Men leeft „op de pof' VOOR DE ZONDAG Kerkdiensten Generaal Bradley in ons land gearriveerd Uit de Provincie SPORTNIEUWS WEK DE GAL IN UW LEVER OP MARIA EN JUDAS MIDDENSTANDERS, LET OP UW ZAAK! Natuurlijk: wat Jupiter geoorloofd is, wordt de os niet I tocgcstftftn. De Nederlandse Staatsburger inag dus niet I mer^ Dit werd onveranderd goed de huishoudmethoden van de Staat in zijn eigen huis en I gekeurd. sedrijf toepassen, want dan zou hij gauw vastlopen. De I Tot lid van de Bondsraad, het Nederlandse Staat leeft op crediet en feitelijk is elk bankbiljet een voorschot, dat de Staatsburgers gezamen lijk aan de Staat geven. Ook schijnt de hoofdreden van het bestaan der Banken hoe langer hoe meer de financie ring van de Staat ten doel te hebben. De vier grote Ban ken in ons land hebben tezamen slechts voor een bedrag I tegenwoordigen op de in Mei a.s. van 584 millioen gulden aan dekkingsposten, maar ze te Arnhem te houden vergadering hebben voor ruim drie milliard gulden aan Schatkistbil- van Bondsraad, jetten in portefeuille I Vervolgens werd de inwendige De zakenman, de BIERVLIET TERNEUZEN. OVERSLAG. AXEL. EERSTE KLASSE. West I. West II. Zuid I. Tweede Klasse B. Noord. Zuid II. Derde Klasse D. Derde Klasse E. ONDERAFD. ZEELAND. Eerste Klasse B. Derde Klasse B. Derde Klasse E. SLUISKIL- AGENDA VLISSINGEN. VEERE. De 97-jarige Daniël Ferreira uit Bloemfontein is in het hu welijk getreden met de 69-jarige zuster van zijn schoondochter. Ferreira, die thans voor de vijfde maal is getrouwd, is nu dus de zwager van zijn zoon en oom van zijn kleinkinderen. Matth. 26 7. Maria contra Judas! Maria heeft „alles" voor Jezus over. Judas „niets". Maria verbreekt haar albas ten fles en stort de zeer koste lijke nardus uit over het dier bare hoofd. Judas rekent uit, voor hoeveel die zalf had kun nen verkocht worden ten zijnen bate. In zijn geweten door de aan bidding van Maria veroordeeld, verontschuldigt de discipel zich, door haar te beschuldigen; zijn gewone voorzichtigheid laat hem in de steek, hij geeft zichzelf bloot. En als Jezus voor Maria par tij trekt, kiest Judas partij tegen Jezus. De zalf van Maria vervult de wereld. Geen lijjiensprediking zonder de herinnering aan wat ze gedaan heeft. En aan wat wij moeten doen, zo we ten minste de weg van Judas niet opwillen. Middelpunt van ons verlangen Trooster van 't ontrust gemoed, Jezus' onze dankbre zangen Loven uwen liefdegloed, Gij woudt van de hemel dalen Op deez' diep bedorven aard, En voor ons de schuld betalen Die ons bang gemoed bezwaart. J. ZATERDAG 25 MAART. Ned. Herv. Kerk. Terneuzen: 7.30 u. Avondgebed. Schoondijke: 7 u. Avondgebed. ZONDAG 26 MAART. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 en 2.30 u. Ds. P. J. Pen- nings; 7 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Jeugddienst. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft, bed. H. Doop; 2.30 u. de heer C. H. Heijboer, van Zaamslag. Hontenisse: 10 u. Ds. A, Soete- ltouw. Hulst: 10 u. de heer C. H. Heij boer, van Zaamslag. Sas van Gent: 10 u. Ds. Sebestyén van Axel. Philippine: 2.30 u. Ds. A. Soete- kouw, van Hontenisse. Sluiskil: 10 u. Dis. Joh. W. Star- renburg-, Belijdenis des Geloofs; 2.30 u. Ds. Joh. W. Starren- burg. Terneuzen: 10 en 2.30 u. Ds. P. A. van der Vlugt. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma; 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek. A,ardenburg: 10.30 u. Ds. L. S. Blom. t. Anna ter MuidenGeen dienst Biervliet: 10 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 en 6.30 u. Ds. J. H. van Reusekom. Cadzand: 10.415 u. Ds. P. J. Bar- nouw. Groede: 10 u. Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- ckel. Nieuwvliet: 2 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Bev. nieuwe lidmaten Oostburg: 9 u. Ds. W. J. Four- nier. Retranchememt: 9.30 u. Ds. P. J. Barnouw. Schoondijke: 10 u. Ds.. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 3 u. Inwijding nieuwe kerk. St. Kruis: 9 u. Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. H. Bergsma. Llzendijke: 8.30 u. D®. M. J. W. Schopenhauer. Zuidzande: 10.30 u. Ds. W. J. Foumier. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: Geen dienst. Geref. Kerk Boek: 10 en 2.30 u. Ds. H. Pest man, van Terneuzen. Terneuzen: 10 u. Leesdienst; 5 u. Ds. H. Pestman, iaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. J. Ritsema. Geref. Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. van Til. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Hoek: 9.30 en 2 u. leesdienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Jlinge: 7, 8,30 en 10 u. H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u, H.H. Missen. VVestdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 6.30 u. openlucht Nieuwstraat. Kamer voor. Op grond hierves meende hg te mogen constateren dat er binnen afzienbare tijd en-,7 verbetering- zal worden gebracht in de toestand der gepensionneer- den Daarna kwam in behandeling 0. 1 1 het concept huishoudelijke regie- hoogste wetgevend lichaam in de bond, werd bij enkele candidaat- stelling en zonder stemming de voorzitter gekozen,. Tot plaats vervangend lid mevr. De Smet- de Paepe te Rapenburg. Een hunner zal de afdeling ver. Generaal Örman Neldon Bradley, voorzatter vfan het comité van verenigde stafchefs arriveerde gisterochtend om kwart over elf met een Skymaster van de Amerik. luchtmacht op Schip hol. De generaal verklaarde bij zijn aankomst, dat de wapenle veranties van Amerika aan de bij het Atlantisch Pact aange sloten landen zeer spoedig in „Full Swing" zullen zijn. propaganda geregeld, door aan- kleine leer getrokken door het publiek I stelling van 'n „vertrouwensman' spaarder, de man, die van zijn aan te manen contant te beta- in 3116 gemeenten van het ressort 1 I rJ/\vi nf/joliiinr iiraoviKn xra n «llo salaris moet leven, kan zich een dergelijke pof-economie niet veroorloven. Hij weet, dat hij uiterst voorzichtig moet zijn in len_ I der afdeling, waarbij van alle „De middenstand, d.W.z. de kanten een spontane-medewerking handeldrijvende middenstand werd 'betoond. (dus winkeliers en ambachts-1 De voorzitter dankte tenslotte het aangaan van verplichtin- j lieden) komt in toenemende de talrijke aanwezigen voor hun gen, d.w.z. véél voorzichtiger dan' ooit in wat men pleegt aan te duiden als „normale" tijden. En tevens wordt men er elke dag pijnlijk aan herinnerd, dat de kosten van het levensonder houd nog weinig neiging verto nen te dalen. Het is nog steeds zo, dat wat vóór de oorlog 100 kostte, thans gemiddeld 251 moet opbrengen. Voor kleding 3% maal zoveel, voor schoenen 3% maal zoveel en de kosten voor reiniging, onderhoud enz. zijn ook 3% maal zo hoog als vóór de oorlog. De statistici zeg gen, dat de stijging der kosten van het levensonderhoud juist wordt weergegeven, als men zegt, dat men hiervoor 2% maal zoveel nodig heeft als vóór de oorlog; in dit cijfer zijn dan ook de kinderbijslagen en dergelijke verdisconteerd. Onze midden standers kunnen uit deze cijfers de verklaring putten de ver ontschuldiging willen wij