Uit de Provincie Chefarine4 VOOR DE ZONDAG Kerkdiensten SPORTNIEUWS Samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen Generaal Bradley over het defensieplan Binnenlands nieuws Al deze dingen worden zo moede Pred. 1 8. Ai deze dingen maken zo blij, dat is de korte inhoud der op- siandingsverhalen. Het gaat ven verrukking tot verrukking Het wordt alles nieuw. En nu denken we ons een wereld zonder de levende Chris tusAch, welk een eentonig heid! Altijd weer hetzelfde, altijd weer van voren af aan. Wij gaan in een draaimolen 2itten, wij betalen ons centje, wij draaien een paar keer in de rondte en dan mogen we weer uitstappen. In een andere draaimolen of in het graf- Dat maakt niet zo heel veel verschil, want ook het graf draait in de grote draaimolen mee. Wie wordt van al dat draaien niet moe? IJdelheid der ijdelheden, het is alles IJdelheid. Zonder Jevus! O God, die ons ten schilde zijt, En ons voor alle ramp bevrijdt, Aanschouw toch uw' gezalfden Koning Bén dag is in uw huis mij meer, Dan duizend, daar ik U {ontbeer; 'k Waar' liever in mijns Bondsgods woning Ben dorpelwachter, dan gewend Aan d'ijd'le vreugd in 's bozen [tent. G. J. A. J. Svboondijke7 u. Avondgebed. MUZIEKNIEUWS Agenda BOLIVIAANSE REGERING AFGETREDEN? TERNEUZEN. Terug uit Indonesië. Na een verblijf van bijna 3 jaren in Indonesië, keerden weer drie onzer „Jongens van Over zee" in hun ouderlijke woning terug. Nadat Zaterdag voor Pasen de Nieuwstraat in vlaggentooi was voor de verwelkoming van onze stadgenoot F. B. van Opdorp, die met het troepentransport- schip „Goya" was teruggekeerd, was het Donderdag de beurt voor de Vlooswijkstraat, waar de driekleur wapperde voor de terugkeer van onze stadgenoot D. J. Guequierre, die de reis had gemaakt met het troepen transportschip „General Stuart Heintzelman", en gisteren was het de blijde dag voor onze stadgenoot J. den Doelder, die behouden weerkeerde in zijn familiekring en de thuisreis had gemaakt met het troepentrans portschip „Grote Beer." Ook de bewoners van de Lange Kerk straat toonden door het uitste ken van de driekleur hun be langstelling in dit blijde weder- zien. 1 Het medeleven in de vreugde van de respectievelijke families en de vele blijken van belang stelling, die onze militairen reeds mochten ontvangen of in de loop dezer dagen nog zullen ontvangen, zullen er toe bijdra gen dat zij met de herinnering aan' de vervulling van hun dienstplicht in Indonesië, ook de dag van hun blijde thuiskomst nimmer zullen vergeten. Cabaretavond. Ondanks het nog gure voor jaarsweer moeten toch voorbe reidingen getroffen worden voor de grote feestdag van onze ouden van dagen, die zich reeds verheugen in het vooruitzicht van hun jaarlijks uitstapje De commissie, die zich hier mede belast, zit echter telkens voor de vraag de nodige Selben hiervoor bijeen te krijgen. Het stemt tot voldoening, dat zij tot hiertoe nimmer tevergeefs een beroep op de ingezetenen heeft o-edaan en ook thans heeft zij, zoals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt, de zo bekende cabaretclub van de KAB bereid gevonden haar medewerking te verlenen door het, op Donderdag a.s., geven van een „Avond vol vanl bon e Jolijt", waaraan met minder dan 50 personen medewerken. Naar wij vernemen zal op deze avond tevens de trekking plaats vinden van de door bedoelde commissie georganiseerde ver verloting. AXEL. HOEK. RAMPSPOEDIGE VACANTIEDAG. Op Antigua (eilanden boven de wind) zijn 10 personen met