Radiorede min.-pres. Dr. W. Drees stichting '40-'45 over Onderscheidingen deV.S 'apens Indonesische urn bijgezet in Nationaal Monument MAANDAG 1 MEI 1950 6e Jaargang No. 1411 Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. De urn met aarde, verzameld op de 22 Erevelden in Indonesië, is Zaterdagmiddag op plechtige wijze bijgezet in het voorlopig Nationaal Monument te Amsterdam. De bijzetting geschiedde na een eenvoudige, indruk wekkende bijeenkomst in de Nieuwe Kerk, waarbij aan wezig waren H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Bernhard, vele leden van het Kabinet, de Hoge Commissaris van de Verenigde Staten van Indonesië in Nederland, Mr Moh Roem, de twee gewezen Hoge Vertegenwoordigers van de Kroon in Indonesië, Dr L. J. M. Beel en de heer A. H. J. Lovink, alsmede talrijke leden van het Corps Diploma tique en vele burgerlijke en militaire autoriteiten. GELUKWENS VOOR H. M. DE KONINGIN UIT NIEUW - GUINEA AANSLAG OP GOUVER NEUR VAN SINGAPORE. SEIZOENPRIJZEN VOOR HUISBRAND. extra sterke SLAAT IN De grootste en de bestel PROF. JOLIOT CURIE ONTSLAGEN WEERSVERWACHTING. ;s: 5 regels 80 el.;- 3 ct.; minimum jt** nummer Bur«*3 's namiddags DELPHIA. te medewerking n van zo groot fabrikant en de die Nederland len uitvoeren. it zich een eer re- Iè werken met an- ?en tot het berei- oel van een invoer >en dollars. het vertrouwen Holland Fair te 1 de toeneming >rt zal bevorde- t deze eens zal dat Nederland dingen kan ver alleen maar haring en kaas mij, dit is voor nog steeds een aldus de heer je. Deze citeer- litlating van een een zeer grooi ibedrijf, dat Eu- e whisky, par- embollen niets len, dat niet in e Staten sneller kostbaar ge ronnen worden. tevens op, dat Regeringsbureaus terie van Handel begrip toonden izakelijkheid van Ingsverkeer, maar d neemt geen m- lijft sceptisch. De in volgens de pre mier slechts over- ;n door een hoog- a'tie, prima ver etikettering. Om 1 dt Amerikaanse nen werken, moe- •landse producen- an de eisen van 'n ïoger niveau dan land en daarvoor 'erk verzet moeten zakenlieden en. autoriteiten was laruch, de vroege- se Ambassadeur in de maalitijd aan- lelost TER VAN NE. rine Mr W. F. en naar aanlei- lanse wapenen, iWACHTING. rrankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs: per mm 10 c' minimum per advertentie f 1,58 Rubriek Kleine Advertenties: f regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dea namiddags 2 uur. Minister-President Dr. W. Drees heeft Zaterdagavond over heide Hilversumse zenders de volgende radiorede gehouden: De dag nadert, waarop wij op velerlei wijze zullen herdenken hoe 5 jaar geleden op de onver getelijke bevrijdingsdag de druk van ons afviel, die gedurende de beklemmende jaren van 1940-- 194'5 op ons volk had gelegen. Geen waardiger vorm van her. denking dan die waartoe de Sticn. ting 19401945 oproept. Tot standi gekomen in de kring der verzetsbeweging reeds in de tijd van de bezetting, heeft zij op zich genomen het woord waar te ma ken, aan de verzetsstrijders gege ven, dat indien zij vielen, het Ne derlandlse volk zijn plicht tegen over hun nabestaanden zou ken nen. Door al de 5 donkere jaren heeft het vuur van het verzet ge- -brand, bleef de weerstand onge. broken van wie zich voor de ge. weldenaar niet wilden buigen. Wij hebben fnet verzet zien groeien uit dte hulp aan vervolgden, aan Joden en andere onderduikers. Wij hebben het zien ontspringen waar de vijand trachtte Nederland geestelijk geweld aan te doen. Wij hebben het tenslotte in alle dlenk- bare vormen, tot de gewapende strijd toe, tot ontwikkeling zien komen. Vooral een geestdriftige jeugd heeft zich hartstochtelijk in de ondergrondse strijd geworpen, maar ook menige oudere heeft elk gevaar getrotseerd. Zij werden bij duizenden opgesloten in de con