Doodstraf geëist tegen Van Geelkerken De aankomst! van Prins Ëernhard te Washington De strijd tussen Labour en de Conservatieve Partij Tweede kamerlid spreekt in Soerabaja Verklaring Nederlandse gezant in Tsjecho-Slowakijë inging paard" Hoe moet men staken HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN De terugkeer van H. M. de Koningin uit Sankt Anton Soerabaja 600.000 inwoners Stafchefs in Den Haag bijeen Import van aardappelen mogelijk Plantersvrouwen moeten evacueren Stakingsleiders uit Engelse vakbond gestoten ZON- EN MAANSTANDEN week terug? Wedloop trouwensvotum Frankering bij Abonnement: Temeuzen i Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,00 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. VRIJDAG 10 MAART 1950. 6e Jaargang No. 1367. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct;. minimum per advertentie f 1,5® Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Daar Prins Bernhard Dinsdag aan boord van zijn eigen' „DC-3" een half uur eerder dan verwacht werd te Washington aankwam, wachtte de chef van het Ameri kaanse protocol Stanley Wood, ward, die na de aankomst van de Prins gearriveerd was, tevergeefs op de landingsbaan, evenals de militaire erewacht, die bij de aan komst de volksliederen zou spe len. Op dat ogenblik gebruikte de Prins juist zijn tweede kop thee met enkele toasts in het restaurant van het vliegveld. De Nederlandse ambassadeur ontdekte tenslotte de Prins, aan wie, zoals gebruikelijk, onmiddel- Üj'k de chef van het Amerikaanse protocol werd voorgesteld. Ver volgens inspecteerde de Prins onder de tonen van de militaire muziek de erewacht- PERSCONFERENTIE PRINS BERNHARD. VAN Prins Bernhard hield Woens dagavond in een der zalen van de National Press Club te Washing, ton een persconferentie voor ver tegenwoordigers van binnen, en buitenlandse bladen en persbu- reaux. De ontmoeting van de Prins met de journalisten ken merkte zich zo zeer door een vlot te en ongedwongen toon en de bereidwilligheid van de Prins om allerlei vragen openhartig te be antwoorden, dat de aanwezige persvertegenwoordigers hierover na afloop met enthousiasme spra ken, De Prins zeide, dat het bezoek aan het Westelijk deel van de Verenigde Staten een interessante ervaring geweest was en ver. klaarde vooral onder de indruk te zijn van de vliegtuigindustrie in Califomië. Hij betreurde het dat het bezoek te kort geweest was am nog meer te kunnen zien, maar sprak de hoop uit „gauw weer eens terrg te kunnen ko men". Hij vertelde, dat hij des middags generaal Omar Bradley ging bezoeken, waarbij hij tevens alle Amerikaanse stafchefs hoopte te ontmoeten. Gisteren lunchte de Prins met Canaille Gutt, hoofd van het internationaal monetair fonds, maar het is niet de bedoe ling daarbij monetaire kwesties te behandelen „aangezien niemand daarover met minder kennis van zaken zou kunnen spreken dan ik", aldus de Prins. De aanleiding tot het bezoek is veeleer een oude vriendschap met Gutt en andere leden van het monetair fonds zoals Beyen en Professor Van der Valk. Giste renavond gaf kolonel Drexel Bidd- le, voormalig Amerikaans ambas sadeur bij de Nederlandse rege. ring te Londen, een diner ter ere van de Prins, waaraan verschil lende functionarissen van het departement van defensie zouden aanzitten. Naar aanleiding van de verwar, ring bij de aankomst te Washing ton Dirfsdag j.I- toen alleen ambassadeur Mr. Van Kleffens aanwezig was om de Prins te ver welkomen, terwijl alle andere Ne derlandse en/ Amerikaanse offici ële personen pas enige tijd na de landing van het Prinselijk vlieg tuig ter begroeting arriveerden verklaarde de Prins, dat hij niet te vroeg was aangekomen, doch pre. cies op tijd. De weerkundige dienst had echter geen rekening gehouden met de krachtige rug- wind, waarvan