Prins Bernhard te Philadelphia HOOFDM» Rede Z. K. H. Prins Bernhard De verblijfplaats van het Koninklijk Paar te Parijs AKKERTJES Blokkade tegen de „Republiek der Zuid-Molukken" jische V rrsnkerins bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 8 MEI 1950 6e Jaargang No. 1417. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1M Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel m««r 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent ms«r. Inzending advertenties tot d«c namiddags 2 uur. DE KOMENDE CONFERENTIE DER „WEST. GROTE DRIE". WEERSVERWACHTING. Zoals bekend zullen Koningin Juliana en Prins Bern hard tijdens hun verblijf te Parijs als gasten van de Pre sident der Franse Republiek en zijn Echtgenote loge ren in het „Palais de l'Elysée". DODENHERDENKING TE VUGHT migraine, schele hoofdpijn MOTIE IN WEST-DUITS PARLEMENT DE TOESTAND IN FINLAND BRITSE TUSSENTIJDSE VERKIEZINGEN s: 5 regels 80 si.; 1 ct.; minimum pm nummer 's namiddags I Vrijdagmiddag drie uur plaat selijke tijd arriveerde Prins Bern hard vergezeld door ide Neder landse consul-generaal in New_ York in een speciaal toestel van de K.L.M. uit New-York in Phi ladelphia. Op het vliegveld werd de Prins begroet door een oommissie van ontvangst en de Nederlandse am bassadeur in de V.S., Dr. E. N. van Kleffenis en die Nederlandse Gevolmachtigde minister te Was hington, Pihilipse. De Prins reed in een open auto naar het stadhuis, vergezeld door een grote politie-escorte. Hier werd de Prins door de burge meester van de stad, Samuël, be groet, die hem de sleutels van de stad overhandigde. Hierna reed de Prins met de commissie van ontvangst en de Nederlandse ambassadeur naar de historische „Independence Hall" (onafhankelijkszaal). Nadat het „Wilhelmus" gespeeld was bezichtigde de Prins de „Vrij- heMsklok'» waarna de Prins, Dr. Van Kleffens en anderen handte keningen plaatsen in het „Gou den boek'', in de zaal waar 4 Juli 1776 de onafhankelijkheid van Amerika werd uitgeroepen. Des avonds werd een feestmaal tijd gehouden in ,,'Gimbel Ban quet Hall", voorafgegaan door een receptie. Tot de vooraanstaan de gasten behoorden o.a. de ad ministrateur voor het plan-Mar shall, Hoffman, de vroegere gou- KONINGIN JULIANA legde krans bij monument te Baarn. Donderdagavond werd ook in Baarn een stille tocht ter gele genheid van de dodenherdenking gehouden. Toen de stoet in het Amaliaplantsoen, waar het monu ment voor de gevallenen staat, arriveerde, stond daar reeds Ko ningin Juliana, die vergezeld was door de beide oudste Prinsesjes. Nadat de 2 minuten stilte waren betracht, legde Hare Majesteit, die in een zwart gewaad gekleed was, als eerste een krans van groen met witte bloemen aan de voet van het monument. Na de kranslegging vertrok de Vorstin met de Prinsesjes weer naar het Paleis Soestdijk. Het verluidt, dat, wanneer de Ministers van Buitenlandse Za ken der „Westelijke grote drie" Donderdag a.s. hun besprekingen te Londen beginnen, hun des kundigen, die omstreeks twee weken geleden in de Britse hoofdstad zijn aangekomen, dan reeds overeenstemming zullen hebben bereikt over de vraag stukken betreffende Duitsland, Oostenrijk en het Verre Oosten, zodat de Ministers zelf hierdoor in staat zullen zijn met een mi nimum van besprekingen hun beslissingen terzake te nemen, om zich vervolgens te wijden aan de problemen van wijder strekking. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Plaatselijk enige regen. Meest zwaar bewolkt met op vele plaatsen nu en dan regen of motregen. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit Noorde lijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur. HOOGWATER. \erneur Sfcassen en de Neder landse ambassadeur. De gasten vonden naast het bestek een kleine Goudse pijp en een paar klompjes. In het fraai gedrukte menu bevond zich, be_ tialve een catalogus van de ten toonstelling een nagedrukt exem plaar van een vertaling in het Nederlands van de Amerikaanse onafhankelijkheidsverklaring, zo als die in 1776 in de „Oprechte Haarlemse Courant" was ver schenen. Kaufmann, het hoofd van het Gimbel-waremhuis, was voorzitter. In zijn openingswoord zeide Kaufmann, dat de netto op brengst van hetgeen het Gimfbels warenhuis op de Holland Fair exposeert aan de Nederlandse Re gering zal worden overgedragen. Hij haalde het woord van de rei zende ambassadeur Harriman aan die tot hem gezegd had, dat deze Holland Fair de internationale betrekkingen op nieuwe leest zou schoeien. Burgemeester Samuël bracht in herinnering, dat William Penn, toen hij de Delaware opvoer, reeds Nederlandse nederzettin gen aantrof van 50 jaar oud. Na dat de burgemeester de Prins de vlag van de stad Philadelphia had overhandigd, sprak Dr. Van Kleffens, die verklaarde, dat hij zeer onder de indruk was van de geweldige hoeveelheid werk, die bii de voorbereiding van deze Fair verzet was, en van het ver nuft en de vindingrijkheid, die daarbij aan de dag waren getre den. De volgende spreker, de admi nistrateur van de E.C.A. Paul Hoffman, gaf als zijn mening te kennen, dat de Holland Fair ge weldige niet-commerciële gevol gen zal hebben. ,,Zij kweekt een zekere verstandhouding aan tus sen de Oude en de Nieuwe We reld". Hoffiman noemde Prins Bern hard „de volmaakte ambassadeur van de goodwill" en prees Ne derland hogelijk, dat het op de bres staat bij iedere poging, de handel op het vasteland vrij te maken. Hoffman maakte er opmerk zaam op, dat de Nederlanders na de Benelux-overeenkomsten mede tot stand gebracht te hebben op het ogenblik het actiefste aandeel hebben bij de ontwikkeling van de belangrijke Europese be« talingsunie. „Een Nederlander, Mr. Stikker, is op het ogenblik voorzitter van de O.E.E.S. en de vrijheidslievende mensen in alle West-Europese landen verwach ten van hem leiding bij het tot stand brengen van een nauwere samenwerking op de Europese markf. De Nederlanders staan in de voorhoede van diegenen, die strijden voor een nauwere politie ke unie van de bevolking van Wesit-Europa. De bewondering voor de Nederlanders kan slechts stijgen, wanneer men deze' Hol land Fair ziet'', aldus Hoffman. „Gebeurtenissen als deze zullen dc Europeanen zeggen, dat hun goederen niet alleen welkom zijn, maar met open armen ontvangen zullen worden". Na Hoffman sprak Prins Bern hard zijn rede uit. Mijnheer de Voorzitter, mijnheer Hoffman, dames en heren. Toen onze ambassadeur mij bij mijn laatste bezoek aan de Verenigde Staten over deze Holland Fair inlichtte en de mogelijkheid opperde, 'dat ik de openingsplechtigheid zou verrichten, vond ik dit een goede gedachte en ik kan II de verzekering geven, dat het mij een genoegen is ter gelegen heid van deze gebeurtenis in Philadelphia aanwezig te zijn. Het tijdstip van deze Holland Fair is voor mijn land van grote betekenis Tien jaar geleden geschiedde de Duitse in val in Nederland en 5 jaar nadien werd het land bevrijd. De 5e Mei is de dag, waarop wij in Nederland de bevrijding vieren en waarop wij met grote danbaarheid terugdenken aan de prestaties van Uw strijdkrachten en die van onze andere bondgenoten. DINSDAG 9 MEI v.m. n.m. Breskens 7.43 8.12 Temeuzen 8.18 8.47 Hansweert 8.58 9.27 Walsoorden 9.08 9.37 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 9 4.57 20.17 2.51 11.55 10 4.55 20.18 3.04 13.12 11 4.53 20.20 3.15 14.27 12 4.52 20.22 3.24 15.38 Het verheugt mij, cDat ik mij op deze dag in de Ver. Staten'be vind en het woord tot U kan rich ten bij dte opening van deze ten toonstelling, welke beoogt de ver bondenheid tussen onze landen te demonstreren. Wanneer ik zeg „Wat is