BEGROTING Uit de Provincie^ BINNENLANDS NIEUWS van Buitenlandse Zaken De Benzinebelasting Bakkers tegen aardappelmeel in het brood EERSTE KAMER Regering handhaaft haar standpunt RODE ROZEN DE GRENSKANTOREN OP KONINGINNEDAG. DE EERSTE BEWONERS VAN ZEELAND. AXEL. KOEWACHT. OVERSLAG SCHOONDIJKE. SLUIS VLISSINGEN. Agenda De Eerste Kamer is Dins dagmorgen bijeengekomen on der voorzitterschap van de heer Anema (A.R.). De Kamervoorzitter, Prof. Kranenburg was wegens on- gesteïdheid verhinderd. De beraadslagingen over de begroting van het Departe ment van Buitenlandse Zaken worden (voortgezet. De heer wendet.a at? (WD) verklaart Amerika te beschouwen uis de best geharnaste kampioen tcgea het communisme. Hulp van de zijde van Amerika wordt dankbaar aanvaard. De houding va it Rusland noopt tot aaneen sluiting van West-Europa. V/at de verdediging van West- Duropa betreft, moet men begin nen met een gezamenlijke pot. Het is beter het vooruit eens te worden over de kosten, dan ach teraf te debatteren over de aan koop van defensie-materiaal. De heer EERSTENS (KVP) constateert sedert het optreden van deze Minister een veel leven- 'i^jer geest op het Departement, maar er zit een gevaarlijke kant aan, een gevaar van oppervlakkig optimisme. Voor tiet werk en de positie van de Minister verklaart spreker grote waardering te hebben, ook cm de duidelijke wijze waarop hij gewezen heeft op de noodzakelijk heid snelle voortgang te maken met de schepping der Europese eenheid. Als de Minister eens wat minder Engels en wat meer Frans sprak,, hetgeen b.v. te Rome had kunnen geschieden, dan zou er een goede kano zijn tot groei van zijn internationale statuut. Wat we vooral niet moeten heb ben is een herhaling van het In donesisch drama, een te lang zaam accepteren van wat nood zakelijk is. Met het aanbod van bemidde ling ten aanzien van Indonesië, dat nog geen lid der V.N. is, zijn we naar sprekers oordeel wat al te opdringerig. De heer ALGRA (A.R.vraagt zich af, of de combinatie van de tunc tie van de Minister van Buitenlandse Zaken met die van politiek beimiddelaar gewenst is. Spr. zegt de Amerikaanse po litiek niet zo onschuldig te achten. Het is z.i. niet voldoende om van wanbegrip te spreken. Van de regering mag gevraagd worden openbaarheid, vastheid van lijn en stoutmoedigheid. Met voldoening releveert spr. de r«4a van Prins Biemhard. De leiding van het Departement te oombineren met de functie van politiek bemiddelaar acht spr.'s fractie bezwaarlijk. Die functies moeten worden gescheiden. Spr. wil een oplossing door de heer Stikker minister zonder porte feuille te doen zijn. Na de pauze is ook Minister Drees in de Kamer aanwezig. Het woord is aan de Minister »-aa Buitenlandse Zaken, de lieer SüUcker. Hij deelt o.a. mede, dat de ambassadeur te Washington de verantwoordelijkheid draagt voor de voorlichtingsactiviteit in Moord-Amerika. Het emigratieprobleem moet ia Europees verband worden aan- gopakt. Het is geen specifiek Nederlands vrasgistuk. Groot- sofceepse emigratie naar de An- Mea eai Nieuw-Guinea lijkt de Utaaeter niet mogelijk. ■ni antwoord op vragen van de heer Wendelaar zegt spr. dat in Rusland de woningen van de am- lassade en het personeel en van de kaasclarij, zomede de wonin gen van het lagere personeel, eigendom van de Russische staat zijn. Door de herwaardering van de roebel kan de Russische am bassadeur alhier gemakkelijker zijn staat ophouden dan onze am bassadeur te Moskou. De raad van Europa besprekend, zegt de Minister, dat deze samen werking van groot belang is. Een afbuiging naar een Noord-Atlan tische gemeenschap zou een