De geldzuivering in Indonesië Het Belgische Kabinet afgetreden echte Prins Bernhard in ons land terug Plan van Sialin? MISLUKTE REVOLUTIE POGING IN BOLIVIA. Na het aftreden van de regering Prins-Regent aanvaardt ontslag der Regering Informatieve opdracht voor Eyskens nieuwe Amerikaanse wapens 20 21 6.44 6.41 18.53 18.54 7.14 7.24 21.11 22.24 Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per Kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 20 MAART 1950. 6e Jaargang No. 1375. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct;. minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Prins Bernhard is (Zaterdag uit New York naar Nederland vertrokken. De Prins reisde met een toestel van de K.L.M., dat 28 passagiers, onder wie de acht leden van zijn gezelschap, ver voerde. Een uur vóór het vertrek was de Prins op het vliegveld aan wezig. Bij een bezoek aan de verkeerstoren deelde hij de functionarissen mede, dat hij in Amsterdam 30 uur onderricht had ontvangen in de link-trai ner, het „doorvliegtoestel", waarin hij denkbeeldige landin gen op de vliegvelden van New York, Los Angeles en San Fran cisco had uitgevoerd. De Prins, die Dinsdag zijn eigen toestel van Quebec naar New York bestuurde, vroeg een van de oudere functionarissen: „Hoe kwam ik binnen", waarop deze de Prins verzekerde, dat hij een „mooie landing" gemaakt had. Prins Bernhard deelde hen voorts mede, dat hij het nieuw ste materiaal, o.m. een automa tische piloot, in zijn toestel kreeg om veilige landingen bij slecht weer te vergemakkelij ken. De Prins wist niet, wanneer hij naar de Verenigde Staten zou terugkeren, doch hoopte, dat dit „zo spoedig mogelijk" 't geval zou zijn. Aan de verslag gevers deelde hij mede, dat hij een „zeer aangenaam verblijf" in New York had gehad en dat hij „uiterst dankbaar was voor de hartelijkheid en de gastvrij heid van New York". De hoofd-steward van de KljM, M. G. J. Woiders, was van Amsterdam overgekomen om speciale menu's voor de Prins en zijn gezelschap voor de thuisreis samen te stellen. Aankomst op Schiphol. Koningin Juliana en de vier Prinsesjes waren Zon dagmorgen op Schiphol aanwe zig, toen om 10 minuten over half tien het lijntoestel van de KX.M. uit Amerika arriveerde, waarmee Prins Bernhard in ons iand terugkeerde. Even voor negen zette de Am. In de hoofdstad La Paz is of ficieel bekendgemaakt, dat een poging, om de regering omver te werpen, is mislukt. Vier of ficieren en negen burgers zijn gearresteerd. In de bekendmaking der re gering wordt verklaard, dat de samenzwering tegen de Staat op touw is gezet door de buiten de wet verklaarde „Nationale Revolutionaire Beweging" en dat personen, die de arbeiders hebben opgeruid, verantwoor delijk zijn voor de wanordelijk heden. Verklaard wordt, dat studenten, textiel-arbeiders, mijnwerkers, drukkers, spoor wegarbeiders en kantoorbedien den heimelijk tot oproer werden aangezet, waardoor een revolu tionaire stemming werd ge kweekt, door de opruiers werd daarbij gebruik gemaakt van een tijdelijk in Bolivia bestaand tekort aan eerste levensbehoef ten. De leider in Bolivia van de opstandige beweging was Guil- lermo Albora, die in arrest is gesteld. De hoofdleider van de opstandspoging is volgens de bekendmaking van de regering Victor Paz Estensoro, die zich in Uruguay in ballingschap be vindt. De dagbladen mogen ver schijnen, „mits zij in hun pu blicaties blijk geven van hun vaderlandslievende gezindheid." De regering heeft de bevol king tot kalmte gemaand en gewezen op de moeilijkheden, waarmede de Boliviaanse eco nomie te kampen heeft als ge volg van de prijsdaling van het tin. In de regeringsverklaring belooft de president van de re publiek, dat de lonen zullen worden herzien. Voorts ver zocht hij de bevolking ,zich niet te laten meeslepen door „op ruiers, die het land naar anar chie en communisme willen v«eren.' sterdamse politiekapel, die op het platform stond opgesteld, een vrolijke mars in en reed een