8 I BINNENLANDS aNIEUWS RAND GRATIS EEN G wu Nederlander an de Verenigde Staten veroordeeld RECHTSZAKEN En in onze afdeling £j^clmm«gsdpCl|>iei* JV ft ZELE ft KOMT U EN UW K REEDS N1 NOUVEA1 De ■ai RODE ROZEN vni. NEDERLANDER IN ENGELAND VERONGELUKT. VERLOREN VERGIF ACHTERHAALD. ADMINISTRATEUR UIT SAS VAN GENT VOOR DE RECHTBANK. tijdens onze Jubileumweek bij alle soorten behang de bijpassende UA1 B De Nederlander A. G. B., heeft voor het Amerikaanse federale gerechtshof te Buffalo, in de staat New-York., terecht gestaan, op beschuldiging van poging tot diefstal in een drankwinkel, ge paard gaand aan geweldpleging. B. werd tot een gevangenisstraf tussen twee en vier jaar veroor deeld. Wanneer hij zijn straf heeft uitgezeten, zal hij uit de Verenigde Staten- worden gezet. Ter terechtzitting bleek, dat de 3L-jarige B. die een bekentenis aflegde, door geheel Zuid-Amerika heeft gezworven, om zich ver volgens naar de Verenigde Staten te begeven. Ook hier trok hij van de ene plaats naar de andere. Hij kwam de Verenigde Staten bin nen als toerist. De rechter verklaarde, dat het ook in Nederland met B. niet ging. JEïjj was een bron van moei lijkheden voor zijn ouders. Hij trad in het huwelijk, doch liet op een gegeven ogenblik zijn gezin in de steek en begaf zich eerst naar Zuid. en later naar Noord- Amerika. In de Verenigde Staten had B. hoog opgegeven van zijn daden hjj het Nederlandse ondergrondse verzet in de afgelopen oorlog. Het bleken slechts onderdelen te zijn van een „samenstelling van leugens en verdichtsels", zoals de Amerikaanse rechter 't uitdrukte. Daarop kwam hij naar Buffalo. Hjjj had geen geld, maar wilde De brand aan boord van de^„Johan van Oiden- barnevelt" Het onderzoek van de re- eherche van de rijkswaterpoli- tie naar de oorzaak van de brand van het mailschip „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaart Maatschappij „Ne derland", dat onder persoonlijk toezicht van de substituut offi cier van justitie, Jhr. Mr. A. Reigersman, werd ingesteld is gesloten. Vast is komen te ïtaan dat noch opzet, noch kwade trouw een rol heeft ge-, speeld. Aan enige deskundigen is opdracht gegeven na te gaan hoe de brand is ontstaan. toch drinken. Hij drong 'n drank zaak binnen en sloeg de eigenares met de loop van een revolver op het hoofd. De vrouw sloeg alarm en B. werd gegrepen. Noch ik, noch de inwoners van Buffalo kunnen toestaan, dat iemand zich zo misdraagt, ook al is hij Neder, lander, verklaarde rechter George 'H. Rowe. Daarop velde hij het hiervoor genoemde vonnis. van Cherbourg in de stad aan plakbiljetten aangebracht, waarin de burgerij wordt medegedeeld dat de havenarbeiders niet zullen staken en de voor Frankrijk be stemde Amerikaanse wapens zul len lossen. Voor Frankrijk bestemde Amerikaanse wapens Nu de eerste ladingen voor Frankrijk bestemde Amerikaanse wapens hun bestemmingen begin nen te naderen, heeft de onder communistische leiding staande C.G.T. zijn aandacht vooral op de Franse haven gericht. De eerste belangrijke haven, waar de Amerikaanse wapens uilen worden gelost Cherbourg, geleek Zaterdag op een garnizoen- stad. Het gebied rondom de op slagplaats van wapens is afgezet en alle toegangen tot het haven- gedeelte, waar de lossing zal ge schieden worden door soldaten be waakt. Infanterie en afdelingen militaire chauffeurs bevinden zich in de nabijheid van de haven. In de stad zelf zijn verscheidene compagnieën van de gendarmerie en de republikeinse garde onder gebracht. i De havenarbeiders van Cher bourg hebben besloten de Ameri kaanse wapens te zullen lossen. De C.G.T. heeft haar uiterste best gedaan de bootwerkers van ge dachten te doen veranderen. Zij zeggen financiële steun toe van collega's uit andere Franse ha vens, indien zij in staking zouden gaan. Doch alle moeite