nieuw licht op Straatburg werpen. Allereerst is nodig economisch 'ïersitel van West-Europa, zoals beoogd wordt door het plan-Mars hall en een hogere mate van eco nomische eenwording Op deze wijze is West-Europa siterker in de Noord-Atlantische samenwer king en kan d\? eigen defensie worden bekostigd. Spr. zegt meer in aanraking te komen met de diplomatieke ver tegenwoordigers dn het buitenland dan zijn voorgangers. Doordat spr. benoemd is tot voorzitter van de O.E.E.C., is er sprake van tijdsbesparing. De za ken zijn door hem gemakkelijker geworden. In de 'combinatie van functies is eerder een verlichting dan een verzwaring van zijn werk zaamheden gelegen. Wlanneer hij. in het buitenland is krijgt hij dagelijks de dossiers van zijn Departement. Het werk in niet achter. Steeds als de Ka mers het wensen is spr. aanwe zig'. Wat het overleg met het arlement betreft is er z.i. geen eden tot zorg, bovendien is de iniste.r-Presid< :at bereid hem te vervangen. De Staatssecretaris, de heer Plom, beantwoordt daarna enige opmerkingen in verband met vraagstukken, samenhangende met Indonesië. Reeds meermalen Is vruchtbaar samengewerkt met de V.S.I. Op de vraag aan wie de stuk ken voor Nederland door het In donesische Ministerie van Buiten landse Zaken worden geadres seerd, zegt spr. dat er tussen de wederzijdse ministers geen recht streeks contact bestaat. De stuk ken gaan via de Hoge Commis saris. De zaken ten aanzien van Nieuw-Guinea worden behandeld door de Minister van Uniezaken, in nauw overleg met het Kabinet. Ee hieer Wendelaar had zijn be zorgdheid er over te kennen ge geven, dat de Uniepartner de R.T.C.-overeenkomst in woord en daad niet nakomt- In het alge meen dleelt de regering die be zorgdheid niet. Echter heeft de wijze, waarop de structuur der V.SJ. zonder verkiezingen is gewijzigd, de re gering zorg gegeven. Zij heeft zich ter zake gewend tot de In donesische regering. Het rapport van de studiecom missie inzake Nieuw-Guinea zal geen onderwerp van bespreking tussen de regering en de V.S.I. zijn, alvorens het aan het Parle ment is voorgelegd. Na re- en duplik wordt de be groting' zonder hoofdelijike stem ming goedgekeurd. De fractie der C.P.N. krijgt aantekening, dat zij geacht wil worden te heb ben tegengestemd. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer aan gaande het ontwerp van wet tot verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en tot wijziging van de motorrijtui genbelastingwet zegt de regering te menen, dat het onjuist is het verband met de overige belastingvoorstellen, zoals verschillende leden dit doen, als onverbrekelijk te bestempe len. Los van de overige ingediende ontwerpen pleiten ver scheidene aangevoerde argumenten voor verhoging van het invoerrecht op benzine. DE PINKSTERDEMON STRATIE IN BERLIJN Verklaring van Hoge Ameri kaanse Regeringswoord voerder. Hen der belangrijkste woord voerders van de Amerikaanse re gering heeft „niet voor publicatie" op een persbijeenkomst, waar bij- at: elke belangrijke dagbladre dacteur der Ver. Staten aanwezig j daartoe in aanmerking komende motorrijtuigen. Voorts moet niet worden vergeten, dat de motor rijtuigenbelasting wordt geheven naai' vaste tarieven, onafhankelijk van de intensiteit van het ge bruik. Zou deze belasting worden Het bevreemdt de Minister van Financiën, dat juist de leden, die cen sterke relatie tussen de ver schillende belastingvoorstellen zien, in verband met het onder havige wetsontwerp de vermaning tot hem richten, „dat het met het leggen van belastingdruk op het Nederlandse volk zo niet kan doorgaan" De aanhangige voor stellen