t UIT DE PROVINCIE Binnenlands Nieuws r. T Sir SPORTNIEUWS ft'J j.-l.HUUN* ca», f' DE STRIJD IN BIRMA Wat brengt de Radio? De Communistische landingen op Hainan AGENDA. AXEL. Yoor wie sterk en (link wil worden Dagelijks bord een HULST. WIELRENNEN. DUIVENSPORT IH GELEERD Verkoop dingssigaretten I. GEOPEND Maal de koffie zo fijn mogelijk en vermeng haar voor het filtreren met evenveel Smalsko. Neem op Uw bon de extra krachtige en geurige Bollie-KoHie. Koop er tegelijk een bus Smalsko het niet te evenaren koflievervangingsmiddel bij. U doet dan dubbel zo lang met Uw koflierantsoen en voor 50% met de voortrellelijke, pittige SMALSKO vermengd, blijft U als van ouds van Uw heerlijk, echt kopje koffie genieten. 50% Boffie-Koflie en 50% Smalsko EEN BIJZONDERE COMBINATIE ^TTÏnTtractatie bij de IcoHie: de ECHTE Zaanse Koeken. I <.m. Zaterdag 29 April A fi per bus van 58 ct. voor Regeringstroepen hebben 3 da gen geleden bij verrassing een aanval gedaan op het communis tische hoofdkwartier in het gebied van het gebergte Pegu Yomas in Zuid-Birma. Na een fel gevecht van 3 uur trokken de communls- zich terug met achterlating 30 doden. ten van UIT RUSLAND GEVLUCHT Zoon }van de O.-Duitse plaatsvervangende Minis ter-President naar West- Berlijn. Ralp Kastner, de zoon van de Oost-Duitse plaatsvervangende Minister-President Prof. Hermann Kastner, is met vrouw en kinde ren uit de Sowjet-Unie naar W. Berlijn gevlucht. „Het Is zeer moeilijk in de Oos telijke zone te leven, indien men geen lid ,van de Socialistische een heidspartij is", aldus deelde Kast ner Jr. aan het officiële Ameri kaanse blad „Neue Zeitungmede, „De wil van de bevolking heeft geen invloed meer en niemand is veilig voor arrestatie." Na zijn vlucht had hij een tele foongesprek met zijn vader, waar van de volledige inhoud volgens het blad als volgt luidde: „Hallo, vadeij, ik ben in het Westen met Inge en de kinderen. Waarom komt U ook niet bij ons Of wilt U voortgaan met het dra gen van de verantwoordelijkheid voor hetgeen in de Oostelijke zone gebeurt?''. „Ik kan er beter over oordelen, wat er gebeurt", antwoordde zijn vader. „Ik kan hierover niet door de telefoon spreken en ik wens je al het beste, dat is alles, wat ik kan doen". VRIJDAG 21 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.1'5 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.30 Gram.; 12.00 Volksliederen; 12.30 Mededelingen; 12.33 Mari nierskapel; 13.00 Nieuws; 13.15 Volksmelodieën; 13,55 Gram.; 14-10 Kwartet; 14.40 Voordracht; 15.00 Gram.; 15.15 Koor; 15.40 Voordracht; 16.00 Piano; 16.30 Orkest; 17.30 Reportage; 17.45 Orkest; 18.15 Esperanto; 18.30 Koor; 18.45 CjW.V.-kwartier; 10.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuit zending; 19.35 Gram.; 19.40 Ra diokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.30 Haak in; 21.00 Pop. muziek; 2i.20 Causerie; 21.40 Or kest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HJLVEJRSUM II: 7.Op Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.05 Voor dracht; 11.25 Orgel; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.45 Gram.; 13.00 Nws 13,15 Orgel; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Piano; ló.OO Voordracht; 15.20 Orkest; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Piano; 17.20 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Om de bocht; 19.15 Orgel; 19.30 Cau serie; 19.45 Radiokrabbel; 19.55 berichten en nieuws; 20.05 Boek bespreking; 20.10 Gram.; 20.35 Causerie; 21.00 Verzoekprogram ma; 21.26 Aether-forum; 