Stalin s dochter heeft huisarrest in Kaukasus WAT BRENGT DE RADIO? RUPAX" RUBBER WATERLAARZEN SCHAAKRUBRIEK Koolzaadtelers opgelet TERNEUZEN Duurzaam en Sterk Geschikt voor alle werk AANBIEDINGEN MOET U BESLIST EENS KOMEN ZIEN RODE ROZEN 99 ''5. J»?: SVETLANE WAS VERLIEFD OP EEN SCHRIJVER. RANCUNE TUSSEN BROER EN ZUSTER STALIN. DAMESSCHAAK O\1- R1BBENS (Van een correspondent.) Het botert niet best in de familie Stalin. Al geruime tijd zijn er ernstige onenigheden tussen de drie kinderen van de maarschalk, Jacob, Vlasilli en hun zusje Svetlane. Voorlopig schijnt Vlasilli het familie-oorlogje, dat her innert aan de tijd van Borgia, gewonnen te hebben: Jacob bezet een onbelangrijke post aan de Kaspische Zee. Svetlane heeft haar heil moeten zoeken op een landgoed in de Kaukasus, waar vele scherpe ogen haar gedragingen volgen. Moskou is voorlopig te warm voor haar. De amoureuze perikelen van Stalin's dochter met de Russische scenario schrijver Kapler, die thans te Stockholm worden gepu bliceerd, hebben de tongen in beweging gebracht. Tijdelijk ligt ook Svetlane uit de gratie. Vlasilli is thans heer en meester. Hij treedt steeds meer op de voor grond en de Sovjet-pers verheerlijkt hem als een opper mens, zoals er geen tweede in de vijf wereldelen te vinden is. zoon uit het eerste huwelijk. Jacob had een andere moeder en Svetlane tenslotte is een dochter van de beeldschone Nadejha Serguieuvna. Vlasilli en Svetlane verstonden elkan der niet en hadden steeds gro te of kleine twisten. Kapler, wiens ster juist was be ginnen te schitteren met zijn oorlogsfilms. Vele malen ont moetten de beide jongelui elkaar in het geheim, doch broerlief ontdekte deze ver standhouding, schakelde de N. K. V. D. in en in minder dan geen tijd werd Kapler naar Si berië gezonden, waar hij vol gens niet bevestigde berichten thans zou zijn overleden. Kapler werd „verdacht" van spionnage. Het grote publiek bleef aanvankelijk volkomen onwetend van deze situatie. In het concentratiekamp kreeg Kapler evenwel contact met een Pools schrijver, zekere Ech- hardt. Hij verschafte de schrij ver tal- van goed gedocumen teerde gegevens over zijn ver standhouding met Svetlane en over de rol, welke Vlasilli en de N. K. V. D. daarin haiddien ge1- speeld. In een brief, welke Svetlane hem geschreven had, zou zij beweerd hebben: „Voor jou wil ik Rusland en vader voor altijd verlaten." De Poolse schrijver heeft de gegevens uitgewerkt en thans worden ze o.a. in Zweden ge publiceerd. Vanzelfsprekend heeft dit grote opschudding veroorzaakt in Moskou, waar diverse passages, hoewel het boekje er niet mag worden ver kocht, algemeen bekend zijn geworden. Vandaar, dat Svetlane als een doornroosje in de Kaukasus zucht. Moedig als een leeuw. Als afleidingsmanoeuvre be steedt de rode pers opvallende aandacht aan Vlasilli, die voor lopig het pleit gewonnen schijnt te hebben. Tonnen drukinkt worden er aan hem besteed. De sovjet-journalisten noemen hem moedig als een leeuw, een militair genie, dat zijn weerga in de wereld niet heeft en een waar communist. Men voor spelt hem een grote loopbaan. Hij zou even sober leven als de eenvoudigste kameraad. Maar die hem persoonlijk kennen weten wel beter. Intussen is Vlasilli bevorderd tot vlieger generaal en schijnt hij in het Rusland van heden de rol te vervullen van Goering in het Duitsland van gister. 