Uit de Provincie Kerkdiensten Bims Wereldreis I1,55 (2,95 VOOR DE ZONDAG 1 3,®3 13, ALS EEN,,KIND RODE ROZEN GRASLINNEN 3, LAKENS 19, BADDOEKEN HANDDOEKEN SLOPEN ZAKDOEKEN KATOEN KEUKENDOEKEN BRABANTSBONT SCH0RTENB0NT TAFELLAKENS 1 5,10 en 1 5,4 f3, Ziek o! half ziek TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. Filmavond. De burgemeester, de heer A BRÜINISSE HOEK. SLUIS. Katoen fen Halflinnen Verpleegsters Linnen NOORDSTRAAT 58-60 TEL. 2091 TERNEUZEN VLISSINGEN. Wai brengt de Radio Belgische contractteelt van Vlas Ma.tth.eus 18 13. He discipelen vragen aan Jezus: Wie is de meeste in het Koninkrijk der hemelen. Jezus roept een kind dat daar aan 't spelen is en zegt: Indien ge niet verandert en wordt gelijk de kinderkens, zo zult gij in het Koninkrijk der hemelen geenszins ingaan. Jezus zegt eigenlijk niets an ders dan „bekeert U". Maar niet zo in 't algemeen. Want dat weten ze allang. Maar op heel bepaalde wijze. En ze ver staan Jezus' prediking door het kind. Want dat kind heeft pre cies datgene wat ze niet heb ben ZIJ zijn hoogmoedig, wel ver zekerd, eigen gerechtigd. Dat kind is bescheiden, schuchter, deemoedig. En duidelijker had Jezus nooit kunnen zeggen dat ze zich bekeren moeten. Want de 7t\TERDAG 4 MAART. Ned. Herv. Kerk. Terneuzen: 7.30 u. Avondgebed, •cboondijke: 7 u. Avondgebed. Geref. Gemeente. Koek: 7 u. Ds. De Wit, van Mid„ delburg. ZONDAG 5 MAART. Ned. Herv. Kerk. Axei: 1)0 u. Dis. P. Sebestyén; 2.30 u. Ds. P. J. Pennings, bed. H. Doop. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft, 2.30 u. Ds. J. v. d. Graaff, van Sas van Gent. Hontenisse: 10 u. Ds. A Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. P. A. van der VTugt, van Terneuzen. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van de Graaff. Philippine: 2.30 u. (De. D. A. ten Haaft, van Hoek. Sluiskil: IX) u. Ds. Joh. W. Star- renburg2.30 u. Ds. Joh. W. Starrenburg. Bed. H. Doop. Terneuzen: 10 u. Ds. C. J. P. Mackaay, van Amersfoort; 2.30 ii. Ds. P. A. van der Vlugt, bed. H, Doop. 2,aamslag: 9.30 u. de heer C. H. Heijboer; 2,30 u. Ds. C. J. P. Mackaay, van Amersfoort. Oihene: 7 u. de heer IC. H. 'Heij- boer. Aandentburg10.30 u. Ds. L. S. Blom. St. Anna ter Muiden: 11 u. De. M. N. Schrale. Biervliet: 10 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Bed. H. Doop. Breskens: 10 u. Ds. J. H. van Beueekom, bed. H. Doop; 6.30 u. D®. J. H. van Beusekm. Oadzand: 10 en 6 u. Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 u. Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- ckel. Nieuwvliet: 2 u. Ds. J. J. Winckel, van Hoofdplaat. •ostburg: 10 u. Ds. W. J. Four- mer, bed. H. Doop. Retranchement: 10 u. Ds. P. J. Bamouw. Schoondijke: 10 u. Ds.. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 9.30 u. Ds. M. N. Schrale. St. Kruis: 9 u. Ds. L. S. Blom. Waterlandkerlcje10 u. Ds. W. Bergenia. Uzendijke9 u. de heer B. C. Bouwen. Zuidzande: 2.30 u. Ds. M. N Schrale, van Sluis. Doopsgezinde Gemeente. Aandenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- olue. Geref. Kerk Hoek; 10 en 2.30 u. Ds. K. van Anken, em. pred. te Delft. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pest- nyvr. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J J. Ritsema. Geref- Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 9 u. Ds. v. d. Jagt,, van Zoute Spui; 5 u. Ds. I. van Til. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kern Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. De Wit, van Middelburg. Hoek: Geen dienst. Oud-Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees- Aenst. Rooms-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Cling": 7. 8,30 en 10 u 'H Missen Huist: 6.30. 