Wi I Willem jf&E UIT DE PROVINCIE noaio i azeiaar LEVEh De Stichting 1940-1945 RODE ROZEN II VOOR ANT' II Huishoud t CHINA DE ELECTRISCHE SLAAP ATOOMONDERZOEK IN ENGELAND DE AMERIKAANSE MARINE BRITSE VROUWEN PROTESTEREN. HAINAN GEHEEL IN COMMUNISTISCHE HANDEN. DE INCIDENTEN TE CELANO. FRANS VLIEGTUIG VERMIST. Receptie V.V. „Terneuzen" AARDENBURG BIERVLIET. Na een volle dag o aee voor de IJmuidei hebben gelegen, Is d< rendsz Donderdagai IJmuider Noorders veerd. De walvisvi half twaalf doorgei Buitenhuizen, waar tend kruit loste en ficieel gezelschap kwam om kapitein 45 dienstjaren het neerlegt, een afsch den. In de sluizen v£ spraken wij kapitei o.m. mededeelde, da reis niet zo fortuinl a]s de beide voorgas 84.000 barrels tras buit van een reis half jaar. De kapitein had i hij afscheid neemt vaart, want hij ka: zijn geliefd eiland oog voorgoed gaan zich daar toe te leg serij en de jacht, niet op walvissen. bestemde lading gelost Het Noorse stoo badiour"", dat wege staking in Antwer terdam was gekom ze staking iniddels naar de Schelde st De Rotterdamse lieten na de lossjnj werpse goederen t< men. Een drietal s dat zowel voor voor Rotterdam g< en volgens vaarpl Antwerpen zou ga naar Rotterdam ge Er zijn aange beide Amerikanen kes'' en ,,Sue Lyl« „Tamerlane". De dam bestemde ladir verwijl gelost. 0< van deze schepen venarbeiders zich punt, dat zij niets den hebben met d< pen bestemde ladi schepen zullen na het Rotterdamse naar Antwerpen V E v E jj 1- en 2-per DAMASTE1 I ONTBIJTK THEEDOEE 1 STOF- en enz. M Bij aankooi II Arsenaalstr Ê-SXS>SXSXSXS>ö Electi Noordstraa Het is deze week een week van nationale feestdagen. Maandag vierden wij de ver jaardag van onze lieve Koningin. Vri,dag zullen wij onze bevrijding vieren, die dan al, hier in Terneu, zen ruim vijf en een half jaar oud is. Dat is een hele tijd en wij hebben ons hier in Terneuzen met ■die jaren er wel mee verzoend, dat de bevrijding niet kan gevierd worden juist op de dag, dat de bevrijders de stad binnen trok, ken. Het zou dan ook geen na tionale viering zijn geworden als v/ij overal in Nederland juist die dag zouden herdenken. Dat is natuurlijk goed: dat wij ons volk tezamen herdenken wat ons door Gode's gunst is hergeven en verwacht mag worden, dat die grote gebeurtenis niet reeds te lang in het venleden ligt zodat wjj hij al ons feestvieren niet recht zouden beseffen waarom het gaat. 'Het merendeel van ons volk heeft nog wel aan den lijve ervaren wat het zeggen wilde door een overweldiger bezet te zijn en weten dus ook nog wel hoe gioot en fel daartegenover toen ineens het lichit kwam schijnen van die vrijheid, na zoveel donkere jaren. De schaduw van die donkere jaren ligt nog over vele Neder, landse gezinnen. Zij zijn ook be. vrijd. Maar ten koste van hoe veel! Hoeveel mannen en vrouwen hebben het leven moeten laten in de handen der gehate bezetters! Hoevelen zijn in niet te verzach ten rouw gedompeld! Hoe groot is niet, NOG ALTIJD de ellende in die verminkte gezinnen! Voor hen wordt er daarom in deze week gecollecteerd voor de Stichting 19401945, die het lot van die nagelaten betrekkingen wil verzachten. Daarvoor worot in deze nationale feestweek Uw milde gave verwacht. Ook dit is een nationale taak waarvan gij stellig Uw deel wilt dragen. Mei 1950. r. TELLkGEN. Volgens een Maandag te San Francisco opgevangen bericht van ■de communitische radio in China 3ijn thans de legers van Mao Tse Tjoeng slaags geraakt met gueril la troepen in de provincie Sinki. ang. De