Wi D.D. Nieuws uit Indonesië le Willem Medaille uitreiking ttfc# a£ Ut, dz shuutt! noaio i azeiaar Twee Amerikanen in Indonesië vermoord *r Minahassa maakt zich los van Indonesië f2.- per literfUd^rcuujt Udr trirJ&Uer. II VOOR ANT bestemde lading gelost 91 I Huishoud ontbijtk: tJ LEVEh van het Ned. Rode Kruis te Oostburg Aan degenen, die zich in de bange Septemberdagen en Octoberdagen van 1944 in de geest of in dienst van het Rode Kruis in dienst der lijdende mensheid gewerkt heb ben werd Zaterdagmiddag in de Wigenhof, arbeiderslogeer- kamp te Oostburg een herinneringsmedaille uitgereikt van het Ned. Rode Kruis. naar men aanneemt de man be vindt, die verantwoordelijk is voor de mislukte aanval met 'n handgranaat op de Gouverneur Sir Franklin Gimson. Bij een inval in een, geheime verblijfplaats der communisten heeft de politie een aantal do cumenten buit gemaakt, waar uit plannen bleken voor onder mijnende acties op grote schaal in de komende twee weken, zo als stakingen, brandstichting en sabotage. Men had de rubberin dustrie van Singapore willen ontwrichten, aldus de politie. ONBEHEERDE AUTO TERECHT. SUCCES VAN BIRMESE REGERINGSTROEPEN MALAN OVER DE POSITIE VAN KONING GEORGE. JACHT OP DE COMMUNISTEN TE SINGAPORE. SFORZA VERWERPT TITO'S VOORSTEL. „BETREURENSWAARDIGE GEBEURTENIS." De Regering van de R.I.S. heeft een officieel communi qué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat zij met leed wezen heeft kennis genomen van de moord op twee Amerikaanse burgers „temeer, omdat beiden twee ware vrienden waren van Indonesia's nationale strijd „Het is niet uitgesloten, dat staatsvijandige elementen de moor den welbewust hebben begaan om de vriendschappelijke betrekkingen tussen de Verenigde Staten en de R.I.S. in gevaar te brengen. De Regering heeft reeds een onder zoek gelast naar de toedracht van deze betreurenswaar dige gebeurtenis". RODE ROZEN REDE VAN DE GAULLE ENGELS KOOPVAARDIJ SCHIP AANGEHOUDEN DE REPUBLIEK ZUID-MOLUKKEN DE ISRAËLISCH—JOR DAANSE BETREKKINGEN Agenda ZALMH7 RUNDEB SALAMI ld vüutt wa* loedt. Na een volle dag o zee voor de IJmuidei hebben gelegen, Is de rendsz Donderdaga* IJmuider Noorders veerd. De walvlsva half twaalf daorges Buitenhuizen, waar tend kruit loste en ficieel gezelschap kwam om kapitein 45 dienstjaren het neerlegt, een afsch den. In de sluizen ve spraken wij kapitei o.m. mededeelde, da reis niet zo fortuinl ajs de beide voorgas 84.000 barrels tra; buit van een reis half jaar. De kapitein had hij afscheid neemt vaart, want hij kaï zijn geliefd eiland oog voorgoed gaan zich daar toe te leg serij en de jacht, niet op walvissen. Het Noorse stoo badiour'", dat wege staking in Antwer terdam was gekom ze staking iniddels naar de Schelde st De Rotterdamse lieten na de lossin; werpse goederen ti men. Een drietal s dat zowel voor voor Rotterdam g< en volgens vaarpl Antwerpen zou ga naar Rotterdam ge Er zijn aange beide Amerikanen kei'' en „Sue Lyl« „Tamerlane". De dam bestemde ladiu verwijl gelost. Oe van deze schepen venarbeiders zich punt, dat zij niets den hebben met d< pen bestemde ladj schepen zullen na het Rotterdamse c naar Antwerpen I E w E 1 1- en 2-per J DAMASTEI r I THEEDOEK I STOF- en enz. fi Bij