Wi I eig ccAfaloti UIT DE PROVINCIE noaio i azeiaar Willem LEVEh Leiders van&de afscheidingsbeweging op Ambon De Eerste Kamer onvoltallig 91 ■w E Huishoud tJ weigerden besprekingen met de missie-Leimena DE COMMUNISTISCHE PARTIJ IN DE V. S. VOORSPELLING VAN HOFFMAN DE SPOORSTAKING FINLAND IN driekleur en het zenden van bloemen voor een feestelijke aanblik gezorgd en werd de blij de thuiskomst in de familie kring gevierd. Heropening C.J.M.V.- gebouw. voorzien en als voorheen op rui me schaal gastvrijheid verlenen aan verenigingen van velerlei aard voor het houden van ver gaderingen en feestelijken bij eenkomsten. A L K A L I V R IJ DE ONTVLUCHTE VLIEGTUIGEN TERNEUZEN. Viering van de Bevrij dingsdag. Bravo, jongeren! De Terneuzense jeugdorgani saties hebben voor de bevrij- DE NEDERLANDSE EN BELGISCHE MARINE oefenen gezamenlijk. maar de democratie werd gered DE ZOEKGERAAKTE GOUDZENDING RODE ROZEN Belastingexamens. Bij de dezer dagen gehouden examens voor adjunct-commies der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen slaagden o.m. de heren B. Burger en M. Krol, werkzaam op de Inspectie der Belastingen en de heren P. Doetjes en C. jmolders van de Inspectie der I. en A„ allen te Terneuzen. Gemeentelijke Badinrichting. Ook de maand April 1950 bracht in de Gemeentelijke badinrichting wederom zoals gewoonlijk een prettige drukte. HOEK. HULST. NIEUWVLIET. Concert. Ter gelegenheid van Konin ginnedag gaf de fanfare „Nut en Genoegen" haar eerste bui tenconcert op de nieuwe mu ziektent. Tot besluit volgde een rondgang door het dorp. Agenda Noordstraat 21 - Telefoon 2361 TERNEUZEN l€ i/üu£* &l wa/- %.2oe&. Na een volle dag zee voor de IJmuide hebben gelegen, Is d< rendsz Donderdaga IJiuuider Noorder: veerd. De walvisv: half twaalf doorge Buitenhuizen, waar tend kruit loste en ficieel gezelschap kwam om kapitein 45 dienstjaren het neerlegt, een afsch den. In de sluizen v: spraken wij kapite o.m. mededeelde, da reis niet zo fortuin] ajs de beide voorgas 84.000 barrels tra; buit van een reis half jaar. De kapitein had j hij afscheid neemt vaart, want hij ka zijn geliefd eiland oog voorgoed gaan zich daar toe te leg serij en de jacht, niet op walvissen. VOOR ANT bestemde lading gelosi Het Noorse stoo badioui"", dat wegf staking in Antwer terdam was gekom ze staking iniddels naar de Schelde st De Rotterdamse lieten na de lossin. werpse goederen ti men. Een drietal dat zowel voor voor Rotterdam g< en volgens vaarpl Antwerpen zou g£ naar Rotterdam ge Br zijn aange beide Amerikanen kes" en „Sue Lyl« „Tamerlane". De dam bestemde ladir verwijl gelost. 0< van deze schepen venarbeiders zich punt, dat zij niets den hebben met di pen bestemde ladj schepen zullen na het Rotterdamse naar Antwerpen V E 1 1- en 2-pei 1 DAMASTEI ONTBIJTK 1 THEEDOEÏ 1 STOF- en enz. g Bij aankooj E Arsenaalstr ÊkSXS><SXSXS>«X5 Electi Noordstraa ,,Op grond van berichten, die op het Ministerie van Defensie wer den ontvangen, kan geconclu deerd worden, dat de afkondiging van dé Republiek der Zuid.Mo- lukken niet het resultaat is van een vergadering van de Zuid-Mo- lukken-raad, doch het geVolg is van de wil van enkelen, die op bajonetten steunden'', aldus heeft een woordvoerder van het Indo nesische Ministerie van Defensie Woensdag aan