radio meldt dat meer dan 5000 „bandieten" gedood gewond of gevangen genomen werden. Zij voegt er aan toe dat de guerilla- beweging wordt aangevoerd door Douglas Mackerman, voormalig vice.consul der Ver. Staten in de provincie Sinkiang, die daar na de sluiting van het consulaat is gebleven. Twee medici van de Amerikaan se psychiatrische vereniging heb. ben verklaard dat ,,cfe electrische slaap" in de plaats zal komen van de „electrische shock" en an dere shock.behandelingen bij geesteszieken. Zij zeiden dat de electrische slaap dfc patiënten opbeurt, de gesplitste persoonlijkheid helpt genezen, de angst voor ingebeelde ziekten zoals indigestie en slechte hartwerking wegneemt en ver lichting geeft hij bepaalde geeste. lijke storingen zoals liegen, wan neer daar geen reden voor is. De medici, Marion Estes en Harvey Cleckley, die 110 proeven hebben genomen, dieelden mee, dat een stukje metaal, gewoonlijk ko, per, waaraan een electrische draad is bevestigd, ter weerszij den van het hoofd wordt aange. bracht.. Een nauwelijks voelbare stroom wordt dan door de draad geleid. De behandeling doet geen pijn en de patiëhten stribbelen niet tegen. Zij vallen spoedig in een diepe en droomloze slaap. bevond zich het grootste gedeelte van de dag op het terrein van de ramp, waar hij persoonlijk de red dingswerkzaamheden leidde. Engelse geleerden hebben een nieuw type machine gebouwd» om de snelheid van de atoomdeeltjes tot bijna de snelheid van het licht 186.400 mijl per seconde op te voeren. De nieuwe machine is in bedrijf gesteld/ in het Engelse centrum voor atoomonderzoek te 'Haiwell (Berkshire). De machine, die 3.500.000 elec. tron volts opwekt, veroorzaakt zulk een intense straling, dat zij in een speciaal gebouwde „schuil, plaats" van 4 voet en 6 inch dik ke baksteen en betonnen muren en dak is ondergebracht. Een soort gelijke machine, de synchrocyclo. tron, werd in December 1949 m Harwell in bedrijf gesteld. Het verschil tussen beide ma. chines is, dat de synchrocylotron de snelheid dier atooomdeeltjes in een cirkelvormige beweging op voert en dat de andere dit doet in een rechte lijn. ONGEREGELDHEDEN in het gebied van WITWATERSRAND De „Vrijheidsbeweging'', die Zondag onofficiële stakingen in het gebied van Witwatersrand or ganiseerde, heeft de Zuid-Afri kaanse regering aansprakelijk ge steld voor de daar voorgevallen cngeregeldheden. Volgens de laat ste officiële cijfers kwamen 13 naturellen om het leven en wer den 2i5 ernstig gewond. De door communisten geleide .^conventie ter verdediging van vrije meningsuiting'' had de na turellen opgeroepen te demonstre ren voor vrijheid van menings uiting, van beweging en vergade ring. De dag, aldus het protest, was rustig verlopen en het was duidelijk, dat de gebeurtenissen in de avonduren hun oorzaak niet bij het volk of zijn leiders hadden. De demonstraties waren hoofd zakelijk gericht tegen het rege ringsontwerp ter afbakening van woonwijken voor bepaalde volks groepen. „Het gewone, vrijheidlievende volle van Transvaal", zo wórdt in het protest gezegd, „weerstond alle provocaties. In tegenstelling tot wilde berichten en geruchte" bracht het zijn vru^-ndsdag op vredelievende en ordelijke wijze door." Te Johannesburg is gisteren bekend gemaakt, dat 18 Naturel len, o.w. een vrouw bij de rel. letjes óp 1 Mei in het gebied van Witwatersrand het leven ver loren. 