Het proces te Praag MINISTER JOHNSON OVER DE ATLANTISCHE DEFENSIE Einde der Amerikaanse mijnwerkersstaking Gevecht tussen communistische en niet-communistische Franse Parlementsleden Prins Bernhard in de Ver. Stalen aardag oorte DE GEVANGENSCHAP VAN WESTERLING. HAVENSTAKINGEN IN FRANKRIJK. POST VOOR DE „WATERMAN". HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN De luchtaanvallen op Kanton FOX WEDEROM DJAKARTA. TE ssade -Slowakije terugroeping iplomaten ZON- EN MAANSTANDEN F ranke ring bij Abonnement: Temeuze* Directeur-Hoofdredacteur I. van ile Sande.- Redactie-adres: N*«rdstraat 55-57 - Terneuze» Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Maandag 6 Maart 1950. 6e Jaargang No. 1363. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct;. minimum per advertentie 1,M Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Verscheidene Franse afgevaardigden zijn tijdens de gevechten tassen communistische en niet-communistische jafgevaardigden in de Franse nationale vergadering licht gewond. Door de Commissie van Orde van het Franse Parlement is be paald dab een afdeling van de Republikeinse garde, onder bevel van een generaal, de communistische afgevaardigde Gerard Du. prat, die wederrechtelijk op het spreekgestoelte plaats nam en weigerde gehoor te geven aan de opdracht van de waarnemende voorzitter der Franse Nationale Vergadering, om het weer te verlaten, met de sterke arm uit de vergaderzaal za.1 verwijderen. Toen dit besluit werd bekend gemaakt, hielden de communisti sche afgevaardigden nog steeds een „een partij-wacht" in de ver gaderzaal, terwijl Gerard Duprat zich nog steeds in het spreekge stoelte bevond. Laatstgenoemde had brood met ham en wijn laten aanrukken en een stoel onder zijn bereik laten plaatsen. 'Hij scheen aanstalten te maken om de nacht in het spreekgestoelte door te brengen. Op het tijdstip dat Edouard Her- riot de voorzitterszetel weer had ingenomen en Duprat gelastte het spreekgestoelte te verlaten, opdat de Nationale vergadering zou kurt,- nen) stemmen over het voorstel om hem tijdelijk van de zittingen uit te sluiten, had de communistische afgevaardigde reeds 1 uur en 35 minuten gesproken. Toen Duprat weigerde 't spreek gestoelte te verlaten, ging de Na tionale Vergadering tot stemming over en keurde het schorsings- voorstel goed. Voorzitter Herriot hief de zitting op, waarna alle af gevaardigden, behalve de commu nisten, de vergaderzaal verlieten. Het verblijf van H. M. de Koningin en de Prinsesjes in Sankt Anton Koningin Juliana en 3 Prin sesjes Beatrix, Irene en Mar griet hebben bezoek ontvangen van de Gouverneur van de Oos tenrijkse provincie Tirol, die .haar officieel is komen begroe ten uit naam van de provinciale regering". Westerling, die wegens zijn optreden tegen mede-gevange nen in de gevangenis op Chan- gi te Singapore in een cel voor eenzame opsluiting was ge plaatst, mag thans, volgens een mededeling van officiële zijde, onder de gewone controle van de politie bezoekers ontvangen en zal wederom dezelfde rech ten hebben als de overige ge vangenen. Van de oproep van de C.G.T. voor 't houden van een 24-uur- staking door alle havenarbei ders heeft te Cherbourg, Bou logne, Duinkerken en Calais 100 procent en te Bordeaux 80 pro cent van de havenarbeiders het werk neergelegd. Te Marseille wordt nu normaal gewerkt. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.NA4J te De Bilt, geldig van Maandag morgen tot Maandagavond. Rustig weer. In de ochtend plaatselijk nevel of mist, overigens droog weer met overdrijvende wolkenvelden, maar op vele plaatsen ook flin ke opklaringen. Aanvankelijk zwakke veranderlijke, later ma tige wind uit Zuidelijke rich tingen. Vrij zacht. Toen deed het Parlement een beroep op de Republikeinse garde om het communistische Parle mentslid Duprat met de sterke arm te verwijderen. Hierop be gaven generaal Marquand en 2 on. gewapende gardeleden zich naar de vergaderzaal, waar z',j Duprat 3 maal sommeerden het spreek gestoelte te verlaten. Duprat, die de Franse vlag om zijn lichaam had gewikkeld, weigerde, zeggend: „Ik iben door het volk gekozen, ik weiger". Naderhand werd vernomen, dat de uitzetting van de commu nisten met hevige vechtpartijen gepaard is gegaan- De communistische leiders wer den door de andere leden van de fractie hardnekkig tegen de gar de verdedigd. Verschillende afgevaardigden klemden zich- aan de banken vast, zodat hun colberts van hun lichaam werden gescheurd, zon der dat zij meegaven. De meeste weerstand onder vond de garde van de vrouwelij ke communisten, die zich op de vloer wierpen en „Gestapo", „Chupo" gilden. Een communistische afgevaar digde, die er verfomfaaid uitzag eni wiens kleren gescheurd waren, verklaarde, dat de garde bijzon der bruut was opgetreden tegen de vrouwen. Generaal Marquand veegde zich het voorhoofd af. toen hy naar buiten kwam en verklaarde „wat een kloppartij". Toen de communisten hij de her vatting van de zitting terugkeer den verklaarde hun afgevaardig de Citerne: „Dat was de eerste ronde. We zullen zien wat er nu komt". Drie communisten en drie leden van de garde moesten in het zie kenhuis worden behandeld voor verwondingen die zij bij het ge vecht hadden opgelopen. Er ontstond opnieuw een gespan- voorgesteld, werden telkens wan- neer zij werden ingediend met eer)| meerderheid van ongeveer 40 stemmen verworpen, i De communisten hebben 60 amendementen opgesteld. Tot nog toe zijn alle communistische [voorstellen met betrekking tot 111 Vj 11 h -u LU11M v_/ UiliV- LA t¥ "r i a - a nen sfeer in de Franse Nationale 'procedure-kwest.es, bedoeld om vergadering, die het wetsontwerp [het deJ>at te. vertragen, verwor pen. De socialisten stemden met de communisten voor een voor tegen sabotage behandelt, toen de Minister van Justitie, René Mayer, begon te spre.kenj. 'Hij moest zijn rede verscheidene malen onder breken door interrupties van com munistische zyde. Mayer verklaarde: „De Assem blee» noch de regering zullen zich laten intimideren". Hij ontkende» dat het ontwerp een „oorlogs tekst" is- Tevoren hadden 2 communistische afgevaardigden het debat met lan ge redevoeringen, een over het on derwijsvraagstuk en e eniover de sociale verzorging in de Sowjet- Unie, opgehouden. De communistische moties, waar in verdaging van het debat werd stel om het debat tot Dinsdag te verdagen. Het voorstel werd met 302 te gen 278 stemmen verworpen. LOUWERS VEROORDEELD TOT VIJFTIEN JAAR DWANGARBEID. De Nederlandse zakenman J. A. Louwers van de A. K.U. is door een staatsgerechtshof te Praag veroor deeld tot 15 j'aar dwangarbeid. 9 Tsjechoslowaakse aangeklaagden kregen straffen, die variëren van 3 tot 25 jaar dwangarbeid. Alois ie Slovencikova, de 45-jari ge vrouwelijke beambte van een staatsfirma, kreeg de zwaarste straf, 25 jaar dwangarbeid. PRIJZEN VAN BRUINKOOL BRIKETTEN VERLAAGD. Met ingang van 1 Maart 1.1. zijn de prijzen voor bruinkoolbriketten verlaagd. Voor de groothandel worden de verkoopprijzen van f 37,50 gebracht op 36,25, een verlaging dus met ƒ1,25 per ton. De kleinhandelsprijzen worden eveneens verlaagd en wel over de •gehele linie met 1,per ton resp. 0,10 per eenheid. Prins Bernhard heeft te Los Angeles een bezoek Lockhead vliegtuigenfabrieken gebracht, waar hij Amerikaanse straalvliegtuigen werpen bezichtigde. Tezamen met de officiële groep, die hem op zijn reis dooi Centraal Amerika vergezeld had, was Prins Bernhard de gast van Robert Gross de directeur van de Lock- heedf abrieken. De Prins zag Constellations, die voor de K.L.M. bestemd zijn en klom in de stuurhut van een nieuw F-80 