dodelijke afloop onder de voet, gelopen door ongeveer 2000 picknickers, die een schuil plaats zochten in een oud fort voor een plotselinge regenbui. Onder de omgekomenen bevin den zich zes kinderen. Elf an dere personen moesten naar het ziekenhuis worden overge bracht. Het ongeluk gebeurde in de nauwe poort van het fort. DE ANTWERPSE GOUD- SMOKKELAFFAIRE Brits kapitein schiet Poolse spion neer Een kapitein van de Britse veiligheidspolitie heeft Donder dagavond dwars door een geslo ten deur een Pools burger, die verdacht werd van spionnage voor een vreemde mogendheid, doodgeschoten. De politie verklaart op het lijk van de getroffene Poolse en Duitse identiteitspapieren te hebben gevonden Een perschef van het Britse leger heeft verklaard, dat de kapitein zich naar de woning van de Pool had begeven om hem te ondervragen. De Pool zou de kapitein buiten de deur hebben gezet en de deur hebben gesloten. De kapitein heeft daarop zes kogels afgevuurd door de deur. Toen de Britse politie later de deur opende, vond zij de Pool dood. De kapi tein is gearesteerd. Generaal Omar Bradley, de voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, heeft Vrijdag te Chicago in een rede voering verklaard, dat men niet ten onrechte moet denken, dat de Noord-Atlantische mogend heden een volledig meesterplan voor de integrale defensie van West-Europa hebben ontwor pen. „Wij hebben echter een be gin, waarop wij kunnen voort bouwen', zo zeide hij. Generaal Bradley, die on langs is teruggekeerd van de bijeenkomst van de Atlantische Ministers van Defensie te 's-Gravenhage, zeide niet te ge loven, dat het door de Minister van Defensie aangenomen ver dedigingsplan een verandering te weeg zou moeten brengen in de onderlinge verhouding van de Amerikaanse strijdkrachten, noch een verlaging van de Ame rikaanse defensiebegroting zoi noodzaken. „Als ieder militair plan, moet het voortdurend worden her zien", zo verklaarde Bradley. .Persoonlijk waarschuwde ik echter, dat het totaal der in het plan voorziene strijdkrach ten een dusdanige omvang heb ben, dat de 12 regeringen van de pactlanden ze mogelijk bui ten ons bereik zullen beschou wen". „Bij iedere stap wees het mi litaire comité echter erop, dat dit eerste, in stoutmoedige lij nen getrokken plan slechts een ontwerp is, dat met het voort schrijden van de uitwerking nog wijzigingen kan onder gaan". De strijdkrachten van de At- lantische organisatie zijn zo be perkt, dat elke soldaat, schip en vliegtuig wel besteed moe ten worden, zo zei Bradley. „Maar in de komende jaren moeten wij zorgvuldig over wegen, wat onze vrienden kun nen bijdragen alvorens wij be slissen wat de Amerikaanse dol lar voor de collectieve verdedi ging zal kopen". GROTE BRAND IN JAPAN OOK AL INWONING? Het zoontje van de heer J. L. v. d. Laan te Makkum had het geluk van zijn leven. Hij vond, toen hij met zijn vader aan het eieren zoeken was, vijf kievits eieren in één nest. Zoals bekend zal zijn vormen 4 eieren een broedsel. Hoogst zelden komt het voor, dat, zoals in dit geval, 5 eieren in een zelfde nest worden gevonden. Soms zijn er echter „manne tjes" die „bigamie" plegen. Dan leggen twee „vrouwtjes" in het zelfde nest. Ook komt het voor, dat een kievit die b.v. 3 eieren heeft gelegd, van twee eieren wordt beroofd en dan bij het resterende ei een nieuw broed sel legt. EEN HOND ALS SCHAPENPLEEG MOEDER. In een klein dorpje van nau- w el ijk tien huizen kunnen soms ook bijzondere dingen gebeu