De Volksraadpleging in .België Vliegtuigramp ir Wales thuis Prins Bernhards bezoek aan Canada 79 doden Van de zijde van^het Belgische Ministerie van Binnenlandse Zaken] wordt OFFICIEEL mede gedeeld, dat Koning Leopold 57,68 procent der stemmen op zicht heeft verenigd. Limburg: Tot nu ioe de grootste vliegtuigramp® Vergaderingen Noord-Atlantisch Pact in Nederland ^Demonstraties te Brussel Koningin Dinsdag terug j Een publicatie van Prinses Wilhelmina Nieuw-Guinea op de agenda der Ministersconferentie HOOGWATER. Hel Ned. Gezantschap ie Praag De kwestie Westerling jf De uitslag van de Griekse verkiezingen „Stille Omgang" te Amsterdam inderbijslagwet in en Prins Limburg enschepen uit ertrokken Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: N«ordstraat 55-57 - Terneuze* TM. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,00 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 13 MAART 1950. 6e Jaargang No. 1369. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct;. minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. België heeft Zondagochtend in een bijna onnatuurlijke rus- stige sfeer gestemd over het lot van zfjn verbannen Koning. De ochtendrust op deze iente-ach- tige dag aeed des te vreemder aan, omdat zij volgde op een nacht van veiasiagen met ste nen, rookbommen en flessen in de grote steden. Te 12 uur piaatselfjke tijd ein digde de stemming en enkele uren later kon met de telling worden begonnen. De demonstraties van de af gelopen nacnt vormden de cli max m een week van onlusten door het geheie land, waarbij springstofien, traangas en zelfs brandende pijlen werden ge bruikt. idilitaire troepen en mare chaussee stonden Zondag ge reed, toen de ö.öOO.UUU stemge rechtigden ter stembus gingen •m met „ja" of „neente ant woorden op de vraag: „Zijt gij van mening, dat Koning Leo pold zijn koninklijke preroga tieven moet hervatten?" Het enige incident, dat zich gisterochtend bij het stemmen voordeed, was een poging tot sabotage in stemlokalen, in vele lokalen vond men graphiet op ie lessenaars, waaruoor de stembiljetten zwart zouden worden en dus ongeldig. Verder verstoorde niets de rast en slecnts de overal ver spreid liggende strooibiljetten en de genavende affiches aan de muren toonden hoe hevig de campagne is geweest. De strijd had nog in sporadi sche gevallen voortgeduurd tot een half uur vóórdat de stem lokalen werden geopend. In de hevige gevechten in de nacht van Zaterdag op Zondag werd een 20-jarige student overreden door een vrachtauto, toen de demonstranten bij het naderen van de politie op de vlucht gingen. De voorstanders van 's Ko- nings terugkeer gebruikten brandende pijlen om een reus achtig bord voor het socialis tische partij-hoofdkwartier te Brussel, waarop de Belgen werd aangeraden „neen" te stemmen, in brand te steken. In Luik kleedden Leopoldisten ach in Amerikaanse legerkle ren p en helmen en voerden een krachtige eensgezinde aanval uit op het hoofdkwartier van de socialistische partij aldaar. Hun tegenstanders maakten adch meester van een van hun jeeps, gooide deze omver en ran- selden de inzittenden af. In Kortrijk in West Vlaande ren werden twee anti-Leopol- disten zó zwaar mishandeld, dat soj in ernstige toestand in een ziekenhuis moesten worden op genomen. Te Roesseiaere werd een Leopoldist, die met ande ren een aanval op het hoofd kwartier van de socialistische partij deed, door de verdedigers met een biljartkeu ernstig toe getakeld. Een der eersten, die Zondag ochtend hun stem uitbrachten, was de 73-jarige Koningin Eli sabeth. de moeder van Koning Leopold, die vrijwel onopge merkt het stemlokaal binnen kwam. Koning Leopolds dochter daarentegen, de 22-jarige Prin ses Josephine Charlotte, die even later in hetzelfde lokaal haar stem uitbracht, ontving een overdonderende ovatie. Een koor van stemmen, die onafgebroken .