Uit de Provincie JURRIJ - Terneuzen Kerkdiensten VOOR DE ZONDAG B1NNI NLANDS NIEUWS RECHTSZAKEN VITRAGE OVERGORDIJNEN De positie van West- s£! Duitsland Zeven Duitse commu nisten voor gerechtshof in Britse zone WIELRIJDSTER DOOR TRAM OVERREDEN. EN GEDOOD. Het eerste kievitsei gevonden Brusselaars zagen geheimzinnig licht Enige voorbeelden G. J. WILL Damrubriek .m .9 sch«tJs '»Sn Gy gelooft niet, want gij zijt niet van mijn scha pen; mijn schapen horen mijn stem. Joh. 10 26, 27. Jezus spreekt hier over een scheidslijn die door de mens heid loopt. Deze scheidslijn verdeelt de mensen in twee groepen Aan de ene kant staan diegenen die Jezus zijn schapen noemt, aan de andere kant degenen die het niet zijn. Ter rechterzijde staan zij die in Hem geloven en ter linkerzijde zij die dit niet doen. Het kenteken van de eerste groep is, dat ze Jezus volgen; het kenteken van de tweede is, dat ze dit niet doen. Deze scheidslijn vinden we door de ganse bijbel. Deze ver deelt Kaïn en Abel, uit dezelfde ouders geboren, brengt opstand tussen Jacob en Ezau die voort komen uit hetzelfde huis. In het N. T. denken we aan Petrus en Judas, beide discipelen, door één Heer geroepen, maar Pe trus staat ter rechter- en Judas ter linkerzijde. We denken aan de moordenaars met Jezus ge kruisigd, met Jezus zijn ze in hetzelfde oordeel. Maar de ene hoort daar Jezusstem en de ander vervloekt Hem. En op het eerste Pinkster feest wordt ook de scheidslijn openbaar. Daar zijn er, die vol zijn van de Heilige Geest, er ZATERDAG 18 MAART. Ned. Herv. Kerk. "Eerneuzen: 7.30 u. Avondgebed. Mioondijke7 u. Avondgebed. ZONDAG 19 MA\YRT. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennlngs, 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft, van {ïosik. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft, ■e.30 u. Ds. P. J. Pennings, van ypj ■onteniase: 9.15 u. Ds. A. Soete- kouvr. ■ulst: 10.45 u. Ds. A. Soetekouw, van Hontenisse, Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van de Philippine: 2.30 u. D3. J. van de Graaff. Huiswil: 10 en 2.30 u. Ds. Sébes- teyén, van Axel. Perneuzen: 10 en 2.30 u. Ds. P. A. v. d. VltKgt; 7 u. Ds. P. A. v. d. Vluigt (Jeugddienst), iaamslaig: 9.30 en 2.30 u. Ds. G. Jansrna. Aardenburg: 10.30 u. Ds. C. van Stipriaan, uit Gent. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. M. N. Schrale. Biervliet: 10 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 u. D3. J. H. van Beu- sekom. Bidstond voor het gewas, •adzand: ÏO u. Ds. A. C. W. ten C&tc •roede: 10 u. Ds. C. B. Boere Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- Nieuwvliet: 10 u. de heer B Bouwen, van Uzendijke. •ostburg: 10 u. Ds. W. J. Four- nler. Retranchement: 10 u. Ds. P. J- Barnouw. Schoondijke: 10 u. Ds.. M. J. W, Schopenhauer. Sluis: 9.30 u. Ds. M. N. Schrale, Sf. Kruis: 9 u. Ds. C. van Sti- priaan, van Gent. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 6 u. de heer B. C. Bou- wen. Z-uidzande: 2.30 u. Ds. P. J- Bar nouw, van Retranchement. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- nius. Geref. Kerk Hoek: 10 en 2.30 u. de heer Vin gerling, van Goes. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pest- raan. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J J. Ritsema. Geref. Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. van Til. Terneuzen: 9 u. Ds. Lok; 5 u. Ds. Ten Hovc. Chr. Geref. Kerk Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Hoek: 9.o0 en 2 u. leesdienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 if. Ds. A de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clmge: 7, 8,30 en 1U u H. Missen Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8.30 en 10 u H.H. Missen. Bandstraat: 7,30 en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H Missen. Euiddorpe: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen komsten in dp zaal; 6.30 u openlucht Nieuwstraat. zijn er ook, die spotten en zeg gen: ze zijn vol zoeten wijn. Deze scheidslijn is dus overal. Maar het belangrijkste is, dat volgens Jezus' oordeel deze scheidslijn de beslissende is onder de mensen. Er zijn vele grenzen en scheidslijnen die de mensen verdelen. Ze zijn dik wijls zéér, zéér belangrijk. Maar van beslissend belang zijn ze niet. Van beslissend belang is alleen de scheidslijn die uit-m maakt of men tot Jezus' scha pen behoort of er niet toe be hoort. Zo verstaan we het kerklied, dat zegt: Schaart U om de goede Herder Gij zijn schapen hoort Zijn [stem. Zoekt hier ruste, dwaalt niet [verder O het is zo goed bij Hem. Laat U door Zijn hand geleiden Ziet, wat schenkt Zijn liefd' [U veel. Hij zal zegen U bereiden, Kiest, o kiest het beste deel. Volgens gewoonlijk betrouwbare bron te Londen is het mogelijk, dat. bij het ontbreken van een of ficieel vredesverdrag, komende herfst stappen worden gedaan tot het scheppen van een vredestoe stand met betrekking tot West- Duitsland, namelijk bij gelegen heid van de onderhandelingen ever herz ening van het huidige fcezettirgsstatuut, die alsdan waarschijnlijk beginnen. Volgens aangehaalde bron is het terzijde leggen van een eerder opgekomen plan tot het beleggen van een conferentie van juristen over het beëindigen van de staat van oor log met de West-Duitse republiek slechts gedeeltelijk te wijten aan moeilijkheden van juridische aard. Een belangrijker reden zou name lijk hierin zijn gelegen, dat de Amerikaanse autoriteiten, die de vorige herfst het initiatief namen om tot beëindiging van de staat van oorlog te komen, gereser veerd zijn geworden door het blij ken van gemis aan verantwoorde lij ksge voel en politieke onrijpheid in de federale republiek. In dit verhang wordt gewezen op de be roering, die laatstelijk onder de Duitsers is ontstaan naar aanlei ding van de Frans-Saarlandse overeenkomst en de ontmante ling. Voor een Brits gerechtshof in de Engelse zóne van Du'tsland verschenen gisteren zeven Duitse communisten die ervan beschul digd werden een „vijandige hou ding tegenover de Geallieerden te hebben aangenomen De zeven voorgeleide Duitse communisten hebben deel geno men aan een demonstratie voor het gebouw van een communisti sche drukkerij. Dit geschiedde j.l. Dinsdag, toen drie Britse officie ren vergeefs poogden zich toe gang tot het gebouw te verschaf fen, teneinde beslag te leggen op de drukpersen. De officieren wil den hiermede een vonnis van een Brits gerechtshof ten uitvoer leg gen, dat opdracht had gegeven de drukpersen in beslag te nemen, omdat hierop vlugschriften waren gedrukt, waarin de plaatselijke communistische leiders aanvallen deden op de Britse ontmantelings- politiek. De verdediger der zeven be klaagden deelde het hof mede dat hij niet voldoende tijd had gekre gen om zijn verdediging voor te bereiden. Daarop besloot het hof de behandeling van de zaak tot 22 dezer te schorsen. Gisterenmorgen om ongeveer kwart voor negen is op de Ryns- Durgerweg in