Debatten over het Duitse vraagstuk de V.S, rapens Protest van Aneta bij de Ned. ambassade in de V.S. Een SCHEEPVAARTKANAAL door West Zeeuws-V laan deren? Aanvullende verhoging op kostwinnersvergoeding Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DONDERDAG 4 MEI 1950 6e Jaargang No. 1414 Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie f 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel meet 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot det namiddags 2 uur. TWEEDE KAMER P.T.T. EN DE NATIONALE STILTE OP 4 MEI. „NIET VERANTWOORD" VOLGENS DE P.P.D. Op de vraag, of een scheepvaartkanaal door Weste lijk Zeeuws Vlaanderen wenselijk moet worden ge acht, geeft de Prov. Planologische Dienst in een uitvoe rig en prachtig gedocumenteerd rapport een ondub belzinnig antwoord, dat in Zeeland sterk de aandacht heeft getrokken. DE NEDERLANDSE OORLOGSGRAVEN HET BURGERLIJK RIJKSPERSONEEL Prins Bernhard in de V.S. VRIJDAG, 5 MEI. v.m. n.m. Breskens 3.41 4.14 Terneuzen 4.16 4.49 Hansweert 4.56 5.39 Walsoorden 5.06 5.39 WEERSVERWACHTING. DELPHIA. ke medewerking :n van zo groot fabrikant en de die Nederland llen uitvoeren. et zich een eer re- te werken met an- igen tot het berei- ioel van een invoer oen dollars. het vertrouwen Holland Fair te a de toeneming ort zal bevorde- t deze eens zal dat Nederland dingen kan ver- i alleen maar 1, haring en kaas mij, dit is voor nog steeds een aldus de heer je. Deze citeer- uitlating van een een zeer groot sbedrijf, dat Eu- 'e whisky, par- jembollen niets den, dat niet in Ie Staten sneller kostbaar ge- kunnen worden. r tevens op, dat Regeringsbureaux, sterie van Handel begrip toonden idzakelijkheid van tingsverkeer, maar ild neemt geen or- >lijft sceptisch. De an volgens de pre- amer slechts over- en door een hoog- ta'tie, prima ver etikettering. Om p de Amerikaanse inen werken, moe- rlandse producen- .an de eisen van 'n hoger niveau dan land en daarvoor verk verzet moeten e zakenlieden en autoriteiten was Baruch, de vroege- se Ambassadeur in de maaltijd aan- gelost TER VAN NE. rine Mr W. F. 'en naar aanlei- aanse wapenen, RWACHTING. Frankering bij Abonnement: Temeuzen DE VRIJE ZEEUW Het Nieuwsbureau Aneta heeft bij de Nederlandse ambassade te Washington krachtig geprotes teerd tegen wat het rtoemt de willekeurige achterstelling van de Nederlandse pers hij de Ame rikaanse pers door de hoogste vertegenwoordiger van Nederland in de Ver. Staten.'' Het Nieuwsbureau meldt, dat de Nederlandse ambassadeur, Mr. E. N. van Kleffens, order gege- ven had de tekst van een Zater- dagavond door hem voor de Ame rikaanse vereniging voor inter nationaal recht te Washington gehouden rede NIET ter beschik, king te stellen van Aneta of Ne. derlandse correspondenten in de Verenigde Staten. In zijn rede, aldus meldt Aneta, oefende Mr. Van Kleffens critiek op de V. N. en sprak hij over ac tie van de Sowjet-Unie in andere landen. Het telegram van Aneta ver. volgt:: „De Amerikaanse pers was voor d!e .vergadering uitge. nodigd en van alle redevoeringen was publicatie toegestaan. Zon dagochtend bracht de Amerikaan se pers (tojjv. de New York Ti. mes) uitvoerige verslagen van de vergadering en citeerde op ruime schaal uit de speeches van Mr. Van Kleffens en van Paul Hoff. man. Nadat Aneta toezegging had ontvangen van 't Nederlands Voorlichtingsbureau te New York, dat dit de tekst van de ambassa deur ter beschikking van Aneta zou stellen, werd deze toezegging na de vergadering ingetrokken met de mededeling, dat de am. bassadeur verboden had de tekst van de rede ter beschikking van Aneta of van individuele corres. pondenten van Nederlandse bla den te stellen. De ambassadeur zou dit heb ben gedaan met de motivering, dat hij er de