BINNENLANDS NIEUWS SIM deV.S UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS ».ii rapens Wat brengt de Radiel Markt-perikelen Ie Axel l« vcrliorgeii TERNEUZEN Nieuwe zaken. DUIVENSPORT PAMFLETTENREGEN BOVEN OOST-BERLIJN STRIJD IN ZOELOELAND. BILJARTEN. De Ruijter Europees kam pioen groot biljart libre. MIJN ONTPLOFT. lelost TER VAN NE. fine Mr W. F. en naar aanlei- lanse wapenen, ÏWACHTING. Het zal niet dikwijls voorko men, dat de eigenaar van een winkelpand bij de opening van zijn zaak, zich in de handen wrijft als die openingsdag zich kenmerkt door felle regenvla gen. En toch was dit Zaterdag j.l. het geval toen de Firma I. Scheele en Zonen, in het pand Noordstraat 24, op de hoek van de Noordstraat en Lange Kerk straat, ondanks dit slechte weer vanaf de opening tot hét slui tingsuur practisch tijd tekort had om zijn clientèle te bedie nen, want juist nu had men be hoefte aan een bescherming te gen de regenvlagen, en de heren Scheele hadden natuurlijk ge zorgd dat zij hiervan een kern collectie in alle prijsklassen voorradig had voor jong en oud. Elegante tompouces voor de da mes en de stevige herenpara- pluies met de nieuwste snufjes van de Parijse mode op dit ge bied vormden uit de aard der zaak het motief der helder ver lichte étalages. De winkelruimte in het be kende pand is uitgebreid gewor den en dit alles is, wel een bij zonderheid, door de eigenaars geheel zelf uitgevoerd. Zakenrelaties hadden gezorgd voor de gebruikelijke bloemen, en zo bood het geheel een fees telijke aanblik. Ook voor de Banketbakkerij J. Bonte-van Mossevelde was 't Zaterdag een bijzondere dag, toen zij haar derde zaak te Ter- neuzen, in de Noordstraat 73 opende. Voor deze feestelijke gelegen heid had zij voor haar clëntèle in alle drie haar zaken als at- WOENSDAG 3 MET HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9 00 Voor de zieken; 9.30 Waterstandlen9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Pi?no; 11.20 Herh. familiecompetitie; 12.00 Or kest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Amusementsmuziek; 13.00 Nws.; 13.15 Zang; 1345 Gram.; 14.40 Kwintet; 15.00 Orkest; 15.45 Kwartet; 16.15 Voor de jeugd, 17.30 Causerie; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Orkest; 18.30 Radio volksuniversiteit; 19.00 Nieuws; 19.15 BoekDespreking, 19.30 Sport; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar famdMecömpeütie; 20.15 Een gro te vraag; 21.15 Orkest; 22.00 Gram.- 22.10 Harpensem'ole; 22.80 Vocaal kwartet; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws.; 23.15 Kerkliederen; 23.45 Graan. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Rubriek Voor de vrouw; 11.00 Radio volksuniversiteit; 11.30 Gram 12.00 Orgel; 12.30 Mede delingen; 12.38 Piano; 12.55 Ka lender; 13.00 Nieuws; 13.15 Dans muziek; 13.45 Gram.; 14.15 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor d!e jeugd; 17.30 Or kest; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara- tractie niet alleen een speciale reclame-aanbieding, maar iede re 10e klant, die een van haar winkels binnen trad, ontving als geschenk een half pond van het alom bekende speculaas. Het spreekt van zelf, dat de heer Bonte gezorgd had dat reeds uit de keurig verzorgde étalage bleek, dat het feestdag voor hem was, want de keur van lekkernijen met heerlijke taar ten als hoofdmotief getuigden van vakbekwaamheid en goede smaak, waarvan dit laatste de clientèle wel het meest zal we ten te waarderen. Vermelden wij tenslotte nog dat ook hier een bloemenpracht de feestelijke aanblik yerhoog- de. ZAAMSLAG Herdenkingsdag. Op Donderdag 4 Mea a.s. wordt 6 ure