Prins Bernhard UIT HET PARLEMENT deV.S aoens in New York aangekomen De 1 Mei-viering te Brussel Koninginnedag Britse Regering FELICITATIE VAN TRUMAN Tweede Kamer VERKLARING VAN GENERAAL KENNY ontsnapt ternauwernood aan nederlaag BESCHERMING VAN AMBON GEVRAAGD WEERSVERWACHTING. v.m. n.m. Breskens 2.54 3.24 Terneuzen 3.29 3.59 Hansweert 4.09 4.39 Walsoorden 4.19 4.49 lelost TER VAN NE. rine Mr W. F. en naar aanlei- lanse wapenen, iWACHTING. Frank ering bij Abonnement: Temeuzen Directeur -Hoof dr e dacteur - I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel; 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3.90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummera 6 cent. DE VRIJ LWOENSDAG 3 MEI 1950 6e Jaargang No. 1413 Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie f IfiO Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel me«r 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dea namiddags 2 uur. Reeds drie kwartier vóór het vertrek van de Constellation Enschede'' arriveerden Maandag H. M. de Koningin en de Prins op Schiphol en Zij begaven zich on middellijk naar het intercontinen tale passagiersrestaurant. „Gaan we weer samen?" vroeg de Prins aan gezagvoerder Van Rees, die hem in het restaurant begroette. Gezagvoerder Van Rees is overigens niet de enige die reeds Presidient Truman heeft op 30 April de volgende boodschap aan Koningin Juliana gezonden: ,,Met groot genoegen doe ik Uwe Majesteit en het Nederland se volk de hartelijke groeten en goede wensen toekomen van het volk der Verenigde Staten ter gelegenheid van Uw verjaardag." als van ouds in Amsterdam. De viering van „Koninginnc dag" in Amsterdam had veel van het vooroorlogse karakter van deze feestdag herwonnen. Vooral in de avonduren, met de dam al° centrum, was het ouderwets ge. zellig in d'e s'ad. Rond het mid denterrein van een kring vaii kraampjes, di« met hun stsrxe gaslampen de duisternis verjoe. gen. De Amsterdamse politie, muziek kapel blies een taptoe en ook andere orkesten maakten mu ziek. Onderwijl knalden de voet. zoekers en die gillende keuken, meiden en scho en rode, gele, grond en oranje vuurpijlen de fucht in. Duizenden jongens en meisjes, mannen en vrouwen, vierden op het oude plein hun feest de drukte was zo groot dat het verkeer slechts met moeite zijn weg kon vervolgen. De stad was al vroeg in feest tooi. Aangelokt door het mooie weer, bleven de Amsterdammers voor zover vrij niet thuis zitten en getooid met Oranje zocht men elkanders gezelschap. Overal werd1 druk gevlagd., In het Olympisch Stadion had s' mid. dags de vereniging vöor verede. ling van het volksvermaak voor een bonte feestmiddag gezorgd. Bovendien waren er vele buurt- feesrten. verscheidene malen met de Prins heeft samengevlogen. Steward Wolders mag -gevoegelijk het praedicaat „Hofs-teward" dragen, want hij vloog reeds driemaal met de Pins, enige rnalen met de Ko ningin. met Koning Leopold en de Sjah van Perzië. De Koningin en de Prins onder hielden ziicih voor het vertrek nog geruime tijd met het hoofd van de E.C.iA.-missie in Nederland de heer Clarence Hunter en de Ame rikaanse ambassadeur Selden Chapin. Ook generaal Kruis was bij 't vertrek aanwezig en burge meester Jansonius van Hoofddorp, ender welke gemeente Schiphol valt, was voor deze gelegenheid naar de Amsterdamse luchthaven gekomen. Kort na half tien begaf de Prins zich naar de „Enschede". Op het platform nam hij afscheid van H. M. de Koningin en bleef daarna nog engie tijd in de ingang staan om een afscheidsgroet aan Zijn Gemalin te zwaaien. De Prins wees de Koningin nog precies wel ke plaats hdji in het toestel had en daarna sloeg gezagvoerder Van Rees de motoren aan eri taxide naar de startbaan. Nog even wachtte H. M. de Ko ningin tot het toestel zich van de baan had losgemaakt. Daarna begaf Zij zich per auto terug naar Soeatdijk. Prins Bernhard is om 11.25 uur plaatselijke tijd op Idlewild, het vliegveld van