Na de Belgische Volksraadpleging RHEUMIN/feA// thuis Stalin bereid tot vredesbesprekingen in Europa? Prins Bernhard in Canada Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DINSDAG 14 MAART 1950. 6e Jaargang No. 1370. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et;, minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Nog geen beslissing genomen door Belgisch Kabinet Zouden ze anders durven? Honderd proeent voor Stalin. Stalin heeft in zqn kiesdistrict (Moskou) honderd procent van de stemmen op zich verenigd, zo meldt radio Moskou. Behalve de inwoners van de stad hadden 30.000 mensen op hem gestemd, die soms uit afgelegen delen van het land naar Moskou waren ge komen. Volgens de radio hebben vele kiezers op hun stembiljet op merkingen geschreven als: ,,Ik ben bljj dat ik in Stalins gebied woon", „ik ben trots op Stalin" en „ik stem op Stalin de ster die ons leidt". Moeilijkheden in Belgische Regering? KONING LEOPOLD ZAL GEEN VERKLARING AFLEGGEN. VERTROUWENSMAN VAN VAN ZEELAND NAAR DE KONING. Koningin Juliana en de Prin sesjes Beatrix, Irene en Margriet zijn gisteravond om zeven uur per trein uit Sankt Anton naar Nederland vertrokken. Evenals op de heenreis zijn de Koninklijke rijtuigen aan de Arlberg-Oriënt Expres gekop peld. Op het station waren vele Oos tenrijkse autoriteiten en ver tegenwoordigers van de Franse bezetting bij het afscheid aan wezig. „Regierungsrat," Dr Hohen- lohe, overhandigde de Koningin namens „Landeshauptmann," Dr Weissgatterer, een afscheids geschenk, zijnde vijf poppen in Oostenrijkse klederdrachten. De Koningin uitte haar bij zondere tevredenheid over het verblijf. De Koningin en de Prinsesjes zijn door de zon ge bruind. Vólgens de „Daily Graphic" zal het eerstvolgende Staats hoofd, dat zal worden uitgeno digd een officieel bezoek aan Engeland te brengen, Koningin Juliana zijn. (Naar het A.NJP. verneemt, staat omtrent een bezoek van H. M. de Koningin aan een buitenlandse mogendheid nadat H. M. een bezoek aan Frank rijk zal hebben gebracht, nog niets vast.) Naar uit betrouwbare bron werd vernomen heeft de politie te Djakarta de heer»A. Breek- land, die hoofd was van de im migratiedienst tot aan de sou- vereiniteitsoverdracht, in arrest gesteld in verband met de ont snapping van Westerling naar Singapore. Er verblijven thans enige honderden Nederlanders, Indonesiërs en Chinezen in ge vangenschap onder verdenking van een aandeel in de actie van Westerling. Paus Pius XII heeft in een rondzendbrief aan alle Bis schoppen de gehele Rooms-Ka- tholieke wereld opgewekt, zich op Passiezondag (26 Maart) aan 'te sluiten bij „een kruistocht van gebed voor de vrede," ten einde de tweedracht tussen de naties te doen beëindigen. De Paus zal op die dag zelf voorgaan in het gebed in de St. Pieter te Rome. De verloochening van God en de minachting voor Zijn wet ten noemde de Paus de bron van het kwaad in de wereld. „De pers kwetst ook te vaak grof het godsdienstig gevoel, terwijl de minderwaardigste ob sceniteiten worden gedrukt, die de jeugd tot kwaad aanzetten," aldus de Paus. „Oorlog is de vrucht van ver blinding en haat. Slechts een terugkeer van de maatschapDij tot God, kan ware vrede, eens gezindheid der burgers en wel zijn der volken te weeg bren gen." WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Nog het zelfde weertype. Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien, voorname lijk in de Noord-Westelijke helft van het land. Langs de Wadden- kust af en toe nog krachtige, overigens meest matige, Weste lijk tot Noord-Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.52 0.27 1.07 1.17 12.24 12.59 1.39 1.49 ZON- EN WATERSTANDEN. Mrt. Opk. 15 6.55 16 6.53 In het Britse Parlement is medegedeeld, dat een openbaar onderzoek naar de ramp van het „Avro-Tudor" toestel bij Cardiff zal worden ingesteld. Bij de ramp kwamen 80 perso nen om het leven. Er zijn slechts 3 overlevenden, van wie er één nog in levens gevaar verkeert. De Minister voor Burgerlucht vaart, Lord Pakenham, zeide in een boodschap: „Ik kan niet op gepaste wijze uiting geven aan mijn gevoelens van rouw over dit tragische gebeurde. Onze harten gaan uit haar Wales en het volk van Wales in hun uur van smart." Toen het grootste lijntoestel ter wereld, de „Bristol Braba- zon," over de plaats van de ramp vloog, terwijl men nog be zig was met de berging der stof felijke resten, bracht het de groet. i: 5 regels 6« ct; ct.; minimum po* nummer Bomt namiddags 1 xnx sblad van gisteren e wet van 23 Febr. wijziging van de ft. :ze wet wordt de >or het eerste kind tweede en derde voor het vierde en 0,57. Volgens de I. 1949 waren deze ƒ0,40, ƒ0.44 en 3ft terugwerkende muari 1950. ïetje van de Prin- haar speelge- usiast de hand. die het aan te de vacantie haar daan, onderhield d met allen, die afhalen. een Hofauto voor ;en in en gingen naar het Paleis. Maasdijk, die met te en dochtertje weest naar Sankt en nog iets over ndagavond arri- m twaalf uur in werd overnacht i om zeven uur .nklijke trein ge le Bazel—Amster- 3ij de Nederland- 1 de Koninklijke gekoppeld en met :ven ging het toen an. ;s," zo vertelde de sdijk, „zijn tot aan antiedag zeer en- veest. Maandag- n zij nog geskied, zij trouwens goe- gemaakt. Zij zlt- ;ede ski-klas van PenninkMitsch- Sankt Anton last s heeft gekregen, zover opgeknapt, trein mee kon. Op Baarn stond een •eed, waarmee zij d ver voer.d. Terneuzen Hansweert Walsoorden In regeringskringen is men van gevoelen, dat de volksraad pleging weinig heeft bijgedragen tot de oplossing van de Konings kwestie, die het land sedert het einde van de oorlog verdeeld heeft gehouden. Premier Eyskens zal Dinsdag een onderhoud met de Koning hebben in diens villa te Pregny, bij Genève. Het „verrassende element" bij de volksraadpleging was de be trekkelijke zwakke meerderheid, die de tegenstanders van de Ko ning behaalden in Wallonië 1 het Frans sprekende deel van het land. Hier stemden 42 procent voor terugkeer van de Koning. Onder het Vlaamse bevolkings deel verkreeg Koning Leopold 72 procent en In het tweetalige Brus sel 48 procent van de geldige uit gebrachte stemmen. 'Het Katholieke blad ,,La Libre Belgique" schrijft, dat de vorst „een onbetwistbare meerderheid heeft behaald". De Koning, aldus het blad heeft verklaard dat hij zou aftreden, als hij minder dan 55 procent van het totale aantai„ stemmen op zich zou verenigen. Het percentage is echter groter en de tegenstanders fvan de Ko ning zullen niet meer kunnen be weren, dat Leopold slechts de Ko ning van de Katholieke volkspartij zou zijn. Bij de verkiezingen van 26 Juni 1949 behaalde de Kathol, volks partij in het gehele land 2.190 000 stemmen, terwijl het aantal Bel gen, dat thans op de Koning heeft gestemd, bijna drie millioen be draagt. Om dit cijfer te bereiken moet een groot aantal liberalen voor de Koning hebben gestemd. „Als België een land wil blijven, dat geregeerd wordt volgens de mocratische