•De H De Belgische Koningskwestie HAKfSfVL is land Z.K.H. Prins Bernhard richt boodschap tot de Padvinders Communisten trokken Hoihow binnen AKKERTJES llja Ehrenburg over de strijd voor de vrede HOOFD PIJ N?<— v.m n.m. Breskens 6.56 7.24 Temeuzen 7.31 7.59 Hansweert 8.11 8.39 Walsoorden 8.21 8.49 MONTGOMERY CONFEREERT AMERIKAANS VLIEGTUIG VERMIST IE OP HET [NGSE STRAND rr ankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adrea: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel.' 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummera 6 cent. DE MAANDAG 24 APRIL 1950 6e Jaargang No. 1405 Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel men 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zaterdagmiddag in het Paleis Soestdijk een radioboodschap gericht tot alle Nederlandsepad vinders ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Neder landse Padvindersbeweging. De Prins sprak deze boodschap uit in aanwezigheid van Baron Van Voorst tot Voorst, hoofd commissaris van de Katholieke jeugdbeweging, de heer Roest van Limburg, hoofdcommissaris van de Nederlandse Padvinders- vereniging, en de heer Rosen- daal, commissaris van de Ned. Padvindersver., die tezamen met 7 landverkenners en 1 zeever kenner de Prins een album met door padvinders uit het gehele land vervaardigde tekeningen kwamen aanbieden. In zijn radio-boodschap zei de Prins onder meer: „Met veel opofferingsgezind heid en met inspanning van al le krachten hebben tienduizen den jongens en duizenden man nen en vrouwen in ons land, in de 40 jaren, die achter ons hg- gen, een traditie opgebouwd en stijl en vorm aan de beweging gegeven. Zij hebben dit van ge neratie op generatie overgedra gen. Ik verwacht van jullie, dat je ernstig zult betrachten de be lofte inderdaad te beleven, op dat ook jullie het spel van ver kennen eenmaal zult overdra gen aan het volgend geslacht. Train jezelf naar lichaam en naar geest, leer God kennen in de vrije natuur, beleef de wet in goede discipline en wees wel willend tegenover een ieder. Door deze geestelijke instelling zul je, als het ware vanzelf, je dagelijkse goede daad kunnen verrichten. Je zult jezelf geluk kiger voelen door anderen ge lukkig te maken. Je zult, ieder in eigen kleine kring, vriend schap en levensvreugde uitstra len." Prins Bernhard vervolgde: „Zoals jullie weten, ben ik voor kort in Suriname, Curacao en Aruba geweest en in verschil lende andere landen. Ik heb ook daar de padvinders gezien en gesproken en ik was getroffen door de grote activiteit, welke zij aan de dag legden, door hun discipline en door hun uitste kende padvindersgeest. Ik zie hierin het bewijs, dat de pad vindersbeweging er een is voor alle landen, voor alle volken en ik voeg hieraan met volle over tuiging toe: voor alle tijden. Jullie aantal hier in Neder land is uitgegroeid tot ongeveer honderdduizend. Als jullie je best doen, eensgezind samen werken, welk een invloed ten goede kan er dan van jullie"uit gaan. Houdt je kleuren hoog. Vernieuw op St. Jorisdag ernstig je belofte. Ik wens jullie toe, dat de be weging zich in de komende ja ren zal handhaven en nog ster ker zal uitgroeien. Ik wens jul lie een „zonnig spoor" in je ju bileumkampen bij Ommen. God zegene jullie allen." KAPITEIN ABDUL AZIZ NAAR DJOGJA OVERGEBRACHT. Kapitein Abdul Aziz, de leider vaai de opstand in Makassar die na zijn aankomst te Djakarta ge arresteerd werd, is volgens ge woonlijk betrouwbare bronnen te Djakarta per vliegtuig naar Djog- jakarta overgebracht. DELEGATIE VAN FA LAK OP WEG NAAR NEDERLAND De Indonesische delegatie naar Moskou is Zaterdag uit Karatsji naar Nederland vertrokken. Het hoofd van deze missie die heer Palar zal, alvorens de reis naar Moskou voort te zetten, bespre kingen