34 Duitse toestellen. Voor de oorlog werd er over Vlasilli weinig gesproken. De knaap offerde de helft van zijn zakgeld aan bachus en besteed de de andere helft aan de knappe Russinnen. Hij was geen reclame voor het Huis Stalin, noch voor het commu nisme. Maar dan die Jacob. Dat was een kerel. Edoch, ko lonel Jacob kwam in de oorlog in de knel en gaf zich aan de Duitsers over. Hij was van de ladder gevallen. Met geen woord repte de pers nog over Jacob. Hij slijt zijn dagen rustig en onopvallend in de buurt van de Kaspische Zee, waar hij een ondergeschikte bestuursfunc tie vervult. Vanaf de dag dat Jacob in moeilijkheden geraak te, ontdekte de rode pers plot seling de heldendaden van Vlasilli. Hij was in die goede dagen kapitein van een eskader jachttoestellen. Moest men de kranten geloven, dan steeg hij in een mooie nacht, toen er Duitse vliegtuigen werden ge meld, geheel alleen op (omdat zijn manschappen hun nacht rust nodig hadden) schoot 34 Duitse toestellen naar beneden en keerde zonder schrammetje of buil behouden op de basis weer. „Mijn gelukkigste uren". b I Stalin's dochter Svetlane is j werd Svetlane veriiefd op de vier jaar jonger dan Vlasilli, de I Russische scenario-schrijver De maarschalk zelf occupeer de zich vaak met zijn dochter, 's Avonds zong zij voor hem, waarbij ze zich zelf op de piano begeleidde. Meermalen heeft Stalin te kennen gegeven, dat dit de gelukkigste uren van zijn leven waren. Het verdroot Vlasilli, dat zijn halfzuster steeds meer invloed op Papa uitoefende en daardoor haar vrienden op invloedrijke posten kon plaatsen. Bovendien waren in vele gevallen Svetlane's vrienden zijn vijanden. Toen het meisje eens een on geoorloofd uitstapje maakte met haar Franse gouvernante, Mademoiselle Deguilat, was het Vlasilli die hierin een staats greep zag en van vader gedaan wist te krijgen, dat de gouver nante op staande voet werd ontslagen. Maar de verstandhouding vader-dochter veranderde hier door niet. Svetlane wordt verliefd. Neg niet zo lang geleden lezers die schrijven De koolzaadglanskevers zijn verschenen. Op de 1ste dp,g van de Lente, 21 Maart, waren ze op het koolzaad te vmden. Nu zegt dat niet dat we direct alarm moeten gaan blazen en U deze insecten maar meteen moev gaan bestrijden; doch bij aan houdend zacht weer dient U een en ander goed in de gaten te houden om te zien wanneer er schade door vreterij aan de knoppen van het zaad optreedt, 't Is wel zó dat de schade welke deze insecten kunnen veroor zaken, gebeurt wanneer de knoppen nog niet geopend zijn. Het vroegste koolzaad begint door te schieten en de bloem knoppen zijn al goed zichtbaar. Door het milde weer en de wer- kinor van de kunstmest oegmi. er °nu flinke groei te komen. Doch zodra het weer omsl3at en we nog koude dagen krijgen wordt de groei minder en ver dwijnen de kevers weer. Het is dus zaak goed uit te zien en niet nodeloos of overhaast met de bestrijding te beginnen, waardoor men wel een klein deel kevers kan vernietigen doch bij massaal optreden toch weer opnieuw moet gaan bestrij den Wanneer de bloemkoppen <roed los staan en tegen de bloei werkelijk schade wordt veroor zaakt door het stukvreten van de koppen, ga dan direct tot bestrijding over en wacht niet totdat de bloemen opengaan. Hierop mogen we wel eens de speciale aandacht vestigen, ook