voorkeur aan gaf, zijn speech via de Amerikaanse porskanalen wereldkundig te ma. ken. Ook de onlangs opgerichte groep van Nederlandse correspondenten in de Ver. Staten heeft een pro test bij de ambassadeur inge. dienid.. Verklaring van Belgische Socialistische Partij Het bestuur van de Belgische socialistische partij, dat onder voorzitterschap van Max Buset vergaderde, heeft een commu niqué uitgegeven, waarin wordt vastgesteld, dat de ontbinding der wetgevende Kamers een ge volg is van het feit, dat geen regering kon worden gevormd, die in staat was de Konings kwestie in eendracht op te los sen. Het bestuur wijst op „de verantwoordelijkheid van de Leopoldistische partij (bedoeld wordt de C.V.P.) die haar par tijbelangen boven het algemeen welzijn heeft gesteld en niet heeft geaarzeld het land bloot te stellen aan een gevaarlijke politieke crisis en aan ernstige economische sociale verstorin gen". Tenslotte wordt in het com muniqué verklaard, dat het ver kiezingsprogramma gereed is en alle socialistische leden reeds zijn gemobiliseerd. HOF VAN ARBITRAGE der NederlandsIndonesische Unie. Naar wij vernemen, zijn als In donesdsche leden van het 'Hof van Arbitrage der Nederland-Indone. sische Unie aangewezen: Mr. Dr. Kusuma Atmadjah, Mr Wirjono Prodjodikoro en Mr. Ma- ramis. Bij Kon. Besluit zijn als Neder landse leden van dit Hof be. noemd Prof. Dr. R. van Dijk, hoog', leraar aan' de vrije universiteit te Amsterdam, Prof. Ir. G. H. van der Kolff te Amsterdam, oud', hoogleraar in de economie aan de rechtshogeschool te Batavia, en Prof. Dr. J. M. Pieters, buitenge woon hoogleraar aan de Katholie ke economische hogeschool te Til burg. Bij de aanvang der middagver gadering heeft de Tweedie Kamer gestemd over enige amendemen ten. De heer LUCAS (K.V.P.) had voorgesteld om aan de bepaling: de jaarlijkse winst wordt bepaald volgens goedl koopmansgebruik met inachtneming van een be. stendige gedragslijn, welke onaf. hankelijk is van de vermoedelijke uitkomst toe te voegen „en wel ke gewijzigd kan worden, indien goed koopmansgebruik dat toe laat1'". De heer HOFSTRA (Arb.) had op dit amendement een subamen dement ingediend, beogende de toevoeging tie doen luidien: „en. welke slechts gewijzigd kan wor. den indien bijzondere omstandig, heden dit rechtvaardigen. Dit subamendment wordt aan genomen met 43 tegen 42 stem. men (Voor Arb., A.R., S.G., en C.P.N.) Het amendement.Lucas wordt z.h.s. goedgekeurd. Êen amendement-Lu cas tot in voeging van een nieuw artikel, waardoor aan het nieuwe winst, begrip een concretere inhoud wordt gegeven wordt verworpen met 45 tegen 41 stemmen (tegen Arb., AJt„ C.P.N. en S G.) Over een hiermede samenhan. Het P.T.T.-bdrijf zal er ge. zien de nationale betekenis van deze manifestatie gaarne aan medewerken om de nationale stil. te zo volkomen mogelijk te doen zijn. Daar het bedrijf echter af. hankelijk is van de mate, waarin het publiek een beroep doet op zijn diensten, verzoekt de direc. téür-generaal de gebruikers drin. gend op 4 Mei van 20 uur tot 20.02 uur geen telegrammen aan te bieden of telefonische oproe. pen te doen. De verzorging Overijssel houdt deze week als eerste provincie in ons land een inzameling voor de verzorging van de Nederlandse oorlogsgra ven. De Commissaris der Konin. gin in deze provincie, Dr. J. B. G. M. de Ridder van der Schue. ren, heeft de stoot gegeven tot de actie. De gedoeling is, dat allen, voor wie een groter bedrag thans bezwaarlijk zou zijn, over de week van 1 tot 6 Mei een kwartje van hun loon zullen af. staan. Uitkering over 1950. Naar men ons mededeelt, heeft de Regering besloten ook over 1950 aan het Burgerlijk Rijksper. soneel, de onderwijzers en de leraren, allen Ivoorzover hun sa. laris een