I I I echte De in de Caraïbische zee gehouden Amerik.- Nederlandse vlootoefeningen Overval op taxi-chauffeur bij Meppel 7/ burger in Polen gearresteerd Gemeente Ternenzei Bims Wereldreis 25 e i Generale Synode Ned. Herv. Kerk Dr BINKHORST Dr VISSER 25 c De Hengst Nico van 't Hoogland Koopt uw Zomerstoffen Panlatten Nederlanders nog bezig met de opbouw van hun vloot Ontploffing in Belgische mijn Landjuweel K. A. B. Ernstige autobotsing Beide matrozen op landweggetje gearresteerd Jaarbeurs lllrecht een Arbeiderswoning EWen zwart Cachimire Fa De Zwarte-Van Dixhoorn Wat brengt de Radio? V Aan de Leden van de Vereniging „Het Groene Kruis" alhier. HEERLIJKE TONGENWORSTi 29 FIJNSTE CH0C0LADEHAGEL per 100 GRAM M0N0P0LY-SPELEN 4,50 Boekhandel A. J. van Aken Voor uw Bloementuin BLOEMENHUIS „flora" FIRMA DE ZWARTE-VAN DIXHOORN I Kleine Woning Sloperij C. VERMAST TAXI K0EV0ETS Let op de kwaliteit van ons Kastpapier WAT KRIJG IK NOG? A. J. van Aken 5 regels 60 cl; minimum p ummer Burn* amiddags 2 uw Aan boord van H.M. „Jacob van Heemskerck", 21/3 door een verslaggever van het A.N.P., Na de beëindiging van de in de Caraïbische Zee door Amerikaanse en Nederlandse oorlogsschepen gehouden gezamenlijke oefeningen, ontving de commandant van het Nederlandse eskader, Schout-bij-nacht J. J. L. Wil- linge, de aanwezige journalisten aan boord van het vliegdekschip „Karei Doorman''. De gehouden gecombineerde Ame rikaans-Nederlandse vlootoefenin gen droegen een zeer eenvoudig karakter, daar de nieuw opge bouwde Nederlandse vloót nog niet geheel op peil is. Het voornaam- Tegenover de journalisten ver klaarde schout-bij-nacht Willinge nadrukkelijk dat de Nederlanders, na de afgelopen oorlog, eigenlijk nog bezig zijn met de opbouw van bun vloot, zodat het niets verwon derlijks is dat de Amerikanen, die over een zoveel uitgebreidere er varing in het gebruik van vlieg dekschepen beschikken (het aan deel der Amerikaanse vliegdek schepen is in de strijd welke in de afgelopen oorlog tussen de Ame rikaanse en Janpanse vloten werd geleverd, zeer groot geweest, red. A.N.P.), beter uitgerust en ge oefend zijn. Indien men rekening houdt met dese factoren, kan niet anders worden gezegd dan dat hetgeen door de Nederlandse oorlogssche pen tijdens de oefeningen is ge presteerd, zeer bevredigend was. DE „OOMET" TE KOPENHAGEN AANGEKOMEN. De „Cornet" van de Havilland, het eerste passagiersvliegtuig ter wereld met algehele straalaandrij ving, heeft de afstand Londen Kopenhagen in 80 minuten en 24 seconden afgelegd. De normale tijd voor dit traject van 1040 krn is 3% uur. ste doel der oefeningen was de verbindingen tussen de schepen „tijdens de actie" te beproeven en dit gedeelte van de manoeuvres is zeer geslaagd. „De gehouden oefeningen had den voor buitenstaanders weinig aantrekkelijks, daar het operatie terrein in de lucht is gelegen en het dirigeren van de vliegtuigen langs radio-grafische weg het be langrijkste onderdeel ervan vormt. De samenwerking met de Ameri kanen was heel goed. Een der Amerikaanse zee-officieren was van oordeel dat alles heel vlot verliep en dat men veel uitgebrei der oefeningen had kunnen hou den. Het is gebleken, dat bij de zeegaande moderne vloot helicop- tères, als middel voor de oorlogs bodems om met elkander in ver binding te blijven, onmisbaar zijn besloot schout-bij-nacht Willinge. Sir Donald Gainer, de Britse ambassadeur te Warschau heeft gisteren een scherp protest uitge bracht bij de Poolse autoriteiten tegen de arrestatie van een Britse burger, Otto