Ons land werd overrompeld door de Duitse horden Trygve Lie in ons land Radiotoespraak Prins Bernhard in de V.S. Amerikaanse wapens De bewogen geschiedenis van enkele dagen TIEN JAAR|GELEDEN H.M. DE KONINGIN ATTLEE'S LOONPOLITIEK Op doorreis naar Moscou WRAK VAN VLIEGTUIG IN ZUID - AMERIKA? Eerste schip in Rotterdam gelost WEERSVERWACHTING. ran kering bij Aaunnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactle-adres: Noordstraat 55—67 Terneuzen Telefoon 2510 Na 6 uur 2073 CKionununer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent ZEEUW ZATERDAG 6 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1416 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 et-? iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm io ct.; minimum pat advertentie 1,50 Vermelding Brieven onder nummer Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddag» 3 Het is nu al weer tien jaar geleden. In April van het jaar 1940 werd er van Duitse zijde voor het eerst open lijk op gezinspeeld, dat de geallieerden van plan zouden zijn de Nederlandse en de Belgische neutraliteit te schen den, met de bedoeling Duitsland aan te vallen. Het was duidelijk dat achter deze Duitse beweringen sombere bedoelingen schuilden. Ze wekten dan ook in ons land een alarmtoestand. Maar Max Blokzijl, de beruchte landverrader, destijds Berlijns correspondent van het Handelsblad, schreef op 10 April nog geruststellend, hem was „van bevoegde Duitse zijde" verzekerd, dat er „van Duitsland uit gezien" niet de minste reden was om enige vijandelijke houding te duchten Maar terwijl de toenmalige minister-president Jhr. de Geer met bewogen stem in een radio rede opriep itot „koelbloedigheid en vertrouwen" verklaarde Mus- sert, de leider van de Neder landse nationaal-socialisten, dat hij „ingeval van een buiten landse invasie absoluut niets zou doen dan alleen de armen kruisen". Het militaire gezag wilde of kon hem niet arresteren. Intus sen waren de geruchten over Duitse troepenvoorbereidingen in de nabijheid van de Neder landse grenzen niet van de lucht. Op 7 Mei werden alle mi litaire verloven ingetrokken en alle officieren en soldaten, die met verlof waren, moesten on verwijld naar hun Standplaat sen terugkeren. De toestand was hoogst critiek. Als dieven in de nacht In de vroege ochtend van de 10e Mei 1940, om drie uur, kwa men de Duitse vliegtuigen in enorme aantallen boven ons land. Ze bombardeerden de vliegvelden Schiphol, Waalha ven, Bergen en de Kooy. Over dë radio werden de feiten be kend gemaakt in het eerste le- gerbericht 's morgens om kwart over vijf: de verraderlijke aan val geschiedde zonder vooraf gaande oorlogsverklaring, maar om zes uur in de morgen vroeg de Duitse gezant in Den Haag gehoor bij onze Minister van Buitenlandse Zaken om een ver klaring af te leggen. Deze ver klaring hield in: „We kondigen U de in zet van een geweldige Duit se troepenmacht aan. Elke tegenstand is volmaakt doelloos. Duitsland garan deert de staat van bezit in Europa en overzee, zowel als de dynastie, indien elke tegenstand uitblijft. Zo niet, dan bestaat er gevaar voor een volledige vernietiging van het land en zijn staats bestel". Als motivering werd verwezen naar een plan van de geallieer den, die, volgens de Duitsers, met medeweten en hulp van Ne derland en België een aanval op het Roergebied zouden hebben beraamd. Onze legerleiding gaf bevel de bruggen over de Maas en de IJsel op te blazen en terwijl ons leger de strijd tegen de over macht opnam, gaf de Neder landse Minister van Buitenland se Zaken, de heer Van Kleffens, de Duitse gezant te verstaan, dat ons land zich, „wegens de voorbeeldloze, zonder enige waarschuwing van Duitse zijde op de Nederlanden gepleegde aanval", als in oorlog met het Duitse rijk beschouwde. Intussen beluisterde men in