2 BINNENLANDS NIEUWS VAN WIJCK Regeling van werkzaamheden Vragen aan de Minister VULPENHOUDERS zuivei LUXE AU Fa D. F. v. d. Hl Agenda de margarine die reeds lang de „zonneschijn' vitaminen A en D bevat (2//W- VOORRAC TWEEDE KAMER Hollen oi stilstaan INVOER VAN BOTER IN BELGIE STOPGEZET MERKWAARDIGE GEBOORTE Kinderbijslag aan gepensionneerden RODE ROZEN VALSE DUBBELTJES IN BERGEN OP ZOOM BERUCHT SMOKKELAAR AANGEHOUDEN A N.V. FIRMA P. J. VAN DE SANDE Zo schrijft Me Soeters te Soes weverij van hi neemt, vindt zc die altijd met Ze schrijft ver „Kijk mijn wasg s S 97 02» Te koop van part een in prima staa goed onderhouden merk „Chevrol (2-deurs Coach tegen billijke prijs. Adres: Pironstraat HONDENBROOD voor" 75 ets. - 48 ets. pi KATTENBRO' per pak 25 c Steeds iets apt Levensmiddelen! Temeuzen DE AMERIKAANSE BEWAPENING Mening van Gen. Collins. De Ver. Staten zijn bezig met het ontwikkelen van een anti. tank wapen van een radicaal nieuw type, dat wellicht de aard van de ooorlogvoering met tanks geheel zal veranderen aldus heeft Generaal Lawton Collins, chef staf van het Amerikaanse leger, in een radio.interview te Wa. shinton verklaard. Enige van de meest opmerke lijke'' ontwikkelingen wat betreft naoorlogse wapens liggen op het gebied van de verdediging tegen luchtaanvallen, aldus de Gene raal. Onder meer waren gemaakt nieuwe raketten, .betrekkelijk goedkoop", die ,,naar wij vertrou. wen, in staat zullen zijn vliegtui. gen op hoogten boven de 60.000 voet (bijna 19.000 meter) te ver. nietiger}". Genertial Collins verklaarde, dat het Amerikaanse leger in het algemeen is uitgerust met wapens uit de tweede wereldoorlog. Enige eenheden echter, zoals luchtlan dingstroepen, jijn gereed om met moderne apens waar ook ter we. reld te vechten, aldus de Gene raal. Woensdagmiddag kwam in de Twesde Kamer de regeling der werkzaamheden aan de orde. .Vaar aanleiding van het voor stel van de Voorzitter zeide de heer SCHOUTEN (A.R.), dat het tegenwoordig hollen of stilstaan is met het werk der Kamer. Spr. gaf in overweging deze tempoverschillen te verwijderen. Aanvankelijk zou de nota inzake Duitsland direct na het reces be spraken worden. Nu moet dat plotseling de volgende week ge schieden. Het belastingontwerp kon in eigen kring nog niet behoorlijk worden voorbereid. Spr. wees er op, dat de begro tingen van Uniezaken, Oorlog, Marine en Landbouv/egaiisatie- fonds nog niet behandeld zijn, daar er ingrijpende wijzigingen in moe Jen worden aangebracht. De Kamer heeft al tamelijk veel geduld gehad. De huidige weg van zaken is zeer onbevredigend, lis de Voorzitter pp de hoogte van de voornemens dier regering be treffende deze begrotingshoofd- stujüken vroeg de teer Schouten. Spr. achtte een theoretische mo gelijkheid aanwezig, dat ze eerst in Augustus worden behandeld of tezamen met de begroting voor 1951.. Over de Uniezaken weet de Kamer niets. Spr. gaf in overwe ging op korte termijn een nota -an de Kamer te zenden omtrent de inzichten der regering met be trekking tot het opruimen van deelstaten en de gevolgen daar van. Hetzelfde geldt voor Oorlog en Marine. De Kamer weet van de gang van zaken niets af en kan niet met de regering in gedach ten wisseling treden over het de fensiebeleid. TJij verklaarde zich bereid zich met de regering- te verstaan, of op korte termijn te bereiken is, dat aan de Kamer nota's worden gezonden om de mogelijkheid tot een gedachtenwisiscling te openen. Wlat de nota inzake Duitsland aangaat, verklaarde spr. dat Mi nister Stikker had hem medege deeld, dat hij niet Einders dan de volgende week in de Kamer aan wezig kan zijn. De heer SCHOUTEN was niet geheel tevreden gesteld. De VOORZITTER verklaarde, ca een onderhoud met de Minister van Financiën, dat de gewijzigde 'jogrotingshoofdstiikkcn vóór de helft van dè maand Mei de Ka nter zullen bereiken. Het voorstel inzake de regeling VOORTVLUCHTIGE Nederlandse boekhouder in .Zwitserland gearresteerd. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de Zwitserse politie te Genève de 22-jarige Tilburgenaar J. van der K. aangehouden. Van der H. is in Tilburg belast geweest met de boekhouding van oen autobusbedrijf. Volgens in. lichtingen uit Tilburg schijnt hij verschillende malen geld te heb ben verduisterd. Toen zijn wan. beheer hem boven het hoofd be gon te groeien, is hij op 14 April j.L met medeneming van enkele duizenden guldens aan kasgelden naar Genève in Zwitserland ge vlucht. Van Genève is hij naar Italië gegaan wEiar hij in Milaan en Rome werd' gesignaleerd. Ten. slotte werd hem ook daar de grond te heet onder de voeten en keerde hij naar Genève terug, al waar hij toen door de politie in de kraag werd gegrepen. Bij zijn arrestatie beschikte hij nog over Nederlands, Frans en Zwitsers geltf. Van de Tilburgse politie vernamen wfl nader nog, dat het bedrag, dat Van- der H. verduis terd heeft, nog niet precies is vastgesteld. Het accountantson. derzoek, dat thans gaande is, wordt zeer belemmerd door de wanordelijke staat, waarin de boekhouding is aangetoffen. Het is echter wel zeker, dat er min. 3tens 5000 is verdwenen. Een verzoek tot uitlevering is onder, russen reeds gedaan. der werkzaamheden is daarna aanvaard. Interpellatie-aanvragen, In de Tweede Kamervergade ring van Woensdag vroeg de heer NEDERHORST (Arb.) verlof vragen te mogen richten tot de Minister-President en de Minister van Sociale Zaken over maatre gelen ter bestrijding der werk loosheid en handhaving van de toestand van volledige werkgele genheid. De lieer GORTZAK (Oom.) vroeg toestemming aan de Kamer om de Minister van Landbouw te interpelleren over de voortduren de stijging van de prijs der con- sumotie.aardappelen. Over deze aanvragen zal van daag worden beslist. WET OP DE ECONOMISCHE DELICTEN. Vervolgens kwam in behande ling het wetsontwerp, houdende regelen voor de opsporing, ver volging en berechting van econo mische delicten, welke schadelijk zijn voor het economische leven. De heer TERPSTRA (A.R.) acht het gewenst, dat wordt overge gaan tot opheffing van verschei dene overheidsmaatregelen inzake distributie e.d. Hij acht de straf maat veelal tie zwaar. Spr. geeft zijn leedwezen'te ken nen over 's Ministers heengaan. De heer DONKER (Arb.) ver klaart eveneens het aftreden van de Minister te betreuren. Spr. segtl zijn stem te zullen geven aan het wetsontwerp, zoals het nu is geworden. Naar zijn oordeel is het thans in overeen stemming met de tradities van s mafrecht en strafvordering. Jonkvrouw© WTTTEWAAL VAN STOETEWEGEN (C.H.) geeft uiting aan de teleurstelling harer fractie over het heengaan van de Minister. Zij geeft haar in stemming met hei wetsontwerp te kennen. De ordening, welke er is, moet worden gehandhaafd, an ders werkt zij gezagsondermij nend. De heer STOKVIS (Com.) acht het niet juist, dat werkgevers, die aan arbeiders een hoger loon be.alen dan is toegestaan, berecht worden door de economische rech ter. Hij wil dit doen geschieden door de gewone reenter. De heer v. d. FEL.TZ (C.H.) merkt o.m. op, dat het wetsont werp in zijn oorspronkelijke vorm herinnerde aan de sfeer van wil lekeur en rechteloosheid geduren de de bezetting. Het gewijzigde ontwerp heeft nog te veel het karakter van ver beterde noodwetgeving. Spr. verklaart verscheidene be zwaren tegen de wet te hebben, maar hij erkent, dat ze ook voe ren zal tot verbetering van de verwarde toestand, zoals die thans is. Daarom zal hij zijn stem er niet aan onifliouden. De heer VAN DEN HEUVEL (K.V.P.) betreurt het heengaan van de Minister. Hij spreekt goe de wensen voor zijn herstel uit. Hij, vraagt, of met de Minister van Verkeer en Waterstaat be sproken kan worden, of de delic ten ingevolge de Wet Autover voer Personen alsnog tot econo mische