V Dr K. H. E. Gravemeijer CONST. C. NOBELS A. WILKINü goes De PAASVEEMARKT te TERNEUZEN STEr WIJ TIi HET *W0RDT WARMER Het plan Marshall RODE ROZEN Een dri OOK E. S. MET EEI De status van .West-Borneo „De Vliegende" Schotels" AGENDA Het van oud Zeeuwsch- m w chocolad liteit, vei jes met doosjes Doosjes 4 STEEDS TE SINTI voor bestra auto of in scl Te bevragen Eerste Zee De gemiddelde temperatuur op de wereld is van 1910 tot 1940 met 0.33 graad celcius gestegen, alduis bet rapport van het Deense koninklijke geografische genoot schap. De temperatuur im Groenland is in deze tijd met drie graden ge stegen en die op Spitsbergen, N. Azië en het noorden van Canada met meer dan twee graden. De temperatuurstijging is ge ringer naar mate men meer naar het Zuiden komt. maand Maart met 38 pet. te ver lagen. Te Toulouse hebben de arbei ders in dte gasL en electriciteits- bedrijven besloten weer in staking te gaan, drie dagen na de her vatting van het werk, daar twee arbeiders, die beschuldigd waren van sabotage, zijn ontslagen. In vakbondskringen was men ontevreden over de houding der directies. Nadat Miaandag acht leden van het parlement der R.I.S. een mo tie hadden ingediend, waarin wordt aangedrongen op opheffing van de West-Bomea_raajd en het afvaardigen van een commissie der R.IjS. naar West-Borneo om daar het bestuur over te nemen, totdat West-Borneo als deelstaat zal zijn opgeheven en zal zijn ver enigd met die republiek Indonesia, vernam Anieta gisteren, dat bin nenkort een Indonesische resident voor West-Borneo zal worden benoemd. Deze benoeming bete kent nog geen opheffing van de Daerah Istimewa, doch de resi dent verkrijgt federale bevoegd heden, totdat er een nieuwe ver tegenwoordiging in de Daerah zal zijn gevormd en er verkiezingen zullen hebben plaats gehad, die zulten beslissen over het al dan niet aansluiten van dit gebied bij de republiek Indonesia. Electrische schrobbers Op huishoudelijk gebied is de nieuwste uitvinding een electri sche vloerenschrobber, die in één uur tijds 1000 vierkante meter vloer wast, veegt en droogt. Deze machine, het produbt van een Condense fabriek, is voorzien van een bak voor schoon water met een inhoud van 9 liter, genoeg voor een half uur schrobben, en een tweede bak voor vuil water, waarin het vuil van de vloer op genomen wordt. De schrobber is ongeveer 53 om hoog, 63 cm breed en 55 cm lang en doet zijn werk op hout, zowel als op lino leum, marmer, rubber of cement. Nieuwe expeditie naar de berg Ararat Dr. A. Smith, voormalig Deken van een school te Greensboro (Noord Carolina), heeft meege deeld, dat hij in de lente opnieuw een expeditie zal leiden naar de berg Ararat (Turkije) om „te zoeken naar Noach's Ark". De vorige expeditie kon het ge stelde doel niet bereiken door na derende sneeuwval en gebrek aan water. Dr. Smith zal vergezeld zijn van elf Amerikanen. Hij verklaarde, dat hij thans optimistischer was, daar vrien den in Turkije „op het spoor zijn »an een Turkse bergbeklimmer, die met nadruk had verklaard, c'at hij de ark in 1948 had ge zien". Deze man had men daar op weer uit het oog verloren. Vliegboot bij Bordeaux neergestort Het zesmotarige toestel was berekend voor het vervoer van 60 passagiers. Toen het ongeluk geschiedde bevonden zich alleen de bemanning en technici aan boord. De schipper van een treiter uit Ca Rochele vertelde, dat hij het ongeluk zag