^Leopold, Leo pold" riepen, begeleidde haar op haar tocht naar de stembus en hoog boven haar hoofd schreef een vliegtuig „Qui ja" in de lucht. Koning Leopold zelf kon in zijn villa aan het Meer van Ge- nève weinig meer doen dan rus teloos door zijn kamer op en neer lopen, terwijl hij op berich ten uit Brussel wachtte. De Koning weigerde Zondag elke commentaar. Journalisten en persfotografen werden niet toegelaten. Hij heeft echter reeds meegedeeld, dat hij op de troon zal terugkeren, wanneer meer dan 55 procent van de Belgen „ja" stemt. De socialisten zijn echter van mening, dat de Koning niet zonder tweederden meerderheid kan terugkeren. De uiteindelijke beslissing berust echter bij- het Parlement. Algemeen is rpen er echter van overtuigd, dat België aan de vooi avond van een golf van onrust staat, hoe ook het resul taat der Volksraadpleging zal Z^Het onder socialistische lei ding staande Belgische Alge mene Vakverbond heeft de ar beiders opgeroepen zich „uit alle macht" tegen de terugkeer van de Koning te verzetten. Het Belgische Kabinet zal he den bijeenkomen en Dinsdag zal Premier Eyskens een onder houd met de Koning hebben. Volgens de eerste schatting heeft 6 procent der Belgen niet aan de stemplicht voldaan. Zij kunnen met 300 francs worden beboet- De volledige uitslagen der Pro vincies luiden: Ja: 189.023 (83 procent) Neen: 37.652 (17 procent) Blanco: 7.120 Antwerpen: Ja: 514.889 (68 procent) Neen: 241.011 (32 procent) Blanco: 19.819 Luxemburg: Ja: 83.696 (67 procent) Neen: 44.445 (33 procent) Blanco: 3.683 Oost-Vlaanderen: Ja: 529.789 (72 procent) Neen: 207.737 (28 procent) Blanco: 19.050 W est-Vlaander en Ja: 430.778 (75 procent) Neen: 146.040 (25 procent) Blanco19.838 Luik: Ja: 244.678 (42 procent) Neen: 341.182 (58 procent) Namen: I Ja: 115.373 (53 procent) Neen 102.551 (47 procent) Brabant: Ja: 554.173 Neen: 530.405 Blanco: 37.146 Henegouwen: Ja. Neen: Blanco 267.311 477.207 20.591 De stemming in de Vlaamse gebieden: Het officiële totaal van de Vlaamse gebieden (de Provin cies Antwerpen, West-Vlaande ren, Oost-Vlaanderen, Lim burg en het Arrondissement Leuven) Ja: 1.790.423 72 procent) Neen: 678.506 28 procent) Blanco: 73.357 De totale uitslag: Totaal uitgebrachte stemmen: 5.236.740 Blanco en ongeldig Totaal geld. stemmen Ja-stemmen (57,68 procent) Neen-stemmen (42,32 procent) 151.477 5.085.263 2.933.372 2.151.881 Des middags na zijn aankomst te Ottawa ontving de Prins in het 'hotel „Chateau Laurier" meer dan honderd Nederlandse echtpa ren, die de laatste twee jaar naar Canada geëmigreerd zjjn. Veel vrouwen hadden hun baby's mee gebracht. Borden met Nederlands opschrift wezen de bezoekers die per auto, trein of vliegtuig uit alle delen van Oost-Oanada waren ge komen, de weg naar de ontvang kamer. De Prins stelde herhaal delijk de vraag, of het hun in Ca nada beviel en bijna altijd luidde het antwoord bevestigend. Een aantal mannen droeg een leren overjas, wat in Canada ongebrui kelijk is. Voor de ontvangst hield de Prins een persconferentie, waarop hij t Van officiële zijde wordt medegedeeld, dat de derde ver gadering van het Noord-Atlantische Defesrie Comité op 1 April a.s. in Den Haag zal plaats vinden, waar, op uit nodiging van de Nederlandse Regering, de