wanneer de bestrijding aan een loonspuiteir wordt opgedragen, dat er niet gespoten of gesto ven wordt wanneer de bloemen al geopend zijn. We hebben de laatste jaren meermalen kun nen zien, dat er in volop bloei ende percelen zaad midden op de dag met volle zonneschijn druk gestoven werd met giftige stoffen! Dit kost honderddui- zende bijen en andere insecten het leven en het zijn toch deze dieren, die een goede bestuiving van het koolzaad helpen bevor deren. Men krijgt daardoor meer dan of spuit 's avonds als er geen insecten meer vliegen, doch doe dit in uiterste noodzaak! Waarschuw tevens de bijen houders in uw omtrek, opdat ze de bijen kunnen weg doen of mogelijk een dag kunnen op sluiten. Vooral de 666-middelen zijn zeer gevaarlijk voor de bijen. Er is de laatste jaren zeer veel gestoven op koolzaad tegen de glanskever, wat achteraf bleek niet nodig te zijn geweest! Wel moet men waakzaam blijven en opletten of er schade dreigt; de stuif- en spuitstoffen gereed houden en de machine klaar zetten of afspreken met de loon- spuiter om in te grijpen zodra het nodig is. Men kan dan rustig afwachten of het zover komt. Vertrouwt men het zelf niet, vraag dan nog even eens advies aan een assistent van de Land- bouwvoorlichtingsdienst of een ambtenaar van de Plantenziek- tenkundige Dienst, zij zullen zonder eigenbelang gaarne voor lichten. Plantenziektenkundige Dienst, Terneuzen. (Adv.) VS* Wijlen oud-wereldkampioen Lasker heeft eens gezegd: „Frauen können nicht schach- spielen". Nu was Lasker, hoog leraar, philosoof en wiskundige, een veel te intellectueel mens, om zo maar ongegrond een der gelijke uitspraak te doen en zeker zal hij de .werkwoorden können en wollen niet verwis seld hebben. We mogen dus aannemen, dat de schrijver van ,,'Brettspiele der Völker" een motivering bij de hand zal heb ben gehad, al kennen wij die niet. In de practijk is gebleken, dat Lasker min of meer gelijk had. De beste damesschakers spelen vele klassen zwakker dan hun beste mannelijke collega's. Waarschijnlijk ligt de verkla ring op psychologisch terrein: voor schaken is een grote mate van abstract denken nodig en het is een bekend feit, dat vrou wen over 't algemeen meer concreet denken, mannen meer de abstracte denkvorm hebben. Men kan dit verschil ook dui delijk aflezen in de partijen. Het strategische element van het schaakspel, waarvoor een maximum van abstract denken nodig is, is in het spel van man nen veel geacheveerder dan van vrouwen, terwijl daarentegen op tactisch terrein, de directe com binatie (behalve de positionele combinatie!) de verschillen ge ringer zijn, maar hiervoor is dan ook veel concreet denken nodig. Tot nu 'toe is er maar een vrouw geweest, die internatio nale meester-sterkte heeft be reikt. Dat was Miss Vera Men- chink, geboren in Tsjecho-Slo- wakije, maar woonachtig in Engeland, waar zij huwde en Mrs. StevensonMenchik werd. Deze vrouw kon het iedere meester lastig maken en niet zelden heeft zij verrassende overwinningen behaald, o.a. moest Euwe er tweemaal aan geloven. Geen vrouw kon haar evenaren, de Duitse Sonja Graf, later ook merkwaardigerwijze Mevr. Stevenson(l) geworden, de tweede schaakspeelster, werd in een match in 1937 verplet terend verslagen. In 1939 werd Mevr. Menchik eerste in het tournooi om het dameswereld kampioenschap te Buenos Aires met een