gebeuren. EJr brak een vlteugiel af en de vliegboot geraakte in tolvlucht, aldus de schipper. Dinsdagavond zijn drie lijken aan het strand van Kadp Ferret aangespoeld. iZij konden nog niet warden geïdentificeerd. Intussen zoeken vaartuigen met behulp van flambouwen naar de andere lijken. Een functionnaris van de maatschappij aan welke het verongelukte toestel behoort, verklaarde dat dte vliegboot naar Dakar zou vliegen. Een radio-commentator in Dalls (Texas), Henry Taylor, heeft ten aanzien van de „vliegende scho tels", over het waarnemen waar van steeds weer nieuwe berichten opduiken, verklaard, dat het voor werpen van Amerikaanse oor sprong zjjn, namelijk een soort van geleide projectielen, een mi litair geheim, die na een bepaalde tijd in de lucht uiteenspatten. Maandag zou men boven Addis Abeba, de hoofdstad van Abessy- ruië, een zilverige ovale „vliegen de schotel" hebben waargenomen, die een uur lang op grote hoogte boven de stad) bleef hangen en toen langzaam in Zuidelijke rich ting ging. Ook arbeiders van het vliegveld bij Nisocia op Cyprus beweren Maandagnacht hoven Nicosia een „vliegende schotel" te hebben ge zien, die zich in Noorde.ijke rich ting bewogen zou hebben. Te Haifa circuleren berichten, dat er „vliegene schotels" zijn waargenomen boven Haifa, Acre (Zuid Syrië) en Noord Israël. iZij werden beschreven als schijven, die een rookspoor ach ter iet en en op grote hoogte in Noordelijke richting vlogen. Een Cibanese piloot verklaarde, dat hij „vliegende schotels" had ge zien boven Acre. Er zijn Dinsdag ook „vliegende schotels" waargenomen boven Santiago, in Chili, boven Bogota, Medellin en Cali in Columbia en hoven de aan de Caralbische Zee gelegen haven Barranquilla. HEDEN: TERNEUZEN: in Café „Du Commerce", 8 uur, grote mid denstandsmeting. ST. JANSTEENGemeente huis, 3 uur: Aanbesteding houwen van 2X2 midden- standswoningen. MORGEN: TERNELzjj-N„Pro Rege", 7.30 uur: Vergadering prot- Chr. Kantoor-, Winkel- en Ma- gazij nbedienden. De uitslag der Joego-Slavische verkiezing Bijna 1.300.000 personen heb ben tegen het Volksfront gestemd of zijn weggebleven, aldus her ziene verkiezingsuitslagen, welke door „Borba" zijn gepubliceerd. 687.539 Personen bleven weg. De grootste oppositie werd ge registreerd in de autonome pro vincie Wodjwodina, waar bijna 14 procent (of ongeveer 140.000) personen tegenstemden. Daarop volgt de federale republiek Servië met 7,4 procent tegenstemmers en vervolgens Kroatië met 6 pro cent. In* Montenegro daarentegen stemde 99,7 procent voor het Volksfront, slechts 600 personen stemden tegen. „Borba" deelde mee, dat 9.0159.113 personen hun stem had den uitgebracht b'ö de verkiezin gen voor de Raad der Nationali teiten. Uitvinding tegen duikboten De 'Verenigde Staten zijn bijna klaar met een uitvinding, waai door izij in staat zullen zijn de „duikboten uit de oceanen te ver drijvenzo verklaarde Maar- dagavond schout-bij-naclit C. B- Momsen, adjunct-chel voor de vlootoperaties, die speciaal belast is met ds strijd tegen duikboten. Zonder nadere gegevens te ver strekken over de aard van deze uitvinding verklaarde de schout bij-nacht, dat het probleem is, de duikboten op grote afstand te sig naleren, een probleem dat bijna is opgelost. prak j.l. Dinsdag in de Ned. Herv. Kerk te Terneuzen, waar zich een talrijk gehoor had ver zameld, waaronder veten uit de omliggende plaatsen, over