voeren met de Russische Ambassadeur te Den Haag. Hij kon njet mededelen, hoe lang het verblijf in Moskou zou duren. Ge durende het tweedaags bezoek aan Karatsji heeft de delegatie de Gouverneur-Generaal van Paki stan Khawja Nazimmudin en de Minister-President, Liaquat Ali Khan bezocht. Voorts bracht zij ;een bezoek aan het graf van Moh. Ali Djin- nah, de grondlegger en eerste Gouverneur-Generaal van Paki stan, waar de heer Palar een krans heeft gelegd. •(■•■2 J Soldaten van de communis tische regering in China zijn Zondagochtend vroeg zonder te genstand te ontmoeten de hoofdstad van het eiland Hai nan, Hoihow, binnengetrokken. Dit is medegedeeld in een uit deze plaats te Hongkong ont vangen telefonische boodschap. Alle nationalistische militairen zijn de stad ontvlucht. Gemeld wordt, dat alles rustig is in Hoi how. Westerse waarnemers te Hongkong twijfelen er niet aan, of de communisten zullen het gehele eiland bezetten, dat ver scheidene vliegvelden en een goede marinebasis heeft. De Mijahardt Hoofdpijnpoeders. 45 CL Mjjnh.«l« Hoofdpijntabletten. 75 CL Geschenken voor het Koninklijk Paar De vereniging „Het Limburgs scheppend Ambacht" zal aan de Vorstelijke personen bij gelegen heid van hun bezoek aan Lim burg ieder een geschenk aan bieden. Aan H.'M. de Koningin zal worden aangeboden een bon- bonnière in de vorm van een eikel, in „Tegels-bont" aarde werk, naar ontwerp van René Smeets en vervaardigd door Ma. thieu Janssen in de ateliers der N. V. Russel-Tiglia te Tegelen. De bonbonnière zal gevuld zijn met truffels. Aan Z. K. H. Prins Bernhard zal worden geschonken een co- romandelhouten sigarendoos, met gesneden deksel, ontworpen door René Smeets in de werk plaatsen van Smeets' Handwerk te Gennep. De zilveren schanie- ren zijn vervaardigd door de edelsmid Cor Sandifort te Sit- tard. De doos werd gevuld met speciaal door de firma Vossen- Breuers te Tegelen met de hand gemaakte sigaren. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Iets kouder. Half tot zwaar bewolkt met bijna overal enkele regenbuien Zwakke veranderlijke wind. Iets lagere temperaturen. HOOGWATER. DINSDAG 25 APRIL ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 19.52 19.54 19.55 24 25 26 5.26 5.23 5.21 9.27 10.45 12.08 2.38 3.08 330 De voorzitter van de Belgische liberale partij, Motz, verklaarde Zaterdag, dat het partijtoestuur aceoord gaat met het opgestelde protocol inzake de overdracht door Koning Leopold van zijn pre rogatieven op Prins Boudewijn. Van de zijde van het bestuur der C.V.P. is tot nu toe nog geen reactie gekomen. Men mag even wel aannemen, dat Paul van Zee land voortdurend contact houdt met het partijbestuur der C.V.P. en deze uiteindelijk zijn goedkeu ring aan het 'protocol zal hech ten. Ondertekening door de partij leiders maakt de overeenkomst echter nog niet van kracht en deze zal ook door de algemene vergadering der partijen moeten worden goedgekeurd. In Katholieke kringen heerst grote teleurstelling en ontstem ming over de gang van zaken en van verschillende zijden hoort men, dat deze voor hen zo onbe vredigende ontknoping der Ko ningskwestie tot een scheuring in de partij aanleiding zou kun nen geven. Koning Leopold zal slechtst 18 dagen in België blijven. De Belgische Kabinetsforma teur Paul van Zeeland heeft de Socialistische leider Paul Henri Spaak een brief overhandigd, die de verzekering bevat, dat Koning Leopold na zijn terug keer op de Troon slechts 18 da gen in België zal blijven en na de tijdelijke overdracht van zijn prerogatieven aan zijn zoon Prins Boudewijn zijn tijdelijke ballingschap zal hervatten. Verdejr; wordt in deze brief aangekondigd, dat de Koning incognito een reis naar de Bel gische Congo zal maken. Spaak ondertekent de ont- werp-overeenkomst. De