Uit de Provincie Bims Wereldreis Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS Burgerlijke Stand aardag oorte Radiowedstrijden ten bate van de kankerbestrijding Wai brengt de Radio De „New York Times' over J. Louwers Slechte invloed van Amerikaanse films Mevr. Peters was Mevr. Westerling niet Het nationalisme in West-Duitsland De Duitse vluchtelingen uit Polen Strachey geen communist terugkerende militairen NIEUWVLIET. OOSTBURG. SAS VAN GENT. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. inbraak in villa te NA ACHTERVOLGING GEARRESTEERD 5 regels 60 2ï.: t.; minimum ptt ïummer Bureau lamiddags I uw issade -Slowakije terugroeping iplomaten ZON- EN MAANSTANDEN Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 9 7.09 18.33 0.42 8.49 10 7.07 18.35 2.14 9.18 11 7.04 18.37 3.36 10.01 12 7.02 18.39 4.42 11.02 Be programmaleiding van de N.C.R..V. heeft het plan ontwor. pen om de radio in een vast en regelmatig terugkerend program ma in dienst te stellen van de naastenliefde. Tot nu toe gebeur de sulks bij hoge uitzondering in een'op zichzelf staande nationale lujnterwedstrijd, dooh het thans door de N.C.R.V. ontworpen pro gramma bevat een 14-daagse ra- diowedstrijd, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan de kankerbestrijding. Dit pro gramma is getiteld „Haak in een raidioweclstrijd voor de huiskamei Vrijdagsavonds zal men voort aan kunnen luisteren naar „Haak ir' waaraan men of in clubjes van vijf of individueel kan deel nemen. De opzet van dit huiaka- merepel is, dat twee ploegen van vijf personen zich met elkaar me, ten in het formeren van woorden- kettingen, waarvan de eerste schakel door de leider achter de microfoon wordt gegeven. Die ketting wordt b.v. als volgt gefor meerdleerstoel, stoelpoot, poot- vis, viakop enz. De ploeg, die de langste kettin gen heeft en daardoor de meeste punten wint de eerste drie woorden tellen voor één, alle vol gende voor vrjf punten wordt winnaar. De uitzendingenreeks begint Vrijdag 10 Maart a.s. De oplossingen moeten reeds des Za terdagsmorgens vóór negen uur door de post zijn gestempeld. O.a. een radiotoestel wordt uitgeloofd. In verband met het te verwachten grote aantal inzendingen dient men de oplossingen te adresseren aan (het daarvoor speciaal be stemde) Postbus no. 1000, 'Hilver sum. In t.b.c.-sanatoria verpleegde patiënten hebben zich bereid ver klaard deze inzendingen te con troleren en sorteren. WOENSDAG 8 MAART. HILVERSUM X: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord; voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.15 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Hoorspel; 12.00 Me- tropole orkest; 12.30 Mededelin gen. 12.33 Orgelconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Koorzang; 13.20 Mandoline-ensemble13.45 Koor- ootneert; 14.15 Kamerorkest; 15.00 Jeugd concert15.45 Concertge boiïwkwintet16.15 Voor de jeugd; 17.30 Pianoduo; 17.46 Voor de kinderen; 18.00 Orkestconcert; lfe.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.16 Voordracht; 13.30 SjKtrtcommentaar en Gram.; 19.40 Rad'iokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Chr. Gereif. Kerkdienst; 21.20 SiHjkkwartet; 21.50 Commentaar familiecompetitie; 22.00 Mari nierskapel en mannenkoor; 22.30 Gram.: 22.46 Avondoverdenking; 23 00 Nieuws; 23.15 Utrechts ste deljjk orkest; 23.45 Gram. HILVERSUM U: 7.00 Nieuws; 7.316 Gram.; 8.00 Nieuws en weer berichten; 818 Orgelspel; 8.50 Voqt de vrouw; 9.00 Gram; 9 35 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10 06 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Or gel en zang; 12.30 Mededelingen; 1L33 Voor het platteland; 12.38 Hawaiianmuziek; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Ge sproken portret; 14,15 Jeugdcon- cert; 16.