delicten kunnen worden verfklaard. Spr. vraagt, of er niet te veel diensten zijn, die opsporingsbe voegdheid hebben. Mej. TSNDELOO (Arb.) sluit zich aan bij de woorden van de heer Donker in verband met het heengaan van de Minister. Spr. verklaart het niet eens te zijn met de door de heer Van der Feltz geuite critiek. (Deze moet h.i. met feiten worden ondersteund. In het algemeen juicht zij de komst van de gespecialiseerde rechter toe, maar op een enkele punt heeft zij toch aorg. Te vijf uur wordt de vergade ring geschorst. tot uitvoering van de gehele so ciale verzekering, is de Minister ■'an van oordeel, dat het toelaat, baar en juist is andere eisen ten aanzien van die erkenning en goedkeuring te sullen dan die welke op grond van de wet, in vraag 1 bedoeld, gesteld kunnen woi den? 4. Is de Minister bereid te be vorderen, dat bedrijfsverenigin. gen, als 'in vraag 3 bedoeld, als. mede haar statuten en reglemen ten worden goedgekeurd, wanneer is voldaan aan de eisen, in de weL op de Wachtgeld- en Werkloos heidsverzekering gesteld? 5. Indien de invoering van de in vraag 1 bedoelde wet niet om streeks Juli 1950 kan plaats vin. den, kan de Minister dan mede. delen, wanneer invoering onge veer kan worden tegemoetgezien en aan welke eisen moet zijn voldaan, wil tot invoering kunnen worden overgegaan? Naar ,,De Standaard"' meldt heeft de Minister van Landbouw met ingang van 1 Mei de invoer van boter in België stopgezet. In afwachting daarvan zijn met on middellijke ingang de invoercon tingenten met de helft verlaagd. De maatregel is genomen, naca de Belgische Doerenbond in een memorandum aan de regering verzocht had om maatregelen om een ineenstorting van de zuivel- prijzen in België te voorkomen. Het is volgens 't blad te verwach ten dat de maatregel slechts voor de zomermaanden zal gelden, waarin de binnenlandse boterpro- duevde het eigen gebruik over treft. Een Deens vrouwelijke Pel grim met haar echtgenoot op reis in een autobus naar Rome, heeft na een ongeluk van de bus liet leven geschonken aan 'n dochter, tje. De bus slipte tegen een muur langs de weg boven het Como. meer en het meisje zag het le venslicht in de bus, die gevaarlijk overhelde. De ouders hadden gehoopt, dat het kindje in het Heilige Jaar in de Eeuwige Stad geboren zou worden. Zij gaven het de naam Larana „afgeleid van de Latijnse naam voor 't Com.o_m.eer", Moe der en dochter maken het wel. Het Tweede Kamerlid de heer Stapelkamp (A R.) heeft aan de Minister van Binnenlandse Za ken de volgende schriftelijke vraag gesteld: Kan de Minister, wiens ambts voorganger in de vergadering der Tweede Kamer van 15 Maart '49 verklaarde ,,Dat in een zeer vergaande staat van voorbereiding is een wetsontwerp, waarbij aan gepen sionneerden, die het meest be hoefte hebben aan verhoging van inkomen, dat zijn z(j, die minder jarige kinderen hebben, een Kin. derbijslag zal worden verleend", mededelen hoe het met betrekking tot deze zaak thans staat en kan de indiening van een wetsontwerp als "hierbedoeld spoedig tegemoet worden gezien De invoering van de wet op de Wachtgeld- en W erkloosheidsverzeker in g liet Tweede Kamerlid de heer Andriessen (K.V.P.) heeft aan de of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 75) Nadruk verboden. Ik ging naar de vrouw toe. Het was niet makkelijk tiaar alleen aan te treffen, want de verliefde Erich kon geen uur buiten haar. i:zette Belinda uiteen, dat Erich onmogelijk op die voet kon blijven leven en een zo hoge verzekering aanhouden. Ezel fki vergat een ogenblik wat voor soort vrouw zij was en deelde baar in vertrouwen r..ee, dat Erich een erfenis op teerde en van zijn advocatuur zo goed als geen inkomen had. Nooit zal ik het mij zelf vergeven, dat ik in verzuim bleef een wacht voor mijn lippen te stellen. Erna om de vrouw in 't ver volg bij de naam te noemen, die haar toekomt