16 Van hen kwamen om, doordat de politie het vuur opende en twee anderen stierven door verstikking in een brandende bioscoop. Meer dan 30 perso. nen onder wie een vrouw en 3 kinderen werden gewond, 4 van hen ernstig- (Adv.) „NEW YORK TIMES'* over moord op Amerikanen. In een hoofdartikel maakt de New York Times naar aanleidi-ig van de moord op Prof. Kennedy en de heer Doyle o.a. opmerkin. gen, dat dteze tragedie een illu stratie is van een der vele moei. lijkheden, waarvoor men thans in verschillende delen van de wereld staat bij het herstel der openbare orde na een lange oorlogsperiode. Mensen met een beperkte ont wikkeling en een beperkt verant. woordelijkheidsgevoel hebben voor FATALE GEVOLGEN met ammunitieontpoffing in Voor-Indië. In een opslagplaats van ammu nitie in het oude fort van Patiala, in het Oostelijke gedeelte van de rendsjaab, heeft zich een ont ploffing voorgedaan, welke de dood van 32 personen heeft ver oorzaakt, terwijl 40 anderen zijn gewond. Een gedeelte van de hoge muur van het fort viel door het geweld van de ontploffing om; winkels werden onder het neerstortende puin begraven. Ook de meeste slachtoffers werden onder het val lende gesteente bedolven. Tien uur, nadat de ontploffing had plaats gevonden, waren 400 sap peur» van de Genie, geholpen door politie nog 'bezig met in het puin te zoeken naar nog niet geborgen lijken of gewonden. In een officiële bekendmaking werd medegedeeld dat de ont ploffing is veroorzaakt door een brand. De MQharadja van Patiala FABRIEKEN het eerst in hun leven wapens in handen gekregen en maken van deze wapens op een onverantwoor delijke manier gebruik. Ook in Indonesië is de openbare orde nog niet tenvolle hersteld, gewapende benden treden er nog op, voorgevend dlat zij daartoe gerechtigd zijn en kleine oorlogs heren hebben hun privé legertjes. Daarom is een volledige reorga. nisatie van het militaire apparaat een vereiste en zij zal dienen ge paard te gaan met het recht tot het voeren van wapenen uitslui, tend door militaire afdelingen die die regering in de hand heeft. Admiraal Forrest Sherman, chef van de marine-operaties, heeft voor de commissie voor de strijdkrachten van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden verklaard: „Wij hebben bestuur bare projectielen, die zodanig ontwikkeld zijn-, dat zij zo spoe dig mogelijk bij de vloot in ge- buik moeten worden genomen". Hij verklaarde verder, dat de marine hoopte binnen drie jaar na het beschikbaar worden van de gelden een door atoomkracht voortbewogen onderzeeboot te hebben. Vermoedelijk zou dit in 1*954 zijn. De 112 schepen, die volgens het program zouden worden gebouwd, zijn voor het merendeel klein. Nadat zij de admiraal had aan gehoord, keurde de commissie een 350 millioen dollar omvattend program voor de modernisering van de marine goed. Onder meer zullen 112 schen»„ --/orden ge bouwd, waaronder een door atoomkracht voortgedreven on derboot. Volgens de Britse groenten- boeren is in het gehele land een gedeeltelijke kopersstaking aan de gang onder de Britse huisvrouwen, die hierdoor prijs verlaging willen afdwingen. Tien leden van de Britse Liga van Huisvrouwen zijn bijeen gekomen om de boycott van de groentenboeren te organiseren. De secretaresse van de Liga verklaarde: „Wij zullen trach ten iedere huisvrouw mee te krijgen in een opstand tegen de hoge prijzen." Duizenden huisvrouwen slaan thans blikken groenten in om het lange tijd te kunnen uit houden. vermiste vliegtuig te zoeken. Het toestel zond middernacht S.O.S.