Hofauto met een Koninklijke standaard voor bij de aan komsthal Europa. In 't restau rant viel plotseling een stilte; de Landsvrouwe, gekleed in een grijze japon met een rood drie kwart jasje, en de vier Prinses sen, de oudsten in hun grijze bontmanteltjes en Marijke in 'n biauw jasje met dito kapje, be traden de zaal. De Koningin be groette de autoriteiten en de fa milieleden van het gevolg van de Prins. Beatrix waakte als een klein moedertje over haar jongste zusje, die vrolijk tussen al die officiële mensen doordwarrelde. Bij een tafeltje vlak voor .et raam drukte Marijke haar neus je tegen de ruit om toch maar alles te zien wat er op het plat form gebeurde. Beatrix en Irene hielden haar bezig met een speeldoosje, kennelijk een sou venir aan de Oostenrijkse va- cantie; het was'gemaakt in de vorm van een berghutje. De Koningin, begeleid door Burgemeester d'Ailly en de vier Prinsesjes, gegaven zich naar 't platform vóór de aankomsthal. Enkele minuten later streek de „Vlaardingen" neer. Op dat mo ment zette de muziek het volks lied in en ging naast de mast, waaraan de standaard van de Landsvrouwe reeds was gehesen, de standaard van Z.K.H. om hoog. Prinses Marijke trok zich van dit plechtige ogenblik niets aan. Zij stond mee te wiegen op de tonen van het Wilhelmus en maakte met haar handjes een gebaar van de maat slaan. Bea trix tilde Marijke op. „Kijk, daar komt Pappie", zei de Ko ningin tot haar jongste doch ter, die op dat ogenblik meer belangstelling scheen te hebben voor al die officiële heren in 't zwart die zich achter haar Moeder hadden verzameld. Langzaam taxiede de „Vlaar dingen" tot vlak voor de hal. Daar was de Prins, gekleed in generaalsuniform. Vóór hij het vliegtuig verliet, drukte hij nog even de hand van de stewardess en gezagvoerder Van Rees. Wat toen volgde was de begroeting van een man en vader die nS. een lange reis thuiskomt. Na dit familietafereeltje, volgde de officiële begroeting, Minister-President Drees was de eerste der autoriteiten, die Z.K.H. de hand drukte en in zijn kort begroetingswoord de dank uitsprak van de Regering voor de reis, die de Prins heeft ge maakt. Prins Bernhard begroet te toen de andere leden van het Kabinet en de diplomatieke vertegenwoordigers. Onder gejuich van allen op 't platform en de tallozen, die op het dakterras van het restau rant de aankomst hadden ga- gadegeslagen, reed de auto om vijf voor tien van de luchtha ven weg naar Paleis Soestdijk. De geldzuivering in Indonesië, die Zondagavond over de radio door de Minister van Financiën der R.I.S., Sjafruddin Prawira- negara bekend werd gemaakt, nadat Minister-President Moh. Hatta, eveneens over de radio, een uitvoerige uiteenzetting ha.d gegeven over de economische si tuatie in de R.I.S., houdt het volgende in: Al het papiergeld, dat Zondag avond te 20.00 uur in omloop is, verliest de helft van de waarde. De biljetten dienen te worden gehalveerd, de linkerhelft blijft wettig betaalmiddel, voor de helft van het nominale bedrag, tot 16 April 1950, de rechterhelft geeft recht op een obligatie in een 3 procent rente dragende Regeringslening voor het halve nominale bedrag. Hiervan zijn uitgezonderd bankbiljetten en muntbiljetten ter waarde van f 2,50 en lager, die de gehele no minale waarde behouden. De linkerhelften moeten tgs- sen 22 Maart en 16 April bij banken en andere instellingen worden ingewisseld tegen nieu we banknoten, die de halve no minale waarde van de vroegere zullen hebben. Banksaldi moeten worden ge halveerd: de helft ervan wordt overgeboekt op de „Inschrij vingsrekening der Staatslening 1950 van de R.I.S." en de houder is gedwongen, Staatsobligaties, die later zullen worden uitge reikt, te nemen tegen dat be drag. Uitgezonderd van de gedwon gen inschrijving op de Staats lening zijn tegoeden van ban ken bij de circulatiebank en te goeden van landskassen, post kantoren, ambassades, gezant schappen, consulaten en het personeel daarvan, tegoeden van banken