Belgische Minister van Staat Spaak heeft Zaterdag morgen een onderhoud gehad met de Kabinetsformateur Van Zeeland en de ontwerp-overeen. komst inzake de overdracht der Koninklijke prerogatieven aan Prins Boudewijn mede-onder tekend. De C. V. P. en de Liberale Partij moeten nog defini tief beslissen. Na afloop van de bijeenkomst van het permanente comité der Belgische Liberale Partij heeft oud-Minister Lefèbvre verklaard dat, voordat er een definitieve beslissing wordt genomen, de algemene raad der Liberale Par tij bijeen zal komen. De datum van deze vergadering is vastge steld op morgen. Uit deze verklaring mag wor den opgemaakt, dat dus niet eerder dan Dinsdag het defini tieve accoord der drie partijen met betrekking tot de overdracht mag worden verwacht. Ook de C. V. P. zal zich waar schijnlijk tot die datum ont houden van het verlenen van haar definitieve goedkeuring. Naar nog wordt vernomen zou in een soort gentlemen's agree ment tussen de 3 partijen wor den opgenomen, dat de Koning na overdracht van zijn bevoegd heden aan de Kroonprins niet meer naar België zal terugkeren. Deze naar men beweert per soonlijke beslissing van de Ko ning zou echter niet in de tekst van het accoord en in de Regeringsverklaring worden op genomen, daar de C. V. P. zich hiertegen hardnekkig heeft ver zet. Verklaring van Minister Segers. Volgens het Socialistische blad „Le Peuple" heeft de Katholie ke Minister van Verkeerswezen in het demissionnaire Kabinet, Segers, verklaard, dat hij nim mer deel wenst uit te maken van een Regering, die de Ko ning verbant. „Indien dit ge beurde, zo zeide hij, is de kans groot, dat er een partij zal ont staan, waarin zich alle anti-de mocratische bewegingen zullen scharen, die vóór de oorlog be stonden. Wij wensen, aldus de heer Segers, dat de Koning in België is. en hij, indien nodig, de eerste schreden kan leiden van de onervaren Prins, die een functie moet uitoefenen, welke een grote verantwoordelijkheid vergt." Nog geen nieuwe Belgi sche Regering. Albert Devèze, Liberaal Minis ter van Landsverdediger in het demissionnaire Kabinet, heeft Zaterdagmorgen tegenover de journalisten verklaard, dat, hoe wel men bezig is een accoord tussen de 3 partijen te verwe zenlijken, het niettemin moeinjk zal zijn vóór Maandag een defi nitieve regeringsformule op te stellen. De twee betrokken par tijen (Liberalen en Katholieken) moeten namelijk hierover nog overleg plegen met hun leiders, zo zeide hij. VtrjaagMIustatoafevoelNeem'nAKKERTJf om waar montar an frl» ta worden en. misschien aan griep ta voorkomen. ha/pen direct/ In een interview, dat hij dezer dagen met het Tsjecho- Slowaakse Nieuwsagentschap had, zeide de Sowjet-schrijver en journalist llja Ehrenburg, dat de voortdurende uitbrei ding van de vredesbeweging in de wereld de belangrijkste aangelegenheid van onze da gen is. Ehrenburg, die voor een drie daags bezoek naar Praag kwam, legde de nadruk op de rol, die geleerden en allen die zich met cultureel werk 'bezig houden, kunnen spelen in de strijd voor dc vrede. „De intellectuelen, die hun ogen en oren de kost geven, kun nen het volki de betekenis en de v erantwoordelijkheid doen helpen begrijpen van de verdediging van dc vrede'', zeide Ehrneburg. „El ke geleerde, die voor zijn land werkt, is een kampioen van de vrede." Hetzelfde beroep deed Ehrenburg op de letterkundigen en kunstenaars. „Het vredesof fensief groeit in kracht en de vredesbeweging zet haar werk voort." In antwoord op een vraag over de bedreiging door de atoombom zeide de .Sowjet-schrijver: „Als er geen werkelijke bedreiging be stond, zouden er nu geen vredes congressen zijn. De atoombom is een bedreiging voor elke cultuur en elke beschaving en voor de ge- frele mensheid. Het is niet alleen een