ondertekenaars van het Noord-Atlantisch Pact bijeen zullen komen. De vergadering van de twaalf Ministers van Defensie, onder Voorzitterschap van de Ameri kaanse Minister van Defensie Louis Johnson, zal worden ge houden opdat het Defensie Co mité zich op de hoogte kan stel ten van hetgeen tot dusverre in het kader van het Noord-Atlan tisch Pact tot stand werd ge bracht. In de laatste vergade ring van het Defensie Comité, die op 1 December 1949 in Parijs werd gehouden, werd principiële overeenstemming bereikt ten aanzien van de collectieve vei ligheid, welke de gezamenlijke verdediging van het Noord-At lantisch gebied omvat. Deze maand zullen bovendien toe Den Haag twee andere be langrijke bijeenkomsten worden gehouden over aangelegenheden betreffende het Noord-Atlan- Msch .Pact. Generaal Omar Bradley, Voor- Mtter van de Amerikaanse ver enigde chefs van Staven, heeft het Noord-Atlantisch militaire Comité bijeengeroepen voor een vergadering op 28 Maart a.s. Dit comité, waarin elk land hoor één Stafchef is vertegen woordigd, zal de resultaten van het werk der regionale groepen in beschouwing nemen, welke resultaten eerder werden bestu deerd en verder ontwikkeld door de permanente groep uit het militaire comité. De permanente groep heeft haar vaste hoofdkwartier in Washington en staat onder het voorzitterschap van Luitenant- Generaal Willis D. Crittenber- ger, een aan Generaal Bradley toegevoegd Opperofficier. Op 24 Maart a.s. zal de Noord- Atlantische militaire Voorzie- ningsraad in Den Haag verga deren, onder leiding van Hubert E. Howard, Voorzitter van de Bewapeningsraad. Onlangs werd de heer Howard benoemd tot vertegenwoordiger van de Ver enigde Staten van Amerika in de militaire Voorzieningsraad. Het presidium van deze Raad, alsmede van het Defensie- en het militaire Comité, wordt ge durende het eerste jaar bekleed door de vertegenwoordigers der Verenigde Staten. Vervolgens zullen de vertegenwoordigers van de overige Pactlanden beur telings als Voorzitter optreden. op vriendelijke en openhartige wjj. ze een aantal vraagstukken be sprak, waarvoor Nederland zich thans gesteld ziet. Prins Bernhard sprak de hoop uit, dat in de wereld de handels- beperkingen minder zullen wor den, en gaf uiting aan zijn ver trouwen, dat alle nog onopgeloste geschillen tussen Nederland en Indonesië op bevredigende wijze uit de wereld geholpen zullen worden. Hij hoopte, dat de immi gratie uit Nederland in Canada zal voortgaan. De Benelux-ge- dachte komt naar zijn mening zeer goed tot haar recht en hij hoopte, dat deze zich tot andere lauden van West-Europa zou uit- breiden. Tijdens een ontvangst door de Nederlandse Ambassadeur in Ot tawa, Dr. Van Royen en mevrouw Van Royen werd Prins Bernhard een schilderij aangeboden van de (Brabantse schilder Peter van den Braken, die zich onlangs te Otta wa gevestigd heeft. Het fraaie doek is een wintergezicht langs Acacia Avenue, dicht bij de villa, v/aar het Prinselijk gezin gedu rende de oorlog woonde. ,,Dat zul len ze thuis leuk vinden", zei de Prins. Vrijdagavond bood de Gouver neur-Generaal en Lady Alexan der de Prins een diner aan, waar aan ruim honderd gasten aanza ten, onder wie ministers, gene raals, Foulkes en Crerar en vele anderen. Prins Bernhard heeft Vrijdag een tentoonstelling van produc ten van handenarbeid te Otta wa bezocht. Hij kreeg voor zijn Gemalin een met de hand ge weven linnen tafelkleed ten ge schenke. Het door mevrouw Thomas Parchessault, uit St. Antoine sur Richelieu, geweven tafelkleed werd de Prins door de Provincia le Regering