BIM Tegen pijnen! X BINNENLANDS NIEUWS mg touw NEDERLANDSE LEERLING VLIEGERS NAAR AMERIKA "WITTE KRUIS" Gemeente Terneuzen A. J. Schirris Administratiekantoor Kleine Advertendën Brand op Stalionsemplacement ie Breda r cn Jc verborgen vallei Wat brengt de Radio? POEDERS'CACHETS-TABLETTEN M. WALRAVEN Landbouwers! J. J. PROVO Heden wordt te Parijs de tentoonstelling Lepine geopend. De lepinepnijis voor uitvinders is Ingesteld door een gewezen in specteur van politie. Onder meer worden tentoongesteld een rijwiel met straalaandrijving, een ,,uit- schuifbare" matras voor groeien de kinderen, een draagbare ijskast en een parachute-achtige ,,hang- maf" voor treinreizigers waarin j zij verticaal kunnen slapen. Spaans galjoen bij Schotland De Britse Marine wil proberen een Spaans galjoen, dat tot de verslagen Armada van philips IT behoorde en bjj de kust van Schotland in 1588 tot zinkei kwam, aan de oppervlakte te brengen en te bergen. Het gal joen zou volgens volkoverlevering de „Florencia" zijn, en moet, be halve igoud en zilver, ook vele waardevolle juwelen aan boord hebben. De „Florencia'' weid in 1912 bij een soortgelijke berging-s poging reeds ontdekt, maar van de schat die aan boord is werden slechts enkele stukken bladgoud, enige wapens en hout afkomstig van het schip gevonden. De verschijning van Bim en Basli in hun dure uniformen van de Geheime Politie maakte ge weldige indruk op het station in Wladiwiostok. Ieder bibberde. Allen beijverden zich om het dleze gevaarlijke heren naar de zin te maken. Op het perron werd een grote loper uitgerold, alsof onze vrien den (koningen waren. Waardig stapten ze naar hun coupé. Hoge heren van de Gemeente Wladi- wostiok bogen als knipmessen. Basli hief de hand op en wilde oen kleine redevoering houden, zoals dat bij zulke gelegenhe. den gebruikelijk is. Hij bedacht toen, diat hij miaar heel weinig Russisch kende. Bovendien wist hij; niet wat iemand van de Ge heime Politie tot het volk moet zeggen. Daarom wuifde hij maar even vaag met Zijn hand en riep: „Dos Wida/nja" hetgeen zoveel betekent als: „Tot weerziens!" Z.HI1 Xt; minimi.puinmm-mi-1111111111111111111,111 Record zweefvliegen Hen poging om het nationale record zweefvliegen in tweeper soons-toestellen voor C root- Brit- tannic te verbeteren zal binnen de 14 dagen worden gedaan door de secretaris van de zweefvliegclub vaa de universiteit te Cambrid ge, de heer John Free. Op het ogenblik is het record, dat 12 jaar geleden werd gevestigd, 22 uur en 14 minuten. De heer Free zal samen met een andere piloot op een geschikte dag opstijgen van Church Stretton. Shropshire, in een Kranich tweepersoons zeil- vliegtuig, dat zal zijn voorzien van een speciale Marconi radio installatie, waardoor de piloten voortdurend met de grond in ver binding kunnen blijven. Men ver wacht dat met behulp van dit radiotoestel, dat hier voor het eerst zal gebruikt worden, in de toekomst zweefvliegtuigen, die over lange aftanden hebben ge vlogen, gemakkelijk kunnens wor den opgespoord. In het kader van onze militaire samenwerking met de landen v*h die West-Europese Unie on het Noord-Atlantische Pact zal in de toekomst personeel van de Nederlandse Iiuchtmiacht ten dele opgeleid worden op scholen van onze bondgenoten. In dit verband zal thans, naar ons van officiële zijde wordt ge meld, binnenkort een groep leer. ling-vliogers worden uitgezonden naar Amerika, als gevolg van een aanbad van Amerikaanse zijde. De besprekingen, die hierover reeds enige tUd met de Ameri kaanse autoriteiten werden ge- Donderdagochtend even na hal 5 brak brand uit in de goederen loods on het Bredase Stationsemplacement. Binnen enkele minu ten stond de hele loods, die vol was met allerlei goederen, in lich ter laaie. De Bredase brandweer was zeer spoedig ter plaat se, maar kon niet verhinderen, dat de loods tot de grond toe af brandde. ZATERDAG 1 -APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram., 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.31 