21.55 Buitenl. weekoverzicht; 22.10 Or kest; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwjjding23.00 Nieuws; 23.15 Gram, BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 16.10 Verzoekprogramma; 17.05 Nieuws; 17.15 Kroniek; 18.10 Causerie; 18.20 Gram.18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radio-feuille ton; 20.00 Filmmuziek; 20.15 Re vue; 20.30 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. DE VACCINATIE TEGEN TUBERCULOSE Te Utrecht is onder auspi ciën van de Ver. van Neder landse tuberculose-artsen en de tuberculose-studiï-commis si e van de Nederlandse Cen trale Ver. tot bestrijding der tuberculose een vergadering belegd, welke aan het vraag stuk van de B.C.G.-vacinatic tegen tuberculose was gewijd. De B.C.G-vaccinatie geeft enige afweerkracht ,egen dc gevreesde ziekte. In de voormiddag trad als spre- er op Dr. F. van Deinse van het „Instituut Pasteur" te Parijs met als onderwerp: „Enige bac teriologische en technische be schouwingen over het B.C.G.'', terwijl des namiddags Prof. Ar- vid Wallgren, hoogleraar in de kindergeneeskunde te Stockholm, een voordracht heeft gehouden over „B.C.G.-vaccination and results". Nu alom in de lande het be volkingsonderzoek op longtuber. culose de aandacht vraagt en een vaccinatie voor de jongere gene ratie tegen deze gevreesde ziekte wordt overwogen, bestond in de kringen van hen, die zich aan de bestrijding van de tuberculose wijden en onder de kinderartsen \oor deze bijeenkomst grote be langstelling. Van communistische zijde te Hongkong is Woensdag melding gemaakt van nieuwe vorderin gen der communistische lan dingsstrijdkrachten op Hainan, in tegenstelling tot nationalis tische berichten, dat 5.000 van een groep van 8.000 man com munistische landingstroepen buiten gevecht gesteld en de rest in heuvelachtig terrein ge ïsoleerd was. Volgens het pro-communisti sche, te Hongkong verschijnen de blad „Ta Koeng Pap" werd Maandag de vijfde en grootste landing sinds begin Maart uit gevoerd, onder zwaar nationa listisch artilleriévuur en lucht aanvallen. De Maandag aan land gezette troepen drongen 't binnenland in om zich te voegen bij de eer der gelande troepen, die contact gekregen hadden met guerilla- strjjdkrachten in de heuvels, al dus het blad. In neutrale Chinese berichten te Hongkong wordt gezegd, dat van de communistische troepen die Maandag geland zijn 1.000 man zijn overgebleven. Zij had den een ultimatum tot overgave verworpen. Voorts zouden na tionalistische marinevaartuigen en bommenwerpers de kust van Hainan scherp bewaken om een landing van communistische versterkingen te verhinderen. Van nationalistische zijde werd Dinsdagavond gemeld, dat 20 van de 100 bij het schier eiland Luitsjow (tegenover Hai nan) geconcentreerde rivier vaartuigen tot zinken gebracht werden. VRIJLATING PRIJZEN VAN SIGARETTEN Blijkens een beschikking in de Staatscourant van gisteren zijn de prijzen van sigaretten met ingang van vandaag vrijgelaten. HEDEN: TERNEUZENConcertge bouw, Grote Cabaret-avond ten bate Ouden van Dagen. AXEL: Hotel H. Porth—de Lozanne, Openbare Vergade ring Chr. Historische Unie. MORGEN TERNEUZEN: Kantoor Ka mer vair Koophandel, 910 uur: Zitdag vertegenwoordiger Economische Voorlichtings dienst De goudsmokkel in Antwerpen Naar de „Gazet van Antwer pen" bericht, heeft het onder zoek inzake de goudsmokkel aangetoond, dat behalve de 189 kg goud, die verborgen waren in de tonnetjes reuzel, welke ont laden werden uit het schip de „Herdis", ook nog 600 karaat