Het Atlantisch Pact 1 April Rustige in Val d'isère Koning Leopold zal alleen altreden wanneer het Parlement daartoe besluit Verklaring van Generaal Marshall De Belgische Kabinetscrisis De tweede verjaardag voor het plan-Marshall i van ch Pact I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DINSDAG 4 APRIL 1950. 6e Jaargang No. 1388. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Verklaring van Minister Johnson v.m. n.m. Westelijke wind. e bewolking met enkele buien. Meest itelijke wind en on- [fde temperatuur als Ond. Opk. Oma. 19.20 23.50 6.51 „.05 1921 7.17 7 6.03 19.23 1.20 7.56 v.m. 4.01 4.36 5.16 5.26 n.m. 4.31 5.06 5.46 5.56 Vr ankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur Niemaiuis hier het slachtoffer geworden van een 1 April, jrran Iedereen was er van overtuigd, dat er een of meer slachtoffers zouden zijn. Toen in de ski-lift de wwrden .-een At»ril' vielen, was in de ogen van vele meisjes een lichte tinte. JjMff te bespeuren, hetgeen niet onopgemerkt bleef. Wat zou. (taf de Prinsesjes ditmaal in haar schild voeren? Boven op de ski.piste viel weinig te vrezen, want de Franse bergen laten geen tijd voor andere gedachten, dan over het maken van de juiste wendingen en zoals Rudi Matt het Zondag uitdrukte: „Ook hier in de sneeuw is voorzichtigheid de moeder van de porceleinkast". Zaterdagochtend speurde ieder, een of mogelijk zijn laarzen ver wisseld wanen of zijn mouwer. nlett waren dichtgenaaid, of zijn ski-sokken niet verdwenen waren, maar alles was pijnlijk op zijn plaats, hjetgeen deed vrezen voor grootser opgezette operaties. Maar 1 April is hier in Val d'Isere voorbijgegaan zonder enige emotie. Men zou bijna kunnen denken, dat de afdalingen op de skfs de Prinsesjes geen energie tot andere dingen overlaten. Zondagmiddag daaide uit een loodzware hemel de dichte sneeuw op Val d'isère neer, die alle acti viteit op de ski lamlegde. En skiën is wei het enige, dat de Koninklijke Familie overdag pleegt te doen. De ene dag Is het da afdaling over pi&u* de volgende maal ls het de piste A. Van tijd tot tijd duikt een Fran se cineast of fotograaf op, die zijn camera op de Koningin, de Prins en de Prinsesjes richt en zij heb ben niet te klagen ovfcn het be grip, dat de Koninklijke toeris ten voor hun werk hebben ge toond H.un enthousiasme over de houding van do Koningin werd tot uitdrukking gebracht 'door de filmoperateur van het Franse wereldnieuws Eclair", die na zijn opname gemaakt te hebben op een collega toestonr.de met de woorden: „Dat is de ware demo cratie". Rudi Matt, de Oostenrijkse berggids, is steeds in de nabijheid van de Koninklijke Familie te vinden. Overdag begeleidt hij de Prins op diens tochten, in de na middag vindt men hem in de ski hal bezig met het lakken van de ski's, een bezigheid die hij zeer nauwgezet verricht. Rudi Matt spreekt een uitstekend Frans en heeft door zijn ski-kwaliteiten een grote bewondering afgedwongen ln dit Franse dorpje, dat zelf een aantal van Frankrijks beste ski lopers telt. Rudi Matt kent de meeste skiterreinen van Europa. Hij filosofeert graag over het skiën en vergelijkt dan de sport skiën hier in dit deel van Europa met het skiën als noodzakelijkheid in Noordi-Europa. „Wanneer men eenmaal ln Noorwegen, Zweden en Finland is geweest", zegt hij „begrijpt men waarom die landen zoveel geweldige lange afstand-skilopers voortbrengen. Het skiën is daar niet zozeer sport, als wel levensvoorwaarde. Daar beweegt