onderling en tegoe den van door de Minister van Financiën aan te wijzen instel lingen met een liefdadig doel. Het Belgische Kabinet is afgetreden. Minister-1 President Eyskens heeft zich Zaterdag naar de Prins-Regent begeven. Een Liberaal Minister Dierckxx heeft op een vraag van de journalisten geantwoord, dat de huidige Regering haar ontslag heeft aangeboden. Het officiële communiqué, dat na de Kabinetsvergadering uit gegeven werd, luidt: „Daar de regering er niet in is geslaagd overeenstemming te bereiken over het bijeenroepen van een gemeenschappelijke vergadering van beide Huizen van het Parlement, teneinde te kunnen beslissen over de in trekking van het wetsontwerp op het regentschap en daar dit punt niet in het regeringspro gram is opgenomen, heeft de Eerste Minister besloten, 't ont slag van de regering aan de Prins-Regent aan te bieden". Na de Kabinetsvergadering verklaarde de Liberale Minister Albert Devèze: „Te hopen, dat de staatsman, die belast zou worden met de vorming van een nieuwe regering, een formule zou weten te vinden die ook een „nationale formule" zou zijn. Devèze zeide voorts nog, dat het ontslag van de regering niet betekent, dat een'onherstelbare breuk is ontstaan tussen de Li berale en Katholieke Ministers van het- demlssionnaire Kabi net. De Katholieke Minister zon der portefeuille in het demis- sionnaire kabinet, Graaf Car ton de Wiart, verklaarde tegen over de journalisten: „Ontbin ding van de Kamers wordt door niemand gewenst. Hiertoe zou slechts in uiterste nood worden overgegaan". Het aftredende Kabinet be stond uit 9 Katholieken en 8 Li beralen. Het werd 10 Augustus van het vorig jaar samenge steld, na een politieke crisis van 45 dagen als gevolg van ver schillen tussen de partijen over de eventuele terugkeer van Ko ning Leopold. De socialistische partij weigerde met de Katho lieken in een coalitie samen te werken. De Prins-Regent heeft het ontslag van de Belgische rege ring aanvaard. De demission- naire regering zal de lopende zaken afdoen Het aftreden van de regering Eyskens, als gevolg van het feit, dat de liberale ministers gewei gerd hebben het voorstel van koning Leopold tot het bijeen roepen der verenigde kamers te steunen, heeft een ingewikkelde situatie geschapen. Mi politieke kringen is men van oordeel, dat eerste-minister Eyskens er niet veel voor voelt om als kabinetsformateur op te treden en dat de Prins-Regent hiermede Paul van Zeeland of Albert de Vleeschhauer zal be lasten. Sommige politici zijn van oor deel, dat de kabinetsformateur allereerst zal trachten een coa litie te vormen met de konings gezinde liberale ministers uit het ■demissionnaire kabinet, b.v. minister Lilar, dan wel met de koningsgezinde liberale parle mentsleden Sabbe en La Haye of de liberale oud-minister Ju lius Hoste. Mocht de kabinetsformateur er niet in slagen liberalen in een nieuwe regering op te nemen, dan zou nog slechts overblijven een homogeen katholieke rege ring te vormen, die als enig punt op haar programma de terug keer van de Koning zou plaatsen en die met een kleine meerder heid in de verenigde kamers de wet op het regentschap zou kun nen doen opheffen, teneinde de vorst aldus in staat te stellen naar Belgie terug te keren. Bij de onderhandelingen tus sen de katholieke en liberale ministers zou intussen gebleken zijn dat ook enkele Katholieke ministers met name die uit het Waalse land erop hebben aangedrongen bij de oplossing van de Koningskwestie niet overijld te handelen. Vooral Gaston Eyskens moet, naar wordt vernomen, zijn partijge noten Paul van Zeeland en De Vleeschauwer, die beiden als ardente voorstanders van een snelle terugkeer van de Vorst bekend staan, gewaarschuwd hebben voor onberaden maatre gelen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de Katholieken, indien zij er niet in slagen enkele Libera len in een nieuwe regering op te nemen, het zullen laten aan komen op Kamerontbinding èn verkiezingen. Volgens