zullen immers tot een ver mindering van druk leiden. Het ministerie van financiën zou een behandeling op korte ter mijn van het wetsontwerp op prijs stellen, opdat de verhoging van de benzinebelasting zo spoe dig mogelijk kan Worden inge voerd. Op 18 Februari is een verdrag tot stand gekomen, regelende de unificatie van accijnzen in de Benelux-landen. Het ontwerp van wet tot goedkeuring van dit ver drag verkeert in een gevorderd stadium van voorbereiding, zodat het binnen korte tijd aan de Tweede Kamer zal worden aan geboden. Naar aanleiding van de opmer kingen, welke gemaakt werd met betrekking tot de unificatie van dc tabaksaccijns in de Benelux- landen en de positie van de Ne derlandse sigarenindustle merkt de regering op, dat een gedach- tenwisseling over dit punt bij de behandeling van het onderhavige ontwerp van wet minder op haar plaats is. Het laten bestaan van de mo- torrijtuigerjbelasting heeft ver schillende voordelen. Het is daar door mogelijk een differentiatie te brengen in de belast' ngdruk op personenauto's, vrachtauto's, autobussen en motorrijwielen, terwijl bovendien vrijstelling van motorrijtuigenbelasting kan wor den verleend aan houders van vervangen door een verhoging van de benzinebelasting, dan zou den de vrachtauto's en de auto's waarvan een intensief gebruik wordt gemaakt zwaarder worden getroffen dan de personenauto's en de motorrijtuigen waarvan minder gebruik wordt gemaakt er welke daardoor een geringere boeveelheid benzine verbruiken. «ma, verklaard', dht de volgende Maand te Berlijn-tussen cle strijd krachten der Westelijke gealli eerden en de d/oor cj; Sowjets gesteunde Duitse communisten een gevecht met tanks en kanon nen zou kunnen u' tbreken. Deze woordvoerder wordt in die bladen niet bij name genoemd, hoewel iedeie functionaris, diplomaat en diplomatieke correspondent weet, wie hij is. Hij doelde op die ko stende Pinksterdemonstratie te Berlijn, waar hij „de eerstvolgen de belangrijke wereldontwikke ling*' verwacht en de gebeurtenis sen "'n onheilspellende richting" opgingen. David Lawrence, die deze persconferentie bijwoonde in „United States News" onder meer dlat de volgende maand oorlog tussen de Ver. Staten en de Sow- Jet-Unie zou kunnen uitbreken, melen de Sowjets bij deze gele genheid tot daden van geweld aouden wilen overgaan,'*' Volgens de „New York Herald Wbane" w»s het Dean Acheson, de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, die Zaterdag Ier gelegenheid van een belang rijke persconferentie „niet voor pufcïicatte" meedeelde, dat het mogelijk zou zijn, dat met Pink steren een gevecht zou ontstaan, hamen de strijdkrachten der Wes telijke geallieerden en de door de Sowjets gesteunde Duitse commu nisten. of LIEFDES OVERWINNING door H. VÖLMER. 73) (Nadruk verboden). „Dat komt het niét en je weet het .heel goed!" antwoordde Kretschmer kil. Even viel een zwijgen. Daarna maakte hij een gebaar alsof hij iets onaange naams van ziich zette. Hij sprak ook minder stug toén hij vervolg de: „Neem een raad aan, Von Dernbcrg en speel niet steeds ver stoppertje met de waarheid. Laat verder de pose van belaagde on schuld varen. Je bent geen kind meer, al handel je dikwijls als een kird, dat onder straffe lei ding behoort te staan. Had je di rect een andere toon aangeslagen dan zou ons gesprek geen vijan dige wending hebben genomen. Ik heb Erica leren hoogschatten, zoals ik nooit een vrouw heb ver eerd. Jullie zijn gewoon mij de Mian met de slechte Reputatie te noemen. Het is me onbekend, wie het heeft uitgedacht en het doet er ook niet toe. Alleen sloeg de uitvinder de plank mis. De