EEN G HetSaargebied Uit de Provincie RAND GRATIS BINNENLANDS NIEUWS En in onze afdeling wu K 2 ZELE KOMT U en uw k: REEDS Nl NOUVEAl M Het in gespannen atmosfeer in de West-Duitse Bonds dag gevoerde debat over de Saarkwestie heeft geen defi nitieve aanwijzing gegeven met betrekking tot de vraag,, rf de federale regering ondanks haar scherpe protesten tegen de Saar-overeenkomsten toegang tot de Raad van Europa zal vragen. De brand aan boord van de „Johan van Oldebarneveldt" De Fokker S 13 vliegt MAAG ._Pe grgot5,ts_Ëü_^& bWtal RODE ROZEN HOEK. tijdens onze Jubileumweek bij alle soorten behang de bijpassende B De regeringscoalitie staat on verminderd op het standpunt, dat he„ geschil om de Saar de «■eg naar Straatsburg niet ver sperren mag. Het is haar on danks ijverig bemoeien van kanselier Adenauer evenwel niet gelukt de oppositie ertoe re brengen haar standpunt te delen. De Socialistische partij heeft vastbesloten vastgehou den aan haar reeds eerder uit gesproken verklaring, dat W.- Duïtsland een gelijktijdige toe treding met het Saargebied niet in overweging kan nemen. Ook het Centrum en de Beier se Opbouwpartij heeft zich bij dit Socialistische standpunt aangesloten, zij het met dit voorbehoud, dat zij hun defini tieve beslissing willen uitstel len, om de resultaten van het appèl der regering aan de Wes telijke bezettende mogendheden atf te wachten. Slechts de Beierse partij heeft in het mid den gelaten of zij al dan niet haar steun zal geven aan een regeringsvoorstel tot toetre ding. Aangezien onlangs van regeringszijde te verstaan werd gegeven, dat men er voor zou terugschrikken een zó vérstrek kend besluit als dat der toetre ding tot de Raad van Europa Ie nemen zonder een brede ba sis in het parlement, wordt het hier twijfelachtig geacht, of de regering alsnog zal trachten haar wens door te zetten. Zo als de zaken thans staan is zij niet eens verzekerd van de toe stemming van de kleinst moge lijke meerderheid van de Bondsdag waarover zij door het afscheiden van de afgevaardig de Hedler uit een der coalitie partijen in feite niet meer be schikt. Men neemt hier aan, dat de regering voorlopig de resultaten van het protest, ver rat in haar Saar-wetboek, zal willen afwachten. Adenauers jongs'te voorstel tot het aangaan van een Frans- Duitse Unie is in de discussies oiet ter sprake gebracht. De tanselier zelf heeft erkend dat zijn plan „koen en moeilijk te verwezenlijken" was en dat hij het slechts had gedaan om door een vastberaden stap te trach ten uit he't huidige stadium ran stilstand en wantrouwen te geraken. De Bondsdag heeft blijkbaar evenmin als het bui tenland Adenauers project als ran practische aard beschouwd. Ook in de Duitse pers is het oiet anders gewaardeerd, dan als een gebaar, waarvan men hoopte, dat het buiten Duits- Lands grenzen de indruk van goede wil zou kunnen maken. Ook de zitting van de Bonds dag van Vrijdag heeft de indruk gemaakt van een gemeenschap pelijk Duits appèl aan het bui tenland, in het bijzonder na tuurlijk aan Frankrijk, om te geloven dat de Duitsers als goe de Europeanen 'tot samenwer king bereid zijn. Wanneer men afziet van de verschillende in zichten met betrekking tot de toetreding tot de Europese raad dan was er onder alle fracties een welhaast volkomen eenheid van inzicht ten aanzien van de Saarregelingen zelve. Van de zijde der regeringscoalitie wordt alles in het werk gesteld om.de oppositie aan te sporen tot ma tiging, die hef Duitse protest remeer -kacht zo kunnen bij zetten. Voor het eerst in het West Duitse parlementaire leven zag men de regeringspartijen door applaus instemmen me t de woorden van de oppositieleider, dr Schumacher. Dat ondanks deze drang tot matiging de woorden waarin kanselier en oppositieleider hun protesten formuleerden uiterst scherpe kanten hebben gekregen, wordt hier beschouwd als een bewijs temeer, hoezeer de Duitse ont goocheling over It verloop, de De Bondsdag