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de kinderen; 15.50 Cello en piano; 16.00 Vragenbeantwoor- ding: 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor.de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Regeringsuitzending18.00 Nws.; 1815 Vara-varia; 18.20 Gram.; 18 46 Kwartet; 19.00 Parlemen tair overzicht; 19.15 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20 00 Nieuws; 20,06 Actualiteiten; 20.15 Socia listisch nieuws.; 20.20 Dansork.; 2O05 Hoorpel22.15 Instrumen taal kwintet; 22.45 Causerie; 23,00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 112 00 Weerberichten; 12.32 Lichte nuiziek;13.00 Nieuws; 13.15 En- gétee muziek; 14.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Lichte muziek; 1730 Causerie; 17.45 Orgel en Sopraan; 18.30 Voor de soldaten; 19 00 Nieuws; 19.30 Gram.19.50 Radiofeuilleton20.00 Omroep orkest!; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Mkxziek uit Palestina; 22.00 Nws.; 2215 Klassieke muziek; 23.00 Nws.; 23 05 Ver zoekprogramma. GEEN GOLFLENGTEN PROBLEEM OP 15 MAART Naar wij vernemer^, heeft het contact tussen de radio-experts van Oost- en West-Europa, die thans niet meer in één organisatie zijn ondergebracht, tot een guns tig, zij het niet officieel, resultaat gieleid omtrent de wijziging der golflengten. Aangezien beide par tijen er ten sterkste mee gediend zijn, dat het besluit! van Kopen hagen om de golflengten te wijzi gen wordt nagekomen er zijn thans wederzijds enorme storingen men denke aan Leipzig en Hil versum is men overeengekomen na 15 Maart de wijziging door te voeren. Dit houdt dus in,, dat ook de 'golflengten van Hilversum I en EI enigszins worden gewijzigd, na melijk van 30CL meter op 298 meter eq van 4115 op 402 meter. Deze wijzigingen konden in Lo- pik worden doorgevoerd met,en kele kleine kristaloorreoties zodat geen (belangrijke verbouwingskos- ten noodzakelijk waren. Vermoe delijk zullen de regionale sfceun- aenders, die thans 415 steunen na de wijziging de 298 meter gaan ondersteunen. In een speciaal overzicht van het laatste deel van het proces te Praag tegen J. Louwers schrijft de „New York Times" uit Wenen, dat de vraag is ge rezen of „de regimes achter het ijzeren gordijn gebruik maken van provocateurs in hun cam pagne om Westerse diplomaten en zakenlieden in discrediet te brengen." Volgens betrouwbare Nederlandse bronnen in Wenen aldus de New York Times was Louwers „in Nederland be kend als een felle communist. Tot 1944 trad hij op als inkoper van het Nederlandse Bata-con- cern, maar na 1945 kreeg hij een leidende post bij de Neder landse veiligheidsdienst. Hij behoorde tot de Nederlandse ondergrondse beweging, waar bij hij zich evenzeer fel keerde tegen het burgerlijke element van deze organisatie als tegen de nazi's." (Het A.N.P. heeft te bevoeg- der plaatse geïnformeerd naar de bewering van de „New York Times", dat Louwers een func tie zou hebben gehad bij de Ned. veiligheidsdienst. Het bleek dat hij nimmer bij deze dienst werkzaam is geweest. De bewering dat L. communist is, werd van particuliere zijde, die het weten kan belachelijk ge noemd.) llngen aan' de zonegrens aange komen. Geen van ben kwam voor op de lijst van 25.000 Duitsers, die volgens een overeenkomst met Polen in West-Duitsland zullen worden toegelaten. Vier van de vluchtelingen konden echter toch worden doorgelaten, omdat zij pa pieren van de geallieerde gecom bineerde verkeersraad bij zich hadden. De rest moest in de Rus sische zone blijven. De kwestie van toelating der vluchtelingen vormt op het ogen blik een geschilpunt tussen de Britse en Westduitse