Anela medege deeld. Het Indonesische korvet Hang Tuah, dat met de missiq onder leiding van Dr. Leimena naar Am- bon reisde, heeft gedurende een uur op de rede gelegen. Men weigerde het gezelschap van Dr. Leimena te ontvangen. Het kor vet maakt thans een tocht langs verschillende eilanden rond Am- rantiemakelaaxs Fa., Is. Franco bon De woordvoerder zeide, dat Mendes opdracht deze zending te uit 'berichten voorts is gebleken, laten verzekeren. Bij yerscheide- ne verzekeringsmaatschappijen De missie-Leimena zal via Ma kassar naar Djakarta terugkeren. Op grond van haar rapport zal de Regering beslissen over de te treffen maatregelen. Ook met Mr. Fockema Andreae is o.m. over de kwestie-Ambon van ge dachten gewisseld. Indonesische regering ver zoekt formeel om uitleve ring van Westerling. Indonesië heeft gister formeel verzocht om uitlevering van Wes terling, de leider van de opstand in West-Java, die sediert eind Fe bruari te Singapore was gedeti neerd. De Indonesische verte genwoordiger te Singapore, Dr. Utoyo, heeft gister een officiële nota, waarin om zijn uitlevering verzocht werd, aan de regering te Singapore overhandigd. anderen keerden naar Tsjecho- Slowakije terug. Een aantal Tsjechische piloten Heeft de vliegtuigen thans weer naar Tsjecho-Slowakije terugge vlogen. Edgard Hoover, directeur van de Veiligheidsdienst van die Ver. Staten, heeft in een toespraak tot de leden van de vrijmetselaars loge van New York verklaard, dat de Amerikaanse communisti sche partij 55.000 leden telt. „Het grote gevaar voor de Ver. Staten is gelegen in het grote aantal communistische sympathi santen", zo verklaarde Hoover. „Deze sympathisanten, ongeveer 500.000 in getal"', aldus Hoover, „ondermijnen als een kolonie ter mieten de grondvesten van de Amerikaanse samenleving". dat, naar de algemene opinie op Ambon en de omringende eilan den, de situatie op Ambon geheel in handen is van de KN.I.L.-troepen en in het bij zonder van het korps speciale troepen, die na de gebeurtenissen te Bandung op Ambon gedemobi liseerd zouden worden. Volgens verkregen inlichtingen zou men op Aimibon Republikeinen hebben opgepikt en hen mishandeld heb ben. DE KON. MARINE Tweede „papieren mobilisatie oefening". Evenals enkele maanden gele den zullen dezer dagen verschil lende niet onder de wapenen zijn de dienstplichtigen van de Kon. Marine een opdracht krijgen van liet Ministerie van Marine om een speciaal toegezonden kaart volgens daarbij gevoegde aanwij zingen in te zenden. Ter voorkoming van misver stand wordt er wederom de aan dacht op gevestigd,, dat het ook ditmaal een oefening betreft waarbij geen dienstplichtigen zul len worden opgeroepen. De be doeling is alleen om te controle ren of het systeem van oproepen üi de praktijk voldoet. Deze oefening staat dus geheel los van enige herhalingsoefening, en niemand behoeft hiervoor daad werkelijk onder de wapenen te komen indien hij dé hem schrifte lijk toegezonden aanwijzingen na komt. ter beurze is deze assurantie on dergebracht. Korte tijd later na de verzen ding ontving de Rotterdamse Bank bericht dat het goud op weg van Cairo tot deze plaats had de K.L.M. de zending vervoerdi naar Aden was verdwenen. Wekenlange nasporingen heb ben geen resutaat opgeleverd. Dezer dagen heeft de