Conferenties van Atlantisch Pact De Raad van Europa RHEUMIN helpt! 50 Ned. landbouwers naar Canada Vereenvoudigde controle voor vee in het grensgebied AKKERTJES 1 van ch Pact MAANDAG 3 APRIL 1950. 6e Jaargang No. 1387. Bijeenkomst van de Ministers van Defensief DE STAKINGEN IN PARIJS. Minister Mansholt bij afscheid aanwezig De mening van Minister Stikker over de toetreding van West-Duitsland 2 O TABLETTEN 35 ct HET OP AUTO'S GEMUNT. Wisselend bewolkt. r. II Ond. Opk. Ond. 19.20 23.50 6.51 _J5 1921 7.17 6.03 19.23 1.20 7.56 rrankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma PJ. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. ONS DOEL IS: EEN OORLOG VOORKOMEN, ONS ZELF VERDEDIGEN EN DE EVENTUELE VIJAND VERSLAAN. Zaterdagmorgen om 10 uur begon in de Prinses Juliana- kazerne te Den Haag, het hoofdkwartier van de Gene rale Staf, de bijeenkomst van de Ministers van Defensie van de landen van het Atlantisch Pact. IJsland was alleen niet vertegenwoordigd. Om en in de kazerne waren weer zeer straffe veiligheidsmaat regelen genomen. De Amerikaanse Minister van Defensie, Louis Johnson, opende de vergadering met de volgende reide: „Wij zijn vandaag hier in Den Haag, in dit „grote" land, Neder land, bijeengekomen voor de der. de vergadering van de Ministers van Defensie van de 12 grote na ties, die oen deelgenootschap zijn aangegaan voor de vrede en de veiligheid. Wij bestaan als zodanig nog geen 6 maanden. Het Noord- Atlantisch Verdrag is nog maar juist een jaar oudi. In deze zeer korte periode heb ben wij werkelijk een zeer bemoe digende voortgang gemaakt bij de voorbereiding van de defensies van West-Europa en die van net gehele Noord-Atlantische gebied ten bate van de defensie van elk van ons. De doeleinden van het Noord- Atlantische Verdrag zijn zeer een voudig. Ten eerste: Streven wij er naar aggressie te voorkomen; ten tweede, ons zelf te verdedigen en ten slotte een eventuele aanvaller, wanneer h!y ons de oorlog zou opdringen, te verslaan. Voorkomen, verde digen, verlslaan, dit zijn in het kort de saiccesievelijke doeleinden die Wij proberen na te streven. Otp deze bijeenkomst van de Mi nisters van Defensie zullen wij nadere plannen voor onze weder zijdse defensie in beschouwing ne men en richtlijnen geven voor het steeds voortgezette werk van de militaire organisatie. Als verte genwoordiger van de Ver. Staten van Amerika en als voorzitter, ben ik er van overtuigd te spre ken namens U en Uw volken, zo wel als mijn eigen volk, wanneer ik zeg, dat dit werk van weder zijdse defensie vastbesloten wordt voortgezet, doch zonder een zweem van bedreiging of bluf. Wij oefenen het recht uit van alle mensen, om zich voor zelf verdediging gereed te maken. Onze plannen zjjn verdedigings plannen en wij zijn bereid de no dige offers te brengen om een voldoende bereidheid te kunnen liandhaven". De Parijzenaars zullen Dins dag weer naar de schouwburg kunnen gaan en hun kinderbij slag in ontvangst nemen. Het stakingscomité van de sociale verzekeringsambtenaren heeft besloten heden het werk te hervatten, waardoor een ein de komt aan een staking die 3 weken heeft geduurd. De kan toren gaan echter pas morgen voor het publiek open. Men verwacht, dat de natio nale schouwburgen, waaronder de Comédie Francaise, de Pa- rijse opera? en de opera comi- que, Dinsdag ook weer geopend zullen worden. De technici en toneelknechten van de schouw burgen hebben reeds een maand gestaakt. Zij eisen meer loon. Vijftig Nederlandse jongens: boeren, tuinders en land arbeiders vertrekken a.s. Maandag voor een halt jaar naar Amerika voor studiedoeleinden. Zij zullen verdeeld worden over 50 land- en tuinbouwbedrijven in 23 staten. Zij vertrekken met de „Volendam van de Holland- Amerikalijn, samen met 1400 emigranten voor Canada. De jongelui waren Vrijdag in „Birkhoven' samen ge komen om daar hun laatste instructies