de gemeente Oegst- jeest een ernstig verkeersongeval gebeurd. De 21-jarige wielrijdster 2. H. Vink stak plotseling de overweg in de trambaan van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij, gelegen voor haar ouderlijke woning, over en werd door een tramtrein overreden en gedood Toen de tramtrein on geveer 60 meter verder tot stil stand was gebracht, lag het slachtoffer zwaar verminkt met haar totaal vernielde fiets onder de motorwagen. Nadat de tram was opgevijzeld kon het lijk er onder vandaan gehaald worden. 'Het tramverkeer uit de richting Katwijk en Noordwijk naar Leiden ondervond van dit ongeval onge veer 3045 minuten vertraging. BEROVING IN' DE HOOFDSTAD Een „buitenman", die in de hoofdstad goede zaken had ge daan en deswege met een flink bedrag aan bankbiljetten van 25 in zijn zak rondliep, kwam Don derdagavond terecht in een café aan de Amstelstraat, waar hij al spoedig zulke goede vriendjes met de caféhouder werd, dat men na sluitingstijd besloot de feeste lijke bijeenkomst in de woning boven het café voort te zetten. De caféhouder, diens vrou»v en dochter en een buffetjuffrouw wa ren ook daar de gast van de gast. Er werden goede verteringen ge maakt- Omstreeks acht uur in de morgen raakte de feeststemming er uit en even later stond de boemelaar weer in de Amstel straat. Het werd een koude dou che. Twintig biljetten van 25 waren verdwenen. Na naarstig speuren vond de politie er 14 terug onder het vloerzeil in de keuken van de caféwoning De andere zes zijn spoorloos. De caféhouder en zijn vrouw zijn aangehouden en het café is ge sloten. ZEEMAN GEARRESTEERD. De rivierpolitie heeft de 25- jarige C. D. S. uit Schiedam ge arresteerd, die ervan wordt ver dacht als matroos op het Noorse s.s. „Sjoa" op reis van New York naar het Verre Oosten, samen met enige Noorse kornuiten zich on der meer een hoeveelheid textiel uit het ruim te hebben toege- eigend. De kapitein, die de dief stal ontdekte, zette de vermoede lijke daders hg de Perzische Golf aan wal, vanwaar ze per vliegtuig naar Oslo werden overgebracht. S. is daar een maand in arrest ge weest, doch de openbare aanklager meende, dat hij voor een Neder landse rechtbank moet verschij nen, met het gevolg, dat S. per s.s. „Bonn" naar Rotterdam werd getransporteerd en daar werd overgenomen door de Nederlandse justitie. ZWARE GEVANGENIS STRAFFEN GEëlST TEGEN STRAATROVER In de nacht van 5 op 6 Aug. 1949 ontmoette de 29-jarige ambtenaar H. J. Veele, komen de van een verjaardagsfuif, op het Spui te Den Haag twee jonge mannen. Een van hen hield hem staande en vroeg om een „vuurtje". Op het zelfde ogenblik, dat Veele in zijn zakken tastte, diende een van de mannen hem een kaakslag toe, die Veele volkomen buiten gevecht stelde. Snel droegen ze hém over in een taxi, die direct daarop weg reed. In de taxi sjorden de twee mannen hun slachtoffer op de achterbank. Zij zochten al zijn zakken af, ontnamen hem zijn polshorloge en geld en gooiden hem toen in de Grote Marktstraat de wagen uit. Deze zaak diende Vrijdagmor gen in hoger beroep voor het Haagse Gerechtshof. De twee straatrovers de 22-jarige M. M. de P., die tot 2 jaar en 6 maan den was veroordeeld en de 24- jarige L. A. B„ die in eerste in stantie met drie jaar was ge straft, verklaarden in beroep gekomen te zijn, omdat zij naar hun mening te zwaar waren gestraft. De president dacht daar an ders over. „Het is ongelofelijk", zo zei hij, „dat dergelijke