De Belgische Kabinetsformatie DE GELDZUIVERING De Belgische Koningskwestie echte besprekingen BEGONNEN Bliksemstaking in Milaan ZKH Prins Bernhard DINSDAG 21 MAART 1950. 6e Jaargang No. 1376. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct: minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. lerneuzxn De kapper met het apartecachet moderne Hamburgs dok wordt opgeblazen Gevecht in een voorstad van Tokio 5 regels 60 ct.; Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. ln zijn kwaliteit van informateur is Gaston Eyskens gistermorgen ;gn besprekingen begonnen. Hij heeft allereerst Motz, voorzitter van de liberale partij, ontvangen. In politieke kringen te Brussel is men algemeen van oordeel, dat Eyskens zal trachten opnieuw een katholiek-liberale regering te vormen. Enkele liberale ministers uit het vorige kabinet, die al te zeer gebonden zijn door de anti- Leopoldi stiscihe houding van hun federatie, zouden volgens deze kringen vervangen worden door Vlaamse liberalen en men noemt hier de namen van oud-minister Julius Hoste en het Kamerlid Sabbe. Ook acht men het waar schijnlijk, dat de liberale minis ters uit de afgetreden regering, Lilar en Van Glabbcke, die zich sterk voelen door het resultaat van de volksraadpleging in hun a rrondissement en voorstanders zouden zijn van de terugkeer van de Koning, in een katholiek-libe rale coalitie zullen worden opge nomen. Van Katholieke zijde ontveinst men zich intussen niet, dat de regeringscrisis enigszins als een verrassing gekomen is en sommige Vlaamse bladen tonen zich zeer ge neigd over de houding der liberale ministers. Zo schrijft „De nieuwe Gids" het volgende: „Op een ogenblik, dat het Belgische volk op ondubbelzinnige wijze zijn ver langen had te kennen gegeven do Koning in zijn prerogatieven hersteld te zien, mocht men rede lijkerwijze verwachten, dat ieder minister, die zich van zijn ver antwoordelijkheid bewust was, het zich tot een plicht zou reke nen op zijn post te blijven. In plaats daarvan moeten wij echter vaststellen, dat alle liberale mi nisters hun ontslag hebben inge diend. Ook over de Katholieke politici is het blad niet erg te spreken cr het merkt op: „Het schouw spel dat enige politici van de C.V.P. hebben geboden, was niet hartverheffend. Ook voor die he ren blijkt het veel minder inte ressant, te weten of de Koning terugkomt, dan wel te vernemen wie de eerste minister of minis ter wordt. Daarom worden hin derlijke mededingers van „louw heid'' of „onbetrouwbaarheid" in de Koningskwestie beschuldigd.' Naar het blad tenslotte nog schrijft, is alleen een regering mogelijk, die de verenigde Ka mers bijeenroept, de orde en rust bewaart in het land en de Koning terugbrengt. Iedere andere rege lingscombinatie noemt het blad oneer de gegeven omstandigheden ondemocratisch. De contactcommissie van de C.V.P. kwam gistermiddag in ergadering bijeen, teneinde de politieke toestand te bespreken. Verklaring van de voorzitter der Belgische Liberale Se naatsfractie. Na afloop van de gistermorgen gehouden bijeenkomst van de li berale Senaatscommissie verklaar de de voorzitter, Conlonvaux, te genover de journalisten: „In liberale kringen komt hoe langer hoe meer de wens tot uit drukking dat met alle mogelijke middelen naar een nationale oplos sing van de Koningskwestie ge zocht wordt. Ik kan U op dit ogenblik niets mededelen/". BESPREKINGEN WORDEN VOORTGEZET. De secretaris van de kabinets- foimateur Eyskens beeft de pers gisteravond medegedeeld, dat de besprekingen worden voortgezet en dat de informateur hedenavond om 6 uur een verklaring hoopt af kunnen leggen. Verschillende vooraanstaande liberalen, onder wie leden van het demissionnaire kabinet, blijven bij hun mening dat de enige aan vaardbare oplossing moet worden gevonden in een terugkeer van de Koning op voorwaarde, dat hij zal aftreden als zijn zoon Boudewijn 21 jaar wordt. (Advertentie.) kort haar maakt verras send jong, maardan verzorgd door: salons „robert" markt- brouwerijstr. 