van Quebec over handigd. Zaterdag zijn aan Prins Bern hard een paar gouden vleugels, zoals die door onderscheiden mi litaire vliegers op hun gala-te nue worden gedragen, door de Koninkl. Canadese luchtmacht aangeboden. De Prins ontving deze hoge on derscheiding van vice-lucht- maarschalk A. L. James, waar nemend chef van de Generale Staf van de Canadese lucht macht. Zij werd hem aangebo den tijdens een noenmaal, dat werd gegeven na afloop van de monstraties met Canadese, door straalmotoren aangedreven ge- vechts- en transportvliegtuigen. De gehele Vrijdagavond is het in het centrum van Brussel ru moerig geweest door manifesta ties en tegenmanifestaties van voor- en tegenstanders van Ko ning Leopold. Stonden de voorafgaande dagen in het teken van de stinkbommen en de traangasbommen, deze avond werd er van beide zijden vooral met rookbommen gewerkt. Het begon tijdens een vengadering van de Katholieke Volkspartij in de Madeleniezaal, waar een groot aantal studenten uit •Leuven toe spraken waren komen aanhoren van oud-minister Van der Stra tenWaillet en senator Schey- ven. Studenten van de vrije uni versiteit van Brussel hadden zich or der hun tegenstanders weten te mengen en senator Sdheyven had als eerste spreker zijn mond nau welijks geopend of daar vlogen de rookbommen reeds door de zaal, een dichte verstikkende rook ont wikkelend. Verscheidenen perso nen werden door de rook onwel en moesten de zaal verlaten. Se nator Scheyven ging evenwel on verstoord voort met zijn uiteen zetting, hierbij onderbroken door het geroep van de anti-Konings gezinde studenten: „Heil Hitier'' en 't antwoord van de Leopoldis ten hierop: „Naar Moskou". De rust keerde weer terug, toen alle tegenstanders van de Koning door de ordedienst uit de zaal waren verwijderd Na afloop werden de Leopoldis ten buiten opgewacht door de studenten der Vrije Universiteit, doch het kwam slechts zelden tot een handgemeen. Men beperkte er zich in het algemeen toe, zich in groepen tegenover elkaar op te stellen en dan spreekkoren aan te heffen en horden op te steken, waarop o.a. stond „wilt gij Mos kou, stem dan neen" of „partij Saxen-Coburg", hiertij doelend op de Katholieke Volkspartij. Toen de energie van de spreekkoren was uitgeput, begaven de pro's en anti's zioh naar het Beursgebouw, waar beide partijen zich links en rechts op de trappen van dit ge bouw opstelden en waar zij elkaar onder grote belangstelling van het Brusselse publiek met rookbom men begonnen te bekogelen. Toen zo ongeveer een kwartier met deze rookbommen gevoetbald was tussen beide partijen in een dichte blauwe rooit, vond de politie het welletjes en werden de trappen in korte tijd schoongeveegd. On gevallen deden zich niet voor en wij zagen de studenten slechts en kele keren handtastelijk worden. Vice luchtmaarschalk A. L. Ja mes zeide bij de uitreiking van de gouden vlieger-vleugels, dat zij bedoeld waren als een teken van de hoogachting en toegene genheid van de „Royal Cana dian Airforce" voor de Prins, die zelf vlieger is. De demonstratie der vliegtui gen werd mede bijgewoond door de Gouverneur-Generaal van Canada, Burggraaf Alexander, en door de Canadese Regering en het diplomatieke Corps. Zij zaten ook aan het noenmaal aan, waarop de „gouden vleu gels" van de C.R.A.F. werden aangeboden. In zijn toespraak, waarin hij de Canadese luchtmacht dank bracht voor de hem bewezen eer, sprak de Prins tevens zijn waardering uit voor de „Avro- maatschanpij". die de vervaar- digster is van de gedemonstreer de toestellen. Een „Avro Tudor 5" met