tot Westerling één maand veroordeeld gevangenisstraf Tekst van Nederlandse protest nota te Praag De veroordeling van Louwers Mr Stikker over zijn bezoek aan de Verenigde Staten w at het bericht van de New- York Times betreft, waarin door een Nederlandse bron in Weenen gezegd zou zjjn, dat de heer Lou wers een medogenloze communist is, merkte de directie op, dat men er om zou lachen als de zaak niet zo tragisch was. Zelfs de veron derstelling noemt men onzin. De heer Louwers was alleen een za kenman. Men begreep er niets van, dat de activiteit van de AjKJJ. in Praag en die van de 'neer Louwers wordt bestempeld als „economische spionnage". De A.K.U. heeft met Tsjecho-Sio- wakije sedert meer dan twintig jaar zeer aangename relaties ge had en dit land 'behoorde tot de grootste afnemers. Nederlandse tegenmaatregelen De kwestie van de mishandeling wordt 4 April behandeld Commentaar van de A. K. U.-directie Adenauer wil politieke en Economische Unie met Frankrijk Pil n Frankering bi] A-Ajnneinent: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs3,00 per kwartaal Par week 30 cent. Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks DONDERDAG 9 MAART 1950. 6e Jaargang No. 13b6. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 sU iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum p«t advertentie 1,50 Vermelding Brieven onder nummer Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 uur PRINS BERNHARD TE WASHINGTON (Advertentie.) salons r.robert" markfc'^jy brouwerijstr. 9 rtrneuzen De kapper met het aparte cachej^ Ik ben voor een overeenkomst die alle landen omvat HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Zon- Maan- Vliegramp nabij Minneapolis Nieuwe Koffiebon Het Bedrijfschap voor Gra nen, Zaden en Peulvruchten te 's Gravenhage heeft bon 425 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gr koffie. Deze bon kan met ingang van 10 Maart 1950 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 25 Maart 1950. Het rantsoen moet dienen voor zes we ken, zodat op 20 April 1950 een nieuwe koffiebon zal worden aangewezen. Griekse verkiezingen Communistische Landdagafgevaardigde gearresteerd Wereldconferentie over ontwapening? Kolonel Hasselman weer naar Praag Tsjechen visum geweigerd Nieuw vrachtschip voor de Holland Amerika Lijn Terugroeping geëisi van Tsjechische legatieambtenaressen Officiële kringen te Singapore verklaarden de vorige week, dat aa» Westerling illegale binnen komst in Malakka zou worden te» laste gelegd alsmede mishan deling van een Indonesische cel genoot. Zij zeiden verder, dat waar de Indonesische regering geen gedetailleerde gegevens had verstrekt ter staving van haar eis tot uitlevering, de toetrokken Britse autoriteiten uitsluitend te maken hadden met de plaatselijke overtredingen waarvan Wester ling werd beschuldigd. Westerling, die in de gevangenis va» Changi in een cel voor twee personen werd opgesloten, zou zij» cipier gezegd hebben, dat zijn enige zorg de veiligheid van zijn vrnw betrof. Westerling, die geboeid aan een poütie-agent de rechtszaal bin' n ent rad bekende zich schuldig aa» illegale binnenkomst en mis handeling. I>e behandeling van de kwestie van het opzettelijk toebrengen van De rechtbank te Singapore heeft gisteren Westerling ver oordeeld tot één maand gevangenisstraf wegens illegale bin nenkomst in Malakka De 30-jarige oud-officier van het K N. I4L., die zich op 23 Januari meester maakte van Bandoeng tij dens een opstand, werd de vorige maand in Singapore geai- resteerd /Jjn vrouw, die in Indonisië achterbleef, verklaarde ■tot hft «aar Singapore was gegaan „om geld en wapens te koggen". letsel, waarvan Westerling even eens wordt beschuldigd, is ter be slissing uitgesteld tot 4 April. De rechter verklaarde, dat een rege ling voor de deportatie van Wes terling nog steeds van kracht zou blijven. Op de beschuldiging inzake