afzender aan dte Rotterdamse Bank de op dracht gegeven de assurantie maatschappijen voor het verlies van het goud aan te spreken. De administrateur van het IMan-Marshall, Paul Hoffman, hieeft in een toespraak tot de 38e jaarlijkse vergadering van de Amerikaanse Kamer van Koop handel voorspeld, dat de dood van Stalin gevolgd zou worden door een periode van „grote beroering" in de Sow jet-Unie, die zou leiden tot de ineenstorting van „de boos aardigste dictatuur, die ooit van wereldoverheersing droomde". Volgens Hoffman was de macht van een dictator nimmer op een opvolger overgegaan, zonder dat een periode van grote beroering optrad. Zo'n periode zou voor Rus land ook aanbreken en dan zou den de „Satellietstaten" zich van het Kremlin losmaken, gelijk joego-Slavië reeds had gedaan. Hoffman zeide, dat een wonder zou moeten worden verricht in de resterende 25 maanden van het Europese herstelprogram oml de brachte diensttijd in Indonesië, de stadgenoten H. E. P. de Bock, A. de Bokx, M. Burger, J. F. J. van Cleemputte, W. Dekker, P. G. Eckhardt, D. Elve, A. S. R. Hamerlinck en L. F. J. Meijer. Zoals gebruikelijk hadden overal de buurtbewoners door „bijna miraculeuze" vooruitgang het uitsteken der nationale in ,de koude oorlog te bevestigen. „Europaj", aldus Hoffman, „moet een grote markt vormen, waar binnen kwantitatieve beperkingen op het goederenverkeer, monetaire barrières in de betalingenstroom en tenslotte alle tarieven voorgoed zullen worden weggevaagd". De machinisten van de Staats spoorwegen in Finland zijn in sta king gegaan ter verkrijging van een betere pensioenregeling. Alle treinen, behalve de locale werk- liedentreinen, dé treinen die her spel betalLngsgoederen naad Rus land brengen en de treinen voor het vervoer van melk staan stil. Op Maandag 8 Mei zal de her opening plaats vinden van het gerestaureerde lokaal „Bethel" in de 2e Verbindingsstraat, het vanouds bekende C.J.M.V.-ge bouw. Het zaaltje heeft van binnen een grote verandering onder gaan. Tal van vakmensen heb ben er sedert Januari hun vrije tijd voor opgeofferd en zij heb ben stellig eer van hun belange loze arbeid. Zaterdagmiddag wordt ieder in de gelegenheid gesteld een De regering heeft vrachtauto's gerequireerq om de bevoorrading kijkje te komen nemen. „Bethel van de steden te verzekeren. Zij zal stellig weer in een behoefte heeft gedreigd met invoering van de arbeidsplicht ails de stakers heden niet aan het werk gaan. Geef Uw wol weer' kleur en Was Uw wol veilig in VOORKOMT KRIMPEN EN HARD WORDEN zijn aan Tsjecho-Slowakije teruggegeven. De 3 Tsjechoslowaakse Dakota's die op 24 Maart naar Duitsland zijn ontkomen en hij München zijn geland, zijn gister aan de Tsjecho- dïngsdag ~(5~Mei) een waardig Slowaakse autoriteiten terugge- programma samengesteld. De Belgische mijnenveger- escorteurs „Adriën de Gerlache' en „Lecointe/', verblijven van 26 April tot 8 Mei te Rotterdam waar hun bemanning bij het oplei dingsschip Hr. Ms. „Zeearend' een cursus in onderzeebootbestrij- ding volgt Hierna vertrekken de Belgische schepen naar de Noordzee om met Hr. Ms. oefenschip voor on- derzeebootbestrijding „Marnix" en Hr. Ms. onderzeeboot „O 27" het geleerde in de praktijk te gaan beoefenen. geven, zo is door het Amerikaan se hoofdkwar ier. tei