men zich op de sld's vaak tientallen kilometers voort op vlakterrein. In Frank rijk en Oostenrijk daarentegen, vindt men vaak 100 meter ski lopen zonder afdaling reeds te veel". En zo is het ook. Zelfs om een heuveltje op te komen van 100 meter voor beginners, heeft men hier een kabelhaantje aangelegd en niemand denkt er ook maar een ogenblik aan zelf tegen dit miniatuur bergje op te klimmen. Maar de afdalingen hier in Sa- voye in de schaduw van die enor me berg de „Col de I/.tseran" eisen alle concentratie op en bo vendien is het wel een onmoge lijkheid hier op eigen kracht naar dc hoogste toppen te klimmen. Maar na het skiën overdag wacht de Koningin elke avona het be studeren der staatsstukken, die haar dagelijks worden toegezon den. Het Parijse blad „France Soir heeft in zijn Zondagseditie Konin gin Juliana tot „figuur van de week" gemaakt. Haar leven zegt dit blad, ls een voorbeeld voor haar onderdanen. Zij is de po pulairste vorstin sinds Koningin Victoria. Het blad heeft vijf tekeningen van Jean Belltus, die episoden uit 't leven van de Konin gin uitbeelden en wat zou de laat ste prent anders kunnen zijn, dan het skiën van de Koningin in Val d'isère? Het leven in Val dTsère heeft overigens sinds de komst van de Nederlandse Koninklijke Familie geen verandering ondeigaan. Zo als *n maand geleden de Oostenrij kers deden, respecteeert de Fran se bevolking ten volle de wens van Koningin en Prins hun weg te gaan als iedere andere tourist. „Wij zijn gewikkeld in een ge vaarlijke strijd met een onver zoenlijke vijand en wij moeten die strijd tot het einde voeren" zo verklaarde generaal Marshall op een plechtigheid ter viering van dc tweede verjaring van het plan. Het was noodzakelijk het pro gram van hulpverlening aan Europa tot 1952, maar niet lan ger, onverminderd tot een goed einde te brengen. Na die datum moesten de Europese, landen tot een onderlinge samenwerking ko men om hun voortbestaan en hun voorspoed te verzekeren in een moderne wereld, waar de con currentie hoogtij viert". De oud-minister van Buiten landse Zaken sprak zich uit voor stopzetting van de hulp in 1952. Hij gaf toe, dat het zeer moeilijk voor Europa zou zijn zover te ko men, dat het in 1952 zichzelf zou kunnen bedruipen. Er zou hard gewerkt moeten worden. Handels belemmeringen moesten wegge- nomen en nieuwe afzetgebieden gevonden worden. Met betrekking tot de strijd tegen 't communisme zei generaal Marshall„Wij zijn in een grote strijd gewikkeld. Gij loopt mis schien niet hetzelfde gevaar als soldaten aan het front, maar gij neemt deel aan een actie tegen een vijand, wiens optreden nooit zo gevaarlijk is geweest als thans. Weest op Uw hoede. De stellin gen zijn ingenomen en de over winning in die strijd is van even veel belang voor de vrede en de voorspoed in de wereld als welke oorlogsoverwinning in de ge sehiedenis ook". Koning Leopod heeft gisteren opnieuw verklaard, dat hij alleen zal aftreden als het Belgische parlement daartoe besluit. Dit werd medegedeeld in 'n kort com muniqué, dat na de bespreking tussen de Koning en Minister De vèze werd uitgegeven. Men verwacht, dat Devèze, na het mislukken van zijn poging om de Koning tot een compromis te bewegen, de opdracht tot het vor men van een regering aan de Prins-Regent zal teruggeven. Devèze naar Zwitser land vertrokken De Belgische kabinetsformateur Albert Devèze ls gisterochtend per vliegtuig uit Brussel naar Genève vertrokken voor een on derhoud