autoriteiten. De Britten zijn van mening, dat vrije toelating van vluchtelingen er toe zal leiden, dat Polen ten slotte alle daar wonende Duitsers zal uitzetten. Heinrich Albertz, de Nedersak- sische minister voor vluchtelin genzaken, had verklaard, dat er geen West-Duitse minister is, die uit de Sowjet-zone-gevluchte Duit sers terug zou zenden. Volgens een gezaghebbende ge, allieerde bron zijn de Poolse en Oost-Duitse autoriteiten van plan ongeveer 250.000 Duitse vluchte lingen naar het Westen te zenden. Terwijl Bim wanhopige pogin gen deed om een arbeider te vin den, kwam de stewardesse van het vliegtuig met een schotel uit gelezen gerechen bij Basli. „U heeft zeker honger" zei de stewardesse vriendelijk. „Het lijkt wel of U gedachten kan lezen, juffrouw" zei Basli, terwijl hij zich meer dan ruim schoots 'bediende. „De Russische stewardessen zijn al even vriendelijk en bezorgd goede speurder, die daar in het verlichte toestel zat dat in don kere nacht, over de oceaan vloog, besefte niet dat de vriendelijk heid van de stewardess het 'begin vormde van een gevaarlijk com- voor mijn welzijn als de Ameri-1 plot tegen zijn vrijheid, kaanse'* dacht Basli ontroerd. Del Films uit Hollywood over ge- weldadigheid en saxisme hebben de misdadigheid onder de En gelse jeugd vergroot, aldus een zegsman van het bestuur der Engelse filmliga. De leden van de filmkeuring worden in hun uitspraak gesteund door een ar tikel in het Engelse geneeskun dige tijdschrift van de hand van een psychiater, dr. Clifford Al len. Dr Alen verklaarde dat het sadisme, dat de film te zien geeft, de jeugd sadistusche denk beelden bijbrengt, welke (in 1948 werden voor wettelijk vervolgbare vergrijpen 11.656 jonge mensen gearresteerd.) De overtredingen, gepleegd door jonge mensen tussen de 17 en 20 jaar zijn met 20 percent toe genomen. Het percentage is nog stijgende. Met de machine, die even voor 1 uur Zaterdagmiddag uit Djakar ta op Schiphol aankwom, arriveer de mevr. S. E. Peetersde Goede met een baby van 1V2 jaar. Jour nalisten op Schiphol trotseerden het pokkengevaar en spraken haar aan in de overtuiging, dat de echt genote van kapitein Westerling, die zoals uit de berichten was ge bleken, zich mevr. Peeters noemt, m Nederland was aangekomen. Mevr. Peetersde Goede glim, lachte vriendelijk toen zij met „mevrouw Westerling" werd aan gesproken. tjBv „Ik was er al bang voor", zei ze lachend, ,,er( ik heb gedurende de gehele reis moeilijkheden ge vreesd. Miaar ik ben het heus niet. Mevrouw Westerling is, denk ik, nog altijd in Djakarta. Ik kan U niets over haar ver tellen, want ik ken haar niet. U heeft wel pech", zei zei la chend. „En Ik kan mij wel voor stellen, dat U zich heeft vergist- Haar baby stak bij die woorden de duim in de mond en trok een gezichtje alsof ze zeggen) wilde: „Vind je nu heus, dat ik op kapi tein Westerling lijk?" „Het merkwaardigste is", ver telde ons mvr. Peeters-de Goede, „dat ik op de Telok Betonweg nr. 7 heb gewoond. Westerling is enige tijd op nr. 5 ondergedoken geweest. De Indonesische militai re politie heeft daar een inval ge daan en wij zijn een gehele nacht er voor opgebleven. Ik hoop, nu ik in Holland ben, niet nog meer last met mijn naam te hebben". De bestaande Duitse nationalis tische groepen en,1 haar leiders „be reiden thans slechts het terrein voor een of andere toekomstige leider en toekomstige partij voor", aldus wordt gezegd in een rapport, opgesteld door Amerikaanse func tionarissen in Duitsland, zo meldt de „New York Times". De correspondent van het blad, Drew Middletown, verklaart, dat :n het rapport wordt gezegd, dat er gevaar voor de democratie be staat indien de talrijke Duitse na" tionalistische