jachtvliegtuig. Ook bracht hij lange tijd door in de laboratoria voor luchtvaartkundig onderzoek. Prins Bernhard reikte directeur Gross de versierselen van Com mandeur in de Orde van Oranje Nassau uit. Vrijdagmiddag was de Prins de eregast op een partij, die werd bijgewoond door Robert Gross, Do nald Douglas, de presidentdirec- en tekeningen van aan de nieuwe nieuwe ont- HOEVEEL RADIOLUISTE RAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio toestellen in Nederland bedroeg op 1 Maart 19ö0 1.371.043 tegen 1.353.896 op 1 Februari. Op 1 Februari waren er 498.544 aangeslotenen op het Rijksradio, distributienet tegen 501.463 op 1 Januari. tear van de Douglasfabrieken en 'andere vooraanstaande Zuid-Cali- fomische zakenlieden. In de namiddag bezocht hy de Douglas-vliegtuigfabrieken. Post voor naar Nederland te rugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Waterman", welke in een van de tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 9 Maart a.s. in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te be vatten: aan boord van het troe penschip „Waterman" op thuis reis naar Nederland. De naam van de vermoedelijke tussenha ven mag niet worden vermeld. Louis Johnson, de Amerikaanse Minister van Defensie, heeft Vrijdagavond te New York verklaard dat de actie waartoe de Ver. Staten ter ondersteuning van hun buitenlandse politiek voor nemens zijn over te gaan „zekere risico's, berekende risico's" met zich mee zou brengen. Deze risico's zaouden echter slechte dan worden genomen, als de kans op succes in meer dan redelijke mate aanwezig zou zijn. Hij zeide de Ver. Staten geen absolute immuniteit tegen aanval len, met atoombommen te kunnen DINSDAG 7 MAART. Breskens 3.39 Terneuzen 4.14 Hansweert 4.54 Walsoorden 5.04 4.04 4.39 5.19 5.29 Zon- Maan- Mrt. Opk. Ond. Opk. Ond. 8 7.11 18.32 8.29 9 7.09 18.33 0^42 8.49 10 7.07 18.35 2.14 9.18 beloven. Zelfs als meer dan 50 milliard dollar voor beveiliging van het land zou wonden uitgegeven, zouden fanatieke piloten door een zelfmoord-vlucht er nog in kun nen slagen een' atoombom op de Ver. Staten te werpen. Minister Johnson, uitte zijmtevre denheid over het vermogen van de landen van het Atlantische pact om de „aggresaieve bedoelingen" van de Sow jet-Unie af te schrik ken en te verijdelen. „De macht, waarover wij thans reeds beschikken pins wat onze potentiële hondgenoten ontwik kelen moeten in staat zijn de Sowjet-Unïe van agressie te, weerhouden". Johnson noemde de* toestand bemoedigender dan zij ooit sinds de capitulatie van Japan was ge weest. De Amerikaanse lucht macht is parater dan ooit sinds het einde van de oorlog en ook het leger en de vloot „zouden hun mannetje staan". „Ofschoon er geen reden bestaat voor zelfgenoegzaamheid, kunnen wij toch enigermate tevreden zijn. In Europa hebben wij het com munisme tot staan gebracht en wij hebben bondgenoten gewonnen, waar Rusland satellieten heeft gemaakt". De minister van Defensie zeide zijp rapport over de positie van Amerika slechts aldus te kunnen samenvatten „De Ver. Staten maken thans aanzienlijke vorderingen in hun politiek van vrede door macht". „Amerika's conditie is goed en wordt steeds krachtiger". „In Europa verbetert de situ atie en in Azië kan zij nog wor den aangezien". Johnson verklaarde, dat de Ver. Staten in het Verre Oosten h,et communisme trachtte te localise- ren, waar zij dit jnet een redelijke kans op succes mogelijk achten. „Wij maken op verstandige wijze van onze hulpbronnen gebruik om een gezonde, krachtige gemeen schap van vrije Zuid-Oost-Aziati- üclie betrekkingen, gebaseerd op gelijkheid en vriendschap, op te bouwen" Het comité voor luchtverdedi ging- te Kanton heeft alle burgers, wier aanwezigheid niet strikt no dig is, aangeraden onmiddellijk de stad te verlaten. Zoals