aankooi Arsenaalstr S>SXSxSX5>«XSxS Electi Noordstraa Dr. Jongsma, die het welkomst woord van Notaris Mijs spoedig overnam, noemde allereerst het werk van het St. Anthonius ge sticht te Oostburg met hulpba rakken en noodziekenhuizen in andere gemeenten. Hij noemde dit werken, zoals dat in de prak tijk nooit voorkomt. Staande herdachten de aanwe zigen mej. De Sutter uit Groede en db heren Van Kampen uit Oostburg en I. van d'e Linde uit Biervliet, die gevallen zijn bij het werk, dat zij in dienst of in de geest van het Rode Kruis uit voerden. Pastoor Burm van Biervliet noemde Dr. Jongsma een voor beeld van naastenliefde, terwijl Dr. Jongsma en de heer Hoste de herinneringsmedaille ontvingen uit handen van Dr. Sissing, kring commissaris van het Ned. Rode Kruis. Dr. Sissing vroeg in een toespraak de blijvende aandacht voor het Rode Kruis, dat naast haar oorlogstaak nog een belang rijke vredestaak heeft. Hij dacht o.a. aan de bloedtransfusiedienst, het Wellfare werk, waarmede nu spoedig ook in West Zeeuws- VlaEinderen een aanvang gemaakt zal worden en een transport-co lonne, die ook hier zo noodzakelijk is opdat bij een grote ramp het Rode Kruis direct paraat kan zijn. Het Jeugd-Rode Kruis, waar de jeugd de nuttigheid en noodzake lijkheid van het Rode Kruis on der ogen wordt gebracht. De herirmeringsmedaille, aldus Dr. Sissing, moet U niet in de kast bergen, zij moet een prikkel en een stuwkracht zijn om het Rode Kruis werk daadwerkelijk te steunen. De volgende personen ontvingen de herinneringsmedaille. St. AnthoniusgesHchte te Oostburg; Doktoren M. W. Jongs ma; I. Buskop; Z. C. Salomé; H. Hermanides; H. C. Rozemeijer; A. C. Brouwer; H. J. S. Timmer; J. N. C. Broodlman; P. A. Staal; J. T. Buma; J. de Hullu; J. C. Hage. Oostburg: I, J. van Kampen (posthuum); Eddy Moers; mej. S. Dieleman; L. Miasclee; M. van de Plasse; p. de Ridder; P. Ie Roy; mevr. C. Hoolhorstvan Kampen; H. Legrand; H. H. de Lozanne; C. Hendlriksemej. U. Buyck; mej. E. Buyck; mej. T. Hooyberg; mevr. M. Bossandvan Prooye; mevr. Stallaert; mevr. J. Bos Corthals; mej. K. Huisman; mej. J. .de HulIU; mevr. M. W. van Kanapende Boer; mej. A. van Prooye; mevr. A. de RuygKok; mej. L. de Vlieger; mej. Ph. van Vleuten; J. M. A. C. van Dongen; Abr. Baas; J. de Milliano; Zr. j. B. Walles;'M. I. Hoste. Zuidzande: Ds. A. Evers; H. P. Everwijn; Mik; mevr, Van den HoekMa. claine Pont; Dr. A. J. Risseeuw; mevr. L. RisseeuwLiefferink; Zr. E. Verhage; J. W, Robijn; P. Verhage; joh. van Houte; Joh. de Neve. Nieuwvliet: Iz. Faas. Breskens Burg. J. Eekhout; Ds. J. van Vliet; A. Klaassen; mevr. M. de Pnee^—LeenhoutsJ. Petermeijer; P. J. Woittiez; J. Vergouwe; A. Wagenaar; I. Klaasysen; D. J. Ornee; T. Verschoor; J. van Poelje; J. Wagenaar; J. Warnier; mevr. E. KlaassenïBouwens; S. M. de Vuyst; P. Vermeulen. Sluis: J. W. Obrink; P. J. I.. Verhage; j. Baas; H. J. SchoPen; A. Wii- ]ems jr.; M. Leenhouts Fzn.; Jac. de NijiS; L. M. BaasH. F. Boo gaard; L. J. de Brock; J. Jonge man; S. Jongeman; A. Jong m-m; mej. M. Willems; mej. M. van de Ameele; mej. N. Boddery; mej. D. Focke; mej. M. de Kaesteker; J. P. Daanse. G roedte: Mej. M. G. de Sutter (posthuum) H. van Peenen; W. M. Risseeuw; mej. Groothaért; mej. O. van