deze hy pothese zouden zij door nieuwe verkiezingen de resultaten van de volksraadpleging over de te rugkeer van de Koning willen laten bevestigen en zodoende de absolute meerderheid niet al- leen in de Senaat, doch ook in de Kamer willen behalen. Op deze wijze zou de opheffing van de wet op het regentschap met j een overtuigende meerderheid I door de gezamenlijke Kamers worden goedgekeurd. Het lijdt ondertussen geen twijfel, dat deze regeringscrisis teleurstelling zal wekken in het Vlaamse land, waar de Koning 72 procent der stemmen op zich heeft weten te verenigen en waar men verwacht had, dat de Vorst op korte termijn naar België zou terugkeren. Met betrekking tot de onder handelingen, die tussen de Ka tholieke en Liberale Ministers zijn gevoerd, schrijft het onaf hankelijke blad „Le Soir" in zijn middageditie van Zaterdag het volgende: „Bij de Liberale Ministers bestond het verlangen beide standpunten met elkaar te verzoenen. Men bemerkte evenwel tijdens de onderhande lingen reeds spoedig, dat door het ongeduld, dat bij de Katho lieke Ministers bestond, om de verenigde Kamers bijeen te roe pen, een breuk niet te vermijden was". Naar „Le Soir" verder ver neemt, zouden tijdens de be sprekingen tussen de Katholie ke en Liberale Ministers harde woorden gevallen zijn over de wijze, waarop de besprekingen te Pregny zijn gevoerd. De Libe rale Ministers zouden niet onder stoelen of banken hebben ge stoken, dat, toen hun delegatie op het landgoed „Reposoir" te Pregny, waar de Koning ver blijft, de Katholieke mandata rissen en de Koning hun plan nen reeds hadden gemaakt. Reeds op dat ogenblik, aldus het blad, was men bezig de Konink lijke boodschap op te stellen en bestond hierover telefonisch contact tussen Pregny en de 2 Katholieke Ministers, die te Brussel waren achtergebleven. naat, Van Cauwelaert en Gillon. Later ontving de Prins-Re gent ook de leiders van alle po litieke partijen, behalve de communisten. De leider der communistische partij was wel uitgenodigd, doch weigerde de invitatie te aanvaarden, omdat het partijbestuur het wenselij ker vond, dat de Regent een volledige delegatie van het be stuur der communistische partij zou ontvangen. Naar gemeld wordt, zijn ook de aftredende Minister van De fensie, Devèze, en de Minister zonder portefeuille, Graaf Car ton de Wiart, door de Prins-Re gent ontvangen. Het feit, dat Prins Karei be sprekingen wilde voeren met al le partijleiders, wil niet zeggen, dat in de huidige stand van za ken een nationaal coalitiekabi net mogelijk is, aldus Reuters correspondent. Het enige alternatief is een homogeen Katholiek Kabinet, of een regering van Katholieken en Liberalen. Een homogeen Katholiek Kabinet zou echter geen lang leven beschoren zijn, daar het behalve de Koningskwestie niet op de steun van ook maar een deel der Liberale fracties kan rekenen. Een woordvoerder van de Christelijke Volkspartij ver klaarde echter Zaterdagavond, dat zijn partij er vast op ver trouwde nog Liberalen te zullen vinden, die met de Katholieken een coalitie-regering willen aangaan, welks program onder meer de herroeping van de Wet op het Regentschap zou omvat ten. Als Eyskens niet in staat is een nieuwe regering te vormen, zou hij ontbinding van het Par lement kunnen voorstellen, waarop nieuwe verkiezingen zouden moeten worden gehou den. Een vooraanstaand lid van de permanente commissie van het Waals Congres, verklaarde Za terdagavond: „Als de Koning zijn grondwettelijke bevoegdhe den weder op zou nemen, zou dit het loyaliteitsgevoel der Walen voor de Belgische Staat ernstig schokken." Deze woordvoerder voegde hieraan toe, dat een lid van het Congres, dat Zaterdag in gehei me zitting te Namen bijeen ge komen is, had verklaard: „Als de Katholieke Partij met betrekking tot de Koningskwes tie tot onwettige daden zou overgaan, zou ik mij, als hoofd van een groot bestuurslichaam, volgaarne onder een voorlopige regering van Wallonië stellen". Deze verklaring, aldus