te krijgen. Zij werden geselecteerd uit een groot aantal candidaten en komen uit alle oorden des lands. Ook uit Zeeuws-Vlaanderen zijn enkele deelnemers n.l. A. de Feijter, Doornhof, Axel en Jan Weijns, Spui, Axel Een barstende hoofd- pijn,een slopende ze nuwpijn, een tergende kiespijn over vallen U soms op het meest onge legen ogenblik. Neem dan één of twee „AKKERTJES" en in tien minu ten voelt U de pijn als het ware van U afglijden. „AKKERTJES" zijn ware pijnverjagers, die Uw maag niet ver moeien en hart noch nieren aantasten. helpen direct Tijdens een officieel afscheid was Minister Mansholt aanwezig. Hij sprak over de waarde wan deze studiereis, niet slechts voor de jongemannen zelf, doch ook voor de Nederlandse landbouw. De resultaten van hun werk en van hun ervaringen immers wor den na hun terugkomst in de vorm van rapporten en lezingen verspreid. De waarde daarvan is moeilijk te onderschatten. De Ver. Sta ten verlenen hulp aan de OBE.S- landen, om deze in staat te stel len er bovenop te komen en om zichzelf te helpen, aldus de Mi nister. Om er bovenop te komen is niet slechts hogere productie nodig, doch ook algemene vor- In een interview met de speciale correspondent van het A. N. P. drukte Minister Stikker Vrijdag zijn over tuiging uit, dat de huidige zitting van het Comité der Ministers een zeer gunstig verloop heeft gehad en dat de resultaten ervan bemoedigend geacht kunnen worden voor de verdere ontwikkeling van de Raad van Europa. Wat de toetreding van West- Duitsland tot de Raad betreft zeide Minister Stikker, dat 't be lang daarvan blijkt uit de doel stellingen van de organisatie zel ve. „De Raad van Europa is in gesteld om de democratische Europese landen bijeen te brengen. Daarbij acht ik de medewerking van Duitsland onontbeerlijk, aan gezien zonder de opneming van dit land slechts een onvoldoende mate van eenheid bereikt zou kunnen worden"1', zo zeide Minis ter Stikker. Hij voegde daaraan toe: „Dat hefekent evenwel niet, dat de deelneming van Bonn in het hui dige stadium zo belangrijk zou zijn, dat Duitsland zijn toetre ding aan bepaalde voorwaarden zon kunnen, verbinden. Als com pletering van de West-Europese gemeenschap hoort Duitsland er inderdaad bjj, doch de toetreding zal op normale wijze en zonder bijzondere voorwaarden moeten geochieden". Wat betreft de onlangs door de voorzitter van de raadgevende vergadering, Spaalc, geuite cri- tiek op de instelling van het co mité der Ministers tegenover de Assemblee, was Minister Stikkei de mening toegedaan, dat de thans genomen besluiten der Ministens zullen kunnen bijdragen tot een betere verstandhouding en samen werking tussen de beide voor naamste organen van de Raad van Europa. Op de vraag of aan de Raad van Europa en in het bijzonder de raadgevende Assemblee in de toekomst een grotere rol zou kunnen worden toebedeeld in de behandeling van economische vraagstukken antwoordde Minis ter Stikker: „Een van de voornaamste as pecten; ran de Kaad en van de Assemblee is, dat zij de in Europa levende publieke opinie 'weerge ven. Dit is van het grootste be lang. Door een juiste peiling van de openbare mening kunnen in Europa resultaten worden be reikt, waartoe men nooit zou kunnen komen wanneer er niet een orgaan als dat van Straats burg was, daf zich over de leven de gedachten en eisen kon uit spreken. Daarom ben ik van mening, dat de Assemblee zich zal moeten concentreren op de behandeling van die grote en algemene Euro pese vraagstukken teneinde daar omtrent positieve gedragslijnen te formuleren. Ik geloof, dat het niet op de weg ligt van de Assem blee zich bezig te houden met technische vraagstukken en detail problemen". ming van degenen, die de komen de moeilijke jaren, wellicht moei lijke decennia^ hiet werk zullen moeten doen. Daarbij is het naast technische kennis en vaardigheid nodig te weten, wat er in de we