heeft Adenauers plechtige protest vrijwel- een stemmig bekrachtigd en er ken nis van genomen, dat het in de vorm van het Duitse Witboek aan de Hoge Commissie zou worden voorgelegd. De opposi tie had nog verder willen gaan en het protest direct aan de Raad der Ministers van Buiten landse Zaken willen richten. Schumacher richtte voorts aan het Comité der Ministers van de Raad van Europa de vraag te onderzoeken of de toestand in het Saargebied zodanig is, dat de Regering-Hoffman de democratische kwalificaties be zit, die in het sta'tuut van de Raad van Europa geëist worden. Ondanks alle scherpte in de betogen, stelden de woordvoer ders der leidende partijen hun bereidheid tot samenwerking met Frankrijk voorop. Audenauer deed dat door een herhaling van zijn Unie-gedach te, Schumacher door een voor stel tot vérgaande rechtstreek se economische besprekingen met Frankrijk, die ook het lot van de Saar zouden kunnen in sluiten. Audenauer zeide nog van de Britse Hoge Commissaris een schriftelijke verklaring te heb ben ontvangen, dat het dispuut over het Saargebied door het Vredesverdrag met Duitsland opgelost zou worden. De Rege ring zou aan Frankrijk een schriftelijk protest zenden. veldt" van de Stoomvaartmaat schappij Nederland, dat gemeerd ligt aan de Javakade te Amster dam. De „Johan van Oldenbame- veldt" en de „Oranje" zijn de twee schepen, waarmee de Maatschap pij Nederland op het ogenblik de passagiersdienst tussen Amter- dam en Djakarta onderhoudt. Om vier uur werd groot alarm gegeven. De brand woedde mids- scheeps aan stuurboordzijde ter hoogte van de waterlijn in de hum ten van het personeel van de ei- viele dienst. De „Johan van Oldenbarne- veldt", die Dinsdag zou vertrek ken, had reeds getankt. Een ge deelte van de bemanning bevond zioh aan boord en ontdekte de torand, waarna onmiddellijk de luchtkokers werden afgedekt. Hoewel het onderzoek nog niet is geëindigd kon van de zijde der Stoomvaart Maatschappij Neder land wel worden medegedeeld, dat de brandschade niet zo ernstig is ais aanvankelijk werd gevreesd. Of het schip Dinsdag a.s zal uitvaren hangt er van af of de herstellingen aan de electrische geleidingen tijdig gereed zullen zijn. Omstreeks half vier Zaterdag morgen is door tot nu toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken aan boord van het in 1930 ge bouwde 10.069 ton metende mo torschip „Johan van Oldenbarne- Zaterdag werd op Schiphol het eerste na-oorlogse tweemotorige Nederlandse vliegtuig, de Fokker S 13 ingevlogen. Het vliegtuig werd bestuurd door de vlieger H. V. B. Burger hout. ■Nadat de S 13 gedurende de laatste dagen aan 'n reeks grond- proeven (taxiproeven e.d.) was onderworpen, steeg het Zaterdag morgen op voor de eerste niet- officiële proefvlucht van een half uur. De vlucht had een vlot ver loop. Indien de weersomstandig heden dat toelaten zou Zaterdag middag circa 3 uur de eerste of ficiële proefvlucht worden uitge voerd. De S 1'3 is een tweemotorig geheel metalen 6-persoons oplei dingsvliegtuig voor de training van vliegtuigbemanningen, zoals piloten, waarnemers, navigators, bommenrichters, radiotelegrafis ten en boordschutters. politieke delinquqent, zit nu op zjjn beurt „in de kast". AUTO TWEEMAAL OVER DE KOP, Zaterdagmorgen omstreeks half tien wilde ter hoogte van de Was- beekerlaan in Sassenheim, op de rijksweg van Amsterdam naar Den Haag, een personenauto een andere luxe wagen passeren. De voorste auto week echter plotseling naar links toen de pas serende wagen er bijna naast reed. Hierdoor was deze gedwon gen eveneens naar links uit te wijken doch kwam daardoor met een paaltje langs de weg in aan raking. De bestuurder de heer L. B., uit Amsterdam, verloor de macht over het stuur, zijn auto sloeg twee maal over de kop en kwam tenslotte in de berm van de weg terecht. De heer B. werd licht gewond per ziekenauto naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd, dat hij naar behandeld te