Piano; 1320 Gram.; 13.50 Koor; 14.20 Engelse lés; 14.40, Orkest; 15.15 Kroniek; 15.50 Orkest; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Koperkwartet; 18.15 Journ. weekoverzicht18.25 Orkest; 18.47 Vraaggesprekken; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten 19.25 Pari., overzicht; 19.35 Pia no; 20.00 Nieuws; 20.05 De ge wone man; 20.12 Gev. program- fna; 21.00 Orkest; 21.30 Radio- feuilleton; 21.55 Amusementsmu- zaek; 22.25 Puzzle; 22.35 Indone sisch commentaar; 22.45 Avond- overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest- HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.16 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Orgel; S.45 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuil- loton; 10.35 Vooi< de arbeiders; 11.40 Piano; 12.00 Graan.; 12.30 Miededelingen; 12.33 Lichte mu ziek; 12.55 Kalender; 13.00 Nws.; 13.15 Dansmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Koor; 14.20 Amujsements- rnuziek; 14.50 Friese uitzending; 15.15 Orkest; 16.00 Causerie; 16.15 Amateursuitzending16.45 Sport; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de kinderen; 18.00 Nieuws; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Ar tistieke staalkaart; 19.30 Bijbel- lozing; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.12 Vara-varia; 20.15 Weense minziek; 20.45 Gev. programma; 21.45 Soa Commentaar; 22.00 Graan.; 22-15 Hoorspel; 22.45 Ac- cordeonsipel23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte miuefilek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Causerie; 14.10 Gram.; 15.00 Klankbeeld; 15.30 Orgel; 16.15 Lichte muziek; 17.05 Nieuws; 17.15 Accordeonspel 17.30 De ronde vari de radio; 18.00 Accordeonspel; 18.15 Oram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30' Gram.; 19.50 Raddofeuilletoni; 20.00 Orkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws; 23.0e Gram. voerd, zijn dezer dagen met goed gevolg beëindigd. Het betreft hier een groep van 44 leerling-vliegers, die ondier ge leide van een ervaren jachtvlieger op de vliegbasis Randolph Field te San Antonio in Texas geplaatst zullen, worden. Deize leerling-vliegers worden gekozen uit een groep die zich reeds bad aangemeld voor de vliegopleiding in Nederland. Zij zullen dloor die Amerikaanse lucht macht zowel militair gevormd als tot vlieger worden opgeleid. Het gaat hier om een „good will" gebaar van Amerikaanse zijde, dat uiteraard zeer door de Nederrlandse luchtmacht wordt gewaardeerd. De cursus waaraan deze groep Nederlandse leerling-vliegers te San Antonio zlal deelnemen be gint 29 Mei a.s. De duur van de opeidimg is 48 weken. Het verdient vermelding, zo meldt men ons tenslotte van offi ciële zijde, dat Randolph Field een der meest moderne opleidings bases ter wereld is en in Amerika beschouwd wordt als het „neus je van de zalm" op dit gebied. Ook enkele vrachtauto's van Van Gend en Doos gingen in vlammen op, evenals een goede rentrein, d!ie naast de loods stond. De éectrische geleidings- draden, die vlak laegs -d'e loods hingen, smolten door. Te voren was echter d'e stroom reeds uit geschakeld. De Tilburgse brandhveer, die ter assistentie arriveerde, behoef- die geen h:ulp meer te bieden. Om ongeveer 6 uur was er van de loods niets meer over dan een zwartgeblakerd o rokende puin hoop. Ernstige ongelukken kwamen bij het blussen niet voor. Alleen werd' een dier spoorwegemployé's in het been getroffen door een scherf van een exploderende zuur stof fles. De schade moet zeer groot zijn. Omtrent die oorzaak van de brand is nog niets met zekerheid bekendi. Aanvankelijk lag op bei de sporen het treinverkeer stil, doch spoedig was de treinenloop weer normaal. De spoorlijn Lage Zwaluwe BredaTilburgBox tel zal pas met ingang van de niciuwe aomerdlienstregeling ge heel miet electrische tractie wor den beredten. Door de beschadi ging van de ©léctrische bovenlei ding is het verkeer thans niet stilgelegd. r Waar leefde de Neanderthal