van het communistische vakverbond Was vergeefs. Zaterdag hebben verte genwoordigers der bootwerkers Aanleg van een ringvaart rondom,Gent Een bedrag van ongeveer 34.240.000 Marshalldollars zal wor den gebruikt voor de financiering van de aanleg van een kanaal van ongeveer 20 km lengte rond de stad Gent. Het kanaal zal hekend staan als „ringvaart". De ring vaart zal de plaats innemen van de waterwegen, die thans kris kras door de oude Vlaamse stad gaan en de verbinding te water vormen voor het scheepvaartver keer tussen Zuid- en Oost-België, Antwerpen, de Schelde en Noord- Frankrijk. Over de ringvaart zul ten 27 vaste bruggen voor weg- en spoorwegverkeer komen, die hoog genoeg zullen zijn om het verkeer in het kanaal onderdoor te laten. De hoofdspoorwegverbinding van Brussel naar de Noordzee zal on geveer een kilometer verplaatst worden om ruimte te maken voor de ringvaart. gezondheidstoestand B van Bevin De Britse Minister van Bui tenlandse Zaken Ernest Bevin, heeft Maandag het ziekenhuis, waar hij het weekeinde doorge bracht heeft om rust te nemen en behandeld te worden, ver laten. Hij heeft injecties ge kregen voor zijn hart. Bevin had het plan Maandagavond naar het Lagerhuis te gaan. Hij werd hedenochtend weer op zijn werk in het Ministerie van Buitenlandse Zaken verwacht. Men meent te weten, dat hij in de loop van de volgende paar maanden voor zijn gezondheid wellicht nog meerdere behan delingen zal moeten ondergaan. (Advertentie). Het onheil, dat Fuchs heelt aangericht Volgens Amerikaanse deskundL gen is het de Sovjet-Unie, dank zij de haar door de Britse atoom geleerde van Duitse geboorte, Dr. Klaus Fuchs, verstrekte inlich tingen, thans onder meer bekend, over hoeveel atoombommen de Verenigde Staten nu beschikken, Slechts de jongste Amerikaanse uitvindingen op het gebied van de atoomenergie zij niet door Fuchs m handen der Russen gespeeld. Genoemde deskundigen verkla ren, aan de hand van documenten over het door d,e Engelsen naar deze epionnage-zaak ingestelde onderzoek, dat Fuchs de Sovjet- Un'e verstrekkende inlichtingen over de atoombom en hoogst oe- langrjjke gegevens op theoretisch gebied over de waterstofbom heeft verstrekt. De federale Amerikaanse vei ligheidsdienst acht het mogelijk, lat Fuchs medeplichtigen in de Verenigde Staten heeft gehad. Zij stelt hiernaar thans een onder soek in. NW«<-V> De Beierse Koningskroon voor de Hertog van Windsor? Volgens 't Britse blad „People" zouden de Beierse koningsgezin- den verenigd in de groep, de „Rund", de kroon van Beieren aan de Hertog van Windsor willen aanbieden. Aan het hof op Buck'ngham-palace wordt dit ge rucht als „humoristisch" bestem peld. Beieren, aldus het blad, kan moeilijk een koning vinden onder de overlevenden van de Wittels- bach dynastie en de Beierse mo narchisten richten thans hun be langstelling op de Britse konink lijke familie. Zij menen, dat de hertog van Windsor de ideale man is om plaats te nemen in de wit blauwe koets, die reeds voor de nieuwe vorst is klaargemaakt De tegenwoordige Hertog van Windsor deed als Koning Edward VTTT afstand van de Britse troon, toen hij de Amerikaanse mevrouw Simpson, huwde. INBREKERS GEGREPEN. Rechercheurs van de centrale rechenche van de Amsterdamse politie hebben Zaterdagnacht twee mannen en een vrouw gearres teerd die er van verdacht wor den een aantal inbraken in Am sterdam-Zuid en o.a. in de Regu- liersdwarsstraat en de Nieuwen- dijk te hebben gepleegd of althans daaraan medeplichtig te zijn ge weest. Een van de mannen, een jongen van 20 jaar, afkomstig uit de Betuwe, werd reeds geruime tijd verdacht van misdrijven. Re chercheurs volgden hem dan ook geregeld en Zaterdagavond viel hel op, dat hij een half uur nadat de laatste voorstelling van een bioscoop op de Nieuwendijk be gonnen was, naar