oude geschiedenis van de klok en De „PRIVATEER" Bemanning wordt onder scheiden. President Truman heeft Maan dagavond een resolutie getekend waarin het Amerikaanse congres besluit tot het toekennen van posthume onderscheidingen aan de tien Amerikaanse vliegeniers, die door Sowjet-Russische vlieg tuigen hoven Letland zouden zijn neergeschoten. De resolutie, waarin het con gres tevens zijn medeleven met de nagelaten betrekkingen der vliegeniers uitspreekt, werd met algemene stemmen door de Se naat en het Huis van Afgevaar digden aangenomen. DUITSE REDERS kopen tweedehands schepen. Vöor het eerst sinds de oorlcg beginnen de Duitse reders op de buitenlandse markten tweede bands schepen te kopen, zo wordt in het kwartaalbericht van de firma „Harley, Mullion and Co" medegedeeld. Volgens deze firma, zouden de Duitse reders vrij kort geleden zes Britse schepen hebben aange kocht, die tussen de jaren 1919 en 1929 zijn gebouwd en waarvan de tonnenmaat wisselt tussen de 3300 en 8200 ton. De betaalde prijzen zouden schommelen tus sen 28.500 en 52.000 pond ster ling. Voorts zouden de Duitsers vier andere schepen hebben ge kocht en wel twee Noorse sche pen, een Zweed9 en een Panamees schip, de klepel. Jij zult haar vernemen precies zoals zij zich toegedragen heeft. Van al mijn vrienden mag ik jou het meest, omdat er onder hen niet één is, die me zó sterk aan Erich herinnert." Erich?" vroeg Von Dernberg niet begrijpend. Kretschmer knikte. ,,Dó.é.r is een rustig hoekje. We hebben lang genoeg staande receptie gehou den. Ik zal je een geschiedenis vertellen ten dele mijn ge schiedenis. Allicht is er iets in, waarmee jij je voordeel kunt doen. Jij hebt de hoogte prijs getrok ken Von Dernberg. Je vrouw houdt nog altijd veel van je en ik ben blij om jou, maar vooral om haar, dat je naar Deauville ge roepen werd. Wanneer je de ge schiedenis van de „Man met de slechte Reputatie" hebt gehoord, zal het je een aansporing zijn om Erica's liefde je leven lang te be waren als de grootste schat, die je is toevertrouwd. Kom!" Het klonk als een bevel. Alle verzet was In Von Dernberg ge broken. Hij volgde Kretschmer zwijgend en met gebogen hoofd. Naar de K.N.A,C. medledeelt zullen voor de grenskantoren op Koninginnedag dezelfde uren van openstelling gelden als op werk- idugen. Te Burgh zullen in het najaar opgravingen worden begonnen op landjerijen toebehoord hebbendé aan wijlen oud-Burgemeester Boot. Door deze opgravingen hoopt men nieuwe bijzonderheden te ontdekken over d!e eerste be woners van Zeeland. TERNEUZEN Brandje. Hedennacht te ongeveer kwart voor twee werd door surveille rende agenten van politie een sterke rookontwikkeling gecon- staterd, welke kwam uit de naast de woning van de heer Van der Poel ln de Donze-Vis- serstraat liggende gang. Direct werd door de politie de brandweer gealarmeerd, die spoedig uitrukte. Het bleek, dat de inhoud van een in de gang staande vuilnisbak in brand was geraakt. Spoedig had de brandweer de zaak onder de knie en kon weer inrukken. Het Groene Kruis, De vergadering van de afd. Temeuzen was drukker bezocht dan gewoonlijk. Een kleine 50 be langstellenden waren opgekomen om de Uiteenzettingen van zuster Hage te beluisteren en om de film over het zegenrijke werk van Het Groene Kruis te zien. Plannen zijn in voorbereiding om binnenkort met de rheuma- tiekbestrijding een aanvang te maken. De afwezigen hebben iets ge mist. Toch stemt de toenemende belangstelling der leden hoopvol voor de toekomst. Landbouwvoorlichtings- dienst vestigt een afde ling. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen, zal tn Axel een afde ling worden gevestigd van de Landbouwvoorlichtingsdienst. Wanneer deze afdeling volledig bezet 's, KÜn daaraan werkzaam: 1 Landbouwconsulent (landbouw kundig ingenieur), 4 Hoofd-as- sisfenten, 1 Eeono-misch assistent, 8 rayon-assistenten en 3 admini stratieve kracfiten. Voorlopig zuilen in Axel worden tewerk gesteld 1 Ingenieur, 2 Hoofd-assisten- jen, 1 Economisch assistent, 1 rayon-assistent en 2 administra tieve krachten. Axel is alis standplaats van de Landbouwvoorlichtingsdienst ge kozen, omdat het beschouwd wordt als centrum van Oostelijk ZeeuwS-Vliaandienen, temiüden van een landbouwgebied', terwijl bet tevens voor het te vestigen bureau- en zijn leden voldoende accomodatie bieclt. GOES Aanbesteding School. B. en V/. van Goes hebben deze week aanbesteed het bouwen van een achtklassige school voor L.O. in bouwplan Oost. Hoogste in schrijver was de firma De Jong er. v. d. Linde te 's-IIeer Abta- kerke voor 106.000. De laagste ir schrijving was van de firma IJ. de Kolt te Goes voor 95.500. De raming bedroeg ƒ88.000. Het werk is nog niet gegund. Meisje van 9 jaar ver dwaalde. Zondag ging het 9-jarig doch tertje van de heer D alhier een eind fietsen naar de richting Hulst, 's Avonds 8 uur was zij nog niet in dé ouderlijke woning teruggekeerd waarna de ouders aangifte deden bij de politie. Na onderzoek bleek dat het meisje omstreeks 3 uur in de middag te Hulst was gezien. Verder was er echter geen enkel spoor meer van te vinden. In de nacht van Zon dag op Maandag werd echter bij ae politie bericht ontvangen dat het meisje te Gent was aange troffen en konden de ouders wor den gerustgesteld. KLOETINGE Verlovingsring kwam terug. De heer W de Schipper te Kioe. tinge verloor 27 jaar geleden in zijn vorige woonplaats Wemeldin- ge zijn verlovingsring tijclens werkzaamhedlcn op het land. Dezer dagen is deze ring op hetzejfde perceel teruggevonden door een tnwoner van Wemeldin- gc, met wie de schipper destijds samenwerkte. Deze wist zich een en ander nog goed tc herinneren en zorgde er voor, dat de ring bij de eigenaar terugkwam. Aanrijding. De wielrenner Raymond de la Ruelle alhier welke voor de wed strijden aan het trainen was werd door een vrachtauto gegrepen er. tegen de grond geslingerd. De la Ruelle werd hierbij aan het hoofd en de benen gewond en moest onmiddellijk in het ziekenhuis worden verbonden, waarna hij huiswaarts kon keren. Goed afgelopen. De heer A. D„ alhier, die aan een vrachtrijder uit Sint-Pauwels had gevraagd een eindje te mo gen meerijden, had zich achter op de vrachtwagen geplaatst. Op het aangewezen punt stopte tie wa gen echter niet en reed door. A. D. wilde de chauffeur hierop opmerkzaam maken, doch slaag de hierin niet daar hij niet bij het raam kon. Bij een snelheid van 40 km sprong hij van de wagen en werd tegen de grond geslin gerd. Wonder boven wonder be kwam A. D. slechts lichte ver wondingen. Enkele meters verder stopte de vrachtwagen daar de chauffeur van mening was dat de passagier daar moest afstappen. SAS VAN GENT Gemeenteraadsvergadering. Donderdlag 27 April komt de ge meenteraad bijeen des avonds otn half zeven. De voornaamste punten van de agenda zijn: Installati« raadslid M. P. de Groff. Voorstel tot aankoop van Ch. L, Waiters van grondlen in de St Albertpolder ten behoeve van woningbouw. Voorstel tot aankoop van een gedeelte van het pand hoek tflrandspuitstraatKloosterlaan van R. Vereeeken alhier voor wegsverbdfering. Voorstel tot aankoop van het pand aan de Parklaan 5 voor ambtswoning van de burge meester. Voorstel tot aankoop gronden voor doortrekking van Paul Krugersdreef. Voorstel