Een let Uit de Provincie VlifH f RHEUMIN helpt! J.VANI Dames De hengst I de Timtui VAN I Vai Thuisvarend met de „Waterman Radio Tazelaar A. VAN C AUTORIJSCHO Lupiney volksvoedsel van de toekomst? -m Uitreiking diploma's Landbouwhuishoudschool V.. J a. s: Even als in AGENDA TERNEUZEN. BRUINISSE. SPROETEN-* RODE ROZEN jf H 20 TABLETTEN 35 ct dodelijk verkeersonge luk TE OESTGEEST. y£«gcn HaorJ STEEDS BETER STEEDS GROTER SORTERING STEEDS VOORDELIGER! is een si Koopt d Wij het moderne bruin. Prima V De betei Ziet onz HET SPECIAALH1 Kersstra ER IS NI FUN KOUS Mooi LINK! ZWARE KC NYLON KC SPORTKOU wit, geblokt Zeer mooi e WOL- Noordstraat 45 - slIttWIUÜIitl 111 zal tweemaal per tweemaal per week ge C 41, bij wie aanmeldi ZE Z1 met 1 Veel eleganter d doe Ook: LUXE DJ in diverse SANDA lste Witte en zw SCI Noordstraat 26 - ffilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll TB HUUR ZONDER WESTKOLKSTRAAT vindi in Effen, gestrei VLIS LINNEN Amerikaanse zeelieden nemen een anti-communistische resolutie aan Zeven Amerikaanse vakvereni gingen, die 17.000 zeelieden ver tegenwoordigen, hebben een reso lutie aangenomen, waarin de Europese communisten, „die onder de dekmantel van hun vak bonden stelselmatig wantrouwen tegenover het plan-Marshall en het programma voor wapenhulp zaaien", gelaakt worden. Deze anti-communistische actie werd ondernomen op voorstel van de Belg Omèr Becu, algemeen secretaris van de internationale bond van transportarbeiders. thiserenden uitnodigt heden door te wenken. Het bestuur van de liberale vak bond der publieke diensten her innert er zijn leden in een com muniqué aan, dat de Konings kwestie door de liberale partij als een vrije kwestie wordt beschouwd en het de staking reeds als een uiterst middel heeft beschouwd om de beroepsbelangen van het personeel te beschermen. Bijge volg weigert de liberale vakbond der publieke diensten deel te ne men aan een staking met zuiver politiek (karakter. Overstromingen Nieuw-Zuid-Wales De gehele nacht zijn ampibie- voertuigen en vrachtauto's van het Australische leger bezig ge weest 400 gezinnen te evacueren uit het 15.000 inwoners tellende stadje Wagga-Wagga in Nieuw- Z.-Wales, dat door de rivier Mur- rumbidgee overstroomd wordt. De politie heeft de bewoners gewaarschuwd, dat in de loop van de dag de gehele stad onder wa ter zal komen te staan. 'Het fruit in het vruchtbare dal van de Goulbum in Victoria heeft veel van de overstromingen geleden. Australische stad door overstroming bedreigd Het Zuidelijke gedeelte van de Australische staat Nicuw-Zuid- Waies wordt door overstromin gen geteisterd. Volgens politie berichten wordt verwacht dat de stad Waggawagga, die in het midd'en van het getroffen gebied ligt, Woensdagechtend vroeg onder water zou komen te staan. Een derde gedeelte van de 15.000 in woners van Waggawagga wordt thans door leger, politie en vrij willigers geëvacueerd. Zakenlieden zijn koortsachtig bezig met het bouwen van uit ce ment, bakstenen en zandzakken samengestelde» „borstweringen" om htm winkels te beschermen tegen het puin, dat de buiten zijn oevers getreden Murrumbidgee- rivier meevoert. Britse arbeiders willen loonsverhoging Ruim vijftig procent van de acht mülioen Britse arbeiders, die leden zijn van vakverbonden, wel ke zijn aangesloten bij de T.U.C., wenst loonsverhoging, hetgeen in strijd is met de politiek der socia listische regering, die de lonen op het huidige peil wenst te hand haven. De leiders van de T.U.C kwamen gisteren bijeen om de hierdoor ontstane situatie te bespreken. Naar gister officieel is be kendgemaakt zal de nieuwe begi'Ov ting van de Britse regering op 18 April in het Parlement worden in. gediend. HEDEN: rESRNEUZENGrand Hotel .Rotterdam", 3 en 8 u.: Mode show '„Pro Rege", 7.30 uur: Jaarvergadering „Het Groene Kruis". TERNEU ZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Gij zult niet stelen". Concertgebouw, 8 uur: Uitvoering ten bate van de v.v. Terneuzen. MORGEN: TERNEUZENAxelsestraat 40, Aanbesteding' bouwen van een woonhuis met bloemenserre Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Gij zult niet stelen". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De grote passie". Sportterrein Van Steen- bergenlaan, Voetbalwedstrijd Tern. Boys 1Rijkspolitie O Z.-Vlaanderen. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling ,Het onstuimige blondje". Kerkgebouw Ger. Gem. 4.15 uur: Openbare Vergade ring Kiesver. Staatk. Geref. Partij. REUZENHOEK: Grote Huijs- senspolder C 45, 1.30 uur: Openbare verkoping van meu bilaire goederen. ÓOSTBURG: Aan Rijksweg Draaibrug, 1.30 uur: Belang rijke verkoping van afmaak- palen. De stakingen in België De afdeling Brabant van de nationale vakbond van tramper gone el in België, die aangesloten is bij het socialistische A.B.V.V., heeft besloten in navolging van het trampersoneel van de afdelin gen Henegouwen en Luik heden gedurende 24 uur in Brussel en geheel Brabant het werk neer te ..eggen om te protesteren tegen een terugkeer van Koning Leo pold. Het bestuur van de Katholieke vakbond der openbare diensten heeft Woensdag een motie aange nomen, waarin de politieke sta kingen worden veroordeeld en TERUGKERENDE MILITAIREN Met het troepentransportschip „Fairsea", vermoedelijke aan komst te Rotterdam op 4 April keren de' volgende Zeeuws-Vlaam se militairen naar huis terug: J. Booy, Axel; G. A. Smet, Clinge; H. L. Lippens, Groede; J. van de Broecke, SchoondijkeR. A. Hemelsoet, Westdorpe; R. Soe- haert, Westdorpe; J. C. Hamelink, Zaamslag; A. C. Verbiest, Zuid- aorpe. Met het troepentransportschip Goya", vermoedelijke aankomst te Rotterdam op 8 April, keert de Zeeuws-Vlaamse militair F. B. van Opdorp, uit Terneuzen, terug. Slagersvakwedstrijd. Op de internationale Slagers- waarin het zijn leden en sympa- vaktentoonstelling, die van 21 tot Met het troepenschip „Water man", waarvan de ontscheping Vrijdag a.s, zal geschieden, repa triëren, zoals indertijd reeds ge meld: 4e garderegiment Jagers, 4 compagnieën luchtvaarttroepen en S3 AiAT. De dienstplichtigen, bestemd voor het 4e bataljon van 't garde regiment Jagers, kwamen 7 Nov. *46 te Ede onder ide wapenen. Met de „Johan de Witt" vertrok het bataljon op 30 Mei '47 nai*r Indonesië. Op 28 Juni werd het té Soerabaja gedebarkeerd. In 't kader van de eerste poli tionele actie werd het bataljon geplaatst op Madoera, waar het bleef tot de tweede politionele actie. Toen werd het naar Oost- Java gedirigeerd in de Madioen en Djembang-sector. Na ca actie kwamen de Jagers in de omgeving van Toelong Agoen en B'itar, tot het „Cease Fire" van kracht. Het bataljon werd daarop tot ae repa triëring in Dj ember geconcen treerd. De dienstplichtigen, bestemd voor 33 A AT kwamen 5 Nov. '46 te Bergen op Zoom onder de wa penen Met de „Johan van Olden- bamevelt" vertrok het onderdeel op 8 Mei "47 naar Belawan, waar het op 2 Juni werd gedebarkeerd. De staf van 33 AAT kwam te Me- dan de wcrkpeletons verspreidden zich over heel Noord-Sumatra en later ook in Tapanuli. In totaal werden af gelegd 7,8 millioen km, of 195 maal de omtrek van de aarde. In Februari 1950 verliet 33 AAT Sumatra met het oog op de komende repatriëring,. De le, 2e, 3e en 4e compagme iuchtvaarttroepen werden in No vember 194(6 gevormd uit dienst plichtigen, die in Breda onder de wapenen kwamen en aldaar eep intensieve, grotendeels infanteris- tische opleiding kregen met het oog op de toekomstige taak: de bewaking van vliegvelden. In Augustus 1947 kwamen de vier compagnieën in Indonesië aan, waar zij compagniesgewijs ver deeld werden over verschillende vliegvelden, waarvan, haar de bewaking alsmede die van de naaste omgeving werd toever trouwd. Zo bewaakten deze vier onderdelen resp. de vliegvelden Kemajoran, Andir, Kalidjati, Se- marang, Tjililitan, Solo, Magoe- wo, Malang en Djocja. 