Dc boodschap van Koning Leopold Reacties op de rede van de Koning iCOOPTS De positie van Abdul Aziz Het vermiste Amerik. marinevliegtuig AKKERTJES POST VOOR MILITAIREN SO WJET-RUSSISCHE BESCHULDIGING i ACHT ADVIEZEN VOOR 0E MODERNE MAN Ernstige ontploffing te St. Willebrord N GELEERD /erkoop lingssigareften GEOPEND Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 17 APRIL 1950. 6e Jaargang No. 1399. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 19ct; minimum per advertentie 1,5% Rubriek Kleine Advertenties: t regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. x»e Zaterdagavond te kwart vóór üeven uitgezonden bood schap van Koning Leopold over de Be1; radio luidt als volgt: „Waarde Landgenoten, Met diepe ontroering richt ik mij vandaag tot U. Vooreerst wil ik de natie dan ken, omdat zij mij haar ver trouwen heeft betuigd en in haar meerderheid de wens heeft uitgedrukt, dat ik de uitoefe ning van mijn prerogatieven zou hervatten. Maar, hoe diep mijn voldoening ook mag zijn, toch kan ik niet nalaten te denken aan hen, die op 12 Maart ge meend hebben mij hun vertrou wen niet te moeten schenken. Ik moet dus besluiten, dat, in dien de meerderheid der Bel gen het onontbeerlijk acht een einde te maken aan de crisis onzer instellingen, er betreffen de de oplossing verdeeldheid blijft. Na een wekenlange crisis zijn de partijen er niet in geslaagd tot een bevredigende oplossing te komen. Van verschillende zij den werd mij verklaard, dat de moeilijkheid om een oplossing tot stand te brengen, van mij afhing. Het eerste voordeel van de grondwettelijke monarchie, waaraan de grote meerderheid der Belgen gehecht blijft, ligt hierin, dat zij het Staatshoofd buiten en boven de partijen stelt, om hem toe te laten zijn scheidsrechterlijke rol te ver vullen met als enig doel 's lands hogere belangen te dienen. De Grondwet verbiedt mij, be slissingen van politieke aard te nemen, die door een verant woordelijke Regering niet wor den gedekt. Wegens de ernst van de ge beurtenissen meen ik niet te mogen verzuimen de suggestie te maken, welke men van mij verwacht. Ik vraag aan alle Belgen deze suggestie aan te horen met de wil om onderling de eendracht te herstellen, die slechts met eerbied voor de wettelijkheid zal verwezenlijkt worden en ook met het oprecht verlangen naar een loyale verstandhouding. De democratie steunt niet op de macht, maar wèl op de in- DE WATERSTOFBOM Voorlopig een onmoge lijkheid. Ik geloof niet dat de water. tofbom zal vervaardigd worden, terwijl ik nog leef", verklaarde admiraal Chester Ntnntz, gewe zen bevelhebber der geallieerde strijdkrachten in de Stille Zuid zee, aan een groep van Ameri kaanse leerling-officieren. Dit is ook de opinie van de Amerikaan se geleerde Robert Millikin, die van oordeel is voldoende hitte te ontwikkelen. De nodige hitter zo zei hij verder, bedraagt 35 mil- lien graden Celcius en voor het ogenblik bestaat een dergelijke temperatuur slechts in het cen trum van de zon. stemming der burgers met de instellingen, welke zij zich in volle vrijheid hebben geschon ken. Zij berust op twee essen tiële beginselen: eerbied voor de Wet en aanvaarding door al len van de beslissingen, uitge drukt door de wettelijke orga nen van de nationale souverei- niteit met de bezorgdheid en om aan de wilsuiting van de meer derheid de voorrang te geven, en om de minderheid te waar borgen tegen het miskennen harer rechten. Om deze rede nen, indien het Parlement mij verzoekt de uitoefening mijner grondwettelijke prerogatieven te hervatten, heb ik tot plicht deze oproep te beantwoorden en te regeren. Daarna zal ik in contact moeten komen met al de schakeringen van de open bare