Kornhauser, waarvan Maandag aan de ambassade mede deling werd gedaan. Men had het laatst van Kornhauser gehoord op 2 Felbruari, toen hij( zich op het vliegveld van Warschau bevond om via Praag per Tsjechisch lijn- toestel naar Engeland terug te ke ren. Kornhauser was begin van dit jaar voor een particulier bezoek naar Polen gekomen. Men herinnert er aan, dat Andre Robineau, Frans consulair beamb- De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk, die op Woudschoten bijeen is, behandelde Maandag in haar ochtendvergadering on der presidiaat van Ds. H. J. F. Wesseldijk de verslagen van de kerkelijke hoogleraren, van de oecumenische raad, van de geestelijke verzorging in de we- deropbouwkampen en van de studentenpredikant te Amster dam. In de middag- en avond zitting kwam het verslag van de commissie voor de bestudering van 't vraagstuk over de vrouw in het ambt aan de orde. Ofschoon de commissie voor de kerkorde -over de toelating van de vrouw tot de ambten geen voorstellen had willen doen die verandering in de hui dige toestand brachten, heeft de Synode er anderhalf jaar ge leden op aangedrongen voordat het ontwerp kerkorde in zijn geheel aan de kerk werd aange boden, een uitspraak in deze te doen. De commissie onder voor zitterschap van Ds. J. R. Wol- fénsberger was nu aanwezig om haar conclusies te verdedigen. Er is een meerderheidsrapport dat toelating van de vrouw tot alle ambten adviseert, terwijl 'n minderheidsrapport de vrouw alleen tot het diakenschap wil' toelaten, mits dit geen regeer- ambt wordt. De discussie be woog zich aanvankelijk om de vraag wat het wezen van het ambt is. Verschillende sprekers me nen, dat de vrouw wel tot de be dieningen maar niet tot de ambten kan worden toegelaten. De verdedigers van het, meer derheidsrapport betoogden, dat de bijbelse gegevens aantonen, dat van een scheppingsordinan tie in deze geen sprake is, voorts dat uit de Nieuw Testamenti- sche gegevens blijkt, dat er geen belemmeringen bestaan om de vrouw tot de verschillen de ambten toe te laten. Niets wijst er op dat de vrouw als zo danig ongeschikt zou zijn voor het regeerambt, ook al zullen de meeste vrouwen dit niet bege ren. Men moet dit probleem stellen in het kader van de vra gen over de man-vrouw ver houding in bijbels licht. Het beraad zal in de volgende zitting worden voortgezet. Gistermiddag heeft zich in de Belgische kolenmijnen te Rieu du Coeur, nabij Bergen, een ontploffing voorgedaan. Tot nu toe zijn de lijken van 2 mijn werkers naar boven gebracht. Vermoed wordt, dat zich op het ogenblik van de ontploffing nog 3 andere mijnwerkers in de galerij bevonden. De ontploffing is waarschijnlijk te wijten aan de aanwezigheid van mijngas in een mijnschacht. te, verleden jaar op gelijke wijze op het vliegveld van Warschau spoorloos verdwenen was. Later bleek, dat hij was gearresteerd. 'Hij werd in Januari j.l. te Stettin tot 12 jaar gevangenisstraf ver oordeeld op beschuldiging van spionnage. Van Herman Field, een Ameri kaans architect uit Ohio, heeft men geen spoor meer teruggevon den nadat hij in Augustus j.l. voor het laatst op het vliegveld van Warschau was gesignaleerd, toen hij naar Londen wilde gaan. Een zelfde lot trof Dr. Edith Bone op het vliegveld te Boedapest in Sep tember j.l.. Ook zij was van plan naar Londen te gaan. Nog deze maand werd mevrouw Halina Firth, een 50-jarige Engel se van Poolse afkomst, na tien maanden in een Poolse gevange nis te hebben doorgebracht, tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het onderdak