niet zeggen voor het feit, dat er steeds meer mensen komen, die „op de pof" leven. De Drentse Kamer van Koophandel is tegen dit gevaarlijke euvel reeds van mate in moeilijkheden, doordat opkomst en hoopte, dat er spoe- het publiek schulden begint te dig- gunstige berichten uit Den maken. Men laat de rekeningen Haag mogen komen en dat er oplopen, koopt meer op crediet 1 toch althans enige verlichting mo. dan het inkomen eigenlijk toe- ge komen in de hoog gestegen staat en het gevolg is, dat de nood Hierna volgde sluiting, middenstand achterop raakt Generaal Bradley zeide: „Ik vind het prettig, dat als plaats van de conferentie Neder, land is gekozen omdat Nederland een begrip is voor de vrede en het Atlantisch Pact wil niet anders zjjn dan een wapen van de vrede". Desgevraagd zei generaal Brad ley zeer tevreden te zijn over de vorderingen, die gemaakt zijn bij, liet tot stand komen van een sterk West-Europees leger sinds de con ferentie van vorig jaar September. (Het voornaamste punt van de besprekingen in Den Haag zal zijn de verdere organisatie en co ördinatie van de strijdkrachten der bij het Atlantisch Pact aange sloten landen. Chr. Kleuter- Oudermiddag school. met zijn eigen betalingen". Het is een pijnlijke situatie. Jarenlang hebben de winkeliers de gewenste goederen niet kun nen leveren en nu ze er zijn, I Het was een groot leest voor heeft het publiek geen geld de Bierviietse peuters dat Don- meer. Maar wie de langbegeer- derdag j.l. de moeders mochten de artikelen dan maar op ere- komen zien om hun spel gade te diet verstrekt en aanneemt, dat slaan, de koper zijn vaste voornemen Praktisch alle moeders maakten zal uitvoeren en zijn schuld af- van de oudermiddag dan ook een lossen, staat aan grote gevaren dankbaar gebruik om te genieten bloot. Men moet in principe van een aantrekkelijk program- aldus het advies van de Kamer ma, dat door de kleutertjes zelf van Koophandel alleen maar verzorgd werd. een regeling treffen tot ter- Ds. Wiebosch opende de middag mijnbetaling, als het om grote door alle aanwezigen in het bij aankopen gaat, die uit het nor- zonder de afgevaardigde van de male weekgeld niet kunnen classis iJzendijke Ds. J. J. Win worden bekostigd. Wordt deze I okel welkom te heten, raad niet opgevolgd, zo Jriinkt j Met kinderzang werd de middag de waarschuwing van de Drent se K. v. K., dan zullen onver mijdelijk tal van faillissementen volgen. DR. K H. E. GRAVEMEIJER BEZOEKT Z-VLAANDEREN. Dr. K. H. E. Gravemeijer, Syno daal 'Gedelegeerde van de Ned. Herv Kerk, zal binnenkort een bezoek brengen aan Z.-Vlaande- ren. Voor Oost wordt in Terneu zen, voor West in Oostburg eer grote samenkomst belegd, waar alle gemeenteleden en belangstel lenden welkom zijn, terwijl in klei ner- verband ook nauw contact zal worden gezocht met de pre dikanten, die in Philippine een vraaggesprek met hem zullen heb ben. Wel onnodig, de figuur van Dr. Gravemeijer nader voor te stellen. Bij het uitbreken van de oorlog de secretaris wat meer is: de drij vende motor! van de Synode; daarna de langdurige periode van verblijf in 't kamp voor de gijze, laars in St Michiels -Gestel en na de bevrijding de man, die ging uitdragen, wat hij en vele an deren m 't kamp hadden leren zien als taak en opdracht der kerk. Had men vóórdien talloze krachten verspild in de zogenaam de „richtingsstrijd", 't was de gro te verdienste van Gravemeijer c.s., dat hij kerkelijk Nederland duide lijk maakte, waar 't om ging: niet elkander verteren en vernieti gen, maar samen opnieuw gaan