score van 18 uit 19! In 1943 trof haar helaas een V- bom en verloor zij het leven. Kortgeleden, Dec. 1948 en Jan. 1949, is het tournooi om het wereldkampioenschap op nieuw verspeeld. In Moskou ontmoetten elkaar 16 deelneem sters uit 12 verschillende lan den, waaronder ook onze land genote Fenny Heemskerk. Evenals bij de mannen de Rus sen de hegemonie hebben, heb De ben zij dit bij de dames. eerste 4 plaatsen weirden bezet door de 4 deelnemende Rus sinnen: Rudenko, Rubtsova, Balova en Bijkova. Mevr. Heemskerk werd eervol acncste met 8 uit 15 en behaalde :ra Benini (Italië) de beste score tegen de Russinnen, n.L 2 uit 4. Mevr. Heemskerk en Mevr. Roodzant zijn in Nederland verreweg de sterkste speelsters en internationaal slaan zij al tijd een goed figuur. Mevr. Roodzant bijv. werd in Buenos Aires 1939 gedeeld zevende met 11 uit 19. Hieronder volgt in het kort een partij van de nieuwe- wereldkampioene de 45-jarige Rudenko, die met 11V2 punt uit 15 eerste werd vóór Rubtsova met IOV2. Wit: Rudenko. Zwart: Bijkova. 1. d4 Pf6; 2. c4 e6; 3. g3 d5; 4. Rg2 Pc6? (Ofschoon het Ca talaans nog een jonge opening is en er nog geen uitgebreide theorie van bestaat, is de tekst zet fout, zoals wit fraai aan toont). 5. Pc3 Rb4; 6. a3 Rc3:; 7. bc3: 0—0; 8. Rg5 (zet pion d5 het mes op de keel. Er dreigt Rf6: gf6: cd5: ed5: en zwarts koningsvleugel is ernstig ver zwakt.) 8. dc4: (pion d'5 kon niet meer verdedigd wor den, gevolg van 4. Pc6?); 9. e4 h6; 10. Rj6: Df6: 11. f4 (door dat Zwart tot dc4: is gedwon gen, kan wit nu een krachtig centrum opbouwen) Rd7; 12. Pf3, Tab8; 13. 0—0 b5; 14. De2 De7; 15. g4 g6 (een verzwak king van de koningsvleugel, die nog niet nodig was. De beste kans is een tegenaanval op het witte centrum, bv. met Pc6a5 b3 plus c7c5, eventueel ge volgd door Rc6 en Td8. De beste verdediging is de aanval). 16. h4 (men zie de frontlijn van d4 tot h4!Kg7; 17. h5 a6 (Deze onbeduidende zet karak teriseert het planloze spel van zwart. 18. g5 Th8 (dreigt hg5:t Th5:); 19. hg6: fg6:; 20. gh6: Th6:; 21. Pg5 e5? (schijnbaar een aardige zet, maar in werke lijkheid liquideert zwart hier mee haar laatste bolwerk tegen het machtige witte- centrum); 22. De3! (dekt indirect Pg5, zo dat nu de5: dreigt. Zwart moet dus ruilen en dus is in feite een ruil van pion e6 tegen c3 tot stand gekomen, een onvoor delige voor zwart. Niet 22. de5: wegens Pe5:!); 22. ed4:; 23. cd4: Pd8; 24. d5 Pf7; 25. DdAt Kg8; 26. Pf3 (men ziet, wat een overmacht wit in het centrum heeft. De rest gaat vanzelf, ook al kan zwart nu haar slechte raadsheer ruilen; 26. Rh3; 27. e5 Rg2:; 28. Kg2: Td8; 29. Thl (nu krijgt wit er de h-lijn ook nog bij, waardoor zwarts positie hopeloos wordt) Df8 (kost een stuk)30. e6 (als 1 het paard nu speelt, volgt e7, j waardoor de zwarte dame de dekking van Th6 moet op geven) 30. Thl:; 31. e/7:t Df7:; 32. Thl: dreigt mat op h8. Zwart speelde Dg7, spartel de na 33. Pe5 nog 15 zetten lang tegen, maar verloor uiter aard kansloos. TREIN ONTSPORIN G. Donderdagavond om elf uur is bij Reuver, op het baanvak tussen Roermond en Venlo, een tiental wagons van een in de richting Venlo rijdende goederentrein ont spoord, waardoor de baan over 'n afstand van ongeveer 80 meter is vernield. De oorzaak is gele gen in het breken van de as van oen Franse goederenwagen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Twee