zijn, weer spoedig kon ver laten. Zijn drie passagiers bleven onge deerd. De auto, die plotseling naar links uitweek en daardoor het on geluk veroorzaakte is doorge reden. De bestuurder, die ver moedelijk uit Zeeland afkomstig is, wordt door de politie gezocht. TERUG UIT INDONESIË. Met het Troepentransport schip „Waterman,'' vermoede lijke aankomst Vrijdag a.s. te Rotterdam, keert met de reeds in ons vorig nummer ver melde militairen, uit Indonesië terug de soldaat W. J. de Put ter, Langedreef L 56, te Axel. HOUTDIEFSTALLEN DRACHTEN. EV (Advertentie!. per rol linden van de Saar heeft door Srkt. De kanselier was in ziin beschouwing inzake de po ïitieke toestand in het Saarge bied wellicht nog scherper din dr Schumacher en hij ^er^a^e voor het forum van de Bonds- ia"- de sedert lang in de Duitse publiciteit geuite beschuldigin gen, dat het Franse bestuur in •Saarbrücken door middel van spionnage, druk, dreiging met ontmantelingen, uitwijzing van tegenstanders, een regiem heen gekweekt, dat het met vrijhei noch democratie ernstig heeft gnomen, e verkiezingen, welke door MacCloy voor geheel Duits land waren gevraagd, moesten, volgens Adenauer, ook in net Saargebied kunnen plaats vin- ^Dr Schumacher vatte de Fran se politiek aan de Saar onder algemeen applaus samen ais politiek der kleine sluwheden. ~Hii en Dr Adenauer waren het er over eens, dat het Franse volk zelf een dergelijke politiek nooit zou kunnen goedkeuren, wanneer het kennis had van de feiten. „Minstens zouden wy van de Franse pers mogen ver wachten, dat zij een onderzoek zal instellen naar de juistheid van mijn beschuldigingen, zei- de Adenauer. burgemeester van delft BEZOCHT 65.000STE INWOONSTER. De burgemeester van Delft, Mr. G -E. van Walsum, heeft Vrijdag- micKlag, vergezeld door zijn echt genote een bezoek gebrachtaan de familie A. Beezemer in de Hopsteeg aldaar, waai' op 8 Maart j.l. werd geboren de doch ter Gerda Matthea die de 65000ste inwoonster van Delft is. De bur gemeester overhandigde de ouders een spaarbankboeltje met 100 van de gemeente en 10 van de spaarbank. KINDERPOSTZEGELACTIE BRACHT 700.000 OP. Vrijdag is de totale opbrengst van de kinderpostzegelactie, dus inclusief de schoolactie, van 1949 bekend gemaakt. Tegen 550 000 in 1948 zijn in het afgelopen jaar kinderpostzegels en -kaarten ver kocht, die in totaal een netto be drag van 700.000 voor de ver berging van bet, zieke, bet mis deelde, het misdadige of het ach terlijke kind hebben opgebracht. Ondanks de geringere koop kracht van het publiek is de op brengst 30 procent hoger dan die van het jaar daarvóór. In totaal zijn 4.6,18,834 kinder zegels verkocht van 2 cent, 852.845 van 5 cent, 1.363.223 van 6 cent, 3.913.762 van 10 cent en 846 819 van 20 cent. De toeslag, die op deze 11.595.483 kinderze- gels is betaald, is dus ten goede gekomen aan de kinderverzor ging. 3 MEISJES ONTMASKEREN DIEF. Twee kordate meisjes, werk zaam op een accountantskantoor in Den Haag, hebben een dief ontmaskerd die kleine geldbedra gen uit tasjes van het personeel had gestolen. Reeds verscheidene malen was op dat kantoor geld ontvreemd. Op een goede dag besloten twee meisjes zelf voor rechercheur te gaan spelen en zij vertelden de portier, die zij verdachten, dat zij die dag tijdelijk in een andere ka mer zouden werken. Zij verborgen ch echter tegen koffietijd in een kast van hun eigen kamer en za gen! toen, dat de portier, die koffie rond bracht, toch hun kamer bin nenkwam. De man, die veronder stelde, dat de meisjes elders in het gebouw aan het werk zouden zijn, ging de tasjes van de meisjes op zijn gemak aan een inspectie onderwerpen. Toen hij uit een er van geld weg nam kwamen de meisjes te voorschijn. De. portier, de 67-jarige A. J. M„ een ex- De Nederlandse Spoorwegen zijn voor duizenden guldens benadeeld door te Drachten gepleegde hout diefstallen. Arbeiders van een reparatiebedrijf van spoorwagons aldaar hebben n.l. enige