bedrag van 4500 per jaar niet te boven gaat, een uit. kering te doen, overeenkomende roet 2 procent van hun jaarsalaris met een maximum van 50. Op grond van de beperkte ontwikkelingsmogelijkheden van West Zeeuws Vlaanderen acht de Planologische dienst de aan leg van een kostbaar kanaal economisch niet verantwoord. Tal van jaren vóór de oorlog waren er in het Westelijk deel van Zeeuws Vlaanderen reeds mensen, die van een kanaal droomden en er actie voor voer. den. Toen na de oorlog de kwes tie van de afwatering van „Het Vrije van Sdui's" aan de orde kwam, werden de plannen weer actueel, daar volgens sommigen de mogelijkheid niet uitgesloten leek, dat een afwateringskanaal tot een scheepvaartkanaal zou worden verbreed. Deskundigen bekijken zulke mogelijkheden echter met ge- Prinses Irene zal eerste steen leggen Prinses Irene zal Zondag 23 Juli a.s. te Londen de eerste steenlegging verrichten voor het nieuwe kerkgebouw van de Nederlandse Protestantse Ge meente in de Engelse hoofd stad. Het oude gebouw werd in 1940 tijdens een bom bardement vernield. Z.K.H. Prins Bernhard zal zijn dochter naar Londen vergezellen. De Protestantse Gemeente had enige tijd geleden H.M. de Koningin verzocht de eerste steenlegging door Prinses Irene te laten verrichten. Het Ministerie van Oorlog deelt het volgende mede: Het ligt in die bedoeling de ver, wanten van de dienstplichtigen bjj de Zee., Land. en Luchtmacht, welke op 1 Januari 1950 kostwin nersvergoeding ontvingen, 'voor zover deze dienstplichtigen voor de loonsverhoging van maximaal 5 procent in aanmerking zouden zijn gekomen, indien zij niet in militaire dienst zouden zijn ge. weest, alsnog een aanvullende verhoging op de k'ostwinnersver, goeding toe te kennen. Teneinde dit onder alle omstan. dighedlén mogelijk te maken, heb ben de Ministers van Oorlog en Marine de vastgestelde maxima te rekenen van 1 Januari 1950 af met 5 procent verhoogd. Zij, die menen voor deze ver hoogde vergoeding in aanmerking te komen, dienen zich te wenden tot de Burgemeester hunner woon. plaats, waargij van alle verdie, nende gezinsleden werkgevers, verklaringen moeten worden over gelegd, vermeldende het bruto loon op 1 Januari 1950 en ten aanzien van de militair een ver. klaring, waaruit het loon blijkt, dat hij op 1 Januari 1950 zou heb, ben kunnen verdienen, indien hij niet in werkelijke dienst zou zijn geweest. In het eigen belang wordt aan geraden zo spoedig mogelijk de hiervoren genoemde stappen te ondernemen, terwijl, indien geen aanvrage wordt gedaan, men niet in aanmerking kan worden ge bracht voor genoemde verhoging. Zij, die reeds gevraagd hebben om een zodanige verhoging dienen thans alsnog een nieuwe aanvrage te doen. De Prins verklaarde bij zijn aankomst, dat zijn verblijf in de V. S. niet langer dan twee weken zou duren. Hij had vernomen, dat de Amerikaanse luchtmacht iets voor hem had gearran geerd, maar hij wist niet zeker wat. De Prins was vergezeld van zijn adjudant G. Sonderman, Gerard M. Fritze, een oude vriend, en Prof. Brouwers, se cretaris-generaal van Economi sche Zaken te Den Haag. Behal ve door Dr W. Cnoop Koopmans, de Nederlandse consul-generaal te New York, werd de Prins op het vliegveld begroet door Ma joor John E. Aber als vertegen woordiger van Luitenant-Gene raal Walter Bedell Smith, de commandant van het Eerste le ger. Tijdens zijn verblijf te New York logeert de Prins in het Waldorf Astoria Hotel. heel andere ogen dan de grote massa dat pleegt te doen. Voor hen ging het in de eerste plaats om de vraag, of een kanaal aan leiding zou kunnen geven tot vestiging van industrieën. En dit nu wordt in het rapport ten sterkste in twijfel getrokken. West Zeeuws Vlaanderen met zijn toch al zo geringe bevolking