het onderwerp: „De Koers der Kerk". Spreker begon met op te mer ken, dat niet, zoals zovelen me nen, 't vanavoi.d gaan zou over: „de nieuwe koers", wart misschien zich aandient op politiek terrein; neen, op kerkelijk terrein is daar geen sprake van! Met nadruk werd er op gewe zen, dat in de oorlogs-jaren en daarna, men zich in alle groepe ringen der kerk was gaan bezin nen .over: ,,de koers opnieuw'; m.a.w.men was gaan ontdekken, dat de kerk van vóór 1940 in taak en roeping ten énenmale was te kort geschoten; haar ka rakter werd gekenschetst als „vereniging", een zwijgende kerk, waaraan »t apostolische karakter totaal ontbrak; een kerk, die er alléén maar was ter wille van zich zelf, maar zich niet verant woordelijk wist tegenover de we reld, en zich zelf verteerde in een volkomen steriele richtingsstrijd. Mede, tengevolge van 't Alge meen Reglement, van 1816 van Willem I werd aangetoond, dat de „Besturen Kerk", die als hoog ste taak zag: administreren en regeren, daarom de benaming „kerk" amper meer verdiende, maar door de bezetting is wak ker geroepen, waar figuren als Gravemeijer, Banning en Krae- mer elkander venden in 't gijze laarskamp, en daar voor 't eerst met elkander gingen spreken en naar elkaar gingen luisteren, waar mensen van uitgesproken totaal andere „richtingen" gin gen ontdekken: "t moet anders en 't kan anders! Daar is in in tens samenspreken ontdekt: wil de kerk weer kerk worden, dan zal zij zich eerbiedig en ootmoe dig tot luisteren moeten zetten, en in alle deemoed gemeenschap pelijk moeten opvangen, wat God tot de mens te zeggen heeft. Dat was de stap in de goede richting: geen energie meer verspillen in een volkomen wereldse dus zondige strijd om de macht via de stembus, maar té samen zoe ken naar *t antwoord op de vraag: wat vraagt God van ons als taak der kerk? 't Wonder is toen gebeurd, dat de kerk opééns weer „mee" ging doen; jaren was 't helaas zó: de kerk er buiten! maar langzaam brak zich de zekerheid baan: als de kerk waarachtig naar roeping en taak volledig wil functionne- ren, dan zal 't zó moeten zijn: de kerk erbij, en dan op alle terrei- ïen des levens! Waar het dui delijk werd, meer en meer: de kerk is alléén middel, nooit doel! En is er terwille van de wereld. Vandaar, dat door de gehele nieuwe kerkorde, die straks Reglement van 1816 zal ver- De pokken in Glasgow Het aantal te Glasgow (Schot land) geconstateerde gevallen van pokken is volgens berichten in de Engelse pers tot zeven ge stegen, terwijl vijf andere perso nen in observatie zijn genomen. Naar Dinsdag gemeld is, acht men dit uitbreken van de ziekte tx. wijten aan besmetting door een Aziatische zeeman. Er is een ex tra voorraad serum naar de stad gezonden voor het uitvoeren van een massavaccinatie. De arbeidstoestand in Frankrijk Ih de gereödschapsfabrieken van Rateau nabij Parijs zijn de 3 ontslagen vertegenwoordigers van de C.G.T., het algemeen vak- vertxxnd, te weten een communis tische, een socialistische en een christelijke ,weer iin dienst gemo_ men ingevolge het protest van de arlbeddiers. Op het hoofdkwartier van het christelijk vakverbond werd mee gedeeld, dat 150 leden door werk gevers waren ontslagen. De directie van de gas- en elec- triciteitsbodrijven hebben besloten de lonen der stakers over de vangen, de bewust apostolische lijn loopt: de kerk moet buiten haar zelf treden; haar slapend of zwijgend