verlenen aan gezöchte personen. De Bossche Bond van de Kath. Arbeidersbeweging zal dit jaar ln Juli of Augustus een landjuweel houden, waar men alle Katholieke culturele verenigingen bijeen hoopt te brengen. Zangverenigingen, to neelclubs, harmonieën en volks- dans-groepen zullen aan het land juweel deelnemen, dat of in Oir. schot of in Boxtel zal gehouden worden. EEN DODE, TWEE ZWAAli GEWONDEN. Om 11 uur Maandagavond reed op de Rijksweg in de richting van Het Gooi een vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door H. J. N. uit Nijkerk, terwijl in de rich ting Amsterdam een citroën na derde, bestuurd door E. J. S. uit Amsterdam. Ter hoogte van de Meerstraat onder de gemeente Naarden reed de citroën met grote snelheid tegen de vrachtauto, zo dat deze van de aanhangwagen losschoot en met de kop in de aan de overzijde gelegen sloot terecht kwam. De mede-inzittende Van de luxe auto, de 36-jarige mevrouw R. uit Amsterdam, werd zo zwaar ge wond, dat zij spoedig na het onge val overleed. De bestuurder werd met zware verwondingen naar de Majella-stichting in Bussum ver voerd. De bestuurder van de vrachtauto liep eveneens ernstige verwondingen op. Hij werd in het Diaconessenhuis te Naarden opge nomen. Vermoed wordt, dat de bestuur der van de luxe wagen in de war is gebracht door het feit, dat van de vrachtauto slechts één koplamp brandde en dat hij van de veron derstelling is uitgegaan, dat het een motorrijwiel was. Belde wa gens werden ernstig beschadigd. Twee jonge matrozen, die met een kustvaarder uit Ierland in Amsterdam waren teruggekeerd, hebben daar Maandagavond een taxi gehuurd. Zij hadden het plan de chauffeur onderweg van zijn geld te beroven. Tussen Meppel en Havelte hebben zij de chauf feur met een steen op het hoofd geslagen. De chauffeur wist echter uit de wagen te komen en is in de Drentse Hoofdvaart ge sprongen om aan zijn belagers te ontkomen. De matrozen gingen er met de auto vandoor, doch in Havelte zijn zij tegen de paal van van een brug gereden. Zij hebben toen de auto verlaten en zijn er vandoor gegaan. De inmiddels gewaarschuwde politie heeft de ma trozen kunnen arresteren. AARDAPPELMOEHEID Het blijkt dat vele aardappel telers nog niet op de hoogte zijn van de bepalingen van de Wet Be strijding Aardappelmoeheid. Toch is het dringend noodzakelijk, dat er reeds dit jaar rekening mede wordt gehouden. Afgezien van twee bijzondere onthetffingsgebieden, geldt voor het gehele land, ook voor Zeeland, dat met ingang van dit jaar na elk gewas aardappelen twee jaar an dere gewassen geteeld moeten wor den. Elke teler moet dus in 1950 op hoogstens één derde deel van zijn bouwland aardappelen telen, om dat hij anders in de beide volgende jaren in moeilijkheden komt. Voor tuinen, kleiner dan 10 are, geldt bovendien de bepaling, dat nooit meer dan één derde deel. te gelijk met aardappelen mag wor den beteeld. Op besmet verklaard terrein is uiteraard de teelt van aardappelen geheel verboden. Terneuzen, 20 Maart 1950. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN De 56-jarige taxi-chauffeur J*. J. van Emden werd Maandagavond in Amsterdam op een taxi-stand plaats aangehouden door 2 afge monsterde jonge zeelu'i, die met oen kustvaarder een reis naar Ier land gemaakt hadden. iHet waren B. S., afkomstig uit Almelo, 21 jaar en H. M. uit Leens. Zij vroegen de chauffeur hen naar Meppel te brengen, waarop deze een prijs van 70 bedong. In Meppel geleidden de 2 jongens de chauffeur naar de Oude Rijksweg langs de Smildervaart. Twee km voor de