Abdul Aziz te Djakarta aangekomen Europese Economische samenwerking NIEUW-GUINEA DE BELGISCHE KONINGSKWESTIE Standaardisatie vliegopleiding De toestand in Makassar H. M. DE KONINGIN EN DE BEIDE PRINSESJES OP SCHIPHOL GELAND HOOGWATER. ZONDAG 16 APRH- v.m n.m. v.m n.m. FranKering bij Aaunnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande """"ïiSEraat 55-67 - Tcrneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs3,90 per kwartaal P#r week 30 cent. Losse nummers 6 cent ZATERDAG 15 APRIL 1950. 6e Jaargang No. 1398. verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V.v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 80 et Iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum 9*£ advertentie 1,50 Vermelding Brieven onder nummer Bur&ttffi van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 Het vliegtuig, aan boord waarvan zich Abdul Aziz be vond, is te Djakarta aangekomen. Officieel werd verklaard, dat Abdul Aziz niet als ge vangene te Djakarta vertoeft. Waarnemers waren van me ning dat hiermede mogelijk wordt beoogd, dat vijandelijk heden tussen federale troepen en opstandelingen worden vermeden. Het toestel, waarmede Abdul Aziz naar Djakarta kwam, is om 1900 uur op Kemajoran aangekomen. Witgehelmde leden van de militaire politie hadden de startbaan afgezet; Aziz stapte onmiddellijk in een auto, die de startbaan kwam oprijden. Overste Mokoginta deelde aan Aneta mede: „Abdul Aziz komt niet als gevangene naar Dja karta. HU zal niet voor de krijgsraad verschijnen. Zodra de besprekingen hier geëindigd zijn, keert hij naar Makassar terug". Mokoginta verklaarde, dat op het tijdstip van zijn ver trek nog geen landingen op Zuid-Celebes waren verricnt. Het teruggeven van wapens aan leden van de A.P.RIS. is nog niet uitgevoerd. De Oost-Indonesische Minis ter van Voorlichting, Dr. Natu- langi, die eveneens aankwam, verklaarde, dat behalve een schietpartij, die Donderdag avond door „onverantwoorde lijke elementen" werd veroor zaakt, de toestand te Makas sar zeer rustig is. Inmiddels heeft het Ministe rie van Defensie bekend ge maakt, dat kolonel Kawilarang benoemd is tot commandant van alle strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht, die aan gewezen zijn om deel to nemen „in de operatie in Indonesia Tlmur". i Opstand nog niet afge lopen. Een woordvoerder van de Mi nister van Defensie van de R.I. S. heeft tegenover Aneta ver klaard: „De komst van Aziz naar Djakarta betekent nog niet, dat de opstand in Zuid Celebes ls afgelopen. De rege ring zal een nader onderzoek instellen in hoeverre de troe pen van Aziz zich aan de orders van de Minister van Defensie houden. Ook zal een onderzoek worden gehouden naar de in dividuele daden ten opzichte van overtredingen tegen het militair wettig gezag. Abdul Aziz zal naar Djakarta komen als gevangen genomen rebellen leider en zal zo spoedig mogelijk voor de krijgsraad terechtstaan. Schepen voor van Makassar. de rede Donderdagmorgen versche nen er enige schepen voor de rede van Makassar, waaronder het schip „Karossa" van de K. P. M. De havenautoriteiten van Makassar hebben zich om in structies tot de autoriteiten in Djakarta gewend, daar de ha ven nog gesloten is. Ook de „Hang Tuah" is weer voor de haven verschenen. Nog geen verzoek om Ne derlandse hulp. Van bevoegde Nederlandse zijde werd Vrijdagochtend aan Aneta verklaard, dat tot dus verre de regering van de R. I. cv een verzoeken heeft ingediend voor het verlenen van militaire hulp in verband met de tegen de opstandelingen in Zuid- Celebes te treffen maatregelen. Men wees er overigens op, dat indien dergelijke verzoeken zou den binnenkomen hetgeen vol gen» de R.T.C.