industrie-diamant is ontdekt. Verder blijkt, dat er ook op 7 en 29 Maart zendingen reuzel in dezelfde verpakking uit New York zijn gearriveerd. Beide zendingen werden verricht via de Black Diamond Line. De echtgenote en twee kinderen van Tephian Shain, de Ameri kaanse Pool, die bij de lossing der goederen aanwezig was en gearresteerd werd, zijn vermoe delijk naar Zwitserland vertrok ken, toen zij vernam, dat haar man was aangehouden. Schein ontkent nog steeds iets met de smokkelaffaire te maken te hebben. De waarde der ge smokkelde goederen wordt op 50 millioen Belgische francs ge schat. Het onderzoek heeft zich reeds tot over de Oceaan uitge breid. Een Amerikaanse verzen dingsfirma, die naar verluidt, met smokkelaars geregeld con tact heeft, zou reeds verdacht worden. Het verder onderzoek zal thans aanwijzen, in hoeverre deze expediteur de tolwetten heeft overtreden en of de gan se smokkelgeschiedenis begint of eindigt met Schein. Het is niet uitgesloten, dat Schein slechts een schakel is in een uitgebreide keten internationale smokkelaars. EXAMEN INSEMINATOR Bij het dezer dagen te Goes ge houden examen van Inseminator bij de Kunstmatige Inseminatie, werd door de volgende heren het diploma behaald: C. de Putter, Hoek; O. de Boer, Axel; P. Bruggeman, St. jan- steen; Jos. Bun, Hengstdijk; M. Cortvriendt, Biervliet; C. Inghels, Biervliet. Door Dr. Wagenaar werden de diploma's uitgereikt, waarbij bij de hoop uit sprak, dat de K.I. pok hier in Zeeland zo'ïi uitbreiding mag krijgen, dat alle geslaagden spoedig aan het werk gesteld kunnen worden, tot een snellfe vee verbetering en 'n gezonde Zeeuw se veestapel. De examens werden afgenomen door Dr, Wagenaar, Dir. van de Gezondheidsdienst te Goes; Dr. Grootenhuis te Goes; Ir. C. Zwa german, Rijksveeteeltconsulent te Middelburg en H. G. Harmsen, assistent van de Rijksveeteelt- eonsuicüt te Middelbur Namens de cursisten werd nog een woord van dank gesproken door de oudste cursist de heer De Futter uit Hoek, voor het genoten onderwijs, hetwelk nog door Dr. Wagenaar werd beantwooiu RUIM 50 JOURNALISTEN NA (AR ZUID-BEVELAND. Vandaag zullen ruim 50 jour- ralisten uit Nederland en België een todht maken langs de bloeden de boomgaarden van Zuid-Beve land. TERNEUZEN. Afdeling van „Schutte- vaer". In Café 's Lands Welvaren werd dezer dagen een nieuwe afdeling Terneuzen van de Vereniging „Schuttevaer" opgericht met aan vankelijk 20 leden. Het voorlopig dagelijks bestuur bestaat uit de heren W. Wieland, voorzitter; P. Loof, secretaris en A. Vermeulen, Penningmeester De vlag van de vroegere afde ling was nog aanwezig. Men verwacht spoedig een mi me toename van het ledental. Ernstige verwonding door zware val. Woensdagnamiddag nad de fri- ture-handelaar G. K., het ongeluk van d'e bovenste balklaag van zijn in aanbouw zijnd nieuwe pand in de Weststraat te vallen met het gevolg, dat hij zwaar aan het hoofd verwond, vervoerd moest worden naar het Ziekenhuis te Sluiskil. Hoewel de verwonding ernstig was, schijnt van hersenschudding geen sprake te zijn. Wg vernemen, dat geen levens gevaar aanwezig is. Het slacht offer bleef ook na dei zware val bij kennis. Loods aan boord. De jaarlijkse nu welhaast tra ditionele uitvoering ten bate van het instrumentenfonds, welke de Harmonie „Concordia" onverdro ten op haar werkprogramma handhaaft, was ook ditmaal met de nodige zorg voorbereid. Een welbezette zaal gaf weer blijk van belangstelling en medeleven. De introductie van deze op hoog peil staande dilettanten avond was