7.45, 9 en 10.30 u. H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 6.30 u- openlucht Nieuwstraat. WOENSDAG 8 MAART. Biddag voor het gewas. Ned. Herv. Kerk. Oostburg: 19.30 u. Ds. Fournier, houding van dit kind is precies tegenovergesteld aan hun hou ding. ZIJ weten, o ze zijn zo thuis in de geestelijke wereld, dat kind weet niets ZIJ zijn zo zelfverzekerd, ze vra gen immers wie van ons is de meeste?, het kind is ver legen en het tegendeel van zelf verzekerd. Jezus zegt nooit in 't alge meen: bekeert U. Hij zegt het in de vorm die de mensen no dig hebben. Tot de discipelen zegt Hij „wordt als een kind". Tot de rijke jongeling „verkoop al wat ge hebt", tot de man die de be slissing wou uitstellen „laat de doden hun doden begraven"; tot Zacheus: „heden wil Ik in uw huis zijn", maar in al die vormen zegt Jezus slechts: „bekeert U". Misschien zijn wij als de dis cipelen en weten wij, o zo goed, van de noodzakelijkheid van bekering, van de belijdenis van zonden, van het bidden zonder ophouden, van het feit, dat Jezus gekomen is om zondaren zalig te maken. Maar misschien is juist door ons weten de in gang tot het Koninkrijk der Hemelen versperd. Juist door ons weten hebben we het vra gen en roepen verleerd. Jezus wijst ons op een kind en zegt: „weet nu eens niets, sta eens hulpeloos en verlegen, wees eens hongerig en dorstig naar de dingen van het eeuwig leven. Wie klopt, die zal wor den opengedaan. Gistermorgen vroeg is bij het hoofdbureau van de Commu nistische partij te Nice een bom ontploft. Er werd in de om geving enige materiële schade 'aangericht. Er is geen melding gemaakt van persoonlijke on gelukken. Advertentie AGENDA HEDEN: AXED: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling Argentijnse Nachten". TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Kapitein van Castilie'.. Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De la chende vreemdeling". MORGEN: TERNEUZENTerrrein Mo lendijk, 2.30 uur: Voetbalwed strijd Terneuzen 2-Breskens 2. LuxDr Theater, 2.30 en 4.30 uur: Zondagmiddagvoor stellingen; 8 uur: Bioscoop voorstelling „Kapitein van Castilie". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De lachende vreemdeling". AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Bioscoopvoorstelling „Argen tijnse nachten''; 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Boomerang". Bim nam een potlood en een op schrijfboekje en ging naar de maarschalk, in de hoop, dat hij al doende, wel zou leren wat inter viewen was en hoe hij heit moest doen. De maarschalk was echter reeds in slaap gevallen. Bim liet zich hierdoor niet afsehr'leken, li pakte de maarschalk bij de schen der en schudde hem stevig heen en weer. Maar de ander snurkte door. „Ik kom U interviewen" riep Bim, maar nog was er geen beweging in de maarschalk te krij- j' 'enT'cen kreeg onze jonge journalist een ingeving, „Chur chill" riep hij heel hard door het vliegtuig. Onmiddellijk sloeg ,1c maarschalk zijn ogen op, Hij schoot zelfs met een ruk overeind zoals iemand die door eten wesp wordt gestoken. ..zijn alle vermen van besmetting der lucht wegen, dre, bij ver waarlozing, spoedig ontaarden in ernstige aandoeningen dar ademhalingsorganen. Denk er aan dat akker s aboijsirqop dadelijk keel en luchtpijpen zuivert, de hoest stilt, kou en griep bestrjét Advertentie door een griepaanval of gevatte koude Sanapirin (Mijnhardt) helpt U er in een paar dagen van af Buisje 25 tabl. 40 ct. 50 tabl. 75 ct. Gemeentelijke badinrichting. Het aantal bezoekers van de Gemeentelijke Badinrichting be droeg over ide maand Februari 1950 totaal 3436 tegen 3127 in de maand daarvoor. Examen Stuurman Grote Vaart. Te 'svGravenhage slaagde voor het examen 3e stuurman grote vaart onze stadgenoot, de heer J. Kolijn. Moedercursus Miet verwijzing naar de adver. tentie in dit nummer vestigen wij dc aandacht op de door „Het Groene Kruis" alhier te organise ren Moedercursus. Deze vangt aan a.s. Dinsdag om half acht in de lunchroom Koene. De wijkzus ters zullen gaarne nadere inlich tingen verstrekken. Viool-Recital. In