Uit de Provincie Leverkaas thuis Bims Wereldreis Aardappelpootregeling 1950 SPORTNIEUWS K. H. BOUVAIN HOEK. Wat brengt de Radio? NIEUWVLIET. RETRANCHEMENT. Gemeente Temeaze» Een Woonhuis Fa E. A. IJsebaert i: 5 regels 6« ct4 ct.; minimum pee nummer Bareuu namiddags S Ouderavond. 1 Vrijdagavond gaf de Bijzondere j SkShool te Hoek (De Knol) haar jaarlijkse ouderavond in 't school- gebouw. Als spreker trad op Ds. Ten Haaf. Nederl. Herv. predi kant te Hoek, met als onder werp: ..Onderwijs op Nieuw-Gui- nea'1, Jaarvergadering- De leden der vereniging voor neutraal Fröbelonderwijs kwamen Zaterdagavond in jaarvergadering bjjeen. De zaal was geheel ge vuld, toen de voorzitter, de heer D Haak Jzn zijn openingswoord -sprak en o.m. meedeelde, dat de school thans door 50 kleuters be zocht wordt. Na voorlezing van de notulen, v/elke onveranderd werden vast gesteld, werden een aantal aan delen uitgeloot, die vóór 31 Dec. verzilverd moeten zijn. De aftredende bestuursleden mev. Hofstee en E. A. Breepoel werden met algemene stemmen herkozen. Het verdere deel van de avond werd genoegelijk door gebracht met het zijn geluk be proeven aan de grabbelton, het luisteren naar het muzikale ge deelte, verzorgd door Dr. Hofstee (piano), de heer Haak (gitaar) en Saar Dieleman, J. Meertens en A. de Groote (zang), een en ka der viel hij het publiek zeer in de «maak. Door de heer Blok, hoofd ener school te Axel, werd ten slotte een film vertoond over de reis van Rotterdam naar Indone sië. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. KERKNIEUWS. Geref. Kerk. (Onderh. Art. 31 K.O.) Beroepen te Hoek: Ds. H. de Veen te Duurswoude. WOENSDAG 15 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7,18 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Orgelspel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram-; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 2.00 Ha- wanianmuziek 12.30 Mededelin gen; 1233 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 12.55 Kalend.; 13.00 Nieuws; 13.16 Dansmuziek; 13.30 Gram.; 14 00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdconcert15.00 Kinder koor; 15.20 Voor dé jeugd; 15.50 (Pianovoordracht; 16.00 Voor de jeugd; 116.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17*45 JRegeringsuitzending; 18.00 Nws.; 18.15 Vara-varia; 18.20 Trio; 18.35 Bandjo-ensemble; 19.00 Causerie; 19.15 Pianoduo; 19.30 Voor de jeugd; 20 00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Sociaal nieuws; 20.20 Promenade orkest; 21.00 Hoorspel; 22.10 Concertge bouworkest; 22.45 Populair-we- tenschappelijke causerie; 23.00 Nieuws; 2315 Licht programma. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.15 Gewijde muziek; 8.30 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.05 Hoorspel; 12.00 Populair concert; 42.30 Mededelingen; 12.33 Orgel- concert; 13.00 Nws.; 13.15 Koor zang; 13.20 Mandolinemuziek; 13.50 Gram.; 14.15 Koorconcert; 14.46 Kamerorkest; 15.30 Strijk' kwart 16.00 Voor onze jeugdige schakers; 16.15 Voor de kinderen; 17.30 Koperkwartet; 17.45 Voor d8 kinderen; 18.00 Dameskoor; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Boekbespreking; 19 30 Sport commentaar en Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar familiecompe titie; 20.15 Gram.; 20.30 Lijdens- «verdenking; 21.00 Symphonie- Orkest; 22.00 Vraaggesprek over China; 2215 Harpensemble; 22 45 Avondoverdenking- 23:00 Nieuws- 28.15 Gram. BRUSSEL t VI.12.00 Gram 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.- J.7.