het optreden van de Harmonie met een enkele pittige mars en het a.s. concoursnummer: ,,In het land van de Indra" van Paul Lincke. Hoewel nog niet absoluut feil loos, bleek, dat met een studie tijd van ruim 4 weken voor de boeg de Harmonie met dit num mer een goede gooi zal doen naar een behoorlijke Massificatie in de Eerste Afdeling. Twee solisten, n.l. de leden P. van Hoorn en H. van de Berge, voerden 'daarop hun in de afd. Uitmuntendheid te Hoek gelever. de solo-prestatie uit. Zij werden ook nu weer begeleid door de veel- belovende pianiste en Axelse con- servatoirie-leer'Snge mej. Gerry de Jonge. Na deze verdienstelijke prestatie werd mej. De Jonge met bloemen gehuldigd. De hoofdschotel van liet menu was de opvoering van het toneel spel „Loods aan Boord" van de bekende auteur Jan Fabricius. Het werk van deze begaafde toneel schrijver, behoort niet alleen tot het beste, doch ook voor dilettan ten het zwaarste van onze natio nale toneel-literatuur. De opvoering stelde in de klein ste bijrollen zowel als aan de grootste, zware eisen. Dank zij de meesterlijke regie van dé heer A J. Sol, die ditmaal persoomijk met een geringere, hoewel hoogst belangrijke rol genoegen nam, werd dit karakteristiek familie spel op gave wijze voor het voet licht gebracht. Zijn opvatting is bepaald artistiek. Het zou te ver voeren alle exe cutanten te noemen en daarom volstaan we om met de voorzit ter, de heer J. Blok, ihet ganse ensemble te huldigen voor het prima -dilettantenspel, dat hier werd gebracht. Moge „Concordia's"-toneele.n- semble, welks oude glorie telken male niet nieuwer en hoger glan sen straalt, ons nog vele van der gelijke prestaties brengen, Boter in beslag genomen. Douane-beambten te Nieuw- Namen hebben bij een winkelier, die vlak bij, de grens woont, een partij roomboter van rami 660 kg in beslag genomen. Een bijzon derheid bfl deze beslaglegging was wel dat een deel der partij, die een waarde van meer dan 3000 vertegenwoordigt, een bergplaats had gevonden in het kolenhok. 103-JARIGE TE Onder grote MIDYVOLDA. Toen Bim tenslotte in het Kas teel van de Markies van Oarabas aankwam, herkende hij dadeliik Reintje de Vos, die treurig in een rolstoel zat en door 'n girote don kere dame werd verpleegd. Rein tje was nog maai' een flauwe schim van de figuur die eens de hele dierenwereld zodanig in op schudding had gebracht dat zelfs de mensen van zijn avonturen hadden gehoord. „Ik ben de stiefmoeder van Sneeuwwitje" zei de dame die Reintje verpleegde. „Om goed te maken wat ik vroe ger heb misdaan, verpleeg ik nu do bewoners van onze vallei die ziek worden". Ondier-wijl liep de grote speur der, op zoek naar de oorzaak van alle verwarring in de sprookjes vallei, in de richting van de fon tein. Basli zag niet hoe een klein plekje van fel wit licht ach ter op zijn jasje vie] en daar bleef tot de wollige stof begon te smeu len en tenslotte vlam vatte. Hij merkte pas dat er Iets niet in de, haak was, toen het jasje al in- lichter laaie stond. belangstelling heeft gisteren mevrouw de wed. J. Wagena—Tolk te Midwolda (Gr.), haar honderd en derde ver jaardag gevierd. Mevouw Wagena is reeds ge ruime tijd ziek. Het heeft haar niet aan bezoek ontbroken. EEN BIJZONDER KUIKEN Dinsdag is te Reeuwijk bij schoenmaker Marchandj, die uit liefhebberij enig pluimvee houdt een kuiken gr-orca met 4 poten, 4 vlerken en 2 staarten. Het diertje maakt een gezonde in druk. DODELIJKE AANRIJDING TE 's-GRAVENHAGE. Gistermorgen kwam op de hoek van de Piersonlaan en de