29 Maart te Utrecht wordt gehou den mochten inzendingen van on ze stadgenoten de firma Ysebaert en de Slagerij P. de Theije fraaie successen hoeken. De firma Ysebaert verwierf een eerste prijs met haar inzending Pjlockworst en aan de heer De Theije werden toegekend een eer ste prijs voor zijr- inzending Plock- worst-Cervelaatworst, een eerste prijs voor Hamworst-Boterham worst en een tweede prijs en eer volle vermelding voor Berliner Le verworst-Tongenworst. Uitvoering ten gunste van Trainingsfonds v. v- Ter- neuzen. De Terneuzense supportersver eniging heeft enige tijd geleden een trainingsfonds gevormd, dht ten doel heeft gelden bijeen te za melen,, die het mogelijk moeten maken een trainer in dienst van de v. v. Terneuzen te stellen. Dit streven vindt allerwegen ge hoor en zo kan, dank zij de mede werking van „De Harmonie Ter- ncuzeri" en de toneelgroep „Oran je Kwartier", hedenavond in het Concertgebouw een uitvoering ge geven worden, die, wat de uitvoe ring zelf betreft, zeker slagen zal. We hopen dan ook dat velen he denavond hun schreden naar het Concertgebouw zullen richten. Niet alleen bezorgt men zicji een genoegelijke avond, doch tevens helpt men mee aan de opbouw van do v. v. Terneuzen. Voor het programma verwijzen wij U naar de in dit nummer voor komende advertentie. bevonden zich o.a. wethouder De Vos en mevrouw Leeflang van de Vliet, oud-onderwijzeres der school. Het programma werd door de jonge spelers op vlotte wijze afge werkt. Hoewel hun prestaties technisch natuurlijk verre achter bleven bij de verrichtingen van ge oefende volwassenen, had de uit voering door hun onbevangen en natuurlijk optreden een eigen be koring. Het uitgebreide programma maakte de medewerking van een groot aantal leerlingen mogelijk. In zijn slotwoord wees het hoofd der school, de heer Veldhuyzen, op de grote waarde van deze vorm van samenwerking en dankte al len, die de uitvoering mogelijk hebben gemaakt- Voetbalwedstrijd met een sym pathiek doel. Onder verwijzing naar een in dit blad voorkomende advertentie maken wij onze lezers er op at tent, dat Zaterdagmiddag om 3 uur op het sportterrein aan de Van Steenbergenlaan een voetbalwed strijd zal gespeeld worden tussen het eerste elftal van de Terneuzen se Boys en 't eerste elftal van de Rijkspolitie uit O. Zeeuws-Vlaan deren. De baten van deze wedstrijd zullen geheel ten goede komen aan het Wilhelminafonds, welk fonds zich ten doel stelt de bestrijding van de kanker. Gezien het zeer sympathieke doel en de ongetwijfeld aantrekkelijke wedstrijd tussen beide ploegen is het te hopen dat de organisatoren op een geslaagde middag zullen mogen zien. Werkloosheid in Zeeland vermindert- Nu de werkzaamheden in de landbouw in Zeeland overal weer zijn begonnen is dit ook af te lezen in de vermindering van de werkloosheid. Alle landarbeiders die feitelijk in vaste dienst zijn, doch in de wintermaanden (na St. Nicolaas) door hun werk gevers tijdelijk naar het arbeids bureau c.q. de D.U.W. worden verwezen, zijn thans weer op hun bedrijven teruggekeerd. De werknemers met een minder vast dienstverband zijn echter nog niet herplaatst. Hiervoor moeten de eigenlijke land bouwwer kzaam heden nog komen (eind April). Opnieuw wordt een. groep van pl.m. 50 arbeiders van Schouwen Duiveland te werk gesteld op Walcheren bij de herverkavelings werkzaamheden. Op een vergadering v,an de Nederlandse chemische vereni ging, sectie voedingsleer, sprak Ir. H. Lamberts te Wageningen over „veredeling van voederlupine voor