principes, zal de minderheid zich voor de meerder heid moeten buigen. De Koning moet dits terugkeren en zijn Ko ninklijke prerogatieven hervatten zoals de bijna 3 millioen Belgen dit wensen", zo besluit „La Libre Belgique". Het socialistische blad „Le Peuple" zet boven zijn commen taar de volgende koppen: „Is 57,68 procent voldoende om Koning der Belgen te zijn?" en „een slag toe gebracht aan de nationale een heid". Volgens het blad heeft de volksraadpleging opgeleverd wat men ervan kon verwachten n.l. in Vlaanderen een grote meerder heid voor de Koning (72 procent) en in Wallonië en Brussel een miderheid van resp. 42 en 48 pro cent. „Indien Koning Leopold", aldus het socialistische blad, ,,de behaalde meerderheid voldoende acht, zou hfj voor de meerderheid der Walen en voor de in won ets Het is onwaarschijnlijk dat t Belgische kabinet zal voorstellen Koning Leopold onmiddellijk terug te roepen, ofschoon deze een meerderheid van 57,68 procent kreeg bij de Zondag gehouden volksraadpleging In de naaste omgeving van de Katholieke premier Gaston Eys- kens is uren van mening, dat de door de Koning behaalde meer derheid van 781.501 stemmen niet voldoende doorslaggevend is. van de Belgische hoofdstad bij terugkeer slechts de Koning der Vlamingen kunnen zijn". Het Katholieke blad „De Stan daard" wenst de Vlamingen geluk met de uitslag en schrijft, dat in de Waalse provincies het aantal aanhangers der Katholieke volks partij, dat zijn stem heeft uitge bracht op de Koning, met bijna 10 procent is gestegen, doordat niet- Katholieke Walen voor de vorst hebben gestemd. „Wij hopen", aldus het blad, dat onze Konings gezinde leiders de moed en de vastberadenheid zullen bezitten, die het land thans van hen ver wacht". Het partijloze blad „Le Soir" schrijft, dat men Zondagavond in politieke kringen van oordeel was, dat de volksraadpleging voor de Koning „een morele voldoening" betekent. Volgens het blad heefi de Koning 'n percentage behaald, dat een mislukking noch een over winning is. Het blad verwacht, dat een compromis gevonden zal worden. Het liberale blad „Het Laatste Nieuws" meent dat de huidige regering aan het bewind moet blijven. Een kabinetsontbinding zou slechts tot nieuwe moeilijk heden leiden. Het blad waar schuwt tegen demonstraties van onruststokers. Het communistische blad ,Le Drapeau Rouge" merkt op, dat de volksraadpleging geen oplossing heeft gebracht. De Ministers zqn Maandagoch tend bijeengekomen opi de uitslag van de volksraadpleging te be spreken De vergadering duurde anderhalf uur en er werd na af loop geen communiqué verstrekt. Een der ministers deelde evenwel mede, dat geen beslissing was ge nomen. Onmiddellijk na afloop van de kabinetszitting kwamen de liberale ministers bijeen. In poli tieke kringen te Brussel vraagt men zich af, of de liberale mi nisters na het resultaat der volks raadpleging nog langer deel zul len willen uitmaken van de rege ring. Vooral de liberale minis ters Busseret en Rey, die uit Luik komen, hebben herhaaldelijk ver klaard. dat de Koning slechts maar België zou kunnen terug keren, indien hij in de drie taal gebieden een meerderheid op zich zou verenigen. Reuters' buitenlandse waarnemers te Moskou achten het niet uitge sloten, dat premier Stalin bereid is. president Truman te ontmoeten vóór „vredesbesprekingen1' in Europa. Zij wijzen in dit verband op een onlangs door Malenkof, lid Van hef polit bureau, afgelegde verklaring, dat de