binnen ging, kort daarna gevolgd door zijn „maat'1 en een vriendin. De re chercheurs besloten het drietal te xhaduwen. Vlak voor het einde an de voorstelling verdwenen de beide mannen uit de zaal en be gaven' zich via een nooduitgang naar het dak van de bioscoop. De politiemannen raakten even het spoor hijster. Debeide mannen klommen intussen het woonhuis van een caféhouder aan de Nieu wendijk binnen. Zij wisten blijk baar, dat de caféhouder zelf in of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 371 Nadruk verboden. Israëlische Gezant te Londen levenloos aangetroffen De Israëlische gezant te Lon den, Dr. Mordecai El'ash, is Za terdag door Britse politie te Kampstead, in Noord West Lon den, levenloos aangetroffen. Men meent, dat de 67-jarige Dr. Eklash aan trombose is overleden. Zodra zij in hun huis op de Bis- marckplatz waren nam Von Dern- berg zijn vrouw in de armen. Zachtjes schudde hij haar bij de behouders „Scheelt er iets aan? Je bent heel anders dan gewoonlijk." Erica trachtte te glimlachen. Het ging haar slecht af. „Mij scheelt niets, Heinz!" „Jok niet!'' drong hg aan. „Ik heb mijn ogen niet in mijn zak!" „Als jjj er geen reden voor weet, zal het wel aanstellerij van me zijn, Heinz. Laten we het daar op houden." „Dat is geen antwoord, liefste! Heeft het iets uit te staan met het Esplanade en je vraag om Schu bert's „Ave Maria" te spelen?" „Onder andere", bekende zij met afgewend hoofd. Von Dernberg voerde zijn vrouw zijn zaak beneden en diens echtge note niet thuis was. Buren viel het evenwel op, dat er plotseling licht in de woning brandde en waarschuwden de recherche van bet bureau Warmoesstraat. De re chercheurs van de centrale re chenche ontmoetten op hun speur tocht over de daiken dan ook niet de beide gezochte mannen, maar collega's van de Warmoesstraat. Inmiddels hadden de verdachten hun slag geslagen en uit het huls van de caféhouder 'n bedrag van ƒ1400 dat gereed lag om de ver gunning te betalen, gestolen. Een ogenblik leek het of dat de politiemannen bjj. de neus waren genomen, maar zij gaven de strijd niet op. Het was hun bekend dat de gezoohten geregeld in een be paald café kwamen. Daar werd een inval gedaan, maar te laat. Het spoor kon ech- ler worden gevolgd en enkele uren later werd het drietal de vrouw had zich inmiddels weer bij het gezelschap gevoegd -op het Tborbeckeplein gearresteerd. Bij de aanhouding bleken zij de 14Ó0 nog in hun bezit te hebben. De hoofddader heeft volgens de politie gedurende de laatste maan- grote bedragen aan geld gestolen. Zijn maat. een 23-jarige goud smidsleerling, was reeds eerder naar een fauteuil en nam haar op zijn knieën. „Het was heus een dwaas verzoek, Erica, althans in zo'n omgeving. Maar je hebt je zin gekregen. Nu is er toch geen aanleiding om na te pruilen, wel?" „O, Heinz!" barstte Erica harts tochtelijk uit, terwijl zij rechtop ging zitten. „Ik heb een hekel aan die vrouw! Ik vertrouw haar niet!" Frida Weber?" vroeg hij ver wonderd. Zij zag hem met Wijd open, ver schikte ogen aan. ,,Hoe weet jij zo direct, wie ik bedoel?" „Nogal eenvoudig hè? Van het vrouwelijk element kan ik Emmy Raff uitschakelen; zij is stil, in zichzelf gekeerd. Blijft dus alleen Frida Weber over. Je moet niet vergeten, dat zjj een gevierd ar tiste is en er vrijere manieren op nahoudt dan jij. Ik vind zelf ook, dat ze soms wel wat luidruchtig doet." „Wel wat luidruchtig!" her haalde Erica gegriefd. „Is dat al les wat je op haar hebt aan te merken? Dan zou ik me niets van haar gedoe hebben aange trokken! Maar ze noemt jou Heinz, alsof je een intieme kennis bent! Het is me niet ontgaan, hoe wegens diefstal veroordeeld en was nog kort geleden tot één jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. De vrouw stond even min gunstig bekend bij de