-seinen over de Sahara naar Algiers en Tunis. Het zei- de de koers verloren te hebben en gedwongen te zijn aan de rand der woestijn in het Noor den van de Franse Soedan te landen. Onder de passagiers be vinden zich nog twee ambte naren van Soucadoux en een zekere Lamaitre, hoofd van een onderzoekings-expeditie. Volgens A. F. P. seinde het toestel dat er nog slechts voor een half uur benzine aan boord was en dat men zich in slecht weder bevond. Later seinde het, dat er nog voor een kwartier benzine was. nationalistische berichten over overwinningen op Hainan op 22 April onmiddellijk gevolgd werden door een stortvloed van communistische versterkingen, die de krijgskans deden keren. Volgens de woordvoerder ver loren de communisten op Hai nan 7191 man aan doden en gewonden. Er werden 1169 krijgsgevangenen gemaakt. 800 invasieschepen zouden tot zin ken zijn gebracht. Van nationalistisch-Chinese zijde is officieel bekend ge maakt, dat het eiland Hainan geheel, in communistische han den is. Een nationalistische woorvoerder verklaarde, dat de In kringen van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken acht men het uitgeslo ten, dat de personen die bij de incidenten van Zondag j.l .te Celano gedood of gewond wer den, slachtoffers zijn van de politie, daar deze volgens de officiële bekendmaking van de incidenten, haar vuurwapens in de lucht of tegen de grond heeft afgevuurd. Anderzijds heeft de commu nistische volksvertegenwoordi ger Amiconi, die na de inciden ten getuige was, de vertegen woordigers van de openbare or de eveneens van alle schuld vrijgepleit. Volgens sommige getuigen hebben burgers, wier identiteit nog niet bekend is, op de me nigte gevuurd. De politie spoort thans deze lieden op. zoek ingesteld, na afloop waar van besloten werd de sleepboot, die op een diepte van 26 meter op de Scheldebodem ligt, te lich ten, met welke werkzaamheden reeds heden een aanvang zal worden gemaakt. Meivergadering in Concertgebouw. het Het vliegtuig van de Franse hoge commissaris voor Came- roen, dat zich op weg naar Goa, in Frans West-Afrika bevond, is sinds Maandagavond vermist. De hoge commissaris, Jean Soucadoux, bevond zich met vrouw en twee kinderen aan boord. In het geheel waren 12 passagiers aan boord onder wie Vier kinderen van de gezag voerder met hun moeder. Het toestel verdween tussen Kano (Nigeria) en Goa. Een toestel van de „Air France" is opgestegen om het of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 79) Nadruk verboden. Jaren verstreken. Al hadden nasporingen geen resultaat. Ik liet ze voortzetten. Eindelijk ont ving ik een tip uit Hamburg: in een tamelijk obscure gelegenheid van Sankt pauli trad een danse res op, Lolita, die zeer wel de ge zochte Erna Klemper kon wezen. Ik er heen. 'Zij was het, afgezakt tot een peil waarop zij zich nim mer heeft kunnen denken. In plaats van in de eerste schouw burgen of concertzalen danste zij in een zesderangs tingeltangel. De weelderige icafé's en restau rants, waar zij eens een benijde verschijning was, had zij moeten ruilen voor zeemanskroegen en gaarkeukens. Toen ik 'haar zó terugzag, vervallen, verlept, een wrak van de eenmaal gevierde Belinda Bartocky, wist ik, dat ik niet langer Erich's wreker be hoefde te zijn. Erna Klemper was gestraft. Het liep echter weer anders dan il\ gedacht had. Nauwelijks weer in Berlijn, ontving ik een brief van een meneer Hugo Reiter uit Hamburg, die zich advocaat roemde. Uit alles bleek, dat ik met een aan lager wal geraakte rechtskundige te maken had het gevaarlijkste soort. Erna had me in de tingel-tangel herkend en haar vriend ingelicht. Het