de Rondom Belgische Koningskwestie tg België in de West-Europese Unie Manifest van Communistische Partij De annulering van het Fox-contract De strijd op Malakka )UW DE WATERSTOFBOM Toespraak van Luitenant-Generaal E. Baele chef van de Belgische Generale staf Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummer» 6 cent. DINSDAG 28 MAART 1950. 6e Jaargang No. 1382. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: i regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de» namiddags 2 uur. In de regeringsuitzending voor de'strijdkrachten „De West-Euro pese Unie meldt zich" heeft de luitenant-generaal E. Baele, chef van de Belgische Generale Staf, een toespraak gehouden. „Het feit alleen dat de chef van de Belgische Generale Staf het Nederlandse publiek toespreekt, heeft reeds een symbolische bete nis aldus zeide generaal Baele, Voor tien jaar zou zulks niet ge beurd zijn en vóór vijftig jaar ze ker niet. Het is een klaarblijke lijke uiting van de nauwe militaire samenwerking tussen onze beide naties. Het Nederlands-Belgisch ac- coord werd op 10 Mei 1948 in Den Haag ondertekend. Het is beslis^ send geweest voor de samenwer king van de Nederlandse en Bel gische strijdkrachten, de uitwisse ling onzer krijgsopvattingen en onderricht, voor de uitwisseling van officieren en onderofficieren in onze scholen en eenheden, voor de gemeenschappelijke studie van nieuw materiaal en van nieuwe methodes. Thans is dit accoord volledig tan kracht geworden. Onze offi cieren en onderofficieren bezich tigen uw opleidingscentra, zoals de uwen de Belgische militaire scholen bezoeken. Uw eenheden houden oefeningen in België, zo- ais de onze in Nederland opere ren. Ik -mag wel zeggen, dat dit alles slechts een begin betekent en dat onze onderlinge samen werking alsmaar nauwer zal wor den. Ook verheugt het me, dat de uitwisseling van gedachten en Jubileumgedenkboek aan H. M. de Koningin aangeboden Gistermorgen heeft H. M. Ko ningin Juliana op Paleis Soest- dijk een kleine delegatie van de Bond van Bloembollenhandelaren ontvangen. De voorzitter van de Bond, de heer T. M. H. van Wa- veren, en de administrateur, Mr. F. J. D. Theyse, boden H. M. het eerste exemplaar aan van 't ju bileumgedenkboek dat uitgegeven wordt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer Bond. Koningin Juliana deelde aan de heer Van Waveren die tevens voorzitter is van de Bloementen toonstelling mede dat zij het plan heeft een officieus bezoek aan deze tentoonstelling te bren gen. Hancock: Deze kan niet (ter vliegtuig worden vervoerd. De Amerikanen behoeven geen vrees voor de waterstofbom te koesteren, daar het onmogelijk is dit wapen peb vliegtuig te ver voeren'", aldus heeft John Han_ cock, een der opstellers van het „plan Baruch" voor de interna tionale controle van de kern energie verklaard. „Het vereiste ontstekingsme chanisme voor deze bom, verbiedt het gebruik hiervan in een bom. bardement, zoals wij dit kennen", voegde Hancock hieraan toe. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van hedenoch tend tot hedenavond. Schrale wind. Droog weer met over het al gemeen weinig bewolking, meest matige Noordoostelijke wind. On geveer dezelfde temperatuur als gisteren. HOOGWATER. WOENSDAG 29 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 10.16 10.51 11.31 11.41 10.57 11.32 12.12 12.22 ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. 