jaren aaneen honderden kubieke meters gebruikt en nieuw hout, dat aan de Ned. Spoorwegen toebehoort, ontvreemd. De gemeentepolitie van Smallingerland is thans, na een uitgebreid onderzoek, kunnen overgaan tot de arrestatie van f tn zevental personen. Het ont vreemde hout is veelal gebruikt cm er op verschillende plaatsen in de Friese wouden grote kippen hokken, stallen en zomerhuisjes van te bouwen. Er zullen ver moedelijk nog meer arrestaties volgen. BIJNA 13.000 LITER MELK VERLOREN. Vrijdagmiddag is op de Rijks weg tussen Den Oever en Wierin- gerwerf een melkauto van de fir ma Van der Kooij uit Makkum het spoor bijster geraakt en in de Berm terecht gekomen. De melk tanks met een gezamenlijke in houd van 12.000 liter sloegen los en bijna alle melk is verloren ge gaan. gebeur - uw u&g zal in de annalen der werf door het bestuur en de directeur, de heer J. F. de Klerk, met grote voldoe ning worden geboekstaafd. De afmetingen van de „Egbert Wagenborg," bedragen: lengte 64,20 on, breedte 9,50 m, holte 5.40 m en een deadweight van circa 800 ton. Zowel door deze afmetingen als door de installatie en inrich ting zal het schip, na de proef tocht, die binnen enkele maan den zal worden gehouden, het vlaggeschip van de Groningse kustvaart zijn. Het mag wel als een blijk van vertrouwen in de Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij wor den genoemd, dat juist de werf in Zeeuws-Vlaanderen opdracht bot de bouw van een dergelijk groot schip verkreeg. Zowel het ontwerp zelf, als de constructie- en detail tekeningen zijn door de tekenkamer der werf uitgevoerd onder toezicht van Bureau Veri tas en onder aanwijzing van de technische dienst der rederij. Een ieder kan zich, door het aanschouwen van de fraaie lij nen van het schip, overtuigen van de goede samenwerking, die er is geweest en de werf kan dan ook terecht trots zijn op het re sultaat van haar arbeid. Over enkele weken hoopt de werf een tweede kustvaarder te water te laten. Hieruit blijkt, dat de zeebouw te Terneuzen toeneemt. Om de reeds toenemende con currentie het hoofd te kunnen bieden, is eerste klas werk en vakbekwaamheid noodzakelijk: dit wordt o.m. bereikt door een speciale opleiding van een aan tal jonge mannen aan de Avond- nijverheidschool alhier. H. Martin, van Schotse afkomst j VOGELPEST IN ZEEUWS-VLAANDEREN Bij de landbouwer H. Pikavet te dinge is door de dierenarts Oolsen uit Hulst een geval van vogelpest geconstateerd. Door de veeartsenij kundige dienst onder leiding van de in specteur Dr. Kersten uit Breda zijn onmiddellijk maatregelen ge troffen, bestaande uit vernietiging van de pluimveestapel, waarbij het geval zich voordeed, en ont smetting en isolatie van het hier bij betrokken landbedrijf, teneinde uitbreiding der ziekte te voorko men. Voor zover bekend is dit het eerste geval van vogelpest dat zich in Zeeuws-Vlaanderen voor deed. STOOMMACHINE KRIJGT EREPLAATS. In 1888 kreeg de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen opdracht voor de bouw van een kleine stoomboot voor de dienst van R'dam op Geertruidenberg. De opdracht luidde: Een enkelsehroef schip met een zuinige en kleine machine met minstens drie stoom- cylinders. Die machine werd oht- worpen door de constructeur W. ot LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. (Nadruk verboden) AGENDA HEDEN: TKRNEUZ2N: Luxor Theater 8 uux:: Bioscoopvoorstelling „De roemrijke daden van Dan ny". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling van een Visie-film:„L. O. en L. K. P. HOEK: Gehoorzaal, 7.30 uur: Algem. Vergadering Oranje vereniging. MORGEN: TiEIRNEUZEN'Hotel „Du Commerce", 3 uur: Openbare Verkoping van een Huis Erf. Luxor Theater, 8 uur: Bio scoopvoorstelling „De avontu ren van Tartu". ABSDALE: Terrein achter de hofstede van P. de Buck, 10 uur: Openbare Verkoping van een grote partij sparren. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Algem. Vergadering Water schap Hulster en Axeler Am- i bacht"- die in zijn tijd grote bekendheid genoot. Martin vond voor deze opdracht 'n vernuftige constructie tie: Een sextuple-epanse-machine, d.i. een machine, waarin de stoom in zes cylinders achtereenvolgens expandeert. Zes verticale cylin ders werden in twee rijen van drie opgesteld aan weerszijden van de as. De zuigers dreven twee aan twee via gemeenschappelijke drijf stangen de krukas aan. Van 1889 tot 1949, zestig jaren lang, heeft de machine dienst gedaan. Bij de meer gebruikelijke grotere vermogens is de construc tieve uitvoering der sextuple- expansiemachine bezwaarlijk, ter wijl de stoombesparing ten op zichte van eenJJ-voudige expansie niet groot is. De machine zal thans door de Kon. Mij „De Schelde" in de hal van het hoofdkantoor worden op gesteld als getuigenis van het kunnen van een vorige generatie. TERNEUZEN. Tewaterlating m.s. „Eg- bert Wagenborg." Zaterdagmorgen werd op de werf van de N.V. Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij met goed gevolg te water gelaten de kustvaarder „Egbert Wagen borg," gebouwd in opdracht van de firma E. Wagenborg te Delf zijl. Nadat alle voorbereidende maatregelen voor deze gewich tige gebeurtenis waren verricht liet de echtgenote van de heer E. Wagenborg even na tien uur de champagnefles tegen de mooi gevormde steven vallen en vrij wel gelijktijdig begon het grote gevaarte, onder ademloze stilte der vrij talrijke toeschouwers, te glijden en binnen enkele se conden had de „Egbert Wagen borg", met de Nederlandse drie kleur aan de steven en de wim pel van de Terneuzense Scheeps- bouwwerf op de brug, zijn ele ment gevonden. Het met zoveel spanning tegemoet geziene mo ment behoorde tot het verleden. Voor de werf, die zich tot nu toe vrijwel uitsluitend toelegde op de bouw van binnenschepen en het verrichten van repara ties. was de stapelloop van een kustvaarder geen alledaagse legd voor een veerboot, te bou wen in opdracht van de Rijks waterstaat, District Leeuwar den. 36) Erica had belangstellend ge luisterd. „Spelen zij alles wat door 't publiek wordt gevraagd „Lang niet! Regelmatige bezoe- kers hebben natuurlijk een streep je voor. Bovendien ken 'k de or kestleider persoonlijk. Daar be gint de inleiding tot de wals! Mag 'k de eer hebben?" Toen zij terug waren, zei Erica: Als u op zo goede voet met de leider staat, wilt u hem misschien wel vragen, ook iets op mijn ver zoek spelen." „Heel graag zelfs. Zegt u maar wat het zal zijn." „Ik vir.d Schubert's „Ave Ma ria" zo mooi!" Frida Weber gierde het uit- Hier was de gezochte gelegenheid om de vrouw, die zij als een indring ster beschouwde, belachelijk te maken. „O, énig! Zalig! En dat in 't Esplanade! Waarom niet ineens een nummertje uit de liederenbun del van het Leger des Heils!" „Dat is geen muziek, die ze hier spelen", gaf Otto Becker met ef fen gezicht te kennen. Von Dernberg had de wenk brauwen gefronst. „Kind wat een vraag!" berispte hij vriendelijk. „Er bestaat nog altijd enig ver schil tussen een kerk en een dans zaal!" Erica was vuurrood geworden. Zij zag de brutale spot in Frida Weber's ogen en hoorde haar tegen Wilhelm Krauss iets giche- len over „landelijke onschuld". Be schaamd wendde Erica zich af. Zij wilde haar troost zoeken bij Waldemar Kretschmer, nu ook Heinz haar afviel. Doch de plaats voor u spelen. Hij waardeert het dat iemand in een omgeving als deze ook aan muziek van hoger gehalte denkt." „O, dank u! Dank u!" Het hin derde Erica, dat de tranen haar in de ogen sprongen, maar zij kon het niet voorkomen. Von Dernberg vond het gewenst, de stemming, die na Erica's ver zoek wat was gezakt, op te vrolij ken en hij koos daartoe Kretsch mer tot mikpunt. „Zo, zo!" scherste hij, maar on gewild klonk de toon scherp. „Had je weer eens last van een ridderlijke bevlieging? 