met Koning Leopold, dat 's middags om 3 uur gehouden werd. Er zal geen communiqué wor den uitgegeven. Devèze gaat hedenochtend naar de Prins- Regent om verslag uit te bren gen. Des middags zal hij een vergadering van het liberale par tijbestuur bijwonen en om 18 uur de pers ontvangen. Minister Devèze bij Koning Leopold De Belgische Kabinetsforma teur Devèze heeft gister een be spreking van bijna anderhalf uur gehad met Koning Leopold in diens villa te Preny. Men ge looft, dat Devèze de Koning heeft uiteengezet, waarom hij niet in staat is een regering te vormen. Na zijn audiëntie verklaarde Devèze tegenover de journalisten: „Deze besprekingen kunnen slechts voortgang vinden als zij geheim zijn". „Het gaat hier om een ernstige zaak, die niet al leen België, doch geheel Europa raakt. De pers kan slechts hel pen door te zwijgen". Er zal geen communiqué worden Uitgegeven. Devèze verklaarde met te kunnen zeggen of Kroon prins Boudewijn bij ue bespreking aanwezig was. Men neemt aan, dat Devèze de Koning heeft voorgestel! zijn Ko ninklijk prerogatieven voor korte tijd te hervatten om dan afstano te doen ten gunste van zijn zoon, Boudewijn. Het communiqué, dat kort na het vertrek van Minister Devèze uit de viilla door een dér voor naamste secretarissen van de Ko ning werd voorgelezen luidde: „De hoer Devèze heeft de Ko ning op de hoogte gesteld van zijn besprekingen met het doel een nieuwe regering te vormen. De Koning heeft het standpunt vervat in zijn verklaring van 16 Maart, bevestigd". Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inza ge: de lijsten van de troepen transportschepen .General Stuart Heintzelman" en „Gro te Beer''. Vermoedelijke aan komsten te Rotterdam 11 en 13 April a.s. Winkelsluitingwet Naar het A.NP. verneemt is binnenkort de indiening hij de Tweede Kamer te verwachten van een nieuw ontwerp-wihkel- sluitingswet. In de nieuwe wet zouden de gemeenten ruimere be voegdheden worden gegeven om van de bepalingen af te wijken in verband met plaatselijke be langen. De Amerikaanse Minister van Defensie, Louis Johnson, ver klaarde Maandag bij zijn aan komst te Washington, dat de Britse Minister van Defensie, Emmanuel Shinwell, zou moeten beslissen of geheimen van het At lantisch pact aan de Britse Mi nister van Oorlog, John Strachey, zouden moeten worden medege deeld of niet. Johnson, die pas terug is van de bijeenkomst in Den Haag van de Ministers van Defensie der landen van het Atlantisch pact, deelde verslaggevers mede, dat er geen overeenkomst bestond tus sen de Amerikaanse verenigde chefs van staven om Engeland in lichtingen te onthouden zolang De strijd in Birma Birmese regeringstroepen heb ben, ,ondersteuri3 door artillerie en vliegtuigen, een offensief in gezet tegen het ongeveer 250 km ten Noorden van Rangoon gelegen Thanda,ung- Thandaung is, tna, öe val van Toungoe, het hoofd kwartier van de opstandige Ka rens geworden, In Noord-West-Birma hebben andere opstandelingen, namelijk die der „witte banden-groep", 'n aanval op de Tsjindwinrivier in convooi varende rivierboten, waar mede regeringstroepen werden vervoerd, van af de oever bescho. ten met mortieren. Het vuur werd van de rivierboten af be antwoord. Na een vuurgevecht van 3 uur trokken de rebellen terug. Ge meld wordt, dat zij zware ver liezen hebben geleden. Strachey minister van oorlog zou zijn. Johnson zeide ingestemd te hebbeiT-Tnet een alinea van een verklaring van Shinwell, waarin werd tegengesproken, dat