Erna liet me kalm uitspreken. Ze antwoordde, dat Erich haar dan liad voorgejokt maar nam het hem in het geheel niet kwalijk. Alleen wenste zrj wel, dit alles eerder te hebben geweten. Geld was bijzaak, zijn liefde het ene nodiqe. Zelfs in de Minister van Sociale Zalmen de volgende schriftelijke vragen ge. steid 1. Moet uit de mededelingen, welke hij bij de behandeling van zgn begroting' in de Eerste Ka., mer deed, worden afgeleid dat in voering van de wet op de Wacht geld- en WerMoosheidsverzeke- ring niet omstreeks Juli 1950 kan worden tegemoetgezien 2. Indien vraag 1 bevestigend moet worden beantwoord, wil de Minister dan mededelen aan wel ke-oorzaak of oorzaken deze ver traagde invoering moet worden toe geschreven? C. Indien het juist is, dat ool$ als een oorzaak van vertraging invoering moet of zal moeten v/orden aangemerkt 't verlangen van de Minister, dat, alvorens tot erkennning van een bedrijfsver eniging voor d'e uitvoering van de in vraag 1 bedoelde wet en tot goedkeuring van haar statuten en reglementen wordt overgegaan, de administratieve apparatuur - van een zodanige bedrijfsvereniging moet passen in het raani van de ■n voorbereiding zijnde regeling bescheidenste omstandigheden zou zij gelukkig met (hem zijn en des noods kon zij met haar kunst er v/at bijverdienen. Ik letite niet op haar stem, die een walgelijk zoct- sappgie klank had. Ik lette uit sluitend op- haar ogen. En die logen zoals slechts zelden men senogen durven liegen. „Erich vertelde'*, zei ik haar, aan slapeloosheid te lijden. Zo lang ik hem ken, en dat is van j zün zesde jaar af, heeft hij daar nooit last van gehad. Gebruikt hij i er iets voor?" „Adolin tabletten", antwoordde zij prompt. En op bezorgde toon ging zij voort: „Ach, Waldemar, die slapeloosheid Is. liet ergste niet! Ik geloof, dat sinds enige maanden zijn gezondheid veel te wensen laat. Hij klaagt dikwijls over zjjn hart." Von Demberg, ik leg mijn hand er voor in het vuur: Erich heeft altoos een normaal hart gehad. Het enige abnormale er van was, dat het liefde voor een wezen als Erna Klemper kon opvatten. Erich en een zwak hart een eerste klas sportman! Daarom wust ilk, dat de vrouw me niet al leen beloog, maar ook voorbe reidde. Ik had goed gezien. Zes weken na dit onderhoud De laatste tijd zijn in de ge meente Bergen op Zoom valse dubbeltjes in omloop gebracht. De geldstukjes zouden van een ander metaal zijn en in een lichtere kleur zijn vervaardigd en niet heel gemakkelijk als vals te her kennen zijn. De hoeveelheid schijnt nog zeer beperkt te zijn. Op banken en officiële kantoren heeft men nog niets van valse munten bemerkt, doch particulie ren hebben er reeds kennis mee gemaakt. INBRAAK BLJ JUWELIER IN OOSTERHOUT Bij de Oosterlioutse juwelier Oomen in de Kerkstraat hebben inbrekers tijdens het nachtelijk uur kans gezien gouden horloges en sieraden er waarde van onge. veer ƒ- 4000 te ontvreemden. Waarschijnlijk hebben de heren zich langs de achterzijde toegang tot het huis verschaft. Zij sloe gen hun slag voornamelijk in de vitrine. Dezer dagen is door de politie üe beruchte Rotterdamse smok kelaar Th. K. aangehouden. De man wordt' er van verdacht be trokken te zijn in een uitgebreide smok keiaffaire te Rotterdam. Hij zou als „vervoerder" voor een zekere 'H. zijn opgetreden. Hij deed dit met eigen boten die voorzien waren van dubbele bo dems en andere schuilplaatsen. Men beschouwt zijn arrestatie als de sluitsteen van het onderzoek in de zaak tegen H. Volgens inlichtingen in Rotter, dam ingewonnen is K. een goede bekende - van de politie. Wegens inbraken en het smokkelen van sigarettenpapier en spiritus is hij reeds verscheidene malen met de Justitie in aanraking geweest. EENZAME AUTO Een chauffeur van de B B-A. in de buurt van Wagenberg een zeldzame vondst gedaan. Daar lag n.l. een luxe auto in de sloot, stierf Erich