Poucke; mej. Cath. Salomé; mevr. M. Brakmanle Clercq; mej. Aline Verschoore; Zr. W. C. Maaks; I. de Hulster—van der Hooft; C. de Graaf Verherbrug- ge; D.' Haak Sr.; D. Haak jr. Groede: G. J. Derksen; J. Brekens; Aar- noud Faas; Jac. Faas; Aug. van den Hemel. Biervliet: I. van de Linde (posthuum); Pastoor E. Burin; mej. Elsa Oubrie; mej. Alida Verdegem; mej. Maria Borm; Zr. De Jonge; mej. Sari Salomé; mej. Clara Cousemaecker; mej. Marie Ever- aard; Zr. Schuitemaker. Hoofdplaat Zr. Gregoria; mevr. De Gerin gdBoerjan; mej. Gerarda Mar tens; mej. Cath. de jong; Th. Wieleman; Aloysiuis de Geringel; Leonard Martens; Vin. Martens; M. Wijf els; Aug. Langeraart; M. Martens; L. Zeegers; C. van Aart G. A. Nelissen. Brugge: E. van Damme; Aug de Smet; Mr. Debels. Aardenburg: A. de Winter; Iz. Puyenbroek; Antón Kloote; A. Eversdijk; P. de Bruijne; A. V. Sprundel; C. de Winter; A. C. Catsman; Zr. die Munck;' Th. Verschave; Bram. Catsman; B. Balleger; G. Lip pens; E. Spinnewijn; Iz. Schijve; A. Lippens; C. Mazure; A. Dierck; J. Canon; Iz. Maas; J. Martijn; Sam. Maas; J. de Maree; H. de Vriendt; J. Simpelaar; W. Roose; E. van Wijnberge; A. Reinierse; joh. Cauwels; J. Trapman; mej. Jud. Wijffels; mej. Nellie Cats, man; mej. R. Thomaes; mej. E. Thomaes; mej. Annie de Vis; mej. Jans Catsman; mej. C. de Wis- pelaere; mej. Tr. Crassaert; mej. Martha Breyaert, G. Talloen, mej. Marie de Roos; mej. M. Dinne. wet. De afgelopen week zag de chauffeur van een B.B.A.-bus, onder Wagenberg (N. Br.) een luxe auto, die onbeheerd in de sloot lag. In de omtrek was geen spoor van de eigenaar of be stuurder van de wagen te ont dekken. Bij de politie te Wagenberg meldde zich echter de volgende dag de bestuurder die de auto van een Delftse vriend had ge leend, doch tengevolge van het slechte weer was geslipt en in de sloot was gereden. Daar er niemand in de omtrek in de om trek was, had hij toen de tocht naar Wagenberg, maar tevoet voortgezet, en daar de nacht doorgebracht. Naar officieel is bekend ge maakt, hebben regeringstroepen Pakokku, 550 km van Rangoon, opnieuw bezet. Door de herove ring van dit belangrijke bol werk der opstandelingen in Centraal Birma is het gehele gebied van de Irawaddi tussen Mandalay en Minbu in handen van de regeringsstrijdkrachten. Dr Malan, de Zuidafrikaanse Minister President, heeft de Senaat medegedeeld, dat de gro te wijzigingen in het samenstel van het Britse Gemenebest „geen twijfel overlaten, dat de huidige titel van Koning Geor ge zich zal wijzigen". Canada in het bijzonder is niet tevreden met zijn huidige positie, aldus Malan. Volgens Malan betekent het besluit van India, een repu bliek te worden (waarna Koning George zijn titel „Keizer van India" liet varen), dat, „indien Zuid-Afrika een republiek wil worden, dit zonder isolatie en zonder revolutie zou kunnen ge schieden". De politie te Singapore heeft negen in China geboren leiders der communisten op Malakka gearresteerd, onder wie zich (Advertentie.) Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. Volgens de Romeinse corres pondent van de „Times" heeft Graaf Carlo Sforza, de Italiaan se Minister van Buitenlandse Zaken, in het openbaar beves tigd, dat het voorstel van Tito inzake Triëst voor de Italiaanse regering onaanvaardbaar is. Tito had op de mogelijkheid gewezen, de vier jaar geleden door hem met Togliatti bespro ken regeling als basis voor di recte onderhandelingen tussen Rome en Belgrado te nemen. Volgens deze regeling zou Triëst aan Italië komen en Go- rizia aan Joego-Slavië. Men verwacht, dat Sforza's houding in het debat over de kwestie Triëst, dat heden in de Senaat geopend wordt, beves tigd zal worden. In Amerikaanse universiteitS- en perskringen heeft de dood van Prof. Kennedy en van Robert Doyle een diepe indruk gemaakt. Prof. Kennedy, bereikte de leeftijd van 43 jaar, Robert Doyle was 31 jaar. MET REVOLVERSCHOTEN AFGEMAAKT. Aneta meldt over de moord op de Amerikanen nabij Sumedang nog het volgende: De slachtoffers werden tussen Sumedang en Cheribon aangehou den door 4 of 5 in militaire uni form gdklede personen. Zij wer den gedwongen uit hun auto te stappen en een kampong binnen geleid, waar zij met revolverscho ten werden afgemaakt. De kam pongbevolking werd gedwongen de slachtoffers te begraven, waar op de daders met de auto in de richting Cheribon verdwenen. Vrijdagmorgen heeft de korps chef van de Staatspolitie in Pri- angan opdracht gegeven, beide lijken op te graven, waarna po gingen tot indentificatie zijn ge daan. De Indonesische politie en mi- LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 78) Nadruk verboden. „Je hebt bepaald, wat met dode dingen zal gebeuren', zei ze. „Hoe staat het met mijzelf?" „Ik zal je zóveel meedelen als je moet weten. Je gaat op kamers wonen, die ik voor je uitzoek, en v/aar je voortdurend onder toe zicht bent van mij of van iemand, die ik daartoe aanwijs. De kosten van je onderhoud kun je bestrij den uit het geld, dat de verlkoop van de sieraden en meubelen op brengt. Ook de huur komt voor jouw rekening. Je zult een ge vangene zijn, maar één, die zich geen uitgaanskas maakt." Erna lachte. Waarachtig, zij durfde lachen! „O, Waldemar, wat doe je theatraalWil jij als mijn cipier fungeren? Het zal je gauw vervelen!" „Ik geef toe, dat ik er tegen opzie", antwoordde ik. „Ik haat je niet langer, Erna. Als ik het litairen in geheel West-Java heb ben opdracht gekregen naar de moordenaars van Doyle en Prof. Kennedy te zoeken.. Generaal Sukanto, het Republi keinse hoofd van politie, is naar Bandung gegaan om de actie te leiden. Het dorp Tamo aan de hoofdweg BandungCheribon, in de buurt waarvan de 2 Amerika nen werden doodgeschoten, is on der zware bewaking gesteld, om dat de moordenaars gedreigd had den terug te keren, wanneer de autoriteiten verwittigd zouden worden. Amerikaanse functionarissen te Djakarta hebben vernomen, dat Doyle zowel als Prof. Kennedy bout portant in het gezicht en in de borst werden geschoten, na dat zij enkele honderden me ers van d'e hoofdweg waren wegge voerd. Het is niet bekend, of de moor denaars tot geregelde troepen be hoorden of niet. Beide slachtoffers zijn positief geindentificeerd. Zij zijn Zondag begraven op het Ereveldl Pandu bij Bandung. De Minahassaraad heeft beslo ten, de Minahassa los te maken van de Negara Oost-Indonesië en heeft zich met ingang van Vrij dag j.l. geproclameerd tot deelge bied van de Republiek