29 30 31 6.23 6.21 6.18 Ond. 19.08 19.10 19.11 Opk. 13.07 14.34 16.03 Ond. 5.06 5.26 5.42 mensen geschiedt in een atmos feer van volmaakte vriendschap en volledig vertrouwen. Door de ondertekening van dat accoord hebben onze beide regeringen aan de wereld het voorbeeld gegeven van een mili taire samenwerking, die uitslui tend vredelievende en defensieve doeleinden nastreeft. Dat voor beeld vond navolging en daar mo gen we trots op zijn. Voortaan verbindt het pact van Brussel de vijf West-Europese mogendheden. Het omvat een de fensief militair verbond, uitslui tend bestemd om, overeenkomstig 'het handvest der Verenigde Na ties trouwens, aan elke overval het hoofd te bieden. En vandaag aan de dag biedt 'het Noord-Atlantisch pact ander, maal een kostbare waarborg voor de vrijheid van onze beide landen. Indien alle verdedigingspacten ons de onschatbare voordelen op leveren ener betere coördinatie der krachten, dan leggen ze ons aan de andere kant ook plichten op en in het bijzonder, de plicht van een grotere militaire inspan ning. De Westerse Unie maakt een macht van meer dan 100 millioen inwoners uit, mitsgaders een over zees rijk, dat zich over geheel de wereld uitstrekt. En wat gezegd dan van de nieuwe Atlantische macht? Op die manier zal geen enkele van onze militaire kracht inspanningen vruchteloos blijven. Ze worden immers ingeschakeld in het machtigste leger ter we- reld, leger dat zuiver defensieve bedoelingen heeft. Eiike natie zal, in volmaakte harmonie, dat deel bijdragen, wat met haar eigen aard, nijverheid en traditie in overeenstemming is. Thans levert België een aan zienlijke militaire inspanning. Die inspanning loopt evenwijdig met die van de andere partners der Westerse Unie. Dusdoende zullen we met zijn allen, onder een en kel politiek en militair bestuur, een enkel leger vormen, een en kele luchtmacht, een enkele zee- adht, alle bezield met hetzelfde ideaal, dat steeds het ideaal van onze landen is geweest: de vrijwa ring van onze vrijheden, daarbij vertrouwende in de gerechtigheid van onze zaak, gesterkt door dat vertrouwen en door dat iideaal". Japans vissersvaartuig gezonken De visserssloep „Seitokoe Ma- roe" is in de baai van Tokio, ter hoogte van het eiland Osjima, op een zandbank gelopen en ge zonken. Dertig Japanners kwa men hierbij om het leven. Slechts 8 leden van de beman ning konden worden gered. 20 Lijken zijn reeds geborgen. De Britse communistische partij heeft Zaterdag in een manifest er op aangedrongen, dat men geen medewerking zal verlenen aan het vervoer van oorlogsmateriaal raar Malakka. De partij dringt er bij de vak- erenigingen, de coöperatieve groepen en de jeugd-, studenten en vrouwengroepen op aan dei- Nederland erkent de Chinese Volksrepubliek De Nederlandse regering heeft Maandag door bemiddeling van de ambassade-secretaris Dr. J. Vixseboxse te Peking een nota doen overhandigen aan de cen trale regering van de Chinese volksrepubliek, waarin de Ne derlandse regering te kennen geeft, dat tot de jure erkenning van de centrale regering van de Chinese volksrepubliek met in gang van 27 Maart 1950 is over. gegaan. De heer N. A. J. de Voogd, tijdelijk zaakgelastigde te Nan king, zal zo spoedig mogelijk naar Peking vertrekken, ten einde voorlopig de leiding van de post op zich te nemen. De ambassadeur der Chinese nationalistische regering te Den Haag is door de Nederlandse regering terzake ingelicht, waarbij is medegedeeld, dat deze erkenning van het regime Mao Tse-Tung impliceert, dat de de jure erkenning van de nationalistische regering yan China door Nederland is inge trokken. monstraties te houden, als onder deel van een „in het hele land ge steunde eis tot stopzetting van de oorlog op Malakka''. De Britse regering wordt in het manifest er van beschuldigd de strijd op Malakka verkeerd voor te stellen namelijk als een „acte tegen bandieten". De actie was in werkelijkheid „een oorlog van grote omvang tegen de goed ge organiseerde en vastbesloten be vrijdingsbeweging van het volk van Malakka''. Arthur Deakin, secretaris van de vakhond van arbeiders in de transport- en aanverwante bedrij ven, heeft verklaard, dat hij er zeker