De ontmanteling in West-Duitsland Perscommentaar op rede van Koning Leopold „New York Herald Tribune" over de-ongeregeldheden in Indonesië Indonesisch Ministerie van Voorlichting verklaart dat Azis schuld erkent I ACHT adviezen voor de moderne man De Regeringscrisis in België De Kankerbestrijding in Oostenrijk AUSTRALIË N GELEERD /erkoop lingssigaretten GEOPEND rrankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. V.;: DINSDAG 18 APRIL 1950. 6e Jaargang No. 1400. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. minimum per advertentie LH Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Na Salzgitter en Hamburg schijnt Essen thans de derde plaats te zijn waar de fabrieks ontmantelingen tot ernstige conflicten met de Britse bezetting zullen leiden. Op Engels vel wordt er ide laatste hand gelegd aan de ontmanteling van de Kruppfabrieken. In een vroeger stadium is er rom- dom de afbraak van de vroeger belangrijkste Duitse wa penfabrieken reeds het een en ander te doen geweest, waar bij de Duitse actie er op gericht was zoveel mogelijk van het complex te behouden ten linde de .vestiging van nieuwe industrieën mogelijk te maken en zodoende werkgelegen heid te verschaffen aan de vijftig duizend vroegere Krupp- arbeiders, die thans nog voor meer dan de helft werkloos zijn. In wat er van de Krupp- fabrieken is over gebleven vinden op het ogenblik nog tienduizend arbeiders werk. De ontmanteling welke thans wordt doorgevoerd, betreft blik- persen en ovens voor de verede ling van staal, die als herstelle veringen aan Frankrijk zijn toe gezegd'. Een der directeuren van Krnpp heeft het Britse bestuur aangevallen met de bewering, dat deze ontmanteling begonnen is nadat mPt Frankrijk principiële overeenstemming zou zijn be reikt over de vervanging van deze nerstelleveringen door ander ma teriaal. Deze voorstelling van zaken heeft de toch reeds zeer geprikkelde atmosfeer zodanig geladen, dat er sprake is de ge hele bevolking van de stad (een half millioen) op te roepen tot een protestdemonstratie. De betrokken directeur is op Brits Ibevel ontslagen en ervan beschuldigd te hebben gepoogd de ontmanteling te saboteren. Wat er van zijn beweringen in zake een Franse toezegging van de betrokken installaties af te zien, waar is, is bekend gemaakt in een verklaring van de landelij ke Britse generaal Bishop. De Franse Hoge Commissaris heeft -bevestigd, dat van enige officiële Franse toezegging geen sprake is geweest. De ontman teling vindt, aldUs de Britse ver klaring, nauwgezet plaats vol gens de tussen de Hoge Commis saris en de federale regering ge sloten overeenkomst van de Pe. tersberg. 'Over de uitlegging der verplichtingen, die beidie partijen in deze overeenkomst op zich hébben genomen, bestaat volgens generaal Bishop volkomen over eenstemming tussen hen en de egering van het land Noordrijn- Westfalen en de vakbond. Met de inrichting van nieuwe industrieën op het terrein van Krupp zijn tot nog toe nog vrij wel geen vorderingen gemaakt. Het stadsbestuur van Essen heeft dezer dagen getracht de verantwoordelijkheid daarvoor eveneens op Britse schouders te schuiven. Het conflict te Essen heeft een diepere achtergrond. Het moet gezien worden als een nieu we uiting van de zeer sterke an ti-Britse gevoelens, die zich in W.