Heidelberg bekend gemaakt. De vliegtuigen, die in Tsjecho- Slowakije waren opgestegen voor een binnenlandse vlucht, moesten Terecht zegt de Burgemeester, Mr P. Teilegen in zijn inleidend woord, dat hier de kiem is ge legd voor iets heel moois, waar aan de ouderen een voorbeeld kunnen nemen. Gaarne sluiten onder dwang van enkele piloten, wjj ons aan bij de hulde, die de die de andere leden van de be- Burgemeester brengt aan hen, manning met een revolver be-1 die erin geslaagd zijn de jonge dreigden, hun koers wijzigen en mensen van Temeuzen samen in de Amerikaanse zone landen, j te brengen voor een gemeen- Van de 85 inzittenden besloten schappelijke viering van de be- 26 politiek asyl te vragen. De vrijdingsdag. LUCHTDIENST BRUSSELWENEN voorlopig gestaakt. Het Sabenavliegtuig van de lijn BrusselWenen, dat Woens dagochtend zou vertrekken is niet gestart daar de Sowje'.-overheid in Oostenrijk dte Sabena niet lan ger toestaat op het vliegveld van Wenen te landen. De Sabena te Brussel verklaart, dat het hier een sanctie betreft, omdat een Sabena vliegtuig vol gens de Sowjet-overheid niet de aangegeven route heeft gevolgd'. De weekdienst BrusselWenen ie vorige week Woensdag ge opend. Er 'zijn onderhandelingen aan de gang om het verbod opgeheven te krijgen. By de behandeling van de ver hoging der benzinebelasting in de Eerste Kamer waren slechts 33 leden aanwezig, toen men aan het slot der beschouwingen was. De grote meerderheid was vóór het ontwerp, zodat, wanneer het zonder hoofdelijke stemming zou zijn aangenomen, dit geen bijzon dere gevolgen zou hebben gehad. Op het laatste ogenblik had de Communist Van Santen een motie van uitstel ingediend. Bij de stemming daarover zou eerst blij ken, dat het quorum (vereiste aantal leden) niet tegenwoordig was, waardoor uitstel noodzake lijk zou worden. Minister Lief- tinck deed toen aan de voorzitter het verzoek deze motie te doen vermenigvuldigen, omd'at hij haar Nederlandse assuradeurs aan gesproken. In Maart j.l. deed een niet- ïngezetene, wiens nationaliteit men niet wilde mededelen, een hoeveelheden gouden sovereigns Nederlandse waarde ca. 95.000 door de Rotterdamse Bank naar het Midden Oosten ver senden. De Bank gaf de assu- wel schriftelijk voor zich zou wil len zien. Aan 's Ministers ver zoek voldoende, schorste de voor zitter hierop de vergadering voor drie kwartier. In die tussentijd werd alle moeite gedaan om afwezige Kamerleden op te sporen, hetgeen gelukte, zo dat na heropening 26 leden tegen woordig waren. De communisti sche motie werd verworpen en het wetsontwerp ging er door. Om 14.30 uur stellen de deel nemende jeugdorganisaties zich Vrijdagmiddag op de Markt op. Dit zijn de meisjesclub C.J.M.F., het Nederl. Padvindensgilde, de Geref. Meisjesvereniging „Osan. na in Excelsis", de Jongelings vereniging op Geref. grondslag, de A.J.C., de Ned. Padvinders, de Meisjesclub „Wees een zegen", de K.A.B., de Vr. Kath. Arb. Jeugd, de C.J.M.V. en de Chr. Jongensclub „Joas". Om 15 uur opent de Burge meester de gezamenlijke bijeen komst op het Lyceum-terrein, waarna een aantrekkelijk pro gramma zal worden afgewerkt. Om 20 uur volgt een avond programma op de Markt met medewerking van de Harmonie Terneuzen. Wij houden "ons er van over tuigd, dat de bevolking dit sym pathieke samengaan der diverse jeugdgroepen zal weten te waarderen en door een over grote opkomst van haar be langstelling zal doen blijken. Voor het afmarcheren naar het terrein zijn de volgende marsroutes opgesteld: 's Middags: Opstellen Markt, Burg. Geilistraat, Arsenaal straat, Nieuwstraat, Noord straat, Axelsebrug, Axelsestraat, Tuinstraat. 