Boskampbrug gaven zij de chauffeur opdracht te stoppen. Zij sloegen hem daarna met 'n klinker op het hoofd, maar de chauffeur trachtte de slagen af te weren. Hevig bloedend zag hij daarna kans uit de wagen te glippen. Daarop werd de man door de jongelui in de Smilder- vaart geduwd. Dank zij het feit, dat de chauffeur een goed zwem mer is, kon hij hierdoor aan de 2 zeelui ontsnappen. Deze gingen er daarna met de taxi vandoor, zij strandden evenwel vlak voor de Boskampsbrug, daar de taxi klem raakte tussen de afsluitboom en een lantaarnpaal. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. Een voorbijganger schoot toe, doch de jongelui maakten zich uit de voe ten in de bossen van Havelte. Op perwachtmeester Van der Brok van de Rijkspolitie te Havelte, die toevallig in de buurt was, maakte J(ACHT OP WALVISSEN GEËINDIGD. Op 15 Maart j.l. middernacht eindigde het op 22 December 1949 aangevangen seizoen voor de vangst op Walvissen (duur sei zoen vorig jaar 15 December 1948 t/m 26 Maart 1949). In totaal werden geproduceerd 77.377 (v. j. 105.040) vaten - traan en 4957 (v. j. 4168) vaten sperolie. alarm en onder leiding van adju dant Spa uit Ruinerwold werd een onderzoek ingesteld. Binnen een half uur, nog voordat de politie hond uit Balkbrug ter plaatse was, waren de jongelui reeds in de bossen gegrepen. Beide zee lieden gaven als motief op, dat zij „niet wisten wat zij doen moes ten". Zij waren in het bezit van een alarmpistool. De chauffeur maakt het redelijk wel. Met een strenge uitdrukking op zijn gezicht liep Basli, die Bims bedoeling had begrepen, langs de rij van uniformen. „Ahum, ahum" zei Basli toen hij een paar prach tige uniformen zag hangen. ,,De maarschalk wil U de eer aandoen deze uniformen te dragen" zei Bim snel. Misschien heb je ook iets in mjjn maat van majoor?" Buigend hielp de kleermaker onze vrienden in de verlangde unifor men. „Je 2ult het ver brengen, partij genoot zei Basli, terwijl onze vrienden zich door de kleermaker de uitgang van het gebouw lieten wijzen. „Maar denk erom" voeg de Bim eraan toe: „Geen woord hierover want het is zwaar ge- heim". Oogarts - Terneuzen PRAKTIJK HERVAT. Voorlopig alléén dringende gevallen. HUIDARTS Woensdag 22 Maart en Vrijdag 24 Maart GEEN SPREEKUUR Voor Donderdag a.s. nog 2 plaatsen met luxe auto. Garage A. A. DEES Vert. v. Steenbergenlaan 27 Tel. 2035 Terneuzen Billijk te koop: te Driewegen (nieuw). Brieven onder No. 627, Bu reau van dit blad. Wij hebben ontvangen voor de klederdracht: (dof) voor doeken en lijfjes 90 cm br. ƒ2,95 p. m. 130 cm. br. ƒ5,50 p. m. Noordstraat 78 Terneuzen DONDERDAG 23 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8 15 Ochtendblad; 8.40 Gram.; 8 55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Fop. concert; 10.50 Voor de kin- deien; 11.00 Orgel; 11.45 Causerie; 12 00 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.38 Cowboy-liedjes13.00 Nws.; 13.15 Orkest; 13.45 U kunt het ge loven of n'iet; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Piano; 15.0C Voor de zieken; 16.00 Sopraan; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Dans muziek; 19 00 Voor de kinderen; 19.05 Orkest; 19.30 Volksmuziek school; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Orkest; 21.15 Avondschool; 21.40 Orkest; 22.15 Causerie; 22.30 Klassieke muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23,30 Gram. HILVERSUM II; 7,00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.40 School radio; 10.00 Gram.; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonne wijzer; 13,00 Nieuws; 13.20 Piano; 13.4,5 Gram; 14.15 Piano; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 Piano; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.55 Koor; 18.15 De vakbeweging: 18,30 Voor ae strijdkrac.bjcn. 19 jjjj Nieuws; 19,15 Muziek voor de jeugd; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22.05 Gram.; 22.15 Buitenl. over zicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Lichte muziek; 12 30 Weerl berichten12.32 Voor de land bouw; 12.40 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram,; 14.00 Or kest; 14.30 Piano; 17.00 Gram 17.05 Nieuws; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Piano; 19.50 Vrije pol. tribune; 30.00 Verzoekprogramma; 2100 Klankbeeld; 21.30 Piano; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram,; 23.00 Nws.; 23.05 Gram. Het Bestuur nodigt U uit tot het bijwonen ener JAARVERGADERING op a.s. Vrgdag 24 Maart, des avonds half acht in „Pro Rege''. Alleen a.s. Vrijdag en Zaterdag afgehaald uit de winkel. per 100 GRAM van voor Weer ontvangen: Brouwerijstr. 2 - Terneuzen 2e prijs afstammeling 1949 te Hulst en Axel tal worden rondgeleid in omgeving HOEK en staat tweemaal per week gestald bij J. DE KOEIJER te Hoek, C 41, bij wie ook aanmelding kan geschieden of per Telefoon no. 8 Ossenisse. Aanbevelend, A. SERRARENS. Voorjaarsperkplanten Anjers - Violen, grootbl. en Comula - Vergeet mij niet Primula en vele andere soorten. Bolgewassen: Gladiolen - Begonia's Annemonen - Montbretia Bloemen- en Groentezaad A.S.F. KORRELS, de ideale bemesting voor Uw tuin. Gazongraszaad Noordstraat 82 - Tel. 2250 DIE U NIMMER IN DE STFEK UTEN A. J. VAN DE REE Nieuwstraat 14 Terneuzen in het STOFFENHUIS bij de NOORDSTRAAT 78 TERNEUZEN Wij hebben een weelde aan Zomerstoffen MATCRêPE gebloemd IMPRIMé ROMAIN SATIN IMPRIMé VISTRA effen en gebloemd EFFEN ZIJDEN STOFFEN CREPE DE CHINE WOLLEN ZOMERSTOFFEN X V Te koop op beste stand (Axejsestraat) geschikt voor zakenpandje. Brieven onder No. 626, Bu reau van dit blad. Telef. 2252 - Terneuzen In voorraad een grote partij Prijs zeer goedkoop. GRENULAAN 40 TEL.Z055 TERNEUZEN VULPENNEN ra. P. J. van d« Sande Rollen wit - damast en ge- kleurd in voorraad. Witte Kastranden 12 voor 32 ct. Kastranden met ge kleurde rand 12 voor 45 ct. Rolletjes Kastrand wit en gekleurd 19 ct. en 32 ct. Koperen Punaises, doos van 144 stuks 45 ct. Kleine doosjes van 36 stuks 13 ct. Punaises met cellu loid overtrek in verschil lende kleuren 25 ct. per doosje. In voorraad: De brochure Om zelf de vergoeding van Uw oorlogsschade uit te rekenen. Prijs 90 ct. De nieuwste foto's van de Koninklijke Familie, 20 ct. Boek- en Kantoorboekhandel Brouwerijstr. 2 - Terneuzen om zijn, uiten, geholpen,". Als iw andere hulzen >ERE HUIZEN". nu eigenlijk met en/' de officiële gen worden In omt het hier op provincie overleg Wederopbouw'' in r wordt dan over iteun te bouwen jen per provincie rovinele wordt de over de gemeen- eder krijgt een loefte en verder in reserve gehou- llen van zeer bij- >g een extra toe- ieerd bouwvolume besturen hebben de hun toebedeel- projecten te ver- 5taten en de pro- l voor volkshuis- leropbouw houden e in het zeil. In- ding ernstig® föu- ïaakt, kan de be- •toe aan een ge. i ontnomen. Het klinken, maar dat s. woningbouw met ^subsidieerde sec- och partieel daar- ■goedkope woning- chiedt volgens bij van wederopbouw oor deze instantie lannen. Tot dus- ójn van dergelijke ekeurd. Voor de ngbouw" worden subsidies gegeven, ïeer gaan bouwen, iidie dan over een