reld te koop is. Hiervan zullen de gelukkigen, die thans naar de Ver. Staten gaan, iets kunnen opdoen. Zij moeten leren, doch daarnaast de blik verbreden over onze vaak al te nauwe grenzen, waar buiten een wereld ligt, die ook veel goeds weet te bieden. In de Ver. Sta ten zulllen deze studiereizigers niet slechts de landbouw moeten bestuderen, doch eveneens hoe Amerika leeft en werkt in de landbouw, zowel als in de indu striële sector. „Jullie zuilen je ervaringen niet voor jezelf mogen houden", zeide Minister Mans- holt. „Wat Amerika jullie in staat stélt te leren, zullen jullie moeten uitdragen. Dat is in een organisa torisch verband een plicht. Wij hebben een komende generatie nodig, die het werk van de tegen woordige organisatieleiders in de toekomst zal kunnen overnemen en voortdiragen". De Minister hoopt, dat in de toekomst ook jonge Amerikaanse boeren in Nederland zullen ko men, alsook dat bij een eventuele volgende uitzending Nederlandse jonge vrouwen Uit de boeren stand naar de Ver. Staten zullen gaan. Hij acht dit zeer belang rijk. Namens de regering dankte Minister Mansholt de aanwezige vertegenwoordigers van de Ame rikaanse ambassadeur de land- bouw-attaché, Horas Bolster en Dr. Lawrence Norton, die namens de leider van de ECA-missie in Nederland aanwezig waren, voor de wijze waarop deze studie reizen onder de technische Mar shall-hulp mogelijk zijn gemaakt. Hij wenste de vertrekkende jon gelui goede reis, plezierig werk en behouden thuiskomst in de hoop, dat hun verblijf daarginds moge bijdragen tot de bevorde ring van wederzijds begrip tussen de volkeren. De heer Horas Bolster zeide, dat het hem verheugde, dat de bloem van de Nederlandse boe- renjeugd deze studiereis naar zijn land gaat ondernemen. „De Amerikanen zullen van jullie evenveel leren, als jullie van henf, zo zeide hij. „Bereid je voor op een regen van vragen". Hy wenste de jongelui het beste namens de Amerikaanse ambas sadeur Selden Chapin. Over de algemene studie op dracht aan alle deelnemers en de bijzondere opdracht aan ieder der jongelui sprak ook Dr. Lawrence Norton. „Doe het nog heter, dan Munten met de beeltenis van H.M. Koningin Juliana Binnenkort zal een begin ge maakt worden met het In om loop brengen van nikkelen en bronzen munten, waarop de beeltenis van H.M. Koningin Juliana is aangebracht. Ook thans werd de Koninklijke beeldenaar vervaardigd naar 'n ontwerp van Prof. L. O. Wen ckebach. Op de munten is de rechter- gelaatshelft van Koningin Ju liana afgebeeld. Van Koningin Wilhelmina werd de linker ge laatshelft afgebeeld. Dit ge schiedt overeenkomstig de Ne derlandse traditie volgens wel ke opeenvolgende vorsten op munten beurtelings naar links en rechts zien. Het kapje op het haar van Koningin Juliana is een getrouwe afbeelding van t kapje, dat Zij droeg ter gelegen heid van de inhuldigingsplech tigheid. De tegenzijde der munten on dergaat geen wijziging. Uiteraard blijven de krach tens de muntwet 1948 geslagen munten, welke de beeltenis van H.M. Koningin Wilhelmina dra gen, gangbaar. Het ministerie va.ii Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt het volgende mede: Op grond van een in het Voedselvoorzieningsblad van 1 April aangekondigde verorde ning van het bedrijfschap voor Vee en Vlees werden de op paar den, varkens, biggen en schapen betrekking hebbende bepalingen en uitvoeringsvöorschriften van de verordening grenscontrole vee 1946 met ingang van Zondag 2 April buiten werking gesteld. De verplichting voor de var kens-, paarden- en schapen houders en -handelaren om de door hen voorhanden gehouden dieren in him registratieboekje te verantwoorden, vervalt. Tevens vervalt 't voorschrift, dat het aanhouden en het ver voeren van paarden gedekt moeten zijn door een geboorte- aangiftebewijs of 'n identiteits kaart. Verder worden voor de han del in paarden en schapen de aankoopvergunningen