de- foyer van ,„Het Centrum" gaf de heer Stan Kowarski, mu ziekleraar-violist bier ter stede, een geslaagd viool-recital voor de Afdeling Axel der Z. V. U. Hij werd begeleid door mej. J. van Puijvelde, piano. Het was een klein, maar select getal mziekliefhettbers, dat het optreden van deze begaafde violist bijwoonde. De met virtuositeit ten gehore gebrachte nummers werden op twee der zwaarste na zonder par tituur door onze „Poolse Axelaar" gespeeld. Vóór de pauze kregen wij te horen „La Folia" van A. Corelli Leonard en daarop volgde een tweetal sonates „V in A-grote t. van |G. F. Handel en G kl. t-, van G. Tartini. Met warm applaus werden al deze uit het hoofd gespeelde com posities beloond. Ook na de pauze volgde een tweetal sonates „7 K/V. No. 736" van W. A. Mozart en een uiterst moeilijke sonate van C. Debussy.] Deze van het overige repertoire afwijkende compositie muntte uit dooi- effectvolle instrumentatie enj variatie van kleur. Debussy, wordt beschouwd als de grootmeester der moderne Franse school. Op 56-jarige leef - tijd stierf hij in 1918 te Parijs. 'Het einde van deze kunstavond werd gevormd door een „Danse Espognoole La vida breve" van de Falla en „Piece en formc de ha banera" van M. Ravel en als waardig slotnummer „Praeludium en Allegro" van Pugnani. Het applaus was zo enthousiast, dat bet artistieke duo voor een toegift-nummer bezweek. Jammer, dat zo weinig Axelaars deze kunst waarderen. of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 2Q) Nadruk verboden. Wagner haalde de vierkante schouders op. „Laat 't beoordelen aan mij over! Verder! Over die baron!" „Ik deelde hem mijn plannen mee. Heinz Baron Von Dern- berg wees me op de schaduw zijden van het toneelleven, voor de meesten loopt het op desillusie uit. Hij was heel voorkomend. Ik mocht hem direct. Na die eerste keer hebben we elkaar vaker ont moet en op een middag bekende hij, dat hij van me hield. Ik ik wel, 'k ben ook veel van hem gaan houden. Hij is zo goed en hartelijk, zo door en door op- recht „Ja, ja, de rest is precies een der! Jij v/as te goed voor het to neel omdat die fijne mij. heer jou voor' zichzelf wil reserveren. Ik ken zijn soort!'' P. Kostense, opende voor een goed bezette zaal de filmavond, die de heer But uit Terneuzen gratis had aangeboden uit dankbaarheid aan de Biervliet- se bevolking voor de genoten gastvrijheid in de bange oor voorkomen en om een overzicht te hebben van degenen die be lang in deze film stelden. Door de heer But werd thans van deze opbrengst een tweetal prijzen beschikbaar gesteld. Bij de gehouden verloting werd Marietje Jansen de gelukkige bezitster van een fototoestel, terwijl mevr. D. Faas als tweede prijs een wandtegel in ont vangst mocht nemen. Bij de eerste vertoonde film konden wij de reis van de heer But volgen naar Amerika, van af het vertrek uit Nederland per s.s. Veendam naar New York en verder door Amerika. Deze in kleuren opgenomen film liet tal van steden en mooie natuuropnamen bewon deren, waarbij men ook een idee kreeg van de geweldige Niaga- rawaterval. De heer But toonde zich een goed verteller, die zijn aandach tig gehoor tot het laatste wist te boeien. Tot slot vertoonde hij een film over de verwoestingen van Sluis. Aardenburg, Oostburg, Breskens en Eede, waarover men in Amerika versteld stond. Het bleek dat men aldaar geen idee er van had, dat de ver woestingen zó erg waren ge weest. De burgemeester sprak een kort slotwoord. logsdagen van Mei 1940. Zijn dank ging voornamelijk uit naar de fam. Ed. Duysserinck voor de gulle gastvrijheid, hem geboden. Hij was er niet over tevreden, dat voor de plaatsbe spreking 10 cent gevraagd was, doch dit was om stormloop te De scheepsongevallen In Zeeland Het beurtmotorschip „Zeeland" van de firma Landgent te Haam stede dat Woensdagavond door de „Èxpress 61" uit Bazel werd aangevaren, is Donderdag op eigen