centratiekampen neergedrukt tot hongerende, verkleumde, verma. gerde, geschonden mensen. Ve. len zijn bezweken vóór de bevrij ding- daar was. Anderen hebben de dood gevonden voor het exe- euiUepeleton. Nooit echter dunden de rijen. Viel er één uit, een an. dier sprong in. Het werk ging door. Met diepe eerbied bewaar ik de heugenis aan de prachtige moed van wie, wetend wat hen wachten kon, zonder weifeling deden wat hun hart gebood. Zij hebben de eer van Nederland hooggehouden. Zij hebben de geestkracht van ons volk door alle inzinkingen heen weer weten te doen opleven. Zij hebben door middel van de II. legale pers het nieuws verspreid .vaarnaar men hunkerend uitzag. hebban de vijand afbreuk ge daan waar het mogelijk was. LOONGRENS INVALIDITEITSWET Ziektewet en Ziekenfondsen - besluit. 'Het Ministerie van Sociale Za. ken deelt het volgende mede: De loongrens, welke in sommige sociale verzekeringswetten ge. steld is, wordt zulks in tegen stelling tot andersluidende be richten met Ingang van 2 Mei a.s. verhoogd van 3750 tot 4500 gulden per jaar. Het maximum -dagloon, waar. naar de premies en de uitkerin gen worden bereikend, wordt van 10 op 12 gulden gebracht. De werkgever is verplicht bij elke loonbetaling gan de betrok, laen werknemers een coupon voor Ziekenfondspremie uit te reiken, en indien zij een rentekaart heb ben, een rentezegel voor hen te plakken. Werknemers, op wie het Zie- kenfondsenbesluit van toepassing wordt, -dienen zich voor 11 juni a,s. aan te melden bij een Alge. meen Ziekenfonds. Niet-tijdige aanmelding kan tot gevolg heb ben dat eventueel genoten ge. neeskundige hulp niet voor re. kening van de verplichte Zieken fondsverzekering komt. Wat de vrijwillige Ziekenfonds, verzekering betreft, kan worden medegedeeld, dat verhoging van de weistandsgrens boven 3750 per jaar voorlopig niet mogeliik is, zolang voor verschillende bij die verhoging bestaande moeilijkhe. den, o.a. van financiële aard, geen oplossing is gevonden. Tenslotfe ontwikkelde het ver zet zich tot een staat in de staat. Het was wonderbaarlijk om te zien hoe daar een ondergronds legertje werd gevormd, hoe er een eigen voedselvoorziening was, een eigen distributie.apparaat, een steunfonds, waarin vele millioe. nen omgingen en hoe tenslotte de gehele luitbe.'aling- van het op last van de Londense regering stakende spoorwegpersoneel clan- vostien werd geregeld. Zwaar zijn de verliezen geweest, talrijker dan in menig strijdend leger, en onder degenen, die in leven hieven, zijn er velen, die nooit hun volle gezondheid zullen herwinnen. Uiteenlopend was hun gods dienstige overtuiging, hun poli. tiek en maatschappelijk inzicht. Verschillend waren hun ideëen omtrent de toekomst, maar één waren zij in de wil om de onaf. hankelijkheid van ons land te ver dedigen, om de vrijheden van ons volk te herwinnen en bedreigden en vervolgden te hulp te komen. Eén vooral in de karakter-va3t. heid, die niet allereerst vraagt naar eigen welzijn en veiligheid als het gaat om de wezenlijke waarden d'es levens. Wij zullen hen, die vielen, weer gedenken aan de vooravond van de bevrijdingsdag, maar wij heb ben meer te doen dan dat. Wij kunnen het leed niet wegnemen hun het van wie verloren wie liefst waren. Wij hebben echter de eenvoudige, vanzelfsprekende plicht om de in hun gezondheid getroffenen en de naasten van wie omkwamen, met die daad te tonen, dat wij niet ver geten. Van de plicht tegenover de ver. zetsslachtoffers heeft natuurlijk ook de staat zich rekenschap ge geven. Een buitengewone pen. sioenregeling is getroffen, waar van, naar ik meeri, in redelijkheid gezegd mag worden, dat zij aan hoge eisen voldoet. Het Rijk neemt jaarlijks een oedrag van circa &V2 millioen gulden voor zijn rekening, dat het Nederlandse volk dus door middel