ren. Zo bevindt zich bij de vee houder P. Couperus, te Allinga- wier (Fr.) thans een hond die een lammetje zoogt. Het moe derschaap had 4 lammetjes ter wereld gebracht en er één ver stoten. De hond zelf van haar jongen beroofd - heeft zich nu over dit diertje ont fermd. DOOR VALLENDE PAAL GEDOOD NOORWEGEN IN HET BEGIN VAN DE OORLOG ZUID I. Derde Klasse E. SCHOONDIJKE. BELGIE—NEDERLAND Wederom staan we aan de vooravond van het grootste sportevenement van het seizoen, de wedstrijd BelgiëNederland op het terrein van de Antwerp F. C. te Deurne. Behalve de 60.000 toeschouwers in het Ant werpse stadion zullen weer hon derdduizenden in de Benelux- landen via de radio het oog- getuigeverslag beluisteren dat door de K.R.O. over Hilversum wordt uitgezonden (verslag gever de heer Leo Pagano) en door de Belgische omroep in het Vlaamse en Franse programma November 1949 verloren de Oranje XI voor de eerste maal in de na-oorlogse reeks landen- ontmoetingen tegen de Belgen de Rode vochten, was nu niet direct een verdiende overwinning. Maar we gunden onze Zuiderburen die overwinning volkomen, want enige malen was ons team de laatste jaren aan een zeker lij kende nederlaag ontkomen. Steeds sleepten de Oranjehem den een gelijk spel uit het vuur, waardoor het record van niet- geslagen-zijn werd gehand haafd, maar bevrediging gaf deze uitslag toch niet. Hoe zal het nu Zondag zijn? Zouden de Belgen weer winnen? Op deze vraag een antwoord ge ven, kunnen we niet. Er zijn bij BelgiëNederlandwedstrijden te veel factoren die zich doen gelden, dat men met enige ze kerheid zou kunnen zeggen wie zal winnen. Het sterkste deel van beide ploegen is ongetwij feld de achterhoede, zodat we een lage score mogen verwach ten. De Nederlandse voorhoede is de laatste vier wedstrijden al heel improductief geweest, want geen enkele maal wist zij daar in te scoren. Toch is dit geen reden om de komende strijd met pessimisme tegemoet te zien; het is immers België-Holland. We geven hier nogmaals de LEEUWENTEMMER AANGEVALLEN DE AMERIKAANSE BOMMENWERPER. De 0—1 zege, die Duivels toen te Rotterdam be-opstelling der beide teams. NEDERLAND: Potharst Van der Hoeven Schrumpf Steenbergen Kraak Terlouw Roosenburg Van der Sluys Stoffelen Rijvers Clavan Mordank De Hert Meert Chaves Coppens Van de Auwera Vaillant. BELGlë: Twaalf Amerikaanse leger vliegtuigen zijn Vrijdagochtend bij dikke mist van het vliegveld Kustrup opgestegen voor een speurtocht over de Oostzee naar de Amerikaanse marinebom menwerper, die sinds Zaterdag met tien man aan boord wordt vermist. Een officiële woordvoerder van het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht te Wiesbaden verklaarde, dat men nog steeds hoopte, het vermiste toestel te vinden. Er was geen sprake van dat de opsporings actie gestaakt zou worden. Nader wordt gemeld, dat een Zweedse trawler, ongeveer 60 km Z.-Zuidoostelijk van Karls- krona, een grijsgeverfd stuk hout van een halve meter heeft opgepikt met technische noti ties in het Engels. Aan een kant van het stuk bevondt zich een loden gewicht. Bij nader onderzoek is geble ken, dat het stuk hout van een rookbom afkomstig is, die door een van de verkenningsvliegtui gen werd afgeworpen. Amerikaans korporaal voor militair gerechtshof 3 De 4 bestanddelen van Che- farine „4" zijn elk stuk voor stuk al beroemd voor het be strijden van zware hoofd- en andere pijnen, tegen griep en verkoudheid. Maar tezamen in één tablet verenigd werken ze nog beter. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht! ZATERDAG 15 APRIL. Ned. Herv. Kerk. ZONDAG 16 APRIL. Ned. Herv. Kerk. A«J: 10 u. Ds. P. Sebestyén; 2.30 a. Ds. P. J- Pennings. Hoeik: 10 en 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft. Hnntenisse: 10 u. Ds. A, Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. G. Jansma, van Zaamaslag. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van de Graaff. Fhilippine: 2.30 u. Ds. J. van de Graaff. 9Mskil: 10 u. Ds. Joh. W. Star- reenburg; 2.30 u. Ds. Joh. W. Starrenburg, bed. H. Doop. Teroeuzen: 10 en 2.30 u. Di. D j Cazemier, van Schiedam; 7 u. Ds. J. van de Graaff, van Sas van Gent. Zaamslag: 9.30 u. de heer C. H. Heijboer; 2.30 u. Ds. G. Jansma. Aarde A>urg: 10.30 u. Ds. L. S. Blom. 3t. Anna ter Muiden2.30 u. Ds. Founder van Oostburg. Biervliet: 10.15 u. D3. J. Scholten, van Tsr,,euzen; 6 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Bcreskens: 10 en 6.30 u. Ds. J- H. ▼an Reusekom. Cadzand: 10 u. Ds ▼an Hoofdplaat. Groede: 10 u. Ds. C. B. Boere. Bed. H. Doop. Hoofdplaat2 u. Ds. J. J- Winckel St. Kruis: 9 u. Ds. L. S. Blom. Bed. H. Avondmaal. Njeuwvliet: 10 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch, van Biervliet- Bed. H. Doop. Gostburg: 10 u. Ds. W. J. Fout nier. T aetranchement10 u. Ds. P. J- Bamouw. Sctooondtfke10 u. Ds. Pichal, van Gent. ïOuis: 6 u. Ds. W. J. Fourmer, van Oostburg. 'iVaterlandkerkje10 u. Ds. W. H. Bergama. Utseodijke: 10 u. de heer B. L. Bouwen. Ztaidza, de: 2.30 u. Dc. L. S. Blom, van Aardenburg. Utioiisgezinde Gemeente. 4 aedenburgGeen dienst. Geref. Kerk Hadk: 10 en 2.30 u. Ds. J. J- Rit- sema, van Zaamslag. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pest man. Geref- Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 u. Leesdienst, 5 u. Dy Westerhuis, em. pred. te Ara hem. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Heek: 9.A en 2 u. leesdienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Lees dienst. Kooms-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. CUnge: 7, 8,30 en 10 u H taissei Hulst: 6.30. 7.45, 9 en 10.30 u. H Missen. Fhilippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u H.H. Missen. Zandstraat7,30 en 10 uur H.H Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u. H.H Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H Missen. Het la.s. Muziekconcours te Nïeuwvliet. Naar wij van het Secretariaat an de Bond van Muziekvereni gingen vernemen zullen aan het Muziekconcours te Nïeuwvliet op Hemelvaartsdag (18 Me)) a.s. 20 Harmonie- en Fanfarekorpsen deelnemen. Leze verenigingen zullen uit komen in volgende afdelingen: Vaandel (of Super) afd, 2 korpsen; ere-afd, 2 korpsen; afd. uitmuntendheid, 5 korpsen; 1ste afd., 8 korpsen; 2de afd., 2 korp sen; 3de afd. 1 korps. Onder de deelnemers is één Belgische. Door H. M. de Koningin is een prachtige ere-medaille beschik, baai gesteld. Eveneens werd door Z. Exc. de Commissaris der Koningin een fraaie zilveren me daille geschonken. Deze beide ere.prijzen worden beschikbaar gesteld voor de edel ste uitvoering van het verplichte nummer. Verder werden beschikbaar ge steld een fraaie zilveren lauwer, tak, een plaquette en enkele me. dailies als extra prijzen en wel door de Burgemeester en door iet Gemeentebestuur van Nïeuw vliet, door de heer C. Hamelink, lid van Ged. Staten te Axel, de Bond van Muziekver., „V.W." en het muziekkorps „Nut en Genoe gen" te Nïeuwvliet. 