mishandeling!, welke kwestie op 4 April in behandeling zal komen, verdedigde Westerling zich met te verklaren, dat hij boos geworden was, tloen een mede-gevangene weigerde hem een hand te geven en dat hij daarna diens kaak ge broken had. Inzake de beschul diging van onrechtmatige binnen komst jn Malakka verklaarde hij, dat hij niet op legale wijze een pas kon krijgen. De politierech ter antwoordde hierop, dat dit geen reden was om op onrecht matige wijze binnen te komen. Westerling, die er goed gescho ren en kalm uitzag, had het aan bod van een tolk geweigerd; hij verklaarde, dat hij de Engelse taal volkomen beheerste. Prins Bernhard arriveerde op Dinsdag uit Fort Worth op bet vliegveld Washington. Hij had een aangename reis gehad. De Prms werd verwelkomd door de Neder landse Ambassadeur, leden van de ambassade en enige functionaris sen van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken. Een erewacht van het bataljon luchtpolitie uit Bollishfield stond opgesteld. De Prins zal de gast zijn van de Nederlandse Ambas sadeur. Prins Bernhard heeft zijn ver ontschuldiging aangeboden voor zijn inbreuk op het protocol te Washington, welke werd veroor zaakt, doordat hij Dinsdagavond 3(0 minuten voor het vastgestelde tijdstip aankwam, hetgeen een ge volg was van de wind, welke zijn Dakota tijdens de tocht uit Cali- fomië in de rug had. 'Het vlieg tuig landde hierdoor voordat de commissie van ontvangst op het vliegveld aanwezig was. De Prms deelde mede, dat hij naar de ver keerstoren op het vliegveld een bericht ovei de vervroegde aan komst ha^i gezonden, doch dat daarin vermoedelijk niet voldoende nadnuk was gelegd op de bedoe ling, dat dit bericht verder zou worden doorgegeven. De Prins zeide voorts, dat zijn bezoek voor namelijk bedoeld is als een bijdra ge tot een! verinniging van de leeos zo goede betrekkingen tus sen de Ver. Staten en Nederland. kort haar maakt U verras send jong, maardan verzorgd door: moderne haarverzorging Voor zijn vertrek naar Nederland heeft Minister Stikker over -y, bezoek aan de Verenigde Staten aan een vertegenwoor diger Anet» het volgende medegedeeld: „De officiële me ningen der Europese landen waren mij bekend. Ik wilde echter weten, hoe tie Amerikaanse regering dacht, opdat ik plannen kon maken en trachten de verschillende zienswijzen te coördi neren. Een moeiijke kwestie is de toestand in Engeland en die in Duitsland. ander plan geen overeenstemming bereikt zou wonden. Aan de minister werd gevraagd of hjj de verklaringen gevolgd had die teglenover 2 congrescommissies werden afgelegd over de Marshall, toewijzingen voor het komende he grotingsjaar, waarop hij ant woordde gelezen te hebben, wat de bladen er over schreven. In ant woord op een vraag, wat hij de minimale behoefte van Nederland achtte voor het volgende begro tingsjaar, zeide minister Stikker: „Ongeveer 200 millioen dollar". Gevraagd welk commentaar hij had op de wens van Senator Ken neth Wherry, dat de gelden voor do Marshall-hulp tot op de helft verminderd zullen worden, zeide de minister met eenl afwerend ge baar: „Ik moet daar niet aan den ken. In mijn positie mag ik nooit pessimistisch zijn". Mr. Stikker was eveneens van mening dat een vermindering der Marshall-gelden van het plan- Marshall een steunprogramma in plaats van een herstelprogramma zou maken. ■igeland neemt een speciale positie in het gehele sterlingge- toiod in. De vraag is nu, hoe dit in overeenstemming is te brengen met de belangen van de landem op het vasteland". Op de Duitse po. sitae ging de minister niet dieper i». Hij volstand met te zegglen, dat Duitsland in een Europese be- fcaïingsunie dient te worden opge- »omen. Bi dit verband merkte de minis ter op: „Alle landen zoodon moeten ritiffnrrn iT Be ben voor een over- •edhomst, die alle landen omvat", aooder Engeland of Duitsland zou het geen betalingsunie zijn, aldus de minister, die nog