mening en de door jaren lange hartstochtelijke polemiek ontroerde gemoederen tot be daardheid te brengen, mits het hernemen van mijn taak als Staatshoofd geschiedt onder voorwaarden, die het vertrou wen kunnen doen herleven en de verzoening verwezenlijken. In verscheidene monarchieën, met name in Nederland en in de Scandinavische landen, be staan er wettelijke schikkingen, waarbij de Vorst in bepaalde omstandigheden, tijdelijk aan de Kroonprins zijn machten kan opdragen. Het aanvaarden door het Par lement van dergelijke maatre gelen, verwezenlijkt in het ka der onzer grondwettelijke be ginselen, zou mij in staat stel len de uitvoering mijner prero gatieven tijdelijk aan de Kroon prins op te dragen en in over eenstemming met de Regering, aan deze opdracht een einde te maken, wanneer ik van oordeel zou zijn, dat 's lands belangen er mede gediend zijn. Vanzelfsprekend zou ik van deze mogelijkheid slechts ge bruik kunnen maken, indien dit gebaar door de grote meerder heid met vertrouwen zou wor den aanvaard. Bovendien, ten aanzien van de toestand in het land, vergt dit de verzekering, dat deze op dracht zou kunnen verwezen lijkt worden in de kalmte, en met de loyale medewerking van alle politieke groepen, die het behoud van onze traditionele instellingen betrachten. Aan alle Belgen vraag ik drin gend eendrachtig te zijn. Ik richt mij in het bijzonder, na hun de betuiging mijner diepe erkentelijkheid te hebben ver nieuwd, tot hen, die mij sedert mijn bevrijding met een ontroe rende getrouwheid ononderbro ken hebben gesteund. Ik vraag of zij zich dichter dan ooit rond de Troon zouden willen scharen. Mijn land die nen is immers mijn opperste be trachting. Mijn vurigste wens is, dat mijn terugkeer in mijn vaderland ge schieden zal in het teken van de verzoening aller Belgen, in een geest van solidariteit, van nationale eendracht en van ver trouwen in de toekomst. God bescherme België." Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inza ge: 'de ljjst van het txtoepen- transportschip „General C. H. Miuir". Vermoedelijke aan komst te Rotterdam 24 April as. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Nog het zelfde weertype. Over het algemeen veel be wolking, maar bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. On geveer dezelfde temperatuur als gisteren. HOOGWATER. DINSDAG 18 APRIL v.m n.m. Breskens 2.30 2.49 Terneuzen 3.05 3.24 Hansweert 3.45 4.04 Walsoorden 3.55 4.14 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 18 5.38 19.42 5.45 21.25 10 5.36 19.43 5.59 22.39 20 5.34 19.45 6.19 23.52 Het bureau van de Belgische socialistische partij is Zaterdag avond onder voorzitterschap van Max Buset in vergadering bijeengeweest, teneinde de tekst te onderzoeken van de boodschap van Koning Leopold. Ook de liberale ministers, de liberale oud-minister Hoste, de president van de liberale partij Motz en de voorzitters van de liberale parlementsfracties heb ben van gedachte gewisseld over 'de tekst van de koninklijke radioboodschap. De liberale ministers zullen Dinsdagmorgen om 10 uur opnieuw bijeenko men. De liberale minister van landsverdediging in het demis sionaire kabinet, Deveze, heeft Zaterdagmiddag een onderhoud gehad met Gaston Eyskens, eerste minister in het demis sionaire kabinet. Vooraanstaande socialisten voorspelden Zaterdagavond, dat de onderhandelingen zullen worden hervat en binnen een paar dagen zullen eindigen in een overeenkomst, welke in overeenstemmipg zal zijn mede de nationale eenheid, waarop socialisten en liberalen aan dringen. (De Belgische Grond wet worden gewijzigd, voordat Koning Leopold zfjn prerogatie ven aan zijn zoon zou kunnen overdragen. Voor een grond wetswijziging is een twee der den meerderhied van beide ka mers nodig.) „La Libre Belgique" heeft na de uitzending van 's Konings boodschap een vraaggesprek ge had met verschillende C.V.P.