Sovjet-Unie be reid is deel te nemen aan „eerlijke besprekingen over de wereld vrede". De waarnemers worden in hun mening gesterkt door de oommen- taar in de .Prawda"' op 'n artikel van het Britse communistische blad „Daily Worker". In dit artikel, gesteld in de vorm van 'n open brief aan Acheson, wordt Truman gecritiseerd Omdat hij weigert Stalin ergens anders dan te Washington te ontmoeten. De „Prawda" wijst in dit ver band op Stal ins antwoord van Januari 1949 op een vredes-vra- gesnlijst, die hem door de Ameri kaanse dagbladcorrespondent Kingsbury Smith was toegezon den. Stalin zei toen, dat Rusland samen met de Verenigde Staten zou willen verklaren, dat geen van beide landen, van plan was tot oorlog over te gaan en dat hij er geen bezwaar tegen had Truman te ontmoeten voor het openstellen van een wereldvredesverdrag. Naar in politieke kringen ver luidt, hebben de Katholieke mi nisters op de kabinetszitting van Maandagochtend aangedrongen op de terugkeer van Koning Leo pold ,op grond van de uitslag der volksraadpleging. De liberale ministers zouden geweigerd hebben zich brj dit standpunt aan te sluiten. Als men niet tot een compromis kan komen, zou dit betekenen, dat de regering zou moeten worden ont bonden. Er zouden dan nieuwe verkiezingen moeten worden ge houden. In de naaste omgeving van de Katholieke partij in België houdt men rekening met de mogelijkheid van een regeringscrisis. In Katholieke kringen verluidt, dat het kabinet zal streven naar een compromis. De regering zou een verklaring kunnen afleggen waarbij de Koning in zijn eer wordt hersteld waarna deze ten gunste van zijn zoon Boudewijn zou kunnen aftreden. De secretaris van de Koning, Pirenne, is Maandagochtend na de kabinetszitting per vliegtuig naar Pregny vertrokken, waar de vorst verblijf houdt. Eerste minister Eyskens zou aanvankelijk Prof. Pirenne verge zeld hebben, maar moest verstek laten gaan met het oog op de be stuursvergadering van de CVP, die Maandagmiddag gehouden werd. Hij zou waarschijnlijk eerst na afloop daarvan kunnen ver trekken. Op de kabinetsvergadering van Maandagochtend waren alle mi nisters het er over eens, dat Eys kens zo spoedig mogelijk naar de Koning moet gaan om de periode :/an spanning en onzekerheid, die de sociale rust en de economische positie van het land in gevaar zou kunnen brengen, zo kort mogelijk te houden, zo is in gewoonlijk wel ingelichte kringen verklaard. In doorgaans goed ingelichte kringen verklaart men, dat de liberalen geen beslissing zullen nemen alvorens die van de Koning bekend zijn. Na afloop van de bijeenkomst der liberale ministers, waaraan ook de liberale leiders van kamer en senaat deelnamen, beperkte de minister van wederopbouw Rey zich tot de opmerking: „Wij zul len nog moeilijke dagen beleven". Gevraagd omtrent een moge lijke stap van liberale zijde bij de Koning ondernomen, verklaarde de liberale voorzitter van de Se naat, dat de liberalen zich slechts naar Pregny zullen begeven, in dien zjj daartoe worden uitgeno digd. De voorzitter van de libe rale partij verklaarde, dat de libe rale parlementsfracties Maandag middag zouden vergaderen. De Belgische minister van Bin nenlandse Zaken, Albert de Vleeschauwer, verklaarde, dat Ka mer en Senaat bijeen zullen komen zodra de mening van Koning Leopold over de uitslag der volks raadpleging bekend zal zijn. „Dit zal nog voor het einde van deze week het geval zijn", zo voegde hij eraan toe. In de omgeving van