Indonesië, aldus bericht de correspondent van Aneta te Menado. Het „front Kesatuan" te Me nado heeft' een resolutie aange nomen tot liquidatie van de Staat Generaal De Gaulle sprak Maandag voor een menigte van naar schatting 200.000 personen in het Bois de Boulogne. De Gaulle verklaarde, dat Frank rijk op zijn eigen benen moest staan en zijn eigen verdediging moest verzekeren. Er diende geen buitenlandse inmenging te zijn in zaken betreffende de Franse Unie, met name Indo china. De Generaal pleitte opnieuw voor een Verenigd Europa „en werkelijk begrip tussen Frank rijk en Duitsland". De beste dienst, die Frankrijk de vrije landen kon bewijzen was zelf rechtop te staan, aldus De Gaulle. In zijn rede, die hoofdzakelijk critiek bevatte op het huidige regiem en een pleidooi voor een samengaan van arbeid en ka pitaal, zeide De Gaulle verdgr, dat wanneer de „separatisten" (communisten) over vrede spra ken, „zij ons van de middelen om ons zelf te verdedigen willen beroven en de invasie (van het Rode Ueger) voorbereiden". Te- zelf der tijd, aldus De Gaulle, aarzelden en stotterden de machthebbers op het interna tionaal toneel. Toen De Gaulle was uitge sproken zong men gezamenlijk het nationale volkslied. Er kwa men geen incidenten voor. ENGELSE SCHEPEN voor Nederland in Indonesië-route? De Sydney Daily Telegraph meldde gisteren dat 5 schepen van de route Australië-Engeland ge durende Augustus en September tussen Indonesië en Nederland zullen varen voor het vervoer van Nederlanders naar Holland. Het blad verklaart, dat de Ne derlanöise regering via de Engel se regering de schepen Ranchi en Chitral van de Peninsula-Oriëntal lijn en de Ormondo en Otranto van de Oriënt lijn voor één reis heeft gecharterd en dat men ver wacht dat ook de Maloja van de P. en O. lijn voor een reis ge bruikt zullen worden. Het Engelse koopvaardijschip „Incharran" is in de mond' van de Parelrivier door een oorlogs schip der Chinese nationalisten aangehouden, toen het zich op weg van Hongkong naar Macao (Por tugees) buiten de Britse territo riale wateren 'bevond, en opge bracht naar het eiland Lamsami. Het schip heeft een te Bangkok ingenomen lading rijst aan boord. Gost.Indonesië. In verband met de ernstige situatie is van Vrijdag af een mi litair bestuur ingesteld over de Daerah Minahassa onder leiding van de majoor Samual, basis- commandant van Menado. De troepen van het K.N.I.L. zijn in hun verblijven geconsigneerd, de politie is gemilitariseerd onder leiding van de Apris (het leger der R.I.S.) Het volgende telegram is ge-, zondlen aan de Secretaris-Gene raal der Ver. Naties: Dr. Nikijuluw en de heer Kai- jadoe, voorzitter en vice-voorzit ter van de organisatie Zuid-Mo lukkers in Nederland, voorop stellende Dat Zuid-Molukkers steeds streefden naar gezonde coöperatie met volkeren van Indonesia, Dat de Republiek Zuid-Moluk- ken geproclameerd door vrije dle- mocratische volkswil door alle Zuid-Molukkers te 'S-Gravenhage wordt gesteund, Dat ondanks herhaalde schen dingen door die R.I.S. van de ter R.T.C. aangegane overeenkoms ten zowel Nederland als de Unci werkeloos toezagen. Overwegende: Dat geen verder vertrouwen kan worden gesneld in enige over eenkomst met de R.I.S. Dat