-Duitsland ontwikkeld hebben sedert daar de grondslag voor 'n economische opleving werd ge legd. Deze gevoelens worden vooral ge voed door de overtuiging, dat de Britse bezettingspolitiek mede wordt bepaald door de vrees voor een herleving der Duitse concurrentie. Ook de in de Brit se zone met zoveel vertraging uitgevoerde ontmantelingen wor den met deze vrees in verband gebracht en de Duitse beschou wingen besteden weinig aandacht aan het feit, dat deze het uitvloei sel zijn van een driezijdige ge allieerde politiek en in het huidi ge stadium bovendien van de door de federale regering aanvaarde overeenkomst van de Petersberg. Het is met dit al duidelijk dat de verstandhouding tussen Brit ten en Duitsers op het ogenblik zwaarder belast is dan die tussen Duitsers en de andere bezettings elementen. Duise stemmen, die rondom dit probleem meer en méér opgaan, herinneren zich dat bij het begin der bezetting de verhoudingen juist omgekeerd waren en de Britse troepen toen AMERIKA OP ZIJN (S) MALST Er bestaan in de Ver. Staten van N.-Amerika 45 dierencrematoria. Hiervan zijn er vijf, die geen dieren cremeren, welke hebben toebehoord aan negers de meest geziene waren. Opmer kelijk is, dat deze stemmen thans nauwelijks meer reppen van de grote opofferingen, die het En gelse volk zich in de eerste na oorlogse jaren heeft getroost om voor de Duitsers in het Roerge bied het naakte leven te - redden. Botsing tussen vliegtuigen Tijdens oefeningen is een Vam pire jachtvliegtuig van de Britse luchtmacht in hotsing gekomen met een Lincoln bommenwerper. Na de botsing sprong de vlieger van de jager met zijn valscherm uit het toestel en kwam in zee te recht. Hij werd door een red dingsboot opgepikt, doch hij over leed korte tijd daarna. Het jachtvliegtuig viel te plet ter op een rots aan de ku3t. De bommenwerper werd niet bescha digd. Franse Communisten dreigen met algemene staking te Brest Te Brest is de vrouwelijke com munistische afgevaardigde Marie lambert gearresteerd, omdat zij ervan wordt verdacht de hand te hebben gehad in de ontvoering van Piérre Prévoost, een hogere functionaris van de vereniging van werkgevers te Brest. De communistische vakvereni gingsleiders hebben hierin aan leiding gevonden de door hen ge leide vakbonden op te wekken een algemene staking te Brest uit te roepen. Wen U zelf aan, steeds systematisch te scheren. Begin b.v. met het gedeelte onder de kin (l), daarna de wang links (2) en rechts (3) en tenslotte de kin (4) en bovenlip (5). Morgenavond het volgende advies. N.V. PHILIPS* VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN BLIJDE GEBEURTENIS IN ENGELAND Prinses Elizabeth ver wacht haar tweede baby. In een officiële bekendmaking van Buckingham Palace werd ge- zegdi: „Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Elizabeth, Hertogin van Edinburgh, zal niet meer aan het openbare leven deelnemen". Dit is de gebruikelijke manier om een geboorte in de Koninklijke familie aan te kondigen. De baby wordt in d!e zomer verwacht. Prinses Elizabeth vertoeft thans te Malta bij haar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, die sedert 1949 dienst doet bij de Marine in de Middellandse Zee. Het eerste kind van Prinses Elizabeth, Prins Charles, werd op 14 November 1948 in Bucking ham Palace geboren. Prinses Elizabeth wordt Vrij dag 24 jaar. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot -avond. Veel bewolking. Overwegend zwaar bewolkt met af en toe regen of motregen. Aan vankelijk nog matige tot krachti ge Zuidelijke wind, later meest matige wind uit uiteenlopende richtingen. Dezelfde of iets la gere temperaturen als gisteren. HOOGWATER. WOENSDAG 19 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m 2.57 3.32 4.12 4.22 n.m. 3.17 3.52 4.32 4.42 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 18 5.38 19.42 5.45 21.25 19 5.36 19.43 5.59 22.39 20 5.34 19.45 6.19 23.52 21 5.32 19.47 6.46 Het Katholieke blad „La Libre Belgique" gaf gisteren enkele bijzonderheden over de vergade ring van de contactcommissie en van het nationale comité der C. V.P., die Zondag ter bespreking van de radioboodschap van Ko ning Leopold werd gehouden. Paul van Zeeland' bracht tij