9 haarverzorging Chinese communisten beletten een evacuatie van Amerikanen liet Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft ver. klaard, dat de Chinese communis ten een massale evacuatie van Amerikanen uit China hebben be let door op het laatste ogenblik te weigeren aan 2 Amerikaanse sche pen toestemming te geven voor het binnenvaren van de haven van Sjanghai. De plaatselijke Ameri kaanse vertegenwoordigers is ver zocht om bij de Chinese autoritei ten aan te dringen op herziening van het verbod. Volgens het partijloze Belgische blad „Le Soir" heeft het verbond van het Brusselse trampersoneel besloten alles in het werk te stellen om de terugkeer van Koning Leopold te verhinderen. Zaterdag hebben Britse inge nieurs een aanvang gemaakt met het opblazen van het dok „Elbe 17" te Hamburg, dat eigendom van de Staat is, doch in exploi- tie van de firma Blohm en Voss- De West-Duitse Kanselier, Dr. Konrad Adenauer, had nog een beroep gedaan op de Britse Hoge Commissaris, generaal Robertson, om de vernieling van het dok af te gelasten. Li de omgeving van het dok werd door Duitse politie gepa trouilleerd doch er deden zich geen incidenten voor. Dr. John Dunlop, de Britse Commissaris voor Hamburg, was van zijn ziekbed opgestaan om, zoals hij had aangekondigd, in de tunnel onder de Elbe aanwezig te zijn tot ontzenuwing van de klach ten van Duitse zijde, dat het op blazen van het dok schade aan de tunnel zou toebrengen. In plaids gewikkeld zat hij, temidden van Duitse en buitenlandse journalis ten, de ontploffingen af te wach ten. De eerste serie ontploffingen was in de .tunnel nauwelijks waar neembaar. Tot nog toe is het verst van de tunnel verrwijderde gedeel te van 't dok gedeeltelijk opgebla zen. De in de tunnel gemaakte seismografische notities van de eerste 24 ontploffingen zullen aan hogere Britse autoriteiten worden doorgegeven, naar men zegt om deze nader te laten vaststellen of het dok zonder gevaar voor de tunnel kan worden opgeblazen. De menigte van zes tot acht honderd personen, die in de bujrt van het dok het werk gadesloeg, hield zich volkomen rustig, ook toen een kleine groep Van de „Vrije Duitse Jeugd", communis tische liederen zingend, langs marcheerde. Aanslagen te New Delhi In de Indiase hoofdstad, New Delhi, zijn Zondag door verschil lende verspreide aanslagen 2 per sonen om het leven gekomen en 19 gewond. De incidenten gebeurden, toen voorbijgangers werden aangeval len door personen, die terugkeer den van een bijeenkomst, georga niseerd door de extremistische Mahasabha Hindoebeweging. Er werden ook enkele winkels geplunderd. Blijkens een officieel communiqué heben de incidenten slechts enkele minuten geduurd en werden zij onmiddellijk gelocali- seerd. 'Het hoofdbestuur van de Belgi sche communistische partij heeft tijdens een Zondag gehouden ver gadering een rapport van het lid van het politieke bureau Herssens aangehoord, waarin een beroep wordt gedaan op de socialisten, het eenheidsfront tussen socialis ten en communisten te verstevigen en uit te breiden, teneinde de te rugkeer van Koning Leopold te verhinderen. Het bestuur heeft tenslotte een resolutie aangenomen, waarin wordt gewezen op de noodzakelijk heid de eenheid van actie, die de laatste dagen werd verwezenlijkt tussen de socialistische en commu nistische arbeiders met betrekking tot de Koningkwestie, uit te brei den. Het socialistische blad „Le Peu- ple" van gistermorgen, stelt ln het licht, dat de stakingen tot nu toe slechts het karakter van een waarschuwing droegen aan het adres van de voorstanders van Ko ning Leopold. Deze stakingen, al dus het blad, zijn ontstaan, onmid dellijk nadat de beslissing van de Vorst bekend werd, de Verenigde Kamers bijeen te laten komen om de wet op het regentschap af te schaffen. Zij hebben in het alge meen niet langer dan 24 uur ge duurd en het Algemeen Belgische Vakverbond heeft de leiding van deze stakingsbeweging vast in handen. Het blad schrijft tenslotte: „Men tart niet ongestraft de meerderheid der Walen en der Brusselse bevolking en meer dan 30 procent der Vlaamse bevolking. Leopold III zal nimmer meer de Koning der Belgen zijn". STAKING IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. In antwoord op de oproep van de Belgische transportarbeiders bond, hebben gisterenmorgen on geveer 25.000 Antwerpse havenar- ueiders hét werk neergelegd om te protesteren tegen een terugkeer van Koning Leopold. 