de woordvoerder, werd met luid applaus begroet. De permanente commissie van het Waalse Congres zal van nu af aan voortdurend in zit ting zijn. Na de bijeenkomst van het Congres werd een dagorder tot alle Walen gericht, waarin zij werden opgeroepen om aan de gemeenschappelijke strijd deel te nemen. De eerste ƒ200 van banktegoe den beneden f 200 zijn vrij. Tegelijk met het bekend ma kend maken van deze maatre gelen is een noodwet afgekon digd, waarin de Minister van Financiën wordt gemachtigd, gedurende 1950 alle maatrege len te treffen terzake van het aangaan van een Staatslening door de R.I.S. en om het deel- neme aan een dergelijke lening voor te schrijven, zomede om voorschriften te geven met be trekking tot de geldsomloop. Blijkens de ondertekening is de ze wet ln werking getreden op 18 Maart 1950. Verder werd een besluit geno men betreffende het aangaan van een lening, waartegen schuldbekentenissen aan toon der worden uitgegeven. Deze schuldbekentenissen dragen 3 procent rente, betaalbaar op jaarlijkse coupons, verschijnen de 1 September, aanvangend 1951. Op de eerste coupon wordt rente over 17 maanden betaald. Jaarlijks, aanvangend in 1951, wordt een bedrag bestemd voor inkoop van schuldbekentenissen tot ten hoogste 1.19 procent van het gehele bedrag der krachtens dit besluit in het 'even geroepen schuld. In de overweging wordt gezegd „dat het, ter consolidatie van de vlottende schuld, nodig is, over te gaan tot een lening ten laste van de R.I.S.". Volgens het Engelse Zondags blad „The People" heeft Maar schalk Stalin besloten de Wes telijke mogendheden te polsen over besprekingen in de naaste toekomst ter bijlegging van de geschillen tussen Oost en West. Volgens een hoofdartikel van de diplomatieke medewerker van dit blad zal Molotof, plaats vervangend Minister-President, naar West-Europa komen met volledige bevoegdheid om na mens de Sowjet-Unie een rege ling te treffen. De Prins-Regent heeft Zater dagmiddag met zijn raadplegin gen een aanvang gemaakt. Ach tereenvolgens ontving hij de voorzitter van Kamer en Se- De heer Eyskens heeft Zon dagavond om 10 uur 30 aan de journalisten meegedeeld, door de Prins-Regent met een in formatieve opdracht te zijn belast. Hij voegde er aan toe, dat hij deze heeft aanvaard. Eyskens deelde de journalisten mee, dat hij niet eerder dan heden met de besprekingen zal beginnen. Hij hoopte Maandag avond een verklaring te kunnen afleggen. MINISTER JOHNSON OVER Louis Johnson, de Ameri kaanse Minister van Defensie, heeft Zaterdag in een tafelrede te Chicago verklaard, dat de Amerikaanse geleerden „gloed nieuwe ontwerpen tot ontwik keling brengen, die de modern ste vliegtuigen, tanks, kanon nen of duikboten morgen ver ouderd kunnen doen zijn". Hij noemde President Tru- mans besluit om tot de ver vaardiging van de waterstof bom over te gaan het sprekend ste voorbeeld van Amerika's vastbeslotenheid om met de we tenschappelijke ontwikkeling der bewapening aan de spits te blijven. Acheson verzekerde zijn toe hoorders, dat Amerika een even open oog heeft voor de moeilijk heden op biologisch en che misch gebied. Hij prees de lan den van het Atlantisch Pact om hun pogingen hun defensieve kracht te vergroten. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Tijdelijk regen. Over het algemeen veel be wolking met op de meeste plaat sen tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. HOOGWATER. DINSDAG 21 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 3.23 3.58 4.38 4.48 3.45 4.20 5.