voedingsdoeleinden". De voedingsdeskundigen hebben zich nog weinig met de lupin'e ais voedingsmiddel bemoeid. Door landbouwkundigen wordt in de toekomst de mogelijkheid gezien, de lupine zodanig te veredelen, dat zij voor menselijke consump tie geschikt wordt. De opvattin gen zijn gebaseerd op de gunstige chemische samenstelling v^n het zaad. De witte lupine is een oud cultuurgewas, dat in de loop van de eeuwen door de mens bewust of onbewust reeds is veredeld. De gele lupine is tot 1840 een wilde plant gebleven. Toen begon men in Duitsland het gewas te telen als veevoeder en groenbemesting. 'Gedurende de eerste wereldoor log heeft men in Duitsland en Rusland op grote schaal lupine gebruikt om de enorme eiwit tekorten aan te vullen. Men maakte lupinekaas, lupinebief stuk, lupineolie enz. Na de oorlog verdween alles grotendeels, door de aanwezigheid van enkele alca- loiden kon noch de witte, noch de gele lupine zich op de duur als voedingsmiddel handhaven. De al- caloiden zijn in meerdere of min dere mate giftig en hebben een sterk bittere smaak. Na de herontdekking van Men del en de ontwikkeling van de erfelijkheidsleer zocht men naar alcaloidevrije vormen met erfelijke eigenschappen. De cultuur van voederiupine was het resultaat van geduldige onderzoekingen. Uitgebreide proeven werden in Duitsland genomen. Tenslotte werden, na 1933, tonnen voeder lupine in de Duitse industrie ver werkt. Volgens spreker is binnen korte tijd voederlupine een belang rijk voedergewas in vele landen der wereld geworden. Een sterke uitbreiding is te verwachten, vooral van de gele lupine, welk gewas een opvallende eiwitprodu- oent is. Het gehalte aan ruw eiwit van het zaad is gemiddeld 44 pet. Daar de veredeling van gele lupine aan het begin staat, is belangrijke opbrengstverhoging met vrij grote zekerheid te voor spellen. Door kruisingen en se lecties wordt getracht, het doel, alcaloidvrije lupine, te bereiken. Uit het onderzoek van 1949 is komen vast te staan, dat bij onge veer 20 pet. van de nakomelingen van planten met een zeer laag alcaloidgehalte deze eigenschap erfelijk is. Of werkelijk het abso luut ontbreken bereikt is, kan nog niet met zekerheid worden vast gesteld. De daarvoor bevoegde autori teiten staan in Nederland enigs zins terughoudend, zo niet afwij zend, tegenover het gebruik van lupine, waarbij het dan voorlopig gaat om voederlupine in de hui dige vorm. Hoewel geen directe verbodsbepaling bestaat, wordt evenmin toestemming tot het ge bruik verleend. De nadruk wordt hier terecht gelegd-op het gevaar van vermenging met bittere lu pine, welker zaden op het oog niet van die van voederiupine zijn te onderscheiden. Ir. Lamberts merkte terzake nog op, dat de vraag, hoe lupine het best als voedingsmiddel kan worden inge schakeld, door de voedingsdeskun digen moet worden beantwoord. De landbouwkundigen willen slechts de aandacht vestigen op een zeer belangrijke eiwitbron. Over de gehele wereld! wordt jaar lijks minstens 1 millioen ton lupine-eiwit geproduceerd en voor het grootste gedeelte niet ratio neel gebruikt. (Advertentie.) komen vroeg in t voorjaar Koop bij dig SPRUTOL of LIEFDES OVERWINNING door H. VaLMER. 46). (Nadruk verboden). te Terneuzen Gistermiddag vond in „Pro Rege" alhier een bijeenkomst plaats van leerlingen van de Landbouwhuishoudschool in ver band met het beëindigen der cur sussen. De aanwezigen werden welkom geheten door dc heer Van Hoeve, voorzitter van de Afd. Terneuzen der Z. L. M., die mededeelde, dat ce heer Haak, voorzitter van de Kring Axel der 'Z. L. M„ niet aan wezig kon zijn. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op Burgemeester Telle- gen van Terneuzen. Mevr. Teile gen was wegens ziekte verhinderd evenals mej. Sikkens. Na een kort openingswoord v/erd overgegaan tot uitreiking van de diploma's en getuigschrif- ten, welke door mevr. Koster wer den uitgereikt, nadat zij eerst de gediplomeerden had gelukgewenst (Adv.) Schooluitvoering U.L.O-iSchool. Openbare Dinsdag j.l. gaf de Openbare U.L.O-school' te Terneuzen haar jaarlijkse schooluitvoering in het Concertgebouw Onder de talrijke aanwezigen „Ik leg mij bij uw oordeel neer" antwoordde Kretschmer, op zijn beurt diplomatiek. Hij dacht het zijne over Von Dernberg's „enig gebrek." Erica lachte. „Omdat u niet graag over vrienden spreekt en vooral niet met hun vrouw! Na tuurlijk laat ik Heinz zijn gang, ai zal hij nooit die zangeres met mij op één lijn stellen. Hij is bijna tien jaar ouder dan ik, maar in wereldwijsheid ben ik hem de baas." Zij kwam overeind en reik te Kretschmer de hand. „Als ik wéér eens met een probleem in de war zit, klop ik vrijmoedig bij u aan!" „Het zal mij een eer zijn, me vrouw. U kunt altijd op mij re kenen." IX. Eerder dan Erica vermoedde, zou Heinz zijn les te lezen krij gen. Na de pijnlijke scène in de directiekamer van het Tivoli deed hij zijn best om goed te maken wat hij had verdorven. Zij was vriendelijk en lief, geheel de toe gewijde vrouw, doch in haar ogen was een uitdrukking gekomen, die hij vroeger nooit had gezien. Vergeefs beproefde hij er een di finitie voor te vinden. Wantrou wen was het niet, stelde hij zich gerust. Het leek meer. twijfel aan zijn goed willen of kunnen. Hij girg uit en zij vroeg nimmer waartoéén hij' ging. Hij kwam thuis, vroeg of laat nooit stel de zij de vraag, wéér hij was ge weest. Toch voelde hij, dat in hun samenleven iets was stukge slagen. Toen gebeurde het. Erica had met mevrouw Dei- bitz gewinkeld en ongemerkt was het laat geworden. Mevrouw Deibitz liet zich overhalen, iets in het Adlon te eten. Zij waren nog niet lang gezeten, toen Eri ca's belangstelling zich concen treerde op een tafel achter in de zaal, bijna tussen palmen ver scholen. Zij zag, wat een voor gevoel haar had gezegd te zullen zien: Frida Weber en tegenover de zangeres... Heinz. Frida had Erica ook bemerkt, zij boog zich naar haar tafelheer over. Onmid dellijk, wendde deze het hoofd en keek zijn vrouw recht in de ogen. „Geen gelukkige keus, 't Adlon, kleintje*', zei mevrouw Deibitz. Het voorval was haar niet ont gaan. Erica schokschouderde. Zij vond het onnodig, de ander deelgenote van haar zorgen te maken. „Heinz luncht weer eens met Fri da Weber", antwoordde ze daar om op vlakke toon. „Hij is en blijft een kwajongen. Altijd doet hij wat hij weet, dat hij niet doen niég.'' Mevrouw Deibitz rimpelde het voorhoofd. „Hij moest zich scha men! Met die artiste te lunchen en dat, terwijl hij een vrouw heeft als jij! Je neemt het nogal licht op kleintje!" „Beste grootje!" Erica kneep mevrouw Deibitz in de hand. „Heinz kon met de beste wil mij niet hebben gevraagd, want ik 'ten al van half elf met u op stap. Het geval is eigenlijk meer ko misch dan tragisch! Ik heb Heinz verboden met Frida Weber te lunchen, dineren of souperen en nu betrap ik hem op heter daad!" Erica hield zieh goed. Dat haar man wéér in gezelschap van de artiste was, had haar wel degelijk geschokt, al overrompel de het haar niet. Zij wist, dat zij het de een of andere dag zou ontdekken en nu het gebeurd vvés, voelde zij zich in zekere zin opgelucht. Het werd haar duide lijk dat zij de teugels nog niet ■trak genoeg had aangehaald. Nu zou hij zijn straf moeten onder gaan daarna wachtte hun beiden de verlossing. Het waren deze overwegingen, die Erica over de schok heenzetten. „Ik begrijp je niet", zei me vrouw Deibitz afkeurend. „Als mijn man het waagde..." Stilonderbrak Erica haar. „Daar komt hij! Aanschouw het 'gelaat van de boetvaardige zon daar!" Von Dernberg naderde haar tafel, hij kon niet anders. In zijn