kracht naar Slikkerveer vertrokken om de opgeiopen scha de te doen herstellen. Door het lossen van de lading kwam het gat in de voorsteven boven de waterlijn te liggen, waarna men het voorlopig heeft gedicht. De schade is zeer groot. Op het motorschip „ELsjo'', dat Woensdag in het Slaak omhoog voer en daarbij ernstige lekkage kreeg, is men er nog niet in ge slaagd het lek te dichten, daar dit onder de lading zit. Deze moet eerst in een ander schip worden overgeladen. Moedercursus. Atom in het land wordt de laat ste tijd veel gedaan om de volks gezondheid op hoger peil te bren gen. Het orggn seren van cur sussen levert hiertoe een belang rijke bijdrage. Vorig jaar werd te Hoek onder leiding van zuster L. Hagen, een moedercursus ge geven. OOk dit jaar wordt hier mee weer aangevangen en vel cp Dinsdagmiddag om 3 uur in het Groene Kruisgebouw. Gez'en het succes van het vorige jaar twijfe len we er niet aan, of ook dit jaar zullen velen aan deze cursus deel nemen. VANAF 15 per mlr VANAF 75 Gekleurd |5Q]|el Rode 99-115 ct Blauwe blok I VANAF Rode blok 1 1 1»35 WIT 1 2,00 80 en 140 cm'breed 4 65 VANAF 1 11 GRIJS ZWART ROOD per mlr 130 cm breed 115 cm breed per mtr 40 Fa J. L JURRIJ 115 cm breed per mtr 40 Inhuldiging Burgemeester Van Hootegem. Dinsdag 7 Maart a.s. zal de nieuwe burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem, worden ingehuldigd. Het programma voor de fees telijkheden op die dag is als volgt: Des morgens van 1012 uur kinderspelen voor de school kinderen op het sportterrein. 13.30 uur: Aankomst van de nieuwe burgemeester te Heille aan café Leliaert, waar hij zal verwelkomd worden door de oud-burgemeester. 14.30 uur: Aankomst te Sluis met verwelkoming door de voorzitter van het feestcomité, de heer R. Grahame. 14.45 uur: Optocht door Sluis. De volgende route zal worden gevolgd: Nieuwstraat, Kapelle- straat, Markt, Dinsdagstraat, St. Pieterstraat, Hoogstraat, Vrij straat, Markt, Korte Wol straat of Zuiddijkstraat, Rid derstraat, Geldelozestraat, Nieuwstr., Plompetoren, Oude Kerkstraat, Kaal, St. Anna- straat, St. Anna ter Muiden en van hier terug naar het ge meentehuis. Na aankomst aan het ge meentehuis zanghulde door de schooljeugd, waarna de offi ciële installatie volgt. 19 uur: Concert door „Apollo" op de muziektent, zang door dameszangkoor St. Lucia en concert door harmonie „De Zee- galm" uit Knokke. Ongeveer 21.00 uur: Muzikale rondwandeling en lampion optocht. Hieraan nemen beide muziekgezelschappen deel. Na de rondgang door Sluis trekt de optocht naar het gemeentehuis, dat geheel verlicht zal zijn. Spaans stoomschip aan de grond- Het Spaanse s.s. „Monte Ordu, na" komende van Genten bestemd voor de ihaven van Vlissingen om daar te bunkeren, is Vrijdag bjj het binnenslepen op de havendrjk gelopen. Sleepboten trachten het schip, dat 5529 br. reg. ton meet, vlot te krijgen. Deens stoomschip had moeilijkheden Het Deense s.s. „Hjortholm", dat Donderdagnacht bij Walsoor den aan de grond was gelopen, is in de loop van Vrijdagmorgen met sleepboothulp weer vlot gekomen. Het schip heeft zijn reis naar Kopenhagen voortgezet. gevoerd. Dit mag echter uitslui tend geschieden door het Be drijfschap voor vlas en hennep erkende, resp. bij de Stichting Nederlandse strovlas-exporteurs aangesloten exporteurs. ZONDAG 5 MAART HILVERSUM I: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.; 8.30 Vroegdienst; 9.30 Nieuws; 9.45 Orkest; 10.00 K<uu.r nat; 11.30 Gew. muziek; 12.15 Apolo gie; 12.35 Garm.; 1240 Lunch concert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.15 Uit het boek der boeken; 14.30 Orkest; 15.20 Kath. overleg; 15j45 Gram.; 16A0 Kath. thuisfront overal; 16.15 Reportage; 1630 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Voor dc strijdkrachten;; 19.00 Orgel; 19.16 Kent gij uw Bijbel?; 19.30 Nws.; 19.45 Actualiteiten; 19 52 Boek bespreking; 20.05 De gewone