'Het percen tage arbeiders, dat bij deze waar schuwingsstaking van 24 uur be trokken is bedraagt bijna 70 pro cent van het totaal aantal Ant werpse havenarbeiders. Het personeel van de kranen en laadbruggen, alsmede dat van de sleepboten, werkt niet, doch houdt zich gereed om in gevallen van nood onmiddellijk hulp te kunnen bieden. De Katholieke havenarbeiders die gehoor hebben gegeven aan de oproep van het Christelijk Vak verbond, niet aan de staking deel te nemen, werken onder bewaking van de politie. OOK IN BRUSSEL STAKIN - OEN. In Brussel is gistermorgen in de fabriek van Nastor Martin - veneens een staking uitgebroken bij wijze van protest tegen de te rugkeer van Koning Leopold. On geveer 500 arbeiders legden hier net werk neer. In de depots van de Brusselse tramwegen waren gistermorgen affiches aangeplakt, waarin het personeel wordt uitgenodigd even eens gedurende 24 uur het werk neer te leggen. Ook het personeel van de haven administratie heeft het werk neer gelegd. Nieuwe stakingen zijn uitgebro ken in 3 metaalf abri eken van de Brusselse agglomeratie, in het bij zonder in de vallei van de Senne. Verscheidene duizenden arbeiders zijn hierbij betrokken. De kwart millioen Waalse ar beiders, die vorige week Vrijdag en Zaterdag hadden gestaakt, zijn gisteren aan het werk terugge gaan, doch te Huy en Bergen gin gen arbeiders, die de afgelopen week doorgewerkt hadden, in sta ding. Zakenleven in Indonesië jijna geheel tot stilstand gekomen In de verwarring van gisteren is het zakenleven overal in Indo nesië bijna geheel tot stilstand ge'komen naar aanleiding van de in werkingtred'ng der waardever mindering van het Indonesische Seld- Ongeveer 70 milloen verDaasde Indonesiërs en buitenlanders hiel den zich bezig met het feit dat de helft van hun geldelijk bezit was weggenomen, terwijl hun schulden dezelfde bleven. Op iedere markt heerste ver warring; verschrikte Indonesiërs weigerden boos hun bankbiljetten in de helft te laten scheuren. Reizigers uit landen over zee zijn zwaar getroffen. Degenen die hun geld tegen de officiële koers van 10,8 gulden voor ieder pond sterling hadden ingewisseld, hebben eigenlijk iets meer dan vijf gulden per pond gekregen. Dit is nauwelijks genoeg om een pakje Amerikaanse sigaretten te kopen. Het verblijf in goede hotels kost 20 gulden per dag; de somberste gezichten zag men bij de Neder landers, IndischeNederlanders en Chinezen, onder wie zich de best gesitueerden van het land bevin den. Een Nederlander verklaarde gisteren, dat zijn "terugreis naar Nederland in de laatste acht dagen zes maal zo duur geworden was. In de winkelstraten en op ,de passars van Djakarta ontstond Maandagochtend enige verwarring door de nieuwe geldmaatregelen. De nieuwe betaalmiddelen, ae linkerhelften van de bankbiljetten, werden door de verkopers soms wantrouwend bekeken, de toko houders van de Pasar Bura hiel den veelal hun deuren gesloten, totdat de politie tussenbeide kwam, er op wijzend, dat hier voor zware straffen mogelijk zijn. De algemene verwachting is, dat de eerste verwarring ir. aan zienlijke mate opgeheven zal wor den na het verschijnen van de dagbladen. Intussen ligt in verband met het feit, dat de banken 2 dagen gesloten zijn en er dus geen no teringen voor de deviezencertifi- caten tot stand zullen komen, de handel in exportproducten twee dagen volledig stil. Noteringen zouden gisteren noch vandaag te verwachten