mens? Radio Moskou heeft bekend gemaakt, dat Russische geleer den hebben aangetoond, dat de „Neanderthal mens", één van de ontbiekende schakels tr sen de aap en de mens in Centraal Azië, Europa en Indië heeft geleefd. Daarbij werd een rapport ge- citerd van de anthropologen Mi chael Gremidtslty en Nicolai Si- nelnko over hun onderzoek van beenderen, die in 1938 in een grot in Uzbekistan werden gevon den. De interessantste vondst in dleze grot, zo wordt gezegd, was een incompleet skelet van een acht- tot negenjarige jongen. De schedel vertoonde typische over eenkomsten met die van een aap en geleek op de schedels van in Europa gevonden vertegenwoor digers van het Neanderthal ras type. Ook werdén in de grot beendleren van geiten aangetrof fen. Nieuwe werkwijze bij hartoperaties Een nieuwe methode voor de operatie van het hart werd Zon dag in het Bisschoppelijk zieken huis van Philadelphia beproefd. Zij bestaat er in de hartstreek langs de hals en niet via dè borstkas te bereiken. De opera tie geschiedt met behulp van een 45 cm lange stalen buis, met 10 cm diameter. De zieke leed aan een storing in de aorta, tengevolge van een vroegere aanval van rheumatlek. De chirurgen slaagden er in de buis in de grote slagader t° brengen, waardoor dit orgaan zich uitzette. FABRIEKSARBEIDER GAAT WERKMEIESTER MET IJZEREN STAAF TE LIJF. De 42-jarige fabrieksarbeider J. van S. uit Delft, vroeg op 2 December 1949, met het oog tot liet naderende St. Nicolaasfeest, aan de werkmeester P. T. Muil man, om verandering van zijn werktijden, opdat hij de komende Zaterdag vrij kon zijn. De werkmeester kon hierover niet zelf beslissen, doch moest het bespreken met de bedrijfschef. Het reultaat was dat Muilman de mededeling moest doen, dat het niet mogelijk was, de werk tijden te verzetten en hij dus des Zaterdags geen vrij kon krijgen. En toen gebeurde datgene, wat Van S. gisterenmorgen voor de Haagse Arrondissements Recht bank bracht. S. zou toen Muil man zich omwendde, een ijzeren staaf hebben genomen en daar mede in de richting van Muil- man's hoofd hebben geslagen. Door de Officier van Justitie werd aan S. ten laste gelegd: poging tot doodslag, subsidiair: poging tot het opzettelijk toe brengen van zwaar lichamelijk letsel. De rechtbank hield zich giste renmorgen geruimen tijd bezig met de motieven, die Van S. er toe zouden hebben gebracht, met zulk een wapen de werkmeester te lijf te gaan. ,,U had toch kunnen begrijpen, dat U met een ijzeren staaf van ruim vier kilo, onherroepelijk iemand de hersens inslaat. U verklaart dat U geen bepaalde work tegen Uw slachtoffer koes terde, en het feit dat U geen an dere werktijden kon krijgen, zou voor ieder normaal mens slechts reden geweest zijn om op zijn hoogst teleurgesteld te zijn", zo merkte de president op. „Het is een geluk uit duizen den geweest dat de slag af schampte op het achterhoofd van Uw slachtoffer, en dat een van uw kameraden weerhield 'n twee de maal te slaan, hierdoor u ver hinderend' een moordenaar te worden'' vervolgde de president. Het psychiatrisch rapport, dat over verdachte was uitgebracht, vermeldde, dat Van S. gedurende het plegen van zijn daad aan een bewustzijninzinking had geleden. De Officier van Justitie noemde in zijn requisitoir het gehele voor val buitengewoon goed afgelopen, doch hij acht de opzet duidelijk bewezen. Hij requireerde een ge vangenisstraf van 2 jaar met af trek van preventief. De verdedi^r Mr. A. B. van Hellemondt achtte het bewijs voor d- opzet in het geheel iet gele handeld, doch. stellig niet de op zet gehad te doden. I-Iij, sprak de hoop uit dat de rechtbank Van S. bij de uitspraak over 14 dagen op vrije voeten zou stellen. DE KREKELS REPETEREN AL Het kleine dorp Ossendrecht heeft een fameuze vuilnisbelt in de onmiddellijke nabijheid van het dorp. Op en om deze plaats ple gen in de zomer legioenen krekels te huizen, die vorige zomer het halve dorp nachten lang uit de slaap hebben gehouden met hun concerten. Aan