ziet de industrialisatiemogelijk heden ongunstig beïnvloed door een laag geboortecijfer met als gevolg daarvan een zeer gerin ge groei der bevolking en een absoluut gebrek aan arbeids krachten nu en in de toekomst Indien al vestiging van be paalde industrieën mogelijk zou zijn, kan dat in Breskens ge schieden en hiervoor acht men geen kanaal nodig. Zolang aan de ene kant de Schelde en aan de andere kant de Belgische grens dit afgelegen gebied gescheiden houden van het overige Nederland en van economische centra, blijven de ontwikkelingsmogelijkheden van West Zeeuws Vlaanderen zeer beperkt. Vooral oók door het ontbreken van een spoorweg verbinding moet dat gebied als een uithoek worden beschouwd zonder enig vooruitzicht op eco nomische ontwikkeling. Als echter op enigerlei wijze het isolement zou worden opge heven, bijv. door de aanleg van een spoorverbinding met Nader- Iqgid benoorden de Schelde zou den de mogelijkheden voor in dustrievestiging groter worden en ware de kans niet uitgesloten dat West Zeeuws Vlaanderen de functie van een doorgangsge bied kreeg te vervullen. Het rapport beschouwt dit echter duidelijk als toekomst muziek en concludeert, dat de oplossing der netelige Schelde- problemen een levenskwestie is voor Zeeuws Vlaanderen. Voor dat aan de verwezenlijking van tal van geopperde plannen kan worden gedacht, zal eerst een deskundig onderzoek moeten worden ingesteld naar de moge lijkheden om West Zeeuws Vlaanderen uit zijn isolement te verlossen. HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. 5 5.04 6 5.02 Ond. 20.10 20.12 Opk. 0.15 1.20 Ond. 6.38 7.46 gend amendement-Lu cas staken de stemmen (4343), zodat in een volgende vergadering op. nieuw gestemd zal worden DE DEBATTEN De heer SCHMAL is van oor deel, dat we alle belang hebben bil de structuur van West-Duits- Ie nd. De algemene vraagstukken van het ogenblik moeten worden bezien tegen de historische ach tergrond. Duitsland bevindt zich in een interimtoestand, omdat contact tussen de Oostelijke en de Westelijke zone ontbreekt en omdat het vredesverdrag op zich laat wachten. Wat de grenscorrecties betreft heeft Nederland weinig plezier van Duitsland ondervonden. Een politiek van vergeten be hoort voor Nederland voor deze generatie tot de onmogelijkheden. Het parlementaire bezoek aan Duitsland heeft geleerd, dat daar mensen zijn, die dat beseffen. Van hun invloed hangt het af, of er een politiek van vergeven kan zijn. Mej. KLOMPE (K.V.P.) is te leurgesteld', dat in het verleden en ook in het heden bij de Geallieer de bezetters zo weinig begrip is gevonden voor de Nederlandse belangen. De houding der geallieerden heeft velen van ons volk diep te. leurgesteld. Ook een klein land heeft er recht op, dat zijn belangen en verlangens niet ter zijde worden geschoven. De oplossing van het Duitse vraagstuk moet gezien worden in het licht der internationale situa tie, welke niet gunstig is. In verband met de houding van Rusland betoogt spr., dait het noodp-akelijk is voorj het behoud der vrijheden te strijden. Het daartoe nodige samengaan moet positief zijn, niet gericht tegen iets, maar VOOR Iels: het tot Europa met een redelijk be. staansminimum voor ieder. Naast economische en militaire gronden zijn er ook humanitaire gronden, welke pleiten voor op neming van Duitsland in West- Europa. Het Duitse vraagstuk hangt'tussen twee polen: een in terne het naakte bestaan van Duitsland en een externe, het conflict tussen Duitsland en Frankrijk. Als dit conflict niet tot oplossing gebracht wordt, zal het niet tot een West-Europese sa menwerking kunnen komen. De vergadering wordt daarna geschorst. Later haar rede voortzettend, betoogt mej. KLOMPE (K.V.P.), dat een overwonnene niet behan deld