Koning Leopold van België werd Maan dagochtend verklaard, dat de Koning geen verklaring over de uitslag van de volksraadpleging in België zal afleggen. PRINSES JOSEPHINE CHAR LOTTE TERUG NAAR ZWIT SERLAND. Prinses Josephine Charlotte is om 12.30 per vliegtuig uit Brussel naar Zuerich vertrokken. EYSKENS NAAR PREGNY. De Belgische eerste-minister Eyskens is Maandag naar Pregny vertrokken, na een bezoek te het- ben gebracht aan de Prins-Regent en aan Prinses Josephine Char lotte in het paleis te Laeken. De Prinses is inmiddels per vliegtuig naar Zuerich vertrokken. Naar het socialistische blad ,,Le Peuple" uit goede bron ver neemt, is de heer Leemans, de vertrouwensman van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, Maandagmor gen naar Regny vertrokken, waar hij een onderhoud met de Koning zal hebben. Het blad meent te weten, dat Leemans van de C.V.P. opdracht heeft de Vorst te ver zoeken, de wens uit te spreken, dat de verenigde kamers bijeen geroepen worden, teneinde de wet op het regentschap te doen in trekken. De heer Leemans zou de Koning adviseren, zich gereed te maken om zo spoedig mogelijk naar België terug te keren. ONGEWONE KALMTE. De Belgische volksraad pleging \an Zondag heeft aan de werk lozen enkele dagen werk ver schaft. Duizenden werklozen in het gehele land zijn reeds bezig tienduizenden grote ,,ja'sen „neen's" te verwijderen, uie in witte verf op de muren zijn ge kalkt. Anderen weer krabben palen, re clamezuilen en muren schoon van de laag affiches die volgelingen en tegenstanders van de Koning over elkaar hebben geplakt. Hun taak is niet eenvoudig daar de propagandisten de affiches van de tegenstanders met teer of kleve rige rode inkt hebben bedekt. Inmiddels hangt er een onheil spellende rust over het land, die door een functionaris van de po litie beschreven werd als een „re ferendum-kater". De menigte in tramg, treinen, café's en fabrie ken is onewoon kalm. Over het resultaat van de volksraadple ging wordt nauwelijks gediscus sieerd. De algemene kalmte vormt een schrille tegenstelling tot de tonelen van de vorige week. „Het is me te rustig, ik voel onweer ii de lucht", zo zeide eerder ge noemde politiefunctionaris. Poli tie en troepen houden zich pa raat. Het weekeinde verschafte Prins Bernhard weinig of geen ge legenheid om even op adem te komen na de zeer druk bezette agenda van de vorige dagen. Zaterdagochtend werd aan de Prins de nieuwste Canadese straaljager gedemonstreerd op het mili taire vliegveld Rockliffe bij Ottawa. Dit was voor het eerst dal deze CF 100, de trots van de Canadese luchtmacht, in open bare vlucht getoond werd. De Prins kreeg een uitstekende Indruk van de nieuwe straaljager, Als de demonstratie echter iets later begonnen was, had zij geen doorgang kunnen vinden. Slechts een kwartier na het einde betrok dc lucht en begon 't te sneeuwen. Ook de gouverneur-generaal, Lord Alexander, vele ministers en an dere autoriteiten woonden de de monstraties bij. Tijdens de lunch in de officersclub bij het vlieg veld, welke werd aangeboden door de minister van defensie, Claxton, werden aan de Prins door de waarnemende stafchef, vice-lucht- maarsehalk James, de „Golden Pilots Wings" ter hand gesteld, welk ereteken nog slechts éénmaal eerder was verleend. 