békend, werden bij de nationalistische luchtaanvallen, die Vrijdag wer_ den uitgevoerd, meer dan zeven honderd personen gedood of ge wond. Vrouwen en kinderen, die niet onmiddellijk konden vertrekken, werd aangeraden beschutting te zceken in de buitenwijken. Er is bevel gegeven tot het nemen van strenge voorzorgsmaatregelen. Volgens in Hongkong aangeko men vluchtelingen kamperen dui- zenden mensen nabij het station van Kanton om op de trein naar Hongkong te wachten. De aanklacht in dit proces, dat drie dagen geduurd heeft, luidde: spionnage, economische spionnage en hulpverlening bij het vluchten van Tsjecho-Slo- waken uit het land. Na het uitzitten van zijn straf zal Louwers uit het land gezet worden. Al zijn bezittin gen worden verbeurd verklaard. A. -van der Gaag, de zaakge lastigde van het Nederlandse gezantschap te Praag, die het proces heeft bijgewoond, deelde Reuter mee, dat de advocaat van Louwers hem zal aanraden in hoger beroep te gaan. Men neemt aan, dat de door de aanklager tegen Louwers geëiste doodstraf in 15 jaar dwangarbeid is veranderd, om dat hij bekend heeft en geen Tsjechoslowaaks burger is. Van der Gaag zal bij het Tsjecho slowaakse ministerie van Bui tenlandse Zaken een protest in dienen tegen het feit, dat Lou wers 11 weken voor het proces in eenzame opsluiting is gehou den. Ook wil de zaakgelastigde heden bij het ministerie een protest indienen tegen de tij dens het proces tegen de Ne derlandse legatie te Praag ge uite beschuldigingen, die Van der Gaag „volkomen onjuist" noemt. „Onze vijanden in dit land en daarbuiten moeten begrijpen, dat wij onze Republiek niet uit een Jaterl ruikken, aldus de aanklager, Dr Josef Urvalek. Hij verklaarde verder in zijn requi sitoir, dat de werkzaamheid van de beschuldigden niet beoor- Voor de tweede maal na de overdracht van de souvereiniteit is Matthew Fox Zaterdag te Djakarta aangekomen. Hij heeft, nadat hij anderhalve maand geleden Indonesië had verlaten, zakenreizen gemaakt door Europa, 't Midden-Oosten en in het Westelijke deel van Azië. Bij zijn vertrek uit Indo nesië indertijd deelde hij mede, na de terugkomst van de Minis ter van Economische Zaken, Ir Djuanda, na diens bezoek aan de Ver. Staten de besprekingen over het z.g. Fox-contract te zullen voortzetten. Thans deel de hij mede, verscheidene we ken in Indonesië te zullen blij ven voor besprekingen met In donesische economische en fi nanciële autoriteiten. Desge vraagd zeide hij, een beleefd heidsvisite te zullen brengen aan president Sukarno, doch dat hij deze niet met zakelijke onderwerpen zou lastig vallen. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijsten van de Troepentrans por tsdhepen „Kota Inten'' en „Volendam" alsmede het pas sagiersschip „Sibajak". Ver moedelijke aankomsten resp. te Amsterdam 15 Maart, Rot. terdam 22 Maart en Rotterdam 15 Maart a.s. Vrijdagavond laat werd te Washington vernomen, dat de Ameri kaanse mijnwerkersleider, John Lewis en de mijneigenaren bijna overeenstemming hadden bereikt, waardoor de staking een ein de zou kunnen nemen. Een vooraanstaand woordvoer- der van de Noordelijke mijneige naren verklaarde echter niet meer te kunnen zeggen dan dat er ,,een heel klein beetje hoop" bestaat. De zuidelijke mijneigenaren be. spraken de houding, die zij bij een capitulatie van de noordelijke mijngroep zouden moeten aan nemen. In verband met de staking in de nieuwe Petroleumhaven te Antwerpen zijn Zaterdag 600 arbeiders in vergadering bijeen gekomen. Zij besloten heden op het gewone uur het werk te her vatten. De eisen van de arbei ders zijn ingewilligd. Overeenkomst met de mijnwerkers bereikt. Men is het in Amerika eens geworden over de kwestie der contracten van de stakende mijnwrkers. De weg is thans ge opend voor het hervatten van het werk