Lin- r.aeusstraat te 's-Gravenihage een bestelauto, bestuurd door de 35-jarige H. W. uit Bodegraven, ir aanrijding met een Solex, be stuurd door de 58-jarige H. van der K. van het Rijswijkseplein te Den Haag. Het ongeluk was te wijten aan het feit, dat de Solex geen voorrang verleende. Van der K is opgenomen in het zieken huis aan de Zuidwal, alwaar hij 's middags is overleden. Y IEK WAGONS UIT DE RAILS vier laatste wagons uit de rails gelopen en gekanteld. Deze wagons waren geladen met ker miswagens, waarvan één woon- auto, waarin zich vijf personen bevonden. Ook deze wagens maakten een salto, waarbij merkwaardigerwijze de inzit tenden slechts lichte verwon dingen opliepen. De materiele schade is aanzienlijk. Op het terrein waren weldra de burgemeester, de politie en het gehele dienstdoende sta- tionspersoneel aanwezig, bene vens de plaatselijke medici. De treinenloop ondervond enige vertraging. De justitie heeft de zaak in onderzoek; de politiefotodienst heeft de situatie ter plaatse op genomen. De Ronde van Nederland. Met geestdrift werkt men in de Brabantse Belgische grensplaats Baarle-Nassau sedert enige tijd aan de voorbereidingen, verbon den aan de organisatie van de fi nish der 4e etappe van de Ronde van Nederland, GeleenBaarle- Nassau op Zaterdag 27 Mei over 243 km. Men heeft voor deze finish een circuit uitgezet vn 3.8 km lengte. Dit circuit zal door de binnenko- dc renners nog drie maal gereden moeten worden en zy sullen ge durende deze laatste km van éèn zware etappe even kennis kunnen maken met de beruchte Belgische kinder koppen. Zoals reeds gemeld, zal de ronde karavaan de daarop volgende dag, le Pinksterdag, in Baarle Nas sau een rustdag houden, „De Eendracht", Terneuzen, De leden van de TemeuzenM duivensociëteit „De Eenuracnt" waren Zondag druk in de weer ter gelegenheid van de prysvlucht uit Arras. Aan de vlucht namen 217 dui ven deel. Tegen de N. O.-wind waren de snelheden aanzienlek minder dan de week tevoren. De gemiddelde minuten-snelheid van de eerste duif bedroeg 1100 meter. De prijzen vielen ten deel aan: 1 P. Visser; 2 B. J. de Smit; 3 'H. Koch en Zn; 4 j. Harms; 5 J. Dieleman; 6 C. van der Kloos ter; 7 P. Pieters; 8 Jac Hofman; 9 S. van Houcke en 10 L. Bree- poel. „Nog sneljer", Breskensl Vlucht van Moescroen op 16 April, afstand plm. 75 km. Deel name 235 duiven. Aankomst le duif 10.38.24. Snelheid 1110 me ter, De eerste 20 prijswinnaars zijn: 1. L. van de Wege; 2. A. Ver sprille; 3, 6, 20 A. Lauret; 4. I. de Jonge; 5, 8 Gebr. jacobs; 7, 13 J. Carels; 9 I. Klaaysen; 10 I. Riteeo; 11 W, Fenijn; 12 Vermeu len; 14 J. Heijboer; 15 j. Faas; 16, 19 P. Buize; 17 P. van de Wal- le; 18 I. Riteco. iHoopi", Biervliet. Deelname 182 duiven, aankomst le duif 10.37.39. Snelheid 1075 meter. De eerste 20 prijzen zijn: 1, 9 R. Blomme; 2, 6 J, Lij- baert; 3, 14, 18 J. Dingemanse; 4, 10 P. van Rattingen* 5, 20 J Dinsdagmorgen zijn op het de Kraker; 7, 12, 15 P van dé spoorwegemplacement Uithoorn Linde; 8. Gebr. Termote; li. j. bij het rangeren van een uit Timmerman; 13. Ch. van Vooren; Utrecht komende goederentrein,.i 16 C. v. Belois; 17 J. Moens; 19. bestemd voor Amsterdam, de Gebrs. Quelenaere. ïties: 5 regels 60 et.; t. 10 ct.; minimum i><# der nummer ir. ot 's namiddags I wij U laten zien koe c worden gebruikt. Dit unt U eerst goed leren U zal het zo gaan ÉHs de 3e week komt U eindelijk tot clusie: „Uitstekend! Dit t* de oplossing van het scheet- probleem". tiiliShave" handelaar ia neem een goed besluit..