New-York, aangekomen. Prins Bernhard verklaarde tegenover journalisten: „Ik hoop en ik geloof, dat dit ook het geval zal zijn dat de Holland-Fair (in Chicago Red.) het Amerikaanse publiek een beeld zal geven van wat wij te verkopen hebben en ik (hoop, dat de tentoonstelling een succes zal worden". De Prins zeide ongeveer 14 dagen in het land te zullen verblijven. Prins Bernhard werd op het vliegveld begroet door de Ne derlandse consul-generaal in New-York, Cnoop Koopmans. Z. K. H. Prins Bernhard zal heden in New York tegenwoordig zijn bij een cocktailpartij, die door de K.L.M. wordt aangeboden. Op aezo bijeenkomst zullen directeu ren van Amerikaanse luchtvaart maatschappijen eveneens! aanwe. zig zijn. reeds zo ver gegaan, dat zij een jaar voor de aanval hebben vast. gesteld)". De internationale toestand was 4 hans zó geladen, dat „elk mo. ment een oorlog zou kunnen ontbranden ten gevolge van „een diplomatieke blunder". Generaal Kenny is niet van mening dat de Russen militair al zo sterk zijn dat zij vrij zeker van een overwinning kunnen zijn. Zij zullen, zo meent hij, him best doeri deze positie zo snel moge lijk te bereiken. Het eerste doel bij een aanval zou de Ver. Staten zijn. Rusland had thans het grootste landleger, de grootste onderzeevloot en meer vliegtuigen dan Amerika. „Over niet al te lange tijd zul len de B.29 bommenwerpers, die thans in massa worden gemaakt in Rusland, veroudterd zijn. Ik vraag mij af, of de Russen het zover zullen laten komen zonder ze te gebruiken", aldus de gene raal. SUIKER EN MARGARINE Geen minimumprijzen. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten geen gevolg te ge. ven aan het verztoek van de be. langhebbende detailhandel mini mum kleinhandelsprijzen voor suiker en margarine vast te stel len. De economische raad heeft des. gevraagd een uitvoerig advies opgesteld. Na ampele overwegin gen, waarbij in ruime mate aan. dacht is geschonken aan zowel hot algemeen belang, als aan de belangen van de be'rokken groe. pén van het bedrijfsleven, heeft do economische raad geadviseerd geen gevolg te geven aan het ver zoek van de detailhandel. Slechts indien een bepaalde branche in haai- geheel in een noodsituatie zou dreigen te geraken kan hierin aanleiding worden gevonden de onderhavige materie alsnog te be zien. Van een zodanige situatie is naar de mening van de econo mische raad en van de Minister var. Landbouw geen sprake. Interpellatie. De Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag bij de aanvang harer vergadering besloten aan de agenda toe te voegen de in terpellatie-Van de Wetering (toeslag op Indische pensioe nen); -Nederhorst (bestrijding der werkloosheid) en -Gortzak (stijgende aardappelprijzen). Belastingherziening. Vervolgens hervatte de Mi nister van Financiën, de heer LIEFTINCK, zijn Vrijdag afge broken rede. Hij is het niet eens met de heer Hoogcarspel, die bezuiniging op het militaire apparaat had bepleit. Spr. herinnert aan het spreek woord: „Als de vos de pas sie preekt, boer, pas op je kippen". Koningin bezoekt „De Keukenhof" Tot grote verrassing van de bezoekers van de bloementen toonstelling „De Keukenhof" in Lisse stopten gisterenmiddag om kwart over drie plotseling enke le hofauto's voor de ingang en bracht H.M. Koningin -Juliana met de Prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet een officieus bezoek aan de lusttuin. De Koningin werd begroet door de heer T. van Waveren, voorzitter, en de heer J. W. A. Ie Feber, loco-burgemeester van Lisse. Tot het gevolg van Hare Majesteit behoorden mevrouw Pennink, mevrouw Smitt-Avis, secretaresse van de Koningin, en Baron van Heeckeren van Molecaten. Ruim een uur hebben de Ho ge Gasten in de tuin rondge wandeld, waarbij zij door be stuursleden van „De Keuken hof" werden voorgelicht. De Koningin en de Prinsesjes Waren opgetogen over de tulp gewassen. De laatsten hielden niet op met vragen te stellen en opgewonden hun bewondering voor