angstige spanning de radio-uit zendingen, die waarschuwden en de plaatsen bekend maakten, waar Duitse parachutisten daalden. Het tweede legerbe- richt meldde, dat vier Duitse parachutisten daalden. Het tweede legerbericht meldde, dat vier Duitse pantsertreinen wer den opgeblazen, één tegelijk met de spoorbrug bij Venlo. Ook haalde onze luchtafweer 79 Duitse vliegtuigen omlaag, een ogenschijnlijk groot aantal, maar gering in verhouding tot de aantallen, waarover de Duit sers beschikten en die ze voor namelijk gebruikten om para chutisten neer te laten. Generaal von Sponeck en zijn paard. In de nabijheid van Den Haag werd de Duitse generaal Von Sponeck met zijn vliegtuig om laag gehaald. In zijn vliegtuig moet zich, volgens de destijds overal verspreide en geloofde berichten, een opgetuigd en ge zadeld paard hebben bevonden, waarmee de generaal aan hét hoofd van een zegevierend leger had verwacht in Den Haag bin nen te rukken. Ook zou men in dit vliegtuig een volledig plan van actie hebben gevonden: de Koningin en de Regering moes ten zo spoedig mogelijk gevan gen worden genomen en naar Berlijn overgebracht. In Den Haag hielden zich vele Duitse burgers gereed; kort te voren waren ze nog vreedzame inge zetenen, die in ons land gast vrijheid genoten, nu kwamen ze plotseling zwaar gewapend te voorschijn en openden het vuur op de politie. Maar ze vermoch ten niet in hun opzet te slagen: ze werden buiten gevecht ge steld. De ongelijke stryd. Inmiddels leverden onze troe pen zware gevechten bij Mill, dat door de onzen werd her overd. Het fort Pannerden hield stand. Maar de zwaarste ge vechten werden geleverd aan de Grebbelinie, waar duizenden, sneuvelden. Engelse vliegtuigen bombar deerden op Nederlands verzoek het vliegveld Waalhaven. Ge meld werd, dat de Duitsers over de Maas en de IJsel waren ge trokken. Op 13 Mei hadden de Duitsers de kust van de Wad denzee bereikt en het IJselmeer; ze konden echter de toegang tot de Afsluitdijk niet forceren. Maar het was een ongelijke Strijd. Generaal Winkelman, de opperbevelhebber van onze strijdmacht, deelde de regering mee, dat hij niet langer voor de veiligheid van de Koningin kon instaan. Prins Bernhard en Prinses Juliana waren met hun kinderen, Beatrix en Irene, daags te voren reeds met een Britse torpedojager naar Enge land vertrokken. De Koningin begaf zich nog dezelfde dag aan boord van een Brits oorlogs schip met het doel naar Zee land te vertrekken, waar men hoopte nog een stuk Nederlands grondgebied te kunnen behou den. Maar het bleek, dat de vijand door verraad van dit plan op de hoogte was gekomen en er kon nog tijdig van koers worden veranderd. De Koningin voer toen naar Engeland, waar heen de Nederlandse Regering laat in de avond eveneens ver trok. Drie dagen lang vochten de Nederlandse troepen aan de Grebbelinie en hielden de op dringende Duitse legermassa tegen. Aan de Afsluitdijk wer den alle Duitse aanvallen afge slagen. Maar in Brabant ge- In de kleine rechtszaal van het Vredespaleis te 's-Gravcnhage ontving Trygve Lie op weg naar Moskou Vrijdagmiddag de Nederlandse persvertegenwoordigers. Zyn reis naar Moskou noemde hij alleen een zakenreis. Zoals hij in 1947 en 1948, vóór de aanvang van de algemene vergadering van dc Verenigde Naties, vele landen bezocht en contacten met de regeringen dier landen opnam, zo gaat hij thans naar Moskou. „Ik wil zelf horen wat men my in Rusland te vertellen heeft en ik wil hun de inlichtingen geven, die ik heb. Maar zij weten waar schijnlijk meer dan ik. Myn nieuws heb ik uit de dagbladen en uit de algemene rapporten. De regeringen haar diplomatieke kana len weten meer. Ik weet thans minder dan toen ik zelf minister was." - De heer Trijgve Lie had get speciale hoop in een speciale rich ting ten aanzien van zijn reis. Eerst