die kwestie is toen de ge meenteraad te pas gekomen en deze liet de complete dorpsbrand- weer aanrukken om de zangers te verjagen. Het resltaat was negatief. De krekels bleven zin gen. Toen de winter kwam zwe gen de krekels, de leden van de gemeenteraad eveneens Maar tijdens de laatste raads vergadering kwam een der vroede vaderen, die zeer dicht bij het concertgebouw van de krekels woont, met de verontrustende mededeling, dat de krekels al aan het repeteren waren en dat men op volledige concerten zou kun nen rekenen als het weer beter zou worden. De raad besloot nu, dat de vuilnisbelt moet worden ver plaatst- UITSLAANDE BRAND IN AMSTERDAM. Gisterenavond omstreeks 7 uur is de voormalige remise van de paardentram in de 2e Leegh- waterstraat te Amsterdam, waarin thans de N.V. Amster damse draad- en verenindustrie is gevestigd, vrijwel uitgebrand. Monteurs, die in een garage er naast werkten, zagen plotseling uit het gebouw rook opstijgen. Zij waarschuwden de brandweer en drongen toen de fabriek bin nen omdat zij wisten, dat er een aantal zuurstof cylinders in het gebouw lag. Deze zijn door de brandweer eerst natgespoten en naar buiten gedragen om te voorkomen, dat zij tot ontplof fing zouden komen. De orand, die op de benedenverdieping was ontstaan, was inmiddels fel aangewakkerd en tot over half acht is de brandweer bezig ge weest om het vuur te bedwin gen. De benedenverdieping en een deel van de bovenverdieping brandden uit. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is ver moedelijk kortsluiting. De brand begon namelijk in de electrische EEN TWEE JAAR GELEDEN GEPLEEGDE MOORD AAN HET LICHT GEKOMEN. Einde van het vorige jaar werd een roofoverval gepleegd op een textielhandelaar en zijn vrouw, wonende in de Fannius Scholten- straat te s-Gravenhage. Bij het verhoren van de verdachten in deze zaak, kwam het vermoeden naar voren, dat de concubine van een der verdachten, de 35-jarige W. G. de Z. haar wettige echtge noot twee jaren geleden zou heb ben vergiftigd. Een omzichtig onderzoek werd door de recher che ingesteld, waaruit bleek, dat de 31-jarige M. A. van E., des tijds wonende aan het Zomerhof te Den Haag, inderdaad na een zeer kort ziekbed in Maart 1948 was gestorven aan acute geel zucht, nadat kort te voren teke nen van krankzinnigheid waren waargenomen. Niemand had des tijds enig vermoeden, dat hier misdrijf in het spel kon zijn. On danks dit werd door de recherche sedert enige maanden, is overleg met de justitie een uitgebreid on derzoek Ingesteld. Het stoffelijk overschot van Van E. dat te Delft ter aarde was besteld, werd in alle stilte op last van de rechter-commissaris opgegraven, waarna een sectie werd verricht door Dr. Hulst. Nadat getuigen en doktoren waren gehoord, achtte de politie het ogenblik gekomen om de vrouw een verhoor af te nemen en haar hierover aan de tand te voelen. Na aanvankelijk ont kend te hébben iets met de moord cp haar man uitstaande te heb ben, bekende zij ten laatste deze te hebben vermoord. Zij had daar toe in zijn eten, dat uit peen en uien bestond, vergif gedaan. Haar man was een dag later ernstig ziek geworden en na en kele dagen in een kliniek gestor ven. De vrouw, die zich na haar bekentenis opgelucht gevoelde, verklaarde tot deze daad te zijn gr,komen door het slechte leven, dat zij bij haar man had en door de vele mishandelingen, waaraan zij bloot stond!. Zo had zij, nadat hij drie maanden van haar weg geweest was, haar zo geslagen, dat hij zijn eigen hand kwetste en geneeskundige hulp nodig had. De „Vrouw was terzake heling goederen gedetineerd. Deze goe deren waren ontvreemd door haar vriend, de 31-jarige K., met wie zij kort na de dood van haar man was gaan samenleven. De vrouw was in 1946 met het slachtoffer getrouwd. Uit dit hu welijk werden 2 kinderen gebo ren, die bij familie zijn onderge bracht. De politie zal nu voor voogdij zorgen. TWEE MILITAIREN BIJ ARUBA VERDRONKEN. Zondagmiddag j.l'. zijn bij het haden in zee bdj