's Middags bracht de Prins een bezoek aan de gewezen premier McKenzie King te zijnen huize. MacKenzie Kingi die reeds gerui me tijd ongesteld is, ontving uit handen van de Prins de eretekens van bet Grootkruis Nederlandse Leeuw. In een korte toespraak getuigde de Prins van Zijn „ge voelens van diepe bewondering en oprechte vriendschap voor u en voor het volk dat gij vele jaren hebt geleid en vertegenwoordigd tot welzijn van dat volk zelf en van de gehele wereld." MacKenzie King dankte in bewogen woorden voor de hern ten deel gevallen onderscheiding en getuigde van zijn hartelijke gevoelens voor Ne derland en zijn Koningshuis. La ter in de middag was de Prins gastheer bij een grote receptie in hotel Chateau voor hoge Canadese autoriteiten. Premier St. Laurent behoorde tot de aanwezigen. Bij een aan de Prins door St. (Adv.) 4tP 20 TABLETTEN 35 ct Koningin en Prinsesjes uit Sankt Anton vertrokken Bezoek van Koningin Juliana aan Engeland Arrestaties in verband met de vlucht van Westerling Oproep van de Paus Laurent aangeboden diner zeide de gastheer in een hartelijke toe- ipraak, dat het Canadese volk het als een voorrecht beschouwde te hebben mogen bijdragen tot de be-^ vrijding van Nederland. Hij sprak* uitvoerig over de Nederlandse im migranten, die naar hij, zeide, „Nederland hier niet behoeven te vergeten maar wier eigen aard en cultuur hier als welkome bijdrage gewaardeerd worden". De Prins beantwoordde met een toespraak waarin hij naast de bevrijding va» Nederland „de grote bijdrage» van Canada voor de oplossing van de na-oorlogse problemen zoals dat van de wederopbouw -en de bijdragen tot 't Atlantisch Pact in het licht stelde. De Prins besloot met de woorden „geen betere wensen kunnen het jonge Canada ver gezellen in zijn zware en steeds groeiende taak onder de vrije na ties dan die van het Nederlandse volk, dat de waarde van zijn vriendschap kent en de moed en de wijsheid van zijn leiderschap waardeert". Zondagochtend woonde de Prins een godsdienstoefening hij in de „Saint-Andrews Church", waai' Prinses Margriet in 1943 gedoopt werd. Na de dienst zong de ge meente in het Engels het „Wilt heden nu treden" alsmede de zes de strophe van het Wilhelmus. Later maakte de Prins, begun stigd door de stralende winter zon, enige filmopnamen van Rockliffe en de omgeving van de villa waar de Koninklijke Familie in de oorlogsjaren woonde. Voor de lunch ten huize van ambassa deur Van Roijen vond de Prina nog tijd een dertigtal kinderen van i» Ottawa wonende Nederlanders, die door mevrouw Van Rojjen bij eengebracht waren een voor ee» te begroeten. In de namiddag bezocht de Prins generaal Foulkes en nam deel aas een intieme ontvangst te xrjner ere ten huize van generaal Cr»- rar. Des avonds besloot een diner in de „Country Club", waar de Prins de gastheer was van Lord en Lady Alexander, verschillende ministers en diplomaten de laat ste dag van dit succesvolle bezoek aan Canada's hoofdstad. Maan dag vloog de Prins in zijn eigen toestel naar Quebec. De Nederlandse gezant in Praag, de heer Van Tets, die de Prins tot dusver vergezelde, is Zondagoch tend per vliegtuig naar Nederland vertrokken. l'rins Bomhard naar Quebec ver trokken Prins Bernhard is gisternn met zijn Dakota, die door hemself be stuurd werd, van het vliegveld Rockcliffe naar Quebec vertrok ken. Voor zijn vertrek inspet- teerde de Prins een erewacht va» de Royal Canadian Airforce es werden 2schoten tot afscheid gelost. Op het vliegveld waren bjj het vertrek, ojn. aanwezig de gouver neur-generaal van Canada, burg graaf Alexander, generaal Char les Foulkes, vice-luchtmaarsohalh A. L. James. De Canadese