karakter afleggen, en verkondigend en getuigend gaan staan tegenover overheid en volk. *t Ambtenaarlijke zal moeten verdwijnen, en worden vervangen door 't profetische, wat intussen in de oorlogsjaren al gebeurd is in de vorm van talrijke kansel- boodschappen, waardoor men op ééns ontdekte, dat de kerk sprak, en wel zéér duidelijke taal. Na de oorlog heeft men deze lijn vastgehouden, waar 't er in laatste instantie om ging: kerk, wordt weer kerk! Kerk, vind uw koers opnieuw, die immers in de 19c eeuw volkomen fout was ge worden 1 1 En aan welke namen moet dan die „kerk. van Christus" voldoen? In een kerk, waar immers ook nu nog „richtingen" zijn, wat niet wordt ontkend of doodgezwegen, maar volledig erkend? Wat mag en moet men van de waarachtige kerk verwachten? In verband hiermee werden 4 punten onder streept, aan de hand van 't ge geven over de oudste Christen-ge meente uit Handelingen 2 42 le volharden bij de leer, dat is 't onderwijs der apostelen; dat is: samen blijven luisteren naar Gods Woord; 2e volharden in de ge meenschap: d.w.z. gaan staan als broeders met en naast elkaar, met een zekere bewogenheid en verantwoordelijkheidsgevoel voor elkaar, waar nooit gezegd mag worden: ben ito mijns broeders hoedet?; 3e volharden in de Avondmaalt gemeenschap, en ten slotte: volharden in de gebeden. Was 't niet de kardinale fout van de 19e eeuw, dat er zovéél gestre den, en zóweinig gebeden werd En zó zal de nieuwe instelling moeten groeien, en zal men moe ten komen tot de Christus be lijdende volkskerk, waar men in aansluiting op de Belijdenis der vaderen komen wil tot een hernieuwd belijden; immers, onze Belijdenis is wel uit de Bijbel ge put, maar... daarmee is de Bijbel riet uitgeput Overbodig te zeggen, dat 't gaat oni eeij zaak van veel ge duld en veel gebed; een zaak, die alléén kans van slagen heeft, wanneer allen, die in die kerk sa men willen leven, er van door- drongen moeten zijn, dat men een „geibeds- en geloofsgemeen schap" vormt, waar èn links en rechts bereid zijn te luisteren, vragend om de H. Geest. Daarom is 't leven in de „par tij", in de „vereniging" zoveel ge makkelijker, dan in de kerk, waar immers geheel andere normen gelden, dan onze „partijgenoten" zonder meer. En waar 't scihip der kerk zo lang als gestrand heeft gelegen, en de kerk zich zovele jaren zich niet bemoeid heeft met allerlei terreinen des levens, waar zij zich wel mee moest bemoeien, zijn de verenigingen ontstaan, die zéér verdienstelijk gingen doen, wat eigenlijk de taak der kerk was. B.v. 't radiovraagstuk; 't onder wijs, de zending. Doch nu de 'kerk gaat ontwa ken, wiil zij haar stem doen horen op die terreinen, waar die vereni gingen „plaatsvervangend'' ge- f unctionneerd hebben, wat immers natuurlijk op moeilijkheden gaat etuiten, omidat die verenigingen zich een vaste plaats hebben ver overd. Niettemin "t giroeit en 't leeft, die kerk werdt weer ikerk; beleeft: „,dte koers opnieuw". Daarom: samen zoetken, samnien luisteren, samen spreken, dei één de ander uitnemender achtendte dan zich ze.vc, biddende: Veni Creator Spiritus! Na de pauze werden tal van vragen beantwoord rondom rich tingen en belijdenis 't School, en "t Radio-vraagstuk; waardoor ook op menig punt opheldering werd gegeven. Met aandacht, en in grote span ning soms, werd Dr. Gravemcije gevolgd, en velen zijn d'ie avond naar huis gegaan met een vol