'Het concours zal plaats hebben op het fraai gelegen terrein van de heer D. LuteijnVerstrate, even huiten de dorpskom. Des avonds zal het concours worden besloten met een brillant concert op de nieuwe Muziektent, die daarmede zal worden inge wijd. HEDEN: rERNEUZEN: Luxor Theater, 3 uur: Bioscoopvoorstelling „De piraten van Capri". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Gifhan- <del in Shanghai." AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „Virginia". Hotel Het Gulden Vlies, 95 uur: Grote verkoping Le- gergoederen. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 2 en 4.30 uur: Bioscoopvoor stelling „De piraten van Ca pri''. Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling; 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Gif- handel in Shanghai". Café Dhert, 7 uur: Ver gadering der Duivenvereniging ,,De Eendracht". AXEL: Het Centrum, 4.15 uur Bioscoopvoorstelling „Vir ginia"; 8 uur: Bioscoopvoor stelling „De geveltoerist". Volgens een hier uit La Paz op gevangen radio-bericht is de re. gering van Bolivia afgetreden, nadat zij haar bevoegdheden had overgedragen aan een militaire Junta. Van dit bericht is nog geen be vestiging ontvangen. J. J. Winckel, Leger des Heils Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen komsten in de zaal; 6.30 u «penlucht Nieuwstraat. Vluchtkoersen en liarddravie. iqjen op Pinkstertwee, Na reeds geruime tijd van on derhandelen met het „Verbond van Paarden-loopstrijden voor de beide Vlaanderen" te Gent, is thans in de laatste bestuursver. gadering van de Ver. van Zeeuw ée Fokkers definitief besloten op de Tweede Pinksterdag a.s. al hier een buitengewone aan de paardensport )gowijde hoogtijdag te organiseren. Het is nu acker dat het hard draverijen op koud- en warm- ^ïoeüpaarden (aangespannen en onder de man) zullen worden en dat men liet grootscheeps aan gaat pakken bewijst de overeen- komst die haar beslag kreeg met bovengenoemd Verbond. Onder de auspiciën toch van iet „Verhond der beide Vlaande ren" werden de concoursen tot vooraan in de 30er jaien alhiei ook georganiseerd en als deze Bond haar „fiat'" geeft is succes in de vorm van deelname met dravers zo goed als verzekerd. Vooral met het oog op de ver ruiming van het grensverkeer verwacht het bestuur door een grootscheepse propaganda een be zoek van meerdere duizenden sportliefhebbers, die van de vluch koersen en draverijen willen ge nieten. Wjj vernemen dat in Vlaande- r.-n nog steeds allerwege animo •/ooi deze edele sport bestaat en naar rato volstrekt niet minoer cjan voor de oorlog. Het doortastende en onderne mende bestuur der V.V.Z.F. ver dient voor haar moedig initiatief dan ook een woord van bijzonde re lof. Het zal vooral aan de activiteit van deze vereniging te danken zijn dat Axel met de a.s. Pinksterdagen minsters enkele duizenden bezoekers zal hebben die htm schreden anders wellicht naar elders hadden gericht. Waar het volle is, is ook de ne_ ling en zo is men in bestuurs- kringen van de V.V.Z.F. ook op timistisch gestemd en gesterkt in de wetenschap dat vooi de oorlog ook nog concoursen gehouden zijn met plm. 5000 bezoekers, zoals de volijverige secretaris ons wist te vertellen. En zo zal op Pinkster-twee zo als van ouds staan in het teken van paardensport en vooral daai- door als moeder natuur niet slecht gestemd is van een wel licht verdubheid vreemdelingen- bezoek. D» GemeentefUm. brugge, Burgemeester van Wa. terlandkerkje, heette allen wel- üom en speciaal