worden de vlaggen halfstok gehangen en de torenklok zal ge luid worden van half acht tot acht uur. Tijdens het verblijf op de be graafplaats wordt gedurende twee minuten volkomen stilte in acht genomen. Bij de graven der ge vallenen kunnen door de deelne mers aan de stille tocht bloemen worden neergelegd. Badhuis. Het getal baden in het gemeen telijk badhuis is thans reeds op- gelopén tot ongeveer 1500 per maand. Toch is het gewenst dat een totaal van ongeveer 2000 ba den wordt bereikt om te komen tot een evenwicht tussen ont vangsten en uitgaven. Van gemeentewege wordt alles in het werk gesteld om het bezoek aan te moedigen. De grote bad- cel, waarvan door moeders voor hun kinderen gebruik wordt ge maakt, is thans voorzien van een handdouche en houten bankje, hetgeen ongetwijfeld een verbete waarvan een dankbaar ring is-, in deze gemeente een stille tocht 1 gebruik zal worden gemaakt, gemaakt naar de begraafplaats. Deze tocht vangt aan op het plein vóór het gemeentehuis, des na middags te half acht precies. Om acht uur wordt in de Ned. Herv. keik een herdenkingsdienst ge houden, waarin zullen voorgaan de plaatselijke predikanten Ds. G. Jansma en Ds. J. J. Ritsema. Te In Naturellendorpen in het gebied van Witwatcrsrand is de politie Maandag met stenen be kogeld. Zij', opende daarop het vuur, tengevolge waarvan mins tens'10 Naturellen om het leven kwamen. Als de dag van gisteren heugt het ons nog, hoe nu bijna twintig jaren geleden de toenmalige Axelse winke liersveren. „Eendracht maakt Macht" besloot om hier ter plaatse ook een weekmarkt voor allerlei kramerijen in het leven te roepen. Men was daartoe destijds geïnspireerd door het succes dat men in Terneuzen met deze markt bleek te heb ben. De zaak werd „groot scheeps" aangepakt! Een 20- tal kramen met alle toebehoren Werden vanwege de vereniging beschikbaar gesteld en de markt werd met officieel vertoon (er kwam zelfs een gedeputeerde voor uit Middelburg om hier een grote historische rede te hou den op de pui van het stadhuis) op een mooie Zaterdagnamid dag geopend! Edoch, de geestdrift en het doorzettingsvermogen hoe prij zenswaardig ook betoond, duur den maar zeer kort! Het vuur bleek een strovuur te zijn! Er kwamen geen kooplui van de overkant en ook de huis moeders gaven maar van ma tige belangstelling blijk zo dat men in arren moede een paar maanden later de dege lijke kramen met him prima zeilen van de hand moest doen om de gemaakte schuld te del gen. De Axelse markt was ter ziele! Wat echter de georganiseerde Axelse winkeliers in de eerste dertiger jaren niet vermochten, is nu, nadat de goederenvoor raad na de bevrijding gaande weg is verruimd, ondanks hen toch gegroeid en gekomen. Van lieverlede kwamen er des Zaterdagsmiddags meer markt kooplieden met kramerijen naar onze drukbezochte weekmarkt. Zij kregen een standplaats in de Noordstraat. Dus, niet varia; 18.20 Gram.;| 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Over zicht; 19.15 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.10 Lichte mueiek; 20.35 Reportage; 20.45 Hein festijn; 20.50 Kwartet; 21.10 Klankbeeld;' 22.10 Kwintet; 22.45 Causerie; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Piano; 12..30 Weerberichten; 12.45"Piano'; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.45 Orkest; 17.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Balletmuziek; 17.30 Voordracht; 17.45 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radio volksuniversiteit; 20.00 Opera; 21.00 Actualiteiten; 21..15 Cause rie; 22.00 Nieuws? 