hart wenste hij zich mijlen van het Adlon- Toen Frida zei, dat zijn vrouw het restaurant was binnengekomen, had een wee ge voel hem overmeesterd. Betrapt oj heterdaad! Erica wilde niet, dat hij met de artiste omging; nog zo kort geleden had hij haar zijn woord gegeven, het niet meer tc zullen doen! Nu lunchtewhij tóch weer met het verboden ge zelschap! Op dit moment ver wenste hij Frida, omdat zij er op- 'nieuw in was geslaagd, hem over te halen. (Wordt vervolgd). met het behaalde resultaat. Nadat door de edelachtbare heer Burgemeester de gelukwen sen waren aangeboden namens het Gemeentebestuur en door de Directrice, mej. De Vries, namens de leerkrachten, werd door de 2B klas aan de Directrice een boek aangeboden, terwijl namens d« leerlingen van de vervolg- naaicursus aan mej. Van der Meer een bloemenmand werd aan geboden. Beide dames dankten hartelijk voor de aangeboden geschenken. Hierna werd onder leiding van d.- heer De Kam een tweetal lie deren gezongen, waarna gepau- seerd werd. In deze pauze werden versna peringen en verfrissingen aange boden, welke door de leerlingen zelf bereid waren, terwijl tevens een verloting werd gehouden. De bijeenkomst werd vervolgens voortgezet met een zangnummer door leerlingen der 2e klasse. Door enige leerlingen werd hierna een Mucht opgevoerd, ge titeld „Dokter alwetend", hetwelk door de jeugdige dilettanten zeer aardig werd vertolkt. De leiding hiervan berustte bij de heer De Kam. Tussen het eerste en tweede be drijf declameerde mej. Oorrie Verplanke een door haar zelf op rijm gezet gedicht. Na opvoering van het laatste bedrijf van gemelde klucht werd een afscheidslied gezongen en werd de bijeenkomst met een kort woord gesloten door de heer Van Hoeve, die als besluit verzocht het Zeeuws-Vlaamse Volkslied te zin gen, waaraan spontaan gevolg v erd gegeven. Aan de volgende leerlirgen v. erd een diploma of getuigschrift uitgereikt: Diploma 2-jarige cursus: M. N. Bakker te Spui; N. Goos- sen te Zaamslag; J. L. den Ha mer, E. Schieman, J. E. Diele man, J. A. Koekkoek en J. L. Wieiland, allen te Axel; E. de Graaf en J. C. van Tatenhove te Hoek. Diploma 1-jarige Bandibouw- huishoudcursus J. Dlieleman, A. S. Verpoorte, F. de Futter en S. A. Verpoorte, allen te Hoek; C. Haak, A. N. Verpoorte en P. P- van Hoeve, al len te Zaamslag; J. J- A. Liebens te Sluiskil; M. G. Scheele te Vo gelwaarde; C. Verplanke te Axel. Getuigschrift 1-jarige vervolg- naaicursus: J. M. Bosman, A. C. Dieleman, J. J. v. d. Gouwe en M. de Braai, allen te Hoek; A. M. Jansen, H. Harms en O. A. Klaassen, allen te Terneuzen; J. Sol, S. C. N. de Futter en E. Dobbelaar, allen te Zaamslag; E. W. Steendijk, J- J Steendijk en J. G. L. v. Taten hove, allen te Axel. Getuigschrift voor het volgen van naai- en/of kooklessen gedu rende 1 jaar: J. Dees en N. Dekker te Ter neuzen; E. Dieleman en M. van Driel te Zaamslag. Gisteravond omstreeks half ze. ven, gebeurde op de Rijnzichtweg to Ooestgeest 'n verkeersongeluk, aat aan de 23-jarige J. A. van der Hoeven uit Leiden liet leven heeft gekost. v. d- H. zat als duo.ppassagier op een motor, die bestuurd werd door de 19_jarige W. F. Derogee, even- eer^ uit Leiden. Vermoedelijk tengevolge van slippen kwam de motor op de linkerhelft van de weg terecht, waar hij in botsing kwam met een bestelauto. Van der Hoe ven was op slag dood, Derogee werd in zorgwekkende toestand I naar het academisch ziekenhuis te I Leiden gebracht. en BRl in verschillende soot* pasteltime Voor geklede namiddagjaponnen en blouseS hebben we de originele BRODERIE ANGLAISE, TATT MOIRÉ in verschillende modetinten. Arsenaalstraat 5 - TERNEUZEN - Telef. 2097 Steeds het nieuwste Gaarne demonstratie aan huis Noordstraat 21 Telefoon 2381 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2