groeperingen zich tot een enkele nationalistische partij verenigen. Hij verklaart, dat het rapport, dat bétrekking heeft op geheel West-Duitsland, „het uitgebreid ste is, dat totnogtoe door Ameri, kaanse functionarissen in Duits land over deze vitale kwestie is ge schreven". Middletown zegt ver der dat John MoCloy, de Ameri kaanse Hoge Commissaris in Duitsland, het rapport naar Was hington heeft medegenomen. Maandag zijn de gehele dag Britse troepen aan de grens van de Russische zone in gereedheid gehouden om te interveniëren als de Duitse politie er niet in zou slagen de Duitse vluchtelingen uit Polen uit de Britse zone te weren. In de vroege ochtend is een nieuw transport van 186 vluchte- Mi nis ter-president Attlee heeft een in scherpe bewoordingen ver vatte tegenspraak gegeven op het bericht van de „Evening Stan dard", dat de nieuwe Britse mi, nister van oorlog, 'Strachey, een „verklaarde communist" zou zijn. Strachey heeft in 1940 reeds duidelijk gemaakt, dat hij het on eens was met de communistische partij, waarvan hij nooit lid is ge weest. In 1943 trad Strachey toe tot de Labour-partij en hij is in de volste zin vereenzelvigd met de bekende houding van de Labour, partij tegenover het communisme. Attlee noemt de wijze, waarop de „Evening Standard" gemeend Ireeft Straehey's publicatie van 1930, waarin hij het emmunisme steunde, te moeten gebruiken „schandelijk" en hij ziet geen rechtvaardiging voor het thans uiten van de beschuldigingen. Reuter merkt hierbij op, dat Straehey's publicatie van 1930 welbekend is en hem meerdere malen bij zijn openbaar optreden in moeilijkheden heeft gebracht. AGENDA HEDEN TERNEUZENZaal „Leger des Heils", 7.30 uur: Evange lisatie Samenkomst. Zaal Koene, Noordstraat 7.30 uur: Moedercursus ,,Groe, ne Kruis". Hotel „Des Pays Bas", 8 uur: Lezing Z.V.U. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Het on bekende eiland". MORGEN: AXEL: Htet Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „.Boome rang". TEiRNEUZEN: Luxor Theater, 8 pur: Bioscoopvoorstelling „Het onbekende eiland". Zaad De VriesAdriaan- sen, Noordstraat, 2, 3, 4 en 5 uur: Demonstratie „Hoover" Electrische Wasmachine. Met het troepentransportschip „Kota Inten", vermoedelijke aan komst te Amsterdam op 15 Maart keren de volgende Zeeuwse-Vlaam se militairen naar huis terug: A. S. Briedé, Terneuzen; J. de Kort, Ossenisse. Met het troepentransportschip „Volenidam" vermoedelijke aan komst te Rotterdam op 22 Maarf. J. M. Beun, Aardenburg; J. de Braai, Hoek. Met het passagiersschip „Siba- jaik", vermoedelijke aankomst te Rotterdam 1'5 Maart: K.N.I L. met gezin. M, A. K. van der Hem, Terneu zen; J. H. KaanNieuwelink, Ter- neuzen; F. HemelsoetVerburgt, Sas van Gent. i Toneeluitvoering Zaterdag organiseerde de afde ling Nieuwvliet van de Bond van Staatspensionnering een toneel avond in de zaal van de heer P, Oornelis. Hiervoor bestond een goede be langstelling. De voorzitter, de heer J. van den Ameele opende de bijeenkomst met het gebruikelijke welkomstwoord en sprak er zijn voldoening over uit, dat de zaal thans goed gevuld was. De sportvereniging van Zuidzan- de bracht daarna een blijspel in 3 bedrijven, getiteld: „Een schoon moeder uit duizend", ten tonele. Na afloop werd nog gedanst, waarbij dte band van Nummer Eén de dansmuziek verzorgde. Dank zij de grote opkomst der leden en de spontane medewerking aan de tijdens de pauze gehouden verloting, kan mede uit een finan cieel oogpunt bezien, het bestuur op eten geslaagde (uitvoering te rugzien. Mooie prestatie Onze dorpsgenoot de heer Pièrre Leenhouts behaalde op het Ama- tcurseoncours voor accordeonisten ir het Concertgebouw te Vlissin gen de 4de