politie. TWEELING MAN 85 JAAR. De dames A.S. Steenïioek-van Benthem en E.B. Ensink-van Benthem te Hengelo (O), beiden sedert jaren weduwe, zijn naar alle waarschijnlijkheid de oudste vrouwlijke tweeling in Neder land. Zaterdag vierden ze haar 85 ste verjaardag. Ze doen samen het huishouden. Ze werden geboren als doch ters van een hoofd der school te Hengelo en waren beiden ver schillende jaren aan het onder wijs verbonden. Zaterdagnacht is met het s.s. „Hoogland" te Rotterdam mee gekomen het stoffelijk over schot van de 20-jarige Jan Fakkel, gewoond hebbende aan de Langedijkstraat te Rotter dam. F. die opvarende was van het s.s. „Zeeland" is aan een schedelbasisfractuur overleden, nadat hij te Blyth in het ruim van het s.s. „Cormoran" was ge vallen. Het stoffelijk overschot is naar het St. Franciscusgast- huis overgebracht. KOFFFIE- EN THEESMOKKE LARIJ TE DELFZIJL. De gemeentepolitie te Delfzijl heeft, beslag gelegd op een partij koffie en thee ter waarde van 400, die bestemd was om per vissersvaartug naar Duitsland gesmokkeld te worden. De Neder landse kapitein van het Duitse vissersvaartuig, J. de R„ werd veroordeeld tot een boete van 400, een Duits matroos tot 50. De eigenaar, hoewel hjj met deze zaak niet op de hoogte was, werd wegens het zich illegaa in Delfzijl bevinden veroordeeld tot f 30 boete. De leveranciers H W. en A, W. B. z:jn geverbaliseerd wegens overtreding der distribu te evoorschrif ten Zaterdagmiddag om 14.40 uur deed een zuiveraar aangifte bij de Haagse politie, dat hij een fietstas met twee bussen zwaar vergif had verloren. Onmiddel lijk toog de verkeerspolitie er met een geluidswagen op uit, om het publiek in de buurt waar het levensgevaarlijke goedje verloren was te waar schuwen; tot de gemeentelijke radiodistributie werd ingescha keld. Dit laatste middel had succes, nauwelijks was het be richt omgeroepen of een win kelier belde de politie op, met de mededeling dat één van zijn klanten de fietstas met de bus sen had gevonden. De vinder had de gevaarlijke inhoud van de tas nog niet ontdekt. het ziekenhuis gezelschap hou den. De koetsier was in een dancing bewusteloos geslagen. Zondagmorgen kreeg een po- litie-agent het aan de stok met een uitgelaten27-jarige reclame tekenaar, die terugkeerde van een fuif, met alle geweld midden op straat wilde lopen. De man weigerde gevolg te geven aan de sommatie van de agent. Hij wond zich vreselijk op, toen hij deswege naar een politiebureau werd overgebracht, dat de agent enkele waarschuwingsschoten moest lossen, eer de feestganger bedaarde. Na de ontnuchtering op 't bureau volgde een proces verbaal. Verklaringen van Attlee Clement Attlee, de Britse eer ste minister, heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, te hopen, spoedig de benoeming van Britse afgevaardigden naar de consulta tieve vergadering van de raad van Europa te kunnen bekend maken. Attlee weigerde een conferentie bijeen te roepen voor het buiten de wet stellen van de waterstof bom en alle atoomwapens. Vol gens Attlee wist iedereen, dat de moeilijkheid gelegen was in de onwil van de Sowjet-Unie. Attlee weigerde voorts een wetsontwerp in te dienen strek kende tot het huiten de wet stel len van de Britse communistische partij. Dit werd- hem verzocht door het conservatieve lid Sir .Waldron Smithers „met het oog op het resultaat van het proces- Fuchs". AGENDA HEDEN THRNEUZEN: Hotel „Du Commerce", 3 uur: Openbare Verkoping van een Huis en Erf. Luxor Theater, 8 uur: Bio scoopvoorstelling ,,De avontu ren van Tartu". ABSDALE: Terrein achter de hofstede van P. de Buck, 10 uur: Openbare Verkoping van een grote partij sparren. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Aigem. Vergadering Water schap Hulster en Axeler Am bacht". MORGEN: TEKNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De avonturen van Tartü". - Concertgebouw: 2.30 en 8 uur: Modeshow. Landbouwhuishoudschool: 2 uur: Tentoonstelling en open bare les. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Voor nu en altijd". Protest tegen de commu nistische actie in Antwerpen De Federation Generale du Tra vail de Belgique heeft, naar aan leiding van de actie van commu nistische zijde onder de havenar beider^ te Antwerpen tegen het lossen van Amerikaans oorlogs materiaal, een communiqué uitge geven waarin verklaard wordt, dat het bestuur van de F.G.T.B. „weigert zich op welke manier dan ook in te laten met agressie van waar en hoe dan ook". „De vakbeweging is zich bewust van haar verantwoordelijkheid, zij wil deze aanvaarden onder alle omstandigheden en thans is haar antwoord: Geen sabotage van de nationale defensie", aldus het communiqué. GEVOLGEN VAN EEN KWADE DRONK. Een overmatig drankver- bruik, resulterend In een kwa de dronk, heeft-de politie en de geneeskundige dienst in Den Haag gedurende het afgelopen weekend weer volop werk be zorgd. Een Amsterdammer reed on der invloed van drank op de laan van N. O. Indië een ver keerszuil aan. De zuil staat scheef, de auto is ernstig be schadigd. Zaterdagavond werd een 51- jarige slager met een gebroken linkerenkel in het ziekenhuis opgenomen, als gevolgen van een vechtpartij in een café. Enige uren later kwam een 20-jarige koetsier de slager in (Advertentie) Het begint met onzuiver bloed. Onmerkbaar. Maar als de eerste Rheumatische Pijnen zich de monstreren - komt het al gauw van kwaad tot erger. En al gauw is er nauwelijks red den meer aan. Tenzij ge de be roemde Kruschen-kuur te baat neemt. Simpel als goeienavond trouwens, helemaal niet nA&r, zelfs niet voor mensen, die moei lijk innemen; en na korte tijd al leen maar een goede gewoonte iedere morgen in Uw eerste kopje thee - of zo maar met schoon water - wat Kruschen Salts, zo veel als er op een echte cent gaat. Dat is dan je reinste nieuwe ener gie voor Uw bloedzuiverende or ganen, die al gauw weer jeugdig krachtig op gang komen en al Uw spieren en gewrichten pijnigende onreinheden uitbannen en afvoe ren langs natuurlijke weg. Laat bij wijze van proef de wondere werking van Kruschen over U komen en verbaas Uzelf over Uw weerkerende energie, die veer kracht en dat bezielende gevoel, dat U weer bergen zal doen ver zetten. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. De zaak tegen de administra teur H. P. A. te Sas van Gent, die twee weken geleden werd uit gesteld, zal thans a.s. Vrijdagmid dag door de Armndissements Rechtbank te Middelburg worden behandeld. ZIJN BUURVROUW OVERVALLEN Voor de rechtbank te Breda stond L. S„ uit Tilburg terecht, die in Augustus zijn buurvrouw had overvallen. Hij had haar gevraagd of ze tien gulden kon wisselen en toen ze daarop bevestigend ant woordde, girg hjj naar 'binnen. De vrouw was aan tafel gaan zitten om het geld uit te tellen. Plotse ling kwam L. S. op haar af en riep uit: „Je hebt nu lang genoeg geleefd, nu moet je er aan". Hij greep haar bij de keel en dwong haar te zeggen, waar haar geld lag. Ze wees hem de plaats, maar hij vond alleen een zak met dub beltjes. Hij eiste meer en sloeg de vrouw met de zak met geld op het hoofd. Toen wees de vrouw hem ook het overige geld. verliefd ze jou aankijkt! Telkens legde zij een hand op de jouwe! Behoort dit alles tot de privileges van een eerste soubrette?" Lieveling", zei Von Dernberg toegeeflijk, als sprak hij tot een zich verongelijkt wanend kind, en hë maakte Erica daardoor nog bozer, „je hebt vandaag voor het eerst een kijkje achter de scher men genomen. De artistenwereld is een heel andere dan die, waarin jij tot na toe leefde. Je zult er spoedig aan wennen." Heftig protesteerde zij: ,,lk or aan wennen? Nooit!" „Omtrent