van was, dat de havenar beiders „geen enkele actie in de havens zouden ondernemen". „De havenarbeiders in dit land hebben geweigerd zich te laten betrekken in politieke kwesties en ik ben er zeker van., dat zij, blijven weige ren", aldtis verklaarde Deakin. Devèze begiut besprekingen De heer Devèze is Maandag morgen zijn besprekingen be gonnen met een onderhoud met oud-minister Max Leo Gerard (lib.). Hierna wisselde hij van ge dachten met de eerste minister in het demossionnaire kabinet, Gaston Eyskens, de voorzitter der Socialistische partij, Max Buset; de voorzitter der C. V. P., Baron Van der Straeten— Waillet, en minister Segers. Verklaring van Devèze Op een persconferentie ver klaarde Kabinetsformateur Al- bert Devèze gisterenmiddag, dat hij bij zijn besprekingen heeft kunnen vaststellen, dat er een algemeen verlangen bestaat naar een overeenkomst. Deze indruk, zo merkte hij op, berust echter niet op een wijziging van mijn eerder ingenomen standpunt. Ik ben van oordeel, dat mijn besprekingen buiten gewoon leerzaam zijn geweest en van groot belang zullen zijn bij de voortzetting van mijn moeilijke taak. Heden zal Devèze vertegen woordigers van de economische, financiële en sociale wereld ont moeten, alsmede de leiders der vakbonden. 's Avonds zal hij naar het paleis gaan om verslag uit te brengen bij de Prins-Regent. Tenslotte verklaarde Devèze „Wanneer ik de stand der be sprekingen zou mogen weerge ven, dan zou ik willen zeggen: „Het ziet er nog niet zo slecht uit." De Regeringscrisis In politieke kringen te Brus sel acht men het over het alge meen niet waarschijnlijk, dat kabinetsformateur Albert De vèze er in zal slagen ter oplos sing van het Koningsvraagstuk zulk een formule op te stellen, dat zij ook aanvaardbaar is voor de Katholieke partij. Devèze heeft steeds in de voorste gelederen 'gestaan van degenen, die aandrongen op de troonsafstand en, zoals hij op een persconferentie gisteren nog verklaarde, heeft hij zijn stand punt in geen enkel opzicht ge wijzigd. Onder deze omstandig heden ziet het er dan ook niet naar uit, dat de Katholieke Volkspartij zal medewerken zo als Devèze het noemt. Er zou hem dus niets anders overblij ven dan een liberaal-socialisti sche regering te vormen, het- New York Times over: Tunnel door Mont-Blanc ..Alles is klaar voor het boren van een tunnel door de Mont Blanc en voor de aanleg van een autoweg, die Italië, Frankrijk en Zwitserland zal verbinden. De tunnel zal 11 km lan>g zijn", zo meldt het Italiaanse blad ,,I1 Populo". „Weldra", aldus het blad, „zullen duizenden arbeiders beginnen met dit grote werk en door de rotsen een nieuwe weg banen, die de handel en het vreemdelingenverkeer van de drie landen ten zeerste ten goede zal ■omen,''. Het blad meldt ook dat de commissie van deskundigen te Parijs met haar plannen betref fende financiële kant van de zaak klaar zijn. „II Populo" schrijft, dat de reeds door de drie landen ge storte bedragen 60 millioen Zwit serse francs belopen. Men ver wacht, dat jaarlijks 500.000 per- soixen en 300.000 ton go€d6rGn door de tunnel zullen worden ver voerd. In een hoofdartikel over de an-1 draagt er toe bij, dat het vertrou- nulering van het Fox-contract wen in de R.I.S. acht de ,New York Times" het van de regering der R.I.S. een wijs besluit om deze uitzonderlij ke economische overeenkomst te beëindigen, daar zij practisch een monopolisering inhield van de In donesische handel en deze in vele opzichten geheel zou hebben ge bracht onder de zeggenschap van een buitenlands lichaam. Het blad brengt in herinnering, dat het State Department zijn afkeuring over de overeenkomst heeft kenbaar gemaakt. Na te hehlbben gewezen op de berichten, dat de heer Fox scha deloos zal worden gesteld, zegt de „New York Times", dat