zijn. De vrije geldhandel op de pa sars te Djakarta noteerde voor de „rechterhelften" van de bank biljetten, die later inwisselbaar zijn voor een obligatielening van de R.I.S. 25 procent van de no minale waarde van de gehele bil jetten, zodat b.v. eert biljet van tien gulden vijf gulden opbrengt voor.de linkerhelft en een rijks daalder voor de rechterhelft. Engelse meningen Te Londen hebben de draconi sche muntzuiveringsmaatregelen van de regering der R.I.S. weinig verwondering gewekt. Men is van mening, dat zij de tweede fase vormen van een plan, welks derde fase binnenkort te verwachten is ln de vorm van het vaststellen van een nieuwe wisselkoers van de gulden. Men twijfelt er hier niet aan, dat dit zal neerkomen op een aanzien lijke devaluatie van de Rupiah ten aanzien van de gestabiliseerde buitenlandse valuta, waarschijnlijk zelfs tot 75 procent. In financiële kringen te Londen is men van oordeel, dat door de genomen maatregel in de eerste plaats de ongeveer 200 000 Neder landers en de bijna 3 millioen Chi nezen in Indonesië zullen worden getroffen, daar deze 2 bevolkings groepen practisch vrijwel het ge hele bedrag aan ln omloop zijnde jeld van net land in hun bezit hebben. Te Asakoera, een voorstad van Tokio, heeft de politie een gevecht geleverd met meer dan 1000 Kore- anen. 119 Politiemannen werden gewond, meer dan 130 Koreanen gearresteerd. Het ging om de ontruiming van een gebouw, dat vroeger in het bezit was van de verboden pro- communistische organisatie „Ko reaanse onderdanen in Japan". De 33 Koreaanse families, die het ge bouw moesten ontruimen, hadden zich met stokker en stenen ge wapend. Na een gevecht van 2 uur werd het gebouw door de po litie bezet Het blad betoogt daarna, dat zodra de democratie op het spel staat, de staking de meest wette lijke vorm van verdediging is. De ergste fout, die „de verdwaas den van het „Leo-r«zisme" zouden kunnen begaan, is te geloven, dat de demonstraties thans een einde hebben genomen. De arbeiders, aldus Le peuple, zijn in alarmtoe stand en zij zullen dit blijven. De reactie heeft een bewijs van kracht willen zien en provocaties zullen niet onbeantwoord blijven. De Leopoldistische kliek, zo ver volgt het blad, die zich in slaap sust met de gedachte, dat deze stakingen nog geen algemene sta king betekent, doet er goed aan zich niet aan illusies over te ge ven. De algemene staking is trou wens slechts een der middelen om de terugkeer van de Koning te verhinderen. Sedert maanden en jaren zijn de verdedigers van Leo pold IH gewaarschuwd. Indien zij de zaak van hun meester boven die van het land stellen, zal hen van antwoord gediend worden op een wijze, die Iedere verwachting te boven gaat. Indien het puinruimen in hetzelfde tempo doorgaat, zal omstreeks 1961 het laatste puin in Eerlijn verdwenen zijn, aldus blijkt uit een bekendmaking der Ber- lijnse gemeente-autorteiten. In Milaan is een „bliksemsta king" uitgebroken uit protest te gen het besluit van de regeling, politieke demonstraties in onlus tige gebieden te verbieden. De staking volgt na een week einde van botsingen tussen neo fascisten en communistische extre misten in heel Italië, waarbij 30 personen verwondingen hebben opgelopen. Het stakingsbevel ging van mond tot mond in fabrieken en kantoren. De trams stonden een voor een stil toen arbeiders zich aansloten bij optochten met rode banieren, die samenkwamen in het centrum van de stad Milaan. In Rome is het uitvoerend comi té van het communistisch bestuur de algemeen vertoond van vakver enigingen in spoed vergadering bijeengekomen om een tegenactie tegen het verbod van de regering, dat als meer tegen de communis ten dan de neo-fascisten be schouwd wordt, te beramen. Het besluit van de regering, dat Zondag werd bekend gemaakt, geeft de prefecten de bevoegdheid, politieke demonstraties in gebie den, waar zich botsingen tussen extremisten hebben voorgedaan, voor drie maanden te verbieden. Ook