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.30 Voordracht; 1740 Gram.; 17.45 Pianorecital; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Koorzang; 19 50 Rad'ofeuill ieton; 20.00 Operette; 22.00 Nws 22,15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogramma, Algemene Vergadering V-V-V. Zaterdag kwam de Ver. voor Vreemdelingenverkeer Nieuwvliet W algemene vergadering bijeen in het café van de heer J. van de Ameele. Na opening door de voorzitter, dt heer Abr. Brakman, las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke ongewij zigd werden goedgekeurd. Blijkens het verslag van de pen ningmeester was de vereniging financieel achteruitgegaan, doch kon evenwel nog een batig saldo v ah 144,53 geboekt worden. Als nieuw bestuurslid werd ge- kozen de heer D. Dekker, die de plaats van de aftredende voorzit ter als zodanig zal innemen. Bij de rondvraag kwamen enke le onderwerpen van huishoudelij ke aard ter sprake. Op voorstel van ds heer Kaijser werd besloten een herinnerings medaille beschikbaar te stellen Ler gelegenheid van het op He melvaartsdag in deze gemeente te houden muziekconcours. De heer A de HulluLeenhouts bracht namens bestuur en leden van de V.V.V. hartelijk dank aan de scheidende voorzitter voor het door deze, reeds vanaf de oprich ting, in het belang der vereniging verrichtte werk. De heer Brakman sprak zijn er kentelijkheid uit over de prettige samenwerking met de overige bestuursleden, waarvoor hij hem gaarne dank betuigde. Hierna volgde sluiting. Brand- Zondagmiddag brak door nog onbekende oorzaak brand uit in een voorraad hout van de heer D, Basting. De kans bestond, dat ook c'e woning vlam zou vatten. De brandweer was spoedig ter plaat se en slaagde er weldra in de brand te blussen. Benoeming, De wachtmeester der Rijkspoli tie G. Hoefakker werd tot post- commandant benoemd te Stol- wij'kveer. Uitvoering. Zaterdag gaf de toneelclub van het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" een goedgeslaagde uit voering. Q-krC? Op een tafeltje binnen het be reik van de stewardes lag een grote schaar. „Dat is nogal ge makkelijk" dacht Basli. Hij nam de schaar en knipte de touwen door waarmee, het meisje was ge bonden. Terwijl hij dit deed, \r.-eg de detective zich af waarom het meisje zichzelf niet had kunirn losknippen. Basli werd wantrou wig. „Het leek niet zo moeilijk cm U zelf te bevrijden" zei hij stroef. „Het zou ook helemaal niet moeilijk geweest zijn," antwoord de het meisje heel openhartig. De speurder was zo verbaasd over dit antwoord, dat hij een ogenblik niet wist wat hij moest zeggen. in Het aantal slachtoffers Oost-Bengalen Volgens ramingen in officiële kringen te New Delhi kwamen er 3500 Hindoes om bij de recente ongeregeldheden in Oost-Benga len (Pakistan). Vele Hindoes wer den gewond, doch de juiste cijfers zijn nog niet beschikbaar. Eigendommen ter waarde van ongeveer 45 millioen gulden wer den geroofd, verbrand of vernie tigd. Het aantal vluchtelingen, dat van Oost-Bengalen naar West-Bengalen uitweek wordt op meer dan 130.000 geschat. Men vreest, dat het aantal weggevoer den „aanzienlijk" is. Meer middelgrote bedrijven in land- en tuinbouw Een door het Centraal Bureau voor de Statistiek ingestelde ana lyse der uitkomsten van de inven tarisatie van land- en tuinbouw 1948, in het bijzonder de verande ringen van de grootte der bedrij ven, betreffende, heeft geleerd, dat, vergeleken met de toestand in 1930, een concentratie in de middelgrote bedrijven, vooral in de grootteklasse van 1020 ha, duidelijk kan worden waargeno