op dit punt de handelwijze der rege ring meer het karakter heeft van het herstel van een fout in de economische politiek die, hoe goed ook bedoeld, gerekend over een langjarige periode schadelijk zou zijn gev/eest voor 's lands economie dan van een arbitrair optreden. Het blad merkt op, dat de oor spronkelijke aanvaarding der overeenkomst de republiek in 'n gunstig Bcht stelde en afbreuk beeft gedaan aan de vervulling van sommige barer eisen. Deze annulering der overeenkomst wordt hersteld op een ogenblik, dat dit vertrou wen meer dan ooit noodzakelijk is. De „New York Times" is van mening dat er in aanzienlijke ma te hulp zal moeten worden gebo den om het herstel in Zuid-Oost- Azië te bespoedigen, daar dit van groot belang is voor de vrede en de stabiliteit in deze gebieden en acht het buiten kijf, dat deze hulp de oeste vruchten zal dra den, als zij wordt verleend op een brede grondslag en afkomstig is uit bronnen van zoveel mogelijk uiteenlopende aard. Elke schik king aldus het blad die de strekking zou 'hebben, de econo mische werkzaamheid van het nieuwe bewind in de R.I.S. rem men aan te leggen, zou stellig deze grondslag verkleinen en lei den tot een uiteindelijk nadeel voor het land. De Provinciale Raad van Na- tal heeft bezijden de hoofdweg van Johannesburg naar Durban een gedenksteen aangebracht op de plaats, waar Winston Churchill 15 November 1899 door de strijdkrachten der Boeren werd gevangen genomen. geen, aangezien deze regering het vertrouwen niet zou krijgen van de senaat, waar de Katho lieken de meerderheid hebben, zou neerkomen op een ontbin ding der Kamers en nieuwe verkiezingen. Gedurende de wettelijke ter mijn van veertig dagen, die aan de verkiezingen moet vooraf gaan, en gedurende de periode dat nog geen nieuwe regering gevormd is, zou deze liberaal- socialistische regering echter de macht in handen hebben. Door het vormen van kartels verwachten de liberalen en so cialisten dan te kunnen voorko men, dat de C.V.P. in de ver enigde Kamers de meerderheid zal hebben, zoals thans het ge val is. Deze verenigde Kamers zouden dan de wet op het re gentschap niet kunnen ophef fen en de Koning zou niet kun nen terugkeren. In dit stadium is het evenwel nog moeilijk een hypothese op te stellen van de komende ont wikkeling. Op het ogenblik doet n.l. ook het gerucht de ronde, dat de huidige besprekingen zich zouden oriënteren in de richting van een herstel van 'n demissionnaire Katholiek- li berale regering. Volgens dit ge rucht zouden de liberalen er toch de voorkeur aan geven de coalitie met de Katholieken te handhaven, omdat zij bevreesd zouden zijn bij nieuwe verkie zingen al te veel stemmen te verliezen. Duvieusart over de benoeming van Devèze Op een bijeenkomst van de C.V.P. te Charleroi heeft de Mi nister van Economische Zaken in het demissionnaire kabinet, Duvieusart, Zondag o.m. ver klaard: „Met verstomming heb- oen wij de benoeming va^. de vèze tot kabinetsformateur ver nomen". Hij voegde eraan toe: „Het is niet uitgesloten, dat wij getuige zullen zijn van een machtsgreep: de onmiddellijke ontbinding der Kamers. Dit vooruitzicht schrikt ons echter niet af en de C. V. P. zal alles in het werk stellen om deze manoeuvre van links te verhin deren". *v Liberalen spreken vertrouwen in Devèze uit De liberale parlementsleden hebben met algemene stemmen (een onthouding van 'n Vlaams liberaal) hun vertrouwen uitge sproken, dat Devèze „een op lossing zal vinden, die België's eenheid zal redden". Resolutie van de Belgische communistische partij Het politieke bureau van de Belgische communistische par tij heeft een resolutie aange nomen, waarin de arbeiders worden verzocht op hun hoede te zijn voor de afleidingsma noeuvres, die thans worden uit gevoerd en die de capitulatie voor de