dens deze vergadering verslag uit over zijn laatste bezoek aan Ko ning Leopold te Pregny, tijdens hetwelk de Vorst hem van de draagwijdte van zijn radioboodr schap in kennis stel-ae. Hij deel de mede. dat hij te Pregny voor een fait accompli werd gesteld, daar het hier een voorstel be trof, waaromtrent over zijn hoofd heien is onderhandeld', terwijl hij bezig was een nieuwe regering te vormen. Zijn positie evenwel zeer delicaat en kon hij niet anders doen dan het voorstel in overwe ging nemen. De uiteenzetting van Paul van Zeeland maakte diepe indruk op de vergadering en verscheidene leden oefenden scherpe critiek op de secretaris van de Koning, Pi- renne, die naar zij betoogden, met -Spaak en Devèze heeft onderhan deld buiten de C.V.P. om. De leiding van dé C.V.P. neemt m afwachting van de reacties van Socialistische en Liberale zijde een gereserveerde houding aan, zo schrijft het blad tenklotte. „Een ieder in de C.V.P. is ech ter van mening, dat de strijd he vig zal zijn en dat het van be lang' is de eenheid in de partij te redden". Het Katholieke blad „De Nieu we Gids" weet met betrekking tot de vergadering van de con tactcommissie en het nationale comité der C.V.P. nog te berich ten, -dat verschillende mandata rissen tegenover de journalisten hun bezorgheid niet verborgen over de verrassende wending die de gebeurtenissen hebben geno men. De stemming was dan ook gedrukt. Tijdens de vergadering waren vrijwel alle aanwezigen het erover eens, dat het niet mogelijk zal zyn tot een tijdelijke over dracht van de bevoegdheden van de Koning aan Prins Boudewijn te goraken zonder herziening van de Grondwet. Men ontveinsde zich niet, dat een dergelijke Grond wetsherziening grote gevaren met zich kan brengen voor de een heid van het land en zeer moei lijke practische problemen stelt. Het Socialistische blad ,,Le Peuple" schrijft, dat het enige werkelijke nieuwe element in de Koninklijke bood'schap hierin schuilt, dat de Vorst geen homo geen Katholieke regering heeft gewenst. „Het voorstel van de Koning, aldus het blad, biedt wel een basis voor verdere onderhan delingen tussen de C.V.P. en de partijen, die gekant zyn tegen een terugkeer van de Vorst, doch het blijft in de lyn, die door de Ko ning en zijn omgeving tot nu toe is gevolgd". Het blad' is van oor deel, dat op verschillende punten klaarheid moet worden gebracht en schrijft tenslotte: „Het is aan geen twijfel onder hevig, dat de 2.150.0C0 Belgen, die op 1'2 Maart „neen" hebben gezegd', zich hebben uitgesproken voor een onmiddellijke Troonsaf- Gisteren heeft zich geen nieu we ontwikkeling in de Belgische regeringscrisis voorgedaan. Kabinetsformateur Van Zee land wordt vandaag om 12 uur opnieuw door de Prins-Regent ontvangen. Men neemt aan, dat J-ij zyn taak als formateur zal op geven en dat het kaïbinet-Eyskens zal aanblijven. Intussen hebben de partyen hun standpunt 'bepaald met betrekking tot de radio-boodschap van de Koning. De Chr. (Katholieke) Volkspartij neemt nog een gere serveerde houding aan en legt er de nadruk op, dat met betrek king tot de instelling van een Luitenant-Generaalschap voor Prins Boudewijn, in elk geval de grondwet gerespecteerd moet worden. Da Liberalen zijn evenals de Socialisten van oordeel, dat de verklaring van de Koning op ver scheidene punten opheldering be hoeft. Van Socialistische zijde is men van oordeel, dat uit de bood schap van de Koning niet on dubbelzinnig blijikt, dat deze, na zijn bevoegdheden te hebben over gedragen aan Prins Boudewijn, definitief afstand zal doen van de troon. Opmerkelijk is een artikel in „Le Soir", waarin een jurist be toogt, dat de Belgische grondwet geen ruimte laat voor de instel ling van een luitenant-generaal schap voor de Kronprins. De