het vliegtuig had geprofiteerd en hg had .bijgevolg abusievelijk een half uur vertra ging voorspeld. De Prins drukte zijn spijt er over uit, dat hij on gewilde oorzaak was geweest van de verwarring. Het bezoek aan de Douglas.fa- iij t ïeken te Los Angeles was hoogst interessant geweest, omdat hem de gelegenheid was gegeven de Amerikaanse productie .method en in werking te zien, zo zei de Prins. Hij was vol lof over het nieuwe transport-vliegtuig de C 124, dat hij „een bijzonder mooi vliegtuig-' noemde. Hij had geen tjjd gehad een proefvlucht met een der nieuwe Douglas-typen te maken en even min waren tijdens zijn bezoek or ders voor de Nederlandse lucht macht geplaatst, .hetgeen ook niet de bedoeling was". De Prins legde aan de jouma, listen uit, dat de reis hoofdzake lijk een Goodwill Tour" was, wel ke tot doel had de relaties tussen Nederland en de landen van het Westelijke halfrond te versterken, hetgeen ook de onderlinge han delsbetrekkingen ten goede zou komen- Desgevraagd verklaarde de Prins dat hij nog niet wist, of hij met zijn eigen vliegtuig naar Nederland zou terugvliegen, daar dit van het weer en andere om standigheden zou afhangen. Het was heel wel mogelijk, dat hjj per lijnvliegtuig zou terugreizen De Prins vertelde, dat hij geregeld van zijn dochtertjes post krijgt en ook geregeld contact met de Koningin onderhoudt, doch de laatste weken niet meer telefonisch, in Curasao had hij de laatste keer met de Koningin getelefoneerd, vlak voor haar vertrek naar Oostenrijk. Aan het einde der persconferen tie maakte een der oudste aanwe. zige journalisten de Prins 'n com pliment voor zijn voortreffelijke beheersing van de Engelse taal, daaraan toevoegend: /Willem van Oranje, Koning van Engeland, sprak, met groot gezag tot het Engelse volk, maar hij beheerste de taal waarschijn lijk niet zo goed als tl". Tenslot- ten sprak de Prins zijn dank uit voor de bijzonder vriendelijk ont vangst en voor alle hulp en wel willendheid, die hij in Amerika had ondervoeden. Daarna werd hij rondgeleid door verschillende localiteiten van de persclub. Op Woensdagochtend legde de Prins een krans op het graf van de onbekende soldaat op de natio. nale /begraafplaats te Arlington bij Washington. Bij aankomst te Arlington werdenl 21 saluutschoten afgevuurd, de hpogste eerbetui ging, welke gewoonlijk alleen staatshoofden ten deel valt. Een detachement van het Amerikaanse leger vormde de erewacht, terwijl 'een Amerikaanse militaire kapel de Nederlandse en Amerikaanse volksliederenl speelde. Aan de lunch, aangeboden door president en mevrouw Truman in de presidentiële ambtswoning Elair House, namen o.a. minister Acheson en zij nechtgenote, de voorzitter van het Opperste Ge rechtshof, Fred Vinson en zijn echtgenote enj de Nederlandse am bassadeur, Mr. E. N. van Klef fens en zijn echtgenote, mevrouw Eleanor Roosevelt en Dr. W, ,van Tets deel. MR. DRABBE NOEMDE VAN GEELKERKEN DE BEZIELENDE STRIJDER EN PROPAGANDIST DER N.S.B NIET ALLEEN SCHULDIG AAN LANDVERRAAD, DOCH OOK AAN HOOGVERRAAD. Mr. L. W. M. M. Drabbe, Officier bij de Bijzondere Straf kamer van de Utrechtse Arrondissementsrechtbank, heeft gisteren aan het einde van zijn requisitoir de doodstraf geëist met levenslange ontzetting uit alle rechten tegen de 48-jarige Comelis van Geelkerken, eens plaatsvervangend leider van de N-S.B., hoofdstormer van de jeugdstorm en inspecteur- generaal van de Landwacht. De Officier noemde zijn schul dig aandeel in het verraad, dat de N.S.B. en de (Landwacht tegen. Volgens gewoonlijk betrouwbare bron te Londen hadden de 9 liberale leden van het nieuwe Engelse Lagerhuis besloten de zijde der Conservatieven te kiezen bij de stemming over het amendement van Churchill op de Troonrede, dat gisteren be handeld werd. Churchill „betreurt" in dit amendement, dat in de rede van Koning George bif de opening van het Lagerhuis op 6 Maart geen melding gemaakt werd van de wet op de nationalisatie der staal industrie, die nog van kracht moet worden. Da conservatieven willen met een amendement op de rede een uitstel der nationalisatie gegarandeerd zijn. Wanneer de liberalen met de conservatieven stemmen, kan elke afwezigheid van een Labourlid levensgevaar lijk voor de regering zijn. Volgens He Tweede Kamerlid J. G. Suurhoff heeft in het gebouw van de Perserikatan Bur uit Tiong Hoa te Soerabaja voor leden van arbeidersorganisaties een lezing gehouden over diverse arbeiders-problemen. De heer Suurhoff vertelde naar Indonesië te zijn gekomen om het contact te herstellen met de Indonesische vakverenigingen, dat door de eerste politionele actie verloren was gegaan. „Ik weet', zo zeide de heer Suurhof, „dat dit niet zo gemak kelijk zal zijn, U denkt natuurlijk, wat komt die blanda hier doen?" Het N.V.V. heeft getracht schrif- telijk 'het contact te herstellen. Er kwam echter geen antwoord,, omdat de correspondentie in Dja karta werd vastgehouden en ver der, omdat er zoveel leed is ge bracht door de militaire acties, WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot -avond. Vrij veel bewolking. f Meest zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Plaatselijk nog nevel of mist. Iets kouder dan gisteren. ZATERDAG 11 MAART. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden 6.40 7.21 7.15 7.56 7.55 8.36 8.05 8.46 Maan- Opk. Ond. Zon- Mrt. Opk. Ond. 11 7.04 18.37 12 7.02 18.39 13 7.00 18.40 3.36 4.42 5.29 10.01 11.02 12.16 die echter niet door het N.V.V. zijn gewenst. Spr. ging uitvoerig in op de wijze, waarop men een staking moet organiseren. Men moet het juiste moment uitkiezen, zo dat de werkgever snel moet toe geven. Men moet trachten het gehele bedrijf te kennen om te weten hoe de: werkgever is te treffen Daartoe is scholing no dig en spreker raadde de aan wezigen aan zich zo goed moge lijk te ontwikkelen, opdat de werkgever hen niet met een kluitje in het riet kan sturen. Verloren stakingen breken de vakvereniging af. Daarom is een goede organisatie, die kerels naar voren kan brengen, die in ontwikkeling gelijk staan mei de ondernemers, noodzakelijk. Na een korte pauze werden door de heer Suurhoff enige vragen beantwoord. 'De vraag hoe hef N.V.V. stond tegenover het aantrekken van buitenlands kapitaal naar Indone sië, beantwoordde de spreker al dus: x „Indien dit (kapitaal niet wordt aangetrokken, zal men hier hon gersnood en verarming in de eerste 50 jaar krijgen. Daarom is aantrekking van kapitaal een noodzaak, maar eerst moet van de regering gieëist tooiden, dat deze behoorlijke sociale wetten invoert en van de ondernemers moet een redeljjk loon worden geëist De ondernemer zegt zo gauw, dat hij niet kan uitkomen, als de lonen worden verhoogd, aldus Suurhoff. Meestal loopt dit wel los. Door rationalisatie kan hij opvangen, wat hg aan hogere lo nen verliest. Dit komt dan het land ten goede. Wanneer de ar beider hogere lonen eist, zal de ondernemer moeten zorgen voor grotere productie", zo zei de heer Suurhoff. Wel moet men oppas sen, dat men als vakvereniging de grens niet overschrijdt, want als de verdiensten van een bedrijf in derdaad te gering worden, moet men de zaak sluiten. Naar wij vernemeö ligt het in de bedoeling van Hare Majesteit de Koningin om overeenkomstig de plannen in de loop van de vol gende week naar Nederland terug te keren. De juiste datum van vertrek uit Sankt Anton is nog niet vastgesteld. In Februari is het aantal inwo ners van Soerabaja weer met 8000 personen gestegen, waardoor dit aantal thans meer dan 600.000 bedraagt. In Decemiber 1946 telde Soera baja nog slechts 200.000 inwo