afge schaft; het vervoer van paarden en schapen behoeft voortaan niet meer onder dekking van 'n geleidebiljet te geschieden, ter wijl bij vervoer in en uit het grensgebied van paarden en schapen deze dieren niet meer aan een doorlaatpost behoeven te worden getoond. Het vervoerverbod gedurende de nachturen zowel voor het grensgebied als voor het tweede gebied en het vervoerverbod over de Westerschelde worden ingetrokken voorzover het ver voer betrekking heeft op var kens, paarden en schapen. Wat echter runderen betreft blijven alle thans geldende be palingen en uitvoeringsvoor schriften der verordening grenscontrole vee 1946 volledig en ongewijzigd gehandhaafd. Tenslotte wordt ér mee na druk op gewezen, dat de ln dit bericht aangekondigde buiten- werkingstelling slechts ge schiedt „tot op nadere voorzie ning"; dit betekent, dat indien een latere ongunstige ontwikke ling van de veesmokkel daartoe aanleiding mocht geven, de met ingang van gisteren niet meer van kracht zijnde voorschriften wederom in werking zullen wor den gesteld. Aanbevelingen van Eisenhower Generaal Dwight Eisenhower heeft, aldus werd door Senator Elmer Thomas medegedeeld, de volgende voorstellen gedaan: 1. Versterking van Alaska en zijn grote vliegvelden tegen over vallen hij verrassing door lucht landingstroepen o.a. met behulp van een radar-systeem. 2. Waarborging, dat de uit 48 groepen bestaande luchtmacht van de eerste linie is uitgerust met de modernste toestellen en over n reserve van 12 uitgeruste „natio nale luchtwachtgroepen" kan be schikken. 3. Voldoende gelden voor de vloot °m een speciale anti-onder zeebootmacht op te bouwen. Thomas zou deze voorstellen stunen. De kosten van uitvoe ring worden geschat op drie tot vijfhonderd millioen dollar. de 33 Nederlanders, die het vorig PYROMANEN HEBBEN jaar deze reis hebben gemaakt zo zeide hij. De heer Norton las vervolgens een brief voor van Clarence E. Hunter, hoofd van de EOA-missie in Nederland. Deze schrijft onder meer: Er wonen 150 millioen mensen in Amerika, die vrijelijk met el kaar handelen en van de uitvin dingen, producten en diensten van hun landslieden, die over 3 mil lioen vierkante mijl verspreid wo nen, genieten. Zij hebben daarby geen last van trieven, kwantita tieve restricties en ook niet van valuta-moeilijkheden. Je zult je dan afvragen, waarom 270 mil- ioen mensen in Europa onder moedige, verstandige en gerichte leiding eigertijk niet naar een dergelijke eenheid zouden streven. Op deze manier zou een hogere levensstandaard voor boeren en industriearbeiders kunnen worden bereikt. De heer H. D. Louwes, voorzit ter van he Kon. Ned. Landbouw- comité en van de Stichting voor de Landbouw sprak de jongelui eveneens toe. „Behalve de mogelijkheden voor leren en ervaren is de ondertoon van deze reis de leuze: (lpEén wereld of geen''. Wederzijdse kennis en vertrou wen der volkeren is hiervoor fun damentele voorwaarde- Stel je dan ook open voor 't leven in de Ver. Staten, van de levensstijl van dit volk", aldus de heer Louwes. Woorden van afscheid en goede wensen spraken voorts de heren P. Stokman, namens de Neder lands Christelijke en de Algemene Landarbeidersbonden, Mr. W. Rip namens de Ned. Christelijke Boe ren, en Tuindebond en Jhr. Mr. G. L. G. de Mily, namens het bu reau Regeringscommissaris voor het Europees herstelprogram. Het afscheidsfeest werd voort gezet met een diner, tijdens het welk een der vertrekkende jon gelui in Gronings-Engels een af scheidsspeech hield, die met da verend applaus werd beloond. De samenkomst werd geleid door Ir. G. Wansink, secretaris van de Ned. Christelijke Boeren- en Tuindersbond. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een brandende auto aangetroffen op de Singel te Amsterdam. Van bedoelde auto brandde de cabine. Een agent heeft tevergeefs getracht de brand te doven, waarna hij de brandweer in kennis heeft gesteld. Voor deze ter plaatse kwam, hadden de bewoners van daar liggende woonschepen de brand grotendeels geblust met emmers water. De oorzaak is vermoedelijk brandstichting. Diezelfde nacht is nog een po ging gedaan om een vierwielige personenauto in brand te ste ken. De daders hadden van de benzinetank van de auto de dop verwijderd en een papieren lont van pl.m. V2 meter in de tank aangebracht. Onder het linker spatbord zijn vervolgens enige proppen papier in brand gesto ken, waardoor de lont vlam vat te. Voorbijgangers zagen het papier branden en hebben de vlammen gedoofd, waarbij de lont in de benzinetank is gela ten. Een passerende nachtwaker vertelde dat hij te omstreeks 3 uur op de Blauwburgwal 2 per sonen zag, die zich verdacht bij een aldaar geparkeerde auto op hielden en bij zijn nadering zich verwijderden. De auto is niet beschadigd. Omstreeks 4.30 uur werd een agent ter assistentie gezonden haar de Westermarkt naar een brandende auto. Ook hier is de oorzaak: vermoedelijke brand stichting. Aan de andere kant van de Westermarkt stond nog een brandende auto. De agent is ook naar die auto gaan kijken en hij zag rook en bij onderzoek bleek dat een der kussens op de voorbank in brand stond. Hij heeft het kussen uit de auto gehaald en in het water van de Keizersgracht gegooid. Nadat het vuur gedoofd was, heeft hij het kussen weer in de auto ge bracht. Ook ditmaal is het ver moedelijk brandstichting. FILMS VAN TELEVISIE- UITZENDINGEN UIT VLIEGTUIGEN Uit recente televisievoorstellin- g-en en documentaire films door de Amerikaanse marine is geble ken, dat de verkenningsofficieren de door verkenningsvliegtuigen boven vijandelijke gebieden opge nomen films waarschijnlijk reeds enkele ogenblikken na opneming ervan zullen kunnen bestuderen. De militaire autoriteiten zijn van oordeel, dat dergelijke fjilms in een oorlog aan boord van moeder schepen of op militaire bases kun nen worden vertoond, aangezien de projectie zal geschieden met tele visiezenders aan boord van ver kenningsvliegtuigen met groot vliegbereik. De technici zijn van mening, dat de televisiebeelden, uitgezonden door vliegtuigen op grote hoogte, op 400 km afstand kunnen worden ontvangen en zelfs nog verder, indien de uitzending door andere toestellen wordt ge- relayeerd. DE IN AMERIKA GESTOLEN NEDERLANDSE BANKBILJETTEN De Amerikaanse rechter heeft de tenlastelegging van heling van Nederlandse bankbiljetten tegen George Jessel onontvankelijk ver klaard. Jessel, een functionaris van de Expreso Aero Interamericano, was er van beschuldigd gestolen Nederlandse bankbiljetten ter waarde van 9000 dollar in zijn woning te hebben verborgen. De bankbiljetten, die in de Ven Staten waren gedrukt en bestemd waren voor de betaling van Australische soldaten en onder grondse strijders in Ned-Indië, werden in de oorlog van een aan legsteiger in de 'Hudsonrivier te New York gestolen. Jessel had verklaard het geld van een Zakenrelatie uit Cuba te hebben ontvangen als betaling voor een handelstransactie. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Wisselend bewolkt met enkele buien. Krachtige tot harde Wes telijke tot Noord-Westelijke wind en iets lagere temperatu ren dan Zondag. ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 4 5 6.10 6.07 19.18 19.20 22.13 23.50 6.33 651 HOOGWATER. DINSDAG 4 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.35 3.10 3.50 4.00 n.m. 3.00 3.35 4.15 4.25 ties: 5 regels 60 «Lï 10 ct.; minimum pw Ier nummer Bureau >t 's namiddags I u verzoek van de op- 1 regering samen te slagen. waarnemers ver dat thans Gaston premier van het af- tabinet, opnieuw zal ast met een dringen- ht tot vorming van »g' istermiddag gehouden ïfie verklaarde Al- dat d,e besprekingen, idag met Koning Leo- gevoerd, een vertrou- kfer droegen en hij •en enkele mededeling alles gedaan om een :he. oplossing te