-overeenkomst mogelijk is de regering in Den Haag hierover dient te be slissen. De Unci heeft in verband met de recente gebeurtenissen en de huidige situatie in Makas sar de aldaar gestationneerde staf van waarnemers met 3 leden versterkt, zodat er thans 6 militaire waarnemers in Ma- kasaar zijn. De correspondent van Aneta te Makassar meldt omtrent het ver trek' van Aziz naar Djakarta: De rede van President Sukarno veroorzaakte Donderdagavond te Makassar een grote verslagen heid. daar men er tot het laatst had gehoopt op een vreedzame oplossing. In de loop van de dag verbeterde de stemming, daar in de kringen der ingewijden bekend was geworden, dat de minister van Defensie der R.I.S. nog geen bevel tot de aanval had gegeven, zodat het nog niet vaststond, dat ei gevechten zouden uitbreken. Bovemiien was het bekend gewor den, dat de overste Mokoginta en de regering van Oost Indone sië met de uiterste inspanning voortgingen, een oplossing te zoeken. Omstreeks 12.00 uur gisteren verscheen er een gemeenschappe lijke bekendmaking van de Oost- Indonesische regering en Moko ginta, waarin de soldaten van l-.et K.N.I.L. en de bevolking wer den opgewekt, kalm te blijven angezien de voorstelling van za ken, als zou de bevelhebber van de troepen der R.I.S. het bevel tot een aanval zou hebben gege- \en (hetgeen kon worden opge maakt uit de radio-uitzending van Eonderdag uit Djakarta) niet juist was. In een telefoongesprek tussen President Soekawati en de minis ter van Defensie der R.IjS., maakte de sultan van Djokja dui delijk, dat deze laatste een zoda nige order tot een aanval nog niet had gegeven, aangezien uit Makassar tericht was ontvangen, dat Aziz zich tbereid had ver klaard, de eisen van de regering der R.I.S. te aanvaarden en gis teren nog naar Djakarta zou vertrekken. In het parlement van Oost- Jndonesië heeft de Minister-Pre sident der Negara, Ir. Diapari, nog gisterenochtend een rege- ringsverldaring afgelegd, waarin er de nadruk op werd gelegd, dat de regering ook thans nog streeft naar een zo snel en vreed zaam mogelijke oplossing van de kwestie-Abdul Aziz. In verband met het bericht, dat Aziz niet als gevangene naar Djakarta was gekomen en weer naar Makassar terug zou keren, meldt het Franse persbureau A. F.P., dat zulks door de minister van Defensie is tegengesproken. Aziz is gevangene en is thans te Djakarta in arrest gesteld. Zijn komst, zou de minister van De fensie der R.IJ3. voorts hebben gezegd, betekent zijn onvoor- waardelijke overgave, maar geens zins, dat er nu aan de opstand te Makassar ook een eind gekomen is. Sultan Hamenghiu Buwono ontkende eveneens, dat aan Aziz voor diens komst naar Djakarta beloften zouden zijn gedaan ten einde er hem toe te bewegen, naar Djakarta te komen. (Deze belof ten zouden volgens eerder be richten hebben ingehouden, dat Oost-Indonesië niet met militaire middelen zou worden geliqui deerd. Ondanks Aziz's aankomst te Djakarta is de opdracht aan de federale troepen, om aan de op standige beweging een eind te maken, niet ingetrokken en hij 7/oegde er aan toe, dat de opera ties zullen voortgaan totdat de opstandige beweging zal zijn on derdrukt. Tenslotte zeide de Sul tan, dat Aziz niet naar Makassar zal terugkeren. Het onafhankelijke blad „Le Soir'' schreef gisterenmiddag, dat het nu wel zeker is, dat ook Ko ning Leopold gekant is tegen een regering die in hoofdzaak uit leden van de C.V.P. zou bestaan. Volgens dit blad heerst er in dit opzicht een volkomen overeen stemming tussen de Vorst en zijn broer de Prins-Regent. „De Koning kan nimmer de Vorst zijn van een enkele partij, zo betoogt het blad verder, „dit zou de monarchie en de dynastie aan zeer grote gevaren blootstel len en de scheiding in het land nog meer eccentuëren dan de volksraadpleging reeds deed". Het blad stelt verder in het licht dat niemand thans meer kan ontkennen, dat de raadgevers van de Koning een formule hebben c-pgesteld, die moet leiden tot een oplossing van de Koningskwestie nationale zin, en dat de bespre kingen te Pregny hierover voor. namelijk gaan. Naar het blad verder nog weet te melden zou de Prins-Regent binnenkort een onderhoud hebben met Koning Leopold en mag een nieuwe verklaring van de Vorst op korte termijn worden ver wacht. „Le Soir" acht het nog te vroeg om te voorspellen hoe de nieuwe regering ©r zal uitzien. Het blad meent echter, dat het demissio naire