mededeelde, besprekingen te zullen voeren met vertegenwoordigers van de Franse en Britse regeringen, alvorens 7ipa mening omtrent een beepaald plan vast te stellen". Tot dusverre ie er een plan, dat op een bijeen komst van de OEES behandeld kan worden, maar tegen dit plan heeft alleen Engeland bezwaar. Dit plan is technisch, om het in dit onderhoud in bijzonderheden te bespreken". Ook zijn leigen plan wilde de minister niet bespreken zou dit binnen 14 dagen bei kerid maken, wanneer er over een WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig ran Donder dagochtend tot -avond. Meer bewolking. O ver drijven de wolkenvelden maar overwegend droog weer. In de ochtend plaatselijk nevel •f mist. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Iets minder zacht dan gisteren. VRUDAG 10 MAART. Breskens 5.50 Terneuzen 6.25 Hansweert 7.05 Walsoorden 7.15 6.20 6.55 7.35 7.45 Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 10 7.07 18.35 2.14 9.18 11 7.04 18.37 3.36 10.0! 18 7.02 18.39 4.42 11.02 Bij een vliegramp nabij Minne apolis zijn Dinsdag minstens 15 personen! omgekomen. Aan boord van het toestel, dat op weg was van Washington naar Minneapo lis en Seattle, (bevonden zich 10 passagiers en een driekoppige he- manning. Het toestel kwam op een huis terecht waarin zich twee kinderen bevonden, die op slag ge- dood werden. Drie kinderen zijn in brand gevlogen. De piloot had met behulp van zijn instrumenten willen landen, daar hi) door een dichte sneeuwval geen zich had. Uit de laatste uitslagen van de Griekse verkiezingen blijkt, dat de Populisten op de eerste plaats staan met 263.00(0 van de 1.058.000 stemmen. De liberalen (Veizelos) verkre- tionale politieke unie onder leiding van generaal Plastiras) volgen hier direct op met 250.000 stem-1 men. De liberalen (Venizelos verkre gen 2140.000 stemmen, de Öemo- ciatische socialisten van Papan- dreoe 154.OOK), de linkse democra tische coalitie onder Svolos 151.000. „BEKENTENIS VAN LOUWES IN STRIJD MET DE WAARHEID.'' IN EEN AFZONDERLIJKE NOTA HEEFT DE NED. LEGATIE KRACHTIG GEPROTESTEERD TEGEN REFERENTIES AAN KONINGIN JULIANA. J- van der Gaag, de Nederlandse zaakgelastigde te Praag, wiens vertrek uit Tsjecho-Slowakije is geëist, heeft gisteren de tekst bekend gemaakt van de Neder landse protest-nota, welke Maandag op het Tsjecho- Slowaakse Ministerie van Buitenlandse Zaken is afge geven naar aanleiding van het proces tegen de Nederlandse zakenman J. A. Louwers, die veroordeeld werd tot 15 jaar dwangarbeid wegens „Economische spionnage en sabotage." In de Nederlandse nota wordt verklaard, dat minstens één van Louwer's bekentenissen voor het Staatsgerechtstiof waarschijnlijk geheel onwaar was en dat dit de legatie het recht >gaf ook de rest van zijn 'bekentenissen in twijfel te trekken. In de nota wordt uitdrukking gegeven aan de „verwondering" van de Nederlandse legatie over het feit, dat Louwers in zijn be kentenissen „zich niet beperkt heeft tot de daden, waarvan hij was beschuldigd" en wordt verder gezegd, dat „de legatie met grote verbazing kennis heeft genomen van een bekentenis, welke geheel met de waarheid in strijd is". Louwers verklaarde met na druk, dat de Nederlandse diploma tieke koerier zekere inlichtingen ever de grens had gebracht. Deze verklaring is niet alleen vals, doch ook het feit zelf is in de praktijk onmogelijk, aldus de nota, aange zien de diplomatieke correspon dentie die aan de diplomatieke De directie van de A.KU. dee 1de aan de pers mede, dat zij de heer Louwers, de leider van haar verkoopkantoor te Praag, die van spionnage en sabotage was beschuldigd, tot onterende daden onmogelijk in staat acht. Op verzoek van de Roe meense regering heeft het Minis terie van Buitenlandse Zaken haar voorlichtingsbureau te Boekarest opgeheven. -Te Witham in Essex (En geland) is gisterochtend een snel trein m botsing gekomen met eer