prijs. Deelnemers waren alleen Zeeuw se Amateurs. Gouden jubileum Zaterdag was het 50 jaar geie- den dat de heer Th. Stubbé in dienst trad bij de N.V. Walzen- molen te Sas van Gent. Ter ge legenheid van dit gouden jubileum werd de heer Stubbé, die hoofd boekhouder bij de N.V. is, in de foyer van het Olympiatheater ge huldigd. Drs. H. J. P. Verschaf- fel, die de jubilaris namens de di rectie toesprak, roemde de grote plichtsbetrachting en verdiensten van de heer Stubbé en bood hem namens de directie een radiotoe stel aan. De heer Sampon bood vervolgens namens het personeel een club-fauteuil aan. De heer Stubbé dankte hierna voor de gesproken woorden en de fraaie geschenken, waarna Burge meester R. A. J. den Boer mede deelde, dat het H. M. de Koningin behaagd had de heer Stubbé de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau te verle nen. Van de gelegenheid de heer Stubbé te feliciteren werd door velert gebruik gemaakt. Zondag bracht het muziekgezel schap „De Verenigde Vrienden" de jubilaris een serenade. Matrozenopleiding der marine naar Vlissingen? De burgemeester van Vlissingen ifr. Dr. B. Kolff heeft verklaard, dat het vaststaat, dat de marine staf de matrozenopleiding naar Vlissingen wenst over te brengen en (bovendien het daartoe bestem de terrein voor en)kele andere doel einden wil gebruiken. Binnen en kele weken verwacht men een gunstig bericht van de betrokken Minister. Inmiddels heeft de raad zich in principe accoord verklaard met hét voorstel tot verkoop van het bedoelde terrein, gelegen aan de Prins Hendrikweg, aan de Staat. Gistermorgen werd gemeld, dat de Burgemeester, Mr. Dr. B. Kolff heeft verklaard, dat het vaststaat, dat de marinestaf de matrozenopleiding naar Vlissingen wenst over te brengen'. Naar aan leiding van dit bericht deelde de commandant van het marine-op leidingskamp Hilversum, Kol. S. Dobbenga desgevraagd mede, dat dit geenszins betekent, dat het marinekamp uit Hilversum zal verdwijnen. Vlissingen heeft wel' getracht de gehele opleiding tot zich te trek ken, maar hiertegen is krachtig geageerd enj deze „strijd" is door Hilversum gewonnen. Er staat zelfs een uitbreiding van het ma rinekamp te wachten. Dat ook Vlissingen een deel van de voort gezette opleiding de eerste op leiding geschiedt uitsluitend in Hilversum zal krijgen, achtte Kol. Dobbenga waarschijnlijk. De marine is na de oorlog belangrijk groter geworden dan vroeger, zo dat meer opleidingscentra nood zakelijk zijn, Belgische torpedojager weer vlot gekomen. De Belgische torpedobootjager „Jan Breydel", die op 10 Febru ari j.l. tijdens stormweer nabij Borssele op een strekdam liep, is gistermiddag door twee sleep boten vlot gesleept. De torpedo bootjager, die bestemd is voor de sloop, is in de buitenhaven alhier binnengebracht om te worden opgekalefaterd. De schade, door de „Jan Brey del" aan de strekdam aange bracht, is aanzienlijk. Zeldzaam Een inwoner dezer gemeente ver loor 4 jaar geleden hij het onkruid wieden zijn trouwring. Zaterdag was zijn schoonvader deze tuin aan het omspitten en vond de ring, dus 4 jaar later te rug. Overgeplaatst De Opperwachtmeester der Kon. Marechaussee de heer J. Dorst, is in gelijke functie overgeplaatst naar Breskens. BUSSUM In de nacht van Zondag op Maandag hebben inbrekers hun slag geslagen in een villa aan de Brediusweg te Bussum, be woond door de familie U. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde van de woning is men in de keuken gekomen. De keukendeur, die aan de binnen zijde was afgesloten, werd uit de scharnieren gelicht. De be neden- en bovenverdieping wer den grondig doorzocht. Een collectie kostbare sieraden werd buit gemaakt, o.a. een platina armband met brillan- ten, een platina ring met bril- lanten, een platina ring, een gouden armbandhorloge, twee gouden horloges, een gouden schakel armband, een aantal zilveren kettingen en twee zil veren sigarettenaanstekers. Van de daders ontbreekt ieder spoor. DRIE HAARLEMSE JONGELUI EN EEN AUTO Zaterdagavond deelde een Haarlemse garagehouder de politie mee, dat zijn auto des morgens uit zijn garage was gestolen. De politie stelde on middellijk een onderzoek in, doch bereikte geen resultaat. Omstreeks middernacht kwam een 20-jarige magazijnbediende op het politiebureau vertellen, dat hij tezamen met 2 vrienden, de auto had weggenomen en er mee naar Den Haag was ge reden. 's Avonds waren zij naar Haarlem teruggekeerd, waar twee van het drietal waren uit gestapt. Waar de derde met de auto was gebleven kon hij niet zeggen. De met de magazijn bediende uitgestapte 21-jarige student werd van zijn bed ge licht, doch kon aldus de po litie evenmin vertellen waar die derde man met de auto was gebleven. Zondagmiddag kwam uit Den Haag het bericht, dat de politie aldaar een 16-jarige Haarlem se monteur had ingerekend, die in het bezit van de wagen was. Hij had bovendien in de auto aanwezige benzinebonnen on dertekend en daarop benzine betrokken tijdens de diverse ritten, die het gezelschap in dit weekend heeft gemaakt. Deze jongeman is naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van de kinderpolitie gesteld. Te Bilthoven is de 16-jarige Ha genaar P. van der B„ die met een motorrijwiel van zijn patroon vras verdwenen, door de Rijkspolitie aangehouden. Het motorrijwiel is in beslag genomen eni Van der B. naar Den 'Haag overgebracht. De jongen was met de weggeno men motor op weg naar Drenthe waar hij tijdens de hongerwinter had gewoond. Tot in Utrecht ver liep alles voorspoedig Daar ech ter stuitte hij op een post van de Rijkspolitie, die nummerbewijzen e.d. controleerde. Van der B„ stapte af en begon quasi zijn mo tor te repareren!, Dat kostte hem anderhalf uur, want zolang bleef ook de controlepost ter plaatse. Na het vertrek van de politie zette de jongen zijn reis voort. Bij Bilthoven echter stuitte hij op dezelfde controlepost. Ditmaal bemerkte hij haar te laat, hij brak er toen in volle vaart doorheen. Onmiddellijk zette de Rijkspoli tie met een jeep de achtervolging in. Na een spannende race werd de jongeman gedwongen te stop pen en gearresteerd. POLITIE-VOLTB.VL Gistermiddag had op het ter rein van de voetbalver. Terneu zen aan de Molendijk een ont moeting plaats tussen een elf tal van de gemeente-politie te Terneuzen en een elftal van de Rijkspolitie in Oost Zeeuws - Vlaanderen. Het gemeentelijk politiecorps van Terneuzen bleek over een sterk team te beschikken, want met de rust leidde dit met 20. In de tweede helft kon zij er nog 'n doelpunt aan toevoegen, terwijl de verdedigingslinie alle aanvallen der Rijkspolitie af sloeg, zodat de eindstand 3—0 was. HOEK. Huwelijks-aangiften, 23 Febr. Gilles de Putter (van Maurik), 24 j„ jm. en Ebrina Maria Diele- man, 22 j., jd. Petrus Franciscus Lantsheer, 25 j., jm. en Adriana Sara Baufort, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Febr. Hendrik de Groote (van Zaam- slag), 22 j„ jm. en Sara Koster, 22 jd. Geboorten. 5 Febr. Levina Pietemella Adriana, d. van Fran- Qois J. van Cadsand en Levina A. P. Dekker. 8 Febr. Corrie Anna, d. van Cornelis J. Vinke en Cor nelia A. Michielsen. 9 Febr, Jan, z. van Jan B. Klaassen en Rachel de Blaeij. 13 Febr. Marinus Dirk, z. van Christiaan Klaassen en Cornelia van de Velde. 