Rimouski UIT DE PROVINCIE Van Coi Hoorapparaten Centrale Bloem KAMPIOEI VAN NED! Promotie Twt West Zeetour giaOS1 West EmmaNeptun Oos Promotie De Zuid BEKERWED Art f 2 1 v 2 f 2 2 1 2 2 2 f NQ£t Nieuwste I Adres aan Tweede Kamer over de Omzetbelasting De Finse staking afgelast Saarland en de repatriëring uit de Sowjet-Unie De moeilijkheden in de m Sigarenindustrie Amerikaanse Marineofficier over de Russische onderzeebootvloot Schade wordt op 50 millioen gulden geschat De wijziging van de Drankwet FLESSENMELK TIJDELIJK GOEDKOPER HOEK. DE PASPOORTKOSTEN Agenda Zestig passagiers gedood De radio en televisie de WEGENWACHT IN ZEEUWS VLAANDEREN. TERNEUZEN RODE ROZEN AXEL. INTERNATIONAAL CONGRES VAN SUPER FOSFAATFABRIKANTEN De Amerikaanse politiek ten aanzien van de V.N. Kachels nazien en repareren Kantoorbediende AXEL KERKDREEF 3-1 WESTSTRAAT 34-19 HeerenveenAi Maurits; Limbi dése Boys. Rheden—Quick tiaVitesse. Zuid De Valk—Kerk Zuid ChevremontJ Hero—MOC; Zeeuwen. Vierde RAC—Corn Bo; Terneuzen De eerste weds neuzen in de pron moge voor de t supporters van een teleurstellin lopen, voor hen Bij dig staan en geheel toeter kua kwam de ove: M.O.C. niet 01 hoopten zij zelve Terneuzen de zijn. In de eerste grote afmetingen rige gemeentelij te Bergen op Zi handicap voor d gewoon zijn op te spelen. Evenzo zal het Iers vergaan, als strijden op de 1 moeten uitkomer Als tweede 1 Terneuzen mag den het gemis 1 voor, die wellict promotiecompetit moeten laten gaa ging Terneuzen nederlaag tegen ook niet als fav( staat. De komende w( ALLES M NO< Voor Uw 1 t v v CotMra: Op veelvul zegging bi voortaan w iedere 2e er nen op Dl? het SCHUI Alle De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland heeft een schrijven over het ontwerp van wet tot verhoging en technische wijziging van de Omzetbelasting gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Hierin constateert de K. v. K., dat' er bij de Middenstand zeer sterk het verlangen leeft naar wijziging van de „meermalige heffing" van de omzetbelasting (z.g. cascadestelsel) in een „eenmalige heffing" en wel Dij de bron. Het adres merkt op, dat aan beide stelsels bezwaren verbon den zijn en geeft een tussen weg in overweging, in die zin, dat weliswaar het cascadestei- sei gehandhaafd blijft, maar dat de laatste transactie (de aflevering' door de detaillist aan de consument) wordt vrijge steld. Ook in België is een dergelijk stelsel van kracht. De Kamer is van mening, dat indien een compromis-voorstel zou worden aanvaard, hiermede in de eer ste plaats de uniformiteit der Omzetbelasting in de 3 Benelux- landen zou worden bevorderd, en bovendien een stelsel zou warden verkregen, dat aan de gerechtvaardigde bezwaren van de Nederlandse Middenstand zou tegemoet komen. Het Finse vakverbond heeft de algemene staking afgelast na het bereiken van overeenstemming tussen het verbond en de federa tie van werkgevers. De spoorwegstaking voor hoge re lonen wordt echter voortgezet. De lonen zullen in afwachting met de koppeling aan de index van de kosten van het levenson derhoud met j.5 procent ver hoogd worden_ Aan de gering betaalde man nen wordt een verhoging van 12 mark per uur gegarandeerd en aan de vrouwen een verhoging van 10 mark. De lonen, zo is medegedeeld, zullen verhoogd worden, indien de index van het levensonderhoud met vijf procent stijgt. De over eenkomst zal van 1 Mei af in werking treden. Ambtenaren, die niet in het vakverbond georgani seerd zijn, zullen een minimum- verhoging van 1000 mark per maand verkrijgen. Teneinde com pensatie te geven aan de boeren- werkgevers zal worden toege staan, dat de voedselprijzen zul len stijgen. Het juiste percentage zal vóór 15 Juni, na een debat in het parlement, worden vastge steld. De huren zullen eveens ver hoogd worden. Hao vakverbond van spoorweg arbeiders zal