van belas, tingen bijeenbrengt. Een wette lijke regeling kan echter bezwaar, lijk verder gaan dan het stellen van algemene regelen, die niet aan elk individueel geval op even afdoende wijze tegemoet komen. Daar kunnen zo velerlei zorgen en noden zijn, die zich niet in een wetstekst laten omschrijven. Daarom is er naast de Rijkspen. sioenregeling de hulp gebleven van de Stichting 19401945. Naast de &y2 millioen van het Rijk heeft de Stichting te zorgen voor nog 2.000.000, die een verrui ming brengen in de levensmoge. üjkheden van wie zoveel verloren jn de dienst van ons volk. Om dat mogelijk te blijven maken doet zij in de komende weken een beroep op U allen. Moge de bijzondere aard van die herdenking dit jaar de bijdra. gen nog eens in ruime mate doen toevloeien. orgelspel van. Henk Loohuys en zang van Laurens Bogtman, be gaven H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en na hen alle aanwezigen zich te voet over de Dam naar het Nationaal Monu ment, rond hetwelk zich duizen den hadden verzameld. Terwijl beiaardier Vincent Valerius' „Waer dat men sich al keerd of wend" op het Paleis. carillon ten gehore bracht, droegen vier vrouwen, die in Japanse kampen hebben ver toefd en vier dragers der Mili taire Willemsorde de urn uit de Nieuwe Kerk naar het Monu ment. Het was precies veertien mi nuten over half vier toen kor poraal Jan de Koster van het corps Mariniers en soldaat L. M. de Goede van het K.N.I.L. de urn in de aan de voet van het Monument geplaatste nis til den. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard waren de eer ten, die een krans hij de aan het Monument toegevoegde twaalfde urn legden. Hun voorbeeld werd gevolgd door Ministers, Ambassadeurs, Zaakgelastigden, Commissaris, sen der Koningin en vertegen woordigers van instellingen. Ge. durende de plechtigheid werd één minuut stilte in acht geno men ter herdenking der geval lenen en was de vlag aan de mast in het Damplan'tsoen half stok gehesen. Een défilé langs het Natio naal Monument besloot de so bere bijzéttingsplechtigheid. Minister Götzen somde de na men op van de 22 erevelden, waarvan een handvol aarde naar Nederland is overgebracht: Medan, Padang, Palembang en Muntok; Mandor en Ketapang in Pontianak, Bandjermasin, Tarakan en Balik Papan; An- tjol, Tjililitan en Menteng Pu- lu in Djakarta; Tillemaplein en Kalibanteng in Semarang, Ban dung, Tjimahi en Surabaja; Makassar, Menado, Ambon en Timor Kupang, en van Hollan- dia. „Als ik die namen uitspreek" aldus de Minister „zullen velen zich herinneren, hoe deze velden daar liggen onder de tro penzon tussen de sawah's, in de heuvels. Tegen de bergen, langs de wegen van dat mooie land, dat ook onze liefde heeft en waar zovelen gelijk het in de oorkonde die bij de urn behoort staat „zowel burgers als krijgslieden, zonder onderscheid van ras of landaard, vielen in de strijd tegen Japan en voor vrede en recht". De Minister stipte enkele pun ten aan uit de strijd, die volgde op de aanval op Pearl Harbour: de activiteit van onze onderzee- ers in de Golf van Siam, de steun van onze luchtmacht op Malakka en op de Philippijnen, de strijd op Tarakan, de val van Singapore, de actie tegen de Ja panse transportvloot in Straat Makassar, de slag in de Java- zee. En dan de landingen op Ja va, het oprollen van ons leger, de onvoorwaardelijke overgave te Subang op 8 Maart 1942 na het ultimatum, dat Bandung 'n vernietigend luchtbombarde ment bedreigde. Toen werden ook de lichten in Indonesië uitgedoofd, maar kunnen doven, dat was de geest die levend houdt, die onze be zielde in gevangenissen en in terneringskampen, bij slaven, arbeid de verplichte krijgs dienst.". Minister Götzen vervolgde De graven van hen, die als ge volg van de oorlog met Japan het leven verloren, strekken