moet de grond geploegd woi den, iemand moet het graaf, werk doen, zo merkte iiij op. Ais de machine niet in orde is, dan moet er iemand eerst die machine in orde maken. Dat wil Trygve Lie met de machine der V. Tm doen. Daarna is het woord aan de regeringen. Hij brengt van niemand enige boodschap over naar Stalin. Noch van I*resident Truman, noch van Attlee of Iiidault. Hy heeft even. min een voorstel van een der gro. te mogendheden bij zich. Noen is er enige afspraak gemaakt. Hij wil slechts vertellen, dat de V. N. niet normaal functionneren en dat er een oplossing moet gevon den worden. In de 3 hoofdsteden weike .lij bezocht heeft hij met de rofc>-_ ringsvertegenwoordigers een on. derhoud gehad. 'Hij wil alleen dc regeringsvertegenwoordigers in de Sowjet-Unie op de Looi te brengen van de politieke toe stand. Het is nog niet bekend of Tryg_ ve Lie rechtstreeks van Genève naar Moskou vertrekt. Dat hangt alleen af van de luchtlijn. Zou j de dienst de reis bijv. onderbre- Ontevredenheid. I kea en zou hy in cen hoofdstad van het land arriveren, dan zal hij op de. gewone wijze contact met de regeringsvertegenwoordigers opnemen. Met het Internationale Hof heeft hij het probleem besproken, dat is ontstaan tengevolg van de devaluatie van de Nederlandse valuta. Hij weet nog niet of hij een onderhoud met Stalin zal heb ben. Met de regering der Sowjet- Unie heeft hij nog geen contact gehad. Moeilijkheden met devie. zen of grensoverschrijding met be trekking tot zijn reis naar Mos- Meer dan 600.000 personeelsle den van Engelse regeringsdiens, ten, van hoge ambtenaren tot schoonmaaksters, hebben zich op een bijeenkomst „Door en door ontevreden" beklaagd over een brief van Minister.President Att lee, waarin deze hun protest, dat discriminatie werd toegepast by' de loonstop van ambtenaren, van de hand wees en verklaarde, dat het de ambtenaren vrij stond met hun looneisen in beroep te gaan. De ambtenaren willen een onder houd met Attlee aanvragen. hou heeft hij niet gehad. De V. N. hebben nooit moeilijk, heden met de Sowjet-Unie gehad inzake het administatieve gedeel te. Daarvoor heeft men altijd medewerking ondervonden, aldus Trygve Lie. Zijn reis houdt geen verband met de conferentie der 12 Minis ters in Londen en het ligt dus ook niet in de bedoeling, om na zijn bezoek aan Moskou, met een even. tueel plan naar de conferentie te gaan. Op een vraag of het internatio. naai gerechtshof bemiddelend zou kunnen optreden inzake de tegen stellingen OostWest merkte Trygve Lie op. dat het werk van dit hof op een strikt juridisch plan staat. Het bemoeit zich niet met de politiek. Inzake de Veiligheidsraad en de Chinese kwestie gaf hij op een vraag als antwoord, dat er se. dert 24 April nog geen enkele wijziging is gekomen. „Er is geen reden om een vergadering van de Veiligheidsraad te houden voordat de kwestie China is geregeld". Trygve Lie kreeg een Ne derlands exemplaar van zijn levensbeschrijving. Trygve Lie, de Secretaris-Ge. neraal der Ver. Naties ontving gisteren in het Vredespaleis te Den Haag een exemplaar van de Nederlandse vertaling van zijn levensbeschrijving. Deze biogra fie werd geschreven door Hans Amundsen en uit het Noors in het Nederlands vertaald door de di. reeteur van het Nederland-Noord, Europa Instituut, de heer H. D, Baars. De heer Baars overhan digde een exemplaar van de ver. taling aan de heer Lie, die op zyn beurt een opdracht schreef in het exemplaar van de heer Baars. lukte het de Duitsers door onze linies heen te breken. Ze ruk ten op naar de grote brug bij de Moerdijk, die door onze troe pen niet tijdig kon worden ver nield en die door Duitse para chute-troepen kon worden ver overd. Rotterdam gebombar deerd. De weg naar Rotterdam lag voor de Duitsers nu vrijwel open. Op 14 Mei stelden de Duitsers aan onze