Leopoldistische reactie ten doel hebben". Het bureau beschuldigt de lei ders van de socialistische par tij en van het A. B. V. V. (Alge meen Belgisch Vakverbond) er van de eenheid van actie der socialistische en communisti sche arbeiders te willen breken en te trachten Vlamingen en Walen, gelovigen en ongelovi gen tegen elkaar in het harnas te jagen. Het bureau verzoekt tenslotte de leden der partij alles in het werk te stellen om het contact met de socialistische arbeiders te versterken. Negen politiemannen, d&e vermist werden na een gevecht tussen guerillastrijders en de Britse strijdkrachten op Ma lakka, zijn op hun basis terug gekeerd. Het gevecht werd Zaterdag j.l. in de Staat Kelantan ge voerd. Volgens de definitieve cijfers zijn achttien politiemannen ge dood. Twee militairen worden nog vermist. Een .escadrille van de on langs op Malakka aangekomen vliegtuigen van de R.A.F. heeft Maandag haar eerste actie tegen de guerillastrijders inge zet. Troepen en politie kammen thans een groot gebied uit van het rijke rijstgebied aan de grens van Kelantan en Pahang het toneel van de strijd van Zaterdag. Golven bommenwerpers van de R.A.F., waaronder zware Lincolns, bestookten gedurende dertig minuten een uitgebreid gebied oerwoud in Negri Embi- Uitgebreide opiumsmokkel nabij Singapore Volgens de onder Chinese di rectie staande „Sunday Tribune" hebben jongens, die 's morgens in alle vroegte bezig waren met de garnalenvangst, gezien hoe uit een snel varende motorboot in de nabijheid van Singapore gesmok kelde opium ter waarde var. on geveer 18 millioen gylden en ver pakt in 100 blikken bussen, aan wal werd gebracht. De opium werd begraven onder een boom van een nabij het strand gelegen buis. De volgende dag werd de smokkelwaar in vrachtauto's verder vervoerd. De inzittende van de motor boot gaven de jongens ieder een bankbiljetten in ponden sterling, tot een waarde van ruim 2000 gulden, om zodoende hun stil zwijgendheid te kopen. De jon- gens namen het geld wel aan, doch zwegen niet. De politie is de smokkelbende, die een der grootste smokkel-operaties beeft verricht, op het spoor. lan in het Zuiden van Malakka. In dit gebied hadden zich gue rillastrijders verborgen. De aanval werd uitgevoerd onder beschutting van een laag wolkendek. Het oerwoud werd met machine-geweervuur be schoten. „Karei Doorman" ontmoet „Nieuw-Amsterdam" s a Zaterdagmiddag om vier uur heeft de „Karei Doorman", die zich toen met de „Johan Mau- rits" 80 kilometer ten zuiden van Jamaica's hoofdstad Kingston bevond voor de vliegoefeningen, onverwachts in volle zee de' „Nieuw-Amsterdam" ontmoet, heï vlaggeschip van de Hoüand-Ame rika Lijn, dat met Amerikaanse toeristen een vacantietrip maakt in de Garaïbische wateren. Fire flies cirkelden boven de „Nieuw- Amsterdam", terwijl beide sche pen hun ikoers wijzigden om el kaar op korte afstand te passe ren. Spontaan en geestdriftig ge juich en gewuif van de bemannin gen der oorlogsschepen werd be antwoord door de opvarenden van de „Nieuw-Amsterdam". Het vlaggesaluut werd gewisseld. De stoomfluiten loeiden. De „Ka- rel Doprman" wenste de „Nieuw- Amsterdam" per seinlamp een aangename tocht en behouden thuiskomst. De ontmoeting van het groot ste oorlogsschip van Nederland met het grootste koopvaardijschip was een treffend moment, waar op de Nederlandse verbonden heid ter zee sterk gevoeld werd. Afschaffing van het Nederlands als voertaal bij het onderwijs in Oost-Java Met ingang van Zaterdag is in Oost Java en op Madoera het Nederlands afgeschaft als leer vak op de middelbare scholen wélke het Indonesisch als voer taal hebben. Op de kweek scholen verdwijnt na Pasen het Nederlands als voertaal en ver wacht kan worden, dat na de grote vacantie het Nederlands als voertaal op alle middelbare scholen zal verdwijnen. 