men. Het aantal zelfstandige landbouwers en tuinbouwers nam in de periode 19301948 toe ten koste van het aantal landarbei ders met cultuurgrond. Voorts blijkt ten aanzien van de eigendomsverhoudingen de ver houding pacht-eigendom sterk te zijn gewijzigd. De totale oppervlakte der cul tuurgrond, welke in eigendom ge ëxploiteerd wordt, nam af van 51 procent in 1930 tot 43 procent in 1^48. Binnenkort kan een publicatie over de resultaten van bovenge noemd onderzoek worden ver wacht. Oproep van Abdel KrimJ De 25 millioen inwoners van Marokko, Algerije en Tunesië zijn bereid in opstand te komen, indien hun niet de onafhanke lijkheid gegeven wordt, aldus zou Abd el Krim, volgens een bericht in de New York Times, verklaard hebben. Abd el Krim is voorzitter van het „Nationale Bevrijdings-Co- mité van Noord-Afrikanen." Vijf millioen mannen waren gereed de wapens op te nemen voor de zaak van de vrijheid, zo had Abd el Krim gezegd. Als de order tot opstand werd gegeven zouden massa-deser ties plaats hebben van inheem se manschappen bij de Spaanse en Franse troepen. De vroegere leider van de Riff-opstand ver klaarde het communisme en de Sowj et-ideologie te verwerpen. Indien echter strijd het enige middel was om de onafhanke lijkheid te verkrijgen, zou hij wapens en steun van „ieder, Moskou inbegrepen" aanvaar den. „De Franse politieke kort zichtigheid had Ho Tsji Minh tot precies dezelfde keus ge dreven." In overeenstemming met de terzake door de Stichting voor de I-andbouw gedane voorstellen is door het bestuur van het be drijfschap voor zaaizaad en pootgoed besloten een areaalheffing op te leggen vah ƒ75 per ha te velde goedgekeurde pootaard" appelen. Door bedoelde heffing wordt het pootgoed-egalisatie- fonds in stand gehouden en is een basis gelegd voor een regeling tot stabilisatie van de pootgoedprijzen. Oe bestrijding van het mond- en klauwzeer In verband met de uitbreiding van het aantal gevallen van het mond- en klauwzeer in ons land, zal de directeur van de Veeart- senijkundige Dienst, de heer E. J. A. A. Quaedvlieg, op Maan dag 20 Maart a.s., van 19.45— 19.55 uur, over de zender Hil versum II, in een radiocauserie een toelichting geven op de maatregelen, die met het oog op de bestrijding van deze ernstige ziekte moeten worden getroffen. Met behulp van de door areaal heffing verzamelde gelden wil men een bodem in de markt leg gen, waardoor bij overschotten al te grote prijsafbraak wordt voorkomen en eenl geregelde steun aan de markt kan worden gebo den en als gevolg daarvan aan de exportprijzen. Aangezien het systeem, dat t.a.v. oogst 1949 heeft gegolden, op enkele onderdelen minder goed heeft voldaan, mede omdat het een vrij omvangrijke admini stratie vereiste, wordt nu ge streefd naar een zo eenvoudig mogelijke regel'ng. Aan het bedrijfschap is ver docht een regeling te willen tref fen, welke in het kort het volgen de behelst: Voor de diverse rassen, klassen en maten worden „richtprijzen" vastgesteld en gepubliceerd, zijn de de prijzen waarvoor (onder aftrek der handelsmarges) ten naatste bij kan worden geëxpor teerd. Afhankelijk van de om standigheden wordt van deze „richtprijzen"70 tot 100 procent gegarandeerd, waarbij de moge lijkheid bestaat dat het percen. tage van de prijs, dat gegaran deerd wordt, in de loop van de herfst wordt verhoogd. Verder dient de teler vanaf het begin van het seizoen geregeld, b.v. de eer ste week van iedere maand, in de gelegenheid te worden gesteld, onder uitbetaling van een voor schot, reserveringscontracten af te