Aruba twee dienstplichtige soldaten, W. K- en II H., verdronken. Een soldaat kon niet zwemmen en de ander zwom slecht. Zij 'zijn onlangs met de „Stuijvesantf" uit Neder land aangekomen. Maandagmor gen werden zij: met militaire eer bograven. Mede nameiis die gou verneur heeft de commandant landmacht Nederlandse Antillen, luitenant-kolonel I. E. Leezer, bjj de groeven een afscheidswoord uitgesproken. U upncL '11 11CI güiiv-v.» e0 verd. Zijn cliënt had in drift ge- schakelkast van het gebouw. bewijzen VAN NEDERLANDERSCHAP. Met ingang van 1 April 1950 kunnen persionen van Nederlandse nationaliteit weer op een bewijs van Nederlanderschap naar België en Luxemburg reizen. Deze bewijzen zijn vanaf heden verkrijgbaar ter gemeente-secre tarie (ibenedlen) De kosten bedragen Voor een bewijs van Nederlan derschap van één persoon 2,50. Voor een bewijs van Nederlan derschap voor meer dan één per soon, te weten: het hoofd van het gezin, een gehuwde vrouw, een weduwe of een gescheiden vrouw niet zijn of haar kinderen beneden 15 jaar ƒ4, Bij de aanvrage moet worden overgelegd één goed1 gelijkende pasfoto. Het bewijs heeft een geldig heidsduur van vijf jaren te, reke nen- van de dagtekening de# af gifte. Terneuzen, 31 Maart 1950. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN. LIJST VAN KIEZERS, DIE EEN GEMACHTIGDE AANWEZEN. De Burgemeester van Terneu zen maakt békend, dat ter secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd een lijst, vermeldende de kiezers, die voor de stemming ter verkiezing van de leden der Provinciale Staten een gemachtigde hebben aange wezen met aantekening daarop van de gemachtigden. Terneuzen, 28 Maart 1950. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Heden nam de Heere in Zijn Heerlijkheid op, mijn lieve Man, ANTHEUNIS DEKKER, in de ouderdom van 78 jaar. Zijne en mijne vaste overtuiging dat wij el kander straks weer zul len ontmoetten in het Huis van onze Heiland, troost mij zeer in de diepe droefheid van dit korte scheiden. C. A. DEKKER—DEES. Breda, 29 Maart 1950. Baronielaan 331. De begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 1 April, op het Oud Kerk hof der Ned. Herv. Ge meente te Ginneken. Vertrek van het sterf huis 2 uur n.m. Voor de vele bewijzen van deelneming, welke wij mochten ontvangen bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Zuster en Tante, ELISABETH MARIA PAUWELS, Wed. van P. Geers, betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam, M. v. LAARSCHOT— GEERS. Middelburg, Maart 1950. Glazenwasser Uw adres voor gehele In- en uitwendige Schoonmaak van gebouwen Ook bij gedeelten, als: Kamers, Plafonds, Keu kens, Zolders, Goten, Gevels, enz. Wanneer wij Uw ramen regelmatig wassen, wordt het houtwerk zonder prijs verhoging meegedaan. Bestelhuizen: H. C. MULDER, p/a Julia- nastraat 7 en Sig. Mag. „De Bokser", Korte Kerk straat 46, Terneuzen. Gekookte Achterham iets fijns) f 0,50 per ons Rauwe Ham (goed droog) f 0,46 per ons Hoofdkaas uitsluitend varkenskop 0,22 per ons BakBloedworst (met veel spek) 0,20 per ons Leverkaas (lekker en goedkoop) f 0,15 per ons Fa E. A. IJsebaert Vlooswijkstraat HET ADRES voor Uw BOEKHOUDEN en BELASTINGZAKEN Telefoon 2590 Terneuzen Blokken 20 Wij leveren voor Uw tractoren de BESTE BRANDSTOF en OLIESOORTEN tegen concurrerende prijzen Ook voor Cardanolie en -vetten is het adres: Benzine- en Oliehandel, Sassing Q 11, AXEL. Van 15 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent. (Maximaal 8 regels.) Brieven aan het Bureau van dit Blad 15 cent meer. Te koop: 20 kisten Poot- aardappelen (Bintje). M. VAN DRIEL, Zaamslag, B 14. es: 5 regels 60 oL; 0 ct.; minimum pac r nummer Butcm 's namiddags S nu ïvreesd behoeft te mening van de Mi- ierdoor ook van een overheidsbemoeiing van ziekenhuiseco- sprake zal zijn. de financieringsre- :racht is geworden, gevreesd te worden ngewikkelde proce- kan een snelle uit- verschillende pro- n verwacht, aange- >rbereidende werk- voor het verlenen es