troepen bij Rotterdam een ultimatum, maar nog vóór de termijn ver streken was, en hoewel de stad reeds was overgegeven, bom bardeerde de Duitse Luftwaffe Rotterdam in koele opzet, waar bij het centrum der stad in puin en in brand werd geworpen. Dit was de eerste vernieling op grote schaal, zoals deze later op gelijke wijze aan de Duitsers zou worden vergolden. De Duitsers eis ton nu de capitula tie van het hele Nederlandse leger en ze dreigden dat anders Amsterdam, Den Haag en Utrecht het lot van Rotterdam zouden moeten delen. Generaal Winkelman deelde daarop de Duitse opperbevelhebber mee, dat er onder deze omstandig heden niets anders overbleef, dan te capituleren. Met uitzon dering van de troepen, die nog in Zeeland vochten, gaf ons leger zich op 14 Mei 1940 's avonds om zes uur over. Twee dagen later trokken Duitse troepen Amsterdam en Den Haag binnen; de bevolking keek somber toe. Duitse burgers en Nederlandse nationaal- socialisten gaven de Duitsers hier en daar bloemen of ver snaperingen. Het Nederlandse volk begreep, dat er een zware 'tijd zou aanbreken. Maar hoe verschrikkelijk de Duitse bezet ting zou zijn en welk een zee van leed er over ons volk zou komen, daarvan hadden slechts weinigen een min of meer klare voorstelling. van Gisterenavond om zeven uur heeft H.M. Koningin Juliana over de beide Hilversumse zenders de hieronder volgende rede uitge sproken. „10 Mei 1940, en 5 Mei 1945, voor altijd onvergetelijk, zijn levend voor ons als de dag van vandaag. Wij tellen de jaren van Mei tot Mei, en van Pinksterfeest tot Pink sterfeest, zoals onze dichters zeggen. We voegen fragmenten samen en een volledig beeld ontstaat. Wat er is voorgevallen, gedenken we liever met onze gedachten dan met woorden. Bij alle redevoeringen ter herdenking van de oorlog en van degenen, die er hun hoogste offer in brachten, is steeds het hoofdmotief: laten wij het ideaal, waarvoor zij gestorven zijn, in ons leven waar maken. En vele wanhopen, of wij ooit in vredestijd die een dracht en die energie zullen kunnen opbrengen, die daar voor nodig zijn. Na 5 jaren vrede gaan velen zelfs soms zover, dat zij menen, dat het geestelijke goed, in de strijd verworven, in de veelbewogen en teleurstellende nasleep teloor is ge gaan. Maar een geestelijk goed gaat niet verloren. Het kan ondergronds gaan, maar het blijft doorwerken. En het werkt nog steeds. Let op, overal om u heen, in uw eigen kring en elders. Het gaat steeds verder. Bewust en onbewust wil men anders, voelt zich daartoe onweer staanbaar gedreven. Waarom zouden we in herhalingen treden, door oude voorbije tijden te plaatsen voor de tegenwoordige, daar iedere tijd nieuwe mogelijkheden biedt en de voorbije altijd weer gebleken zijn tot een verderf inplaats van tot opbouw te leiden? Er ligt hier een diepgaand verschil of men de feiten in de ogen durft te zien, of men ze verwerpt of aan vaardt; omdat het eindresultaat van dit aanvaarden of verwerpen voor ieder mens een zaak is tussen hemzelf en God. In West-Europa heeft Nederland het zwaarst geleden, en ook het meest opvallend hersteld beleefd. Buitenlan ders zien dit duidelijk, en verklaren, dat wij met zoveel wilskracht aanpakken. Naar Nederland blijft men uit kijken. Nederland heeft verplichtingen in de broeder schap der volkeren. Het hoort een voorbeeld te zijn van ontplooiing in het nieuwe seizoen van de 2e helft der 20e eeuw. Er moet worden losgelaten wat voorbij is, als offer, en laat ons aanvaarden, dat herstel van mensen-waar- den alleen kan geschieden vanuit een volkomen rustig, uitgebalanceerd verlangen naar vrede en vooral naar welvaart. Welnu, we gaan dus blijkbaar de weg al op, die leidt naar zelf-hervinden in de traditie van vernieuwing, door zichzelf te geven voor volk en land, in de enige mogelijk heid aangedaan