- figuren. Uit de door sommigen van hen afgelegde verklaringen blijkt, dat het voorstel tot „het tijdelijk overdragen van zijn be voegdheden van mening zijn, dat aan de Kroonprins" hun on grondwettig voorkomt en da,t zij de terugkeer van de Koning aan geen enkele voorwaarde mag onderworpen worden. Men zou zich evenwel bij de beslissing van de partij neerleggen. Anderzijds meent het blad te weten dat Spaak „tot opdracht heeft gekregen een zelfde oplos sing na te streven als die welke geleid heeft tot de troonsaf stand van Koningin Wilhelmi- na van Nederland". Volgens „Le Soir" is het bu reau van de B.S.P. wan oordeel, dat de juiste betekenis van het woord „tijdelijk", dat de Koning tweemaal in zijn boodschap ge bruikt heeft, dient te worden toegelicht. Het bureau zou wen sen dat meer concrete voorstel len zouden worden gedaan, o.m. wat betreft het waarborgen van de rechten van de minderheid. „De socialisten zijn in ieder geval over het algemeen van oordeel" aldus het blad, „dat de verklaring van de Koning een nieuw feit is, maar dat de on derhandelingen voortgezet moe ten worden. Zij zullen in geen geval verbintenissen aangaan zonder voorafgaande waarbor gen"." Het bureau van de B.S.P. zal hedenochtend bijeenkomen „teneinde de reactie te onder zoeken, die in de afdelingen en in de andere partijen teweegge bracht is door de boodschap van de Koning". Post, bestemd voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Dundalk Bay", General Howze", „Neliy" en ,,Skaugum", welke in één der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 17 April (heden) ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelij ke gegevens dient het adres de naam te bevatten van het troe penschip onder toevoeging: „Op thuisreis naar Nedei'landl'. De naam van dé vermoedelijke tus senhaven mag niet worden ver meld. Misschien voorboden van een griep. Doe er Iets tegen: neem een 'AKKERTJE In korte tijd voelt U zich weer fit helpen direct De Sowjet-Russische vertegen woordiger in de Geallieerde Raad voor Oostenrijk, generaal Sviri- dof, heeft Vrijdag in een lange verklaring op een bijeenkomst van de raad verklaard, dat „Ame rika, Engeland en Frankrijk de t olledige verantwoordelijkheid moeten dragen voor de inbreuk op het besluit der vier mogend heden ten aanzien van de zuive ring in Oostenrijik'', aldus een be ticht van het Sowjet-Russische persbureau Tass uit Wenen. ,,De feiten tonen aan, dat de leiders van de Oostenrijkse rege ringspartijen betrokken zijn in een complot met voormalige leden en leideriy van de Hiller-partij. De hervatting van de nazi-activiteit in Oostenrijk is alleen mogelijk geworden, doordat in de Weste lijke zones van het land nooit een werkelijke zuivering is uitgevoerd en !het besluit van de Geallieerde Raad ten aanzien van het uit roeien van 'de nazi-ideologie niet ten uitvoer is gelegd", aldus ge neraal Sviridof. Volgens een officieel Brits ver slag van de bijeenkomst verklaar de generaal Winterton, de Britse vertegenwoordiger, dat de Sow- jet-vertegenwoordiger „niets had aangevoerd", dat in enig opzicht zijn beschuldigingen staafde, hoe wel de Engelsen er bij de Sowjets op aan hadden gedrongen con crete bewijzen te geven ter on dersteuning van de beschuldiging, dat er gevaar voor herleving van het nazi-dom bestaat. Span steeds de huid met Uw vingertoppen tegen de rich ting van de haargroei in en vlak boven of onder de plaats, waar U zich scheert. Morgenavond het volgende