Dr. Huizinga uit Wageningen, Burg. en Weth. uit >miiggende gemeenten, directeu ren der zusterinstellingen te Mid delburg en Hulst, directie der Ambachtschool te Oostburg en vertegenwoordigers der Z.L.M., C.B.T.B., N.C.B., Vrouwenvereni ging Ce'res, oud-leerlingen R.L. W.S. en Jeugdorganisaties. Ilierna bracht hij dank aan de Directeur der School, de heer L. van Djjk, voor diens toewijding voor dit onderwijs, waarna hij een terugblik wierp in de laatste 0 jaren in welk tijdvak een rorme vooruitgang op elk gebied Uad plaats gevonden, niet het minst op landbouwgebied en het daarmede in verband staande on derwijs. De techniek staat niet stil en spreker wees in dit ver band op de te stichten Strocellu ,ose-fabriek in Zeeuws-Vlaande ren, die een grote vooruitgang zal zijn voor de Zeeuwse land bouw. De leerlingen, die straks de R.L.W.S. gaan verlaten, hebben naast parate kennis een ruimere blik gekregen, die hen ten goede zal komen en een fundament zijn voor de taak die hen wacht. Hierop gaf de heer Van de Vij ver de eerste openbare les in vee teelt, waarin hij de verzorging van het pas geboren veulen be handelde. Vervolgens nam Ir Bouman de gewassen onder de loupe. Na de pauze, waarin verversin gen werden aangeboden, behan delde de heer Van Dijk de bemes tingsleer. De tijdens déze lessen aan de leerlingen gestelde vragen wer den vlot beantwoord. Op verzoek van die Voorzitter ging de Directeur thans over tot de uitreiking der diploma's. Aan de leerling A. Dieleman uit Biervliet, die het hoogste punten- gemiddelde had behaald, werd de Dr. Huizinga-medallle uitgereikt, terwijl de leerling W. Remijn uit Sluis, met de daarop volgende puntenlijst een fraai boekwerk ontving. Het einddiploma werd behaald door de volgende leerlingen: A. Baecke, W. Mabesoone, J. Riemens en A. Veraart te Aar denburg; A. Dieleman, Th. Du .luuyn en J. -w-auguus te Lil liet; Ant. de Badts te Breskens Oiisouw te Groed": Toz ScW e te Hoofdplaat; A. Dekker Fzn., J. Dekker Fzn. en J. Dierikx Czn. 'te Schoondijke; A. Hermans en M. Remijn te Sluis; J. Dhondt en B. van der Slikke te Ijzendjj- ke. Dr. Huizinga noemde het een gelukkig resultalt dat alle candi- daten slaagd'en, en hoopte dat de nieuw gediplomeerden een voor beeld zouden zijn voor. het land bouwbedrijf. Voorzitter *Verbrugge sprak zijn felicitaties uit namens de Commissie van Toezicht, terwijl Burgemeester Van Roseveldt sprak namens de gemeente Schoondijke. Namens de leerlin gen sprak Jac. Dekker, dankte de leraren voor het genoten onder door te trachten de practische er varing van vader te overbluffen terwijl hij tevens het lidmaatschap van de Bond voor Gediplomeer den warm aanbeval. In antwoord hierop wees de heer Van Dijk er op dat het bluffen de jongens op sohool stel lig niet geleerd is, daar er steeds met nadruk op wordt gewezen dat de ervaring iets is dat niet door studie verworven kan worden. Terwijl de zaal gereed gemaakt werd voor de koffiemaaltijd, werd de in aanbouw zijnde school be zichtigd. Na de koffiemaaltijd volgde met medewerking der L.J.G., een vrolijk pfogramma. Vooral de hersengymnastiek onder leiding van de Directeur viel bij de aanwezigen in de smaak. Met een verloting werd de avond besloten. WJJS. Ook de commissie werd gecom plimenteerd met de bouw der nieuwe school, waarmede ook de oud-leerlingen Zeer verheugd zijn. Aan de heer Van Dyk bood hij voor de nieuwe leraarskamer een electrische klok aan. Voorts sprak de heer Colsen uit Hontenlsse als