goederentrein. Er zijn 2 doden, 1 zwaar gewonde en 7 licht ge. wonden. COMMENTAREN OP HET INTERVIEW, DAT KANSELIER ADENAUER DINSDAG AAN EEN BUITENLANDS PERSBUREAU TOESTOND. Elk Duits voorstel tot een politieke en economische unie tussen Duitsland en Frankrijk moet eerst aan de Geallieerde Hoge Com missie worden voorgelegd, zo heeft een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren verklaard- Men had hem gevraagd om zijn commentaar op een interview, dat een nieuwsbureau Dinsdag had met de West-Duitse kanse lier Adenauer, waarbij deze zich voorstander verklaarde van een politieke en economische unie met Frankrijk. De Britse politie heeft giste ren in het gebouw van de Ne- dersaksische Landdag de leider der communisten in de provin cie, Robert Lehmann) gearre steerd omdat hij niet is versche nen voor een Britse rechtbank, waarvoor hij zich moest verant woorden wegens publicatie van een pamflet tegen de ontman teling. Lehmann had zich op parlementaire onschendbaar heid beroepen. Vijf andere communistische leiders en journalisten staan thans terecht voor hetzelfde feit. Het proces is Maandag be gonnen. Het pamflet, dat in De cember het licht zag, zou tot ordeverstoringen te Waten- stedt-Salzgitter hebben geleid. Het seniorenconvent van het Nedersaksische parlement heeft besloten bij het Britse Lager huis tegen de arrestatie van Lehmann te protesteren. De voorzitter van het parlement heeft verklaard, dat 't senioren convent de arrestatie en de wij ze waarop die is uitgevoerd unaniem afkeurt. De Britse woordvoerder lei, dat het interview te weinig de tails bevatte om er een oordeel over te kunnen vormen, maar Engeland was te allen tijde be reid voorstellen over de toe komst van Duitsland te overwe gen. Het was niet onmogelijk, dat Bevin het voorstel dezer da gen met de Franse Minister van Buitenlandse Zaken. Schuman, die met Auriol te Londen ver blijft, zou bespreken. De Westduitse bladen leveren met grote koppen commentaar op het door Kanselier Adenauer aan een buitenlands nieuwsbu reau toegestane interview, waarbij hij een volledige unie met 'n gemeenschappelijk par lement tussen Frankrijk en Duitsland heeft voorgesteld. In de omgeving van Kanselier Adenauer wordt bijzonder veel belang gehecht aan dit voorge steld parlement, waaruit Groot Brittannië noch de Beneluxlan- den zouden worden geweerd Men verklaart in die kringen ook, dat de kanselier zijn ver klaringen heeft afgelegd na mens geheel Duitsland en niet alleen namens de Bondsrepu bliek. Naar beweerd wordt, zou vol gens de Kanselier het aantal vertegenwoordigers in dat ge meenschappelijke parlement voor elk land gelijk zijn, hoewel het gehele Duitsland 25 millioen inwoners meer heeft dan Frankrijk. De zetels zouden aan de ver schillende partijen worden toe gewezen naar verhouding van haar belangrijkheid in elk land. In de omgeving van Adenauer stelt men er echter prijs op te verklaren, dat de Kanselier de correspondent van 't betrokken In 1,947 is er weer een verkoop kantoor gesticht onder de naam „Rayon Trading", Dit is geschied na ampele besprekingen met het Tsjechische ministerie van Bui tenlandse Handel en Industrie en de Tsjechische textiel vakgroep. Verleden jaar heeft de heer Louwers enige van de technici der A.K.U., gespecialiseerd in de verwerking van kunstmatige ga rens, voorlezingen in Praag laten houden. Met instemming van de autoriteiten aldaar en met schrif telijke instemming van het be trokken ministerie heeft deze nieuwsbureau niet heeft ont boden om hem een vooraf uit gewerkte verklaring te overhan digen, maar dat hij spontaan heeft geantwoord op de vragen van de correspondent, toen deze op Churchills voorstellen van 1940 aan Frankrijk wees. Het doel van de Kanselier was niet, zo geeft men te verstaan, de oprichting voor te stellen van een nieuwe raad van Euro pa, maar, na de heftige reacties op de ondertekening van de