J&abour blijft voorlopig aan het bewind Chefarine .4" Koningin en Prinsesjes in Sankt Anton Het kamp „Hedenesse" Australië land van belofte Italiaanse boerenopstand - bereikt hoogtepunt Viervoudige werking van Chefarine „4". Prins Bernhard in Californië Verdere behandeling van het wetsontwerp bijzonder invoerrecht op benzine De heer Attlee heeft de gevolgtrekkingen uit de ver kiezingen getrokken, die niet alleen voor de hand lagen, doch die tevens zijn plicht waren. Met een zeer kleine meerderheid uit de verkiezingsbus gekomen, deden en doen zich voor het regeren van Engeland tal van moei lijkheden voor. Indien het landsbelang niet op het spel stond, zou het voor de Engelsen interessant zijn de ver schillende mogelijkheden eens na te gaan. Doch thans dient er in de komende periode geregeerd te worden, daar het land geen uitstel dulden kan. Wanneer zware hoofdpijn, hevige periodieke- of andere pijnen niet te verdrijven zijn, neem dan eens Chefarine „4". Elk tablet bevat vier wereldberoemde genees middelen. Eén ervan - Chefarox zorgt, dat zelfs de gevoeligste maag tóch niet van streek raakt. HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN TWEEDE KAMER Hoeveel mensen kan Australië voeden? t n-=. hj.i iiH'inint Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,00 per kwartaal Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks Zaterdag 4 Maart 1950. 6e Jaargang No. 1362. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum p#i advertentie 1,50 Vermelding Brieven onder nummer Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 mr Vandaar dat Labour zijn plicht heeft begrepen. Hoe is namelijk de situatie? Van de 625 zetels in het Parlement be haalde de Socialistische Partij er 315. Dit is de meerderheid, doch een uiterst kleine. Het is in ieder geval geren „working majority", een meerderheid dus waar men mee kan werken. In dien de Regering, steunende op de Labour-stemmen immers straks een wetsvoorstel zou in dienen, waar Conservatieven en liberalen tegen gekant zijn, zou den alle Labour Lagerhuisleden aanwezig moeten zijn als het tot stemming kwam. Doch ook indien Conservatieven en Libe ralen samen zouden spannen, kunnen deze op elk ogenblik, dat een aantal Labourleden we gens ziekte, uitstedigheid of an derszins afwezig zijn, de Rege ring ten val brengen. De meer derheid, die Labour behaald heeft, heeft dus veel weg van een Pyrrhus-overwinning, daar zy in geen geval een straf so cialistisch beleid zal kunnen gaan voeren, daar de oppositie dan sterk genoeg is om haar op het een of ander moment been tje te lichten. Aan de ene kant zal de Labourregering dus veel water in de socialistische wyn moeten doen. Maar aan de andere kant heeft de Labour-party te ma ken met stromingen in eigen gelederen. Indien slechts een klein aantal socialistische La gerhuisleden het niet met het gevoerde beleid eens is, dan kunnen ook dezen hun eigen Regering gemakkeiyk ten val brengen. Men ziet, dat het in feite zo geworden is, dat de Conserva tieven, die hun grote rivale thans in zetel- en stemmen- Advertentie). aantal zeer dicht zijn genaderd, al hebben zij dan uiteindelyk de zege niet kunnen wegdragen, met de geboekte resultaten nog niet ontevreden behoeven te zyn. Het is namelyk uitgeslo ten te achten, dat de thans ge vormde Labour-regering het de volle vyf jaren, die er voor een regeringsperiode gesteld zijn, zal uithouden. Veeleer houdt men algemeen rekening met nieuwe verkiezingen over en kele maanden, teneinde alsdan een verhouding in het Parle ment te krijgen, waarmede men wel kan werken. Inmiddels heeft de heer Att lee zijn nieuwe regering ge vormd, die slechts weinig af- wykt van de vorige. Zijn grote steunpilaren, de heren Bevin, Buitenlandse Zaken, en Cripps, Financiën, hebben hun post be houden. Enkele verschuivingen van weinig ingrypende