sluiten, waarbij een bewaarloon wordt uitgekeerd van ƒ3 tot ƒ4 per 100 kg. De Stichting voor de Landbouw is er van overtuigd, dat bet mo gelijk moet zijn op basis van een dergelijke regeling de telersprij- zen met behulp van het pootgoed- egalisatiefonds en:gszins te stabi liseren en prijsafbraak te voor komen. Hierdoor zou eveneens eén basis worden gelegd voor de exportprijzen. De exportprijs acht men te worden) afgeleid uit een min of meer beheerste telers. prijs, verhoogd met de noodzake lijke marges voor exporteurs. Tenzij de handel genoeg zou willen en kunnen nemen met grote verliezen, kan met bedoelde regeling ook fatale prijsafbraak bij export worden voorkomen. De stichting acht het niet noodzake lijk, dat, evenals in voorgaande jaren, een exportregeling wordt getroffen. Men wil iedere expor teur onbeperkt in de gelegenheid stellen transacties af te sluiten met het buitenland zonder enige controle op de overeen te komen prijs. Daardoor kan ook de in gewikkelde administratiee, welke de laatste jaren aan de pootgoed- regelingen was verbonden, als overbodig worden beschouwd en bestaat er geen mogelijkheid meer tot ontduiking van de voorschrif ten, waarvan enerzijds steeds de bonafide exporteur de dupe werd, terwijl dit anderzijds zeker niet bevorderlijk was voor de hand having van onze goede naam als pootgoedleverancier op de inter nationale markt, aldus de Stich ting voor de Landbouw. SVogelpest in Aalsmeer? In" Landsmeer, een centrum van pluimveehouders, zijn bij de kippenstapel van de heer P. Blees verschijnselen ontdekt, die doen vermoeden, dat ook hier de beruchte vogelpest is uitge broken. Reeds Zaterdag heeft het Rijksseruminstituut te Rot terdam enige aangetaste kippen medegenomen voor een onder zoek. Deze kippen waren vorige week Dinsdag op de Purmer- endse markt gekocht van een Brabantse handelaar in wiens bedrijf thans de ziekte was uit gebroken. De terreinen van de heer Blees zijn besmet verklaard in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Do pseudo Vogelpest in Nederland Sinds 7 Maart, de datum waar op voor net eerst de pseudo- vogelpest in Nederland werd ge constateerd, zijn thans 26 be drijven besmet verklaard (hier bij is niet begrepen het bedrijf te Landsmeer, welk geval nog in onderzoek is). Drie en twintig van deze be smette bedrijven liggen in de provincie Noord-Brabant, twee in Limburg en één in Zeeuws- Vlaanderen. In totaal werden 1326 kippen door de ziekte aan getast. Zoals bekend worden de dieren, na gedood te zijn, ver brand, waarvoor de Regering een vergoeding uitkeert. De positie der Ver. Staten op uraniumgebied De jongste ontdekkingen van uranium in de Verenigde Staten versferke de positie van dit land menen deskundigen in de staat Coloradp is een zekere hoeveel heid uranium geproduceerd, het aantal mijnen is er verdubbeld en het aantal arbeiders vier maal zo groot als verleden jaar, deelt de commissie voor atoomenergie me de: De grootste hoop wordt ge vestigd op de pas ontdekte lagen uranium en zeldzame oxyden in de staat Woyming. Dit zouden de rijkste lagen ter wereld zijn en volgens de geologen zouden die lagen zeer voordelig kunnen wor den geëxploiteerd. De datum, waarop daarmede kan worden be gonnen, is evenwel nog niet be kendgemaakt. Te Washmgton onderhandel 3i. Britse en Amerikaanse vertegen woordigers thans met een Belgi sche missie over de Congolese pro ductie van uranium. Ambtenaren van het „State Department" verklaren dat de tijdens de oorlog gesloten overeen komst, waarbij Groot-Brlfannië en