's Avonds: Opstellen Markt, de Jongestraat, Herengracht, Axelsebrug, Rosegracht, Mart. Eijkestraat, SteenJkamplaan, Emmalaan, Van Steenbergen- laan, Axelsestraat, Emmalaan. Terug uit Indonesië. Dezer dagen keerden in de ouderlijke woning terug, na vol- (Adv.) ontsnapt RAT noch weerstaanbare het on haal een doos bij Uw Drogist LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 80) Nadruk verboden. Von Dernberg wachtte even eer hij vroeg: „Hoe werd de historie publiek?" „Ik vermoed, dat meneer Rei- ter er achter heeft gezeten. Ik was weer goed en wel vrij man toen ik een brief ontving van „Ar gue", een weekblad, dat zicih op bet publiceren van schandalen toelegt en A raison van zóveel is af te kopen. De redacteur schreef, tot zijn leedwezen een gebeurte nis wereldkundig te moeten ma ken, waarin ik was be rokken, tenzij ik de vereiste opheldering kon geven. „Opheldering geven" noemen zulke schavuiten hun chantage. Ik antwoordde, dat de redacteur maar naar mijn hotel moest komen, dan zou ik hem de verlangde marken op zijn snuit uittellen. Het eerstvolgend num mer van „Argus" bevatte de ro man van een in gegoede Berlijnse kringen welbekend heer, Walde- mar Kretschmer, die in een tin geltangel op Sankt Pauli het he vig van een danseres, de sichone Lolita te pakken kreeg, haar uit de goot opraapte, hals over kop trouwde en na zes maanden weer aan de dijk zette. Er stonden tal van bijzonderheden bij, voor ne gentig procent gelogen. Zó kwa men Von Richthofen en de ande ren op de hoogte. En ik ben ten slotte gestraft voor mijn wraak zucht." „Dit is dus de geschiedenis van de Man met de slechte Reputa tie", knikte Von Dernberg. „Ronduit bekend had ik iets heel anders verwacht." „Begrijp ik. Galante avonturen, niet?" Kretschmer lachte. „Arme kerel! De geschiedenis is akelig prozaïsch! Met de beste wil ter wereld zit er geen stof voor een operette in!" „Ik schrijf geen operette meer, nooit van mijn leven!" „Een verstandig besluit! Houd ja voeten op de begane grond! Je stoutste fantasie kan niet beden- Niet mindler dan 4028 personen kwamen er een heerlijk douche- 'oad nemen tegen 3879 in de maand daarvoor. Wij willen onze lezers er nog even op wijzen dat de opens' el- ling op 4 en 5 Mei 1950 enigszins gewijzigd is. Hiervoor verwijzen wij verder naar de in dit blad voorkomende advertentie. Aanbesteding. Door Architect Voogd alhier werd aanbesteed het bouwen van een wachthuis aan de Westsluis in opdracht van de Verenigde Bootslieden. Er werd als volgt ingeschreven J. C. de Vos, Zaamslag 16.713; Gebrs. De Bruijne, Terneuzen 15.000; F. v. Fraaijenhove, Spui 14.919; p. Nieuwelinkde Putter, Ter neuzen 14.900; j. Nieuwelink, Terneuzen 14.731; J. A. Risseeuw, Spui 14.691; J. Kolijn, Terneuzen 14.675; J. v. d. Bent, Terneuzen 14.641; Fa. v. d. Poel, Terneuzen 13.290. Gevonden voorwerpen. De Korpscommandant van het Gemeentelijk Politiecorps te Ter neuzen, maakt bekend, dat de navolgende gevonden voorwerpen zijh te bekomen aan de daarach ter vermelde adressen Een paar kousen, W. Penne, Dahliastr. 