slechts die status van on afhankelijkheid der Republiek der Zuid-Molukkers ons kan. vrijwaren van verdere agressie en overheer sing door de R.I.S. en onze demo cratische vrijheid veilig stelt, wel ke zowel voor de politieke stabi lisatie van Indlonesië als van de Zuid.Oost-Pacific één der nood zakelijke pijlers is, helbben beslo ten een ernstig beroep te doen op die Uno tot steun aan de vrijheids strijd en onze Republiek Zuid- Molukken. RIJKSZUIVELSCHOOL TE GENT Leerlingen naar Nederland. Gedurende die eerste week van Mei zullen leerlingen van de Rijkszuivelschool te Gent een studie-excursie naar Nederland ondernemen. Zij gaan de hoogontwikkelde zuivelindustrie in Friesland be zoeken ter bestudering van boter-, kaas- en icondensbereiding en koelhuizen. Ook zullen veeteelt- oedrijven met Fries Stamboekvee v/orden bezichtigd. (Jp het reisprogamma staat voorts de bestudering der kwa_ liteits controlestations voor zui velproducten en bezoeken aan la boratoria en de proefzuivelboer- derijen vare het Rijksstation te Hoorn en de Rijkszuivelschool te Bols ward Volgens de Jeruzalemse corres pondent van de „News Chronicle" zal aan het begin van deze week een bespreking ,,op hoog niveau" plaats hebben van vertegenwoor digers van Israël en Jordanië ter voorbereiding van een vredesver drag Volgens het blad is de be spreking op heden gesteld. kon, veronderstelde ik nog iets menselijlks in je. Voor mij ben je het verachtelijkste creatuur ter wereld. Een misdaad zou ik kun nen vergeven, althans verzach tende omstandigheden aanvoeren. Ik bedoel een misdaad in drift, uit jalouzie, iets impulsiefs. Jij beging de jouwe uit lage bereke ning, naar een vveloverdacht plan, en daarvoor bestaat geen excuus. Ik wil je eenmaal zien, waar je behoort" Ik huurde een gemeubelde flat voor Erna. Bachmann en zijn vrouw namen bij haar intrek; ik kon onvoorwaardelijk op mijn ibei- de bedienden rekenen. Zij hadden Erich, gekend en Eriich kennen be tekende van hem houden. Erna was een gevangene, al leefde zij in een vergulde kooi. Natuurlijk kwam ziji herhaaldelijk in verzet. Op een dag zei ze, er meer dan genoeg van te hebben; zij eiste kaar vrijheid terug. Het werd een heftige scène, die eindigde met haar onderwerping. Ik had alleen maar het gebaar te maken, dat ik eens van haar had gezien: een ter dood veroordeelde, wachtend op de bijlslag van de beul. Een gevangene wordt gelucht, het is zijn recht. Ik was niet zo'n onmens om Erna dat recht te onthouden. Daarom nam ik haar nu en dan mee naar een van onze luxueuse restaurants. Zij had wat graag geweigerd, maar durfde niet. Nu begrijp je meteen, hoe Von Richthofen en de anderen zich vergisten door te menen, dat ik het mooie weeuwtje het hoi maakte. Erna en ik. vormden om de drommel geen genoeglijk paar. Ons discours had slechts één on derwerp: haar misdaad cn de on wendbare straf, die er op stond. Hoe meer zij onder het genieten van een exquis diner haar straf vergat, hoe liever het mij was. De werkelijkheid zou de3 te erger wezen. Toch hadden de bezoeken aan restaurants ongewenste gevolgen Ik kon niet verhinderen, dat vroe gere kennissen van Erna aan onze tafel een praatje kwamen maken. In zulke ogenblikken leefde zij- tot