plotseling. Het was een harde slag. Ik verloor in hem mijn beste vriend. Een stem in me fluisterde: „Hij is vermoord en jij zult zijn wreker zijn." Ik kon mijn oren er niet voor sluiten. Waar ik was, wat ik deed, met wie ik sprak - altijd hoorde ik haar. Ten slotte voelde ik, dat ik de taak moest aanvaarden: ik zou Erich's wreker worden. Tien dagen na de begrafenis begaf ik me naar Erna. Ze was in het zwart en het stond haar uit stekend. Krankzinnig maar het was mijn eerste gedachte toen ik de vrouw zag. Ik verafschuwde haar er des te aneer om. ,,Erna", zei ik, „als doodsoor zaak is har.(verlamming opgege ven. Welke dokter tekende de verklaring?" Zij keek me argwanend aan. „Wai doet het er toe, Waldemar? Je wist immers al een poos, dat de arme Erich een zwak hart had? Ik heb je des.J'jds gewaar schuwd „Welke dokter heeft hem be handeld?" drong ik aan. „Joseph Kupper", antwoordde ze na een aarzeling. „Nooit van gehoord. Waar woont hij Zij probeerde er omheen te terwijl er in de omtrek geen spoor van de eigenaar was te ontdekken. De Rijkspolitie udtii Wagenberg, die het geval kwam onderzoeken, constateerde dat hec een wagen van het type 1938 was en dat het nummer van de auto indertijd was uitgereikt aan iemand uit Delft. Met de politie lit die stad heeft men zibh in verbinding gesteld, maar het is nog niet duidelijk, waar en hoe men de oplossing vinden zal. De auto die slechts licht be. schadigd is, heeft men bij een firma in Zevenbergen op stal ge zet. TWEE DODEN BIJ AUTO.ONGEVAL In de late avond van Woensdag heeft een auto-ongeval op de Rijksweg tussen Wouw en Bergen op Zoom het leven gekost aan het bejaarde echtpaar Meeuws.Van der Zanden uit Heerlen (N.Br.) De 77_jarige M. A. Meeuws en diens 76-jarig-e echtgenote wer den in het avondlijk duister plot seling door een passerende per sonenauto gegrepen toen zij na het veriaten van een B. B._bus de Rijksweg wilden oversteken De man was op slag dood. De vrouw overleed nog tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Roosendaal. De personenauto werd bestuurd door de heer J. van de B. uit De Bilt. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. POGING TOT AFPERSING De bewoonster van het buiten ,,De Boom" nabij Leusden is in de afgelopen week belaagd door een 18-jarige jongen, die haai onder ernstige bedreigingen een bedrag van 10.000 heeft willen afper. sen. Dinsdag 18 April ontving zij een brief, waarin werd medege deeld, dat de afzender jaren ge leden ernstig was benadeeld door een inmiddels overleden familie lid van haar en dat hij thans ver haal kwam zoeken. Haar werd opgedragen een bedrag van 10.000 in biljetten van, 1000 onder de vleugels van een post. duif te binden. De duif was ia de tuin verstopt. Maar omdat het personeel eerder de duif had HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Paniek in het warenhuis". Van der Heijden, Noord, straat, ÏO—12 en 1—6 uur: Demonstratie met Mag gi -soe pen. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Paniek in het warenhuis". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Onder zwarte vlag". AXEL: Hotel Het Gulden Vlies 96 uur: Verkoping legergoe. deren. 'Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „Moederliefde". draaien, maar ik hield voet bij stuk. Eindelijk noemde ze zijn adres een armelijke buurt, ver van haar woning vandaan. Het gaf me te denken. Toen mijn in formaties binnen waren, begreep ik waarom Erna juist dit sieraad van de medische wetenschap had gekozen. Kupper stond eenmaal als toxicoloog hoog aangeschreven en bewees in enige raadselachtige sterfgevallen de poli.ie goede diensten. Maar de man was de grootste vijand van zichzelf. Hij dronk als een tempelier en zag tengevolge daarvan zijn praktijk verlopen. Zó iemand had Erna geraadpleegd een toxicoloog! Ik behoefde me niet af te vragen, wóArom. „Erna", zei ik langs mijn