leed te laten voor wat het is en te ver geven. De twijfel is een slechte kameraad en de hoop eigen lijk niet minder, omdat beide concrete aanvaarding ver werpen en dus nimmer een gezonde beschouwing ont staan kan. Niets kan ons beletten alles te verwachten van het leven, maar dan als begrip voor dat, wat het leven ons brengt in de afmetingen van onze draagkracht. Hoop en twijfel trekken ons links en rechts. Aanvaarding geeft recht op herstel van welk verlies dan ook. Ons verlangen zijn de draden, waarmee God weeft en het weefgetouw van God is onnaspeurlijk, evenals het vervliegen van onze verlangens. Doch niet één draad zal onbruikbaar blijken, omdat God deze zal weven in het gewaad van Zijn Schepping." 3'/< NEDERLANDSE STAATSLENING 1950 Tweede uitgifte. Het Ministerie van Financiën maakt het volgende bekend: Wegens de beperkte ruimte, welke by de leningwet 1946 ge geven machtiging tot het aan, gaan van geldleningen nog bood, v,-as het niet toegestaan op de 3% 99, Nederlandse Staatslening 1950 in te schrijven ten laste van de 3 voorinschrijf-rekening. Nu de leningwet 1949 voorziet in een nieuwe machtiging tot het aangaan van geldleningen heeft de Minister van Financiën de ge legenheid geopend, de gelden, ge, stort op de 3 voorinschryf- rekening, om te zetten in een 3% 40-jarige lening. De modali, teiten van deze lening zijn gelyk aan die der 3% Nederlandse Staatslening 1950. De notering ter beurze, alsmede de dooreen- leverbaarheid van de schuldbewy, zen van deze lening 1950 eerste uitgifte, zal worden beverderd. De houders van een 3 voor- inschrijf rekening dienen hun op gave rechtstreeks in te dienen by het Ministerie van Financiën. DE HOLLAND-FAIR TE PHILADELPHIA. Prins Bernhard heeft zijn persoonlijke medewerking aangeboden voor het tot stand brengen van zo groot mogelijk begrip tussen de Nederlandse fabrikant en de Amerikaanse importeur van goederen, die Nederland graag naar de Verenigde Staten zou willen uitvoeren. Tijdens een maaltijd, die hem door de Nederlandse Kamer van Koophandel in de Verenigde Staten werd aangeboden en waaraan vertegenwoordigers van vele vooraanstaande Ameri kaanse handelsondernemingen aanzaten, verzocht de Prins de aanwezigen hem persoonlijk te schrijven, wanneer zij van me ning waren, dat er hulp nodig was, om een beter begrip tot stand te brengen omtrent Ame rikaanse marktvraagstukken betreffende deze goederen. De Prins zeide, dat het advies en de hulp van de Kamer buitenge woon belangrijk is, dat Neder land weet, wat de Amerikaanse koper verlangt. De voorzitter van de Neder landse Kamer van Koophandel, A. O. Beétebreurtje, die de Prins inleidde, zeide, dat de grote toe neming van de Amerikaanse in voer uit Nederland in het afge lopen jaar zeer verheugend is. In 1946 beliep de Nederlandse invoer in de V.S. slechts 23 mil- üoen dollar, maar in 1949 werd een bedrag van 60 millioen dol lar bereikt. De Kamer ziet vol gens de president grote toe komstmogelijkheden op dit ge- Een Amerikaans vliegtuig heeft de wrakstukken van een „Avian, ca"-vliegtuig- waargenomen in het Matasel,gebergte. Het vliegtuig werd Woensdag met 14 personen aan boord vermist. Naar men aanneemt is' het volkomen ver nield en zijn er geen overlevenden. Reddingsploegen zijn uitgerukt. Op onze administratie iigt voor belanghebbenden ter in zage: de lijst van het troepen transportschip „General W. M. Black". Vermoedelijke aankomst te Amsterdam op 19 Mei 1960. bied en zal het zich een eer re kenen samen te werken met an dere instellingen tot het berei ken van het doel van een invoer van 100 millioen dollars. Hij sprak het vertrouwen uit, dat de Holland Fair te Philadelphia de toeneming van de export zal bevorde ren, omdat deze eens zal aantonen, dat Nederland ook andere dingen kan ver kopen dan alleen maar