arbeiders van fabrieken te Turijn, Bologna, Genua, Florence en Temi zijn uit protest tegen het besluit van minister Scelba in sta king gegaan. In vakverenigingskringen is men van mening, dat het verbond van vakverenigingen, dat in de laatste tijd aan prestige verloren heeft door 'n reeks niet opgevolgde sta kingsorders, deze lente over zal gaan tot een krachtproef. Dit zou tevens de mening der regering zijn die verder de overtuiging zou zijn toegedaan, dat de communisten zullen pogen de economie van het land aan banden te leggen door een reeks algemene „bliksemsta kingen". Sovjet-Russische patrouille boten hebben Vrijdag twee Japan, se vissersboten bij het eiland Hok- kaide buitgemaakt na deze met artillerievuur te hebben bestookt. 18 andere Japanse vissersboten zijn ontkomen. Arrestaties te Djakarta in verband met de zaak Westerling De Indonesische autoriteiten hebben een der hoogste Neder landse functionarissen in Indone sië, Dr. J. Ozinga, gearresteerd. Dr. Ozinga, adviseur van de Indonesische Minister van Voor lichting, wordt er van verdacht medegewerkt te hebben aan de ontvluchting van Kapitein Wes terling naar Singapore. Do arrestatie werd verricht op bevel van de militaire Gouver neur van Djakarta. Aneta bevestigt de arrestatie van Mr. Dr. J. Ozinga, hoofdamb tenaar van het ministerie van voorlichting van de R.I.S. onder verdenking, betrokken te zijn ge weest bij de kwestie-Westerling. De militaire gouverneur van Dja karta deed van deze arrestatie mededeling. Labour-parlementslid overleden De Engelse pers meldt het plot seling overlijden van het 61-jarige Labourparlementslid voor West- Dumbartonshire, Adam McKinlay. Door dit overlijden wordt het hou den van een tussentijdse verkie zing voor genoemd district, de eerste voor het nieuwe parlement noodzakelijk. (Bij de jongste al gemene verkiezingen verwierf McKinlay een meerderheid van 613 stemmen op de conservatieve candidaat. De absolute meerder heid van Labour in het parlement is door het overlijden van McKin lay van zes tot vijf zetels gedaald. BRACHT VERSLAG UIT IN DE MINISTERRAAD. Z. K. H. Prins Bernhard heeft in de Ministerraad van gistermid dag verslag uitgebracht over de ervaringen opgedaan op de reis, waarvan Zijne Koninklijke Hoog heid Zondag terugkeerde. Met be vestiging van de daarover reeds in de pers verschenen berichten bleek daarbij, hoe uiterst belang rijk deze reis met name ook door het bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen voor ons land is geweest. Op zeer ruime schaal speciaal ook op economisch terrein heeft Zijne Koninklijke Hoogheid zich tip dens de reis doen informeren. De Prins heeft door deze vermoeien de doch voor onze verhouding tot de bezochte gebieden zeer waar devolle reis te willen maken, Ne derland bijzonder aan zich ver plicht. De Minister-President heeft dan ook aan het einde van de bespre king aan Zijne Koninklijke Hoog heid de dank der Natie overge bracht. Zijne Koninklijke Hoogheid werd ontvangen en uitgeleide gedaan door Dr. J, Prinsen, secretaris van de Ministerraad. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot -avond. Over het algemeen veel bewol king met plaatselijke opklaringen en een enkele verspreid voorko mende regenbui. Matige, nabij de kust af en toe vrij krachtige wind tussen Zuid- en Zuid West. Weinig verandering in tempera tuur. HOOGWATER. WOENSDAG 22 MAART. Breskens 3.54 4.16 Terneuzen 4.29 4.51 Hansweert 4.29 4.51 Walsoorden 5.19 5.41 ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 21 6.41 18.54 7.24 22.24 22 6.39 18.56 7.37 23.38 minimum p#l ummer Burc&v amiddag* ni om zijn, uiten, geholpen". Als iw andere hulzen ►ERE HUIZEN". nu eigenlijk met en" de officiële gen worden In omt het hier op provincie overleg Wederopbouw'' in r wordt dan over iteun te bouwen jen per provincie rovincie wordt de over de gemeen- eder krijgt een loefte en verdert in reserve gehou- llen van zeer bij- >g een extra toe- ieerd bouwvolume