het doel van onze komst naar Phila delphia", wil ik niet zeggen dat wij hier alleen kwamen om een idealistische houding aan te ne men. Wij kwamen hier om scheepsladingen goederen te ver kopen en de handel tussen Neder land en de Ver. Staten aan te moedigen. In Nederland en in verschillen de andere West-Europese landen is de periode van liet eerste eco nomische herstel afgesloten. Du betekent dat ons streven er op gericht moet zijn het bereikte herstel te consolideren en de no dige aanpassingen te vinden aan de veranderingen in de wereld economie. Deze taak is wellicht zwaarder dan die, welke wij ge deeltelijk hebben beëindigd. De tentoonstelling, die ik zaj openen, is een practisch resultaat van het streven naar Europees herstel, waarop ik U zojuist mocht wijzen. De scheepslading die U hier ziet, is een voorbeeld van wat Nederland kan doen. „Bent U tevreden, zeg het anderen bent U niet tevre den, zeg het ons"! Wij zijn geplaatst tegenover de meest critische en oordeelkundige kopers ter wereld. U bent dit, omdat de Amerikaanse fabrikant en producent U hebben verwend met hun productie van d!e beste en geschiktste artikelen. Vertel ons wat U niet bevalt, opaat wij in Nederland zullen be seffen, dat wij datgene produce ren en U zenden, waarvan U weet dat U nodïg hebt en niet datgene, waarvan wij denken, a'at U het nodig hebt. Deze tentoonstelling wil een bijdrage leveren tot het vinden van een positieve oplossing voor het Europese en derhalve ook voor het Nederlandse dollarvraag- stuk, door tegenover prestatie een contra-prestatie te stellen. Vinden wij geen oplossing, dan valt Europa, afgezien van hulp van buitenaf, tot de dringende noodzaak zijn aankopen in de dollarzone dermate te beperken, dat gevreesd moet worden voor een economische isolatie van be langrijke gebieden in de wereld. Dat dit zowel voor Europa als voor het Amerikaanse continent vergaande consequenties zou heb ben, behoef ik niet te onderstre pen. Aan beide zij-den van de Oce aan moet alles in het werk wor den gesteld de kunstmatige be lemmeringen, die die vrije goede renuitwisseling tussen de ver schillende land'en in de weg staat, te verwijderen. Excessieve invoerrechten, douane-formaliteiten, quantita- tieve beperkingen e.d. belem meren de internationale handel en passen niet in het streven naar een vrije wereldhandel. België, Nederland en Luxem burg hebben op 1 Januari 1948 een douane-overeenkomst geslo ten. De Benelux-landien hebben nu een gemeenschappelijk tarief van invoerrechten tegenover an dere landen, terwijl in het on derlinge verkeer geen invoerrech ten worden geheven. Het Benelux tarief behoort tot de laagste in Europa en in de wereld. Deze kleine lan den beschouwen zich als voor vechters voor de vrije inter nationale handel en de Euro pese economische samenwer king. Zij hebben zich daarbij op het standpunt gesteld, dat het bij de bevordering van economische integratie niet aankomt op woorden, maar op daden. Aan de vooravond van de ope ning van de Holland Fair spreek ik de verwachting uit, dat deze tentoonstelling zal bijdragen tot een versteviging van (ie oude ban den tussen onze landen en volke ren. Een onderneming als deze is een practisch voorbeeld van een goede samenwerking. U, mijn heer die Burgemeester, was er bij behulpzaam om de bevolking van Philadelphia te doordringen van de betekenis van de Holland Fair. U, mijnheer Kaufmann, heeft ons het podium verschaft, van waar uit onze producten door duizenden kunnen worden gezien en gewaar deerd. De aanwezigheid in ons midden van Gouverneur Duff, Gouverneur Driseoll en de Gou verneur Carvell, is een bewijs van het belang van deze Nederlandse poging voor hun 3 Staten, die grenzen aan de Delaware. Afzon derlijk wil ik noemen de heer Paul Hoffman, die zoveel heeft