Amerikaanse gangstermethoden thans ook in Den Haag worden toegepast". De verklaringen van de P., die zich niets meer kon herinneren vonden bij hem geen geloof. B„ die verklaarde, dat hij onder invloed van drank tot de beroving was gekomen overigens gaf hij toe, dat hij Veele had neergeslagen en be roofd werd door de president „staatsgevaarlijk" genoemd. „We zijn allemaal wel eens boven ons theewater geweest", zei de raadsheer Prof. Mr. Van Bemmelen, „maar gelukkig leidt dat in het algemeen niet tot be roving en geweldpleging". De advocaat-generaal eiste tenslotte tegen de P. bevesti ging van de opgelegde straf en voor B. een verhoging tot 4 jaar, omdat deze verdachte reeds verschillende veroorde lingen achter de rug heeft en „staatsgevaarlijk" wordt, zo dra hij onder invloed van sterke drank verkeert. De raadslieden bepleitten de mentie. Mr. Schuering, die de P. verdedigde, zag in B. de hoofdschuldige. Mr. Van Uden, de raadsman van B. weet de onmaatschappelijke gedragin gen van zijn cliënt aan diens opvoeding. B. zelf echter bleek niet geneigd in het openhaar hierover uit te weiden Daar deze weigering en ook zijn balorige houding tijdens de zit ting geweten werd aan de aan wezigheid van kornuiten op de publieke tribune, gelastte de president een kort verhoor met gesloten deur. De uitspraak werd hierna bepaald op 31 Maart a.s. Gisterenmiddag om drie uur heeft de 22-jarige Jan Schermer op het land van zrjn vader te Castricum het eerste kievitsei gevonden. Volgens de traditie zal dit aan H. M. de Koningin worden ge zonden. Volgens ,.Het Laatste Nieuws" is Donderdagavond in de omge ving van Brussel een helder wit licht waargenomen, dat met grote snelheid uit Noordoostelijke rich ting kwam en in Westelijke rich ting verdween. Gedurende enkele minuten kon het verschijnsel goed waargenomen worden. Het blad acht de mogelijkheid, da* h hier een vliegtuig betrof, uitge sloten. Ook te Spa hebben ver scheidene inwoners het verschijn sel gezien. FRUIT, VERPAKT IN" CELLOPHHANZAKJES. Als eerste in Nederland heeft hef bestuur van de Veilingsver eniging Zuid-Beveland besloten appels en peren in cellophaanzak- jes met speciale sluiting in de handel te brengen. Voorlopig zal dit met 25.000 kg fruit gebeuren. Nadat het fruit uit het koelhuis is gekomen, wordt het door de veiling verpakt. Het* gaat ver volgens naar grossiers en klein handelaren, die het op nun beurt weer onder het publiek brengen. De consument krijgt dus de ge sloten zakjes, waardoor kno< ie- rijen onmogelijk worden. Ingeslo ten bevindt zich een label, waar op staan aangegeven: ras, kwali teit en grootte van he*, fruit er. vuldatum. HERVORMDE JEUGiDDAG VOOR HET ZUIDEN". De regionale commissie voor het Zuiden der Ned 'Herv. Kerk heeft, in samenwerking met de verschillende jeugdorganisaties de Tweede Paasdag bestemd voor een demonstratie van de Herv. Jeugd in het Zuiden des lands. Zowel „De Jonge Kerk" als het C.J.M.V., de meisjesorganisat'es en de afdelingen der V.C.J.B. voeren in eigen midden een inten sieve propaganda om deze dag te doen slagen. De Jeugddag zal gehouden wor den te 's Hertogenbosch en vangt aan met een kerkdienst, waar Dr. K H. E. Gra.vem.eger, algemeen (Advertentie). Schoonmaak Aanbieding 0P rbif nieuwe sortering vele kwaliteiten en soorten uit binnen- buitenland, zoals: en HOLLANDSE MARQUISETTE ƒ0,98 ZWITSERSE MARQUISETTE ƒ4,15 FRANSE VOILE 2,95 PANEEL MARQUISETTE 13,10 prachtige collectie, verschillende