indruk te Brussel is dan ook, dat eerder dan tot een verzoening der standpunten bij te dragen, de Koninklijke boodschap tot nog fellere polemieken aanleiding zal geven en de toestand nog gecom. pliceerder zal maken dlan hij reeds is. stand van de Koning en niets voelen voor een formule, volgens welke de Koning in 2 of 3 etappes terugkeert. Het schijnbare toegeven van de Koning is een stap op de weg naar een nationale oplossin. doch indien de verduidelijkingen uitblijven en geen verbintenissen worden aangegaan, zal deze stap niet voldoende zijn om het land uit de impasse te leiden, waarin dc C.V.P. het heeft gevoerd Het Katholieke blad uit Ant werpen „La Metropols" betreurt, dat de Koning zich een voorstel heeft eigen gemaakt, dat een af wijking betekent van de bij de Grondwet bepaalde continuïteit der dynastie. Het blad schrijft verder, dat na de instemming, die de Liberale partij Zaterdag met betrekking tot de Koninklijke boodschap heeft betuigd, verwacht mag wor den dat dezo partij de pogingen om tot een oplossing te geraken zal ondersteunen. Het communistische blad „L'e Drapeau Rouge" schrijft, dat de Belgische arbeiders nimmer de terugkeer van Koning Leopold zullen accepteren, of deze terug keer voorwaardelijk dan wel on voorwaardelijk is. Volgens het blad heeft de Koninklijke bood schap slechts ten doel de weei- stand der bevolking te fnuiken. In een hoofdartikel onder de titel „Wanklank in Indonesië" noemt de „New York Herald Tri bune'' van Zondag de opstand te Makassar „slechts de jongste in de reeks storende ontwikkelingen in de eerste tijd van het bestaan der Verenigde Staten van Indone sië", terwijl deze uitbarstingen op een afstand afzonderlijke gebeur tenissen schijnen, worden zij bij nadere bestudering een dieper liggende strijd, de strijd tussen federalisten en unitaristen onder de Indonesische leiders. Om wille van het spoedig verkrijgen van or.afhankelijkheid en eenheid heb ben de republikeinse opstandelin- bngen te Den Haag toegestemd inzake het federale stelsel, waar bij de republiek slechts een van de zestien deelstaten zou uitma ken. Sedert het ontstaan van de nieuwe federatie hebben de repu blikeinen echter de macht naar meer gecentraliseerd bestuur over de andere deelstaten voortgezet. „De afstand en de fragmentari sche berichtgeving maken het moeilijk te bepalen, waar de wer. kelrjke fout voor de opeenvolgen de wanordelijkheden ligt. Doch één ding is duidelijk. Ten goede of ten kwade, de federale staten worden steeds meer onder de in vloed van het bestuur der repu blikeinse elementen gebracht. Het onderdrukken van de opstand te In het kader van een „kanker- bestrijdfiigs-week'' werden te We nen populaire lezingen ter voor lichting van het publiek gehou den, De belangstelling voor deze lezingen was in alle kringen van da Weense bevolking dermate groot, dat zelfs de aula van de Universiteit te klein bleek. Dage lijks hebben 4000 Weners deze lezingen bijgewoond. Het 'Ge meentebestuur van Wenen is van plan de gehele bevolking stelselmatig aan een onderzoek te onderwerpen. Dit onderzoek zal door 30 ploegen doorgevoerd wor den, zodat iedere Wener minstens eens in het jaar op kanker onder zocht kan worden. Makassar, indien dit slaagt, zou zeer wel kunnen leiden tot verde re uitbreiding van het republi keinse gezag". Het blad schrijft, dat het een zeer ongelukkige toe stand zou zijn, indien de ongere geldheden zich tot algemene wan orde zouden uitbreiden en besluit: „De democratische wereld en de Verenigde Staten in het bijzon der zijn bereid en zullen gaarne hult) en steun aan de jo ge Indo nesische regering verlenen. Doch dergelijke bijstand zou alleen doelmatig kunnen zijn in een at mosfeer van politiek evenwicht". blijft onder