luisteren naar Gods Woord, en samen gaan zoeken naar t ant woord op de vraag: wat wil en moet de kerk zijn? Door zijn bezielende, gelovige arbeid op velerlei terrein; door zijn warme, pastorale en enthou siaste optreden in den lande heeft hij veler ogen geopend, en tallozen duidelijk gemaakt: wat wil Chris tus van 'Zijn Kerk? En van toen aan is er langza merhand wat gaan roeren en tril len; is men in talloze gemeenten zich gaan bezinnen op de roeping der Kerk, waar Dr. Gravemeijer steeds met raad en daad klaar staat, om de helpende hand te bieden. Daarom zullen de samenkomsten in Terneuzen en Oostburg zeker de moeite waard zijn: 't gaat over: 't beleid der Kerk; en de proble men zijn vele: denk aan richtings kwestie: radio-beleid enz. enz. Mogen genoemde samenkomsten daarom de belangstelling vinden, die ze verdienen. I KJNDERZORG in ZEELAND. In de te Middelburg gehouden algemene jaarvergadering van de Protestant Christelijke Ver eniging „Kinderzorg" werd me degedeeld, dat het rijk zich be reid heeft verklaard een subsi die van f 120.000 in de kosten van aankoop, verbouwing en inrichting van het kindertehuis „Welgelegen" te Serooskerke te verstrekken, met dien verstande, dat „Kinderzorg" als geldschie-t- ster optreedt, doch dat het Mi nisterie garant is voor rente en aflossing. In verband daarmee werd besloten een geldlening van f 120.000 aan te gaan met de Coöperatieve Boerenleenbank te 's-Heer Arendskerke. Er bestaat een plan om de door „Kinderzorg" verpleegde normale en debiele gezinnen van elkaar te scheiden. Deze laatsten zullen, indien het Mi nisterie van Justitie een en an der goedkeurt, ondergebracht worden in een apart paviljoen te Middelburg, het gebouw, dat thans in gebruik is als meisjes huis. In de nabije toekomst zal voorts een psychiater aan de vereniging worden verbonden. Over 1949 heeft de vereniging een 'tekort van f 13.802,84. De hervormde gemeenten van Zee land brachten samen een som van f 33.533,45 op. Ned, Vereniging van Huis vrouwen. Enige tijd voor de oorlog be zocht mevr. Van GoorStöcker uit Heemstede, op een reis cioor Indonesië het wondermooie eiland Bali. Zij had daar de gelegenheid een schat van indrukken en foto's te vergaren, waarvan ze Dinsdag avond de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen liet meegenieten. In een onderhoudende en boei ende lezing vertelde mevr Van Gooi', na 'n korte inleiding over de geographic van het eiland, veel wetenwaardigs over de zeden en gewoonten van de bewoners. Deze bez'tten een oude cultuur die door verschillende omstandigheden steeds levend gehouden wordt er, waaraan allen, jong en oud deel hebben. Tal van eigenaardige ge bruiken als het tandvijlen, de ha nengevechten enz. passeerden de revue. Van de vele fraaie lantaarn plaatjes trokken vooral die van het ritueel van de lijkverbranding, een machtig en imposant schouw spel, zeer de aandacht. zorging van de kippen de revue liet passeren, waarbij hij ook de kippenziektcn behandelde, en daarbij natuurlijk de beruchte vo gelpest niet vergat. Deze inleiding werd met aan dacht gevolgd, daar de verzorging van het pluimvee op de boerderij vrijwel overal aan de vrouw des huizes is toevertrouwd. De film, die na de rede van Dr. Grootenhuis wepd vertoond ver duidelijkte op aanschouwelijke wij ze een en ander nog eens extra. Uit de aan spreker gestelde vragen bleek wel dat zijn causerie met aandacht was gevolgd, en de Presidente liet zulks in haar dankwoord aan Dr. Gxootehhuis goed uitkomen. In de daarop volgende pauze werd een verversing aangeboden, waarna het Bondslied werd gezon gen en mej. N. Dieleman een be schrijving gaf van haar reis naar Zwitserland, die georganiseerd was door de C.B.P.B. Haar beschrijving van de reis en de mooie natuur werd met be langstelling gevolgd. Besloten werd dat de Afd. O. Zw.