Ameri kaanse militaire leiders besloten hadden Engeland inlichtingen te onthouden. Hij had echter gewei gerd de verklaring te tellenen. Als Minister van Defensie had hij, Johnson, alleen met Shinwell te maken gehad. Dit zou ook verder het geval zijn. Johnson verklaarde tenslotte zeer goed met Shinwêll te hebben kunnen opschieten. Shinwell had zeer veel bijgedragen tot „de unanimiteit van het program". De „New York Times" zegt in een bericht uit Den Kaag, dat enkele belangrijke Amerikaanse functionarissen, die te maken hebben met de militaire veiligheid van de Ver. Staten „Strachy gaarne als minister van oorlog vervangen zouden zien. Het scheen, dat zij een mutatie tracht ten te bewerken door indirect hun gevoelens aan de Britse regering kenbaar te maken, aldus het blad. Een woordvoerder van de Brit se regering heeft een bericht van een Amerikaans persbureau uit Den Haag, volgens hetwelk Britse en Amerikaanse militaire leiders besloten hadden vertrou welijke inlichtingen niet aan Strachey mede te delen, catego risch tegengesproken. Zal Minister Stikleer Van Zeeland opvolgen? De diplomatieke correspondent van Reuter meldt, dat Zaterdag te Straatsburg het gerucht ging, dat Van Zeeland mogelijk zou aftreden als voorzitter van de raad van de organisatie voor Europese samenwerking, om te worden opgevolgd door minister Stikker, die op het ogenblik po litiek bemiddelaar van die orga nisatie is. Op deze wijze zou de functie van bemiddelaar samen smelten met die, welke totdusver- re door Van Zeeland bekleed werd. Ook deed het gerucht de ronde, dat de bestuursraad van de O.E. E.S., waarin zeven landen verte genwoordigd zijn, binnenkort mogelijk vrijwillig ontbonden zal worden. Tijdens de ministeriële beraad slagingen over de betrekkingen tussen de raad van Europa en de O.E.E.S. maakte minister Bevin de opmerking, dat de in Straats burg aanwezige ministers van Buitenlandse Zaken ook lid van de O.E.E.S. en dat zij dus altijd van dienst zouden kunnen zijn bij het onderhouden van betrekkin gen tussen de in vergadering bijeen zijnde raad van Europa en de O.E.E.S. De ..Dixmude" te Bizerte In officiële Franse kringen is verklaard, dat de „Dixmude" te Bizerta 2(2 Hellcat"-jagers en 22 „Helldiver" anti-duikbootvliegtui gen zal lossen. In deze kringen wordt voorts gezegd, dat Bizerta als losplaats is gekozen omdat zich een groot vliegveld in de na- bijheid bevindt. Inmiddels is het lossen van de vliegtuigen begonnen. Het werk verloopt normaal. In Den Haag ondervraagd door de correspondent van „Le Soir", heeft de heer Devèze, Kabinets formateur en Liberaal minister van Defensie in het demissdon- naire Kabinet, verklaard, dat de Amerikaanse minister van Lands verdediging, Jonhson, hem for meel verzekerd heeft, dat Ame- rika wapens en materiaal aan België zal leveren, nu de Prins- Regent het verdrag heeft onder tekend. De heer Devèze zeide ook nog dat hij, z,o een C.V. P. -regering tot stand komt, niet bereid is enige verantwoordelijkheid op zich te nemen. Hij voegde er aan toe, dat naar alle waarschijnlijk heid zijn politieke vrienden zijn mening daaromtrent zullen delen. Op de vraag of geen politieke moeilijkheden te vrezen zijn, die de conferentie van de Benelux- ministers, die voor einde April is voorzien, onmogelijk zouden maken, antwoordde de heer De vèze „dat een aftredene rege ring aan een Beneluxconferentie kan deelnemen, daar zij belast is met de afwikkeling van de lo pende