Frans-Saarlandse overeenkom sten, uiting te geven aan zijn vastbeslotenheid zijn Frans Duitse toenaderingspolitiek voort te zetten. In Franse diplomatieke krin gen ontving men de voorstellen met een aanzienlijke mate van reserve. Een officiële Franse woordvoerder zeide geen offi cieel commentaar te kunnen leveren op voorstellen, die niet langs de officiële kanalen wa ren aangeboden. De woordvoerder verklaarde, dat de Franse politiek gebaseerd was op het streven van een unie tussen alle Europese staten. De Frans-Duitse betrekkingen behoorden binnen het kader van deze unie geregeld te wor den en niet op een bilaterale ba sis. Met betrekking tot het Saargebied wenste de Kanselier kennelijk een regeling, welke overeenkomstig was met de Duitse denkbeelden. Voor zover het echter Frankrijk betrof, was de status van het Saargebied tot stand gekomen op basis van de betrekkingen tussen Frank rijk en het Saargebied, met de steun van Engeland en Ameri ka; Frankrijk had niet het plan terug te komen op deze over eenkomsten. De democratische senator Mil lard Tydings uit Maryland heeft de Amerikaanse senaat dringend verzocht, de V. N. te verzoeken een wereldconferentie voor ont wapening bijeen te roepen. In vo rige verklaringen in de Senaat had Tydings een beroep gedaan op president Truman om een der gelijke conferentie te beleggen. Hij heeft de resolutie in de Senaat ingediend, omdat alleen de aan vaarding door dat lichaam de resolutie doeltreffend kon maken. Meer dan 20 senatoren hadden hem reeds gezegd, dat zij het voorstel zouden steunen. technici ook enige fabrieken be zocht om te helpen bij het oplos sen van moeilijkheden. De heer Louwers heeft zich ingespannen om Tsjecho-Slowakije flinke en vlugge leveringen te bezorgen in een tijd van schaarste. Hoe deze activiteit door de Tsjechische autoriteiten als economische spion nage kan worden betiteld, ontgaat ons volkomen, aldus de directie. De heer Doorn werd evenals Louwers door de A.K.U. te werk gesteld in het bureau te Praag, omdat zij beiden door hun lange verblijf in Tsjecho-Slowakije taal eq landaard kenden. De heer Va- vra, die ook is veroordeeld, was vroeger verkoopagent der A.K.U. in Praag en is na de oprichting van het kantoor als employé te werk gesteld. De directie verklaarde, dat het hoofdkantoor in Arnhem van het kantoor in Praag uitsluitend in formaties krijgt van zakelijke aard zoals dit in alle landen gebruike lijk is. ■Eerst verleden week vernam de AK.U., die in contact is gebleven met onze legatie in Praag, waar de heer Louwers zich in hechtenis bevond. Zijn echtgenote ontving een korte brief, waarin hij haar moed insprak en schreef„Wie kan zeggen hoe vlug ik weer bij je ben". Veertien dagen vóór zijn ar restatie was de heer Louwerse nog bij de AK.U. in Arnhem. Noch personen noch omstandig heden maakten het voor hem noodzakelijk naar Praag terug te keren. Hij is evenwel terugge gaan om zijn zakelijke arbeid voort te zetten, hoewel hij wellicht een van de weinige zakenmensen uit het Westen was, die nog in Praag vertoefden. koerier wordt toevertrouwd, al leen aan het hoofd van de missie bekend is. „Het is dus geheel en al onmogelijk, dat een ander lid van de legatie en a fortiori een buitenstaander bekend zou zijn met de inhoud van deze corres pondentie. De legatie wenst dui delijk te verklaren, dat naar haar mening de waardeloosheid van een van Louwer's bekentenissen noodzakelijk twijfel doet rijzen aan de waarde van de andere be kentenissen, die de beschuldigde in het proces heeft afgelegd.» In de Nederlandse nota wordt verder „met verontwaardiging geprotesteerd tegen een proce dure, waarbij het zonder meer toegeven van een beschuldigde, zonder steun van materieel bewijs, voldoende geadht wordt om in het openbaar te verklaren, dat de le gatie, haar essentiële taak ver waarlozend, strafbare handelingen zou hebben begaan, zoals militaire en