12; glacé handschoen Bur. van politie; zilveren arm- hand, Sari Pijpelink, Tuinstr. i; gr.jze wollen das, J. Moes, Vloos- wijkstr. 46; grrjze want met blauw boord, S. Schipper, Donze- Viaserstr. 101; portemonnaie, Bu reau van politie; zilveren boeren speld, H. Klop, Vlissingsestr. B 453, Koudekerke; signaaifluit, Ja- coba Dieleman, Tholensstr. 89; staaf ijzer, J. Bakker, Narcisstr. 32; ruitenwisser van auto, Firma de Meijer, Westkolkstr. 24collier, N. van der Poel, Donze-Visserstr, 118; scheenbeschermer, A. van Es, Azaliastr. 32. „Blijde incomste". Vrolijk wapperden Dinsdag avond in de Tramstraat de vlag gen toen de muziekvereniging „E.N.Z.K." daar arriveerde om de ko: por aal Smits ter gelegenheid van zijn terugkeer uit de Oost een serenade te brengen. Nadat een pittig nummer gespeeld was, werden korporaal Smits en zijn echtgenote door de heer P. A. Ocké, als voorzitter van „E.N.Z. K." toegesproken. De heer Ocké sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij de gerepatrieerde hier welkom mocht heten. De heer Ocké herdacht voorts hen die achterbleven en verzocht de aan wezigen in eerbied voor het hoog ste offer dat zij brachten, enkele ogenblikken stilte in acht te ne men. Nadat hieraan door allen gevolg was gegeven en nadat het Wilhelmus had weerklonken dankte de heer Smits „E.N.Z.K." en alle anderen voor de onverge telijke ontvangst te Hoek. Belastingdienst. De assistent der Invoerrechten H. J. van Agten te St. Jansteen is te rekenen met ingang van 1 Mei benoemd tot ontvanger van het grenskantoor te Clinge. N.C.B.-V akonderwijs. Mej. R. Lansu te Zuiddorpe is benoemd tot huishoudkundige bij het vakonderwijs van de N.C.B. in Zeeuws-Vlaanderen (Oost en West). KAPELLE 100 Franse parachutisten landen 16 Mei. Op 16 Mei zullen 100 Franse parachutisten in de nabijheid van het kerkhof van Kapelle landen. Dit feit houdt verhand met de onthulling van het gedenkteken, dat op het kerklrof te Kapelle werd opgericht voor ide Franse soldaten, die van 1940 tot 1945 op Nederlandse bodem vielen. De onthulling van genoemd ge denkteken is op 14.30 uur be paald. H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bemhard zullen bij deze plechtigheid worden verte genwoordigd door de chef van het militaire huis van Hare Maje steit, Vice-Admiraal N. A. Rost van Tonningen. De Nederlandse Regering za] worden vertegenwoordigd' door de Minister van Oorlog Mr. W. F. Schokking en hoge militaire auto riteiten. Van Franse zijde zullen aan de plechtigheid deelnemen de Mi nister van oud-strijders, de heer Jacquinot en de Franse Ambas sadeur, de heer j. P. Gamier. De militaire vertegenwoordi ging gachiedt behalve door de bo vengenoemde parachutisten door een detachement van de militaire muziek uit Rijssel en door een de legatie van 4 officieren, die ln Nederland hebben gestreden en welke delegatie onder leiding staat van kolonel De Bollardière. van het ken, wat werkelijkheid je schonk. Mijn verraai was in zekere zin als waarschuwing bedoeld. Wij spelen graag met vuur, de één op die, de ander weer op deze ma nier, en wanneer het er bij blijft, dat we de vingers branden, mogen we