ners. gewoonlgk betrouwbare bron zal de regering aftreden, indien een amendement op de Troonrede wordt aangenomen, omdat dit als een motie van wantrouwen wordt beschouwd. Men had dit besluit van de li beralen niet verwacht, omdat de partijleider Clement Davies het conservatieve amendement gecrl- tiseerd had. Men gelooft, dat de liberalen zich op zijn hoogst van stemming zullen onthouden, waardoor de regering een meerderheid van 16 stemmen zou kunnen behalen. De Lagerhuisleden van beide partijen hebben een driedubbel onder streepte oproep, de dringendste, ontvangen om ter vergadering te verschijnen. Een aantal parlementsleden haa gisterenavond de eerste helft van de gala-balletuitvoering in Covent Gadden willen bijwonen ter gele genheid van het bezoek van pre sident Auriol en zich dan snel naar het Lagerhuis begeven voor de stemming. Na het besluit van de liberale partg heeft men afge sproken eerst te gaan stemmen en dan naar het ballet te gaan. De stafchefs van de landen van het Atlantisch Pact zullen van 25 Maart tot 2 April a.s. in Den Haag bijeenkomen. Enige dagen geleden was te Washington reeds aangekondigd, dat een dergelijke conferentie bin nenkort in Europa zou worden gehouden. De plaats en tijd van samenkomst waren toen. nog niet bekend. De regering heeft, naar het A.N.P. verneemt, de mogelijkheid tot import van aardappelen door particuliere handelaren openge steld, ter verlichting van de marktsituatie. Gezien de toestand op de inter nationale markt zijn echter geen grote transacties te verwachten, aldus werd van officiële zijde meegedeeld. BRITSE REGERING WINT VERTROUWENSVOTUM De Britse regering heeft het door haar aan de Conservatieve inotie verbonden vertrouwens votum gewonnen. De stemverhouding was, 310 tegen 296. De regering verkreeg dus een meerderheid van 14 stemmen. Alle vrouwen van administra teurs en employees van onderne mingen op het Idjenplateau in Oost-Java zijn geëvacueerd, aldus werd door het algemeen landbouw- syndicaat aan Aneta medegedeeld. Deze maatregel werd getroffen, nadat Zondagnacht de koffie-on- deneming Blanar van David Bir- nies administratiekantoor door een grote bende was gerampokt. Reeds enige tijd geleden werden op het Idjenplateau van alle administra teurs en employees der onderne mingen wapens ingenomen en se dertdien werd het optreden der rampoklbenden steeds driester. De De Nederlandse gezant in Tsjecho-Slowakije, de heer W- van Tets, die thans Prins Bernhard begeleid op diens reis door het Westelijk halfrond, verklaarde gisteren te Washington, tegen over Aneta, dat hij de situatie in Praag als gevolg van het proces Louwers ernstig acht, gezien de belangrijke consequen ties welke deze kwestie kan hebben- Van Tes zeide, dat hij door zijn reis de ontwikkelingen te Praag slechts oppervlakkig had kunnen volgen en zich thans juist in ver binding had gesteld met de mi nister van buitenlandse zaken. Intussen, zo zeide hij, wist hij nog niet of hij na afloop van de reis van Prins Bernhard wel of niet naar zijn post te Praag zou terug keren. De gezant zeide, dat de Amerikaanse persberichten welke hij had gevolgd, hem de indruk hadden gegeven, dat de Tsejchi- sche justitie volkomen andere in houd geeft aan de begrippen wapens terug te krijgen of bewa king van politie of militairen op de ondernemingen te krijgen. In, Botsing Amerikaanse dien de huidige toestand voort- duurt, zullen) waarschijnlijk ver- peigrimsirein scheidene ondernemingen moeten Kardinaal Spellman, de aarts worden verlaten. bisschop van New York, bleef on gedeerd, toen zijn trein tussen Florence en Bologna op een repa ratiewagen reed. Sommige van de 600 Amerikaan se Heilig Jaarpelgrims, die met hem naar Rome zijn gereisd, lie pen blauwe plekken op. Bij een brand in een woon- flat te Ocean Falls (Brits Oo- lumlbia) zijn 8 personen om het leven gekomen. justitie in de Westelijke landen. 