27 Febr. Pieter, z. van Pieter van Es en Sara J. F. Dirkx n Thomas Mae* Tsechoslowaakse nwaakse coimnu en critiek ge- de te Praag fees. ir-architect ervan Ier het president- iryk, aldus de of- g, geraakte de re ten achter brj de alisten, die het er t bastion Tsjecho- g in de hand te oentertijd niet met oelingen doch dan te maken tot een Sowjet-Unie". min Zapotocky is /an een regerings- Lany gegaan om et graf van Masa- he communistische s schrijft: lam is verbonden rijk hoofdstuk aan s, maar dat hoofd sloten". igingsorgaan Pra- Masaryk „zijn mo- gezag ten volle i om het burgerlijk in". bet leger, Ohrana Iet Tsjecho-Slowa- g is op een andere dan de republiek aam droeg'. Praag meldt, heeft waakse regering rugroeping binnen s drie leden van de gatie, die genoemd proces tegen de voordiger van C. echo4Slowakije. de j-Praag betreft het akgelastigde, J. J. de militaire atta- R. P. F. Hassel- eelier Th. Lochman. om terugroeping een nota van het ;se departement ise Zaken, die gis- •tederlandse legatie zijde in Dei< Haag, :stiging had gekre- bericht van radio- en wij, dat analoge b verwachters zqn :t gezantschap van dje in Den Haag. dér Gaag verklaar- ieuter dat de nota, telde, een herhaling b beschudiging, die ink lager eri de pre- rëchtbank in het 3 tegen de leden der ■gatie uitgebracht. I aarde de heer Van i in de nota geëist, asselman, Lochman land „onmiddellijk' ten. De woorden en" waren tussen itst achter 't woord .stigde verklaarde, gering onmiddellijk n het Tsjechische ïoogte heeft gesteld, bespreekt de Ne ring thans met ko- ,m de situatie. i_Praag beschuldigt, r Van der Gaag er in auto zwart heeft ouwers koffers met i gevluchte Tsjecho t meegegeven. ;selman werd ervan ,t hij op zijn kantoor hangen, waarop hij ver vliegvelden en ;amizoenen en mu- itsen had geregi- a zou hij informa- ngewonnen over de sterkte der arbei- y»«usooiucii Zon- Maan- De plaatsvervangende premier, Herbert Morrison, verwierp dit voorstel. Hij zeide, dat een der gelijke commissie „niet over eenkomstig de regels van staat en parlement" zou zijn. Churchill zeide; „Wij moeten niet blind zijn voor de ongere gelde toestand, welke onstaan is door de verkiezing van 186 de Amerikaanse mijnwerkerSbond wiens eisen na vier weken staking zijn ingewilligd, heeft een lening \an een millioen dollar aangebo den aan de bij het CJ.O. aange sloten bond van arbeiders in de auto-industrie ten einde de arbei ders van de Chryslerfabrieken, die hun achtste stakingsweek be ginnen, te helpen. den verwacht, zoais verDoa van vervoer van pluimvee en ver pakkingsmateriaal, sluiting van markten en tentoonstellingen en dergelijke in het Zuiden van het land. Op deze wijze hoopt men uit breiding van de besmetting over andere delen van het land te voorkomen. Het ministerie „Met het oog op net grote ge vaar voor verspreiding der ziek te, wordt alle houders van pluimvee en vogels, die ziekte verschijnselen constateren, aan gezocht hiervan onmiddellijk kennis be geven aan de Burge meester. Verder is het verboden zieke of verdachte dieren te vervoeren, te koop aan te bie- Kije, waar ae rivier ue ruisues. buiten haar oevers is getreden, zijn veertien personen verdron ken. Er zijn 50.000 mensen dak loos. 200.00 ha cultuurgrond staan onder water. Het is de eerste overstroming in 40 jaar. Uit andere delen van Anato- lië worden ook overstromingen gemeld. vordt verklaard, dat. iman geen diploma ft. Hij wordt ervan ;n Tsjechische werk- een Nederlands pas en gegeven, 3 ande re rajcciieii de grens over gehol pen te hebben, en bezittingen van gevluchte Tsjechen naar het bui tenland te hebben gebracht. De nota herhaalt ook de be schuldigingen, die tijdens het pro ces tegen de voormalige gezant, de heer Merens, en de gewezen handelsattaché, de heer Kruseman zi;n geuit.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3