heden vergaderen over het beëindigen van de sta king, zo wordt later vernomen Het einde van de staking die de export nagenoeg had stilgelegd, volgde na een loonovereenkomst tussen de werkgevers en vakver enigingen, Zondagavond. Deze overeenkomst wendde een alge mene staking af. De spoorwegarbeiders eisten ho gere pensioenen. Er is nog niet medegedeeld, of de arbeiders de pensioenen van 66 procent van hun saliaris, die zij eisten, heb ben ontvangen. De RegaHngsvooriichtings- öienst van Saarland heeft ver klaard, dat de bekendmaking van die Sowjet-Unie, dat de re patriëring der Duitse krijgsge vangenen. voltooid is, niet klopt met de documenten, die de Saarlanase regering ter be schikking' staan. Zij heeft net Franse Ministerie van Buiten- landste Zaken verzocht de Sow- jetautoriteUen te verzoeken om de namen van de krijgsgevan genen die in kampen zijn ge storven of berecht zijn. Een. delegatie van werknemers en werkgevers uit de sigaren- industrie heeft gisteren een lang durig onderhoud gehad met ae ministers Lieftinck en Van den Brink, ter bespreking van de moeilijkheden, die zich de laatste maanden in de sigarenindustr e voordoen. Door de delegatie werd betoogd, «Jat alleen een £nastiscrie accijns- verlaging uitkomst kan brengen uit de huidige impasse. De overheid is blijkens de uit latingen van de desbetreffende ministers van haar verantwoor delijkheid tjen opzichte van de si garenindustrie ten volle over tuigd, getuigd, dat het accijns- probleem een punt van diepgaan de studie en interdepartementaal overleg heeft uitgemaakt, zo deelt men van de zijde van de vakgroep sigarenindustrie mede. (Dit overleg zal in de eerstkomen de weken worden voortgezet, ter wijl ook contact met de Belgische instanties zal worden gezocht om na te gaan of de bezwaren in het kader van de Benelux, die thans nog zwaar wegen, kunnen worden ondervangen. De toetrokken ministers hopen aan het eind van deze maand de finitief hun standpunt te kunnen bepalen. Schout-bij-nacht Arthur W. Radford, opperbevelhebber van de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan, heeft te Sydney verklaard „niet bezorgd te zijn over de sterke Russische onder zeebootvloot. Radford, die een erkend deskundige is op het- ge bied van marine-luchtoperaties en die tevens plaatsvervangend chef is van de met de leiding dezer operaties belaste afdeling van de Amerikaanse vloot, voeg de hieraan toe: ,Wij hebben, bij het opstellen van onze plan nen, rekening gehouden met de Russische onderzeeërs". Schout-bij-nacht Radford ont kende de juistheid van het be richt van de te Sydney verschij nende „Sunday Herald", die had gemeld dat hij „geheime be sprekingen" te Canberra kwam voeren, om tot een gedetailleer de samenwerking van de Ame rikaanse en Australische vloten in geval van oorlog te komen. Hij verklaarde dat zijn komst naar Australië hoofdzakelijk ten doel had de Amerikaanse marine te vertegenwoordigen bij de herdenking in Australië van de slag in de Koralenzee (gele verd in April '42, het eerste groLe succes van de Amerik. vloot na Pearl Harbour, dat vooral met vliegdekschepen werd be vochten en als gevolg waarvan de voor Australië bestemde Ja panse invasievloot terug moest varen. Red. A.N.P.). Mei Door een brand, die is begon nen in een zaagmolen, is meer dan een derde van de Canadese havenstad Rimouski, aan de mond van de St. Lawrence, in vlammen opgegaan. 