zich uit over 'n gebied, dat van de Andamanen en Nicobaren in hel; Westen loopt tot Yokohama, de Salomonseilanden en Broo me in het Oosten. Dat is onge veer een vijfde omtrek der aar de. De meer dan 50.000 oorlogs slachtoffers zijn voor het groot ste deel begraven op gemeen schappelijke kerkhoven, maar talrijk zijn toch ook de eenzame graven, terwijl zij, die in Japan het leven lieten, naar de zeden van dat land werden verast. Dertienduizend overledenen zijn thans herbegraven op de 22 ere velden. Grote dank zijn wij ver schuldigd aan wijlen Generaal Spoor, wiens stoffelijk overschot thans ook rust op Menteng Pu- lu onder nummer B 46 met het eenvoudige kruis en de stalen helm. Ik hoop, dat deze urn, ge plaatst in het centrum van de herdenking van Nederlands strijd in de bange jaren, die achter ons liggen, levend zal doen blijven bij ons allen, in heel ons volk. de gedachtenis aan de strijd en de zorg en de moeite en de offers van hen, die daar in Indonesië zich voor de goede zaak hebben ingezet en met name van hen, die daar voor het offer van hun leven hebben gebracht". Na afloop van de bijeenkomst in de Nieuwe Kerk, die werd op. geluisterd met zang door het De heer johan Ariks, voorzitter van de politieke verfegenwoordi. ging (Nieuw.Guinea), zond H. M. de Koningin ter gelegenheid .an haar verjaardag het volgende telegram: „Namens het volk van Irian moge ik Uwer Majesteit hierbij ter gelegenheid van Uwer Maje- steits verjaardag onze eerbiedige gelukwensen aanbieden en onze onwankelbare trouw en ver» knochtheid betuigen. Moge de Almachtige Uwe Majesteit en liet Huis van Oranje Zijn immer on misbare zegen schenken". wat de Japanners aldus de Nederlands Kamerkoor onder Minister nimmer hebben leiding van de heer F. de Nobel, De reis van Prins Bernhard naar Amerika Hedenavond zal Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden met het K.L.M.-lijnvliegtuig naar de Verenigde Staten van Amerika vertrekken om op 6 Mei in Phi ladelphia de „Holland-fair" te openen. De Prins arriveert op 3 Mei in New York en zal daar aanwezig zijn bij een ontvangst van de gehele Nederlandse kolonie, waartoe de Prins bij zijn laatste bezoek aan New York geen gele genheid had. De volgende dag zit Z.K.H. aan bij een lunch met de leden van de Kamer van Koophandel. In de morgen van 5 Mei vliegt de Prins naar Philadelphia, waar hij ontvangen zal worden door de burgemeester en andere autoriteiten. Des avonds is er een officieel diner. De Prins zal dan een belangrijke rede hou den. In de morgen van 6 Mei volgt de opening van de „Holland- fair". Z.K.H. gaat daarna naar Washington, waar hij zal ver blijven als gast van de Neder landse Ambassadeur. De Prins is uitgenodigd dooi de Amerikaanse luchtmacht staf om, indien de tijd dat toe laat, nog enige belangrijke in richtingen van de Amerikaanse luchtmacht In ogenschouw te nemen. In verband hiermee is de datum waarop Z.K.H. naar Nederland zal terugkeren, nog niet vastgesteld. Ter gelegenheid van Haar jaardag heeft H. M. de Koningin aan de volgen de Zeeuwen een Koninklij ke Onderscheiding toege kend. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: C. Philipse, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, te 's Heer Arendskerke. Officier in de Orde van Oranje-Nassau: E. C. van Dissel, notaris te Goes, lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Mid delburg. Ir J. Moll, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat te Middel burg. Bij bevordering: Ir A. H. L. de Bel, wonende te 's Gravenhage, algemeen-direc teur van de N.V. Nieuwe Neder landse Maatschappij tot ver vaardigen van spiegelglas, gla zen voorwerpen en chemische producten te Sas van Gent. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. J. Colsen, raadslid der ge meente Ter-neuzen, te Sluiskil. R. Zuidema, hoofdredacteur van het Zeeuws Dagblad, te Goes. H. J. Aernoudts, landbouwer en paardenfokker te Sluis. Is toegekend de: Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas sau: in goud, aan: P. Hendrikse, oud-adjudant der Rijkspolitie te Middelburg. Mej. P. Vergers, hoofd van de Protestants Christelijke kleu terschool te Koudekerke. P. Wielemaker, plaatselijk bu- ireauhouder van de Provinciale Voedselcommissaris, te Koude kerke. W. A. den Hollander, werk meester bij de N.V. The Vitrite Works te Middelburg. In zilver, aan: A. Lok, opperwachtmeester der Rijkspolitie te Wemeldinge. A. de Boot, ouderling van de Nederlandse Hervormde Ge meente te 's Heerenhoek- Nieuwdorp, te 's-Heer Arends kerke. J. de Visser, gewezen secreta ris van de Hulpvereniging voor Gereformeerd schoolonderwijs te Spui, te Zaamslag. J. Viergever, meetarbeider bij de landmeetkundige dienst te Zierikzee. J. de Klerk, kantoorhouder van het hulpkantoor der PTT te Sluis. J. Wirtz, kantoorhouder van het hulpkantoor der PTT te Kapelle. Vrijdagavond is een handgra naat geworpen naar Sir Franklin Gimson, gouverneur van Singa, pore. Het projectiel ontplofte, zonder de gouverneur te verwon den. Tn brons, aan: J. Mol, besteller 1ste klasse der PTT te Goes. P. Katsman, landarbeider op het landbouwbedrijf van J. L. Goetheer te Wolphaartsdijk. W. de Rijke, landarbeider op het landbouwbedrijf van wedu we C. L. Potappel te Stavenisse. A. M. Smits, landarbeider op het landbouwbedrijf van J. Re- nijn te Ouwerkerk. H. Speijer, jachtopziener in dienst van Jhr. J. van Vreden- burgh te Poortvliet. P. Thijsse, bosarbeider op het slot Haamstede te Haamstede. M. Poortvliet, werkzaam bij N.V. Metaalhandel J. L. Agelink van Ren'tergem te Middelburg. Voor een ongestoord verloop van de huisbrandvoorziening is het noodzakelijk, dat de afleve ring van de kolen zo geleidelijk mogelijk geschiedt. Als gevolg van de afschaffing der kolen- distributie moet gerekend wor den met een grotere geneigdheid van de huisbrandverbruikers tot het uitstellen van de aankopen tot de aanvang van het stook- seizoen, hetgeen vertraging in de aflevering met ziclrtan bren gen. In verband hiermede heeft de Regering besloten tot weder invoering van het ook vóór de oorlog gebruikelijke systeem van. seizoenprijzen. Op deze wijze zal het kopen van huisbrand gedurende de zo. mermaanden aantrekkelijker worden. De nieuwe prijsregeling, waaromtrent overleg met de Stichting van de Arbeid is ge pleegd, treedt heden in werking en zal op Dinsdag 2 Mei in de Staatscourant worden gepubli ceerd. Zij, die hun brandstoffen reeds in Mei en Juni inslaan, betalen ten opzichte van de tot dusver geldende prijzen 50 cent minder per eenheid (1 hl) an- thraciet, esskolen, vetkolen en eierbriketten en 35 cent min der per eenheid (2 hl) cokes. Voor de maanden Juli en Augustus zullen deze prijsver lagingen voor alle kolensooTten 15 cent per eenheid bedragen. De winterprijzen, die op 1 Sep tember a.s. van kracht worden, zullen daarentegen voor antra ciet, esskolen, vetkolen en eierbriketteri per eenheid 20 cent hoger dan de huidige prij zen worden, terwijl de prijzen voor cokes 15 cent per eenheid hoger zullen worden. Op onze administratie ligt ter inzage voor belangheb benden de passagierslijsten van de troepentransport- schepen „Tabinta" en „Zui derkruis" en het passagiers schip „Johan van Oldenbar- nevelt". Vermoedelijke aan komst te Rotterdam van de „Zuiderkruis" op 11 Mei, van de „Tabinta" -te Rotterdam op 16 Mei en van de „Johan van Oldenbarnevelt" te Am sterdam op 16 Mei. per rol Het besluit tot ontslagver lening is genomen door de Franse regering. De 50-jarige Joliot Curie werd op 4 Januari tot Hoge Commis. saris voor atoomenergie benoemd. Enkele van zijn verklaringen en reizen naar Moskou hebben critiek gewekt. De Socialistische Par. lementsf-ractie was voornemens Premier Bid-ault naar het stand punt van de regering te vragen. Een Gaullistische afgevaardigde had ten aanzien van Curie reeds een motie in de Nationale Ver. gadering ingediend. 