de bloemen te uiten. Na afloop van de rondgang werd de thee in een aparte kamer in het restaurant geserveerd. De heer van Waveren bood de Ko ningin een speciaal vervaardig de vaas van Leerdamglas aan, voorzien van gravures, die be trekking hebben op de Keuken hof. De vaas was gevuld met een groot bouquet Darwinpar- kieten, een bijzonder soort tulpen. Nadat Hare Majesteit, die ge kleed was in een grijze mantel met een zomers wit hoedje, nogmaals haar grote voldoe ning over het bezoek had geuit, keerde zij tegen kwart voor vijf naar paleis Soestdijk terug. Generaal George Kenny, tijdens de oorlog geallieerd bevelhebber der geallieerde strijdkrachten In de Stille Oceaan, heeft in een toe. spraak te Wichita (Kansas) ver klaard van oordeel te zijn, diat er oorlog met de Sowjet-Unie zal komen „met Rusland als aanval. Ier". De Russische leiders, aldus Ge neraal Kenny, „zijn mogelijk De Katholieke Burgemeester van de voorstad van Brussel, waarin het Noordelijk station is gelegen, had de Socialistische op. tocht die was aangekondigd als een demonstratie legen de terugkeer van Koning Leopold op de Belgische Troon verboden. Bij de grens van deze voorstad waren prikkeldraadversperringen opgericht, waarbij 300 gendarmes, met stalen helmen en de bajonet op het geweer, gereed stonden om het verbod van de Burge. meester te doen naleven. Toen dte onder leiding van Paul Henri Spaak staande Socialisti sche demonstranten, toch naar „Gare du Nord" trokken, stelden gendarmes te voet zich in twee gelederen voor de versperringen op. Achter hen bevonden zich 100 bereden gendarmes, met gevelde sabel, terwijl daarachter, als der de linie, zes brandweerlieden van het leger gereed stonden om, zo nodig, de politieke nartstochten met water tot bedaren te bren. gen. Daarop klom Spaak op de kap van een auto! waarop een luid spreker was aangebracht en die juist buiten de verboden zone was geparkeerd. De menigte bleef opdringen in de richting van de prikkeldraadversperringen. Er waren kreten gehoord als „S.S.", ..treedt af" en „Leopold moet hangen". Toen er 6 uren waren verstre. ken, verdrongen de demonstran. ten zich nog steeds voor de ver sperringen, de gendarmes begon, nen nu geleidelijk terug te trex. ken, terwijl de versperringen wer den opgeruimd. De Socialistische betogers ver. zamelden zich daarop op het plein voor Brussels Noordelijke station, waar zij een geïmproviseerde bij. eenkomst hielden. Een der spre kers verklaarde: „Wij hebben de slag gewonnen1". De Britse regering is Maan, dagavond bij een 'onverwachte stemming in het Lagerhuis ter. nauwemood aan een nederlaag ontsnapt. De stem van de Spea. ker (Voorzitter van het Huis) gaf de doorslag. De stemverhouding bij de stem. ming, die door de Conservatieven was afgedwongen, was voordat de Speaker *zijn stem uitbracht, 278 tegen 278. De Conservatieven critiseerden de Regering wegens beweerde discriminatie ten op. zicihte van de diensten voor het wegverkeer, welke niet genatio naliseerd zijn. Men gelooft, dat,, zelfs indien de Regering was verslagen, zij de stemming niet als een mQtae van wantrouwen, welke haar aftreden met zich mee zou hebben ge bracht, zou hebben beschouwd. Volgens traditie stemt de Speaker altijd zo, teneinde een verdere bespreking van het on derwerp mogelijk te maken. De plaats vervangende Speaker James Milner (labour), presideer de de vergadering ter vervanging van majoor Clifton_Brown (con. servatief), die in zijn ambtsuit oefening volgens traditie partij, loos is. De stemmen staakten voor het laatst in het Lagerhuis in 1939. Amerikaans commentaar op de 1 Mei-viering te Berlijn en in W.