gedaan om ons Europeanen ervan te overtuigen, dat het raadzaam is onze export naar dit landuit te breiden en zijn landgenoten de betekenis van deze export voor de Amerikaanse economie te ver duidelijken. Nadat de Prins een woord van waardering had uitgesproken tot al d'egenen, zonder wier inspan ning en ondernemingsgeest de Holland Fair waarschijnlijk niei tot stand zou zijn gekoirien, be sloot hij zijn toespraak aldus: Moge deze hernieuwde ken nismaking van het Ameri kaanse volk met de producten van het Nederlandse intellect en het Nederlandse vakman schap leiden tot een verdie ping van het onderlinge eco nomische en culturele con tact. Hiervan zal niet alleen een bevruchtende werking uit gaan op ons beider prestaties, maar, wat misschien nog be langrijker is, dit zal het we De heer en mevrouw Auriol I van het Paleis met de eeuwen hebben de noodzakelijke voorbe- I oude bomen en het gazon met reidingen voor de ontvangst ge troffen en zien er op toe, dat de appartementen, waarover hur. Koninklijke gasten zullen be schikken, met smaak gemeubi leerd worden. In de salons van het Paleis van de President, dat uit de 18de eeuw stamt, hebben befoemde persoonlijkheden ver toefd, die een belangrijke rol in de geschiedenis hebben gespeeld. De kamers op de begar.e grond hebben onder anderen madame La Pompadour, Caroline Bona parte en Josephine de Beauhar- nais gehuisvest. De appartemen ten, waar de Koningin en de Prins zullen verblijven, zijn op de eerste verdieping gelegen en zien uit op het prachtige park In Vught zijn de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog met eer, bied herdacht. Daar trokken in een stille tocht enkele duizenden, onder wie talrijke nabestaanden van de gefusilleerdien, alsmede bruidjes en vele ingezetenen uit Vught naar de beruchte fusillade- plaats midden in de sombere bos sen rond De Lunetten. Daar immers zijn kort vóór de bevrijding honderden verzetsstrij ders gefusilleerd. Bij het houten kruis, dat ter herinnering hier aan direct na de bevrijding werd opgericht en dat daar °P verzoek van Prinses Wilhelmina nog steeds staat, werd de herdenking gehouden. Het muziekkorps van derzijdse begrip en de achting het Depot Pioniers uit Den bevorderen, waaraan wij in J uitgelezen rozenstruiken. De trap van de hall naar de eerste étage is aan de zijkant van prachtig beeldhouwwerk voor zien. Bloemmotieven slingeren zich langs de leuning. Om in de slaapkamers te komen, moet men achteeenvolgens een hall, de kamer der kamerdienaren, de rooksalon en de salon voor de dames doorgaan. In de grote hall beneden merkt men prachtige muurbe kledingen op en een luchter van geciseleerd en verguld brons met kristallen. De kamer der Kamer dienaren is gemeubileerd in de stijl Louis XIV, de damessalon in de Empire-stijl. Over de meu bilering van de eigenlijke ver trekken voor het Koninklijk paar wordt nog streng stilzwijgen be waard. Hoewel het Paleis in het centrum van Parijs ligt, dicht bij de drukke Champs Elysée, zullen de Koningin en de Prins in hun appartementen volkomen rust kunnen genieten, omdat de zang der vogels in het park hier door dringt. DE MOORD OP DE AMERIKANEN Het onderzoek. Het onderzoek naar de moord Op de Amerikanen Prof. Kennedy en Robert Doyle wordt met kracht voortgezet. Hangende het on derzoek zijn geen bijzondierheden betreffende de resultaten te ver krijgen. De jeep von Prof. Ken nedy is nog niet gevonden. Een oproep is gedaan tot ieder, die in staat is inlichtingen te verschaf fen. Ge- deze tijden meer dan ooit be hoefte hebben, QIJ behoaft niet steeds aan hoofdpijn te lijdenl 6énoftweeAKKERTJES*enwèglsdepljn^ XKKERTJES1l|n ware pljnverdrijvers. f helpen direct.' Bosch speelde treurmuziek, sproken werd er niet. De Burgemeester van Vught, Jhr. Mr. van Rijckevorsel, legde