alle omstandighe den in Nieuw-Guinea. Robert Menzies, de Australische Minister.President verklaarde op een persconferentie, dat Australië blijvend belang heeft bij het ge hele gbied van Nieuw-Guinea en dat dit belang niet kleiner is dan dat van welk ander land ook. Indien wij zeide hij deze belangen "tot gelding willen doen komen, moeten we een ruime aandacht besteden aan de ont wikkelingen van het daar onder ons beheer staande gebied'. In het bestuur dient er meer decentra lisatie te worden betracht. Eén zo groot en moeilijk bestuurbaar gebiedsdeel kan niet van Canber ra uit worden beheerd. De Australische Minister van Buitenlandse Zaken Spender, die een bezoek aan Papoea (het Australische gedeelte van Nieuw-* Guinea heeft gebracht, verklaarde in een radio-rede te Sydney: „Australië moet onder alle om standigheden in Nieuw-Guinea blijven", hieraan toevoegend: „Indien Australië niet in N.- Guinea zou blijven en in harmonie met de inheemsen samenwerken, souden andere landen dat doen". Nieuw geval van pokken in Engeland Het ruim 11.000 ton metende Britse passagiersschip „Cilicia" is uit Bombay in de haven van Li verpool aangekomen. Een S- jarige Britse jongen, waarvan men vermoedt dat hij aan pokken lijdt, werd naar een ziekenhuis overgebracht. Defensie het leger bevel gaf tot de actie over te gaan. Dat zal worden 'beschouwd als een con sequentie van het bevel. Het is betreurenswaardig en droevig, maar degenen die in deze zaak waren betrokken, zouden geen pardon krijgen bij de regering, al dus het telegram. Het Indonesische Hoge Com missariaat te 's-Gravenhage heeft het volgende telegram van het Indonesische Ministerie van Voor lichting ontvangen: „Aziz verklaarde, dat hij vrij. willig naar Djakarta was geko men en erkende schuld, j Toen hena werd medegedeeld!, dat hij zou worden behandeld als zich onvoorwaardelijk te liebhpn over gegeven, aangezien hij na de pre sidentiële boodschap van 13 April was aangekomen, zeide hy, dat hy de toestand begreep. De operaties van het federale leger worden voortgezet onder commando van kolonel Kawila. rang, de commandant van Noord- Sumatra. Volgens berichten zouden ver scheidene gijzelaars in Makassar gedood worden, indien Aziz niet zou terugkeren. Doch dit was uiteraard door de regering over wogen, voordat de Minister van niet verwarken. Drukte in de haven vanSurabaja Door gebeurtenissen in andere Irdonesisohe havens heerst in de haven van Surabaja momenteel een grote drukte. De schepen van de Molukken komen met copra die anders te Makassar, en sche pen uit Europa met producten die anders te Priok worden gelost, naar de haven van Surabaja. Door moeilijkheden bij de opslag en in de drink:watervoorziening kan Perak de grote drukte feitelijk De noodlanding van de „Viking" De Britse militaire inlichtin gendienst, Scotland Yard en lucht vaartdeskundigen stellen een on derzoek in naar de ontploffing van Donderdag j.l. aan boord van het Britse vliegtuig „Viking" op de lyn LondenParijs. Scotland Yard zou de Franse Veiligheids dienst hebben verzocht haar in uit onderzoek bij te staar.. Volgens de deskundigen is het mogelijk, dat de ontploffing een gevolg is van sabotage. Het toe stel waarvan de staart twee gro te scheuren vertoont, wordt streng bewaakt in een loods op het vliegveld van Norfolk. Inmiddels heeft Ralph Strauss, de bijzondere correspondent van Averell Harriman, de Amerikaan se ambassadeur voor het plan- Marshall, te Parijs (bekend ge maakt, 'dat hy aan boord van het vliegtuig was, toen de ontploffing gebeurde. Hy toonde zich verrast, toen mar. de mogelijkheid van sabotage on der het oog bracht. Strauss voornaamste taak is het stimuleren van de Europese export naar de Ver. Staten. ties: 5 regels 60 et.; 10 ct.; minimum