— 5.10 ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 5 regels 60 ct-t minimum pw ummer Burn* a middags 1 uw om zijn, uiten, geholpen". Als iw andere hulzen ►ERE HUIZEN". nu eigenlijk met en" de officiële gen worden In omt het hier op provincie overleg rederophouw'' in r wordt dan over rteun te bouwen jen per provincie rovincie wordt de over de gemeen- eder krijgt een loefte en verder in reserve gehou- llen van zeer bij- ig een extra toe- ieerd bouwvolume besturen hebben de hun toebedeel- projecten te ver- Jtaten en de pro- i voor volkshuis- leropbouw houden e in het zeil. In- ïling ernstige fou- ïaakt, kan de be- toe aan een ge- l ontnomen. Het klinken, maar dat s. woningbouw met gesubsidieerde sec- och partieel daar- goedkope woning- chiedt volgens bij van wederopbouw .oor deze instantie Jannen. Tot dus- sijn van dergelijke ekeurd. Voor de ngbouw" worden ^subsidies gegeven, ïeer gaan bouwen, lidie dan over een oningen wordt uit regeling staat de lie de woningbouw omvat. Deze vrije onden aan een be- Men heeft voor ïingen een bouw- ig- l, zo vraagt menige e zich af, zijn al en getroffen? Er rachten en materi- loort men van We- n te beginnen kan perkt bedrag per ie worden gegeven, houding zou met en ontwricht wor- el meer dan thans zouden de arbeids" materiaal-positie en. Daarbij komt. 1 ieder huis mate- en ijzer geïmpor- orden. Men weet 'iezenvoorraad be_ dswege wordt al- de woningbouw te J hoorden wij her ren. „Denk niet, offige suffers zijn. de ambtenarij on- volgens papieren en laten lopen en n men, zoals wij, raking komen met od en ellende, dan anders willen. ons volkomen be- nensen clandestien de dure, slechte n ongeduldige of dgenoten worden uilen wij tot het len. Er zijn tal 3 dat noodzakelijk lleen al maar eens rialen die bij het fgeiijke prutsrom- de houw verloren nelteigend schan. IWACHTING >r' het K.N.M.I te van Zaterdagoch- e bewolking. droog weer met rolking en in de 'ijk nevel of mist. ïts hogere tempe- :teren. Quesnoy te Bois - du Luc. Te Charleroi zijn drie van de 21 mijnen volledig in staking. Zes tien mijnen hebben het werk geheel neergelegd. Twee mijnen in de Borinage werken nor maal. In de provinciale administra ties wordt normaal gewerkt. Wat de bouwnijverheid betreft, hiervan is 50 procent in sta king gegaan. Te Bergen en in WTTVgUlQ W «AVTUVAVAA. Plant bomen, zei hij. Zie wat een gezond klimaat de Zaan streek heeft. Dit komt door de veelheid der molens". Van Kampen schrijft: „In Staatsvlaanderen ontstaan door de nabijheid der Zeeuwse plas sen koortsen, die vooral voor de vreemdeling noodlottig zijn." Dominee Dresselhuis was het met de meningen van Harger en Van Kampen niet eens. Hij slecht drinkwater aan. „Het schijnt waar, dat zware kleigronden, omgeploegd en vochtig liggende, de zuurstof opslurpen, of ten minste eene meer dan gewone hoeveelheid „stiklucht" geven; en dat hier door de tussenpozende koortsen verwekt worden". Maar, zegt Dresselhuis, ook in andere provincies is dit het geval. Te Douamenez (Bretagne) werd de stroomtoevoer voor een deel van de stad afgesneden met het gevolg, dat een pasgeborene, die in een ziekenhuis een spoedbe- handeling onderging, overleed. De medische vereniging van het Departement Loire Inferieure ver klaart in een communiqué, dat de staking in de electriciteitsbedrij- ven neerkomt op „collectieve moord''. donker gezet, doordat dikke ko perdraden, waaraan zware stenen waren bevestigd over hoogspan ningskabels waren geworpen. Te Brig: oles-le-Var werden hoogspanningsdraden vernield en een gedeelte van de plaats van stroomtoevoer afgesneden. In de staking van metaalbewer kers, bouwvakarbeiders, haven arbeiders en Lakkers is geen merkbare verandering- gekomen. groot, dat m net najaar nog een - aparte tentoonstelling op het gebied van rijwielen en motoren wordt gehouden. Op de bedrijfsautotentoon- stelling zijn 66 merken geëxpo seerd, waarvan Amerika met 14, Duitsland met 14, Engeland met 19, Frankrijk met 8, Nederland met 5, Zweden met 2 en Italië, Oostenrijk. Tsjecho-Slowakije en Zwitserland elk met 1. WATER. 26 MAART. 6.14 6.50 6.49 7.25 7.29 8.05 7.39 8.15 -7DAG 27 MAART. Breskens 7.19 8. Terneuzen 7.54 8.35 Hansweert 8.34 9.15 Walsoorden 8.44 9.25 ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. 25 6.32 26 6.30 27 6.27 Ond. 19.01 19.03 19.05 Opk. 8.45 9.29 10.29 Ond. 2.04 3.08 4.00

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1