'Het inwinnen van handelsiniich- tingen, dat algemeen gebruikelijk eïi geheel oirbaar is in Wst- Europa, wordt thans in de Oost- Eu ropes e landen spionnage ge noemd en op deze basis is het pro ces Louwers blijkbaar gevoerd, aldus Van Tets. Drie leiders van de staking, die de vorige zomer het verkeer in de haven van Londen heeft stil gelegd, zijn door het bestuur uit de vakbond der „Transport and General Workers" gestoten, 5 an deren mogert gedurende 2 jaar geen functie in de vakbond be kleden. Zij zijn er van beschuldigd de bevelen van de vakbond in de wind te hebben geslagen bg het doorzetten van de staking en la ter een niet-officiële organisatie in de haven in stand te hebben ge houden. Zij kunnen beroep aantekenen tegen het toesluit. over het Vaderland hebben ge pleegd, „nauwelijks te peilen". „Wij achten Van Geelkerken niet alleen sdhulidg aan landver raad, doch ook aan hoogverraad, omdat hij de grondwettelijke rechtsvorm van Nederland heeft willen wijzigen en zijn eigen va derland ander de heerschappij heeft willen brengen van een vreemde mogendheid." „Wanneer deze verdachte een vrijheidsstraf zou worden opgelegd", zo vervolg de Mr. Drabbe, ,,dan moet men er beslist rekening mee houden, dat over tien A vijftien jaren een der gelijke straf wellicht zou worden herzien door personen, die de be zetting niet bewust hebben mee gemaakt of de omstandigheden van de bezetting zijn vergeten". In zijn uitvoerig requisitoir be handelde Mr. Drabbe punt voor punt de ten laste gelegde feiten en gaf hij bovendien een psychologi sche uiteenzetting van de rede- nen, die verdachte tot zijn hou ding tijdens de bezetting hebben geleid. „Het is aan één kant te betreu- ren", zo luidden de eerste woorden van het requisitoir, „dat deze be rechting bijna vijf jaar op zich Leeft laten wachten. De afgelopen jaren hebben voor de verdachte zwaar geteld. Een verblijf practisch cellulair in de straf gevangenis te Utrecht onder de morele druk van een ernstige be schuldiging, is niet licht geweest. Een tweede moeilijkheid zag Mr. Drabbe in ,,een factor, die in de loop der jaren zijn intrede heeft gedaan en die de neiging heeft de berechting te vertroebelen''. Die factor was de idee der barmhar tigheid. „Ik heb daartegen geen enkel bezwaar als een christe lijke deugd", zo vervolgde Mr, Drabbe, „maar de introductie van dit element voegt een nieuwe moeilijkheid toe aan de taak van hen, die een rol spelen bij deze berechting. Aan barmhartigheid offert men recht op en aan recht offert men barmhartigheid op. Het spreekwoord: Genade voor recht laten gelden, is in dit geval bijzonder illustratief. Het is ge nade en geen recht.'' Een groot voordeel van de late berechting van Van Geelkerken achtte de Officier het feit, dat iedere Nederlander na vijf jaar beter in de gelegenheid is het slagveld van de oorlogsjaren te overzien De vijf oorlogsjaren hebben een ravage achtergelaten op mate rieel en geestelijk gebied en ten aanzien van verdachte heeft men de winst- en verliesrekening kun nen opmaken. „De gedragingen van verdachte in de bezettingsjaren, die kort na de 'bevrijding niet op haar juiste waarde konden worden geschat, kunnen thans beter worden beoor deeld, omdat wij nu een inzicht hebben in de consequenties ervan. Wij kunnen nu ten aanzien van Mussert goede vergelijkingen trek ken en in alle rust over deze ver dachte een oordeel vellen. Daar kcrnt bij, dat de haat, die onmid dellijk na de oorlog door het over grote deel van onze bevolking ge voeld werd ten opzichte van alle N.S.B.'ers, zich niet meer richt tegen deze personen, maar tegen het systeem. Van Geelkerken moet 'beoordeeld en berecht wor den als een van de voornaamste