zaken." Indien U mij echter zoudt vra gen of een parlementsontbinding geen beletsel zou zijn, dan moet ik toegeven dat in dergelijke om standigheden dat is tijdens een verkiezingscampagne een Benelux-conferentie moeilijk zou kunnen plaats hebben. De Liberale volksvertegenwoor diger Hiaire Laliaye heeft te Ieperen op een persconferentie o.m. gezegd: „Het is hoog tijd dat een regering wordt gevormd met as programma de afschaffing van de wet van Juli 1945 op het Re gentschap. De meerderheid in de Kamer bedraagt 107. Er zgn 105 vertegenwoordigers der C. V.P. bij wie zich de heer De Wild en ik zullen aansluiten". Zoals beleend heeft de C.V.P. in de Se naat de absolute meerderheid. Linkse aanval op Italiaanse Regering De Italiaanse linkse leiders heb ben de regering in een speciale Zondagsvergadering van het par lement er voor gewaarschuwd, dat zij tot het uiterste zullen strij den tegen de invoer van Ameri kaanse wapens en het uitbreiden der volmachten van de politie. Inmiddels zijn er reeds wapens onderweg aan boord van het Amerikaanse vrachtschip „Exilo- na" (9000 ton). De woordvoer- ders der regering hebben niet meegedeeld, waar 't schip zal lan den. Naar verluidt bestaat de lading hoofdzakelijk uit kanonnen ei. andere artilleriebe/hoeften. De woordvoerders gaven duide lijk te verstaan, dat de regering niet zou toestaan, dat politieke oppositie het lossen zou hinderen. Togliatti, de leider der com munisten zeide onder meer, dat de regering Italië naar het fas cisme terugvoerde. De volmach ten voor de prefecten, om plaat selijke politieke vergaderingen te 'verbieden noemde hij een -beledi ging van het volk „dat voor het overgrote deel in armoede leeft' De druk van de zijde van het volk trachtte men te weerstaan, doch men neemt de oorzaken van deze pressie niet weg, namelijk hon- ger, werkloosheid, ellende en op standigheid tegen de ongeremde luxe van de rijken. Aangezien de regering onver- anderlijk bij haar standpunt blijft vreest men een reeds botsingen in Italië, aldus Reuter. Te Amora (Portugal) zijn twee arbeiders omgekomen ten gevolge bij een ontploffing in een kruitfabriek. In 48 kwamen er bij een ontploffing in de zelfde fa briek 123 om het leven. Prijsverlaging autobenzine Naar wij van de zijde der hen. zine-maatschappijen vernemen, wordt de prijs van autobenzine met ingang van. .Woensdag 5 April a.s. voor levering uit pom pen verlaagd tot 28 cents per li ter. De tot op heden gevraagde benzineprijs lag een halve cent hoger dan de nieuwe. Zoals men weet, is einde vorige week aange kondigd, dat de van overheids- zijde vaastgestelde maximumprijs- regeling voor benzine werd op. geheven. Het toen uitgesproken vdrmoeden, dat de benzine wellicht wellicht iets goedkoper zou kun nen worden, «omdat de wereld marktprijs een ietwat dalende tendenz vertoond, is thans beves tigd. In een hoofdartikel, waarin een overzicht wordt gegeven van de afgelopen twee jaren Marshall hulp, schreef de „New York Ti mes"' Zondag, dat dit jaar het gevaar bestaat, dat een bezuini gingscampagne in 't Amerikaan - se congres te ver zal worden doorgevoerd. In het artikel wordt, met betrekking tot de ver- mindering van de toewijzing voor Marshall-hulp met 250 millioen dollars, die het Huls van Alge vaardigden deze week invoerde, opgemerkt: Het huis deed dit, terwijl het klaarblijkelijk geen kennis droeg van de uitwerking van een dergelijke verlaging, maar, omdat het er op uit was geld te besparen. Misschien is