prijzen en kwaliteiten WEEFSTOF, 120 cm breed DAMAST, 120 cm breed ƒ3.45 ƒ5,45 ENKELE en DUBBELE VELOURS 125 cm breed 7,75 WEET U DAT WIJ EEN EIGEN ATELIER HEBBEN VOOR HET MAKEN VAN UW GORDIJNEN? gedelegeerde der Ned. Herv. kerk, in zal voorgaan. Ei wordt epn spel opgevoerd, fiat de geschiedenis van de Bijbel in de loop der eeuwen uitbeeldt. De opvoering geschiedt door de groep der „Jonge Kathelyners" uit de Hervormde gemeente van Brussel. Reeds thans is grote deelne ming verzekerd uit Brabant, Lim burg, het Land van Maas en Waal, Zeeuws-Vlaanderen en de Pro testantse gemeenten uit Belgisch Vlaanderen. TERNEUZEN. Geeft U ook een duwtje? Dit is het motto waarmede het Leger des Heils haar Na tionale Inzameling heeft aan gekondigd. Door middel van dit artikeltje willen wij een vriendelijk beroep doen op de inwoners van de gemeente Terneuzen, om Maandag en Dinsdag a.s. met milde hand te geven voor de sociale arbeid van het Leger des Heils. Elke collectant(e) is voorzien van een volmacht. AGENDA HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 2.30 en 4.30 uur: Speciale Kin dervoorstelling; 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Bambi". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Bestem ming Tokio". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „Twee Yankees in Trinidad". MORGEN: TERNEUZENTerrein Mo lendijk, 12.30 uur: Voetbalwed strijd Terneuzen 3Axel 3; 2.30 uur: Voetbalwedstrijd Terneuzen 1—Axel 1. Luxor Theater, 2 en 4.30 uur: Zondagmiddagvooi-steL 'ing; 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Bambi". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling; 8 uur: Bioscoopvoorstelling ..Be stemming Tokio". AXEL,: Het Centrum, 4.15 uur: Bioscoopvoorstelling „Twee Yankees in Trinidad"; 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Meedo. genloos". (Advertentie) Keurig verzorgd BLOEMWERK voor alle gelegenheden levert U BLOEMENMAGAZIJN Vlooswijkstraat 27 Telef. 2393 TERNEUZEN AXEL. Uitvoering Chr. Gymn. Ver. „Voorwaarts". Voor de derde maal na de bevrijding gaf bovenstaande vereniging j.l. Donderdagavond een turn- en gymnastiekavond in „Het Centrum". De vele leden en donateurs met de kwieke talrijke schare van vooral jonge, maar ook oudere leden (van beiderlei kunne) vulden het gebouw, dat nu eens een avond geheel en al in het teken van de gezonde lichaamsport stond, die in „Voorwaarts" op zo voorbeel dige wijze beoefend wordt. In zijn openingswoord mocht de heer A. Verhoef, als voorzit ter ook zijn voldoening er over uitspreken, dat alle vooroordeel van voorheen thans geldt als een station dat nu gepasseerd is. Spreker herinnerde nog aan de viering van het eerste lus trum onzer bevrijding en het feit dat „Voorwaarts" toen de eer had de Zeeuwse jeugd in de zusterverenigingen van heinde en ver uit de provincie hier te mogen ontvangen. Spr. verwel komde o.a. de zusterver. Ter neuzen in de persoon van de heer P. K. Dees en C. S. Goes, e. a. Een groot deel van de leden van „Voorwaarts" vulde tijdens de openingsrede van de heer Verhoef het podium. Onmiddellijk hierna vingen de oefeningen aan. Het programma bestond veor de pauze uit reidansen, vrije oefeningen, humoristische en bankoefeningen en bokspringen. De verschillende attractio- nele nummertjes oogstten een levendig applaus en er heerste in de zaal een echt gezellige en amicale geest die een zuiver sportieve sfeer nu eenmaal ook zo bij uitstek vermag te schep pen. Na de pauze kwamen, door dat nu de oudere en meer doortrainde generatie van „Voorwaarts" op de voorgrond trad, de verschillende verrich tingen op een hoger plan.