de Verenigde Staten de gehele Congolese uraniumproductie op kopen, hog van kracht is en dat de huidige onderhandelingen wel licht ten doel hebben de Belgen de gelegenheid te geven een ho gere prijs voor hun uranium' te bedingen. De toenemende produc tie in de Verenigde Staten en de mogelijke ontdekking van uranium lagen in Zuid-Afrjka maken het de Verenigde Staten evenwel mo gelijk, zich tegen de Belgische voorstellen tot prijsverhoging te verzetten radio-activiteit groter is dan de normale. Planten en dieren zou den nadelige invloeden onder gaan, althans op sommige plaat sen van het aardrijk en geduren de een bepaalde tijd, en er zou per slot van rekening en na min of meer, lange tijd een ontwikkeling naar ontaarding en dood kunnen plaatsvinden. VOETRAL. Contactavond. Vrijdag j.l. hield de v.v. „Ter- neuzen" weer een contact avond voor haar juniores in het club gebouw. Nadat reeds enkele avonden sport- en komische filmpjes wer den vertoond, en hun de regels van het voetbalspel op een demon stratiebord werden uitgelegd, hac' men deze avond voor h-m een ware tractatie. Door de Firma DielemanKaas, werd een grote hoeveelheid suikerwerk gratis be schikbaar gesteld, ter verloting. Iedereen had prijs, zodat allen met een zoete mond huiswaarts keerden. Deze avonden worden door de juniores druk bezocht. Ook nu waren er ruim 60 aanwezig, ter wijl ook vele ouders blijken van belangstelling gaven. WIELRENNEN. Ronde van Nederland kan dooorgaan. Naar wij van de zijde van de Nederlandse Wielrenunie verne men is door de stichting „Ronde van Nederland" thans aan de financiële voorwaarden, door het bestuur van de N.W.TJ. gesteld, voldaan, zodat de sportcommissie van de N.W.U. dezer dagen ook een licentie voor de organisatie van deze wedstrijd zal uitreiken. Als begindatum is 23 Mei a.s. bepaald. Radio-activiteit j'na atoomontploffingen In 1946 heeft Hubert Garrigue, het hoofd van het weerkundig in stituut te Puy de Dome, tijdens vluchten op grote hoogte in de atmosfeer radioactieve deeltjes waargenomen, die voortkwamen van de ontploffing te Bikini In 1948 heeft de geleerde, in samenwerking met het ministerie van luchtvaart, zijn proeven te Bordeaux-Marignae voortgezet en heeft hij opnieuw een atoomwolk ontwaard die waarschijnlijk voort kwam van de ontploffing te Eni- wetok en van andere geheime proeven. Het departement van lucht vaart heeft over deze bevindingen een brochure uitgegeven, waarin sommige gevolgen van de atoom- orlcg worden onderzocht. In deze brochure wordt ender meer verklaard: „Een conflict, waarbij gebruik zou woiJen ge bruik zou worden gemaakt van talrijke atoombommen, zou gron dig de gemiddelde radio-actieve eigenschapen van de atmosfeer wijzigen, zodat een verandering zou intreden in de biologische om standigheden, daar de opgewekte VERKIEZING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Terneu- zen maakt bekend, dat bij de ver kiezing voor de Provinciale Sta ten de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente in de zelfde provincie aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet 'bij vol macht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk 12 April as., in persoon ter secretarie van een gemeente aan de Burgemeester of aan de daartoe aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voorletters of voornamen, en jaar zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze ver kiezing geldende kiezerslijst voor komt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zo inogelijk met aan- du ding van straat