exponenten van dit systeem. Ver dachte heeft alle hem ten laste gelegde feiten ruiterlijk erkend. Zie verder pag 2, Ie kolom De politie te Tokio heeft een aantal leiders gearresteerd van een organisatie van Japanners die zich bezighield met het inhen van „beschermingsgeld" van res taurants en vermakelgkheidsin- richtingen en daarvoor een eigen „politiemacht" van tweehonderd „agenten" en „hogeren" aan hield. TT UIÜUUJ. V Zon- Mrt. Opk. Ond. 12 7.02 18.39 13 7.00 18.40 Maan- Opk. Ond. 4.42 11.02 5.29 12.16 Uic lien cove uiuuauie nx uh-ockchiwu ebat' v5orde oppositie sloot, moet worden gelaten, tot de zei, dat het land bij de jongste heer Churchill eens een ver- verkiezingen geen uitspraak kiezing wint. ten gunste van de wet tot na- Hij meende, dat Churchill tionalisatie van de staalindu- het meer gemunt had op de strie had gedaan. vernietiging van de liberale Hij was van mening, dat partij dan de regering. 0MUU«tO HH.UHW» Wanneer zij genoeg verzameld hebben, leggen zij een soort kampvuur ervan aan en voeren Indianendansen uit. Overdag is het stadsbeeld van Brussel rustig en doen zich geen incidenten voor. Labour 315 Conservatieven 297 Liberalen 9 Ierse Nationalisten 2 Onafhankelijke Liberalen 1 en de „speaker" (voorzitter), die partijloos is. Naar uit Oostenrijk wordt ge meld, zou Koningin Juliana a.s. Maandag met haar drie dochtertjes naar Nederland te rugkeren. 5 regels 60 *t.; ct.; minimum nummer Buret* namiddags 2 i* lerlandse Trek- haar jaarverga- van Jhr. J. van reden mag zi$n S van, dat in de ïsticht. t geacht worden e in het selectie- voortplanting uit en worden. Tegen t heeft de vereni- geweerd. Zij ziet ondermijning van nd met hoofdzake- Irijfssysteem moet okkerij vam bete- i en daarbij mag oog worden verlo- de van het paard ikel. In het afge- jn ruim 6000 paar- renzen gepasseerd. estegen en de prij- er geworden. Zelfs proken van groter anbod. >ordigers van de oord-Brabant, Zee- - en Zuid-Holland gaven ter vergade- an hun misnoegen rgestelde Paarden- •ing verenigde zich es aan de Tweede ■in gevraagd wordt ret te verwerpen. Bax Gzn te Ze- ihoek werd be- relid. ng 1950 werd met fer van 188.900 i werd herkozen de de Groof te Krui de vacature-A. Bax lis arbiter gekozen nt. de Schutter— Heiningen, ^vervangend jury- herkozen de heer fer te Schoondijke rd de heer A. J. E. i te Hoofdplaat. 1. E. Siemens voer- d als voorzitter van bloedbond en hij t de fokkers van koudibloed elkaar Uega's dan als con- ullen gaan zien Van de Veer, spre- ins het Bedrijfschap is, ging nader in op i dit Bedrijfschap voorzitter van de port en import van ie heer P. Dekker, an de prettige sa- met „Het Neder- rekpaard." Hij was dat de tijd van het e paard voorbij is. ïwenst, dat de Over- rwerkt en overlegt ïsen, die kennis van bben. Dr G. Wagenaar te ■eur van de Gezond- voor Dieren in Zee een voordracht over inseminatie, men de verbreiding atige inseminatie bij i nagaat, wordt het it de paardenfokke- k niet mag voorbij - te dien aanzien in 1 onderzoek gaande, iractische toepassing hangt af van wat ervan zullen zeggen. ervaringen bij dit leed de heer Wage- erige mededelingen, riding gaven tot een gedaehtenwisseling. tter dankte Dr Wa- r zijn voordracht en .anbrekend werk, dat staf op dit gebied oeg spr. de aandacht tionale Tentoonstel- lertogenbosch. TEVE POLITICI, jelse c onservatieven niet in geslaagd de in bet Lagerhuis te rij de stemming- over -vatieve amendement onredc. Maar enige later beihaalden zij Irning op Labour bij ieuze wedloop naar igebouw, waar een stelling aan de gang conservatief Littelton was de eerste der Parlements leden, die bij de opera aan kwam, buiten adem, maar met alle ordetekens nog op hun plaats. Hij sloeg Attlee met ruim vijf minuten.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1