aard tussen de departementen on derling kwamen voor en een en kele minister, die in zyn kies district niet gekozen werd, is vervangen. Het kan als zeker worden aangenomen, dat de heer Att lee, maar ook Engeland in zyn geheel een onzekere tyd tege moet gaat. De grote tegenspeler van Attlee, Winston Churchill, heeft nog weinig van zich laten horen. Wel schijnt hy niet van plan te zyn de nieuwe regering onmiddellyk fel aan te vallen. Eerst dienen de gemoederen van de kiezers wat gekalmeerd te zijn alvorens men hen opnieuw kan oproepen om een tweede stemming te houden. Labour heeft daarby het na deel, dat in die tussenliggende periode de begroting ingediend en verdedigd dient te zijn. Deze zal haar populariteit zeker niet ten goede komen, daar Enge land nog altyd met grote eco nomische problemen heeft te worstelen. De Conservatieven hopen bovendien, dat de ruim 2 millioen Liberale kiezers by een nieuwe stemming hun stem niet meer zullen verspillen aan een party, die kennelyk heeft afgedaan. Indien dit waar biykt te zyn, dan zal de conservatie ve party inderdaad een mooie kans op de overwinning hebben. Er is veel over het Engelse kiesstelsel gesproken en ge schreven. Als nadeel van dit PER ARRESLEE NAAR DE SKI LERAAR. Albert Pfunder stond met zijn familie voor de deur van zijn boerderij, toen twee arresleden met rinkelende bel len langzaam door de smetteloze sneeuw de heuvel na derden, waarop zijn huis is gelegen. Het geslacht Pfunder woont daar, een paar kilometer van Sankt Anton, nu al sinds 1500, toen de Pfunders van Zweden naar Tyrol trokken. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET PÜN6N EN GRIEP 20 TABLETTEN i I 0.76 De Amerikaanse vlootadmirali- ten hebben bevolen, dat Ameri kaanse oorlogsschepen tot na de verkiezingen van Zondag geen Griekse havens mogen aandoen. Volgens radio Moskou zouden deze verkiezingen gehouden wor, den „onder bescherming van Amerikaanse kanonnen'*. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldie van Zaterdag ochtend tot -avond. Enkele opklaringen. Aanvankelyk zwaar bewolkt met hier en daar een buitje. La ter enkele opklaringen. Meest matige wind tussen Zuidwest en West. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. ZONDAG 5 MAART. Breskens 1.54 2.47 Terneuzen 2.29 3.22 Hansweert 3.09 4.02 Walsoorden 3.19 4.02 MAANDAG 6 MAART. Breskens 3.01 3.25 Terneuzen 3.36 4. Hansweert 4.16 4.40 Walsoorden 4.26 4.50 Zon- Mrt. Opk. Ond. 4 7.20 18.25 6 7.18 18.26 6 7.16 18.23 's Zomers bewerken zy hun land en als de winter over het Oostenrykse land komt, fun geren de mannelyke leden van de familie Pfunder als skileraar en berggids. Het was aan dit laatste beroep, dat Albert Pfun der, die nu 36 jaar is, het bezoek van de twee arresleden te dan ken had, want daarin zaten goed ingepakt de leden van de Nederlandse Koninklyke fami lie, die haar vacantie in Sankt Anton doorbrengen. Het was al spoedig bekend geworden, dat de Koningin en de Prinsesjes Albert Pfunder in zyn boerderij gingen opzoeken, niet omdat het bezoek met zo veel woorden was aangekon digd, maar omdat de Koningin het diner in Hotel Post voor die avond had laten afzeggen en wat kon daarvan anders de oorzaak zyn dan het „jausen" (koffiedrinken) bij de Pfunders, dat sinds jaar en dag om zyn omvang bekend is en in de maag geen plaatsje voor een diner meer overlaat Het was vier uur, toen de arresleden haar komst voor Hotel Post aankondigden. De Koningin stapte met Prinses Beatrix in de eerste slee, Prin ses Margriet met mevrouw Van Maasdyk in de tweede en Prin ses IreneZy keek uit het raam van haar kamer naar het aantrekkeiyke schouwspel, dat zy door een lichte verkoudheid moest missen. Twintig minuten later waren de Koningin en de Prinsesjes aan het „jausen" in de „Stube" van Pfunders schilderachtig huisden luisterden naar het ver haal* van Albert