Directeur der school te Hulst, die de jonge ge. slaagden een sieraad noemde voor het Zeeuws-Vlaamse land. Namens de ouders sprak de heer C. A. Mabesone uit Aardenburg, die de geslaagden in overweging gaf niet te overmoedig te zijn Zoals reeds eerder in dit blad werd gemeld, zou dit voorjaar te Hoek de film worden vertoond, die vorig jaar in deze gemeente is opgenomen. De definitieve da tum is nu hekend. Donderdag 20 April zal de voorstelling plaats hebben op de Gemeentelijke Gehoorzaal. De muziekvereniging „Elk naar zijn Krachten" heeft ter gelegenheid van dit feit een folder doen toe komen aan alle I-Ioekcnaren, waarin een en ander nader wordt uiteengezet. Niet minder dan 3 maal zal de film worden vertoond Des namiddags een kindervoor stelling en des avonds nog eens 2 voorstellingen, ©Ik met eer aantrekkelijk bijprogramma. Mei krijgt dan een film te zien, waar op men zichzelf; Z|ijn omgeving en bekende personen kan zien. De Ned. Federatie van Harmo nie en Fanfaregezelschappen onder welks auspiciën de film is opgenomen, zal ongetwijfeld eer van haar werk hebben. In verband met de goudsmok kel aan boord van het Ameri kaanse schip Herdis'hebben de douanebeambten te Antwerpen de Amerikaan Stephan Schein aan gehouden, die te Brussel woon achtig is. Het zou op verzoek van hem geweest zijn, dat de 256 kg goud te New York aan boord van de „Herdis'' werden g bracht. Schein was op de ikade aanwezig toen de tonnen reuzel, waarin het goud verborgen was, werden uitgeladen en onderzocht. Naar verluidt zouden de bege. leidende vrachtbrieven als afzen der „Continental Trading New- York" vermelden, terwijl de kost bare lading bestemd was voor de „Century Trading Co.'', te Antwerpen. Laatstgenoemde fir ma komt echter niet in het Bel gische handelsregister voor. Ge ruchten volgens welke zich behal ve goud ook diamanten in de tonnen met reuzel zouden hebben bevonden, zijn door de douane ontkend noch bevestigd. Donderdag zijn door ©en ge weldige brand meer dan duizend huizen verwoest te Atami, een plaats op 90 ikm van Tokio. Er zijn meer dan 50.000 getroffenen, of eenzesde van de bevolking. Er zijn geen persoonlijke slacht offers. Het gehele centrum van Atami is verwoest. De brandweerkazer ne, het stadhuis, de rechtbank, het postkantoor en verscheidene hotels zijn afgebrand. Het vuur, dat door een sterke wind werd aangewakkerd, heeft bijna zes uur gewoed. De waterreserves wa ren in een half uur uitgeput en de brand kwam pas bjj de grens van de stad tot staan. Op het terrein van de N.V. Si- monse emballage fabrieken en houthandel te Oosterhout was men bezig met het afbouwen van een muur. Terwijl de metselaar de proflelpalen verwijderde viel er een van 5 meter hoogte op het hoofd van (Ij 25-jarige C. H. de Ridder. Deze was vrijwel op slag ,dood. Koning Haakon van Noorwe. gen heeft persoonlijk stappen bij Koning George van Engeland ge daan om te voorkomen, dat En geland in bet begin van de twee de wereMorlog mijnen in Noorse wateren zou leggen, aldus schrijft Halvdan Koht, die in de oorlog Noors Minister van Buitenlandse Zaken Was, in het Engels-Noorse tijdschrift .Noorman". Koht verklaart, dat Noorwegen op 6 Januari 1940 een Britse no ta ontving met de mededeling, dat Engeland „de noodzakelijke s ap_ pen" zou nemen „om hot gebruik van Noorse wateren door Duitse schepen te verhinderen. De Noor se Koning deed daarop stappen bij Koning George V, waarop En geland het plan opschortte. Verder critiseert Koht het