bedreiging voor de Sowjet- Unie, maar voor de gehele we reld." „Daar staat tegenover, dat de vredesmachten constant groeien. Ons geloof in de overwinning van dc vrede ligt in de kracht van het gezond verstand en in het ge weten van de eenvoudige men sen." Ehrenburg vertrouwde er op, cat de kapitalistische en de socia listische wereld in vrede naast elkaar zouden kunnen leven. „Men kan de waarheid van een philoso- phisohe gedachte of de heer schappij van een economisch sy steem niet met atoombommen bewijzen." Gevraagd naar de voortschrij ding van de wederopbouw in de Sowjet-Unie, zeide Ehrenburg, dat alle sporen van de oorlog nog niet volkomen waren uitgewist. Zéker is, dat de economische re- consturctie van de Sowjet-Unie snelle vorderingen maakt. Het tempo is, zoals wij gezien hebben, heger dan in andere landen, die tijdens de oorlog minder sichade opliepen dan de Sowjet-Unie, al dus de schrijver. Ehrenburg is van plan na zijn bezoek aan Tsje- cho-Slowakije ook; België en Ita lië te bezoeken. Hij verzamelt materiaal voor het tweede deel van zijn oorlogsboek: „De Storm". strijd om Hainan is van grote betekenis voor Australië, Nieuw- Zeeland en Zuid-Oost-Azië, al dus waarnemers. Het eiland be heerst de Indoohinese kust en als het door de communisten veroverd wordt, zal zulks hun strategische positie in geheel Zuid-Oost-Azië aanzienlijk ver beteren, zo voegen zij hieraan toe. Hainan speelde een belang rijke rol bij de verovering van Singapore en Malakka door de Japanners in de laatste wereld oorlog. De val van Hainan zou het moreel van de nationalisti sche troepen op Formosa, het laatste bolwerk van Tsjiang Kai Sjek, ongunstig beïnvloeden. De Chinese Nationalisten evaeuëren thans Hoihou. De door paniek bevangen bur gers, die Zaterdagavond nog de Nationalstische „overwinning" vierden, stroomden Zondag bij duizenden de stad uit. Militaire waarnemers te Hongkong gelo ven, dat de aanvallende troepen guerillastrijders zijn (meer dan 50.000 man), die zouden zijn ge komen uit het bergachtige mid dengedeelte van het eiland. Volgens een bericht van het persbureau „Nieuw China" heb ben de Communisten 2.000 Na tionalisten gevangen genomen en 200 gedood of gewond. Een Nationalistisch vliegtuig werd neergeschoten en een schip van de Nationalistische marine werd op zee beschadigd, aldus dit persbureau. Gezegd wordt, dat de invasie in de avond van 16 April van het uiteinde van het schiereiland Loeitsjou (tegen over Hainan) af was begon nen. De Communistische sche pen raakten tijdens de over tocht in een hevig artillerieduel met de Nationalistische sche pen. Het persbureau meldt ver dere successen in Noord-Hainan waar de Communistische troe pen gestadig het binnenland in zouden trekken. Verder wordt gezegd, dat de vorige maand twee expedities op Hainan landden om de grote invasie voor te bereiden en in contact te komen met de gue rillastrijders. De Communisten veroverden het eiland Weitsjoe, ten Noorden van Hainan, op 7 Maart, aldus „Nieuw China." Communistische troepen trekken Hoihow binnen. Volgens Nationalistische be richten rukken verscheidene communistische colonnes op en trekken de Nationalistische troe pen terug, „vechtend voor elke meter van de weg." Een nationalistische militaire woordvoerder heeft te Taipeh, de hoofdstad van Formosa, me degedeeld, dat de Nationalisten zich Zaterdagavond uit Hoihow hebben teruggetrokken en hun hoofdkwartier hebben gevestigd te Joeling op het Zuidelijke deel van Hainan. Het Nationalistisch Nieuwsbu reau deelt mede, dat de commu nistische troepen de voorste wij ken- van Hoihou, de hoofdstad van het eiland Hainan, hebben bereikt. Volgens het nieuwsbu reau woedt een felle strijd bin nen de muren der stad. Gedurende verscheidene uren waren de radio-verbindingen met Hoihou onderbroken. In bepaalde kringen te Hongkong is men van mening, dat de stad reeds in handen is van de com munisten. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijsten van de Troepentrans portschip „General C. C, Bal lon", .Nelly", „General How, ze'', Dandalk Bay", alsmede het passagierschip „Willem Ruijs." Vermoedlijke aankomsten te Amsterdam 30 April en 1 Mei; 4 Mei Rotterdam. JEUGD WEEK 1950: De „Wellevendheid"! Minister Mr. Dr. J. in 't Veld heeft zich bereid verklaard aan de „vooravond" van de leugdweek welke van 21 tot 27 Mei a.s. wordt gehouden, een radito- toespraak te houden tot het gehele Nedlerland. se volk. In deze jeugdweek zul len de gezamenlijke Jeugdorgani saties, verenigd in de Nederland- sa Jeugdgemeenschap, speciale aandacht vragen Voor de „welje, venidheid". Door middel van een prijsvraag onder de jeugd zal vanuit de vrije Jeugdvorming de strijd worden aangebonden tegen de geest van de tijd, „die zich o.a. manifesteert! in een tekort aan Innerlijke tucht, egdjsme, brutaliteit en onbe schaamdheid, ondeugden, die door devaluatie van het normbesef in onze samenleving vaak de over, hand hebben gekregen. RUSLAND wijst Amerikaanse antwoord nota af. v De Sowjet-Russische Minister van Buitenlandse Zaken, Wysjins, ky, heeft de Amerikaanse ambas sadeur het Sowjet-Russische ant woord op d,e Amerikaanse nota over het incident boven letland overhandigd. Het Sowjet-Russische antwoord spreekt de Amerikaanse bewering dat de Privateer ongewapend was tegen. De nota beschuldigt de Ameri kaanse regering er van, dat zjj de verantwoordelijkheid voor „een grove schending van het inter nationale recht?* tracht te ont, duiken en de „onwettige actie van haar ondergeschikten in bescher ming neemt." Te Londen is bekendgemaakt, dat veldmaarschalk Montgomery, voorzitter van de commissies van chefs der generale staven van de landen der Westerse Unie, de leider* der leger-, vloot- en luchtstrijdkrachten van de vijf unielanden en van de in West- Duitsland gelegen troepen dezer landen heeft uitgenodigd in de eerste week \-an Mei te Fontaine, bleau te vergaderen, ter bespre king van gemeenschappelijke ver dedigingsvraagstukken, waarvoor de unie zich ziet gesteld. Deze bijeenkomst te Fontainebleau, welke onder leiding zal staan van veldmaarschalk Montgomery, is de eerste van een reeks te houden „interne studie-conferenties" Een viermotorig Amerikaans transportvliegtuig dat met 21 passagiers en! een bemanning1 van 10 koppen van Okinana naar Tokio was vertrokken, was reeds acht uur over tijd. Het Amerikaanse luchtmacht hoofdkwartier te Tokio heeft Za terdagmorgen meegedeeld, dat 't toestel op 100 km ten Westen van Tokio is neergestort. 'Het is nog niet bekend of er nog overlevenden zijn. Het luchthoofdkwartjer heeft deze verklaring naderhand inge trokken en meegedeeld, dat het zoeken wordt voortgezet. Vliegtuig door bliksem ge troffen. De Amerikaanse luchtmacht heeft meegedeeld, dat Vrijdag avond boven Virginia een trans portvliegtuig door de bliksem is getroffen. De bemanning en de 29 passagiers, onder wie 16 zie ken, bleven ongedeerd. Een der vier motoren vloog in brand en er werd een gat in de staart ge slagen. es: 5 regels M fftf 0 ct.; minimum pw r nummer Bom* 's namiddags 1 «s Aukes weeT stevig zijn plaats lag. Men ;t de motorsloep het midden van de ha- in ondertussen werd achine op gang ge- la men zich weer te- ■loord-Wester kon te ran de zijde van het l Marine mededeelt, 6 man van de „Dou- et aan boord, uwe Aukes" werden jk die wachtdiensten lid. ieveningse kust was hoog. Tijdiens de de theehuisjes, die nende seizoen reeds •and zijn gebouwd, igd. In vele ten iet water al op de nier en daar dreef d. Gelukkig is die lein gebleven door- jij dig optrad. zó