-Vlaanderen zich zou aanslui ten bij de Christelijke Plattelands vrouwen Bond. Na het behandelen van huis houdelijke zaken werd de leerzame en geanimeerde vergadering, die vjrij goed bezocht was, door de Presidente met dankzegging ge sloten. Nederl. Jeugd Gemeenschap. De 'Besturen van de in onze ge meente werkzame Jeugdorganisa ties zijn uitgenodigd tot bijwoning ener vergadering op a.s. Maandag avond in de raadzaal waar de heer Scheuing, adj.-secretaris van de Nederl. Jeugd Gemeenschap een inleiding zal houden over het on derwerp „Gezamenlijke viering van de Bevrijdingsdag". geopend, waarop spoedig het spel van „De Kabouterdokter" vo'gde. Heel aardig waren de kabouter pakjes en vooral de konijntjes wa ren echt. Na de thee gaf Ds. Wïebosch bevlagde buurt. l een overzicht hoe de school de Zoals begrijpelijk is werden er I laatste jaren reilde en zeilde, over en weer van de zijde van het I Ds. J. Winckel sprak namen3 buurfjcomité, zowel als van de het classicaal bestuur enkele familie woorden van gelukwens en waarderende woorden, vreugde gewisseld en dat de stem- Ook de moeders waren het zin- ming tenslotte steeg ligt voor de I gen nog- niet verleerd en zongen hand. I uit voile borst rt Zeeuws-Vlaamse Alg. ledenvergadering van Volkslied. Hierna volgde Bruiloft de Afd. O. Zeeuws-Vlaanderen 'n dé Kleuterschool, van de AlgJ Ned. Bond van 'Het was een genot dit vrije gepensionneerden. I kleuterspel te zien. Hbs lief was de echte bruid, hoe verlegen boden Bovengenoemde orgamsat e ver. cje meisje.s <je geschenken aan. gaderde op de bovenzaal van de Woorden van waardering voor het onderwijzend personeel zijn hier zeker op zijn plaats. Na zang- tengewone rol werd gespeeld door mej. Georgette Willems, die de rol van het meisje, Toetsa ge naamd, vertolkte. Mej. Willems schijnt voor toneel een buitengewone kracht te zijn daar zij zowel in een drama als blijspel steeds een van de beste partij is. Ook de nieuwe kracht Gilbert Bauwens schijnt tot het toneelspel geroepen te zijn en Is voor de Overslagse toneelvereni ging een grote winst. De Schat uit Congo was weer iets prachtigs en alle medespe'ers mogen op geslaagde avonden te rugzien. De zaal was heer C. H. Jansen. geheel bezet. Na het uitspreken der openings- I ^jg^g n0g. een kabouferspel, door de kleinste kinderen, dat ook erg rede door de voorzitter, de heer J. Buma, richtte deze zich tot de heer De Noo, secretaris van het Hoofdbestuur van de Bond, die frij hartelijk welkom heette. Hij sprak de hoop uit, dat deze van de belevenissen der jonge afdeling een prettige indruk mee mocht ne men. Ilij kon voorts nog mededelen, dat sedert de oprichting het aantal leden met meer dan 50 was toe genomen en thans de 250 naderde. Daarna verleende hij het woord aan de heer De Noo. Deze be toonde zich zeer voldaan over de IneeHavonden gegeven in de zaal door de jonge afdeling in zo korte Concordia. tijd belangrijke vergroting van het De opvoering werd verzorgd lief gespeeld werd. Na afloop werdén dé kindéren onthaald op gebak, dat gratis werd aangebo- I den door een moed ér. 