op hedenmorgen door de 372.000 stakers in de vetkool- mijnen. Het betreffende contract zou nog Zondagavond worden ge tekend. Volgens het nieuwe con tract, dat voor de gehele vet- koolindustrie geldt, ontvangen de mijnwerkers een loonsverho ging van 70 cents per dag, het geen een treffende overwinning betekent voor John Lewis en zijn „United Mineworkers Uni on." deeld kon worden zonder refe rentie aan de internationale situatie. „In de activiteit van de beschuldigden die werden gesteund door buitenlandse di plomaten van die landen, welke hun onafhankelijkheid hebben prijsgegeven 'zijn het Atlan tisch Pact en zijn voornaamste punt van uitgang in de Verenig de Staten duidelijk te onder kennen," aldus de aanklager. „Wij kunnen zien, dat het niet slechts een strijd tegen ons land was, doch hoofdzakelijk tegen de Sowjet-Unie. Het is e«n Strijd (tussen de imperiajidsten en de krachten van vooruitgang en vrede." Urvalek zeide verder, dat Lou wers geprobeerd had een ge heime boodschap uit de gevan genis te zenden aan vrienden op de Nederlandse Legatie te Praag. In die boodschap stond: „Stop alle leveringen, doe stap pen bij de Koningin," aldus Dr. Urvalek. Uit het gehele proces bleek volgens hem duidelijk, dat „de activiteit van de Nederland se Legatie tegen Tsjecho-Slo- wakjje gericht was." Uit Lou wers' verklaringen was het dui delijk geworden, dat niet alleen hij, doch vrijwel alle leden van de Nederlandse Legatie te Praag zich hadden ingelaten met ac tiviteit tegen de Staat en gro telijks misbruik hadden ge maakt, aldus Urvalek, van hun exterritoriale rechten. De aanklager zeide verder, dat verscheidene leden van de Ne derlandse Legatie, namelijk de Zaakgelastigde Van der Gaag, die in de rechtszaal aanwezig was, de Kanselier Lochmann.de voormalige Handelssecretaris Kruseman, de voormalige twee de Gezantschapssecretaris Ro senbergPolak en de voormali ge Nederlandse Gezant Merens mensen geholpen hadden uit het land te ontsnappen met valse paspoorten en deviezen verstrekt aan „de Tsjecho-Slo- waakse reactinonnairen," hun bagage per diplomatieke [post uit het land geholpën en „mis bruik gemaakt van hun status door direct deel te nemen aan economische sabotage." Hij bracht in herinnering, dat Louwers verklaard had, dat Ne derlandse Gezantschapsfunctio narissen hun auto's met enor me winst verkocht hadden en dat „knoeierijen met de valuta bijna geregeld voorkwamen." Het verslag van het proces werd voornamelijk samenge steld uit de officiële tekst van de rede van de aanklager en uit de mededelingen van v. d. Gaag, daar Westelijke journa listen niet werden toegelaten. De verdediger van Louwers had het Hof gezegd, dat Lou wers, als West-Europeaan, zijn optreden niet als meer dam ver zamelen van economische in lichtingen beschouwde". Wat in Tsjecho-Slowakije als economi sche spionnage beschouwd, gold in het Westen als gewone ver zameling van gegevens, aldus Louwers' verdediger. Van der Gaag: „Volko men valse beschuldigin gen zijn tegen Nederlands Gezantschap geuit." De Zaakgelastigde van het Nederlandse Gezantschap te Praag, Van der Gaag, heeft Za terdag op de meest nadrukke- kelijke wijze ontkend, dat er enige waarheid zou schuilen In de beschuldigingen, welke in het proces tegen Louwers aan het adres van het Nederlandse Gezantschap te Praag zijn ge uit. „Deze beschuldigingen zijn volkomen vals," verklaarde hij. Van der Gaag voegde hieraan toe, dat hij voornemens is heden een officieel protest bij het Tsjecho-Slowaakse Ministerie van Buitenlandse Zaken in te dienen tegen de aantijgingen aan het adres van het Neder landse Gezantschap te Praag. 