advies. N.V. PHILIPS' VERKOOP.MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEl/ In Vox •band met de tegenstrij dige verklaringen van de woord voerder van het ministerie van Defensie en de uit Makassar ge arriveerde minister Ratulangi en overste Mokoginta t.a.v. de po- positie van Abdul Aziz heeft de correspondent van Reuter te Dja karta van de R.I.S. gewend met de vraag: „Heeft kapitein Abdul Aziz vrijgeleide of is hij gevange ne?'1'. Hierop antwoordde Sultan Hamengko Buwono: „Abdul A_ziz is gevangene en zal voor de krijgsraad worden gebracht. Hij heeft enige malen de kans gehad hier als vrij man te-komen, maar na de rede van President Sukarno hunnen wij hem moeilijk anders dan als gevangene behandelen. Ik heb er geen idee van waarom hij plotseling van gedachte is veran. derd en hier is gekomen''. Hierna stelde de correspondent van Reuter minister Ratulangi op de hoogte van het antwoord van Sultan Hamengku Buwono en herhaalde aan hem de vraag: Is Abdul Aziz gevangene of niet? Dr. Ratulangi antwoordde hier op: „Abdul Aziz kwam naar Dja karta in de overtuiging, dat hij vrijgeleide had om terug te keren naar Makassar". Volgens Reuter heeft Abdul Aziz Vrijdagavond een bespreking tussen de vertegenwoordigers van de R.I.S. rn de N.I.T. bijgewoond. Volgens welingelichte kringen in Makassar heeft Abdul Aziz voordat hij naar Djakarta vertrok twee militaire waarnemers van de Unci verzocht om hem te be geleiden naar Djakarta. Volgens dezelfde kringen vroeg Aziz de verzekering dat hij niet langer den twee dagen in Djakarta zou v/orden gehouden. Verklaring van Sultan Hamangku Buwono. Sultan Hamangku Buwono, de Indonesische minister van Defen sie, heeft Aneta meegedeeld, dat Abdul Aziz Vrijdagavond onmid dellijk na aankomst te Djakarta gearresteerd werd en het ver. hoor onmiddellijk begon. „De moeilijkheden zijn hiermede ech ter niet opgelost'', zo voegde de Sultan er aan toe. In antwoord op in het parle ment gestelde vragen verklaarde de Sultan: „De regering be schouwt de komst van Aziz naar Djakarta als een onvoorwaarde lijke overgave". Voorts deelde hij mee, dat de troepen van het Wo- rang-bataljon zullej landen. Bekendmakingen van de Sultan van Djogja De Indonesische radio meldde Zaterdag, dat de Sultan van' Djogja had bekend gemaakt, dat Kapitein Abdul Aziz voor 'n krijgsraad zal verschijnen. De Sultan maakte ook de onmid dellijke schorsing bekend van Lt.-Kolonel Mokoginta, de fede rale Legercommandant in Oost- In,donesië, aldus de Indonesi sche radio. Volgens deze radio heeft de Sultan van Djogja Zaterdag ook verklaard, dat zijn Regering „rapporten bestudeerde om vast tp stellen of de Oostindonesische Regering in de opstand betrok ken was." Een woordvoerder van de Oostindonesische Regering ver klaarde Zondag, dat foto-copie- ën van nieuwe documenten, handelend over plannen voor 'n revolutionnaire actie op Cele bes, naar de federale Regering te Djakarta en naar de Unci waren opgezonden. De docu menten zouden zijn gevonden in de woning van Overste Mo koginta te Makassar. Het hoofdkwartier van de Ame rikaanse luchtmacht te Wiesba den heeft bekend gemaakt, dat het zoeken naar de „Privateer" van de Amerikaanse marine, Zondagavond is gestaakt. Vol gens de mededeling hebben Ame rikaanse leger- en marinevlieg tuigen, die van het Deense vlieg veld „Kastrup" opereerden, het gebied van de Oostzee grondig afgezocht zonder resultaat. On danks talrijke valse berichten, is geen spoor van het vermiste toestel of van de 10 man, die zich aan boord bevonden, aldus de bekendmaking. Generaal Cannon bracht dank aan de Deense Regering voor de betoonde „hulpvaardigheid en edelmoedigheid". Ook verklaar de hij „de volledige medewer king van het Deense volk in