dankbaar zijn. Doorgaans be zeren we ons heel wat lelijker." Een chasseur was hun tafel ge naderd. „Telefoon uit 't „Atlan ta" voor Baron von Dernberg!' kondigde hij met schelle stem aan. De ernstige uitdrukking op Von Demberg's gezicht was ineens weg. Het straalde van blijde ver wachting. „Je excuseert me, Kretschmer?" vroeg hij, snel overeind komend. „Maar natuurlijk! Gelukkige kerel! Doe haar mijn groeten." „Derde deur gang, linxs!" leg de de chasseur uit. Von Dernberg greep de ontvan ger, die naast het toestel was blij ven liggen. „Hallo, Erica!"' riep hij verheugd. „Dag, Heinz! Liefste!" Grote, zalige verrukking beving hem, toen hij haar dierbare stem weer hoorde. „Hoe kom je aan de ze kerheid, dat juist ik opbeade?" De onthulling monument. Van de Franse ambassade wordt vernomen, dat het nog niet zeker is, dat de Minister van Oud- strijders de heer Jacquinot op 16 Mei te Kapelle aanwezig zal zijn bij de onthulling van het monu ment ter nagedachtenis aan de hier te lande gevallen Franse solda ten. KOEWACHT. Benoemingen. Door B. en W. werd tot tweede ambtenaar ter Secretarie alhier benoemd de heer Maurice Mat- thys en tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand de heer A. Mat- telé, eerste ambtenaar ter Se cretarie alhier, „Wie anders zou het uit Atlan ta hebben moeten doen?" Erica lachte zachtjes. „Tante Marga bijvoorbeeld. Die smeedde met jou het complot!" „Ze, is een schat! Ik zal er haar voor zoenen waar jij bij bent! Laat dik haar maar direct mijn schuld komen aflossen!" „Neen, Heinz, luister! Ik heb een ander plan en ik laat het me niet uit het hoofd praten! Kom morgenochtend vroeg naar het Atlanta! Ik wacht je in ue ont bijtzaal, aan het linkerhoekraam, waar we uitzicht op zee hebben. Ik ga bijtijds naar bed omdat ik er morgen wil uitzien als een roos! Alleen moest ik je eerst goede nacht hebben gewenst. Wel te rusten, Heinz! Wel te rusten liefste! Tot morgenochtend vroeg!" Hij vernam het geluid van een kus door de telefoon. „Erica! Erica!" riep hij nog, Er volgde geen antwoord. Von Dernberg legde de ontvan ger neer en verliet de cel. Geluk otraalde uit zijn ogen. Vreugde zong haar schoonste zang in zijn hart. (Wordt vervolgd.) OVERSLAG Eindelijk een nieuwe weg. Reeds lang hebben de bewoners van de Schoolstraat alhier uitge- HEDEN: TERNEUZENLevensmidde- lenbedrijf Van der Heijden, 106 uur: Grote Demonstratie bereiding Champignons. MORGEN: TERNEUZEN: Café „De Beurs", 4 uur: Dansen. Levensmiddelenbedrijf Van der Heijden, 106 uur: Grote demonstratie bereiding Champignons. ZALM3L RUNDEF SALAMI KALFST m' CORNED BEAF (in blik) SMEERLEVERWORST 200 gr- 1.56 p. blik 18 ct. p. ons Vergeet ook niet 'n lekker stukje VOLVETTE KAAS mee te nemen. Alle soorten en sterk verlaagde prijzen. Vanaf 23 cent per ons. de Margarine die de juiste boeveelheid vitaminen A en D bevat. Het staat op het pakje. U keurt deze Margarine geblinddoekt en U wilt nooit andere meer! Ndordstraat 9. 1213 uur: Sas van Gent, Hotel „Rotterdam Westkade 69. 1416 uur: Terneuzen, Ilotel „Des Pays-Bas 17—18 uur: St. Jansteen, Café J. de Guchteneire. 19—21 uur: Hulst, „De Dubbele Arend", (P. de Bruin), Korte Nieuwstraat 13. R.I-T., Claes de Vrieselaan 21, ROTTERDAM

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2