- Het „knal"-nummer was wel dat van de „Tinnen-soldaatjes". Dit gegeven mag verondersteld worden algemeen bekend te zijn en als zodanig achten wij het ook overbodig in de brede daar over uit te weiden. Het is een echte kinderlijke idylle. Een spelend kind, dat zich met tinnen soldaatjes vermaakt, totdat het in slaap valt en droomt vandeze tinnen soldaatjes. Wie is er, die de „Parade van de tinnen soldaatjes" van Mll- löcker niet kent? Dit nummer veroverde be grijpelijk de zaal! De tweede helft stond voorts in het teken van vrije-, slinger-, knots- en (als grandioos slot nummer!) een vlag-oefenlng voor dames! Ook aan de brug en met het paardspringen werden door de dames- en heren-leden van „Voorwaarts" weer prachtige en van training getuigende presta ties geleverd. „Voorwaarts" kon aan het einde van deze avond met grote voldoening terugzien op een uiterst welgeslaagde en bijzon der gevariëerde uitvoering, die vele jongelui moge prikkelen zich in hare rijen te scharen. Bestuur en leiders zij (in nog steeds toenemende mate) ver dere groei en bloei toegewenst. Tot heil van de Axelse jeugd! Geheimen van de klassieke partij. iiet tournooi te Huissen heett een berg studie-materiaal op geleverd, vooral wat het klas sieke spelgenre betreft. Lang zaam maar zeker worden de geheimen van dit oudste partij type achterhaald, al zijn ze daarmede nog lang geen ge meengoed geworden. In de partij Ham (Wit) Guignard (Zwart) ontstond de volgende stelling: flPMB '■zm w* <s3> m |g| dmM "mms/A B8B -• - tip m rnzz wgsp 2S isü* d Wm wm,„ ÉH .lm Zwart aan zet speelde: 1. j 2329; waarna het spel als volgt verliep: 2. 4034, 29x40; 3. 35x44, 18—23; 4. 44—40, 13—18; 5. 28—22?? (A) 14—20! 6. 22x13, (Op 25x14 laat Zwart volgen: 19x10; 12 18; 23—28; 21X41; enz.) 6. 19x8; 7. 25X14, 15—20! 8. 14 X25, 2429; 9. 33x24, 2328; 10. 32x23, 21x41; 11. 3933? (Meer kans op remise gaf 40 35, enz.) 11. 4146; 12. 33 28, 8—13; 13. 38—32, 26—31; 14. 2319? (Dit verliest direct. Langer weerstand bood 2420, enz.) 14. 12—17; 15. 19x8. 31—37; 16. 32x41, 46X2; 17. 2823, 2—24; 18. 23—18, 17— 22; 19. 18x27, 24—13; en Wit gaf op. A) Indien Wit de juiste voortzetting had gevonden was de partij voor hem als volgt gewonnen geweest. 5. 4035! 12—17; (of?) 6. 40—35, 17—22; 7. 28x17, 21X12; 8 33—28, 12 —17; (of?) 9. 39—33, 1721; (of?) 10. 43—39, 15—20; 11. 3934, en zwart kan opgeven. In de diagramstand staat 'Zwart echter niet slechter, mits op dat moment het volgende „nieuwtje" bekend was geweest, dat Springer in deze stelling ontdekte: 1. 12—17! 2. 40—34, (of?) 24—29! 3. 33x24, 19x 30; 4. 28x10, (B) 15X4; 5. 35 X24, 17—22! 6. 39—33, (C) 22x42; 7. 38X47, 13—19! 8. 24x22, 21—27; 9. ad. lib., 26 X48; 10. 4741, (gedw.) 48X 30; 11. 25x34, 16—21; en Zwart wint doör oppositie. Een origi nele offercombinatie! C) 6. 38—33, 22x42; 7. 32— 27, 21x32; 8. 43—38, 32x43; 9. 39X37, 18—23; of 18—22; en Zwart heeft het beste eindspel. B) Op 4. 28X8, 17—22; enz. komt men op bekend terrein en maakt Zwart eveneens gemak kelijk remise. De eindconclusie van de diagramstelling is dus, dat Zwart tenminste gelijk spel heeft, mitshij de geheimen van de klassieke stelling als parate kennis bezit! En juist dat nu is het nut van studie!

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2