900 huizen en gebouwen zijn tot nog toe verbrand of bescha digd. Een man is in de vlam men omgekomen en minstens 7 personen zijn als gevolg van het vuur om het leven gekomen, o.m. 4 kinderen, die, ingesloten door de vlammen, de rivier in liepen en verdronken. Meer dan 40 personen werden ge wond. Het vuur tastte ook de Kathe draal San Germano. een der grootste in de provincie Quebec aan. In het centrum der stad waren vele houten huizen. De brandweer wordt gehinderd door de verbreking van de wa tervoorziening op verschillende laatsen. De inwoners van Rimouski toe geven zich naar naburige ge meenten. Van verschillende zijden is hulp onderweg. Volgens de eerste schatting bedraagt de schade 10 milLoen dollar. De brand, die in 30 uur de gehele Westelijke helft van de stad in de as heeft gelegd, is thans vrijwel geblust. Bijna 250 gebouwen zijn uitgebrand. De brand is waarschijnlijk ont staan doordat een draad van het electrische net op een hout opslagplaats viel. Meer dan 2000 der 12.000 in woners zijn dakloos. De meeste openbare gebouwen zijn een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 50 millioen gulden geschat. Het bericht, dat ook de Kathedraal verloren was gegaan, is onjuist geble ken. Een binnenbrand aldaar werd spoedig geblust. Het Ro de kruis heeft nog niet kunnen bevestigen, of iemand om het leven is gekomen. Verhoogde recht per 1 1951 van kracht. Nu het ontwerp van wet tot wijziging van de drankwet niet meer vóór 1 Mei j.l. kracht van wet verkregen heeft, terwijl het vergunnings- en verlofsrecht tel- kenjaye vóór 1 Mei betaald moet zijn, op straffe van verval van de vergunning (het verlof), kan het verhoogde recht bezwaarlijk per 1 Mei 1950 ingevoerd worden, al dus deelt de minister van So ciale Zakien mede in een tweede nota van wijziging van dit wets ontwerp. De gemeenteraden zullen nu tijid genoeg hebben om de ge meente-verordeningen tijdig vóór het op 1 Mei 1951 beginnende ver gunnings- en verlofsjaar aan de nieuwe wetsbepalingen aan te passen. Het gewijzigde t|arief zal voor liet eerst worden toegepast over het op 1 Mei 1951 beginnende vergunnings- en verlofsjaar. In het Voedselvoorzieningsblad Nr 32 van Zaterdag is een ver ordening tot wijziging der prij- zenverordening 1949 consump- tiemelk van het Bedrijfschap voor Zuivel gepubliceerd. Krach tens deze verordening werd o.m. met ingang van Zondag ge pasteuriseerde flessenmelk in 't gehele land met één cent per li ter verlaagd. Zoals men weet, was op 8 Ja nuari 1950 de prijs van flessen melk verhoogd als gevolg van andere en hoger berekende kos ten van bereiding. Deze verho ging zou gelden voor het eerste half jaar. Het Bedrijfschap acht het evenwel juister de verhoog de prijs in de wintermaanden te laten gelden, zodat de thans ver laagde prijs tot begin October berekend zal worden. De prijs van gesteriliseerde melk onder gaat geen wijziging. rNBEKOg Verenigingsnieuws, De heer P. C. Brakman alhiei nam ontslag als Directeur van de Chr. Harmonie „Hosanna Wij vernemen dat in zijn plaate werd benoemd de heer J. iSmies Hz., organist bij de Ned. Herv. Gemeente, arhier, die tevens leider is van het Kerkkoor dezer gemeente. Heropvoering. J.l. Zaterdag werd hier oj. uitgebreide schaal propaganda gemaakt voor de uitvoering ten bate van de jaarlijkse trips voor onze Ouden van Dagen welke Dinsdagavond een herop voering tot gevolg zal hebben van Fatoricius' toneelspel „Loods aan boord", doormiddel van ten geluidsversterker door de gehele kom onzer stad. Uit goede bron vernemen wij dat de zaal nagenoeg reeds is uitverkocht. Bonte avond. Zaterdagavond organiseerde de muziekvereniging „E.N.Z.K." op de Gemeentelijke Gehoorzaal een bonte avond, in verband met) de door haar georganiseer de grote verloting. De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de gordijnen opgingen en E.N.Z.K." een aantal nummers ten gehore bracht. Het verde re deel van de avond werd ge vuld met een bont programma van zang, muziek en toneel. De verloting werd een groot succes. Door de plaatselijke bakkers, de winkeliers en vele particulieren waren allerlei prijzen beschikbaar gesteld. „E.N.Z.K." had een erg leuke avond. De Nederlandse reisvereni- giog heeft zich met- een adres tot de regering gewend om te trachten