tot het bouwen in 1950 van 56 montage-woningen sy steem Welchen. Film Sas van Gent. Zondag en Maandag werd in cje zaal van de heer Meuleman dc film vertoond over het vereni gingsleven te Sas van Gent. Vooi beide dagen was d!e belangstelling vrij groot en de film was een waar succes. Rijks Landbouw Winter- school. De gelegenheid tot het aange ven van nieuwe leerlingen is weer opengesteld. Zie advertentie in dit rummer. Het blijkt ons, dat ook verschil lende oudere jongelui de school zouden willen bezoeken. Ze zien er een beetje tegen op nog op de schoolbanken te gaan zitten. Laten we hen gerust mogen stellen. Een viertal jongelui van 22 en 23 jaar hebben zich reeds aangemeld. Laat meerderen hun voorbeeld volgen. Vorig jaar le verde de school zelfs een leerling van 28 jaar af. Hij behoorde niet tot de slechtste, wel tot de beste leerlingen. Wij wijzen er voorts op, dat er evenals vorige jaren een cursus in de algemeen vormende vakken wordt gegeven. Deze cursus is speciaal bestemd voor de jon gens, die al een poosje van school zijn om een en ander nog eens op te frissen met het oog op het 1 oelatingsexamen. De voorbereidende cursus wordt gegeven in de maanden Mei, Juni. Juli en September en begint 6 Mei a.s., 1 dag per week. Zij die het diploma U.L.O. of 3 jaar HjB.S. bezitten, kunnen van het theoretische deel van het toe latingsexamen .worden vrijgesteld, een en ander ter beoordeling van ae directeur. Candiclaten, die het diploma 3- jarige H.B.S. of U.L.O. bezitten, TWEE GEZINNEN IN DE HOOFDSTAD DAKLOOS DOOK BRAND. Niet ver van het Y, in het hartje van het oude Amster dam, is gistermiddag in nog geen half uur tijds een smal, hoog, 18 de eeuws huis (anno 1745), dat op de hoek van de Waalsteeg uitzicht bood over het water van de Kromme Waal en van de Prins Hendrikkade, door brand verwoest. Als gevolg van de brand, waarbij de twee de, derde en vierde etage ge heel uitbrandden, zijn twee ge zinnen, tezamen bestaande uit 7 personen, dakloos geworden. Bovendien zijn al hun bezittin gen in de vlammen opgegaan. Omstreeks half vier, zo heeft de bakkersvrouw verklaard, hoorde zij bij de electrische me ter een knal, zoals dat geschiedt bij het doorspringen van een stop. Bijna gelijktijdig vatte een gordijn voor het raam, dat langs een electrische leiding hangt, vlam en in een ommezien stond de voorkant van de kamer in lichter laaie. De vrouw waar schuwde onmiddellijk de buren op de derde etage en bracht daarna haar kinderen langs de trap naar beneden. Langs de zelfde weg begaf de familie van de derde etage zich in veilig heid. Intussen nam de brand grote omvang aan. De vlammen loei den door de ramen naar bui ten en het vuur baande zich door het plafond en het trap penhuis een weg naar de derde BLINDE STUURDE AUTO TE BROOKLYN Een Amerikaans marinier kon, toen h$j was afgezwaaid geen baan vinden. Teneinde raad deed hij een verband op zijn ogen en zette er nog een blauwe bril bij op en begon blindemannetje te spelen. M)3t een tinnen kroes en geleund op een stokje deed hij elke dag de ronde' door de drukke straten van Brooklyn en 3 maanden lang haalde hij per dag 15 dollar op, waarvan hij met zjjn vrouw gemakkelijk kon le ven. Toen liep hij ei in: Een detective zag hem uit een auto komen en deze parke ren, alvorens zijn ronde te beginnen. Hij kreeg 6 maanden dwangarbeid. XIV. Kretschmer wenkte de kellner en bestelde een fles Veuve CU- quot. Toen de champagne in ae glazen bruiste, hief hij zijn glas omhoog. ,,Op de gezondheid en blijvende voorspoed van Erica en jou. Heinrich!" Hij dronk.: direct daar op stak hij1 van wal. „Ik zal aller