22.15 Klassieke muziek; 22..47 Kamermuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekpro gramma. HET begin van de WEIDETIJD ln het landbouwkwartier, voor bereid in samenwerking met de afdeling Voorlidhiting van het Mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, zal Ir. S. Iwema, belast met het Consu lentschap voor Veevoeding, op Maandag 8 Mei a.s. van 19.45— 19.55 over de zender Hilversum I een radio causerie houden, waarin belangrijke aanwijzingert zullen worden gegeven met beterekking tdt (Je voeding van de rundvee stapel in het begin van de weide- trjd. In aansluiting op deze causerie zullen tevens enkele mededblin- gén worden gedaan ten behoeve van de dagelijkse landbouwprak- tijk. sedert de instelling der bus diensten is omgelegd, werd de Noordstraat ook aldra het uit verkoren punt waar de kooplui hun tenten opsloegen. Hier konden zij verkopen! En zo is de Axelse markt nu uitgegroeid tot een wekelijkse „gebeurtenis" die de vrouwen van wijd uit de omgeving trekt. Wie nu echter denkt, dat deze onmiskenbare grotere toeloop van huismoeders en kooplusti gen naar Axel op een onver deelde instemming van de ne ringdoenden kan) bogen; ver gist zich echter deerlijk. Tal van winkeliers staken het niet onder stoelen of banken dat deze „markt" hen een doorn in het oog was. Enkelen zet ten een paar schragen met planken erop voor hun perceel en er werden ook wel eens ledige dozen of goederen uitge stald en zo kon men door betaling van een klein staan geld een concurrent van voor zijn deur weren! Maar daar mede was men hem niet kwijt! Het was of dit de markt kooplieden prikkelde en de con currentie-strijd laaide nog ho ger op. Om thans tegemoet te komen aan klachten van enkele win keliers, wier winkel-ingang be lemmering ondervond is sinds J.l. Zaterdag een nieuw systeem ingevoerd en zien wij nu geen dubbele doch een ertkele rij kramen, zodat de Noordstraat thans bijna voor 2/3 met 'kra men is bezet. Maar de publieke belangstel ling voor de markt is even redig aan de prikkel van de marktkooplieden om door te zetten en vol te houden. Iedere week komen meer vrouwen en kooplustigen naar de Axelse markt. Het schijnt een teken des tijds ROEIEN. Wedstrijden te Terneuzen. Ter gelegenheid van de offi ciële opening van haar terrein en botenloods, en de doop van haar eerste 2 boten organiseerde de in October 1949 opgerichte „Zeeuwse Roeivereniging" te Terneuzen afgelopen Zaterdag middag haar eerste roeiwed- strijden. Hieraan werd deelge nomen door de Royal Club Nau- tique en de Société Royale de Sport Nautique, beide roeiver enigingen te Gent, door de „Delftsche Sport" uit Delft en door de Z.R.V. Verder was een bijzonder aantrekkelijk nummer in het programma ingelast, n.l. een wedstrijd in het sloeproeien tussen een zestal, samengesteld uit het personeel van „De Hoop" en een uit het personeel van de Terneuzense scheepsbouwmij. Daar de Z.R.V. nog niet over het daarvoor benodigde boten- materiaal beschikt kon zij aan de nummers voor achtriemgie- ken, vierriemgieken, tweeriem- gieken en skiffs helaas niet deel nemen, zodat aan deze nummers meer het karakter van demon straties was gegeven. Door hun goede techniek en sportieve wij ze, waarop zij elkaar zo veel mo gelijk partij gaven maakte de Gentenaren hier niettemin een zeer interessant schouwspel van, temeer daar in dit soort ranke wedstrijdboten in Terneuzen nog niet eerder was geroeid. Mo ge de Z.R.V. spoedig over zoveel wedstrijdmaterieel beschikken dat zij bij volgende wedstrijden op alle nummers kan uitkomen. Zonder de finantiële steun uit brede kring zal dit evenwel bin nen afzienbare tijd niet moge lijk zijn. Na afloop van de wedstrijd reikte de