kabinet aan zal blijven met Eybkens of Paul van Zeeland als Eerste Minister. Ook bet Liberale blad „La Der- nière Heure" schrijft dat alles er cp wijst, dat Koning Leopold tot uitdrukking heeft gebracht, dat hij niet zijn prerogatieven wenst tt hernemen order de bescher ming van een enkele partij, ook al heeft deze de meerderheid in dc Senaat en ontbreken haar aan deze meerderheid slechts twee stemmen in de Kamer. Het feit, dat twee of drie buitenparlemen taire persoren in de C.V-P -rege- ring zouden worden opgenomen, blijkt, aldus het blad, de Vorst van dit standpunt niet te hebben kunnen afbrengen. Het blad voegt er aan toe, dat dit nieuwe element de positie der C.V.P. geheel wijzigt, „want het is moeilijk voor deze partij de Koning tegen zijn wil naar België te laten terug-keren". „De veranderde houding van de Koning zal ook diegene in de C.V.P.. gelederen sterken, die to( dusverre wel voor een nationale oplossing waren, doch gebonden waren door de partijdiscipline" zc besluit het blad. De Belgische kabinetsforma teur, Paul van Zeeland, heeft geweigerd commentaar te geven toen hij na de met Koning Leo pold gevoerde besprekingen per vliegtuig naar Brussel vertrok. „Ik heb in het geheel niets mede te delen", zo zeide hij. „Alles wat ik te zeggen heb ls, dat over ongeveer twee uur een communiqué zal worden uitge geven. Ik weet echter niet of dit in Brussel dan wel in Ge neve zal geschieden". Op de vraag of men tot een oplossing was gekomen schudde hij zijn hoofd en zei glimlachend: „Ik vrees dat, ik u niets te zeggen heb". Van Zeeland vertrok enkele minuten over zes plaat selijke tijd. Van Zeeland verbleef onge veer acht uur in de koninklijke villa. Hij had twee besprekin gen met de Koning, welke in het geheel zeven uur in beslag namen. 7Z Bestudeer Uw baardgroei! Tast met dc toppört van Uw vingers Uw baard af en stel vast kt welke richting dc baardharen op de verschil lende gedeelten van Uw gezicht groeien. *Mundag. fie« volgende advies. N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND EINDHOVEN - EUROPESE UNIE Dc Mogendheden van het Brusselse Verdrag hebben een internationale studiegroep gevormd, teneinde te komen tot standaardisatie van de vliegopleiding van de luchtstrijd krachten van de West-Euro pese Unie en het peil van haar bekwaamheid te verbeteren. INCIDENT TE SURABAJA Woensdagnacht omstreeks half drie heeft een incident plaatsge vonden, waarbij een Nederlands Marinier en een schepeling van de Zuiderkruis werden gedood. Er ontstond een vechtpartij toen Ba'.jakvoerders weigerden de Ma rinier en 3 opvarenden verder te verveeren, daar het al ver na de avondklok was. Bij komst van de T.N.I.-soldaten, die niet tot een patrouiile behoorden, gingen de Marinier en zijn kameraden op de vlucht. De T.N.I.-ers openden het vuur, waaïprj 2 personen werden ge dood en 2 gewiond. Tegen de T.N.I-soldai'en zullen maatregelen worden genomen, daar zij niet hadden mogen schieten. Koning Leopold zal heden om 17 uur Nederlandse tijd via de Belgische Nationale Omroep het volk toespre ken Naar vernomen wordt, heeft Koning Leopold zijn boodschap aan het Belgi sche volk op een gramo- foonplaat laten opnemen. Van Zeeland heeft, naar ver luidt, de plaat mee naar Brus sel genomen. Paul van Zeeland is om 20.22 uur uit Pregny te Brussel terug gekeerd. Hij heeft zich na aan komst onmiddellijk naar het paleis van de Prins-Regent be geven met wie hij een langdurig onderhoud had. De mogendheden van het Brus selse verdrag hebben een inter nationale studiegroep gevormd, teneinde te komen tot standaardi satie van de vliegopleiding van de luchtstrijdkrachten van de West- Europese Unie en het peil van haar bekwaamheid te verbeteren. De organisatie van het verdrag van Brussel, welke dit gisteren mededeelde, noemde de groep de eerste volledig internationale ver dedigingseenheid, welke in vre destijd is opgericht. De voorbereidende fase van het heiöspeii te vinden en een ge meenschappelijke theorie voor alle vliegtechnieken uit te wer ken", zo wordt gezegd. „Het