op het departe- nu zover als moge- itgevoerd. roor de financiering bele bouw. en in- en, welke met Rijks- or de betrokkenen len aangegaan, die- en te worden tegen imma, dat door de i Financiën is opge- en jaarlijkse aflos te en van het res- rlijk 20 jaar zonder bij vervroegde af- plaatsing van deze toezegging ontvan- le ziekenfondsraad •ag van 10.000.000 eeft de herstelbank rerklaard, tegen een ostenvergoeding te btj het plaatsen van ede voor de finan- de rendabele kapi- n, bij institutionele jedoeling overheids- eveneens onder de e doen vallen. dortorder op en voor Rijwielen e exportorder, die de te Dordrecht heeft oren voor rijwielen, i nader, dat het hier held van circa 5000 •eft, ter waarde van lioen gulden. De mo- istemd voor Zweden, itraties gcgevën zijn. legden grote bclang- dit Nederlandse pro- dag, vooral wegens tige terrein, dat in It aangetroffen, sm arken heeft be- t'oor de hulpmotore# eld, betreft het hier >'s gefabriceerd door Jerlandse Instrumen- aldorp in Den Haag. Zweedse order min- maanden werk zal osheid in België statistieken omtrent ng tegen werkloos- e week van 19 tot 25 per dag gemiddeld lig werklozen gecon- 16.530 gedeeltelijk en •k lozen. met de vooraf- is dit een verminde- (9 voor de volledig n van 1817 voor de ■n toevallig werklo- erminderde volledige is voornamelijk het grotere bedrijvigheid inbouw, metaal, tex- KJUW. lering van de gedeel- vallige werkloosheid, ilijk in de metaal- en eid tot uiting kwam, ns beperkt door het toevallige werkloos- ige steenkolenmijnen en de Borinage, die •hts enkele dagen aantal grensarbei- rk'oos zijn door het metaalnijverheid in s tot ongeveer 1809 Proces K. Monniken te ZONDAG 2 APRIL. v.m. n.m. Breskens 1.23 1.45 Terneuzen 1.58 2.20 Hansweert 2.38 3.00 Walsoorden 2.48 3.10 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 2 6.14 19.14 19.03 6.06 3 6.12 19.16 20.37 6.19 gebrekkig is. Het blad noemt de Zweedse politiek onjuist, omdat het bjj voorbaat weigert onderscheid te maken tussen de aanvaiier en zijn slachtoffer. acht haar gebrekkig, omdat si) „onder de dekmantel der neu traliteit de aggressor dient". (Zweden is niet toegetreden tot het Atlantisch Pact.) registreerd. Te: een stoet van circa 800 km d.w.z een afstand van Amsterdam naar Brussel, vormen. Auto's uit alle West-Europese landen en zelfs uit Finland werden gedurende de beurs dag en te Utrecht opge merkt. De drukste dag was j.l. Dingdag toen 5515 auto's werden gepar keerd. iïï kg tarwe' Tabak, suiker, gevallen te rund- en kalfsvet, pluimvee en duizenden kg bloembollen ge smokkeld. De totale waarde wordt geschat op meer dan 10 millioen Belgische franks. In verband met procedure fou ten zal de zaak voor een andere rechtbank worden voortgezet. Het proces zal over enkele weken worden hervat. wiil Landsmeer, Klaaswaal, Heerier heide en Sas van Gent, terwijl in Rotterdam en omgeving bij particuliere kippenhouders ge vallen van deze ziekte optraden, die veroorzaakt zijn door aan kopen en besmetting van pluim vee bij ongeregelde handelaren in kippen van onbekende her komst. Vernomen wordt, dat Prins- Regent Karei van België 'het wa penverdrag tussen de Verenigde Staten en België heeft getekend. De Amerikaanse regering is van deze ondertekening op de hoogte gesteld. Op grond van artikel acht van het verdrag houdt dit in, dat het bilafcera e accoord van kracht is geworden. Praag is het proces Ibegon- 3n Rooms-Katholieke e er van beschuldigd bevolking tegen de ben opgezet en com- t ex-communicatie te ;igd, waardoor zij de bescherming van de overtreden, correspondenten wer- gelaten. Men gelooft zich verscheidene abten on der de beklaagden bevinden. De zitting was openbaar, er werden verscheidene geestelijken tot de gerechtszaal toegelaten. Radio Praag meldt, dat Augus- tin Machalka, abt van een kloos ter te Nova Rise in Moravië be kend heeft, dat hij zich aan teger. de staat gerichte activiteit had schuldig gemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3