zou ten zeerste in mijn belang zijn, schreef hij, zo ik hem een onderhoud toe stond. Ik opnieuw naar Hamburg. De trief bevatte dingen, die ik me menigmaal had gerealiseerd als de slaap wegbleef. Ik was Erich's wreker geworden zonder de con- sekwenties te overzien. Dit kwam eerst later. Nu een verlopen ad vocaat zich er mee bemoeide, zat er niets anders op dan de gevol gen te dragen. Ik had gedacht het laatst te lachen Erna deed het. Even 'te voren sprak ik over mijn wraakzuchtig voornemen, haar zo door de modder te halen dat de voormalige Belinda Bar tocky door ieder met de nek zou worden aangezien. Wij menen de bestuurders van ons lot te zrjn, Von Dernberg, tot we op het on verwachtst ervaren, hoe hoger macht de koers bepaalt. Ik zal verder weer kranten-beknoptheid betrachten: het belangrijkste TERNEUZEN. Welkom Vreemdeling. Maandagmiddag had 'n vier tal Belgen hun rijwiel in een bunker nabij de Oostbeer ge plaatst, terwijl zij zelf zich ver poosden aan de Schelde-oever. Toen zij weer naar huis wil den terugkeren, kwamen zij tot de ontdekking, dat uit de rij- wieltassen hun meegebracht proviand benevens een porte feuille was ontvreemd. In deze portefeuille zat behalve identi- titeitspapieren van zekere Van S. uit Gent, Belgisch- en enig Nederlands geld, ook een klei nere portefeuille. Zij deden van deze diefstal aangifte bij de politie, die thans een onderzoek instelt. In de loop van Maandag werd de kleine portefeuille door een meisje nabij de bedoelde bunker gevonden en bij de politie gede poneerd. Concert „Harmonie". Ter gelegenheid van de jaar dag van H.M. de Koningin werd Maandagavond door de „Har monie Terneuzen" op de Markt een concert gegeven, dat door 'n talrijk publiek met aandacht wend gevolgd. Na afloop werd tot grote vreugde van de jeugd nog een kleine muzikale wande ling door de stad gemaakt. Benoemd. Aan de Openbare Lagere School A alhier is met ingang van 1 Ju ni a.s, benoemd de heer A. Brak. man thans: onidlerwjjzer aan 'de Openbare Lagere School te Uzen. dijke. Onder zeer grote belangstel ling heeft de Terneuzense voet balvereniging gisteravond gere cipieerd ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. Niet minder dan 17 bloemenmanden fleurden de bovenzaal van het clublokaal op, toen de voorzitter de vertegenwoordigers van ve lerlei sportverenigingen verwei- nieuws in dit nummer. Reiter bracht me Erna's eis over: zij stond er op, mij te trouwen. Ik had haar to.t de tingeltangels van Sankt Pauli doen afzakken. Ik zou haar opnieuw verheffen. De advocaat voegde er aan toe, dat hij me verstandig genoeg achtte om door de zure appel heen te bij ten; het was minder erg dan een respectabel aantal jaren in een gevangeniscel te slijten. Hij had nog een geruststellende verzeke ring: Erna dacht er niet aan, mijn vrouw te blijven, zelfs niet in naam. Zij wilde ziidh alleen gerehabiliteerd zien, we zouden ieder onze weg gaan en na een half jaar kreeg ik mijn vrijheid terug als Ük toestemde in een jaarlijkse alimentatie- van zes dui zend mark. Zei lik in de loop van mijn verhaal niet terecht, dat Erna Klemper haar kaarten han dig weet te schudden?" komde. Aanwezig waren o.m. deputaties van de K.N.V.B. afd. Zeeland, de Voetbalver. „Axel", de V.V. „Hulst", de Z. V. T. M., de Wielerclub „Terneuzen," de Ten nisclub „Animo", de „Zeeuwse Roeivereniging", de „Politie- Sportvereniging''', V.V.V. „Ter neuzen", de Scheidsrechtersver. „Oost Zeeuws-Vlaanderen", de Sociëteit „Harmonie", de Visclub „Ontspanning na Inspanning," de „Harmonie Terneuzen", de Vereniging voor de Handel drijvende Middenstand „Terneu zen Klimop", de V. V. „Koe wacht", de Biljartclub „Krijt op Tijd," en de Terneuzense Sup portersvereniging. Verder was het College van B. en W. vertegenwoordigd,ter wijl wij onder de aanwezigen de Consul van de K. N. V. B., de heer P. de Doelder, opmerkten. Door de Visclub „Ontspanning na Inspanning" werd een fraaie vis-mascotte aangeboden, die I het eerste elftal in de promo tiewedstrijden aan de overwin ning moet helpen. Gelukwensen werden uitge sproken door de heer M. de Vos namens B. en W., door de heer F. Lensen namens de Afd. Zee land van de K. N. V.B., en voorts door een vertegenwoordiger van de Voetbalvereniging „Axel." Te ongeveer half negen bracht de „Harmonie Terneuzen" de gebruikelijke serenade, die uiter aard veel belangstellenden op de been bracht. Hierbij werd o. m. een tweetal coupletten van het „Kampioenslied", vervaar digd door de heer Bram Bliek, ten gehore gebracht, die loor de talrijke aanwezigen werden medegezongen. Hierna volgde een zeer druk bezochte feestavond, die met een geanimeerd bal werd beslo ten. De „Walvisch" wordt gelicht. Na een ingesteld onderzoek op de plaats waar Zondagmorgen de sleepboot „Walvisch" gezon ken is, werd gisteren een onder. Er viel een stilte. Kretschmer had het asbakje met zijn grote hand omvait, schoof het mecha nisch heen en weer. Von Dernberg overdacht, hoeveel gelijkenis er bestond tussen Erna Klemper en Iris Rosmüller; hoe hij alle reden had dankbaar te zijn, dat hem tijdig de ogen waren geopend. Toen de stilte te lang aanhield, te drukkend werd, zei hij: „Om in krantensfeer tc blijven: je feuilleton is niet uit. Of er „wordt vervolgd" dan wel „slot volgt" onder behoort te staan, v/eet ik niet, maar er moet nog iets komen." „Sommige verhalen eindigen abrupt, zo ook het mijne. Je dient het slot tussen de regels door te lezen." Kretschmer schokschou derde. „Ik trouwde Erna Klemper pro forma en betaa.lde haar de ali mentatie waartoe Ik werd veroor deeld zes duizend mark." „Neen!" wierp Von Dernberg tegen. „Dat is een te wrange aar digheid!" „Noem 't een wrange waarheid. De Hamburgse advocaat had ge lijk: Ik zou een heel wat zwaarder pijp te roken krijgen als de justi tie wist waar ik me aan schuldig heb gemaakt. Ik droeg kennis van een strafbaar feit niet meer of minder dan moord met voorbe dachte rade en hield die ken nis onder me. Zodoende werd ik Erna's medeplichtige na het mis drijf. Ik mag nog van geluk spre ken. Wanneer die advocaat Erna niet had getrouwd, was ik voort durend aan chantage blootgesteld Nu kost het me wel jaarlijks een lieve duit, maar ik heb de zeker heid, dat hij zwijgt." (Wordt vervolgd.) De Afdeling Terneuzen van de Partij van de Arbeid en de Tem. Bestuurdersbond organiseerden Maandag traditiegetrouw een groot opgezet Meifeest in het Concertgebouw. "s Middags was er een kinder, bijeenkomst met meiboom, en bioemendansen, terwijl de A.J.C. een schets uit A. de Jongs „Bul. ietje en Boonestaak" opvoerden. Een poppenkast hield er vervol gens uitbundig .de stemming in en aan het eind van de geslaagde middag togen de kinderen met ge. vulde handen huiswaarts. De avondvergadering was door meer dan 400 belangstellenden bezocht. Het Meispel „De eerste dag van Mei" oogstte veel bijval. Het programma werd aange vuld met liederen van de zang. vereniging „Arbeid Adelt". De secretaris van het N.V.V., de heer Korte jr. uit Amsterdam, sprak een hooggestemde Meirede uit, die evenals de gehele Mei. viering in het teken stond van de dit jaar gestelde leuze: „Met een werkend Nederland voor een ver enigd Europa". 