kraanwa gens, en uit Utrecht en een uit Eindhoven zijn met het oppvui- mingswerk bezig. J. L. JURRIJ of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 47). (Nadruk verboden.) Doch ogenblikkelijk zag hij het onbillijke er van in. De schuld ls.g uitsluitend aan hem. Welis waar 'had Frida al haar overre- d/ngskracht moeten aanwenden or.i deze lunch te verkrijgen, maar aan hem was het geweest, voet bij stuk te houden en te weige ren. Hij had het niet gedaan, ten slotte toegestemd, zich. voor nemend, dat het nu ook de aller- laatste maal zou zijn geweest Alsof Erica dat gelooft!... dacht hij bitter. Bij die overdenking rees kregelheid over h&ar gedrag. Zr kon weten, dat Frida Weber MEISJE IN DE HAND GESCHOTEN. Donderdagavond heeft een agent van politie, die Zich moest ver dedigen tegen een opdringende menigte een schot uit zjjn dienst pistool gelost en daarbij een 17- jarig meisje aan de hand ver wond. Het meisje kon na in het Binnengasthuis verbonden te zijn, op eigen gelegenheid naar huis terug keren. De agent had in de Kamperfoe liestraat in Amsterdam-N oord een wielrijder gezien, die zonder licht reed. De man had op de somma tie te stoppen geantwoord: „Kom morgen maar terug". Even later slaagde de agent er echter in de man toch aan te houden. Hij wilde de arrestant mee nemen naar het politiebureau, doch het publiek, dat van alle kanten toeschoot, wilde dit de agent beleten. Er Iclonken dreigende uitroepen en plotseling kwam een man naar voren met een stuk ijzer in zijn hand. De agent, die zich bedreigd voelde, loste een schot, dat het meisje, dat niets met het relletje te maken had, in de hand trof. Zowel de wielrijder als de man, die de agent bedreigde, wisten te ontsnappen in de ontstane ver warring. ZONDAG 26 MAART. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte muziek; 8.30 Voor de tuin; 8.45 Lichte muziek; 9.0'0 Vacantietips; 9.10 Sportmede- delingen9.15 Verzoekprog.-an- ma 9.45 Geestelijk leven; 10 00 Reportage; 10,05 Voor de jeugd; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Orkest muziek; 12.30 Causerie; 12.40 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of Gram.; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Omroep orkest- 15.45 Filmpraatje; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Causerie; 17.20 Een gedicht; 17.30 De avonturen van ome Keesje; 17.50 Kinderkoor; 18.05 Sport; 18.15 Nieuws en sportuit slagen; 18.30 Cabaret; 19.00 Ra- diolympus; 19.30 Semi-klassieke muziek; 20.35 Actualiteiten; 20.50 Surinaamse muziek; 21.05 Her sengymnastiek; 21.30 Pianovoor dracht; 21.55 Cabaret; 22.35 Aimusementsmuziek23.00 Nws.; 23.15 Gram. niets voor hem was, dat Al zijn deren. Men krijgtdaarooo^m^ niet* uitging. Waarom en zwaarder zaad. Is men vanweinig vertrouwen in mening, dat frJoch gestove:n ste,lde misdaad als of gespoten moet worden, stuu hij lunchte met de eerste sou brette, die „Sonja" tot een ecla- tant succes had gemaakt? Hij begreep niet, hoe Eri- zo kleingeestig kon wezen - Erica, die anders ruim van be grip wasHij. besloot haar in bij zijn van mevrouw Deibitz tiet ge val uiteen te zetten: hoe een schouwburgdirecteur wel ver plicht was, tegenover de eerste actrice égards in acht te nemen, haar concessies te doen, zonder daarmele aan zijn huwelijkstrouw iets tekort te doen. Doch toen hij