— DERLAND - EINDHOVEN 'er pachting »erderijen in de -d^Oostpc'.der grote belangstelling. verpachting van boer de Noord-Oostpolder grote belangstelling Er kwamen nJ. 3951 binnen. Daarvan uit 11,4 pet.; Friesland ■renthe 7,3 pet.; Over. pct.; Gelderland 5 1 ht 2,1 pet.; Noord-Hol pet.; Zuid-Holland 7 6 and 7,6 pot.; Noord- 6 pet.; Limburg 0.6 Noord-Oostpoider 14,3 /rage kwam uit Frank- a.s. begint de verkoop sgenaamde bevrydings- in pakjes van twintig dezelfde verpakking, n de bezetting (op 31 1941) zijn gedropt. De het pakje is 0,75, ■grepen is een toeslag ten bate van de Sticfo- -1945. De Minister va» aeeft bepaald dat deze van accijns en ooaaet- lyven. a Aardappelpercelen and met de wettelijk even vruchtwisseling ijding van aardappel- 1 op 4 Juni voor het •egistratie geschieden astrale ligging der met l bebouwde percelen en Tuindersgronden. g is de 28e R.A.I.- ing geopend. Na de -tentoonstelling is het tentoonstelling gewijd enauto's. gevangen gezet? onbevestigde bcrieh- e voormalige Tsjecho- minister van buiten- •n. Vladimir Clemen- kasteel in het Tatra- n de buurt van de s gevangen zitten, i nana 14 Maart ont- nister van buitenland- hj was vele jaren een Jid communist in vakije. voerder van het Brit- •ie van buitenlandse daarde desgevraagd, beriidht niet kon be- ir was evenwel niets dementis vernomen iftreden. T VATICAAN eerde overeenkomst :rk en Poolse Staat ICIUClUICll Hansweert Walsoorden 7.08 7.18 7.36 7.46 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond 22 5.30 19.48 7.25 0.59 23 5.28 19 50 8.19 1.55 24 5.26 19.52 9.27 2.38 25 5.23 19.54 10.45 3.08 zien naar ne aenr, noen nij moest onmiddellijk zijn handen in de lucht steken. Daarna drongen de andere rovers ge maskerd binnen. De eerste twee slachtoffers moesten voor hen uit $e zwaar beloperde trap DroeKSDana te scnuiven. iwei< veel misbaar klaagde hij, dat hij het aan zijn hart had en geen opwinding kon verdragen. Toen een deel van het verstopte geld door zijn broekspijp naar 1 de beneden viel, heeft hij door naar de eerste verdieping op- zenuwachtig gesticuleren de gaan. Eén der gemaskerden bleef beneden. Eén bleef bij de aandacht afgeleid en kans ge zien de bankbiljetten onder de reau van politie!" Van de zijde der Haagse po litie vernemen wij nog, dat de vijf gemaskerde mannen 6800 hebben buitgemaakt. Tijdens overval bevonden zich 17 mannen en 4 vrouwen in de speelgeiegenheid. Van de da ders ontbreekt tot heden elk spoor. ningdn viot tempo verliep, isen kleedlokaal met douche-cellen en een tribune zullen straks het fraaie stuk werk voltooien. Voorlopig zijn de terreinen nog niet bespeelbaar. De gras mat mist nog voldoende stevig heid en deskundigen zijn van oordeel, dat men de nodige voorzichtigheid zal moeten be- genoegen net Drui- ne monster achternazaten. (Zeer tot onze teleurstelling had de pers geen uitnodiging, tot bijwoning van de overdracht der terreinen ontvangen, zodat wij ter elfder ure met enige mededelingen uit de tweede hand genoegen moesten ne men.) ingelichte Vaticaanse ■klaarde men gisteren enkele bevestiging te zangen van de onder- ydag j.l. van een over- ussen de Kerk en de aAt, zoals radde War- 't beweerd, ne versie van de overeenkomst, die de te Rome beschikbare pers berichten geven, bevat voorwaar den, die de Katholieke Kerk nier zou kunnen aanvaarden. Het wordt idaarom uitgesloten geacht, dat de 3 door radio- War schau genoemde Bisschoppen de verklaring hebben getekend in de vorm, waarin zij gepubliceerd is.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3