po® Ier nummer BnroM r. it 's namiddag! I w wij U laten zien aoe worden gebruikt. Dit int U eerst goed leren 'J zal het zo gaan ie 3e week comt U eindelijk tot :iusie: „Uitstekend! Dit is ie oplossing van bet sefeeer >robleem". tiliShave" handelaar in eem een goed besluit...» ERLAND - EINDHOVEN ïr pachting erderijen in de d Oostpclder jrote belangstelling. lerpachting van boer de Noord-Oostpolder grote belangstelling Er kwamen nl. 3951 binnen. Daarvan uit 11,4 pet.; Friesland enthe 7,3 pet.; Over- pct.; Gelderland 5 1 t 2,1 pet.; Noord-Hol- ct.; Zuid-Holland 7 6 nd 7,6 pot.; Noord- pct.Limburg 0.6 Noord-Oostpoader 14,3 ■age kwam uit Frank- a.s. begint de verkoop genaamde bevrijdings- n pakjes van twintig dezelfde verpakking, de bezetting (op 31 >41) zijn gedropt. De het pakje is 0,75, frepen is een toeslag ;n bate van de Sticfa- 945. De Minister va» geft bepaald dat deze van accijns en oeaset- jven. Aardappelpercelen nd met de wettelijk ven vruchtwisseling cling van aardappel- op 4 Juni voor het igistratie geschieden strale ligging der met bebouwde percelen en Tuindersgronden. is de 28e R.A.I.. ng geopend. Na de tentoonstelling is het tentoonstelling gewijd nauto's. gevangen gezet? onbevestigde berieh- voormalige Tsjecho- minister van buiten- 1, Vladimir Clemen- tasteel in het Tatra- 1 de huurt van de 1 gevangen zitten, nam 14 Maart omt- lister van buitenland- ij was vele jaren een id communist in rakije. roerder van het Brit- e van buitenlandse laarde desgevraagd, 'beriidht niet kon be- r was evenwei niets dementis vernomen ftreden. Hansweert Walsoorden 7.08 7.18 7.36 7.46 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond 22 5.30 19.48 7.25 0.59 23 5.28 19 50 8.19 1.55 24 5.26 19.52 9.27 2.38 25 5.23 19.54 10.45 3.08 zien naai tte aeur, aocn nrj moest onmiddellijk zijn handen in de lucht steken. Daarna drongen de andere rovers ge maskerd binnen. De eerste twee slachtoffers moesten voor hen uit jfle zwaar beloperde trap naar de eerste verdieping op gaan. Eén der gemaskerden bleef beneden. Eén bleef bij de te scnuiven. jvieo veel misbaar klaagde hij, dat hij het aan zijn hart had en geen opwinding kon verdragen. Toen een deel van het verstopte geld door zijn broekspijp naar beneden viel, heeft hij door zenuwachtig gesticuleren de aandacht afgeleid en kans ge zien de bankbiljetten onder de reau van Van de zijde der Haagse po litie vernemen wij nog, dat de vijf gemaskerde mannen 6800 hebben buitgemaakt. Tijdens de overval bevonden zich 17 mannen en 4 vrouwen in de speelgeiegenheid. Van de da ders ontbreekt tot heden elk spoor. rang in viot tempo verliep, men kleedlokaal met douche-cellen en een tribune zullen straks het fraaie stuk werk voltooien. Voorlopig zijn de terreinen nog niet bespeelbaar. De gras mat mist nog voldoende stevig heid en deskundigen zijn van oordeel, dat men de nodige voorzichtigheid zal moeten be- orui- ver voor nun genoegen ne ne monster achternazaten. (Zeer tot onze teleurstelling had de pers geen uitnodiging, tot bijwoning van de overdracht der terreinen ontvangen, zodat wij ter elfder ure met enige mededelingen uit de tweede hand genoegen moesten ne men.) T VATICAAN zehde overeenkomst rk en Poolse Staat agelichte Vaticaanse klaarde men gisteren enkele bevestiging te angen van de onder - jdag j.l. van een over- issen de Kerk en de it, zoals radio War- beweerd. uë versie van de overeenkomst, die de te Rome beschikbare pers berichten geven, bevat voorwaar den, die de Katholieke Kerk nier zou kunnen aanvaarden. Het wordt daarom uitgesloten geacht, dat de 3 door radio- War schau genoemde Bisschoppen de verklaring hebben getekend in de vorm, waarin zij gepubliceerd is.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1