ac- commoaatie voor 72 passagiers, die 7a passagiers en een beman ning van a koppen aan boord naa, stortte neer op een stuk land bij het dorp Sigginston, op zo kilometer aistanu van Car diff. De passagiers waren huis waarts kerenae bezoekers van een Zaterdag te Belfast ge speelde rugioy-wedstrijd Ier landWales. Het toestel was speciaal voor deze viucht ge- cnarterd. Het zou op het vlieg veld Liandow bij Cardiff lan den, miste echter de landings baan, trachtte weer op te siij- gen, doch sioeg toen, volgens ooggetuigen, in de lucht over de kop en stortte neer. Het toe stel vioog niet in brand. Twee ovenevenden strompel den, hoewel zwaar gewond, naar een nabijgelegen boerderij. Ogenblikkelijk kwamen van overal uit de omgeving ambu lances naar de piaats van de ramp, een zestigtal in totaal. Zes ernstig gewonden wist men levend uit het wrak te halen, doch vier van hen overleden later. De lijken der omgekome nen werden in een nabijgelegen post van de R. A. F. en in de plaats Cowbridge opgebaard. Volgens een ooggetuige stopten de motoren vóóraat het toestel met de neus naar beneden stort te. Een der directeuren van de maatschappij, die de veronge lukte vliegmachine ter beschik king heeft gesteld, is de vi'ce- luchtmaarschalk Bennett, vroe ger hoofd van de British South American Airways en leider van de Britse „Padvinder"-lucht- machtgroep in de oorlog. Bennett is de krachtigste pleit bezorger geweest van de „Tu- dor"-machine tegenover haar critici. Na de oorlog was de contro verse over de Tudors ontstaan. De Tudor-4 moest aan de grond worden gehouden. Begin 1948 kreeg Bennett ontslag bij de British South American Air ways „in verband met menings verschillen over beleidskwes ties." Bennett echter verloor zijn ver trouwen in de „Tudor" niet. Hij richtte de charter-maatschap pij „Fairflight Ltd" op en maak te meer dan 300 vluchten in het kader van de luchtbrug naar Berlijn. Later exploiteerde hij een bloeiende luchtlijn tussen Yemen en Israël, óók met Tu dors. De controverse over de „Tu dor" ontstond na het ongeluk met de „Star Tiger" met 31 men sen aan boord op een vlucht naar Zuid-Amerika, begin 1948. Een jaar daarna verdween een derde „Tudor", de „Star Ariël," met 20 personen op mysterieu ze wijze. De ingestelde commis sie van onderzoek van het Mi nisterie van Luchtvaart kon, door het ontbreken van voldoen de betrouwbare verklaringen er waren geen overlevenden niet tot een uitspraak komen. De „Tudor 4", het type van de verongelukte machines, mocht echter niet meer voor passa giersvervoer gebruikt worden. Naar wij vernemen zal Hare Majesteit Koningin Juliana met Haar drie dochtertjes in de loop van a.s. Dinsdag in 't vaderland terugkeren. Binnen enkele dagen zal ondet de titel „De grote onbekende- ©e» Paasboodschap van H.K.H. Pïin ses Wilhelmina in de boekhandel verkrijgbaar zijn. Het geschrift verschijnt in een omvang van 16 pagina's bij uitgeverij W. ten Have te Amsterdam. yoor het eerst richt Prinses Wilhelmina zich op deze wijze tot het Nederlandse volk. In verband met de door het In- donesische parlement aangeno men motie betreffende de wense lijkheid de kwestie-Nieuw Guinea op de agenda te plaatsen van de binnenkort te houden ministers- copferentie te Djakarta verneemt het A.N.P., dat het inderdaad in de bedoeling ligt, deze aangele genheid op voormelde conferentie tot een punt van bespreking te maken. Een dertiental Indonesische par lementsleden heeft Zaterdagmor gen een motie inzake Nieuw-Gui nea ingediend, waarin gezegd wordt, dat het parlement zo sterk mogelijk de regering der repu bliek Indonesia Serikat steunt, teneinde te bereiken, dat Irian binnen een jaar de facto en de jure met Indonesië verenigd wordt, dat de kwestie-Irian op de agenda van de eerste unie-confe- rentei dient te worden geplaatst en dat het Nederlands-Indonesi sche geschil niet van de agenda der Verenigde Naties mag wor den afgevoerd, alvorens de kwes tie-Irian opgelost is; dat de rege ring der R.I.S. 