het een werkelijke besparing, maar misschien ook niet. De E.C.A. is niet veilig, wanneer zij niet over de geldelijke midde len beschikt om haar taak te vol brengen. In elk geval moeten wij het feit onder ogen zien, dat een besnoeiing, die groot genoeg ig om het programma in gevaar te brengen op de duur geen geld zou besparen. Zij zou de vooruit gang, die thans waar te nemen valt, in het tegendeel kunnen doen verkeren, West-Europa kunnen bloot stellen aan de rode reactie, en onze verdedigingskosten enorm kunnen doen stijgen. Paul Hoffman verklaarde ter gelegenheid van de tweede ver jaardag van tiet plan-Marshall, dat de Europese regeringen met toenemende kracht streven naar een oplossing van de nog reste rende problemen in verband met het economische herstel. Hij deelde mede, dat hij uit vele delen van de wereld gelukwensen met het in de afgelopen twee jaar verrrichte werk heeft ontvangen, zomede toezeggingen van 'hulp en boodschappen, waarin uiting wordt gegeven aan de hoop, dat ook de uitvoering van de tweede helft van het Europese herstelpro gramma zal slagen. De aardschokken te Livorno Zondagavond zijn te Livorno opnieuw aardschokken gevoeld. Vele inwoners zijn naar het plat teland gevlucht. Talrijke gebou wen, die in de oorlog beschadigd werden, zijn ingestort. Er zijn nog geen doden gevallen. Volgens waarnemingen bevindt het epi centrum van de schokken zich op 80 km afstand van de stad. De duur van de zwaarste sichok kon niet worden gemeten, daar het betrokken instrument onklaar raakte. Ooik in andere plaatsen, waar onder Pisa zijn Zondag lichte schokken gevoeld. Bouwkundigen maakten zich ongerust over de beroemde scheve toren, een ge makkelijk slachtoffer voor aard schokken. De toren bevond zich Zondagavond laat nog in zijn oude stand. NIEUW MODEL TRIPTIEK VOOR FRANKRIJK De ANWB en de KNAC delen ons mede dat per 1 April voor Frankrijk een nieuw model trip tiek in gebruik is genomen. Dc oude „acquits-a-caution" blijven geldig, mits deze vóór 1 April .reeds voor een reis naai Frankrijk werden gebruikt- Zij die in het bezit zjn van een nog niet gebruikt „acquits-a-cau- tion"4 kunnen hiermede de grens dus niet passeren. Een Hongaarse piloot is Zaterdag met een oud lesvliegtuig nabij Salzburg geland. Hij heeft de autoriteiten om asyl verzocht. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagech- ten! tot -avond. Tijdelijk afnemende wind Wisselend bewolkt met enkele verspreid optredende buien. Naar Zuidwest krimpende wind, tijde lijk afnemend tot meest matig. Ongeveer dezelfde temperatuur als Maandag. ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Onü. 4 6.10 19.18 22.13 6.33 5 6.07 19.20 23.50 6.51 6 6.05 1921 7.17 HOOGWATER. WOENSDAG 5 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 3.16 3.43 3.51 4.18 4.31 4.58 4.41 5.08 ties: 5 regels 60 etï 10 ct.; minimum pw Ier nummer Bnr«M r. it 's namiddags S n verzoek van de op- regering samen te slagen. waarnemers ver dat thans Gaston premier van het af- cabinet, opnieuw zal ast met een dringen- ht tot vorming van ig- astermiddag gehouden rtie verklaarde Al- dat de besprekingen, idag met Koning Leo- gevoerd, een vertröu- ,kter droegen en hij «en enkele mededeling alles gedaan om een :he. oplossing te voor dus Devèze, „doch ik niet geslaagd. Daar- ik Dinsdagmorgen de at mijn ontslag aan- at door deze is aan- ekking tot de verwij- m gemaakt zijn, am ir de conferentie van s van Defensie te Den -trokken, alvorens zich