eerst de naam noemen van de vrouw die in de tragedie de hoofdrol vervult Belinda Bar- tocky. Orgetwijfeld komt hij je bekend voor". „Zeker! Het was vóór mijn tijd toch herinner ik me het een en ander. Als danseres vierde zij triomfen.'' ,Dat deed ze" knikte Kretsch mer. „Het begin kan ik -in tele gramstijl meedelen, zo ongeveer als het voornaamste nieuws in dit nummer" van onze kranten. Ik heb geen broers of zusters, ook niet gehad. Toen ik zeventien was, ramen mijn ouders Erich Winterfeld in huis, een kereltje van zes jaar, dat op één dasr va der en moeder bij een spoorweg ongeluk verloor. De Winterfelds waren intieme vrienden en 't be sluit van mijn ouders verwo' der de me niet. Erich was 'n schran dere, goedhartige levenslustige knaap; het duurde niet lang of ik hield van hem als van een jonge re broer. Ik hielp hem brj zijn schoolwerk, vooht voor bem als hij door grotere en sterkere werd aangevallen.. Ik was allang afge studeerd toen hij moest beginnen. Mijn ouders waren intussen ge storven en ik voelde mij aange wezen als Erich's natuurlijke steun. Na beëindiging van zijn studies vestigde hrj zich als advocaat. Ik kaciht een huis aan de Charlotten- burger Chaussee, dat voldoende ruimte bood voor Erich's prak- tiik. die tussen haakjes niet erg wilde vlotten. Het was dan ook ren bof voor bem, dat een oom van moeders ka; t hem een aar dig kapitaal vermaakte: zijn ouders hadden niet veel nagela ten. Wij waren altijd samen, leefden in de beste harmonie, tot ineens een grote vera dering over hem kwam. Hij werd rusteloos, afgetrokken, humeurig. Ik kende dc. scmuto: en en liet hem begaan. Verliefde jongemannen vooral wanneer zij het de eerste maal te pakken hebben, zrn moe'lijk te hanteren. Op een goede dag sprak hij het hoge woord: hij was ver liefd, hopeloos verliefd. Er be stond voor hem maar één vrouw ter wereld, natuurlijk degene die hij had ontmoet. Hij noemde haar raam: Belinda Bartocky, de dan seres. In werkelijkheid heette zij Erna Klemper. (Wordt vervolgd). etage en wat later naar de zol der en de vliering. De brandweer, die het vuur spoedig meester was, kon niet verhinderen dat de tweede, der de en vierde etage geheel uit brandden. Van de inboedel kon niets worden gered. VERKOOPSTER HIELD GELD ACHTER. De Haagse recherche heeft de 20-jarige verkoopster J. E. M. H. aangehouden. Zij moest voor haar werkgever twee bedragen storten op een postkantoor, nl. 600, en 783,Het eerste bedrag heeft zij gestort, doch de 783 gul der heeft zij voor eigen gebruik gehouden. Zij besteedde het o.m. vcor de aankoop van behang en huishoudelijke artikelen. De ver koopster zou gaan trouwen, doch had geen geld genoeg. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat haar verloofde niet pp de hoogte is geweest van de handelingen van zijn aanstaande. PUBLIEK SLAAGS MET POLITIE. Een kwestie tussen een politie agent en een aangeschoten serge ant, die onlai gs uit Indonesië ^eoatrieerde, heeft Zondagavond circa tien uur tot een opstootje tussen publiek en politie geleid, waarbij een agent een klap op z'n hoofd kreeg en de fiets van een andere agent ernstig werd beschadigd. De sergeant is gearresteerd en later op de avond is nog een an dere Venlonaar die ook bij de rel betrokken was, van zijn bed ge licht om naar het politiebureau te worden overgebracht. De sergeant was bulten de kom van de gemeente door een agent aai gehouden omdat h(j zonder licht reed. De agent zag de over treding door de vingers, maar wordt dringend aangeraden eerst een jaar in de practflk van het bedrijf werkzaam te zjjn, alvorens de school te bezoeken. Hierom trent