'n goodwill-missie naar Irian moet zenden, teneinde de regering en het parlement op de hoogte te houden van de ont wikkelingen aldaar. Onder de on dertekenaars bevonden zich Moh. Yamin, Moh, Natsir en Mr. Tam- bunan. Deze motie werd bij acclamatie door het parlement aanvaard, waarna Hatta haar namens de regering der R.I.S. aanvaardde. DINSDAG 14 MAART. J. v. d. Gaag, de Nederlandse zaakgelastigde te Praag, die met twee andere leden van het gezant schap bevel heeft gekregen het land te verlaten, heeft te Praag aan de pers meegedeeld, dat hij geen officiële instructies van zijn regering heeft gekregen, het ge zantschap te sluiten, wanneer hjj Dinsdag om 9 30 uur vertrekt. Hjj wachtte echter op instructies uit Den Haag, aan wie hij het gezant schap moest overdragen, daar na zijn vertrek de handelssecretaris Mr. K. Westerhof nog de enige Nederlandse diplomaat te Praag zou zijn. V. d. Gaag wist niet, of Mr. Westerhof tot zaakgelastigde zou worden benoemd. Inmiddels doet v. d. Gaag de lopende zaken af, doch hij heeft sinds Maandag, na de overhandi ging van de Nederlandse protest- nota aan de portier van het mi nisterie, geen officieel contact meer gehad met de Tsjecho-Slo- waakse regering. Indonesië zou „de houding' va* de Britse regering betreuren'", in dien zij Westerling niet uitlever de, zo heeft de Indonesische pre mier, Drs. Moh. Hatta, Zaterdag in het parlement medegedeeld. Hatta zeide, dat Indonesië om criminele en niet om politieke redenen zijn uitlevering wenst, (Autoriteiten in Singapore heb ben verklaard, dat Indonesië nog geen bijzonderheden had ver strekt tot ondersteuning van het verzoek om uitlevering) Bij de algemene verkiezingen die vorige week Zondag zijn ge houden, heeft de partij der popu listen het grootste aantal zetels behaald. De uitslagen zjjn: Populisten 52 zetels, Liberalen 51, Plastyras 46, Democratisch Front' 21, Pa- pandreoe 33, Metaxas 16, overi gen 16. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.17 11.25 11.52 0.32 12.40 0.42 12.50 In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben 20.000 manne lijke Katholieken, o.w. vele Gees telijken, in Amsterdam deelge nomen aan de jaarlijkse „Stille Omgang" als hulde aan het Sa crament van Mirakel. Extra treinen en autobussen uit vele delen van het land voerden de pelgrims in de nach telijke uren naar de hoofdstad. In stilte biddend legden allen de drie kwartier lange bedeweg door het centrum af. In dertig kerken tegelijk werden daarna H. Missen opgedragen. 5 regels 66 ct: ct.; minimum pee nummer BureM namiddags S uw sblad van gisteren e wet van 23 Febr. wijziging van de !t. ;ze wet wordt de K>r het eerste kind tweede en derde voor het vierde en 0,57. Volgens de 1949 waren deze ƒ0,40, ƒ0.44 en ïft terugwerkende muari 1950. ïetje van de Prin- haar speelge- usiast de hand. die het aan te de vacantie haar daan, onderhield d met allen, die afhalen. een Hofauto voor ;en in en gingen naar het Paleis. Maasdijk, die met te en dochtertje weest naar Sankt en nog iets over ndagavond arri- m twaalf uur in werd overnacht i om zeven uur nklijke trein ge le Bazel—Amster- 3ij de Nederland- i de