komen nieuwe visie op "t kerke, lijk gebeuren van vandaag in de Hervormde Kerk. Vrijstelling luisterbijdrage| voorj Militaire Oorlogsinvaliden Bij beschikking van de staats secretaris van onderwijs, kunsten er wetenschappen is wijziging ge bracht in de regeleing betreffen de het verlenen van vrijstelling tot het betalen van luisterbijdra ge aan militaire oorlogsinvaliden. Voor deze categorie wordt geen enderscheid meer gemaakt tus sen gezinshoofden en niet-gezims- i'oorden. Voor de oorlogsinvali den is voorts bepaald, dat zij hun aanvragen om vrijstelling moeten richten tot de inspecteur van 'd geneeskundige dienst der Konink lijke landmacht. Voor de gezinshoofden, die vanwege hun geringe gezichts vermogen invalide zijn, blijft de bepaling van kracht, dat zij hun aanvragen moeten richten tot liet bestuur van de Rijksverzeke ringsbank te Amsterdam. Beide categorieën van invaliden moe ten, als zij een radio-ontvangtoe stel hebben, de aerieletter en het nummer van hun luistervergun ning op hun aanvraag vermelden. de Westelijke zones aldus ver klaarde een woordvoerder van de West-Duitse regering. Hef merendeel van hen woont in de grote stedten, met name Hamburg en het Ruhrgebied. Op weinige uitzonderingen na zijn zij illegaal uit de Sowjet-zone binnengekomen. Zij behoren niet tot de groep politieke vluchtelin gen, die een speciale vergunning lrrijgen om zich in West-Duits- lamd te vestigen. Naar de woord voerder verklaarde wordt 't aan tal Duitsers, dat dagelijks uit het Oosten het Westen binnenkomt, op 1000 geschat. Praag over de ontsnapping van de Tsjechische vliegtuigen Hlet Tsjecheoslov/aakse persbu reau Ceteka heeft dte bewerkers van d'e ontsnapping dleir 3 Tsje- choslowaakse vliegtuigen naar de Amerikaanse zone van Duitsland „misdadige individuen" genoemd, „die met (gangster-methoden, welke in ons land onbekend zijn en blijkbaar door het buitenland zijn ingegeven, de levens van hun kameraden en passagiers in ge vaar hebben gebracht". „Deze verraderlijke daad,", al dus het persbureau, bewijst op nieuw, dat eT nog steeidfe groepen spionnen en saboteurs in Tsjecho. Slowakije zijn, die in nauw con tact staan met de buitenlandse vijanden der Republiek. Het officiële persbureau ver klaart, dat de gebeurtenis de waakzaamheid van het volk tot het hoogste peil zal opvoeren. Truman weigert documenten te verstrekken Een vooraanstaand ad|viseur van van Witte Huis heeft giste ren verklaard, dat president Tru man heeft besloten geen „loyali teitsdocumenten" van employé's van 't ministerie van buitenland se zaken te verstrekken aan de staatscommissie, die een onder zoek instelt miaar de aanwezigheid van „communisten en spionnen" in de regeringsdepartementen. De adviseur verklaarde, dat Trumans besluit is genomen naar aanleiding van 'n verklaring van de directeur van het federale bu reau van onderzoek F.B.I., Hoo ver, dat het werk van het bureau verlamd zou worden door het verstrekken van vertrouwelijke documenten aan senatoren. Truman zou van plan zijn een serie toespraken te houden, met de bedoeling de openbare mening „tot een verenigd front tegen, het communisme" te maken. De „clandestiene" bewoners van West-Duitstand Meer dan 1.500.000 Duitsers leven „clandestien" het zjj onder een aangenomen naam of zander identiteitspapieren in iHet Amerikaanse Huls van Afgevaardigden besluit het plan te besnoeien. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft besloten het bedrag van 2.950.000.000 dlollar, dat president Tmmaai verzocht had voor het Europees herstel program ter beschikking te stel- 'en, met 250 millioen dollar te verminderen. Tevoren was een Republikeins amendement, waarin verminde ring met 500 millioen dollar wera voorgesteld, met 152 tegen 137 stemmen verworpen. iZoals bekend, had de huiscom missie voor budtenflandlse zaken het voorstel tot besnoeiing van het contante bedrag met een milliard dollar aanvaard. Het Huis van Afgevaardigden verwierp het door zijn commissie aangenomen voorstel met 187 te gen 87 sternen. Grote aanvoer en levendige handel of LJEFDES overwinning door H. VöLMER. 51) Nadruk iberfboden. Vier dagen van hard werken en besprekingen waren verstreken ook vier dagen zonder bericht van de Bismarckplatz. Toen hij in Lsei.au gereed was, begaf Von Bernberg zich rechtstreeks naar Bruckwasser. Eerst had hij het denkbeeld als absurd verworpen, dat Erica een toevlucht zou heb ben gezocht in Philip Wagner's huis. Bij nader overleg leek het hem lang niet onmogelijk. Al mocht Jïrica haar oom niet, van haar tante hield ze des te meer. Tegenslag bleef hem achtervol gen. Tot zijn ontsteltenis bleek het huis Hauptstrasse 24 ont ruimd te zijn. Vergeefs vroeg Von Demberg zich af, wat dit te be tekenen zou hebben. Hij stapte naar Trieber's café; de waard kon hem o. getwijfeld inlichten. En hij kon het inderdaad. „Het was een klucht, mijn teer!" zei Trieber glunderend, als of Von Demberg's vraag hem aan iets amusante herinnerde. „Dinsdag ontving Margaretha Wagner een telegram. Zij pakte eer valies en verliet op stel en sprong Bruckwasser. Zoveel ben 11: te weten gekomen, dat ze een spoorkaartje naar Berlijn nam. Op zichzelf niets bijzonders; we gaan allemaal wel eens op reis. De vol gende dag had je de poppen aan 't dansen! Tegen twaalven kwam Wagner foirnenstormen. Hij greep Schwencke, die gemoedelijk een glas bier zat te drinken, bij de kraag en brulde; „Morgen ver koop je mijn hele zwik! Mij een zorg, wat je er voor maakt!" Schwencke is de afslager hier. Hij ging direct met zijn bel rond en kondigde aan, dal de volgende dag de inboedel in Hauptstrasse 24 zou worden afgeslagen. De mensen dachten er direct het hunne van. Natuurlijk was de geweldenaar weer bezig geweest en had zijn vrouw de beten ge nomen. Nu liet hij de zwik verko pen. Alsof het afgesproken werk v-as geen fatsoenlijk mens liet zich op de afslag zien. Maar je hebt altijd jakhalzen, die een slaatje willen slaan uit andermans misère. Zo ook hier. Wagner ver- kocht riet alleen de e!~<m sol len, ook die van zijn vrouw. Het Gistermiddag werd op het ter rein van de veemarkt de Paasvee- markt jgehoud.cn, die zich in een grote belangstelling mocht ver heugen. De- aanvoer was buiten ver wachting groot, terwijl er een levendige handel plaats vond, zodat hiet aangevoerde vee vrijwel geheel tegen goede prijzen werd geruimd. Het stemt tot verheuging, dat de veemarkt niet alleen bezocht werd d°or handelaren uit omlig gende gemeenten, doch ook koop lieden uit andere gewesten be- vondten zich onder de bezoekers en deden zaken, zodat deize Paas_ Veemarkt als zeer geslaagd mag worden genoemd. De uitslag van de keuringen was als vo'gt: Vette koeien. Kampioensprijs Gebrs. Verstra- eind van 't lied was, dat alles nog vcor geen driehonderd mark weg ging. Wanneer