voorzitter, de heer Schiltman, de prijzen uit en be dankte alle^ medewerkenden, in 't bijzonder de Belgische clubs, voor de moeite en kosten, die zij aan het welslagen van deze dag hadden besteed. De Burgemeester van Terneu zen, Mr P. Teilegen, sprak hier na enkele woorden, waarin hij zijn voldoening over het steeds groeiend belang van Terneuzen als watersportcentrum uitsprak, alsmede over de prettige ver standhouding en goede samen werking, die er op sportgebied tussen België en Nederland be slaat. De uitslagen luiden: Vierriemsoefengieken begin nelingen: 1. Soc. Royale de Sp. Nautique; 2. Z.R.V. I op een hal ve lengte; 3. Z.R.V. II op 6 leng ten. Damesstijlroeien: 1. Team mej. Van der' Peijl; 2. Team mevr. Schiltman. Sloeproeien: 1. Tern. Scheeps bouwmij 5.22 4/5; 2. De Hoop 5.29. Damesstijlroeien: 1. Team mej. Van der Peijl (mej. Van der Peijl, mevr. Spaas, mej. N. van Wijck, mej. T. van der Straaten, stuurvrouw mej. L. van Oeveren); 2. Team Lieke van Oeveren; 3. Team mevr. Schiltman. Vierriemsoefengieken vetera nen: 1. Z.R.V.; 2. D.D.S. (Delft) op één lengte Vlissingen heeft van de Kon. Ned. Zwembond toestemming ver kregen de zwemwedstrijd van Breskens naar Vlissingen om de Schelchbeker te houden op Za terdag 15 Juli a.s. MOTORSPORT Twee doden bij motorrace. Twee deelnemers aan de inter nationale motorrace op de weg, welke bij Blandford in Doeset (Eng.) werd gehouden, vonden de diood op dezelfde plek van het circuit. Beide rijders waren van Britse nationaliteit. Eerst werd Siötncy Ching van zijn in de bocht slip pende machine tegen een langs de weg staande boom geslingerd en even later werd dje coureur Veall gedood, toen hij de bocht te groot nam en tegen de ballustrade botste. de vrouw zag, die men bij hem bracht, kon hij in haar niet zijn echtgenote henkennen. Op zijn protest kreeg hij ten antwoord, dat de identiteitspapieren van de vrouw klopten en dat haar meer welgedane uiterlijk, dat Mehmet zo vreemd voorkwam, te danken was aan de genoten voeding. Mehmet was niet zo goed of hij moest de vrouw onder zijn hoede nemen. Hij keerde toen maar met haar naar Konya terug en hield haar bij zich in huis. Na enige tijd echter herstelde de vrouw, die aan geheugenverlies had ge leden, geheel en was zeer ver baasd te ontdekken, dat zij hij een vreemde man in Konya woon de terwijl haar echtgenoot te Koetahya moest zijn. Zij reisde naar deze plaats toe en werd daar door haar man herkend. De gerechtelijke instanties moes ten er nu zien achter te komen, v/aar Mehmets eigen vrouw is en hoe de verwisseling van identi teitspapieren in haar werk is ge gaan. De snelheden stijgen. Voor de Zondag gehouden prijs, vlucht uit Oreil (Fr.) bestond bij de leden van de Terneuzense dui- venlmaatschappij ,,De Eendracht" grote belangstelling. Niet minder dan 290 duiven na men aan de vlucht deel. Met een gunstige Z.W—wind lagen de snel heden hoger dan in de vooraf, gaande weken. Dq eerste dluif maakte een gemiddelde snelheid van 1493 meter. De prijzen vielen ten deel aan: 1. H. Koch en Zn.; 2. F. van der Veen; 3. Jac. Hofman; 4. A. M. van Fraaijenhove (de kansen op de fiets stijgen); 5. M. 