de opsporing van onze vermiste kameraden" zeer te waarderen. De Generaal dankte voorts de Zweden en Noren. Een later bpricht meldt, dat een Amerikaanse vlieger onge veer 40 km van de Zweedse kust in de Oostzee bij twee olievlek ken een reddingsvlot, dat half onder water was, heeft ontdekt. Er was geen teken van leven te bespeuren. Deense en Zweedse schepen zijn uitgevaren. Het Britse s.s. „Beechland" heeft, 45 mijl ten Zuid-Oosten van Stockholm, een gele rub berboot in zee opgepikt, welke ogenschijnlijk een uitrustings stuk van een vliegtuig is ge weest. Er bevond zich niemand in of in de omgeving van de boot. Het oppikken geschiedde ten Noord-Oosten van het eiland Gotland, op een positie, waarvan ruwweg kan worden gezegd dat zij ligt in een lijn van Stockholm naar de Let landse haven Libau. De rubber boot zal vermoedelijk heden per vliegtuig uit Finland naar Ka strup worden gezonden. Enige uren na het bekend worden van de vondst van het Britse schip werd van Ameri kaanse zijde medegedeeld dat het zoeken naar het vermiste Amerikaanse marinevliegtuig in toestellen, die nog enkele dagen in Kastrup zullen blijven. Vernomen wordt, dat geen hoop meer wordt gekoesterd om nog overlevenden van het ver miste toestel te vinden. Brits vliegtuig vliegt tegen een Zwitserse bergtop Een viermotorig Engels pas sagiersvliegtuig is Zondag 15 km ten Noorden van Interlaken tegen een 2000 meter hoge berg top gevlogen. Het vliegtuig, dat van Am sterdam op weg was naar Brin- disi, gleed 1000 meter langs de besneeuwde berghelling naar omlaag en veroorzaakte een lawine, die met donderend ge raas in het Emmen Thai stort te. De 6 inzittenden van het vliegtuig, 5 Engelsen en 1 Itali aan, kwamen om het leven. Het toestel, een Halifax-Hal- ton, behoorde toe aan „World w Air Carriers", een chartermaat- dier voege zal worden gestaakt, schappij. Het was Zondagoch- dat de hierin betrokken Ameri- j tend om 4 uur van Schiphol kaanse vliegtuigen naar Duits- vertrokken en vloog twee en land terug zullen keren, met half uur later tegen de in mist uitzondering van twee of drie i gehulde Hohgant. Hansweert Walsoorden 7.08 7.18 7.36 7.46 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond 22 5.30 19.48 7.25 0.59 23 5.28 19 50 8 19 1.55 24 5.26 19.52 9.27 2.38 25 5.23 19.54 10.45 3.08 ZiCix naar trc ncui, noen nij moest onmiddellijk zijn handen in de lucht steken. Daarna drongen de andere rovers ge maskerd binnen. De eerste twee slachtoffers moesten voor hen uit jfie zw^ar beloperde trap naar de eerste verdieping op gaan. Eén der gemaskerden bleef beneden. Eén bleef bij de te sciituveii. iviet veel misbaar klaagde hij, dat hij het aan zijn hart had en geen opwinding kon verdragen. Toen een deel van het verstopte geld door zijn broekspijp naar beneden viel, heeft hij door zenuwachtig gesticuleren de aandacht afgeleid en kans ge zien de bankbiljetten onder de reau van politie!" Van de zijde der Haagse po litie vernemen wij nog, dat de vijf gemaskerde mannen 6800 hebben buitgemaakt. Tijdens de overval bevonden zich 17 mannen en 4 vrouwen in de speelgeiegenheid. Van de da ders ontbreekt tot heden elk spoor. ning m viot tempo verliep. Een kleedlokaal met douche-cellen en een tribune zullen straks het fraaie stuk werk voltooien. Voorlopig zijn de terreinen nog niet bespeelbaar. De gras mat mist nog voldoende stevig heid en deskundigen zijn van oordeel, dat men de nodige voorzichtigheid zal moeten be- Zondagmiddag werden ten huize van de koopman J. van Peer te St. Willebrord (N.B.) door een hevige ontploffing één persoon gedood en zes gewond, van wie één zwaar. Van Peer had in zijn kleine woning een flinke hoeveelheid munitie verzameld, die