felt dat schuim zand tientallen me. lucht in suisde en igstellen.de n, die de ;adesloegen drijfnat ie. lelangstelling echter al geslagen mijnen- ïaven, waarbij enige enthousiastelingen, jen de omliggende ;sondanks drijfnat een verdere schade geboft", vertelt 'n srand-exploitant everfete houten ge- orm heeft overleefd e slechts een enkele n veel schade gele- n buurman, dde met •immerlui de ravage ermen, ramen, en te herstellen^ ïnfen te Schevenin- ;e dagen geleden <fe trokken dfie van de men genieten, heb- dobber gehadi. Geen je kwam er zonder Deze beperkte zich ms tot een enkele maar er waren ook vier tenten aanmer- leden, waar dte ter- waren weggeslagen, ilteljjk. vernield enz. ge niet groter is ge- men aan het feit, rste keer het strand met Bulldozers was Jaar waar dit niet de schade aan de egcbracht, aanmer- 'al in Den Haag. ing voor bet pand Ireymborg te Den gevallen door de Twee voorbijgan- n H. H. T. Kern- echt en J. A. Vale- Haag, kwamen er t. Beiden werden .eentelijke genees- :t naar het zieken- Zuidwal vervoerd, at de heer Kem- sel had opgelopen. ;wink had pijn in eup. Beiden kon gelegenheid naar en. t weer in België. t Dinsdagmiddag ;rtje meegemaakt, ntwerpen en Lim- i gehele provincie :eft gedurende een ware sneeuwstorm Ardennen hebben i perenboomgaar- ce nachtvorst veel reek is de sneeuw- sterenochtend ge- met een hevige 1RW ACHTING door het K.NAi.L aldig van Woens- ►t -avond. Ie buien. ewolkt met enkele matige wind uit :htingen en Iets den met het ontwerp van wet op de Ondernemingsraden. Dat de uitvoering van deze wet dient te steunen op de medewer king van de bona fide vakver enigingen, achten ook de Minis ters en de Staatssecretaris buiten twijfel. Dat wil daarom nog niet zeggen, dat nu ook aan deze or ganisaties het alleenrecht moet worden gegeven om candidaten» standhouding' Tn die onderneming wèl tot de vorming van een On dernemingsraad aai leiding geeft. Ook is het mogelijk, dat in één of meer ondernemingen een af wijkende traditie is gegroeid, ten aanzien waarvan het gewenst kan zijn, dat deze ook onder de wer king van deze wet wordt voort gezet. Deze mog lijkheden heeft %e Regering niet willen uitstellen de dl scussies werd gegeven en de betekenis welke door sommigen aan mju verwijdering uit het land v/ordt gehecht, maken het mij vclstrekt onmogelijk op dit ogen blik en als voorwaarde tot mijn terugkeer de verbintenis aan te gaan Belgiië, al was het ook tij delijk, na de ovedraicht van mijn prerogatieven aan de Kroonprins to verlaten, zonder op gevaarlijke Volkspartij betreft, aldus deze verklaring, zij beschouwt de on derhandelingen tussen de partijen als beëindigd. „Indien de medewerking van de Liberale Partij voor de samen stelling van de regering niet wordt verkregen, behoudt de Katholieke Volkspartij zich haar volledige vrijheid van handelen voof." Socialitische en Kaholieke vak verenigingsleiders hebben later getracht "net woord tot de stakers te richten om hen te bewegen het werk te hervatten. Hun woorden gingen echter in geschreeuw ver loren en er werden enkele sta men haar hen geworpen. De haven werd door 500 gendar mes afgezet. De havenaone werd commandant maakteoen ronde over het fabrieksterrein en ont dekte bij een suikergudang dat rampokkers bezig waren hun slag te slaan. Een hunner schoot de commandant van achteren néér. Nadat alarm was gemaakt stel den 2 leden van de mobiele bri gade der T.N.I, een onderzoek ln, <iat ecUter vrueïiteloos bleef. Terneuzen Hansweert Walsoorden w WATER. ►AG 27 APRIL v.m. n.m. 9.37 10.12 10.52 11.02 10.14 10.49 11.29 11.39 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 26 5.21 19.55 12 OS 330 27 5.19 19.57 13.33 3.47 28 5.17 19.59 14.59 4

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1