'Het onderwijzend personeel werd enkete geschenken aangeboden. Ds. Wiebosch sloot met «fank- gebed'.. Toneelavonden, Deze week werdén alhier 2 to- ledental. Opdat de aan we z; gen precies zullen weten, wat er in Den Haag gaande is ten opzichte van de pensioenen, las hij een daarop betrekking hebbend deel der handelingen van de Tweede door de Overslagse toneelvereni. ging, met het blijspel „De schat uit Congo" door J. Vereecke. Dit toneelstuk was een buiten gewoon succes en werd met goede toneelspelers opgevoerd. Een bui- Chr- Bond van Plattelands vrouwen. In „Pro Rege" werd een verga dering gehouden der Afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond. Na het zingen van Ps. 66 en voorlezing uit-Ps. 145, werd de vergadering door de Presidente, mevr. De Ruijter, met gebed ge opend, waarna zij allen een wel kom toeriep, speciaal de gasten voor deze bijeenkomst, van de Gezondheidsdienst voor Dieren Dr. Grootenhuis, Directeur van deze Dienst, hield vervolgens een causerie over „Pluimvee en Pluim veeziekten"", waarin, hij de ver- Een aanvulling Op de Dinsdag j.l. gehouden be groetingsavond der uit Indonesië gerepatrieerde militairen was eveneens aanwezig het hoofdbe stuurslid van het Katholiek Thuisfront, de heer Van Mierlo uit Hulst, die door de Voorzitter van de Afd. Axel en Omstreken van de Band NederlandIndië, de heer Knieriem, op hartelijke wijze dank werd gebracht voor zijn blijk van belangstelling op deze be- groetingavond. Behouden thuiskomst. Per motor-troepentransportschip „Waterman" kwamen ook weer tal van jongens uit onze streek aan, die voor het merendeel Vrij dagochtend debankeerden. Eén hunner was Adri Hoog- straate, woonachtig aan de Wal- straat alhier. De ganse buurt toonde haar medeleven met deze thuiskomst van Adri en het feit dat dit vrijwel het enige protes- tantse gezin in een vrijwel voor 90 procent Katholieke buurt is, doet het medeleven des te sterker uit komen. Dit sprak o.a. uit een spontaan gehouden collecte, waaruit groten, deels de kosten voor een prachtig nieuw rijwiel: voor onze kwieke Indië-vaarder werden bestreden, Doch er waren nog meer cadeaux. Des avonds kwam de harmonie „Concordiai" het feestvierend ge zin met hun heelhuids teru-gge keerde en bruingebrande zoon nog' vergasten op vrolijke marsmuziek in de vorm van een serenade. De bloemen spraken hun taal evengoed als de muziek en de ver siering was niet uitgebleven in de FeyenoordSparta. AjaxVolewijckers. Sittardse BoysRBC; PSV. Limburgia JUNIOREN—COMPETITIE Groep 4. Breskens—Schoondijke; Sluis*— Oostburg. Groep 5. Hulst 1Terneuzen 1; Hvntettis- se 1—Graauw 1. OVERZICHT FrieslandVelocitas; Leeuwarden —Achillea; Be QuickFrisia; Sneek—HSC; Heerenveen-GVAV. BVY—TSC; Bleyerheide—Longa. Tweede Klasse B. AllianceInternosBaronie DNL RKTWHerdDosko, De Zeeu wenGoes. RoosendaalZierikzee; MOC '39 Zeelandia; Nieuw Borgvliet Middelburg; RKFCMeto. BreskensOostburg; Ria—Axel HoofdplaatTerneuzen; Aarden burgCorn Boys. Vierde Klasse G. Robu-rHulst; EMMUzendijke. DSWZuidzande; PSKRapen burg. Reserve Eerste Klasse B. Hoofdplaat 2Terneuzen 3; Aar denburg 2Corn Boys 2. Tweede Klasse B. PSK 2Rapenburg 2. Schoondijke 2Aardenburg 3 Zuidzande 2Retranehement 1. De wedstrijd van deze week is de ontmoeting van de twee kam ploenscandidatenBaronie—iRKT W. Dat dit een spannende strijd zal worden is van zélf sprekend, maarwie wint hét? Gezien de minder gunstige resultaten van RKTW in haar laatste wedstrij den] en daartegenover het meer constante spel van de Baronie, zijn wij geneigd de thuisclub de meeste kans te geven om in deze titanenwedstrijd als overwinnaar te voorschijn te komen. In de wedstrijd AllianceInter nos, zullen de gasten wel weten te