't Gilde; 6. P. Visser; 7. J. Bakker; 8. Iz. de Jonge; 9. A. F. Dieleman; 10. A. Faas op de Markt! En thans zien of een drijfveer van onze wij des Zaterdags ongeveer een twintigtal geregelde handelaars in textiel, schoenen, bloemen en allerhande kramerijen en huishoudelijke artikelen ter markt verschijnen in onze brede hoofdstraat! Nu is onze ouderwetse Noord straat, met zijn talrijke winkel bedrijven, die de laatste tijd bijna alle tot hypermoderne zaken zijn gemetamorfoseerd, sinds mensenheugenis de „win kelstraat" van Axel. Dank zij haar breedte, die op sommige punten 10 meter bedraagt en door het feit dat het verkeer des Zaterdag reeds hedendaagse vrouwen te zijn haar schreden ook op gezette tijden marktwaarts te richten om daar poolshoogte te nemen van prijzen, etc. Verstandige neringdoenden zullen er dan ook niet toe te bewegen zijn dit streven tegen te werken of belemmeringen in de weg te leggen. Nog altijd geldt immers de waarheid van het oude gezegde: „Waar het volk is, is de nering!" Zodat ook in Axel spoedig de tijd komen zal dat men, even als in het naburige Terneuzen op hoge prijs zal stellen, dat er een zodanige „markt" kwam. In sommige wijken van Oost- Berlijn daalden Maandag ochtend anti-communistische vlugschriften als een regen neer. Volgens sociaal-democra tische functionarissen werden de biljetten," waarin vrije ver kiezingen voor geheel Berlijn worden geëist, in raketachtige „pamfletbommen" van basis in West-Berlijn afgeschoten. „Wij zullen aan niemand de bijzon derheden van het nieuwe ver spreidingssysteem uitleggen. Wij kunnen slechts zeggen, dat de vrijheidslievende West-Berlij- ners thans gebruik beginnen te maken van de nieuwste techni sche ontwikkelingen tegen het Oostelijke totalitarisme", zo voegde men er aan toe. Een zwaar gewapende politie macht moest gisteren in allerijl van Durban naar het Mapoemoe- lodistrict van Zoeloeland in Zuid. Afrika worden gebracht, waar duizenden Zoeloes elkaar met ge weren en assegaaien te lijf wa ren gegaan. Na een rustig1 verlopen huwe lijksplechtigheid op Donderdag, begonnen Vrijdagnacht van wijd en zijd Zoeloes toe te stromen om aan een plotseling uitgebroken vechtpartij deel te nemen. Al gauw kwam het tot brand stichten eif verschillende hutten werden vernield). Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers zijn gevallen en hoe groot de schade is, die werd aangericht. Het brandstichten en vechten heeft de gehele nacht geduurd'. Maandagochtend zijn vracht wagens naar dit gebied gezonden. De streek is echter zo rotsachtig, dat de politiemannen de laatste km te voet moesten afleggen. Onze landgenoot Kees de Ruijter uit Waalwijk boekte in zijn laatste partij tegen de Belg Van Hassel een verrassende ze ge van 500 tegen 18 caramboles in 3 beurten De Ruijter werd hiermede Europees kampioen libre. ZWEMMEN. Om de Scheldebeker. Scheldebeker.comité MET ANDERMANS VROUW OPGESCHEEPT. Twee maanden geleden kreeg de winkelier Mehmet Toeccarci, in de Turkse plaats Konya, be richt, dat hij zijn vrouw kon ko men terughalen uit het gesticht voor geesteszieken, waarin zij 6 jaar geleden was opgenomen. Toen hij, bij' het gesticht aangekomen. Drie gewapende mannen hebben Zaterdagnacht een grote hoeveelheid juwelen en bankbil jetten uit het Franse Ministerie voor oud-gedienden gestolen. Zij boeiden de bewaker en zoch ten rustig de gehele nacht. In de ochtend lieten zij de bewaker vrij en verdwenen in een auto. In een voorstad van Saigon in Indo-China zijn een duizendtal strohutten door brand vernield, zo meldt het Franse .persbureau A<iF.P. Vijfduizend Indo-Chine zen zijn hierdoor dakloos gewor den. Door gebrek aan water kon de brandweer niets tegen het vuur uitrichten. Een demonstratie van 100 Italiaanse havenarbeiders, die „vrede'' riepen, werd door de po litie uiteengejaagd. Het levèn in Napels is heden normaal in tegenstelling met toen het eerste wapenschip werd gelost en er een gedeeltelijke staking heerste. Het te Om ongeveer kwart voor tien is in de Noordzee een kilometer uit de kust ter hoogte van kilo- meterpaal 95 te Scheveningen een mijn ontploft. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. De reddingboot „Ar thur" is voor eventuele hulp verlening uitgevaren. WEDEROM BRAND IN DE HOOFDSTAD Om kwart over drie Maandag middag rulkte de Amsterdamse brandweer voor die twee die maal op 1 Mei uit, ditmaal voor een brand in een pand aan de Spui straat, waarin ,,Reneo kantoor machines'' is gevestigd. Door snel grote lokaliteit stond emballage- de is zij naar een ziekenhuis over gebracht. FELLE BINNENBRAND IN GEBOUW VAN DE „ATAX" TE AMSTERDAM. Gistermiddag omstreeks kwart voor 12 is op de tweede verdie ping van het gebouw „Plancius" aan de plantage Kerklaan te Am sterdam, door nog onbekende (jorzaak brand ontstaan. In dit gebouw zijn de garage, de werkplaatsen en het kantoor van de taximij. „Atax'' gevestigd. De voorzijde van de tweede etage wordt bewoond door de garage chef. In een er achter gelegen Von Münchhausen ging met zijn magere knecht naar de schuur en haalde spoedig een groo* ouder wets kanon naar buiten. Het ding zag er nog wel een tikkeltje ver roest uit, maar leek nog bruik baar. De Baron kwam even later met een ronde kogel onder zijn arm naar buiten. „U kent mijn meest geliefde vervoermiddel waarschijnlijk uit mijn .verhalen!" zei Von Miinchhausen. Basli knikte een beetje bedrukt. Lucht reizen per kanonskogel is ten slotte iets waaraan men moet wennen. ,,We kunnen het kanon zo richten dat U precies bij Uw vrienden terecht komt'' zei de Ba ron. Op dat ogenblik verschenen al twee mannen die de speurder met grote inspanning op de loop van het kanon zetten. „We zullen lont aansteken, dan richten en wanneer het schot afgaat grijp U de kogel" verklaarde de Baron nog eens. „Het is allemaal hoogst eenvoudig". optreden der brandweerlieden kon het vuur beperkt blijven tot de zolderverdieping,die echter ge heel uitbrandde.' De dierdle en vierde verdieping liepen echter aanzienlijke waterschade op. De brand ontstond dloor het wegspringen van vonken uit een 1asapparaat in licht ontbrandbare stoffen, waaronder verfafval. Een der personeelsleden was n.l. bezig in zijn vrije tijid een karweitje op te knappen voor een collega. De brand greep vrij snel om zich heen. Er kon dan ook niet worden voorkomen, dat de acetyleen-cylinder, waarmede het lasapparaat gevoed werd, ontplof te. Gelukkig vielen hierbij geen slachtoffers. Het enige zij het indirecte slachtoffer van dte brand was een 60-jarige vrouw, die onzacht in aanraking kwam met een naar de brand) rijdende politieauto. Met een hoofdwon- materiaal, waarin auto's voor de R.A.I.-tentöonstelling verpakt waren geweest, opgeslagen als mede een auto en onderdelen, kort na half 12 was er nog iemand geweest, doch had niets bemerkt. Het personeel was aan het koffie drinken, toen huren een sterke rookontwikkeling op (het dak be merkten en alarm sloegen. Met 3 stralen, één over de lad der naar het dak, 3 stralen van het bedrijf zelf en enige schuim- blussers wist de brandweer, die met rook- en zuurstof meiskers moest werken, in korte tijd net vuur te localiseren. Wel waren de vlammen door 2 grote lucht roosters heen naar de geheel hou ten vliering overgeslagen, doch er bestond geen gevaar meer voor uitbreiding. Het nablussen, mede djor de uiterst sterke rookont wikkeling, duurde nog enige tijd. De speciale brandploeg van de as: 5 regels 60 etz 0 Ct.minimum pgg r nummer Burs* 2 's namiddags 1 DELPHIA. ke medewerking n van zo groot fabrikant en de die Nederland Jen uitvoeren. et zich een eer re- te werken met an- gen tot het berei- loel van een invoer oen dollars. het vertrouwen Holland Fair te a de toeneming ort zal bevorde- t