het van een ander was geweest, had het zeker vijf maal zoveel opgebracht. Dezelfde avond kneep Wagner er tussen uit, voorgoed, naar hij zei. Alsof ze er hier rouwig om zijn!" be sloot de praatgrage Trieber. Von Dernberg leunde Zwijgend tegen het buffet. Hij begreep wat er gebeurd was. Erica had haar tante getelegrafeerd en deze was onmiddellijk naar Berlijn gereisd. Toen vroeg hij: „Weet u niet, waar zij intrek heeft genomen? Berlijn is zo groot! Ze had hier toch kennis sen! Kreeg niemand nader b" richt?" Trieber schudde van neen. „Margaretha Wagner had weinig omgang. Ik voor mij dacht, dat ze bij u zou zijn. Zij is zo op Erica gesteld." „Ik heb haar niet gezien, Trie her. Mismoedig wendde Von Dernberg zich af. Ook zijn bezoek aan Bruckwasser was zonder re sultaat! Het werd hem duidelijk, dat hij: hij zijn nasporingen de ver keerde richting had ingeslagen. Ware zijn eerste( gang naar Bruckwasser geweest, dan had hij Margaretha Wagner nog aan getroffen en door haar Erica's verblijfplaats te weten kunnen ko men. Teneergeslagen reisde hij naar Berlijn terug, en daar vernam hij eindelijk nieuws omtrent zijn vrouw. Anna Göpner verstrekte een inlichting, die hem weliswaar niet veel verder bracht, maar ze kerheid schonk, dat hij Erica noch in Isenau, noch in Bruckwasser had behoeven te zoeken. Zij was in Berlijn. De huishoudster had haar twee dagen geleden met een oudere dame in de Leipziger Strasse gezien, haar gegroet en een vriendelijk knikje teruggekre gen. Allereerst ging Von Dernberg een bezoek bij Deibitz afsteken om een nadere verklaring te geven van zijn besluit, het toneelleven vaarwel te zeggen. Daartoe dien de hij hem op de hoogte te bren gen van hetgeen op de Birmarck platz was voorgevallen, maar hij wist, dat hij Deibitz ten volle kon vertrouwen. „Het is vrijwel oud nieuws voor me", bekende deze na het relaas te hebben aangehoord. „Frida Weber heeft reeds uitgebazuind dat je een min spelletje met haar hebt gespeeld." (Wordt vervolgd.) ten te Axel. le pr. Gebr. Duysse te Clinge; 2e pr. Gebr. Verstraten te Axel; 3e pr. J. van der Bent te Terneuzen. Vaarzen met 4 en meer tanden. le pr. A; Gebr. Duysse te Clin ge; le pr. B: Firma IJsebaert te Terneuzen. Vaarzen met 2 tanden. le pr. Gebr. Verstraten te Axel; 2e pr. M. Robijn te Axel; 3e pr. Gebr. Duysse te Olinge. Vaarzen zonder tan den. Ie pr. Gebr. Van Es te Terneu zen; 2e pr. Firma Usebaert te Terneuzen. Ossen met 4 brede tanden. le pr. C. Verschelling en L. Gelderland te Terneuzen. Ossen met 2 tanden- le pr. G. Verbiest te Zuiddorpe. Dikbillen met 2 tanden. le en 2e pr. Pr. Rousie te Sas van Gent. Dikbillen zonder tanden. le pr. L. van Dorselaar te Clin ge; 2e pr. Pr. Rousie te Sas van Gent; 3e pr. H. Picavet te West- dorpe. Vette stieren, le en 2e pr. M. Moerman te Hoek. Vette varkens. le en 2e pr. Firma IJsebaert te Terneuzen. Vleesvarkens. le en 2e pr. C. Verschelling en L. Gelderland te Terneuzen. Zware varkens- Ie pr. H. Oolsen te Sluiskil. Vette kalveren. le en 2e pr. Firma IJsebaert te Terneuzen. Afdeling Fokvee. le pr. M. Moerman te Hoek, fokstier; 2e pr. E. van Vooren te Philippine, fokstier; le pr. H. Wolfert te Terneuzen, kalf koe; le pr. Pr. Rousie te Sas van Gent, melkkoe; le pr. J. van Hoeve te Sluiskil, pinkvaars; lc pr. J. van Hoeve te Sluiskil, grasstier. Terneuzen Tel. 2529 I IH

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2