-Duits land. Functionarissen van het Ame rik&anse Ministerie van Buiten landse Zaken gaven uiting aan hun voldoening, dat de viering van de 1 Mei-dag te Berlijn en in West.Duitsland zondier ernstige wanordelijkheden is verlopen. Zij waren geneigd dit als een goed voorteken te beschouwen met betrekking tot de demon, stratie, welke de (onder commu nistische leiding staande) Vrije Duitse jeugdbeweging, 26 Mei t<-' Berlijn wil houden. Men is te Washington van me ning dat de krachtige voorzorgs. maatregelen der geallieerde be- zettingsautoriteiten in sterke ma. te hebben bijgedragen tot het vreedzame verloop der 1 Mei. demonstraties in West-Duits, land. Dr J. P. Nikijuluw, voorzitter van de organisatie van personen uit de Zuid-Molukken in Neder land en de heer E. A. Kaijadoe, vice-vooraitter van deze organi satie, hebben in een schrijven aan de minister president, Dr W. Drees, aan de regering het verzoek gericht Ambon te willen beschermen tegen gewapend ge weld, uithongering en andere dwangmiddelen, waarmede de R. I. S. verdere schendingen van de R.T.C.-accoorden zou kun nen willen doorvoeren en om Ambon te steunen in zijn strijd voor de vrijheid en voor zijn be staan. Het betoog berust o.a. op de Hij gaat de verschillende suggesties voor bezuiniging na, opmerkend, dat geen bruikbare maatregelen zijn gegeven. De mensen zullen z.i. harder moe ten werken en meer sparen. Vooral geldt dit voor hen die nog niet genoeg werken en niet genoeg sparen. De overheid moet het voorbeeld geven door opvoering der efficiency in het overheidsapparaat, inkrimping van taken, waar dat zonder schade mogelijk is en het uit bannen van alles wat naar luxe zweemt. Ook met het oog op de bevolkingsaanwas moet het volksinkomen blijven stij gen om de sociale voorzieningen in stand te houden. De financiële gevolgen van de geleidelijke afschaffing der on dernemingsbelasting zullen niet alleen op korte, maar ook op lange termijn merkbaar zijn. Spr. betoogt, dat er geen reden voor optimisme is ten aanzien van het budgetaire evenwicht. Handhaving van het monetaire evenwicht zal de bijzondere aandacht vereisen. De Kamer kan voor het groot ste deel met een geleidelijke afschaffing van de onder nemingsbelasting accoord gaan. Gestreefd, wordt naar een doelmatig evenwicht tussen particuliere en overheidsinves teringen. Er is nauwkeurig af gewogen, wat wel en wat niet gedaan kan worden. De belastingpolitiek, sinds de bevrijding gevoerd, is meer so ciaal ïeweest dan ooit in de ge- schieaenls. Opgemerkt is, dat het geheel van concessies van weinig bete kenis is ter verbetering van de positie van de naamloze ven nootschappen. De Minister is het met die opvatting niet eens. Bij de replieken merkt de heer Van de Wetering (C.H.) op, dat de belastingverlaging onvoldoende is om de industria lisatie te bevorderen en de werkloosheid te bestrijden. De heer RITMEESTER (VVD), geeft te kennen, dat wij lang zamerhand in de richting van een bezuinigingscommissie moe ten gaan. Het is allereerst de taak der regering om na te gaan waar bezuinigd kan wor den Hierna worden de artikelen van het ontwerp Belastingherziening 1950 behandeld. De heer C. van den HEUVEL (AJR.) licht een amendement toe, waardoor bepaald wordt, dat veranderingen in de waarde van zaken, die in de boekhou ding zijn opgenomen zonder tot het bedrijf of bedrijfsvermogen te behoren, geen invloed op de winst hebben. De MINISTER heeft bezwaar tegen het amendement, doch, geeft te kennen, dat gehan deld zal worden in de geest als door de heer Van den Heuvel bedoeld. Nadat de voorsbeller het na der heeft verdedigd, betoogt de heer HOFSTRA (Arb.), dat het amendement overbodig is. De MINISTER zet nog uiteen, dat de zaak al geregeld is. De heer C. van den HEUVEL (A.R.) trekt daarop zijn amen dement in. i Voorts verdedigt de heer C. van den Heuvel (A.R.) 