winnen. Hero zal tegen DOSKO wel het onderspit moeten delven, terwijl De Zeeuwen, dat Zondag j.l. RK 'PW een punt afsnoepte, wellicht de baas kan blijven over Goes. Breskens kan thuisspelend van Oostburg winnen, terwijl Aarden burg in staat is Corn Boys een puntje af t« snoepen. Axel beëindigt haar seizoen in Westdorpe. De Oranjehemden zuilen er, na de fraaie successen van de laatste weken, wel voor zorgen, dat RIA op het laatste ogenb'ik geen roet in het eten komt gooien. Ook Terneuzen mag geen misstap begaan en zal dit ongetwijfeld te Hoofdplaat ook niet doen. Vierde Klasse G. De clubs van over de Schelde moeten tegen de Z.-Vlaamse clubs kunnen zegevieren. Vergadering K.A.B. Donderdagavond hield de K.A.B. afdeling Sluiskil een drukbezochte jaarvergadering. De notulen van de vorige vergadering, het kas- rapport en een uittreksel uit het jaarverslag werden na lezing goedgekeurd. Hierna werden in vlot tempo de agendapunten afgewerkt. De voorzitter de heer De Waal was verheugd over de grote opkomst en zou het op prijs stellen, indien voor de gewone vergaderingen 'n zelfde interesse bestond. Hij wees voorts op het belang van het in standhouden van „Herwonnen Le venskracht", welke vereniging van zulk een grote betekenis is voor de bestrijding van de t.b.c., als mede van de Norbart-Stfehting voor het uitzenden van onze kin. deren. Verder deed hij het voor stel om door een wekelijkse zeer geringe bijdrage van de leden re gelmatig de gebruikelijke jaarlijk se knalavonden te kunnen geven. Uit de kassen van de organisaties zijn deze kosten niet meer te be strijden. Aan de ijverige propa gandist de heer Simoen gaf hij gelegenheid de resterende insignes aan de man te brengen. Het woord werd gegeven! aan de districtsbestuurder, de heer Ja cobs, die in een gloedvolle- rede de opkomst van de K.A.B, beschreef. Hij wees op het belang van het lidmaatschap van „Credo Pugno". Sprekende over het aangenomen wetsontwerp op de P.B.'Q. drong hij bij de jongeren speciaal aan op het volgen van de cursus der Social® School. Om te kunnen medespreken in de sociale kwes ties in de bedrijven en.de verdere zaken, waarvoor déze overeen komst aspecten biedt, moet de KAB. beschikken over ontwik keld» arbeiders. Tussen de bedrijven werden ook sigaren gepresenteerd' en Wimken; eoige muzieknummers, terwijl ook 1 een proef werd genomen met her-l sengymnastiek, die zeer goed slaagde. Aan het slpfc sprak geeste lijke adviseur, das eerw. Pater Gar diaan, We hebben allen de affi ches gelezen over de 300,006 le den van de K;A.B- Hét zou goed zijn, als dit gehele aantal bestond uit actieve leden, die aan de be weging mede work te a en het niet aan de besturen overlieten. Voorts moeten we ook in ona weric ge looi uitdragen. De heer De Waal brak nog een lans voor de Sociale School en dirong ernstig aan op het deelne men aan de zomer.retraite. Hij dankte de geestelijke adviseur en de heer Jaeobs, alameoe de ver zorger van de muziek, waarna de vergadering werd gesloten. Gevraagd naar zijn uitlatingen, dat Europa thans zelif zijn strijd krachten dient te organiseren en dat Amerika in geval van een ge wapend conflict geen grote strijd macht naar het Europee» conti nent zou dienen te zenden, ant. woordde de generaal lachend: ,4>e vorige keer zijn wy toch ook ge komen, nietwaar?" De géneraal was vergezeld door generaal Lemnitzer, die belast is met de uitvoering der wapcnlave- ranties. Deze zullen, zoals de ge neraal het uitdrukte, spoedig in „Full Swing" zijn De bewakingscompagnie van Haarlem, onder