en nummer. Van de mededeling wordt een schriftelijke verklaring opge maakt, waarvan een afschrift aan de kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medege deeld in een andere gemeente dan die op welker kiezerslijst hg voor komt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stern- district waarin hij het door hem opgegeven adres heeft. Bg on zekerheid hieromtrent behoort hg tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn gemachtigde mogen niet meer deelnemen aan de stem ming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ont vangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van de burgemeester der gemeen te van dit adres de oproepings- kaart voor de stemming in die gemeente. Terneuzen, 10 Maart 1950. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. In plaats van kaarten. Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van een Dochtertje MARIE-LOUISE. De Heer en Mevrouw B. IJSEBAERT SCHIPPERS- Terneuzen, 12 Maart 1950. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ongesteldheid onze innig geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zus ter, Behuwzuster en Tante, CORNELIA TOLLENAAR, Wed. van W. S. Bondewel, in de ouderdom van 79 jaar. Terneuzen: A. BONDEWEL J- BONDEWEL-HARMS H. OLLEBEK— BONDEWEL J. OLLEBEK J. BONDEWEL M. BONDEWEL— MARSILJE Rotterdam: P. MEEUSEN— BONDEWEL CHR. MEEUSEN Axel: J. VAN DE CASTEEL— BONDEWEL G- VAN DE CASTEEL Terneuzen: W. BONDEWEL P. BONDEWEL— DIELEMAN Kleinkinderen en Achter ki eink ind Fam. TOLLENAAR Fam. BONDEWEL Terneuzen, 12 Maart !30 Steenkamplaan 32 Heden overleed, zacht an kalm, onze geliefde Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, JAN DE BOKX, Wedn- van Licia IJzebaart, in de gezegende ouder dom van 93 jaar en ruim 4 maanden. Namens de Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Familie DE BOKX. Hoek, 12 Maart 1950/ Knol B 33. De begrafenis zal D-V. plaats hebben op Woens- ig 15 Maart a.s., des nam. één uur. Verloren: een Bankbiljet te Axel. Vinder is bekend. Terug te bezorgen bij: MICHIELSEN, Nieuwen- dijV 14, Axel. Verloren op weg Boeregat naar Koudepolder: een doos inhoudende boter en mar garine. Tegen beloning te rug te bezorgen bij J. C- MICHIELSEN, Boeregat C 40c. Uit de hand te koop: staande te Zaamslag, Kreekkant. Te bevragen bij G. DE BOKX, Kreekkant C 46, Zaamslag. 15 cent per ons- V looswijkstraat Te HOEK zal een KNIP- EN NAAICURSUS (dag- en avondlessen) gege ven worden (duur 3 maan den) door gediplomeerde leraressen. Aanmeldingen hiervoor a-s. Dinsdag 14 Maart, des van. 1011 uur, op de Gemeen telijke Gehoorzaal. Bandagist - Orthopaedist Post SLUISKIL P 108 Gemeente AXEL Telefoor Sluiskil No. 93. ZITDAG TK TERNEUZEN: ieder" Woensdag, Lange Kerkstraat 26. van 2—5 uur. ZITDAG TE BRESKENS iedere Donderdag bij LAU- RET, Boulevard 1, van 11.3012.30 uur. inderbijslagwet sblad van gisteren e wet van 23 Febr. wijziging van de it. :ze wet wordt de K>r het eerste kind t tweede en derde voor het vierde en 0,57. Volgens de 1949 waren deze ƒ0,40, ƒ0.44 en 5ft terugwerkende inuari 1950. ïetje van de Prin- haar speelge- usiast de hand. i, die het aan te de vacantie haar daan, onderhield d met allen, die afhalen. een Hofauto voor en in en gingen naar het Paleis. Maasdijk, die met te en dochtertje weest naar Bankt en nog iets over ndagavond arri- m twaalf uur in werd overnacht s om zeven uur mklijke trein ge le BazelAmster- 3ij de Nederland- J de Koninklijke gekoppeld en met :ven ging het toen an. ;s," zo vertelde de jdijk, „zijn tot aan