oningen wordt uit regeling staat de lie de woningbouw omvat. Deze vrye Dnden aan een be- Men heeft voor (ingen een bouw- ig- zo vraagt menige 3 zich af, zijn al en getroffen? Er raehten en materi- loort men van We il te beginnen kan eperkt bedrag per ie worden gegeven, (houding zou met 'en ontwricht wor se! meer dan thans zouden de arbeids" materiaal-positie len. Daarbij komt, 3l ieder huis mate- en ijzer geïmpor- ,'orden. Men weet, viezenvoorraad be. tidswege wordt al- de woningbouw te (O hoorden wij her gen. „Denk niet, toffige suffers zijn. i de ambtenarij on- volgens papieren len laten lopen en en men, zoals wy, traking komen met ood en ellende, dan anders willen- ;t ons volkomen be mensen clandestien r de dure, slechte .an ongeduldige of ndgenoten worden zullen wij tot het jden. Er zijn tal lie dat noodzakelijk alleen al maar eens erialen die bij het ergelijke prutsrom- lide bouw verloren emeltergend schan. ORW ACHTING oor' het K.N.M.I te t van Zaterdagoch- d. ide bewolking. droog weer met swolking en in de selijk nevel of mist. Iets hogere tempe- risteren. GWATER. 31 26 MAART. 6.14 6.50 6.49 7.25 7.29 8.05 7.39 8.15 Quesnoy te Bois - du Luc. Te Charleroi zijn drie van de 21 mijnen volledig in staking. Zes tien mijnen hebben het werk geheel neergelegd. Twee mijnen in de Borinage werken nor maal. In de provinciale administra ties wordt normaal gewerkt. Wat de bouwnijverheid betreft, hiervan is 50 procent in sta king gegaan. Te Bergen en in Plant bomen, zei hij. Zie wat een gezond klimaat de Zaan streek heeft. Dit komt door de veelheid der molens". Van Kampen schrijft: „In Staatsvlaanderen ontstaan door de nabijheid der Zeeuwse plas sen koortsen, die vooral voor de vreemdeling noodlottig zijn." Dominee Dresselhuis was het met de meningen van Harger en Van Kampen niet eens. Hij slecht drinkwater aan. „Het schijnt waar, dat zware kleigronden, omgeploegd en vochtig liggende, de zuurstof opslurpen, of ten minste eene meer dan gewone hoeveelheid „stiklucht" geven; en dat hier door de tussenpozende koortsen verwekt worden". Maar, zegt Dresselhuis, ook in andere provincies is dit het geval. Te Douarnenez (Bretagne) werd de stroomtoevoer voor een deel van de stad afgesneden met het gevolg, dat een pasgeborene, die in een ziekenhuis een spoedbe- handeling onderging, overleed. De medische vereniging van het Departement Loire Inferieure ver klaart in een communiqué, dat de staking in de el.ectriciteitsbedrij- ven neerkomt op „collectieve moord''. donker gezet, doordat dikke Ko perdraden, waaraan zware stenen waren bevestigd over hoogspan ningskabels waren geworpen. Te Brigi oles-le-Var werden hoogspanningsdraden vernield en een gedeelte van de plaats van stroomtoevoer afgesneden. In de staking van metaalbewer kers, bouwvakarbeiders, haven arbeiders en hakkers ls geen merkbare verandering- gekomen. groot, dat m net najaar nog een aparte tentoonstelling op het gebied van rijwielen en motoren wordt gehouden. Op de bedrijfsautotentoon- stelling zijn 66 merken geëxpo seerd, waarvan Amerika met 14, Duitsland met 14, Engeland met 19, Frankrijk met 8, Nederland met 5, Zweden met 2 en Italië, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland elk met 1. I Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden IDAG 27 MAART. 7.19 8.— 7.54 8.35 8.34 9.15 8.44 9.25 ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. 25 6.32 26 6.30 27 6.27 Ond. 19.01 19.03 19.05 Opk. 8.45 9.29 10.29 Ond. 2.04 3.08 4.00

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3