is de bedoeling dat de rondreis van instructeurs min stens twee jaar zal duren en dat de studiegroep één jaar in elk der landen van de West-Europe- ?e -Unie zal blijven. De bevelvoe rende officier zal worden gele verd door het land, waar de groep verblijft". aan de studie-afdeling van de Britse luchtmacht. „De internationale studiegroep zal Franse, Nederlandse, Belgi sche en Britse luctotmadhtforma- ties bezoeken en tot identieke proeven en controle overgaan om een gemeenschappelijk vaardig- In de verklaring wordt er aan ue vuwutauiucuuc *«=- toegevoegd „er zijn reeds grote plan werd enige tijd geleden be- I orderingen gemaakt wat betreft gonnen door de toevoeging van coördinatie van de opleiding instructeurs van het vasteland ,/an viiegtuigbemanningen en er zijn gemeenschappelijke regels op gesteld voor de procerures bij operaties, alsmede voor herken ning en het volgen van bepaalde routes door vliegtuigen, teneinde te verzekeren, dat elk Geallieerd vliegtuig over Geallieerde landen kan vliegen, zonder dat het per vergissing wordt aangevallen". Het is thans zo ver, dat elke eenheid van de luchtdoel artillerie van de landen der West-Europese Unie kan werken onder leiding van elke bevelvoerende groep van een ander land der West-Europe se Unie. Nederlandse leden van commissie benoemd. Van officiële zijde wordt het volgende medegedeeld: Op de te Djakarta gehouden eerste Unie-oonferentle is beslo ten, dat een commissie zal wor den inges eld, die de onderhande lingen, die ingevolge de beslissin gen der Ronde_Tafel-Oonferentie tussen Nederland en Indonesië moeten worden gevoerd met be trekking tot het vraagstuk van de S aatkundige Status van N.- Guinea, zal voorbereiden. In deze oommissie moeten door Nederland en Indonesië vóór 15 April 1950 3 leden worden be noemd. Vhn Nederlandse zijde zijn als leden voor deze commissie aan gewezen: (Prof. Dr. G. H. van der Kolff te Amsterdam, oud-hoogleraar in de economie aan de Rechtshoge school te Batavia. Prof. Dr J. M. Pieters, buiten gewoon hoogleraar aan de Katho lieke Economische Hogeschool *.e Tilburg. Prof Dr. R. van Djjk, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Am. terd&m. Deze laatste onder voor behoud van goedkeuring door de Directeuren van deze Universi teit. Met spanning ziet men te Brussel de terugkeer van Paul van Zeeland uit Pregny tegemoet. Omtrent de aard der besprekingen, die hij met de Koning heeft ge voerd, tast men tot nu toe volkomen in het duister en vooral in kringen der Christelijke Volkspartij heerst grote verwarring. Er wordt weliswaar in politieke krin gen gesproken over een compromis oplossing, doch nie mand weet eigenlijk precies wat de oplossing inhoudt, omdat zowel Spaak als Paul van Zeeland en de Secre taris van de Koning, Pirenne, ieder hun eigen verzoe ningsformule blijken te hebben. Om het nog gecompliceerder te maken hebben ook enige dagbladen nog diverse formules gepubliceerd. Nu onze landgenoot Minister Stikker benoemd is tot Voorzitter van de Organisatie voor Europese Econo mische samenwerking, de O.E.E.S. of de O.E.E.C. (Or ganisation for European Economie Cooperation) zoals de Engelsen en Amerikanen dit lichaam betitelen, is het voor iedere Nederlander des te interessanter geworden over de taak van dit lichaam iets te weten. Het Katholieke blad „La libre Belgique" schreef gisterenmor gen onder het opschrift: „Geen troonsafstand", dat thans een ware zenuwenoorlog wordt ge voerd tegen de C.V.P. Na inlich tingen te Pregny te hebben in gewonnen, zegt het blad catego risch te kunnen verklaren, dat het gerucht, dat de Koning troonsafstand zal doen, van el ke grond is ontbloot. Volgens het blad is het onmogelijk dat men de 58 procent Belgen, die tijdens de volksraadpleging „ja" hebben gestemd, teleurstelt. Het blad vraagt zich af of de terug keer van Van Zeeland en Piren ne klaarheid zullen scheppen in een toestand, die hoe langer hoe verwarder wordt. In de compro misvoorstellen ziet La libre Bel gique niets anders dan „vertra gingsmanoeuvres der tegenstan ders van de Koning". Het socialistische blad „Le Peuple" schrijft dat in C.V.P.