voor dus Devèze, „doch ik niet geslaagd. Daar- Lk Dinsdagmorgen de it mijn ontslag aan- at door deze is aan- ekking tot de verwij- m gemaakt zijn, om- ir de conferentie van s van Defensie te Den •trokken, alvorens zich y te begeven, verklaar- Devèze: „Het was aan deze conferentie en, aangezien alle Mi, bij het Atlantisch Pact landen in Den Haag raren. selde verder mede, dat jenwoordigers van de uitisch Pact aangeslo- die hij te Den Haag aken, doordrongen wa_ emst van de toestand a met de grootste be- zijn pogingen volgden 1 oplossing van het bleem in nationale zin „Naar hun mening, -:ze, ,!zjou een België, gheid heerst tussen de bevoSlhingsgroepien, t van onrust zijn, dat sr veiligheid van het stig zou schaden. Al- de wens uit, dat Bel- 'd zou blijven", e over de critiek, die le der C.V.P. is ge le Prins-Regent omdat sraal tot Kabinetsfor- i benoemd zeide De- et betreft hier geen igen de traditie, want ische geschiedenis en Koning Leopold HI is tomenh'. st kan niet in een ge- g en onder het gemor oot deel van het volk .and terugkeren. Een iet boven de politieke ingen staan en hij ïheid in het land kun- n. Elke regering, die kwestie niet in natio- acht oplost, stort het avontuur". tuniqué Algemeen :h Vakverbond. talistische Algemeen akverbond heeft he- verzetssysteem tegen opold in werking te 1. Als eerste maatre- vergaderingen beleg- ondernemingen, die ting en als waarschu. edoeld. Verder zullen ;sbewegingen worden 1 op het juiste ogen- takingen begonnen. in het Noord-Atlanti- ishiugton gisteren de ;er Stikker aan Dean tenlandse Zaken: :erheid, zullen worden r onzie voortdurende 'Het Noord-Atlan- ag moet ten dienste n van onze vredelie- ;rkenf'. er eindigde zjjn book let uitspreken van de jen voor een steeds doeltreffendheid van schappelijke Atlaffiti- iing. VERWACHTING d door het K.NM.L geldig van Woens- tot -avond. Westelijke wind. ,e bewolking met enkele buien. Meest stelijke wind en on- lfde temperatuur als Volgens gewoonlijk betrouw bare bron zijn in Cochin-China 3000 manschappen der Vietminh in nJe strijd geworpen, gesteund door ongeveer 5000 leden van de „xnilitiö". De tegenwoordige aanval der Vietminh in dit gebied was de hevigste sinds hpt uitbre ken van de oorlog, vier jaar ge leden. het doel van deze conferentie: coördinatie van de uitbreidings- en uitrustingsplannen van de legers, versteviging van de saamhorigheid van het Ooste lijk blok en bespreking van de geschiktste methoden om in de loop van het voorjaar druk te oefenen op de Joego-Slavische grenzen. itkerheid gaf, dat hy andermaal mis was, maar op het ogenblik, dat iedereen Zed als een verloren man beschouwde, zeide de Franse illusionist: „Nu denkt u pas sterk genoeg, „ik voel hef en hij ont deed de Prins van zijn horloge. Dat was goed, want de Prins had neergeschreven: „Doe mijn hor loge af'. die communistische sympatnie- en zouden hebben, thans offici eel medegedeeld, dat hij de be trokken ambtenaren heeft ge ïnstrueerd geen gevolg te geven aan de verzoeken om toegang tot de geheime „loyaliteitsdocu menten" van de Regering en van het federale bureau -van onderzoek. over acnt is tussen Amsteraain en Purmerend een personen auto op een met bomen geladen grote vrachtwagen gereden, doordat deze wegens motorpech plotseling stopte. Twee van de drie inzittenden van de luxe-auto, vermoedelijk buitenlanders, waren op slag dood. wy zyn oyzonuer vcrneugu te zien, dat! het verdrag, hetwelk een jaar geleden niet meer was dan een papieren document, ge bleken is een hechte basis te zijn voor oprechte samenwerking tussen de gelijkgezinde vredelie vende Atlantische volkeren. Ik hoop en vertrouw, dat onze doel stellingen, persoonlijke vrijheid MAANSTANDEN HOOGWATER. DONDERDAG 6 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.01 4.36 5.16 5.26 n.m. 4.31 5.06 5.46 5.56

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1