Pfunder over de roofridder, die omstreeks 1400 woonde in zyn kasteel op de top van de heuvel, waar nu het kapelletje staat. De Prin sesjes luisterden in spanning hoe Pfunder vertelde van de overvallen op karavanen, die van Oostenryk naar Zwitser land trokken, tot de Zwitserse boeren er genoeg van kregen, de Arlbergpas overtrokken en het kasteel met teerpylen in brand schoten. Twee uur lang duurde het verblyf by de Pfunders en toen ging het vry van vrees voor roofridders in snel tempo met do arresleden bergafwaarts, door het smalle tunneltje en voorbij het Noorse kerkje, naar het hotel terug. Mogen wij de Tyroolse boeren geloven, dan is de „grote sneeuwval" thans begonnen. Wanneer die werkelijk inzet, zal die het skiën op de Galzig wel voor drie dagen onmogelijk zich ergens anders mee moeten vermaken. Voor de Koningin zal dit wel licht aanleiding zyn, dagelijks nog meer te rusten dan zy tot heden placht te doen. Het is, zoals iemand uit de omgeving van de Koningin ons zei: „De Koningin heeft zich voorgeno men deze vacantie te besteden om te rusten en nog eens te rusten." Wie Sankt Anton bezoekt en ongemerkt onze Vorstin gade slaat, kan constateren, dat deze rustperiode de Koningin waar- ïyk goed doet. districtenstelsel geldt zeker de onevenredigheid tussen het to tale aantal stemmen, dat een partij behaalt en het aantal ze tels dat zy in het Parlement verkrygt. Een typisch voorbeeld hiervan is thans de Liberale partij. Met 10 van het aan tal stemmen zou zy in ons land aanspraak maken op 10 van het aantal zetels. In Engeland heeft zy slechts 2 van de ze tels kunnen veroveren. Als voordeel wordt veelal be schouwd, dat in Engeland een sterke regering mogeiyk is, doordat deze geheel kan stem men op één party en derhalve regeren kan in een van te voren uitgestippelde richting. Thans is dit voordeel door de stem menverhouding teloor gegaan. Wel kan de Labourparty alleen een regering vormen, doch haar eigen programma kan zy on- mogelyk tot uitvoering bren gen, daar dan haar dagen geteld zyn. Zo zit Labour thans met de voorgenomen nationalisering van de Engelse staalindustrie in haar maag. Dit project werd reeds onder de vorige regeer periode in het Lagerhuis aange nomen en moet thans 1 October in werking treden. Zet Attlee dit echter door, dan verzekert hy zich by voorbaat van de vol ledige tegenwerking van Con servatieven en Liberalen. Groot staatsmanschap zal no dig zijn om het Britse schip van staat tussen al deze klippen door naar veilige haven te stu ren. Zeeuws-Vlaander en is binnen enkele .maanden een jeugdcentrum rijk. Op honderd meter afstand van de grote weg SluisBreskens onder de rook van Cadzand bouwden de Duitsers een aantal bunkers, die na een grondige verbouwing en verbetering zijn omgevormd tot huizen en veel weg hebben van een jeugddorp. Op dit idee is men gaan voortborduren en het plan is opgevat om „Hedenesse" (want zo is dit centrum gedoopt) te laten besturen door een jeugdgemeenteraad. Enthou siast zijn „Wika" (werker in kerkelijke arbeid) M. van Vliet en zijn vrouw aan het werk om alles vóór de zomer in orde te krijgen. Van begin Juli tot half September is het kamp reeds volgeboekt. De heer Van Vliet is vorig jaar Septembernaar Cadzand gekomen om als directeur van het centrum de zaak op poten te zetten. Waarschynlijk zal het centrum in Juni officieel worden geopend. Na de bevrij ding werd het kamp onder de naam „Potjes" als D.U.W-werk- kamp in gebruik genomen, tot de Classis IJzendijke van de Ned. Herv. Kerk er de beschik king over kreeg. Er werd een stichting in het leven geroepen, die de naam kreeg „Stichting Hervormd Jeugdcentrum West Zeeuwsch-Vlaanderen", terwyl de Stichting Volksherstel ette- lyke tienduizenden guldens schonk voor de verbouwing en de inrichting. De naam „Hedenesse" is ont leend aan een riviertje, dat te