60 Jaar getrouwd. Te St. Kruis herdacht Maandag het echtpaar P. F. Snouwaert— Buyck de dag, waarop het 60 jaar geleden in de echt werd verbon den. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Zij zijn respectievelijk 88 en '85 jaar oud. Het heugelijke feit zal pas over enkele dagen gevierd worden. AXEL. De viering van H. Ms. Geboortedag. Maapdag I Mei was ditmaal de datum die in het teken van de gebootedag van H. M. onze ge- geboortedag van H. M. onze ge. Van zeer vele particuliere en alle openbare gebouwen wapper den onze nationale kleuren. De straten vertoonden door het bijzondere vrijaf op de scholen reeds des morgens, maar vooral in de namiddag een kleurig en fleurig aanzien. De jubelende kin derscharen onzer fröbelscholen trokken weer aoor de hoofdstraten. Het was één gewriemel van rood- wit-blauw en oranje en zo werd er een ongedwongen en toch spontane, feestvreugde vaardig over het van ouds zo Oranje-ge zinde AxeL Des avonds concerteerden ach tereenvolgens „Hosanna" e" „Concordia". Aanvankelijk was het tamelijk rumoerig en mede daardoor kwam het iconcert van „Hosanna" minder tot zijn recht. De sfeer was tijdens het con cert van „Concordia" veel ver beterd en deze vereniging toonde in een wel gearrangeerd pro gramma een sprekend bewijs van geavanceerde studie in de achter ons liggende maanden. Voor het a.s. muziekconcours in Nieuwvliet hield dit concert o.i. wel enige be lofte in. Het was een mooie avond als besluit van deze Koninginne dag. Blijde thuiskomst. De soldaten G. Braoke, C. de Ruisseher en Van der Broeke, al. len uit Biervliet kwamen gedrie. en behouden in Biervliet aan. Buren-handen versierden de wo_ ningen, er werden vele geschen, ken aangeboden. De Kon. Harmonie liet zich ook niet onbetuigd en bracht 's avonds een serenade. Daar de ouders van C. de Ruisseher nog een zoon in Indonesië hebben is de serenade voor Cor uitgesteld, tot dat ook de andere zoon behouden zal zijn teruggekeerd. De Kon. Harmonie. Ter gelegenheid van de verjaar, dag van H. M. Koningin Juliana gaf de Kon. Harmonie van Bier vliet een concert op de Markt, dat met het Wilhelmus besloten werd. BRUINISSE Mensenredders gedeco reerd. In tegenwoordigheid van het Gemeentebestuur en de famlliele. den van de bemanning zijn op het Gemeentehuis te Bruinisse deco raties uitgereikt aan de beman, ming van het motorschip „Rika Bru 19, die in December 1949 het motorschip „Res Nova" dat op de Grevelingen in nood ver. keerde, oppikte en veilig in de vluchthaven te Bruinisse binnen bracht ZALMHi RUNDEE SALAMI KALFST CORNED BEAF (in blik) SMEERLEVERWORST 200 gr- 18 ct. p. ona Vergeet ook niet 'n lekker stukje VOLVETTE KAAS mee te nemen. Alle soorten en sterk verlaagde prijzen. Vanaf 23 cent per ons. 1.56 p. blik 18 ct. de Margarine die de juiste hoeveelheid vitaminen A en D bevat. Het staat op het pakje. U keurt deze Margarine geblinddoekt en U wilt nooit andere meer! Noordstraat 21 - Telefoon 2361 lillllilllllllilllllllllllJlilllllllllllilllllll'llllliilO TERNEUZEN lé vütd* él li/af 2C Nóordstraat 9. 1213 uur: Sas van Gent, Hotel „Rotterdam Westkade 69. 14iG uur: Terneuzen, notel „Des Pays-Bas'. 17—18 uur: St. Jansteen, Café J. de Guchteneire. 19—21 uur: Hulst, „De Dubbele Arend", (P. de Bruin), Korte Nieuwstraat 13. R.I-T., Clacs de Vrieselaan 21, ROTTERDAM

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2