economische spionnage, hulp verlening aan economische sabo. tage, onwettige handel in vreem de valuta's en andere daden, ge richt. op ondermijning van de Tsjecho-Slowaakse staatsmacht". Ook wordt in de nota geprote steerd tegen het in afzondering vasthouden van Louwers gedu rende elf weken voorafgaande aan het proces en tegen het niet toelaten in de rechtszaal van een Belg, genaamd Yves Beaujean, aie zou fungeren als tolk voor de legatie. In een tweede, afzonderlijke no ta, die ook Maandag op het Tsje cho-Slowaakse ministerie van bui tenlandse zaken is afgegeven, heeft de Nederlandse legatie ge protesteerd tegen referenties door de voorzitter van het gerechsbof aan Koningin Juliana in het pro- ces-Louwers. „De Nederiandse legatie protes teert krachtig tegert een derge lijk onbehoorlijk optreden, dat in strijd is met de tradities van hof felijkheid, volgens welke men zich zou moeten onthouden van elke toespeling op de Nederlandse Ko ninklijke familie in welk rechts geding ook". De Nederlandse militaire atta ché in Tsjecho-Slowakije, kolonel B. R. P. F. Hasselman, vertrekt heden weer naar Praag. Daar op 7 Maart de Tsjechische regering om terugroeping heeft verzocht van de 3 leden van de Nederlandse legatie, die genoemd werden in het proces Louwers, en daarvoor eeri termijn van 8 dagen heeft gesteld, wordt verwacht dat kolonel Hasselman spoedig in Ne derland terug zal zijn. Ook van officiële zijde deelt men deze zienswijze. De andere leden van de legatie om wier terugroeping is verzocht, zijn de zaakgelastigde J. van der Gaag en de kanselier Th. Loch- mann. Naar wij vernemen is aan een 20-tal Tsjechen, die om een) visum vooi' Nederland hadden verzocht, met de bedoeling aan de Utrechtse Jaarbeurs deel te nemen, dit vi sum geweigerd. Het betreft hier voornamelijk deelnemers-exposan ten. ALASKA EN HAW AH Deze week heeft het Ameri kaans Huis van Afgevaardigden een wetsontwerp goedgekeurd, dat voorziet in de aansluiting van Alaska en Hawaii als 40ste en 50ste staat bij de Ver. Staten. Naar de directie van de Holland- Amerika Lijn mededeelt, zal haar vloot binnenkort worden uitge breid met een Victory-schip. De nieuwe aanwinst een aankoop in Amerkia waaraan de naam „Aagtedijk" zal worden gegeven, is van hetzelfde type als de „Ab- bedijk", „Akkrumdijk", „Arens- diik" en „Axeldijk", alle 15-mijls- schepen met 6000 pk vermogen, van dezelfde maatschappij. Het s.s. „Aagtekerk" zal zijn eerste reis van de Gulf uit aanvangen en begin April e.k. in Gulfihavens in belading gaan. In de eerste helft van Mei wordt het schip te Rot terdam verwacht. In verband met het feit, dat de Tsjechische regering aan de Nederlandse zaakgelastigde te Praag, alsmedd aan de Neder landse militaire ataché en de kanselier der legatie heeft verzocht, binnen 8 dagen Tsjecho-Slowakije te verlaten, heeft de Neder landse regering de terugroeping geëist binnen 8 dagen van mej- M. Ludvova, attaché en mej. R. Palova, kanselarij-beambte van de Tsjechische legatie te 's-Gnavenhage. De Nederlandse Regering heeft in de betreffende nota nogmaals ten stelligste alle in het proces-Louwers geuite be schuldigingen tegen de leden van de Nederlandse legatie, van wie Dinsdag het vertrek werd geëist, afgewezen. Voorts wordt in de nota ge protesteerd tegen de beledigin gen, die de leden van de Neder landse legatie hetoben moeten ondergaan van de zijde van het Tsjechische openbaar ministerie gedurende het proces-Louwers. De Nederlandse Regering aanvaardt dan ook in genen dele de argumenten, die door de Tsjechische Regering zijn aan gevoerd en zij constateert, dat alle consequenties van deze ar bitraire maatregel van de Tsje chische Regering voor rekening komen van deze Regering. Om deze redenen heeft de Ne derlandse Regering zich ge noodzaakt gezien het vertrek te verlangen van de hierboven vermelde personen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1