verlaging te verkrij gen van de Paspoortkosten, die volgens haar zo hoog zijn ge worden, dat ze op een reisbe- lasting gaan lijken. Een groot aantal organisaties heeft dit adres gesteund. De Minister heeft geantwoord, dat men de ieges voor afgifte van paspoor ten in 's lands schatkist niet kan missen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling Levemsstormen" Café G. Luijk, 3 uur: Openbare verkoping van een huis. Hotel Centraal, 2 uur: Jaarl. Alg. Verg. Coöp. Boe renleenbank Terneuzen. BIERVLIET: Café Mej. J. van der Hooft, 14 uur: Aanbeste ding herbouwen en herstellen van een iandbouwschuur met bijkomende werken. MORGEIN: TERNEUZEN: Hotel „Cen traal", 2 uur. Aanbesteding van het recht tot rapen van broed- of mosselzaad van de oever van de calamiteuze pol der Nieuw-Neuzen. Luxor-Theater, 8 uur: Bioscoopv. „Levensstormen''. Leger des Heils, 3 en 7.30 uur: Bijzondere Samen komsten. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopv. „Opium''. De Sowjetrussische Prof. Alexander Minttz heeft te Mos kou in een lezing ter gelegen heid van de 55ste verjaardag van de „uitvinding van de radio door de Russische geleerde A. Popof", verklaard, dat voor de revolutie, de Russische na tuurkundige Boris Rozing de eerste was, die op het idee kwam electronenstralen te ge bruiken voor de televisie. Vol gens Prof. Mintz zendt een Sow- jetrussisch televisiestation dat vorig jaar werd geopend, beel den uit die scherper zijn dan waar ook ter wereld. De Sowj et-Russische Minister van P.T.T. schrijft in een arti kel in de Prawda dat het eer ste radar-apparaat, evenals het eerste radio-toestel, in het le ven werden geroepen door „het Russische wetenschappelijk- technische vernuft". „Wij staan thans op de drem pel van de practische ontwik keling van dje uitzending van televisie-programma's voor de plattelands-districten", aldus de Minister. Zoals wij reeds meldden zal de A.N.W.B.-wegenwacht op Woensdag 17 Mei in Zeeuws- Vlaanderen gaan rijden. Heit wegenwachtsysteem zal daar door aansluiten (te Sluis) op het traject van de Belgische wegenwacht, „Touring Secours". De wegenwachten zullen dan in Zeeuws-Vlaanderen een opc- ningstocht maken. De Com missaris der Koningin in de Provincie Zeeland Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot en de Bur gemeesters der 14 Zeeuws- Vlaamse Gemeenten zullen die tocht bijwonen. Te Breskens, Oostburg, Terneuzen en HuM zal het gezelschap officieel wor den ontvangen. Een Belgische afvaardiging van de Belgische wegenwacht zal eveneens aan wezig zijn. Aanrijding. Even vóór 12 uur had gister voormiddag in de Dijkstraat na bij het café „Het Scheepje" een aanrijding plaats tussen twee luxe-auto's, bestuurd door de arts v. B. V. alhier en de heer P. J. C. uit Breskens. De Dijkstraat is ter plaatse zo smal dat het elkander passeren van twee auto's aldaar practisch onmogelijk is, en sedert korte tijd is de inrit van deze straat van de zijde der Westkolkstraat dan ook verboden. Toen de heer v. B. V. uit de Westkolkstraat komende de Dijkstraat in reed, kwam uit te genovergestelde richting de heer C. met zijn auto aangereden. Hoewel de bestuurders stevig uitweken, kon niet voorkomen worden dat er een aanrijding plaats vond, tengevolge, waarvan beide auto's licht beschadigd werden. ai LIEFDES OVERWINNING door H. VöLiMER. 84) Nadruk verboden. „Weet je dan niet, dat geluk stil maakt? Ik dcaht er over, wat mijmi leven was geworden zonder jeu. Ik dacht aan de weken die twee mensen, één van ziel en één van zinnen, gescheiden hielden. En dan zie je-in de toekomst, een toekomst met haar vragen en haar angsten. Och, hoe ontzettend dat in een mensenhart naast het geluk altoos de vrees om het ver lies wonen moet!" Opnieuw was het Erica, die zijn mond sloot en de bekentenis ach terwege deed blijven. „Kijk, Heinz!' zei ze vrolijk als een kind. „Onze chauffeur schijnt altijd ge lijk te krijgen! Daar is de zon weer!" Zij waren Pont l'Eveque voor bij. De bestuurder keerde zich glimlachend naar hen toe en wees omhoog. De zon, alvorens onder te gaan, vaagde alle wolken weg en liet zich bij wijze van groet in kwijnende, desondanks majes- Axel de 7000 inwoners gepasseerd. 