'n amen dement, ten doel hebbende de terugwerkende kracht van een belasting voor de stille reser ves te beperken tot winsten ont staan na het tot standkomen van deze wet. Voorgesteld was om in het be sluit op de inkomstenbelasting 1941 o.m. het volgende te bepa len: „De jaarlijkse winst wordt bepaald volgens goed koop- mansgebruik, met inachtneming van een bestendige gedragslijn, welke onafhankelijk is van de vermoedelijke uitkomst". De heer LUCAS (K.V.P.) had een amendement ingediend om hieraan toe te voegen: „en wel ke gewijzigd kan worden, indien goed koopmansgebruik dat toe- laat". De heer RITMEESTER (V.V. D.) maakt bezwaar tegen het artikel zelf; door de regeling der afrekening bij overlijden vreest spr. liquidatie van vele firma's. De notarissen verzetten zich ook tegen dit artikel. De heer HOFSTRA (Arb.) heeft bezwaren tegen het arti kel. De MINISTER verklaart huiverig te zijn voor het amen dement Lucas. Hij zou zich wel kunnen verenigen met de door de heer Hofstra bedoelde om schrijving, welke meer in de geest is van de opvatting van de Hoge Raad. Tegen zes uur wordt de ver gadering geschorst. volgende overwegingen: medegedeeld door het K.N.M.I. dat Nederland bezig is te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot -avond. Later opklaringen. Zwaar bewolkt met des och tends nog een enkele bui, des middags gevolgd door opklarin gen. Meest matige wind tussen West en Noord-West. Dezelfde of iets lagere temperaturen dan gisteren. HOOGWATER. DONDERDAG 4 MEI. ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 4 5.06 20.09 dat Nederland bezig is om uit voering te geven aan overeen komsten, welke ter ronde tafel conferentie werden bereikt, dat het lot van Ambon als on. derdeel van Oost-Indonesië me de door die accoorden is be paald, waarbij het volk van Am- bon zich het recht op zelfbe schikking zag verzekerd voor eerst door de overeengekomen federatieve opbouw van de Ver enigde Staten van Indonesië (charter van souvereiniteits- overdracht) dat in strijd met de gesloten accoorden achtereenvolgens alle deelstaten door infiltratie, inti midatie en gewelddadige acties zijn ingelijfd bij de Republiek Indonesia, dan wel zijn ont wricht en ondermijnd teneinde deze staten voor zodanige inlij- 5.48 ving rijp te maken. Te ruim acht uur wordt de vergadering hervat. De heer C. van den HEUVEL (A.R.) vraagt de Minister een nadere verklaring omtrent de onaanvaardbaarverklaring van zijn amendement. De heer LUCAS (K.V.P.) ver dedigt zijn amendement en ad viseert de Minister het over te nemen. D heer HOFSTRA (Arb.) be pleit nader in de door de heer Lucas voorgestelde toevoeging, luidende „en welke gewijzigd kan worden indien goed koop mansgebruik dat toelaat" te le zen: „indien bijzondere omstan digheden dit rechtvaardigen". De heer HOOGCARSPEL (C. P.N.) heeft bezwaren tegen de amendementen-Lucas en -Van den Heuvel. HOFSTRA (Arb.) De heer uuiu..." De MINISTER merkt op, dat dient hierop een subamende. de heer Ritmeester op bezuini- ment in op het amendement- ging aandringt, terwijl geest- Lucas, in de hiervoor aangege- verwanten meer uitgegeven wil- I ven geest. 1t*r« «ft». /Ir» Vioor "PTT1- r\ TT"V len zien. Wanneer de heer RIT MEESTER voorbeelden daarover vraagt, herinnert de MINISTER er aan, dat Prof. Molenaar ge pleit heeft voor premievrij staatspensioen. O.m. geeft spr. nog te kennen, dat deze belastingontwerpen een weerspiegeling zijn van de politieke opvatting van het ka binet als geheel. De Kamer moet beseffen, dat uit budgetair oogpunt bepaalde grenzen in het oog moeten worden gehou den. De Minister deelt mede, dat de Kamer binnen en kele dagen voorstellen in zake pensioentoeslagen zul len bereiken. Hiermede zal 10 tot 20 millioen ge moeid zijn. De MINISTER acht de beste oplossing intrekking van amen dement en subamendement. Hij handhaaft zijn bezwaren tegen het amendement-Van den Heu vel. Hij acht het staatsrechtelijk volkomen juist, dat dit amende ment onaanvaardbaar wordt verklaard. Het gevolg zou kun nen zijn schorsing der beraad slagingen en eventueel intrek king van het wetsontwerp. De heer Van den HEUVEL (A.R.) trekt zijn amendement daarop in. De MINISTER geeft nog te kennen, dat wijziging van het woord „toelaat" in „vereist" in het amendement-Lucas, het hem gemakkelijker zou maken welwillend te staan tegenover het amendement. De stemming wordt uitgesteld ot