ver slag, dat Churchill in zijn memoi res geeft over het incident met de Altmark, het Duitse gevangen schip, dalt in 1940 in Noorse wa teren door de Britse vloot werd geënterd. De commandant van de Noorse kanonneerboot beweer de niet, zoals Churchill schrijft, dat hfj de Altmark twee maal had doorzocht en geen gevange nen gevonden had. De Noren waren door een Duitse officier ervan verzekerd, dat er geen ge vangenen op het schip waren. Het Duitse schip was door het in ternationale recht beschermd te gen Noorse inspectie, aldus Koh)!. HoofdplaatAxel (terr. Axel). Deze wedstrijd' wordt Zondag op het terrein van de v.v. Axel beëindigd. Zij wordt begonnen op het middenveld met een op- gooibal, bij de stand 31 in het voordeel van Axel en zal slechts 20 minuten duren. Uitslag aanbesteding. Door Burg. en Weth. werd gis teren aanbesteed bet herstel van door oorlogsomstandigheden in deze gemeente vernielde straten. Hiervoor werd ingeschreven door: P. Blommaert, St. Jans'.een f 10.720; K. Lucasse en G. Spon. selee, Walsoorden 10.600; A. Sponselee en J. Lucasse, Walsoor den. 10.500; P. A. Rammeloo, Philippine 9.300; P. Mollet, Hoofdplaat 8.900; Zuid Ned. As- faltmij, Vogelwaarde 8.900; Fa. Gebr. (De Bokx, Terneuzen 8 850; P. J. van de Sande en H. A. dén Exter, Breskens 5.08.7. Rijks Landbouw Winterschool. In de cantine van het arbeiders logeerkamp alhier vond de open bare eindles plaats der Rrjksland- bouwwinterschool. De Voorzitter der Commissie van Toezicht, de heer M. J. Ver- De Nederlandse leeuwentemmer lean Michon uit Maastricht, die vorig jaar met zijn leeuwen bij ircus Strassburger optrad en thans te Hamburg in een circus werkt, is Donderdagavond aoor ^en van zijn leeuwen aangevallen en zo verwond dat hij voorlopig niet meer kan werken. Michon was de eerste afgeleverde leer. ing van de dressuurschool van Klant uit Valkenburg. Mees Anoul Mermans Carré De 19-jarige korporaal van de Amerikaanse luchtmacht Mueller is gisteren voor een Amerikaans militair gerechtshof verschenen, beschuldigd van spionnage „voor een vreemde mogendheid". Ge tuigen en aanklager noemden de ze „vreemde mogendheid" de Sowjet-Unie. Volgens een getuige, een em ployé van het postkantoor, had Mueller in October van het vorige jaar een telegram naar het Sow- jet-Consulaat te Bern gezonden met het verzoek in contact met Sowjet-buxgens gebracht te wor den. De postbeambte had het telegram niet verzonden doch het ter hand gesteld van de Ameri kaanse autoriteiten. De Amerikaanse contra-spion- nagedienst had Mueller daarop een „telegram uit Bern" doen toekomen waarin een bezoek van twee „Sowjet-burgers'' aangekon digd werd. Op de vraag waarom hij wilde spionneren verklaarde Mueller, dat hij sinds zijn jeugd overtuigd communist was ge weest. Zijn vader had in 1917 aan de zijde van Lenin gestreden. Hij wenste geen geld. Mueller had him geheime en vertrouwelijke documenten over handigd van het opleidh gscen- trum voor de geheime dienst te Oterammergau waar hjj, Mueller, een opleiding genoot. Hij had ook gevraagd of de „Sowjet-agenten" htm niet konden helpen In de Sowjet-Unie te komen om daar te rtuderen. De verdediger van de verdachte verklaarde, dat de ge noemde Amerikaanse agenten Mueller tot spionnage geprovo ceerd hadden en dat de laatste slechts het doel had gehad „in ideologisch contact met enkele echte communisten te treden". Mueller zeide van Zwitserse af komst te zijn.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2