Erica's tafel was genaderd, zonk de moed hem in de schoenen. Hij zou haar nooit overtuigen. ,,Hoe kom jij zo in het Adlon?' trachtte hij te schertsen, nadat bij mevrouw Deibitz had gegroet. „Om een prozaïsche reden'', antwoordde Erica glimlachend. „Een opstandige maag! Maar schaam jij je niet, je aangenaam gezelschap in de steek te laten? Dat is> niet de manier waarop een cavalier zich gedraagt! Vooral niet tegenover een beroemdheid HILVERSUM n: 8.00 Nieuws en weerberichten; '8.15 Graan.; 8.30 Vroegdienst; 9.30 Nieuws; 9 45 Inleiding tot de Amer. dag; 9.55 Hoogmis; 11.30 Causerie; 1 11.45 Amer. muziek; 12.15 Toe spraak; 12.25 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Samenspraak; 13.22 Amer. volksmuziek; 13.52 Toespraken; 14.00 Gram.; 14.35 Toespraak; 15.10 Amerika in een notedop; 15.30 Pianorecital; 15.55 Vervolg Amer in een notedop; 16.15 Amer. kerkkoren; 16.30 Cause rie; 16.45 Verv. Amer. kerkoren; 17,00 Geref. kerkdienst; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Vocaal kwartet; 19.15 Kent gij uw bij bel?; 19.30 Nieuws; 19.45 Toe spraak; 20.00 Operette; 21.00 Progr. over de Burop. samenwer- liing daarna Europ. samenwer king', prijsvraag; 22.00 Filmpro gramma; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Amusementsmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Operamuziek; 15.30 Gram.; 16.00 Reportage; 16.45 Pianomuziek; 17.00 Mat- theaeus-Passion; 18.30 Reportage; 18.45 Causerie; 19.00 Nieuws; m30 Amusementsmuziek; 20.00 Actualiteiten; 20.15 Matthaeus- Passion; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver- zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muziek. MAANDAG 27 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Radio Ochtend blad; 8.40 Gram.; 8,55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Water standen; 9.36 Gram.; 10.00 Mor genwijding; 10,15 Muzotte Orkest en Zigeunerensembe; 10.50 Gram.; 11.00 Causerie; 11.15 Carillon en orgel; 12.00 Zigeunermuziek 12.30 Mededelingen; 12.33 In 'ft Spionnetje; 12.38 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Amusementsmuz. 13.50 Gram.; 14.00 Causerie; 14.20 Muziek; i4.45 Voordracht en harspel15.00 Cello en Piano; 15.30 Gev. programma; 16.15 Gram.; 16.30 Voor de kinderen; 16.45 Musicalender; 17.30 Voor de padvinders;! 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 18.30 Radio filmkrant; 19-00 Voor d'e kinde ren- 19.05 Semi-iklassieke muziek; 1.9.30 Causerie; 19.45 Regerings uitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 Radioscoop; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws- 28.15 'Gram. als Frida Weber". Geprikkeld viel Von Dernberg rit: „Ze kan ophoepelen!" De iionisctïe toon van zijn vrouw hin derde hem. „Als een klit hangt ze aan me! Ze hield niet op, of ik moest nog eenmaal met haar in bet Adlon lunchen! Dan de ma nier waarop zij mededeelde, dat jij was binnengekomen! Zij' Verkneu kelde er zich in!" „DAdr weet ik niets van", ant woordde Erica koeltjes. „Mis schien laat jij je nu beïnvloeden door mijn opinie over Frida We ber. Ik geloof dat ik haar ver keerd heb beoordeeld en dat er nog wel eens een dag zal komen waarop ik haar dankbaar ben Von Dernberg zag zijn vrouw iret grote ogen aan.. Hij begreep niets van die plotselinge verande ring in haar appreciatie. Erica gaf echter geen uitleg en hij schokschouderde. „Ik