antiedag zeer en- veest. Maan dag- n zij nog geskied, zij trouwens goe. i gemaakt. Zij zit- ;ede ski-klas van PenninkMitsch- Sankt Anton last s heeft gekregen, zover opgeknapt, trein mee kon. Op Baarn stond een reed, waarmee zij d vervoer.d. in en Prins Limburg i de bedoeling van Juliana en Z. K. H. i der Nederlanden tril a.s. een officieel provincie Limburg randerheden betref- >gramma zullen op tip bekend worden n de Koningin provinciehuis Reisma geschilderd. ing van de Gedep. friesland heeft de hilder Cor Relsma vaardigd van H. M at Maandagmorgen ivinciaal bestuur is heeft voorshands regen in de verga 3d. Staten. Het is ïgen van Hare Ma- ber portret gewor- .1 geeft onze vader- air in getemperde met een grijze ach- foningin is gekleed n, op de schouders witte pellerine en e koningsmantel. onstelling van wer- Reisma, die gehou- i door het Friesch oor geschied-, oud- nde te Leeuwarden Jseum van 28 April n door het Genoot- te Groningen van in het museum van dit schilderij ge len. lenschepen uit rertrokken t is uit Tandjong- msterdam vertrok- a" met 1921 passa >ende gesloten on- on. Landmacht be- boord: 12 R.V.A., nti Tank Artillerie ïgiment Luchtdoel- A) en de 4e Inf. laats. is de „Goya" met s van Priok naar rokken. Aan -boord 30 A.A.T., 34e en andplaats afdeling Veldhospitaal staf !e comp. dlv. Ver- copculos chef-kok, Ioanis Zanakis, tweede kok, Nioolaos Mbajalou- oos, matroos, allen Grieken. Vier man van de 14 mannen, die door de „Brandaris" naar Ter schelling zijn gebracht, zgn ter stond naar Harlisgen vervoerd en «n een ziekenhuis opgenomen ter behandeling van hun, niet ernstige verwondingen. aan een reöepfle door de militaire autoriteiten van Quebec en tevens ontmoette hij 'n aantal in Quebec wonende Nederlanders. Maandagavond werd hem een diner aangeboden in de histori sche citadel door Mgr. Maurice Roy, kanselier van de universiteit en Aartsbisschop van Quebec, die gedurende de oorlog als hoofd ambassadeur, Dr. Van Rorjen, be vond zich bij de Prins. Op het vliegveld inspecteerde de Prins een erewacht van 100 officieren en manschappen van liet 22ste regiment. Er werden 21 kanonschoten gelost. Na de lunch ten huize van de luitenant-gou verneur maakte de Prins een tocht door de st&d. rsresnens Terneuzen Hansweert Walsoorden V.1I 1.22 2.02 2.12 1.48 2.28 2.38 ZON- EN WATERSTANDEN. Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 15 6.55 18.44 6.20 15,00 16 6.53 18.46 6.35 16.19 17 6.51 18.47 6.47 17.34 beslotenheid van een eigen huis houding kon worden gegeven. Hoewel er al te weinig te dure woningen zgn, zo vervolgde Ei- liot, heeft de regering bezuinigin gen op het bouwprogram voorge steld. Elliot wenste meer particuliere woningbouw. Hij gaf een opsom ming van de plannen der conser- lige Britse premier, verklaarde, dat het amendement van de oppo sitie impliceert, dat zij het wo rn ngbouwprobleem beter zou oplos sen dan de Labourregering. „Ik kan dat geen ogenblik aannemen" zo verklaarde zij. De parlements- zaal liep pas vol in het laatste uur van het debat, dat zes uur duurde. Dinsdag Is er een nieuwe De conservatieven sndement ingediend ide begroting voor •edrage van 148 pd. _J heeft opnieuw de vertrouwenskwestie gesteld. Er werden Maandag evenals Donderdag j.l. meer dan zes hon derd stemmen uitgebracht. Een Labourlid was van zijn bed in een ziekenhuis opgestaan om te stem men. Hij had zijn dokter en ver pleegster meegebracht en vertrok onmiddellijk na de stemming- wee: naar het ziekenhuis.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3