man; 20.12 Gevarieerd program ma; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: Nieuws mi weerberichten; 8.18 Gram.; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Gram.; 9.10 Sport; 9.15 Gram.; 9.45 Cau serie; 10.00 Semi-klassieke ma- ziek; 10.25 Klankbeeld; 10.50 Lichte muziek; 11.15 Cabaret; 12.00 Orkest; 12.30 Causerie; 12.40 Ned. volksliedjes; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Pop. concert; 13.50 Even afrekenen he ren- 14.00 Gram.; 14.05 Boekbe spreking; 14.30 Vrouwenkooi-; 14.50 Filmpraatje; 15.06 Orkest 15.45 Vioolspel; 1610 Danamiu ziek; 16.30 Sport; 17.00 Orgelen semble; 1730 Hoorspel; 17150 Gram.; 18.05 Sport; 18.30 Studio- dienst: 19.00 Kindierdienst: 19.30 Bijbelvertelling; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.00 Hoorspel; 2136 Actualiteiten; 22.10 Amusements muziek; 2235 Cabaret; 23.90 Nieuws; 23.15 Gram. Krachtens een met het Alge meen Belgisch Vlasverbond te Kortrijk overeengekomen rege ling voor de teelt van vlas (Oogst 1950), hebben Belgische ondernemers het recht verkre gen dit jaar in Nederland 2000 ha vlas op contract te telen. Het gewas van deze oppervlakte mag in ongerepelde toestand worden uitgevoerd, mits een heffing wordt betaald van Bfr. 1500.per ha, een en ander onder controle van het bedrijf schap voor vlas en hennep. Voorts is overeengekomen, dat strovlas oogst 1950 in gerepelde toestand ongelimiteerd naar België zal mogen worden-uit- Verontwaardigd protesteerde Erica: „Schande, zo over Heinz te sprekenWilt u het bewijs, dat hij seen oneerlijke bedoelingen heeft? Ik vroeg hem, of hij kennis wilde rnaken met tante Marga en reeds c!e volgende dag kwam hij hier. Zij wees op de grote afstand tus sen ons; het denkbeeld om mij te trouwen moest hjj eens en voor goed opgeven. Heinz lachte al haar bezwaren weg. Wagner keek zijn vrouw steke lig aan. „Jij speelde dus voor hu- welijksmakelaarster! Een geluk, dat ik er bijtijds achter ben! Jouw baron is een pracht-exemplaar, Erica, Hij brengt jou in Rrucken- wasser het hoofd op hol, maar Zaterdags en Zondags, als hij in Berlijn is, houdt hij daar anderen gezelschap. Ik heb het van Frel_ kerr Von Ricfathofen uit Stein- bach 'k kom juist van hem vandaan. Wil je nog een staaltje Hij deed Von Richthofen's doch ter een liefdesverklaring en vóór hij goed en wel haar antwoord had, zat hij bij jou in Bruckwas ser. Zó'n kerel vertrouw je?" „Ja, ik vertrouw hem! Ik hecht niet de minste waarde aan die praatjes!" „Ach zo! Ik lieg hè? Freiherr Von Richthof en liegt? Zijn doch. ter liegt? De hele wereld liegt, niet? Alleen jrj kent de waarheid, omdat je geloof slaat aan zijn smoesjes! Zo beg nnen die heren altijd! Neem voor waar aan wat Von Demberg zegt en je loopt met open ogen het ongeluk in! Maar ik ben er nog! Ik verbied je de verdere omgang met die ade- lriken kwast. Niet alleen mag hij geen voet meer hier zetten je zult hem evenmin buitenshuis ont moeten. Jij, Margaretha, zorgt, dat mijn bevelen stipt worden na geleefd; ik stel jou aansprakelijk. Naar je kamer, Erica! Vergeet niet wat 'k je heb gezegd!" „Naar mijn kamer ga lk", ant. woordde Erica, eer haar tante iets in het midden had kunnen brengen, „maar Heinz geef ik niet op. Hij heeft mijn belofte en ik houd haar." Wagner sprong driftig over eind. Hij liep op Erica toe, het hoofd gebogen. Precies een dole stier, dacht 't meisje. Zij week echter geen stap terug. „Je hoorde wat ik zei, met? Ik ben duidelijk geweest, hè?" „En u kent mijn antwoord." „Daar dan! Daar!" Tweemaal trof zijn hand Erica's wang. „O, jou lfaaard!" siste zij. Laf aard! Lafaard!" Toen snelde zij snikkend de kamer uit. Zij huilde niet van pijn. Ze huilde van ver nedering omdat iemand het had gewaagd haar in het gezicht te „Ais ze niet naar rede wil luis. teren, kan ze méér krijgen," zei Wagner met een grijns. „De jeugd schijnt gehoorzaamheid overboord te