Woensdagmiddag. es: 5 regels 06 efe-f 0 ct.; minimam yw r nummer Bartss 's namiddags DELPHIA. ke medewerking n van zo groot fabrikant en de die Nederland ;len uitvoeren. et zich een eer re- te werken met an- gen tot het berei- loel van een invoer oen dollars. het vertrouwen Holland Fair te a de toeneming ort zal bevorde- t deze eens zal dat Nederland dingen kan ver- alleen maar haring en kaas mij, dit is voor nog steeds een aldus de heer je. Deze citeer- ïitlating van een een zeer grool sbedrijf, dat Eu- e whisky, par- >embollen niets Jen, dat niet in le Staten sneller kostbaar ge- kunnen worden. tevens op, dat Regeringsbureaux, iterie van Handel begrip toonden dzakelijkheid van lingsverkeer, maar ld neemt geen or- ■lijft sceptisch. De in volgens de pre mier slechts over- en door een hoog- ;a)tie, prima ver etikettering. Om p de Amerikaanse nen werken, moe- rlandse producen- an de eisen van 'n ïoger niveau dan land en daarvoor rerk verzet moeten 1 zakenlieden en autoriteiten was Jaruch, de vroege- se Ambassadeur in de maaltijd aan- il zelf het leeuwen, en leveren en zal iten getroosten, wil lige prooi voor sen ssor zijn. zjjn wij verschut imerikaanse volk s deze hulp waa-r- aten wij van onze geven om offers >r de opbouw van sfensieapparaat ter Ji de Westerse be- in onze vrijheid. loor het K.N.M.L lig van Zaterdag- vond. lijk regen. gemeen veel be- de meeste plaat regen of motre- tot matige wind tussen Zuid en ;re temperaturen WATER. lG, 7 MEI. ObUUUlUIlOtin^Ldl O, licuueu Z.AW1 een bijeenkomst „Door en dcor ontevreden" beklaagd over een brief van Minister „President Att- lee, waarin deze hun protest, dat discriminatie werd, toegepast bij de loonstop van ambtenaren, van de hand wees en verklaarde, dat het de ambtenaren vrij stond met hun looneisen in beroep te gaan. De ambtenaren willen een onder houd met Attlee aanvragen. Met het Internationale Hof heeft hij het probleem besproken, dat is ontstaan tengevolg j van de devaluatie van de Nederlandse valuta. Hij weet nog niet of hjj een onderhoud met Stalln zal heb ben. Met de regering der Sowjet- Unie heeft hij nog geen contact gehad. Moeilijkheden met devie zen of grensoverschrijding met be trekking tot zjjn reis naar Mos- ist?ueiiaiiUHe verus-img van znjn levensbeschrijving. Deze biogra fie werd geschreven door Hans Amundsen en uit het Noors in het Nederlands vertaald door de di recteur van het Nederland-Noord- Europa Instituut, de heer H. D. Baars. De heer Baars overhan digde een exemplaar van de ver taling aan de heer Lie, die op zijn beurt een opdracht schreef in het exemplaar van de heer Baars. maakt het volgende bekend: Wegens de beperkte ruimte, welke by de leningwet 1946 ge geven machtiging tot het aan gaan van geldleningen nog bood, was het niet toegestaan op de 3% 99, Nederlandse Staatslening 1950 in te schrjjven ten laste van de 3 voorinschrijf-rekening. Nu de leningwet 1949 voorziet in een nieuwe machtiging tot het «i-jarige lening, ue modali teiten van deze lening zijn gelijk aan die der 3)4 %i Nederlandse Staatslening I960. De notering ter beurze, alsmede de dooreen- leverbaarheid van de schuldbewij zen van deze lening 1950 eerste uitgifte, zal worden beverderd. De houders van een 3 voor- inschrijf rekening dienen hun op gave rechtstreeks in te dienen bij het Ministerie van Financiën. ue uag, waarop wij onze «oden uit oorlog en bezetting herden ken. Het lossen der wapenen is vlot geschied. Dit is een bewijs, dat het Nederlandse volk beseft waar zijn belangen liggen. Nieuwe wapenzendingen zullen vojgren, maar hiermee is hat j yraag"stiKk nog" niet opgelost. MAANDAG, Breskens Terneuzen Hansweerfc Walsoorden v.m. 5.34 6.09 6.49 6.59 8 MEI. 6.32 7.07 7.47 7.57 n.m. 5.59 6.34 7.14 7.24 6.59 .734 8.14 8.24 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. 7 5.00 20.14 8 4.58 SO.15 9 4.57 20.17 Opk. Ond. 2.04 90S 2.32 10.32 2.51 11.55

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1