- kringen een kentering is waar te nemen en dat vooral de Vlaamse Katholieke pers een heel andere houding aanneemt als 14 dagen geleden en zeer ontvankelijk is voor een com promis. Het blad onderstreept, dat wat ook de oplossing van de Ko ningskwestie zal zijn, de socia listische partij ln geen geval aan de regering zal deelnemen. Ten slotte brengt het blad hulde aan de „wijsheid van de Prins-Re gent, aan wie het te danken is dat men waarschijnlijk een ele ment van verzoening heeft kun nen vinden". Het Vlaamse Katholieke blad „De Standaard" schreef: „Het heeft verwondering in Katho lieke kringen gewekt, dat wij schreven dat ook de Koning zelf weinig voor een homogeen Ka tholieke regering voelde. Dit was echter volkomen juist en wij kunnen in dit verband nog mededelen, dat de heer Pirenne verscheidene Ministers heeft medegedeeld, dat hij namens de Koning, bezwaar moest maken tegen het door Paul van Zeeland ontworpen Kabinet. De forma teur, die dit aanvankelijk wei- ge. de te geloven, moest zich tenslotte echter wel neerleggen bij deze verklaring van de se cretaris van de Koning. Zoals men weet was een der grootste problemen, die Europa op te lossen kreeg na de tweede wereldoorlog de voorziening van de bevolking met de nodige gebruiksgoederen, waaraan een groot gebrek bestond. Deze voorziening was des te moei lijker, omdat de productie in Europa zelve totaal ontwricht was. Het zijn vooral de Ver enigde Staten van Amerika ge- andere overzeese landen,- die de weest en in mindere mate ook helpende hand uitstaken en die dit eerst door middel van het verstrekken van credieten en daarna door de Marshall hulp deden. Het eerste doel hiervan was de productie van Europa zelve te herstellen en op een hoger peil te brengen. Als een van de voornaamste middelen om het welvaartspeil in Europa te verhogen en het oude werelddeel minder afhan kelijk van Amerika te maken, dachten de staatslieden te Was hington aan een herstel van de vrije internationale handel. Het gehele handels- en beta lingsverkeer tussen de Europese landen onderling zit namelijk gebonden aan overeenkomsten en verdragen. Van de vroegere vrijheid, die eigenlijk slechts voor de eerste wereldoorlog be stond ls door de twee oorlogen, waartussen zich nog de ernstige crisis der dertiger jaren af speelde, totaal niets overgeble ven en de gevolgen zijn een verstarring, waartegen de vrij heidslievende Amerikanen grote bezwaren koesteren. Hoge in voerrechten naast contingente- rlngen belemmeren een zich vrij ontplooien en het is een ieder duidelijk, dat slechts een bloeiende, omvangrijke interna tionale handel de welvaart kan doen stijgen. Slechts dan kun nen de burgers der betrokken landen profiteren van datgene, wat de buurstaten voortbren gen. De dollarstroom uit de Mar shall-hulp voortkomend, heeft dus ten doel de productiemoge lijkheden in Europa te bevor deren en te vergroten, doch het I is vanzelfsprekend, dat daar- I naast de Amerikanen, die een deel van hun belastinggelden voor dit doel bestemmen, een sterke druk op de Europese re- geringen uitoefenen teneinde het profijt van een hogere pro ductie over het gehele gebied, waarover de hulp zich uitstrekt, uit te smeren. Dat hiervoor de onderlinge handels- en beta lingsbelemmeringen dienen te verdwijnen is een eerste ver eiste. De O.E.E.S., waarin dus de landen, die Marshall-hulp ont vangen zitting hebben, heeft dus naast de billijke verdeling van die hulp, tot voornaamste taak plannen te beramen en door te zetten om dit handels- en betalingsverkeer vrij te maken. Reeds in Juli 1949 besliste dit lichaam, dat de 16 Marshall- landen hun invoerbeperkingen zoveel mogelijk moesten ophef fen en liefst vóór 1 October 1949. Ieder land heeft toen een eerste lijst opgemaakt van 'die producten, die het zonder be perkende bepalingen zou bin nen laten. Daarnaast werd een tweede lijst opgemaakt van pro ducten, die onder bepaalde voorwaarden voor import zou den worden