hebben gegooid. Ik zal haa an ders leren! Geen beter middel dan er de lap op te leggen!" „Wanneer je Erica nog één keer durft aanraken, verlaten we het huis en zetten er voorlopig geen voet meer in!" antwoordde Margaretha. Van opwinding sloeg haai stem over. „Ei, ei!" sarde hij. „Gelooft me vrouw, dat ik zoiets langs mijn kant laat gaan?" „Het zou wel moeten. Vergis je niet in mjj. Ik weet enige dingen, i waar de politie ongetwijfeld groot belang in zal stellen. Een briefje naar Berlijn, om eens te onderzoe ken wat voor zaken in Marconi, strasse 47 worden gedreven, is voldoende." „De politie heeft wel wat beters te doen dan af te gaan oo insi nuaties van een vrouw, die het ge zag van haar man tracht te on dermijnen. „Ja, als dèt de kwestie was! Ik zal je een eindje op streek bren. gen Ongeveer drie jaar geleden vond lk in de klerenkast een grijs aantekenboekje op de grond, het was uit je zak gevallen. O, je kwam gauw terug om het te ha- len, maar toch niet zó gauw, of ik had e ral in geneucd. En mijn me morie is uitstekend, dat weet je." „Toen ik je er naar vroeg zei je, dat je geen grijs boekje had gezien!" Wagner naderde drei gend zijn vrouw, de rechterhand geheven. Margaretha keek hem onvervaard aan, zij knipte zelfs niet met de ogen. En Wagner liet de hand zakken. (Wordt vervolgd.) BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12j15 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de solda ten; 14.00 Gev. muziek; 15.00 Re portage; 17.00 Solisten en toooir; 17.55 Sportuitslagen; 18.00 Piano recital; 18 30 Godsdienstig half uur; 19.00 Niews; 1930 Opera; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.16 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Dansmuziek; 23.30 Gram. MAANDAG 6 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten;' 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gewijde muziek; 8 45 Gram.; 9.16 Voor de zieken; 9.30 Familiecom petitie; 10.05 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11-00 Gram.; 11-20 Voordracht; 11.40 Piano-recital; 12.10 Gram.; 12 30 Mededelingen; 32.33 Trio; 13.00 Nieuws- 13.1 o Sopraan en viool; 13 50 Gram».; 14.00 Schoolradio; 14.40 Gram.; 15.30 Piano; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de Wn- ueren; 17.15 Orgel; 17.45 Rege ringsuitzending 18.00 Kwartet 18.20 Sport; 18.30 Voor de strijd krachten; 19.00 Engelse les; 19.30 Gram.; 1)9.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 2015 Or kest" 22.00 Commentaar; 22.10 Gram.; 22.30 Kwartet; 22.45 Avtondoverdfenkittg23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7 15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.3(3 Orgel; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Cause rie- 1005 Morgenwijding; 1020 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Voor de zieken; 11.20 Piano; 11.40 Voordracht; 12.00 Gram.; 12 15 Accordeonorkest; 12.30 Me dedelingen; 12.55 Kalender; 13.09 Nws 13.15 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Piano; 14,30 Causerie; 14.45 Gram.; 15.00 Hoorspel; 16.25 Gram.; 17.00 Voor de kinderen; 17 30 Orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Gram.; 18.45 Causerie; 19.00 Piano; 19.30 Cau serie; 19.45 Regeringsuitzending; 20 00 Nieuws; 20.05 Sextet; 20 30 Cabaret; 21.06 Amusementsmu ziek- 21.30 Toespraak; 22.00 Or kest'; 23.00 Nieuws; 23.16 Orgel; 23.35 Gram. BRUSSEL (VI 12.00 Gram.; 12.15 Piano en, zang; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 17.00 Gram.; 17.05 Nws.; 17.15 Lichte muziek; 17.30 Amuse mentsmuziek; 18.00 Piano en cello; 18 25 Boekbespreking; 18 90 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Ra_ diofeuilleton; 20.00 Kamerorkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte mu ziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nws.; 23.05 Hongaarse volksliederen 23.30 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2