mijn ergernis geheel op en ik besloot de voltrekking van haar straf te bespoedigen. De vrienden en vriendinnen uit de tijd, dat zij als Belinda Eartocky triomfen vierde, moesten haar schuwen als een melaatse. Een voornomen, dat nauwgezette overweging vereiste. Eerstens waren die kennissen zelf ook niet van hoog moreel gehalte, er moest dus heel wat gebeuren, walden zij zich van haar afwen den. En dan mocht onder geen voorwaarde mijn naam er in wor den betrokken. Toen ik ten slotte een plan had ontworpen, dat voor mijn doelein den bruikbaar leek, kon van uit voering niets komen. Erna was verdwenen. Natuurlijk loerde zij onafgebroken op een kans tot ontsnapping. Van de gelegenheid, dat Bachmann even afwezig was en zijn vrouw zich naar de keuken had begeven om geld voor een leverancier te halen, maakte zij dankbaar gebruik. De straatdeur stond open. Erna poetste de plaat. Het is een toer, in een stad als Berlijn iemand op te sporen, die zich schuil wenst te houden. Ik vermoedde, dat zij zou trachten het oude vak op te vatten, de enige manier om haar kostje te verdienen. De veronderstelling bleek juist. Maar of de duivel meespeelde: als iik een impressario ondervroeg, luidde het antwoord steeds, dat zij twee, drie dagen te voren was geweest om te spreken over een toumée en een voor schot. Overal had zij er naast ge grepen. De jaren van een lui le ventje als Erich's verwende vrouw waren haar niet in de kleren blij— zen zitten. Kortom, ze was hope loos op retour. Niemand wilde met haar in zee. (Wordt vervolgd.) MOTIE VAN WANTROUWEN in Japanse regering verworpen, In die Japanse Rijksdag is Maandag een motie van wantrou wen in de regering, die door alle oppositie-partijen werd gesteund, met 2156 tegen 143 stemmen ver worpen. G. Tomabechi, voorzitter van de democratische volkspartij, oefen de critiek op de „herhaalde ver klaringen" van Premier Joshidla, „dat een apart vredesverdrag niet te vermijden en de handhaving van neutraliteit moeilijk zou kun nen zijn". Volgens hem had de regering het financiële advies van Dodges (adviseur van generaal Mac Arthur) gevolgd* dat, naar hij beweerde, deflatie en economi sche depressie had veroorzaakt. HEDEN: TEENEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Het dal der beslissing". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Het dal der beslissingen". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Met de zon in het hart". KALFST m CORNED BE AF (in blik) 1.56-p- SMEERLEVERWORST 200 gr- 18 ct. p. ons Vergeet ook niet 'n lekker stukje VOLVETTE KAAS mee te nemen. Alle soorten en sterk verlaagde prijzen. Vanaf 23 cent per ons. de Margarine die de juiste hoeveelheid vitaminen A en D bevat. Het staat op het pakje. U keurt deze Margarine geblinddoekt en U wilt nooit andere meer! Noordstraat 21 - Telefoon 2361 UJlllllllllllIlllllllliMIIIIIIIIIIIIHilllllUllllin TERNEUZEN Noordstraat 9. 1213 uur: Sas van Gent, Hotel „Rotterdam Westkade 69. 1416 uur: Terneuzen, notel „Des Pays-Bas' 17—18 uur: St. Jansteen, Café J. de Guchteneire. 19—21 uur: Hulst, „De Dubbele Arend", (P. de Bruin), Korte Nieuwstraat 13. R.I-T., Claes de Vrieselaan 21, ROTTERDAM y

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2