een krans aan de voet van net kruis, waarna deputaties van de oud-strijders en de Ver. van Ex_ Politieke gevangenen, alsmede de nabestaanden en vele anderen, eveneens een bloemenhulde brach ten. Tot besluit diefileerden allen in stilte langs het monument, waar op de namen van de in Vught ge- fusilleerchn staan gebeiteld. Een woordvoerder van de regering deelde Zaterdagoch tend mede, dat, indien geen verdere vreedzame maatregelen ondernomen worden, direct een volledige blokkade zou wor den toegepast tegen de kortgeleden uitgeroepen „Republiek der Zuid-Molukken". Deze zou gevolgd worden door lan dingen van troepen op Ambon, die door de lucht en over zee zouden worden aangevoerd. In een radio-uitzending van de regering werd bekend gemaakt dat tot nader order alle lucht vaart- scheepvaart-, post- en tele graafdiensten naar de Zuid-Mo lukken afgelast zijn. Gezaghebbende kringen voor spelden Zaterdag, dat het ver zet tegen de regeringspolitiek tot samensmelting van alle Staten en opheffing van de plaatselijke besturen binnen de komende da gen zou leiden tot het aftreden van tenminste twee leden van 't federale kabinet. Bij de aanvang van de opstand werd in hoge officiële kringen verklaard, dat zij een blokkade van Ambon onuitvoerbaar acht- TWEE TROEPENSCHEPEN VERTROKKEN. Twee troepensdhepen zijn Don derdag 4 Mei uit Priok vertrok ken, met bestemming Nederland. Het zijn de „General Stewart", met aan boord 36 A.A.T. en de Genie van de 3e divisie, en de „General Sturgic" met 35 A.A.T. en 511 R.I. ten, daar de bevolking, ofschoon er een tekort aan rijst bestaat, evenals in de Japanse bezetting zou kunnen leven van sago en vis. Het West-Duitse Parlement heeft Zaterdag eenstemmig een Christ efijk-Democratisclie motie aanvaard, waarin wordt aange drongen op het gebruik van E.R. P.-gekten voor het opnieuw in cultuur brengen van braakliggend land rondom de rivier de Eeras nabij de Nederlandse grens. August Farke van de rechtse Duitse partij verklaarde, dat 200 tot 300 millioen mark (ongeveer 170 tot 250 millioen gulden) no dig. waren over een periode van 10 jaar. Zijn partij wenste, dat er eens werd gehandleldi, daar „bekend is, dat Nederland ook aanspraak op deze gebieden maakt". 'Heinrich Eckstein van de Chris- telijk-Democratische partij zei, dht Nederland „van dergelijk braakliggend land bloeiend bouw land'» had gemaakt. De rechtse coalitieregering in Finland wankelt onder de slagen van de vakbeweging, die haar ge zag bespot. Het Vakverbond gaat voort met de voorbereiding van een algemene staking, die he den moet beginnen, ondanks het feit dat de staking van overheids- zijde onwettig is verklaard. De hoofdarbeiders, onder wie ook de onderwijzers, zullen zich bij de staking aansluiten als aar hun salariseisen niet onmiddellijk wordt voldaan. Ongeveer 1500 man locomotief- personeel die tegen soldij voor arbeidsplicht zijn opgeroepen, wei geren hun normale werkzaamhe den te verrichten. Welomdlerhou- den zij de machines en vegen zij de remises. Alle treinen m het land sfcaan stil. Ook de herstel- foetalings-leveranties aan Rusland worden niet uitgevoerd. De tussentijdse verkiezingen te Brighouse in Yorkshire, nodig ge worden door het overlijden van het Lahourlid Cohb, zijn door La bour gewonnen met een meerder heid van 437 stemmen voor haar candlidaat Edwards, op wie 24.604 stemmen waren uitgebracht. De nationaal-Liberale Conservatie ve) candidaat, Majoor Wooley, die 23.567 stemmen verkreeg, verzocht om een hertelling, na het houden waarvan de uiitslag werd bekend gemaakt. Bij dte algemene verkiezingen in Februari verkreeg Labour de ze tel van Brighouse met een meer derheid van 2.132 stemmen. Labour heeft thans in het La gerhuis een absolute meerderheid van 7 zetels nominaal, doch kan over een effectieve