besturen hebben de hun toebedeel- projecten te ver- Staten en de pro- l voor volkshuis- leropbouw houden e in het zeil. In- ïling ernstige fou- ïaakt, kan de be- 'toe aan een ge- ontnomen. Het klinken, maar dat s. i woningbouw met gesubsidieerde sec- och partieel daar- goedkope woning- chiedt volgens bij van wederopbouw oor deze instantie 'lannen. Tot dus- rijn van dergelijke akeurd. Voor de ngbouw" worden ^subsidies gegeven, leer gaan bouwen, iidie dan over een oningen wordt uit regeling staat de (ie de woningbouw omvat. Deze vrije Dnden aan een be- Men heeft voor lingan een bouw- ig- i, zo vraagt menige 3 zich af, zijn al en getroffen? Er rachten en materi- ïoort men van We- n te beginnen kan eperkt bedrag per ie worden gegeven, ihouding zou met en ontwricht wor- :el meer dan thans zouden de arbeids' materiaal-positie len. Daarbij komt- el ieder huis mate- en ijzer geïmpor- rorden. Men weet, viezenvoorraad be_ ddswege wordt al- de woningbouw te hoorden wij her gen. „Denk niet, toffige suffers zijn. i de ambtenarij on- volgens papieren len laten lopen en m men, zoals wij, iraking komen met iod en ellende, dan anders willen, t ons volkomen be mensen clandestien de dure, slechte in ongeduldige of idgenoten worden sullen wij tot het len. Er zijn tal e dat noodzakelijk ■lleen al maar eens rialen die bij het rgeiijke prutsrom- de bouw verloren meitergend schan- IWACHTING or'het K.N.M.I te van Zaterdagoch- e bewolking. droog weer met rolking en in de lijk nevel of mist. 5ts hogere tempe lieren. Quesnoy te Bois - du Luc. Te Charleroi zijn drie van de 21 mijnen volledig in staking. Zes tien mijnen hebben het werk geheel neergelegd. Twee mijnen in de Borinage werken nor maal. In de provinciale administra ties wordt normaal gewerkt. Wat de bouwnijverheid betreft, hiervan is 50 procent in sta king gegaan. Te Bergen en in Plant bomen, zei hij. Zie wat een gezond klimaat de Zaan streek heeft. Dit komt door de veelheid der molens". Van Kampen schrijft: „In Staatsvlaanderen ontstaan door de nabijheid der Zeeuwse plas sen koortsen, die vooral voor de vreemdeling noodlottig zijn." Dominee Dresselhuis was het met de meningen van Harger en Van Kampen niet eens. Hij slecht drinkwater aan. „Het schijnt waar, dat zware kleigronden, omgeploegd en vochtig liggende, de zuurstof opslurpen, of ten minste eene meer dan gewone hoeveelheid „stiklucht" geven; en dat hier door de tussenpozende koortsen verwekt woraen". Maar, zegt Dresselhuis, ook in andere provincies is dit het geval. Te Douamenez (Bretagne) werd de stroomtoevoer voor een deel van de stad afgesneden met het gevolg, dat een pasgeborene, die in een ziekenhuis een spoedbe- handeling onderging, overleed. De medische vereniging van het Departement Loire Inferieure ver klaart in een communiqué, dat de staking in de electriciteitsbedrij- \en neerkomt op „collectieve moord". donker gezet, doordat dikke ko perdraden, waaraan zware stenen waren bevestigd over hoogspan ningskabels waren geworpen. Te Brig; oles-le-Var werden hoogspanningsdraden vernield en een gedeelte van de plaats van stroomtoevoer afgesneden. Li de staking van metaalbewer kers, bouwvakarbeiders, haven arbeiders en hakkers is geen merkbare verandering gekomen. WATER. 26 MAART. 6.14 6.50 6.49 7.25 7.29 8.05 7.39 8.15 groot, dat ln net najaar nog een aparte tentoonstelling op het gebied van rijwielen en motoren wordt gehouden. Op de bedrijfsautotentoon stelling zijn 66 merken geëxpo seerd, waarvan Amerika met 14, Duitsland met 14, Engeland met 19, Frankrijk met 8, Nederland met 5, Zweden met 2 en Italië, Oostenrijk. Tsjecho-Slowakije en Zwitserland elk met 1. I -,DAG 27 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAART. 7.19 7.54 8.34 8.44 8.— 8.35 9.15 9.25 ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. 25 6.32 26 6.30 27 6.27 Ond. 19.01 19.03 19.05 Opk. 8.45 9.29 10.29 Ond. 2.04 3.08 4.00

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1