vrijgegeven. De eerste stappen zijn dus ge zet en gehoopt moet natuurlijk worden, dat het hier niet bij blijft. Men was echter met deze uitspraken niet klaar, daar van een vrijhandelsverkeer geen sprake kan zijn, indien niet tevens het betalingsverkeer tussen de ver^hlóende staten zou worden vrijgemaakt. Hier stuit men tevens op een der grootste moeilijkheden, die de na-oorlogse tijd kenmerkt. Door de grote ontreddering en ar moede, waarin de meeste Euro pese landen zijn terecht geko men, is men er toe overgegaan zogenaamde bilaterale handels verdragen af te sluiten. Hierbij sloten bijvoorbeeld Nederland en Frankrijk een handelsverdrag af, waarbij in. en uitvoer prac- tisch aan elkaar gelijk waren. Men kon dus tail van goederen ruilen zonder dat er betalingen plaats vonden en zonder dat men dus over en weer over el kanders betaalmiddelen behoef de te beschikken. Dergelijke handelsverdragen waren dus in feite meer ruilovereenkomsten, telkens tussen twee staten. Het grote bezwaar hiervan is, dat men steeds evenveel bij de ver dragspartner moet kopen als men aan hem kan verkopen en hierdoor wordt men dikwijls gedwongen zaken te kopen, die men niet of nauwelijks nodig heeft. Indien dit bilaterale verkeer vervangen zou kunnen worden door het multilaterale handels- en betalingsverkeer, dan zou den dus meerdere landen on derling zaken kunnen doen. Nederland zou dan b.v. in Frankrijk meer kunnen kopen dan het aan Frankrijk verkocht en zou dit meerdere dan kun nen betalen met het overschot, dat het b.v. bij Engeland niet opnam. Hiervoor is nodig, dat de Nederlandse, Franse en En gelse munt onderling omwissel- baar zijn en overdraagbaar. De Nederlanders zouden dan voor de Engelse ponden, die zij over hadden, Franse francs kunnen kopen en hiermede het meer dere, dat in Frankrijk werd ge kocht kunnen betalen. Het is vooral op deze libera lisering van het betalingsver keer, waardoor een vrijer han delsverkeer mogelijk gemaakt zou worden, dat de Amerikanen aandringen en waarover de des kundigen der 16 Marshall-lan den te Parijs, thans onder voorzitterschap van Minister Stikker, zich het hoofd breken. Kwesties van harde en zachte valuta spelen een grote rol bij de verschillende problemen. Ook komt hier het egoïsme der staten, die liefst het eerste orde op zaken in eigen land stellen, om de hoek kijken. Het besef echter, dat men beter zelve iets prijs kan geven alvorens met zijn allen beter te worden, is wel aanwezig, doch het lijkt soms wel, dat het ge vaar dat dreigt bij een mis lukking van de pogingen nog te ver af is. De taak, die op Minister Stikkers schouders rust is zeer mooi, maar zeer zwaar! Met het lijntoestel van dé K L.M. uit Genève, de Convair Pie- ter de Hoogh, zijn gisteravond H. M. de Koningin en de Prin sesjes Beatrix en Irene op Schip hol teruggekeerd na hun vacantie te hebben doorgebracht in het Franse wintersportplaatsje Va5 dTsëre. Ook Prins Bernhard terug. 20 Minuten voor H. M. de Ko ningin en de beide Prinsesjes Bea trix en Irene op Schiphol landen, zette de Prins de militaire Dako ta, waarmede hij de re^ van Ge nève naar ons land maakte, op Soesterberg nee<r. De Prins begaf zich onmiddel lijk naar Paleis Soestdjjk, waar hij de Koningin en de Prinsesjes, die om precies 8 uur op So est. dijk arriveerden, begroette. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt geldig' van Zaterdag ochtend tot -avond. Afnemend buiig Wisselend bewolkt met veelal flinke perioden van zonneschijn en nog enkele verspreid optre dende buien. Meest zwakke wind tussen Oost- en Noord. Iet3 ho gere temperaturen. Ongeveer 365.000 Amerika nen zullen deze zomer een bezoek brengen aan Europa, waar zij on geveer 300 millioen dollar zullen uitgeven. ZON- EN* MAANSTANDEN Apr 15 16 17 Opk. 5.45 5.42 5.40 Ond. 19.37 19.38 19.40 Opk. 5.15 5.24 5.33 Ond. 17.48 18.59 2011 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 1.35 1.58 2.10 232 2.50 3.12 3.— 3.32 17 APRIL 2.04 2.22 2.39 2.57 3.19 3.27 3.29 3.47

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1