'k Waar schuw je Erica: pas op voor Wal demar! Niet voor niets wordt hij „de Man met de slechte Reputatie genoemd! Zet 't sein op onveilig!" Even zag Erica aan een trek ken van Kretschmer's kaken diens opkomende drift. Toen glim lachte hij. „Uw man is een beste Von Dernberg, ligt hem beter naast haar was ledig. Na een ogenblik voegde Kretschmer zich kerel, mevrouw weer hii 't gezelschap. i maar sentiment Arthur Siedler is zeer vereerd dan humor. Als hij geestig p o- rnet uw verzoek, mevrouw" zei beert te zijn, loopt hij altoos ge- hii en zal, na 't laatste dans- 1 vaar, grof te worden. Hij noemde nummer Schubert's „Ave Maria" mij „de Man met de ongunstige Reputatie''. Misschien vertel ik u wel eens een geschiedenis uit deze nuchtere tijd en in verband daar mee, ook met een nuchtere mo raal. De geschiedenis van een man die het aandurfde, eigen rechter te zijn in een zaak, welke hij tot de zijne had gemaakt." „Er is natuurlijk een vrouw bij betrokken?" informeerde Erica. Wat einders Draait niet iedere geschiedenis om een man en een vrouw?" „Bij gelegenheid hoor 'k ze graag, meneer Kretschmer. Wie weet of 'k met de moraal mijn voordeel niet doe!" „De hemel verhoede, dat dit het geval zal zijn!" Kregel kwam Von Dernberg tussenbeide: „Wat een gesprek op een vrolijke avond? Je hebt je weer uitgesloofd, maar nu lieg ik! Erica Arthur Siedler kijkt naar onze tafel! Nu zul je je „Ave Maria" krijgen!" „Erica s avondgebedje!" giebel de Firda Weber. (Wordt vervolgd). Uitvoering Chr. Gymn. Vereniging „E. M. M." Vrijdagavond gaf de Chr. Gym nastiek Vereniging „Eendracht maakt Macht", die deze zomer haar 20-jarig bestaan hoopt te vieren, een uitvoering in het zeer goed bezette Concertge bouw. De avond werd geopend met een welkomstwoord door de ac- tievé Voorzitter der vereniging, de heer P. K. Dees, waarna de afwerking van het uitvoerig programma een aanvang nam In een vlot tempo voigden de nummers elkaar op. Daar het niet doenlijk is alle nummers de revue te laten pas seren, moeten wij hier en daar een greep doen. Het bleek wel, dat onder goede leiding, geregel de en intense training en een drachtelijke samenwerking veel te bereiken is, en de ten tonele gebrachte oefeningen werden met volle aandacht gevolgd. Aardig gevonden was de korte sketch „Het gebraden Speen varken", waarin het nut van li chamelijke oefening werd be licht. Verschillende andere vereni gingen hadden door het zenden van afgevaardigden blijken van belangstelling gegeven, waarbij vooral de vereniging van Hoede- kenskerke sterk vertegenwoor digd was. De heer Jansen uit Vlissingen bood namens zijn vereniging een fraaie bloemenmand aan. Alleraardigst was „Koning Winter", een vrije oefening uit gevoerd door de kleuterklas, dat zó'n succes had, dat het na de pauze nog eens herhaald moest worden. Klein en groot hebben zich uitstekend geweerd en het tel kens opklinkend applaus was dan ook ten volle verdiend. Zonder tekort te doen aan de overige nummers, vermelden wit nog de Bondsvrije oefening en het brugwerk der dames en het rekwerk der heren, terwijl op de oefeningen: „Kunt U dat ook?" niet ieder een volmondig „Ja" zal hebben kunnen antwoor den! Al met al was het een uitvoering waarop de vereniging met vol doening zal kunnen terugzien, al zal aan de afwerking van en kele nummers in de toekomst wat meer zorg besteed moeten worden. Het slotwoord werd gesproken door Ds. Scholten, die terecht als tolk van de aanwezigen, E. M. M. dank bracht voor het ge- bodene. Spreker wees er op, dat het prettig moet zijn om van deze vereniging lid te ziin en daarin leiding te mogen geven. Hij onderstreepte de reeds door een damesturnster tijdens de uitvoering gedane opwekking tot toetreding, vooral van heren Na dankgebed werd besloten met de Avondzang. Cursus Te Hoek zal een knip- en naai cursus (dag- en avondlessen) ge geven worden (duur 3 maanden) door gediplomeerde leraressen. Aanmeldingen h'ervoor as. Dins dag 14 Maart des voormiddags van 1011 uur op de Gemeente lijke Gehoorzaal.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2