kan worden zoals dat vroe ger geschiedde. Nederland heeft er belang bij dat de West-Duitse staat levensvatbaar is en geen gevaar vormt voor de veiligheid. Adenauer heeft onlangs in een rede de vraag gesteld: „Wat moe ten wij doen om het vertrouwen van het Westen te winnen?'' Hierop zou spr. willen antwoor den: „Wilt gij ons vertrouwen winnen, toont dan met daden, dat gij tot zelfwerken bereid zijt. Toont, dat gij tot samenwerking bereid zijt." Da heer SCHILTHUIS (Arb.) •bespreekt de economische ont wikkeling in Duitsland en de economische connecties tussen Nederland en Duitsland. Het is van belang, dat de levensvoor waarden in Duitsland op het ni veau komen van ontwikkelde landen. In het bijzonder bepleit de heer Schilthuis een behoorlijke verdeling van het werk over de havens. Dte verdeling van het overzeese graan over de havens acht spr.' onbevredigend. Hij hoopt, dat de regering haar bemoeiingen zal voortzetten om tot een redelijke verdeling te komen. Rijn- en binnenvaart hebben de voortdurende aandacht der rege ring, zegt spr., maar hij be treurt het, dat de toestand onbe vredigend blijft. Het Ruhrstatuut besprekend, bepleit spr. uitbreiding van de Nederlandse delegatie met een vertegenwoordiger van de vakbe weging. De heer JANSSEN (K V. P.) acht het noodzakelijk, dat het vluchtelingenvraagstuk interna- ionaal wordt behandeld. De agrarische sector heeft veel belang bij de behartiging van handelspolitieke problemen. Voor de Noordzeehavens en de Rijn vaart moeten de vroegere verhou dingen weer ontstaan. De heer BRUINS SLOT (A.R.) informeert naar het standpunt der regering nopens de plicht van Duitsland tot het doen van herstelbetalingen en de vorm, waarin de schadeloosstelling ge realiseerd Iran worden. Spr. meent, dat allen wel zo wat hetzelfde over Duitsland denken, men wil voor Duitsland de weg naar Europa wel banen, maar z.i. kom,t men niet waar men moet komen. De typisch Duitse arrogatie is er nog, daar kunnen we misschien een en ander aan doen, maar we zullen er overheen moeten kijken, als we ietten op de moeilijke taak, die de Duitsers met zieh zelf hebben. Op de geestelijke en stoffelijke ruïnes in Duitsland is een soort democratische staat opgericht. Men bedenke, dat uit nihilisten geestelijke mensen moeten ge maakt worden. Een oplossing uit de moeilijk heden is alleen mogeijk, als de Duitsers vrijheid wordt geschon ken en ze worden behandeld als een volledig gelijkwaardige partij in de Westelijke samenwerking, maar dan moeten de Noord-At lantische en federale samenwer king tot een realiteit worden ge maakt. De herbewapening van Duits land is geen Duitse maar een Europese kwestie. De herbewa- pening is actueel in d,e Europese eenheid. De heer KORTHALS (V.V.D.) is van oordeel, dat men de Duitse partijleiders een kans moet ge ven. Ten aanzien van de grenscor recties merkt spr. op, dat 'de par lementaire commissie in Duits land een onjuiste instelling heeft aangetroffen. Men deed het daar voorkomen alsof het- annexaties gold. Een regeling in het gebied van Dollard en lEems acht spr. dringend noodzakelijk. Duitsland moet z.i. mede be trokken worden in de Atlantische ra menwerking. Waarop de bezwaren tegen be wapening van Duitsland berusten is spr, niet duidelijk. Hij meent, dat ï?en Duitse bijdrage in een Westers defensiesysteem van be tekenis zou zijn. De heer HAKEN (C.PJN.) geeft te kennen, dht voor de vraag vre de of oorlog de ontwikkeling van Duitsland van overwegend be lang is. De mogelijkheid van een nieuwe agressie moet Duitsland worden ontnomen. De oorzaak van de agressie was in het verleden de geest van militarisme. Daartegen over stond een geest van inter nationale solidariteit, die onder drukt werd door de militaire kas te. De