5 regels 60 sL; t.; minimum ïummer Bureau tamiddaga I w n Thomas Mae* Tsechoslowaakse dwaakse commu s en critiek ge- de te Praag feee. «■-architect ervan Ier het president- tryk, aldus de of- g, geraakte de re ten achter bij de alisten, die het er t bastion Tsjecho- g in de hand te oentertijd niet met oelingen doch dan te maken tot een Sowjet-Unie". nin Zapotocky ia van een regerings- Lany gegaan om et graf van Masa- he communistische 3 sell rijft: lam is verbonden rijk hoofdstuk aan is, maar dat hoofd sloten". .igingsorgaan Pra- Masaryk „zijn mo- i gezag ten volle i om het burgerlijk :n". het leger, Otorana Iet Tsjecho-Slowa- g is op een andere dan de republiek aam droeg". Praag meldt, heeft waakse regering rugroeping binnen drie leden van de ga tie, die genoemd proces tegen de voordiger van C. echo-tSlowakqe, de i-Praag betreft het akgelastigde, J. J. de militaire atta- R. P. F. Hassel- selier Th. Lochman. om terugroeping een nota van het :se departement Ise Zaken, die gis- •Tederlandse legatie zijde in Den| Haag, sstiging had gekre- bericht van radio- en wjj, dat analoge 3 verwachten zijn =t gezantschap van cije in Den Haag. der Gaag verklaar- ieuter dat de nota, telde, een herhaling 3 beschudiging, die inklager en de pre- rechtbank in het 3 tegen dé leden der :gatie uitgebracht aarde de heer Van i in de nota geëist, asselman, Lochman land „onmiddellijk' ten. De woorden en" waren tussen itst achter 't woord .stigde verklaarde, gering onmiddellijk n het Tsjechische ïoogte heeft gesteld, bespreekt de Ne ring thans met ko- ,m de situatie. >-Praag beschuldig^ r Van der Gaag er- :n auto zwart heeft ouwers koffers met i gevluchte Tsjecho t meegegeven, iselman werd ervan .t hij' op zijn kantoor hangen, waarop hij ver vliegvelden en garnizoenen en mu- itsen had geregi- ;s zou hij infonna- ngewonnen over de sterkte der arbei- niuiuui urn Zon Mrt. Opk. 9 7.09 10 7.07 11 7.04 12 7.02 Ond. 18.33 18.35 18.37 18.39 Maan- Opk. Ond. 0.42 2.14 3.36 4.42 8.49 '9.18 10.01 11.02 De plaatsvervangende premier, Herbert Morrison, verwierp dit voorstel. Hij zeide, dat een der gelijke commissie „niet over eenkomstig de regels van staat en parlement" zou zijn. Churchill zeide: „Wij moeten niet blind zijn voor de ongere gelde toestand, welke onstaan is door de verkiezing van 186 de Amerikaanse mtjnwerKerstoona wiens eisen na vier weken staking zijn ingewilligd, heeft een lening van een millioen dollar aangebo den aan de bij het CJ.O. aange sloten bond van arbeiders in de auto-industrie ten einde de arbei ders van de Chryslerfabrieken, die hun achtste stakingsweek be ginnen, te helpen. den verwaent, zoais verooa van vervoer van pluimvee en ver pakkingsmateriaal, sluiting van markten en tentoonstellingen en dergelijke in het Zuiden van het land. Op deze wijze hoopt men uit breiding van de besmetting over andere delen van het land te voorkomen. Het ministerie „Met net oog op net grote ge vaar voor verspreiding der ziek te, wordt alle houders van pluimvee en vogels, die ziekte verschijnselen constateren, aan gezocht hiervan onmiddellijk kennis te geven aan de Burge meester. Verder is het verboden zieke of verdachte dieren te vervoeren, te koop aan te bie- Kije, waar ae rivier ue x-oisucr. buiten haar oevers is getreden, zijn veertien personen verdron ken. Er zijn 50.000 mensen dak loos. 200.00 ha cultuurgrond staan onder water. Het is de eerste overstroming in 40 jaar. Uit andere delen van Anato- lië worden ook overstromingen gemeld. vordt verklaard, dat. iman geen ddploma- "t. Hij wordt ervan sn Tsjechische werk- een Nederlands pas en gegeven, 3 ande re rsjecneir de grens over gehol pen te hebben, en bezittingen van gevludhte Tsjechen naar het bui tenland te hebben gebracht. De nota herhaalt ook de be schuldigingen, die tijdens het pro ces tegen de voormalige gezant, de heer Merens, en de gewezen handelsattaché, de heer Kruseman zi n geuit.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1