te overleggen met de direc teur. Leerlingen, die bjf het 'begin van de curnsus nog geen twintig jaar zjjn, kunnen op verzoek uit stel van' militaire oefening krij gen om de school volledig af te lopen. Men informere hierover bij de directeur. Zie verder de ad vertentie. Wandel- en autotocht. Op Zondag 21 Mjei organiseert de Ver. voor Vreemdelingenver keer alhier een wandeltocht over Knodtoe. Men rekent op een groot aan tal deelnemers, waaronder veel Belgen. Op Zondag 4 Juli staat een autotocht door West Zeeuwsch- Vlaanderen op het programma, waarbjj de deelnemers bepaalde opdrachten krijgen uit te voeren. De V.V.V. verstrekt inlichtingen over deze tocht, waarvan start en finish in Sluis liggen. Loodsdiensten hervat. Gisterochtend te 6.30 uur zijn i-cie loodsdiensten buitengaats Vlissingen zowel in de Wielingen als in het Oostgat hervat. Veerdienst Vlissingen Breskens weer normaal. De veerdienst Vlissingen- Breskens functinneert met in gang van gisteren weer normaal. Het herstel in die haven ran Breskens dloor Rijkswaterstaat heeft een bijzonder vlot verloop gehad, zodat dfe veerboot „Konin gin Juliana'^ weer in de vaart kon worden gebracht. WEMELDINGE Postbrug op 30 April in bedrijf. De Postbrug te Wemeldinge, de verkeersbrug erver het Kamal door Zuidi-Beveland, die enkele weken geleden door een aanvaring ernstig werd beschadigd, zal op 30 April weer in bedrjjf worden gesteld. Dezer dagen gaat de brug met 2 bokken van de Koninklijke Mij ,,De Schelde** naar Wemeldinge. De montage aldaar zal nog en kele dagen vergen. HEDEN: TERNEUZEN: Dancing ,,N«w- traal'", 96 uur: Verkoping koping van Legergoedere*. Luxor Theater, 8 uwr: Bioscoopivoorstelliiig ,,De vro lijke gevangenis". Hotel Centraal, 100 uur: Demonstratie met #e nieuwste Hoor apparaten. gaf de militair, die niet onder stoelen of banken stak, dat hjj in Indonesië had gediend, het advies om af te stappen. De sergeant B. is later weer op zijn fiets ge sprongen en werd op de Parade door een tweede agent aangehou den. De sergeant weigerde zjjn naam te zeggen en wilde wegrij den. De agent verhinderde dit er. toen hij de weerspannig© B. naar 't politiebureau wilde bren gen verzette deze zich zo hevig, dat assistentie moest worden In geroepenToen andere agenten toesnelden drong het publiek van alle kanten op en moest de politie het ontgelden. De politie bleef echter de toestand meester. A.s. Donderdag en Vrijdag zullen in vele gemeenten van ons land bij de bakkers lijsten liggen, waarop de huisvrouwen hun handtekening kunnen plaatsen als protest tegen het voornemen van de Minister van Landbouw om het percen tage aardappelmeel in het brood van vijf tot tien procent te verhogen. De bakkers in ons land zijn fel tegen dit voornemen van de mi nister gekant. In de eerste plaats wordt het in strijd geacht met de Warenwet, daar deze verbiedt dat in de bloem vreemde bestand delen worden opgenomen. Het toevoegen van aardappelmeel maakt de bloem tot 'n surrogaat, waardoor het brood snel oud en kruimelig wordt. Aardappelmeel mag calorische waarde bezitten, het bevat geen eiwitten, phos- phaten en vitamin© B, in tegen stelling tot tarwe. Gedurende de oorlog, toen met alle mogeltjke surrogaten gewerkt moest wor den, heeft de Voedingsraad zich met hand en tand verzet tegen het mengen van aardappelmeel in kindérmeel. Hier moeten goede redenen voor zijn geweest, (Ee ook vandaag nog gelden. Van de zijde van de werkne mers is medegedeeld, dat het ver minderen van de kwaliteit van het brood zeer ongunstige invloed heeft op het broodverbruik.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2