hij tij dens werkzaamheden op hert- land had gevonden. Toen gister middag een kennis op bezoek kwam, was Van Peer juist bezig zijn schatten te bekijken. De be zoeker waarschuwde hem voor zichtig te zijn met de lichte bom die in hij in zijn handen hield. Van Peer antwoordde, dat deze munitie uitgewerkt was en liet plotseling het explosief uit zijn handen vallen, dat met een lui de knal uiteenspatte. De gevolgen waren ontzet tend. De 38-jarige Van Peer stierf aan de bekomen verwon dingen, zijn vrouw werd zwaar gewond en zal waarschijnlijk 'n been moeten missen. Ook de heer D. Jasjers ver keert in levensgevaar. De overige gewonden zijn de 12-jarige Antoon van Peer, me vrouw J. HeerenJaspers, de heer A. Heeren en de heer J. Jaspers, die allen in de kamer waren. De Rijkspolitie vond in het schuurtje achter de woning nog een hoeveelheid munitie, die in beslag werd genomen. Het on geluk geschiedde, naar de poli tie ons mededeelt, met'een mor tiergranaat. Vijf verminkte lijken van in zittenden van het verongelukte toestel die niet konden worden geïdentificeerd, zijn geborgen. Het zoeken naar het zesde slachtoffer wordt voortgezet. De stoffelijke overschotten zullen naar Bern worden overgebracht en vermoedelijk daar ter aarde worden besteld. ▼er ne monster achternazaten. (Zeer tot onze teleurstelling had de pers geen uitnodiging tot bijwoning van de overdracht der terreinen ontvangen, zodat wij ter elfder ure met enige mededelingen uit de tweede hand genoegen moesten ne men.) ties: 5 regels 60 et.; 10 ct.; minimum Ier nummer BureM r. it 's namiddags I wij U laten zien hoe worden gebruikt. Dit int U eerst goed leren J zal het zo gaan Ie 3e week comt U eindelijk tot rlusie: „Uitstekend! Dit 1* le oplossing van bet sefaeet »robleem". liliShave" handelaar id eem een goed bes!tyit..c ERLAND - EINDHOVEN srpachting erderijen in de „J i Oostpclder jrote belangstelling. ■erpachting van boer de Noord-Oostpolder grote belangstelling Er kwamen nl. 3951 oinnen. Daarvan uit 11,4 pet.; Friesland enthe 7,3 pet.; Over- pct.; Gelderland 5 1 t 2,1 pet.; Noord-Hol- ct.; Zuid-Holland 7.6 nd 7,6 pot.; Naord- pct.Limburg 0.6 Noord-Oostpoider 14 3 •age kwam uit Frank- a.s. begint de verkoop genaamde bevrijdings- n pakjes van twintig dezelfde verpakking, de bezetting (op 31 >41) zijn gedropt. De het pakje is 0,75, frepen is een toeslag m bate van de Stich- 945. De Minister va» zeft bepaald dat deee van accijns en omaet- jven. Aardappelpercelen nd met de wettelijk yen vruchtwiseeling ding van aardappel- op 4 Juni voor het ïgistratie geschieden strale ligging der met bebouwde percelen En Tuindersgronden. I is de 28e R.A.I.- ag geopend. Na de tentoonstelling is het :entoonstelling gewijd nauto's. gevangen gezet? onbevestigde berich- voormalige Tsjecho- minister van buiten- Vladimir Clemen- ■casteel in het Tatra- i de buurt van de j gevangen zitten, nam 14 Maart ont- lister van buitenland- ij was vele jaren een ld communist in 'akije. roerder van het Brit- e van buitenlandse laarde desgevraagd, 'bericht niet kon be- r was evenwel niets Clementis vernomen ftreden. T VATICAAN £er(de overeenkomst rk en Poolse Staat ngelichte Vaticaanse klaarde men gisteren enkele bevestiging te angen van de onder - jdag j.l. van een over- issen de Kerk en de tt, zoals raddo War- beweerd. ue vei-Kie van de overeenkomst, die de te Rome beschikbare pers berichten geven, bevat voorwaar den, die de Katholieke Kerk nier zou kunnen aanvaarden. Het wordt daarom uitgesloten geacht, dat de 3 door radio- War schau genoemde Bisschoppen de verklaring' hebben getekend in de vorm, waarin zij gepubliceerd is.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1