y te begeven, verklaar- - Devèze: „Het was aan deze conferentie en, aangezien alle Mi-, bij het Atlantisch Pact landen in Den Haag /aren. ïelde verder mede, dat genwoordigers van de mtisch Pact aangeslo- die hij te Den Plaag oken, doordrongen wa. ernst van de toestand a met de grootste be- zijn pogingen volgden oplossing van het bleem in nationale zin. „Naar hun mening, ze, ,2(ou een België, gheid heerst tussen de hcvoilkingsgiroepen, t van onrust zijn, dat »r veiligheid van het stig zou schaden. Al- de wens uit, dat Bei- d zou blijven*', e over de critiek, die ie der C.V.P. is ge le PTins-Regent omdat ;raal tot Kabinetsfor- i benoemd zeide De- et betreft hier geen (gen de traditie, want ische geschiedenis en Koning Leopold HI is comenh'. st kan niet in een ge- g en onder het gemor oot deel van het volk ,and terugkeren. Een iet boven de politieke ingen staan en hij ïheid in het land ikun- n. Elke regering, die kwestie niet in natio- acht oplost, stort het avontuur". tuniqué Algemeen :h Vakverbond. iaiistische Algemeen akverbond heeft he- verzetssysteem tegen opold in werking te i. Als eerste maatre- vergaderingen beleg- ondernemingen, die ting en als waarschu. edoeld. Verder zullen jsbewegingen worden i op het juiste ogen- takingen begonnen. m het Noord-Atlanti- ishington gisteren de ;er Stikker aan Dean tenlandse Zaken: :erheid, zullen worden r onze voortdurende 'Het Noord-Atlan- ag moet ten dienste a van onze vredelie- (rken)'. er eindigde zyn bood- let uitspreken van de en voor een steeds doeltreffendheid van schappelijke Atlauxi- ing. VERWACHTING i door het K.NJM.L geldig vam Woens- tot -avond. Volgens gewoonlijk betrouw bare bron zijn in Oochin-Ohina 3000 manschappen der Vietminh in de strijd geworpen, gesteund door ongeveer 5000 leden van de „milltié". De tegenwoordige aanval der Vietminh in dit gebied was de hevigste sinds het uitbre ken van de oorlog, vier jaar ge leden. het doel van deze conferentie: coördinatie van de uitbreidings- en uitrustingsplannen van de legers, versteviging van de saamhorigheid van het Ooste lijk blok en bespreking van de geschiktste methoden om in de loop van het voorjaar druk te oefenen op de Joego-Slavische grenzen. itkerheid gaf, dat hij andermaal mis was, maar op het ogenblik, dat iedereen Zed als een verloren man beschouwde, zeide de Franse illusionist: „Nu denkt u pas sterk genoeg, „ik voel het"' en hij ont deed de Prins van zijn horloge. Dat was goed, want de Prins had neergeschreven: „Doe mijn hor loge af'. die communistische sympathie- en zouden hebben, thans offici eel medegedeeld, dat hij de be trokken ambtenaren heeft ge ïnstrueerd geen gevolg te geven aan de verzoeken om toegang tot de geheime „loyaliteitsdocu menten" van de Regering en van het federale bureau *van onderzoek. over acht is tussen Amsterdam en Purmerend een personen auto op een met bomen geladen grote vrachtwagen gereden, doordat deze wegens motorpech plotseling stopte. Twee van de drie inzittenden van de luxe-auto, vermoedelijk buitenlanders, waren op slag dood. Wtj zijn bijzonder verheugd te zien, dat' het verdrag, hetwelk een jaar geleden niet meer was dan een papieren document, ge bleken is een hechte basis te zijn voor oprechte samenwaricing tussen de gelijkgezinde vredelie vende Atlantische volkeren. Ik hoop en vertrouw, dat onze doel stellingen, persoonlijke vrijheid MAANSTANDEN HOOGWATER. DONDERDAG 6 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1