Duitse reactie heeft open lijk of in het geheim de steun van het internationale imperialisme gehad. Spr. betoogt, dat de hui dige toestand daarmee overeen komt. De herbewapening in West- Buitsland is reeds aan de gang, zo besloot hij verder. Hij vraagt, of het juist is, dat van de zijde der Nederlandse re gering het initiatief is genomen om de opneming van West-Duits- land in het Atlantisch Pact tie bepleiten bij de andere regerin gen. De heer Haken verklaart, dat de politiek, in Nederland gevoerd, een misdaad aan het Nederlandse volk is. Te half zes wordt de vergade ring geschorst. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind tussen Noord- West en Noord. Dezelfde of iets lagere temperatuur dan gister. es: 5 regels 00 el-l 0 ct.; minimum yc* r nummer Btltwi 's namiddags 2 il zelf het leeuwen. :en leveren en zal eten getroosten, wil llige prooi voor een ssor zijn. zijo wü verschul- \merikaanse volk. is deze hulp waar- laten wij van onze t geven om offers or de opbouw van efensieapparaat ter ui de Westerse be an onze vrjjheid. door het K.N.M.L dig van Zaterdag- ivond. :lijk regen. [gemeen veel be- 0 de meeste plaat- 1 regen of motre- tot matige wind tussen Zuid en ere temperaturen rWATER. 1G, 7 MEI. schoonmaaksters, hebben zich op een bijeenkomst „Door en dcor ontevreden" beklaagd over een brief van Minister-President Att- lee, waarin deze hun protest, dat discriminatie werd, toegepast by de loonstop van ambtenaren, van de hand wees en verklaarde, dat het de ambtenaren vry stond met hun looneisen in beroep te gaan. De ambtenaren willen een onder houd met Attlee aanvragen. opn emen Met het Internationale Hof heeft hij het probleem besproken, dat is ontstaan t enge volg j van de devaluatie van de Nederlandse valuta. Hij weet nog niet of hij een onderhoud met Stalin zal heb ben. Met de regering der Sowjet- Unie heeft hij nog geen contact gehad. Moeilijkheden met devie zen of grensoverschrijding met be trekking tot zijn reis naar Mos- Nederlandse vertaling van zijn levensbeschrijving. Deze biogra fie werd geschreven door Hans Amundsen en uit het Noors in het Nederlands vertaald door de di recteur van het Nederland-Noord- Europa Instituut, de heer H. D, Baars. De heer Baars overhan digde een exemplaar van de ver taling aan de heer Lie, die op zijn beurt een opdracht schreef in het exemplaar van de heer Baars. Het Ministerie van Financiën maakt het volgende bekend: Wegens de beperkte ruimte, welke bij de leningwet 1946 ge geven machtiging tot het aan gaan van geldleningen nog bood, was het niet toegestaan op de 3% Nederlandse Staatslening 1950 in te schrijven ten laste van ■de 3 voorinschrijf-rekening. Nu de leningwet 1949 voorziet in een nieuwe machtiging tot het 40-jarige lening. De modali teiten van deze lening zijn gelijk aan die der 3% Nederlandse Staatslening 1950. De notering ter beurze, alsmede de dooreen- leverbaarheid van de schuldbewij zen van deze lening 1950 eerste uitgifte, zal worden beverderd. De houders van een 3 voor- inschrijf rekening dienen hun op gave rechtstreeks in te dienen bij het Ministerie van Financiën. de dag, waarop wij onze ~ab3ën uit ooriog en bezetting herden ken. Het lossen der wapenen is vlot geschied. Dit is een bewijs, dat het Nederlandse volk beseft waar zjjn belangen liggen. Nieuwe wapenzendingen zullen volgen, maar hlerme'r is het j vraagatuik nog" niet opgrelcxst. MAANDAG, Breskens Terneuzen Hansweent) Walsoorden v.m. 5.34 6.09 6.49 6.59 8 MEI. 6.32 7.07 7.47 7.57 n.m. 5.59 6.34 7.14 7.24 6.59 .734 8.14 8.24 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. 7 5.00 8 4.58 9 4.57 Ond. 20.14 20.15 20.17 Opk. 2 04 2.32 2.51 Ond. 9 08 10.32 11.55

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1