absolute meer derheid van 9 zetels beschikken, doordat de 2 Iersie Nationalisten hun zetels nflet hebben ingeno- Men schat, dat in de Verenigde Staten momenteel 500.444 mpn- sen aan t.b.c. lijden. jaarlijks sterven 50.000 Ameri kanen aan deze gevreesde ziekte. .udeerd. In dit uit taande programma izegd, dat er een omen aan de Ko- ïn de Regering zich ouden met de op- e dringende econo- stukken. Op het aat tevens een her belastingen. Max irzitter van de so- irtij, die tijdens de veneens het woord arde, dat de C.V.P. it zij met de libera- >ewind is geweest, n ander probleem ïouden dan met de ie. slagen der verkie- zeide hij optimis- ïaatregelen in] lezuela New York gepu- chten uit Caracas ;ring van Venezu- enigingen van ar- olieindustrie ont hef gehele land de Scholen gesloten. ;len waren gericht oproerkraaiers". Ie verklaring wor- nunistische partij de wet gestelde ie actiepartij" er ligd, dat zij de 5 olievelden steu- g kost volgens een ihatting 5 millioen g. De afvoer van verminderd, niet rare ruwe olie be te Oostelijke raffi- tar ook van ruwe raffinaderijen in che gebied, van stookolie recht- 3e Oostkust wordt nkele leveranciers ische gebied heb- ts voor enkele da- Australië teqtn munistische geving beiders te Sydney •esolutie aangeno- de Australische .kbonden, die 16 it, verzocht wordt land een staking i uit protest tegen ïunistische rege lt) Havenarbeiders werk om de pro- st bij te wonen, •wacht, dat deze zullen hervatten. rerneuzen Hansweert Walsoorden n Portugese1 in veroordeeld icratie I. al is tot 41a jaar if veroordeeld, na- .ldig was bevon- leiden van een aisatie (de com- artij in Portugal), jn politieke rech- ijd van 15 jaar. munistenfin inada jcratie II. e Lagerhuis heeft i 32 stemmen een jrogressief-conser- irpen om de acti- munistische orga- >ieden. huldigt Chinese nunisten oratie III. 'ruman heeft de nunisten er van at zij China uit- Rusland te hei- Het lot van het s tragisch, zo zei n een rede voor n de Universiteit wordt uitgelegd zing, dat de Ver. communistische g niet zullen er- esident liet dui- 1, dat de Ameri- g door bemiöde- culiere instellin- igelijke zal doen ige volk in Chi- onverschillig on- ring het leeft, dat het niet ge- jn de „verschrik- van Rusland te- 0.18 0.28 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN Ond. Opk. Ond. Mei Opk. 12 4.52 13 4.50 20.22 20.23 3.24 3.33 15.38 16.49 overwinning door kanonschoten aangekondigd. In een dagorder van Maar schalk Vassilewsky, Minister van Landsverdediging, wordt het Rode Leger geluk gewenst met zijn „historische zegepraal" op de Duitse troepen. dus Aeheson. Hp voegde er aan toe, dat de V.S. zich niet minder onaangename en zware opoffe ringen moeten getroosten dan van enig land aan deze zijde van de Atlantische Oceaan zal wor den gevraagd. (Een goed ver staander een zekere venegenneia van ae Regering heeft meester ge maakt. Hoe zijn de feiten? De R.I.S. stelt geen prijs op het overgrote gedeelte van het ambtenarencorps en daarbij zal de R.I.S. geluidloos worden ver vangen door Djocja, waardoor geluld heeft gehoord dari üïT de stukken reeds gehoord was. De regering vergist zich, als zij denkt, dat de Eerste Kamer deze zaak alleen ziet als een regeling van financiële aard. Spr. dient een motie in, waarin verzocht wordt de instelling van itrrtru zijn £i\j zixru. ourintixxii aan de journalist hebben verklaard. „Het is niet meer nodig voor de wereld te verbergen, dat men ons op een goede dag terug zal zien". Een korrel zout zal bij dit be richt niet overbodig zijn. Met het oog op de voorjaars manoeuvres van het Britse Rijn- leger in de streek van Uelzen heben de boeren langs de wegen borden geplaatst met het verzoek aan de Britse soldaten, de akkers niet te beschadigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1