mijn werkkring heb ik je nooit in het onzekere gela ten," antwoordde hij rustig. „Van onze eerste kennismaking af wist je, dat ik mededirecteur van het Tivoli ben. Als ik, me niet vergis, vond je het toen prettig." „Ik wist toen niet wat ik nu weet!" Zij legde een arm om zijn hals. „Heinz, kun je die werk kring niet opgeven om mijnent wil? Waarom zou je mededirec teur blijven De inkopnsten heb je niet nodig!" „Dat is ook niet de hoofdzaak, Erica. Maar het schrijven van operettes zit me.in het bloed! Een man moet zijn bezigheden nebben kindZeg zelf ben ik niet veel te jong om de' ganse dag te luie ren Voor landheer spelen voel ik niets. Politiek interesseert me bit ter weinig. Gun me dan waar ik lust in heb!" „Je begrijpt me verkeerd. Waar om zou je geen 'operettes schrijven als het je ambitie is Maar daar voor is toch niet nodig, dat je een eigen schouwburg exploiteert en zodoende met actrices in contact moet komen „Zottinretje!" Hij kuste haar. Je haalt je dingen in dat lieve hoofd, die niet bestaan! Het is mensen met een ruime geest on waardig jaloers te zijn! Dacht je, dat ik me gepikeerd voelde, om dat Kretschmer je zat te vleien? Ik vertrouw jou onvoorwaardelijk, Erica!" „Ik vind Kretschmer een nobel mens. Je had niet de minste re den, mij voor hem te waarschu wen." Von Dernberg antwoordde droog: „Daar denken zij, die hem kennen, anders over. Komaan, het is welletjes geweest, liefste! Kijk eens op de klok bij drieën! Wanneer „Sonja" eenmaal loopt, heb ik met het Tivoli weinig meer te maken. Dan gaan we weer rei zen ioveral waar jij heen wilt!" (Wordt vervolgd.) De man nam echter niet alles mee. Slechts een bedrag van 184,75 gulden aan zilvergeld was zijn buit. Op zijn vlucht stak hij de schuur in brand, waardoor een pdard in de vlammen omkwam. De politie was spoedig op de plaats des onheils en vond ver dachte, die niet meer in de gele genheid was geweest te vluchten, in een toolenkist. De Officier van Justitie noemde tiet een ernstig en misdadig feit en eiste een gevangenisstraf van 2 jaar en zes maanden. GEEN BOOKBLEROI'TOCHT. Op 3 December van het vorige jaai is tegen drie directieleden van Zuid-Limburgse bierbrouwe rijen proces-verbaal opgemaakt, waarvoor de burgemeester van Maastricht geen verlof had ver leend. Het betrof hier een zgn. reclame-optocht voor bockbier, die pas op het laatste moment door de burgemeester zou zijn verboden. De reeds klaar staan de brouwersvrachtauto's, kregen toen order om naar huis terug te gaan en vijf ervan reden door de stad weg, gevolgd door enkele particuliere auto's, waarin enkele directieleden van de betrokken brouwerijen zaten. Procesverbaal werd toen opgemaakt wegens liet houden van een verboden optocht. De brouwerij-directeuren zeiden veertien dagen geleden voor de Kantonrechter, dat deze formatie van wagens niets gemeen had met de feestelijke opzet van de oor spronkelijke stoet. Het O. M. had ƒ20,— boete gevraagd tegen de drie gedaagden. De verdediger, Mr. Nederveen, uit Roermond, be toogde, dat hier geen spraké kon zijn van een optcht volgens het Nederlandse taalbegrip. Boven dien werd aan deze drie gedaag den ten laste gelegd, dat zij sa. men en in vereniging de overtre ding hadden begaan, terwijl vol gens pleiter vast stond, dat één hunner er- helemaal niett bij was geweest. De Kantonrechter overwoog, dat Inderdaad drie personen terecht stonden wegéns het tezamen en ln vereniging houden van een op tocht, terwijl één ervan daaraan niet 'had medegewerkt, terwijl verder om verschillende redenen niet van het deelnemen door de gedaagden samen en in vereni ging of door ieder apart, aan een optocht gesproken kon worden. De Kantonrechter sprak de drie gedaagden vrij van hot ten laste gelegde. 7-. 5

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2