28 Rechtse en Radicaal.gezinde afgevaardig den hebben een motie inediend, volgens welke een lid van de communistische partij niet bij het atoomonderzoek werkzaam kan zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend to Maandagavond. Voorjaarsweer. Op enkele plaasen ochtend mist, die echter vlug optrekt. Overigens droog en over het al gemeen zonnig weer met nog iets hogere middagtemperatur- ren. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. HOOGWATER. DINSDAG 2 MEI. v.m. n.m. 1.29 1.55 2.04 2.33 2.44 3.16 2.54 3.20 Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond, 1 5.11 20.04 19.33 4.36 2 5.10 20..05 21.11 4.53 •1 zelf het leeuwen- en leveren en zal 'ten getroosten, wil lige prooi voor sen ssor zijn. zijn wij verschul onerikaanse volk s deze hulp waar. aten wij van onze geven om offers >r de opbouw van sfensieapparaat ter n de Westerse be- m onze vrijheid. loor het KN.M.I. lig van Zaterdag- vond. lijk regen. gemeen veel be- de meeste plaat regen of motre- tot matige wind tussen Zuid en sre temperaturen WATER. ,G, 7 MEI. •suuniiiiiitutKsici b, ueuueu wp een bijeenkomst „Door en dctir ontevreden" beklaagd over een brief van Minister-President Att- lee, waarin deze hun protest, dat discriminatie werd toegepast bij de loonstop van ambtenaren, van de hand wees en verklaarde, dat het de ambtenaren vrij stond met hun looneisen in beroep te gaan. De ambtenaren willen een onder houd met Attlee aanvragen. WfNMWtmi. Met het Internationale Hof heeft hij het probleem besproken, dat is ontstaan tengevolg van de devaluatie van de Nederlandse valuta. Hij weet nog niet of hij een onderhoud met Stalin zal heb ben. Met de regering der Sowjet. Unie heeft hij nog geen contact gehad. Moeilijkheden met devie. zen of grensoverschrijding met be trekking tot zijn reis naar Mos- 1IVUC1 ïoituoc »VX vullij, *UU ZMJII levensbeschrijving. Deze biogra fie werd geschreven door Hans Amundsen en uit het Noors in het Nederlands vertaald door de di recteur van het Nederland-Noord» Europa Instituut, de heer H. D. Baars. De heer Baars overhan digde een exemplaar van de ver. taling aan de heer Lie, die op zijn beurt een opdracht schreef In het exemplaar van de heer Baars. maakt het volgende bekend: Wegens de beperkte ruimte, welke bij de leningwet 1946 ge geven machtiging tot het aan gaan van geldleningen nog bood, was het niet toegestaan op de 3)4. 99, Nederlandse Staatslening 1950 in te schrijven ten laste van •de 3 voorinschrijf-rekening. Nu de leningwet 1949 voorziet in een nieuwe machtiging- tot het /V J-y-A. luywwit», teiten van deze lening zijn gelijk aan die der 3)4 Nederlandse Staatslening 1950. De notering ter beurze, alsmede de dooreen- leverbaarheid van de schuldbewij zen van deze lening 1950 eerste uitgifte, zal worden beverderd. De houders van een 3 voor- inschrijfrekening dienen hun op gave rechtstreeks in te dienen bij het Ministerie van Financiën. uit oorlog en bezetting herden ken. Het lossen der wapenen is vlot geschied. Dit is een bewijs, dat het Nederlandse volk beseft waar zijn belangen liggen. Nieuwe wapenzendingen zullen volgen, maar hierme Jie is lief j \Taa_gistutk nog" niet opgrelo&t. v.m. 5.34 6.09 6.49 6.59 ikmahDAG, 8 MEI. Breskens Terneuzen Hansweeitt Walsoorden 6.32 7.07 7.47 7.57 n.m. 5.59 6.34 7.14 7.24 6.59 .734 8.14 8.24 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 7 5.00 20.14 2 04 9 08 8 4.58 20.15 2.32 10.32 9 4.57 20.17 2.51 11.55

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1