5 regels 60 s*.; minimum pes timmer Baros» amlddag» S «nu esd behoeft te ling van de Mi- loor ook van een rheldsbemoeiïng ziekenhuiseco- ake zal zijn. financieringsre- :ht is geworden, rreesd te worden wikkelde proce- l een snelle uit- Tschillende pro- re rwacht, aange- ereidende werk- ar het verlenen op het departe- zover als moge- evoerd. r de financiering le bouw. en in- welke met Rijks- de betrokkenen aangegaan, die- te worden tegen ma, dat door de inanciën is opge- jaarlijkse aflos- en van het res- jk 20 jaar zonder j vervroegde af- '.atsing van deze ezegging ontvan- ziekenfondsraad van 10.000.000 Et de herstelbank klaard, tegen een tenvergoeding te het plaatsen van e voor de finan- rendabele kapi- blj institutionele doeling overheids- iveneens onder de doen vallen. >rtorder op n voor Rijwielen exportorder, die de te Dordrecht heeft en voor rijwielen., nader, dat het hier Jid van circa 5000 ft, ter waarde van oen gulden. De mo- temd voor Zweden, raties gcgevën zijn. gden grote belang- it Nederlandse pro dag, vooral wegen» ge terrein, dat in aangetroffen, narken heeft be- jor de hulpmotore» d, betreft het hier 5 gefabriceerd door erlandse Instrumen- .ldorp in Den Haag. ïweedse order min- maanden werk zal >sheid in België statistieken omtrent ig tegen werkloos- week van 19 tot 25 per dag gemiddeld ig werklozen gecon- >.530 gedeeltelijk en dozen. met de vooraf- Ls dit een verminde- voor de volledig t van 1817 voor de n toevallig werklo- rminderde volledige is voornamelijk het jrotere bedrijvigheid nbouw, metaal, tex- ouw. ering van de gedeel- irallige werkloosheid, lijk in de metaal- en sid tot uiting kwam, is beperkt door het toevallige werkloos- ige steenkolenmijnen en de Borinage, die :hts enkele dagen aantal grensarbei- 'k'oos zijn door het metaalnijverheid in s tot ongeveer 1800 Bres Terneuzen Hansweert Walsoorden 1.58 2.38 2.48 2.20 3.00 3.10 ZON- EN MAANSTANDEN Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 2 6.14 19.14 19.03 6.06 3 6.12 19.16 20.37 6.19 OlllOUt TITTC voorbaat weigert onderscheid te maken tussen de aanvaiier en zijn slachtoffer. He# acht haar gebrekkig, omdat z(j „onder de dekmantel der neu traliteit de aggressor dient". (Zweden is niet toegetreden tot het Atlantisch Pact.) Brussel, vormen. Auto's uit aPe smokkeld. West-Eïuropese landen en zelfs wordt uit Finland werden gedurende de beursdagen te Utrecht opge merkt. De drukste dag was j.l. Dingdag toen 5515 auto's werden gepar keerd. )e TSSafÉ^^vaaSS? geschat op meer dan 10 millioen Belgische franks. In verhand met procedure fou ten zal de zaak voor een andere rechtbank worden voortgezet. Het proces zal over enkele weken worden hervat. in Rtfftef 'SSlW omgeving Bij" particuliere kippenhouders ge vallen van deze ziekte optraden, die veroorzaakt zijn door aan kopen en besmetting van pluim vee bij ongeregelde handelaren in kippen van onbekende her komst. Bèftverdrag tussen die verenigde Staten en België heeft getekend. De Amerikaanse regering is van deze ondertekening op de hoogte gesteld. Op grond van artikel acht van het verdrag houdt dit in, dat het bilatera e accoord van kracht is geworden. Proces K. Monniken te Praag is het proces begon- sn Rooms-Katholieke e er van beschuldigd bevolking tegen de ben opgezet en com- t ex-communicatie te figd, waardoor zij de bescherming van de overtreden, correspondenten wer- gelaten. Men gelooft irscheidene abten on- aagden bevii.den. g was openbaar, er werden verscheidene geestelijken tot de gerechtszaal toegelaten. Radio Praag meldt, dat Augus- tin Machalka, abt van een kloos ter te Nova Rise in Moravië be kend heeft, dat hij zich aan tager. de staat gerichte activiteit had schuldig gemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1