'Schreven wij nog in het Za terdagnummer over ons om de 7006 inwoners schommelend aantal Axelaars, thans ontvin gen wij uit officiële bron de mededeling, dat vorige week, (door vestiging van een gezin van elders) het getal de 7000 inwoners is overschreden. Na Terneuzen en Sas van Gen. is Axel de derde Zeeuws- Vlaamse plaats die, wat bevol kingsaanwas betreft, de laatste eeuw het meest is vooruitgegaan in stijging van het bevolkings cijfer. Zondagochtend vroeg is 150 km ten Oosten van Patna de Posttrein van de Pendsjaab ontspoord waardoor 60 perso nen de dood vonden en 70 ver wondingen opliepen. Volgens de eerste berichten zijn 4 wagens en de locomotief totaal vernield. Functionarissen te Patna hebben het vermoeden uitgesproken, dat er sabotage in het spel is, daar een maand geleden op dezelfde plaats las- platen bleken te zijn verwijderd. I Door inderhaast verrichte re paraties kon toen een ongeluk voorkomen worden. Abdoel Qaiqoem Ansari, de 'Minister van Wederopbouw in Bihar, die ternauwernood aan persoonlijk letsel ontkwam, ver telde, dat hij meer dan 100 li chamen van doden en gewon den verspreid zag liggen. Er bevonden zich ook nog velen onder de wrakstukken. De trein gleed 15 meter van de spoor dijk af 'toen hij aver een brug reed. De machinist bleef on gedeerd, doch 2 man van het looomotiefpersoneel kwamen om het leven. Volgens spoowegautoriteiten zijn tengevolge van de spoor wegramp, die 330 km ten Wes ten van Calcutta heeft plaats gevonden, minstens 60 perso nen om het leven gekomen, Hij bevestigde dat de ramp door sabotage is veroorzaakt. Maandag is te Madrid het congres geopend van het Inter nationaal Verbond van Super- tosfaatfabrikanten. Op dit con gres zijn 18 landen vertegen woordigt, o.a. België, Frankrijk, de Ver. Staten, Gr. Brittannië, Italië, Duitsland. India, Egypte en de Scandinavische landen, beraadslaagd zal worden over markt-onderzoek en techniscne vraagstukken, die verband hou den met de grondstoffen en het Superfosfaatbedrijf. tueuze schoonheid zien. „Si, si, Madame! Zo is het in dit mooie land! Net als de kinderen huilen en even later lachen!'' Von DembeTig vertaalde voor Erica de opmerking van de chuaffeur. Hij was over zijn zwaartillende bui heen. De avond begon te vallen toen ze in Dieauville waren, aanmerke lijk later dan in hun voornemen had gelegen. Von Demberg gaf de bestuurder zo'n royale fooi, dat deze bijna dubbel sloeg en verbouwereerd in het Duits sta melde: „Danke vielmals, mein Herr!" „O, heb je het gehoord, Heinz?" deed Erica verschrikt. „Die man heeft je voor het lapje gehouden, hij verstaat wel degelijk Duits! Dan hoorde hij vermoedelijk ook ieder woord, dat wij onderweg smaken!" „Maak je niet ongerust! Ik heb hem immers geëxamineerd? Die paar woorden tellen niet mee, on geveer elk buitenlander kent ze! En al was het anders hebben we iets gezegd, wat niet door de beugel kon?" Zij traden de eetzaal binnen. In een knus hoekje was een tafel voor vier personen gedekt. Mar- garetha Wagner en Waldemar hadden reeds plaats genomen; de eerste begroette Erica niet licht \erwijtt, dat zij over tijd was. Von Demberg had geen oog voor hen. Hij zag alleen de vazen niet don kerrode rozen en begreep. „Roode rozen!" zei hij zachtjes, een ami door die van Erica ste kend. „Weet je wat ze te zeggen heb ben?" vroeg zij met glanzende ogen. „Of ik net weet?" Hij haalde diep adem en declameerde: „Rozen, rozen, diep van gloed, Rozen als mijn hartebloed, Weest mijn tolken, die