procu- reungeneraal Hugues Lapointe, vergezelt de Prins op zijn vlucht naar Quebec. HOOGWATER. WOENSDAG 15 MAART. Ond. 18.44 18.46 Opk. 6.20 6.35 Ond. 15,00 16.19 De vliegramp bij Cardiff inderbijslagwet in en Prins Limburg i de bedoeling van Juliana en Z. K. H. 1 der Nederlanden tril a.s. een officieel provincie Limburg sonderheden betref- ogramma zullen op tip bekend worden n de Koningin provinciehuis iteisma geschilderd. ing van de Gedep. friesland heeft de hilder Cor Relsma vaardlgd van H. M at Maandagmorgen tvinciaal bestuur is heeft voorshands regen in de verga- sd. Staten. Het ls ïgen van Hare Ma- ber portret gewor- 1 geeft onze vader- :ur in getemperde met een grijze ach- foningin is gekleed n, op de schouders witte pellerine en e koningsmantel, onstelling van wer- Eteisma, die geho't- i door het Friesch oor geachied-, oud- nde te Leeuwarden Jsenm van 28 April n door het Genoot- te Groningen van in het museum van dit schilderij ge len. •enschepen uit rertrokken t is uit Tardjong- msterdam vertrok- a" met 1921 passa jende gesloten on- on. Landmacht be- 1 boord: 12 R.V.A., ttti Tank Artillerie igiment Luchtdoel- A) en de 4e Inf. laats. is de „Goya" met 3 van Priok naar rokken. Aan boord 30 A.A.T., 34e en andplaats afdeling Veldhospitaal staf !e comp. div. Ver- copculos chef-kok, Ioanis Zanakis, tweede kok, Nioolaos Mbajalou- oos, matroos, allen Grieken, Vier man van de 14 mannen, die *>or de „Brandaris" naar Ter schelling zijn gebracht, zjjn ter stond naar Harlisgcn vervoerd en m een ziekenhuis opgenomen ter behandeling van hun, niet ernstige verwondingen. aan een receptie door de militaire autoriteiten van Quebec en tevens ontmoette hij 'n aantal in Quebec wonende Nederlanders. Maandagavond werd hem een diner aangeboden in de histori sche citadel door Mgr. Maurice Roy, kanselier van de universiteit en Aartsbisschop van Quebec, die gedurende de oorlog als hoofd- ambassadeur, Dr. Van Roijen, be vond zich bij de Prins, Op het vliegveld Inspecteerde de Prins een erewacht van 100 officieren en manschappen van het 22ste regiment. Er werden 21 kanonschoten gelost. Na de lunch ten huize van de luitenant-gou verneur maakte de Prins een tocht door de stad, O.l I 1.22 2.02 2.12 J..J.0 1.48 2.28 2.38 ZON- EN WATERSTANDEN. Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 15 6.55 18.44 6.20 15,00 16 6.53 18.46 6.35 16.19 17 6.51 18.47 6.47 17.34 beslotenheid van een eigen huis houding kon worden gegeven. Hoewel er al te weinig te dure woningen zijn, zo vervolgde El liot, heeft de regering bezuinigin gen op het bouwprogram voorge steld. Elliot wenste meer particuliere woningbouw. Hij gaf een opsom ming van de plannen der conser. lige Britse premier, verklaarde, dat het amendement van de oppo sitie impliceert, dat zij het wo- n'ngbouwprobleem beter zou oplos sen dan de Labourregering. „Ik kan dat geen ogenblik aannemen" zo verklaarde zij. De parlements- zaal liep pas vol in het laatste uur van het debat, dat zes uur duurde. Dinsdag is er een nieuwe De conservatieven sndement ingediend ide begroting voor tedrage van 148 pd. J heeft opnieuw de vertrouwenskwestie gesteld. Er werden Maandag evenals Donderdag j.l. meer dan zes hon derd stemmen uitgebracht. Een Labourlid was van zijn bed in een ziekenhuis opgestaan om te stem men. Hij had zijn dokter en ver pleegster meegebracht en vertrok onmiddellijk na de stemming weer naar het ziekenhuis.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1