ga direct met je mee!'' ver klaarde hij bruusk. „O neen! Keer naar je dame terug; je hebt haar al te lang al leen. gelaten! Als ik klaar ben met mijn lunch, heb ik nog bood schappen te doen. Amuseer je!" Zij gaf haar man een handdruk. „Tot straks dus!'' antwoordde Heinz. „Ik ben een uur voor etenstijd thuis!" Erica zag hem strak aan, zon der iets te zeggen. Eerst later zou Von Dernberg de reden van haar zwijgen duidelijk worden. „Er is een toneelspeelster aan je verloren gegaan, kleintje!'' zei mevrouw Deibitz, toen -Heinz zich had verwijderd. „Die man van jou heeft zijn ogen in de zak! Je meende niets van wat je sprak; I anders hadden je mondhoeken I niet verradelijk getrild!" „Een beetje comedie heb ik wel gespeeld, ja! Heinz doet immers dingen die hij niet mdg doen Meer dan eens heb ik heim de "omgang met Frida Weber verbo- den. Zij geeft minder om hem persoonlijk dan wel om zijn geld en titel. Nu zij haar kansen ver keken weet, tracht zij uit teleur stelling mij het leven zuur te ma ken. Heinz heeft gelijk :de vrouw hangt als een klit aan hem.'' „Ik snap gelukkig de moderne opvattingen over het huwelijk niet. Een man behoort aan zijn eigen vrouw voldoende te hebben Heinz is een uilskuiken, neem me -- ig 3Q Gram niet kwalijk dat ik het zeg. Hij 1-OA AH TsJiom heeft een vrouw, die ieder hem benijdt en toch gaat hij uit lun chen met een artiste! Hermann zou het mij eens moeten lappen! „Alsof de goeierd er aan denk! Heinz geeft in zijn hart niets om Frida Weber. Het is zijn ijdel- heid, in gezelschap van de ge vierde zangeres te worden gezien. Natuurlijk moet ik er paal en perk aan stellen. Al ken ik de juiste reden, de mensen zoeken er iets anders achter. Van nu af aan zal Heinz haar mijden. Ik ver zeker u, dat hij er spoedig veel spijt over heeft, opnieuw tegen mijn uitdrukkelijke wil in te heb ben gehandeld.'' HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en weerberich ten; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gewijde muziek; '8.45 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Fa.miliecom- petitie; 10.05 'Gram.; 10.30 Mor gendienst;' 11.00 Kamerorkest; 11.20 Voordracht; 11.40 Tenor en piano; 12.10 Gram.; 12.30 Mede delingen; 1.2.33 Amusements muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang en muziek; 13.50 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.35 Muziek; 15 00 Voor de tuin; 15.30 Koor zang 15.00 Bijbellezing; 16.45 Orgelconcert; 17.00 Voor de kin deren; 17.15 Strijkkwartet; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 West- Indische volksmuz.18.20 Sport uitslagen; 18.30 Ned. Strijdkrach ten- 19-00 Neuws, 19-15 Engelse 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Lichte muziek; 20.45 Gram., 21.00 Hoorspel; 21.40 Gram.; 21.55 Intern, evangelisch commentaar 22.10 Kamermulziek; 22.45 Avodn- overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. (Wordt vervolgd). BRUSSEL (VI.): 12.00 Ope rettemuziek; 12.15 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lunchcon cert; 14.00 Voor de vrouw; 17 00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Lichte muziek; 18.00 Orgelrecital; 18.25 Boekbespreking; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Omroeporkest; 21.00 Actua liteiten; 21.15 Dansmuziek; 22.00 Nieuws'; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 6