verkonden Wat mijn mond zo lang verzweeg „Hola!"' ondebrak Kretschmer hem. „Daal even uit je zevende hemel, Von Dernberg, en zeg goe de avond tegen een paar mensen, die jou op je hoge vlucht onmo gelijk kunnen volgen, omdat ze bijna sterven van honger! Dan nog iets! Zei je gisteravond niet, dat je je nooit meer aan het schrijven van operettes zou be zondigen? Nu ben je zowaar al wéér aan de gang!" Erica lachte. „Een slechte beurt mijnheer Kretschmer! Het is uit „Regina's Avontuur!" Alleen Heinz en ik kennen de diepere be tekenis!" „Dat dacht je!" zei mevrouw Wagner droog. „Wil ik mijnheer Kretschmer eens inlichten?" „Als je durftdreigde Eriioa. Von Demberg bestelde cock tails, zag daarna het menu in. Hij knorde tevreden. „Ziet er prima uit! Ober, ontsla me van een las tige bezigheid en kies voor mij de bijbehorende wijnen! Dan een ge wetensvraag: zijn de porties hier nogal groot? Ik heb honger als een paard!" „Goeie hemel, dat klinkt als een zeemansvloek in een gelegenheid als deze!" zei Ki-etschmer in ko mische wanhoop. „En nog schudt het Atlanta niet op zijn grondves ten! Er bestaat enig verschil tus sen een wereldbefaamd restau rant en een Berlijnse volksgaar keuken! In het eerste streelt men de tong, in het laatste vult men de buik!" Von Demberg grinnikte. „De ober zal het me vergeven als hij hoort, dat ik na een lange auto tocht in „Sous les Tilleuls" in Li- sieux heb geluncht. De porties waren er ongelooflijk klein en de prijzen ongelooflijk hoog." (Wordt vervolgd.) Er zijn tekenen, dat de Ameri kaanse politiek ten aanzien van de V.N. een belangrijke verande ring ondergaat, aldus schrijft Reuters correspondent uit Lake Success. Onlangs afgelegde verklarin gen van hoge functionarissen van de Amerikaanse Regering en particuliere besprekingen met Amerikaanse diplomaten duiden op deze verandering, welke de volgende aspecten heeft: 1. Versterking van de V.N. als economisch en sociaal instru ment voor hulp aan onvoldoen de ontwikkelde gebieden, het ge ven van hulp ingeval van voed sel- en gezondheidsproblemen, enz. alles werk, dat groten deels verricht wordt door de ge specialiseerde organen van de V.N. 2. De V.S. willen de wereld dui delijk maken, dat de Sowjet-Re- gering en haar geallieerden in de laatste vier jaar een te ver waarlozen aandeel hebben gehad in dit „opbouwende" werk van de V.N. 3. De V.S. willen aantonen, dat het „politieke" aspect van de V. N. bij het bewaren van de inter nationale vrede zoals in het Handvest is neergelegd niet van alomvattend belang is en dat de organisatie op andere gebie den .goed genoeg kan function- neren zonder de Sowjet-Unie en de met haar verbonden landen, zo schrijft de correspondent. Men verwacht, dat de V.S. op de algemene vergadering der V. N., die in de herfst wordt gehou den, de nieuwe politiek in prac- tijk zullen brengen. Intussen zullen de Amerikaan se Regering en andere Regerin gen van de V.N. nauwlettend de wereldreactie op het voorstel van ex-President Hoover gadeslaan. Hoover had voorgesteld, dat de V.N. met uitsluiting van de Sow jet-Unie en haar geallieerden zullen worden gereorganiseerd. VOGELPEST BIJ STEENWIJK. Op last van de Veeartsenijkun- dige Dienst is de pluimveestapel van J. op de Weeg te Steenwüker- wold 'vernietigd, nadat er enige gevallen van vogelpest waren ge constateerd. Burmese regeringstroepen hebben zonder tegenstand het belangrijke spoorwegcentrum Paoengde, vlak ten Zuiden van Prome, heroverd, aldus wordt van het front bericht. H. C. Scboonenberg Rotterdam - Den Haag - Utrecht - Middelburg Uw beste adres hiervoor is Fa. KERVINK en DEES Verl. v. Steenbergenlaan 11 Terneuzen. (vrouwelijk) voor halve da gen. Persoonlijke aanmel ding dagelijks van 912 uur bij P. G. KUIPERS, Accountantskantoor, Zaam- slag.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2