deze eens zal dat Nederland dingen kan ver- alleen maar 1, haring en kaas mij, dit is voor nog steeds een aldus de heer je. Deze citeer- ïitlating van een een zeer grool sbedrijf, dat Eu- e whisky, par- jembollen niets Jen, dat niet in le Staten sneller kostbaar ge- kunnen worden. tevens op, dat Regeringsbureaux, sterie van Handel begrip toonden dzakelijkheid van lingsverkeer, maar ld neemt geen or- lijft sceptisch. De in volgens de pre mier slechts over- en door een hoog- ;aitie, prima ver- etikettering. Om p de Amerikaanse nen werken, moe- rlandse producen- an de eisen van 'n ïoger niveau dan land en daarvoor rerk verzet moeten i zakenlieden en autoriteiten was 3aruch, de vroege- se Ambassadeur in de maaltijd aan- il zelf het leeuwen en leveren en zat iten getroosten, «vil lige prooi voor sen ssor zijn. zijn wü verschul- imerikaanse voik s deze hulp waar, aten wij van onze geven om offers >r de opbouw van ifensieapparaat tier n de Westerse he in onze vrjjheid. loor het KJN.M.L lig van Zaterdag- vond. lijk regen. gemeen veel be- de meeste plaat regen of motre- tot matige wind 'tussen Zuid en ;re temperaturen WATER. .G, 7 MEI. ouiuuiUjLoaaaici&, "cuwil 4jiv.11 Jt' een bijeenkomst „Door en dcor ontevreden" beklaagd over een brief van Minister-President Att- lee, waarin deze hun protest, dat discriminatie werd toegepast by de loonstop van ambtenaren, van de hand wees en verklaarde, dat het de ambtenaren vrij stond met hun looneisen in beroep te gaan. De ambtenaren willen een onder houd met Attlee aanvragen. Met net Internationale Hof heeft hij het probleem besproken, dat is ontstaan tengevolg 1 van de devaluatie van de Nederlandse valuta. Hij weet nog niet of hij een onderhoud met Stalin zal heb ben. Met de regering der Sowjet- Unie heeft hij nog geen contact gehad. Moeilijkheden met devie zen of grensoverschrijding met be trekking tot zijn reis naar Mos- in üutiiaiiuöe vertaling van zijn levensbeschrijving. Deze biogra fie werd geschreven door Hans Amundsen en uit het Noors in het Nederlands vertaald door de di recteur van het Nederland-Noord- Europa Instituut, de heer H. D. Baars. De heer Baars overhan digde een exemplaar van de ver taling aan de heer Lie, die op zijn beurt een opdracht schreef in het exemplaar van de heer Baars. maakt het volgende bekend: Wegens de beperkte ruimte, welke bij de leningwet 1946 ge geven machtiging tot het aan gaan van geldleningen nog bood, was het niet toegestaan op de 3)4 99, Nederlandse Staatslening 1950 in te schrijven ten laste van de 3 voorinschrijf-rekening. Nu de leningwet 1949 voorziet in een nieuwe machtiging tot het w-jange lening, oe modali teiten van 'deze lening zijn gelijk aan die der 3)4 Nederlandse Staatslening 1950. De notering ter beurze, alsmede de dooreen- leverbaarheid van de schuldbewij zen van deze lening 1950 eerste uitgifte, zal worden beverderd. De houders van een 3 voor- inschrijf rekening dienen hun op gave rechtstreeks in te dienen bij het Ministerie van Financiën. waarop wij onze dtoïlen uit oorlog en bezetting herden ken. Het lossen der wapenen is vlot geschied. Dit is een bewijs, dat het Nederlandse volk beseft waar zijn belangen liggen. Nieuwe wapenzendingen zullen i volgen, maar hlerme'e is liet j vraagstuik nog ni&t opg"eIost, MAANDAG, Breskens Terneuzen Hansweeirt Walsoorden v.m. 5.34 6.09 6.49 6.59 8 MEI. 6.32 7.07 7.47 7.57 n.m. 5.59 6.34 7.14 7.24 6.59 .734 8.14 8.24 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. 7 5.00 8 4.53 9 4.57 On d. 20.14 20.15 20.17 Opk. Ond. 2.04 9.08 2.32 10.32 2.51 11.55

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3