bloembollen, haring en kaas en „geloof mij, dit is voor handelaren nog steeds een nieuwtje", aldus de heer Bestebreurtje. Deze citeer de ook een uitlating van een leider van een zeer groot kleinhandelsbedrijf, dat Eu ropa behalve whisky, par fum en bloembollen niets kon aanbieden, dat niet in de Verenigde Staten sneller en minder kostbaar ge maakt zou kunnen worden. Hij wees er tevens op, dat Amerikaanse Regeringsbureaux, als het ministerie van Handel en de E.C.A., begrip toonden voor de noodzakelijkheid van. een tweerichtingsverkeer, maar de zakenwereld neemt geen or ders aan en blijft sceptisch. De ze houding kan volgens de pre sident der Kamer slechts over wonnen worden door een hoog staande prestatie, prima ver pakking en etikettering. Om met succes op de Amerikaanse markt te kunnen werken, moe tien de Nederlandse producen ten voldoen aan de eisen van 'n economisch hoger niveau dan dat in eigen land en daarvoor zal heel wat werk verzet moeten worden. Behalve de zakenlieden en Nederlandse autoriteiten was ook Dr H. B. Baruch, de vroege re Amerikaanse Ambassadeur in Den Haag bij de maaltijd aan wezig. VERKLARING VAN DE MINISTER VAN OORLOG EN VAN MARINE. De Minister van Oorlog en van Marine Mr W. F. Schokking heeft een verklaring uitgegeven naar aanlei ding van het eerste schip met Amerikaanse wapenen, dat in Rotterdam is gelost. Op 27 Januari 1950 werd het verdrag tot wederzydtee hulpver lening tussen Nederland en de Verenigde Staten van Amerika gesloten. Hierby hebben de Ver. Staten zich bereid verklaard ons land te helpen bij de voorziening van wapenen en uitrusting. Deze hulp is een logisch uit, vloeisel van onze aansluiting bij het Noord-Atlantisch Fact. Im mers by dit Pact hebben twaalf vredelievende mogendheden zich aaneengesloten en beloofd elkan, dei bij te staan, wanneer een agressor hen zou aanta ten. De Verenigde Staten hebben hun machtige productie-apparaat ter beschikking gesteld van die landen, die niet in staat zijn vol ledig in eigen defensie-behoeften te voorzien. OEZE WAPENS ZMN NIET BEDOELD OM .AGRESSIEVE DOELEINDEN TE DIENEN. Nederland was en is een vre, d®lievende natie, die niet anders wenst dan in vrede en vriend schap met alle volkeren te leven, maar mocht onze vryheid worden aangetast, dan zij wy vast besloten met alle middelen de agressie af te weren. Het is nuttig dit uit drukkelijk vast te stellen joist op de dag, waarop wij onze doden uit ooriog en bezetting herden ken. Het lossen der wapenen is vlot geschied. Dit is een bewijs, dat het Nederlandse volk beseft waar zyn belangen liggen. Nieuwe wapenzendingen zullen volgen, maar hiermee Is het vraagstuk nog niet opgelost. Nederland zal zelf het leeuwen, aandeel moeten leveren en zal zich offers moeten getroosten, -vil het geen gewillige prooi voor sen eventuele agressor zijn. Grote dank zyn wy verschul digd aan het Amerikaanse volk. Laten wij ons deze hulp waar, dig tonen en laten wij van onze bereidheid blijk geven om offers te brengen voor de opbouw van een krachtig defensieapparaat ter bescherming van de Westerse be schaving en van onze vrijheid. medegedeeld door het KJN.M.L te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot -avond. Plaatselijk regen. Over iiett) algemeen veel be wolking' met op de meeste plaat sen nu en dan regen of motre gen. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Oost. Iets hogere temperaturen dan gisteren. HOOGWATER. ZONDAG, 7 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.34 6.09 6.49 6.59 MAANDAG, 8 MEI. Breskens 6.32 Terneuzen 7.07 Hansweert 7.47 Walsoorden 7.57 n.m. 5.59 6.34 7.14 7.24 6.59 .734 8.14 8.24 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 7 5.00 20.14 2.04 9.08 8 4.58 20.15 2.32 10.32 9 4.57 20.17 2.51 11.55

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1