Koninklijke gekoppeld en met iven ging het toen an. :s," zo vertelde de sdijk, „zijn tot aan antiedag zeer en- veest. Maandag- n zij nog geskied, zij trouwens goe. gemaakt. Zfj zit- ;ede ski-klas van Pennink—Mitsch - Sankt Anton last s heeft gekregen, zover opgeknapt, trein mee kon. Op Baarn stond een •eed, waarmee zij d ver voer.d. i de bedoeling van Juliana en Z. K. H. 1 der Nederlanden ►ril a.s. een officieel provincie Limburg sonderheden betref- >gramma zullen op tip bekend worden n de Koningin provinciehuis Seisma geschilderd. ing van de Gedep. •Yiesland heeft de hilder Cor Reisma vaardlgd van H. M at Maandagmorgen vinciaal bestuur is heeft voorshands regen in de veiga «3. Staten. Het is gen van Hare Ma jor portret gewor- 1 geeft onze vader - ur in getemperde net een grijze ach- loningln is gekleed n, op de schouders witte pellerine en koningsmantel, instelling van wer- teisma, die gehou- door het Friesch >or geschied-, oud- ïde te Leeuwarden eeum van 28 Anril i door het Genoot- te Groningen van li het museum van dit schilderij ge- is uit Tardjong- ïsterdam vertrok- met 1921 p&ssa- ande gesloten on- n. Landmacht be hoord; 12 R.V.A., ti Tank Artillerie pment Luchtdoel- A) en de 4e Inf rats. is de „Goya" met van Priok naar okken. Aan boord 10 A.A.T., 34e en ndplaats afdeling reldhospitaal staf comp. div. Ver- copoulos chef-kok, Ioanis Zanakis, tweede kok, Nioolaos Mbajalou- oos, matroos, allen Grieken. Vier man van de 14 mannen, die door de „Brandaris" naar Ter schelling zijn gebracht, zijn ter stond naar Harlivgen vervoerd en «n een ziekenhuis opgenomen ter behandeling van hun, niet ernstige verwondingen. aan een receptie door de militaire autoriteiten van Quebec en tevens ontmoette hij 'n aantal in Quebec wonende Nederlanders. Maandagavond werd hem een diner aangeboden in de histori sche citadel door Mgr. Maurice Roy, kanselier van de universiteit en Aartsbisschop van Quebec, die gedurende de oorlog als hoofd- amibassadeur, Dr. Van Roijen, be vond zich bij de Prins. Op het vliegveld Inspecteerde de Prins een erewacht van 100 officieren en manschappen van het 22ste regiment. Er werden 21 kanonschoten gelost. Na de lunch ten huize van de luitenant-gou verneur maalde de Prins een tocht door de stad. joreaxens Terneuzen Hansweert Walsoorden V.1I 1.22 2.02 2.12 i.io 1.48 2.28 2.38 ZON- EN WATERSTANDEN. Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 15 6.55 18.44 6.20 15,00 16 6.53 18.46 6.35 16.19 17 6.51 18.47 6.47 17.34 beslotenheid van een eigen huis houding kon worden gegeven. Hoewel er al te weinig te dure woningen zijn, zo vervolgde El liot, heeft de regering bezuinigin gen op het bouwprogram voorge steld. Elliot wenste meer particuliere woningbouw. Hij gaf een opsom ming van de plannen der conser- lige Britse premier, verklaarde, dat het amendement van de oppo sitie impliceert, dat zij het wo- n'ngbouwprobleem beter zou oplos sen dan de Labourregering. „Ik kan dat geen ogenblik aannemen" zo verklaarde zij. De parlements- zaal liep pas vol in het laatste uur van het debat, dat zes uur duurde. I Dinsdag is er een nieuwe e conservatieven idement ingediend ie begroting voor ►cdrage van 148 pd. f heeft opnieuw de vertrouwenskwestie gesteld. Er werden Maandag evenals Donderdag j.l. meer dan zes hon derd stemmen uitgebracht. Een Labourlid was van zijn bed in een ziekenhuis opgestaan om te stem- men. (Hij had zijn dokter en ver pleegster meegebracht an vertrok onmiddellijk nu de stemming weer naar het ziekenhuis.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1