neus weg, „je beweerde destijds, dat Erich tegen slapeloosheid Ada- lin-tabletten gebruikte. Mag ik ze eens zien?" Zij verschoot van (kleur en wendde de blik af. „Ik heb ze weggedaan. Waarom zou ik ze bewaren? Onze lieve Erich is dood en ik gebruik ze niet." „Misschien heb je nog een lege tube." Heftig viel zij uit: „Ik heb ze wgegedaan, zei ik toch!" (Wordt vervolgd.) gevonden, dan de brief was ge lezen, was het diertje al weer in vrjjheid gelaten. Weldra kwam ei een nieuwe brief en een nieuwe duif. Inmiddels was echter de groepscommandant van de Rijks politie te Leusden in de zaak ge mengd en deze slaagde er in, te lefonisch contact te krijgen met de briefschrijver. De Opperwachtmeester gaf zich uit voor Rentmeester eir ver. klaarde zich hereid het bedrag te betalen. Op dë afgesproken tijd arriveerde een taxi bij huize ,De Boom" em de chauffeur, die overi gens met de zaak niets te maken bleek te hebben, zou het geld in ontvangst nemen. In plaats van geld, kreeg de chauffeur een paar potige wachtmeesters van de Rijkspolitie mee en heel kort daar na was de briefschrijver in veilige handen. De jongeman bleek een soort gelijke poging ongeveer een maand geleden eveneens zon der succes bij een juwelier in Amersfoort te hebben gedaan. Hy had voorts een aantal adres sen in zijn zak van mensen die nog aan de beurt zouden komen. DE SNEEUWVAL IN DE BETUWE De bevruchting van de ver. schillende in bloei staande fruit bomen in de Betuwe wordt door het koude weer der laatste dagen aanmerkelijk belemmerd. De sneeuwval heeft volgens deskun digen, zover bekend, in de Betu we vrijwel nog geen nadelige ge. volgen gehad. Zeer belangrijk zijn de weers omstandigheden van de komende dagen. Als de nachtvorst uit blijft behoeft er nog niets te wor den gevreesd. IN STEMBUREAU OVERLEDEN Toen de 84.jarige inwoner van Bussunx, J. de Jager, zijn stem plicht had vervuld en zijn biljet in de bus wilde stoppen werd hij plotseling onwel en overleed korte tijd later. BUS MET D.U.W.. ARBEIDERS 4 METER OMLAAG GESTORT Vier gewoaden. Een bus van de firma Bergman uit Stadskanaal stortte gister middag met 24 D.U.W.arbeiders,. die op weg waren naar het stem bureau te Muntendam, van een 4 meter hoge berm. Vier dier arbejders liepen ver wondingen op. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse. De Rijkspolitie die een uitgebreid on derzoek instelde, is tot de conclu sie gekomen, dat de stuurinrich ting van de bus dtefect was. De Groninger brandweer had ruim 3 uur nodig voor zij het veh{fcel weer op de weg kon krijgen. AUTO TE WATER Garagehouder ternauwernood gered. Woensdagavond is de garage, houder B. V. uit Zutphen aan een groot gevaar ontsnapt- De man had een bezoek aan de automo. biejtentoonstelling in het R-A.,1.- gebouw in Amsterdam gebracht en wilde daarna vermoedelijk naar huis terugkeren. Volgens medede. ling van de politje, verkeerde hij onder invloed van sterke drank. Hij is de weg kwijt gerankt en na dat hi) eerst op de Westerdoks- dijk in moeilijkheden was ge. raakt is hij omstreeks 11 uur van de Houtmankade by het Zo*t- lieetsplein pardoes het water in gereden. Hij slaagde er ia een portier (je openen en kon toen door een voorbijganger met een haak op de wa] worden getrok ken. Een agent van politie beeft kunstmatige ademhaling toege past, want de man was bewuste loos geraakt. Aanvankeiyk werd gevreesd, dat zich nog meer men sen in de auto bevonden, maar toen de brandweer er in geslaagd was de wagen boven water te krggen bleek deze vrees gelukkig ongegrond. BROUWERIJSTRAAT 5 TERNEUZEN Te koop: pracht electrische Wasmachine met electrische wringer. Zeer lage prijs. Adres: Kuiperij, le Korte- straat 10, Temeuzen. Gevraagd: Meisje voor hal ve dagen of Werkster voor 2 dagen per week. VAN DEN BRUELE, Noordstraat 45, Temeuzen. BB 13-05

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2