commando van ka pitein Duister, stond aangetreden als erecompagnie op het platform, toen de Skymaster landde. De Skymaster had na de tussenlan ding op New Foundland de over tocht over de Oceaan in 11 uur volbracht. De piloot van de Skymaster bracht zijn toestel onmiddellijk voor de ere-compagnie tot stil stand, Zonder jas trad generaal Bradley zijn begroeters, de chef van de Nederlandse generale staf, generaal Mr. H. J. Kruis, de ohef van de marinestaf, vice-admiraal Jhr. E. v. Holthe, de Amerikaanse ambassadeur Selden Chapin en majoor C, Geertsema, de verte genwoordiger van Z.K.H. de Prins der Nederlanden, tegemoet en in specteerde daarna tezamen met generaal Kruis de ere-compagnie. In een auto van de Amerikaanse ambassade begaf de generaal zich om half twaalf naar Den Haag. HEDEN: TERNEUZENAxelsestraat 40; Aanbesteding- bouwen van een woonhuis met bloemenserre Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Gij zult niet stelen". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De grote passie". Sportterrein Van Steen- bergenlaan, Voetbalwedstrijd Tern. Boys 1Rijkspolitie O. Z.-Vlaaaideren. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling ,H3et onstuimige blondje". Kerkgebouw Ger. Gem., 4.15 uur: Openbare Vergade ring Küesver. Staatk. Geref. P&rtij. KEJUZHNHOEK: Grote Huijs- senspoHer C 45, 1.30 uur: Openbare verkoping van meu bilaire goederen. OOSTBURG: Aan Rijksweg Draaibrug, 1.30 uur: Belang rijke verkoping van afmaak- palen. MORGEN: HULST: Basiliek, 2 uur: Mat- thakis Passion. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Bioscoopvoorstelling „Het on stuimige blondje"; 8 uur Bio scoopvoorstelling- „Welkom thuid". TERNEUZEN: Luxor Theater, 2 en 4.30 uur: Zondagmiddag- voorstelling; 8 uur: Bioscoop voorstelling „Gij zult niet- stè ren". Concertgebouw 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling; 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De grote Passie". Terrein Molendijk, 2.30 uur: Voetbalwedstrijd Terneu zen 2Axel 2. De eerste Coloradokever is gevangen Te Udenljdut in, Noord-Ba-»-- bant is een Coloradokever ge* vangen, voor zover bekend de eerste in dit seizoen in ons land. Het voor het aardappelgewas zo schadelijk insect is aan de bevoegde instanties ter hand gesteld,. Belgische motortanker met machineschade in Vllsslngen, In de haven van Vlissingen is binnengelopen de Belgische mo tortanker „Belgium PTidef', groot 8996 bruto register ton, eigendom van de „Belgium Gulf Company" die op weg was van Antwerpen naar de Perzische golf. Het schip heeft machineschade en wordt thans door de Koninklijke Mij „De Schelde" gerepareerd. De reparatie zal vermoedelijk een week duren. Sluisdeuren in reparatie. A.s. Maandag zal de drijvende bok „Atlas" van de N.V. Holland een begin maken met het lichten van de 2 grote buiten eb-deuren en 2 buiten vloed-deuren van de z.g. Grote Sluis in Veere die toe gang- verschaft tot het Kanaal door Walcheren. Deze sluisdeuren zul'en op 2 stel gekoppelde dek schuiten, via het Kanaal door Z.- Beveland naar de Koninklijke Mij ,De Sche'de" te Vlissingen wor den vervoerd. Dit bedrijf zal 2 van de deuren repareren en zal 4 deu ren van spui-sluizen voorzien. 'Het Argentijnse Minsterie van Luchtvaart meldt dat sedert Woensdagmiddag een militair vliegtuig met elf man aan boord vermist wordt. Het vliegtuig was op een oefen- vlucht. (Advertentie.) U zult 's morgens „kiplekker uit bed springen. Flke dag moet uw lever een liter gal In „w ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2