zamen met het Zwin de afschei ding vormde tussen Noord- en Zuid-Nederland. Wat is nu de bedoeling van dit kamp? In de eerste plaats is het jeugdcentrum, dat dus gebruikt zal worden door vele jongerengroepen om er te kam peren of week-ends te houden. Het kamp is reeds vorige zomer in gebruik geweest en ook thans komen er zo nu en dan reeds groepen „week-enden" of een paar dagen kamperen. Het ge heel Is een jeugd- en vormings centrum te noemen, daar er ook plaats is voor ouderen. Er Prins Bernhard is met de door hem zelf bestuurde Dakota uit Hermosillo in Mexico te Los Angeles aange komen. Zijn gezelschap bestond uit 7 personen. Hij zal drie dagen in Californië blijven. Maan- Opk. Ond. 18.38 7.37 20.07 7.49 21.37. 8.011 maken en zullen de Prinsesjes Kort na zijn aankomst deelde de Prins op een persconferentie o.a. mede, dat de Nederlandse politiek voor de aankoop van verkeersvliegtuigen met straal aandrijving, die thans in En geland worden gebouwd, afhan- kelyk is van de leveringsmoge- ïykheden door Engeland als mede van de plannen der Ame rikaanse industrie. De Prins zeide dat zyn bezoek aan Cali fornië geen officieel karakter heeft. Vandaag zai de Prins met de gen.-majoor Lawrence Craigle van de luchtmacht der Ver enigde Staten een bezoek bren gen aan een vliegveld in de woestyn, waar voor het Ameri kaanse leger en de marine ge heime proeven worden genomen met raketvliegtuigen, die een grotere snelheid hebben dan het geluid. Hy deelde uitdrukkelyk mede, dat hy niet was gekomen om Amerikaanse gevechtsvliegtui gen of bommenwerpers te kopen of onderhandelingen te voeren over het In licentie in Neder land doen vervaardigen van Amerikaanse gevechtsvliegtui gen. Wegens tydsgebrek heeft de Prins alle uitnodigingen voor een bezoek aan de filminrich tingen te Hollywood afgeslagen, en hij sprak de bewering in sommige bladen, „dat er voor Zijne Hoogheid een reeks ont vangsten In Hollywood" zou zijn georganiseerd, tegen. De enige verbintenis die de Prins wat dit betreft heeft aange gaan, is een diner, dat gister avond werd aangeboden door de heer Louis B. Mayer van de Metro-Goldwyn-Mayer onder neming, waarby vele bekende figuren uit de filmwereld aan wezig zullen zyn. is een stichting, die het kamp exploiteert. Dit bestuur is ge dacht als een soort provinciale staten, in ieder geval een or gaan, dat boven de te vormen jeugdgemeenteraad staat. Voor de goede inrichting is nog ongeveer f 30.000 nodig. 'Dit geld wil men verzamelen met een „twee-kwartjes actie". Ieder die minstens een half jaar aan dit plan meehelpt, wordt officieel benoemd tot „poorter of poorteres" en heeft als zo danig stemrecht om straks de gemeenteraad uit deze poorters en poorteressen te kiezen. Zo zal er ook een jeugdige burge meester komen en wethouders ontbreken in deze gemeente raad evenmin. Men mag als lid van deze gemeenteraad niet ouder zyn dan 25 jaar. De jeugd beheert dus tot op zekere hoogte zelf dit kamp onder het wakend oog van directeur en stichtingsbestuur. Drie bunkers zyn ingericht als slaapzalen. Het kamp heeft een capaciteit van 51 bedden. Alle huisjes het zyn er 10 in totaal zullen wit geschilderd worden, zodat het geheel een vrolyke aanblik biedt. Verder zal een'der bunkers worden in gericht als kapel voor het hou den van kerkdiensten en dag sluitingen, terwijl ook een zie kenzaaltje en een fietsen bergplaats worden ingericht. Tenslotte is op het middenter rein de ruime ontspannings zaal, die ongeveer 150 personen kan bevatten en een toneel heeft. Men beschikt over prima meubilair, dank zy de gift van Volksherstel en ook over een plano. De directeur heeft een kleine, doch geriefeiyke woning, die uitziet op het terrein. Er zyn plannen voor een sportveld, waarvoor nog een behoorlyke ruimte beschikbaar is en ook komt er een plantsoen. Vergadering van Vrijdag 3 Maart. De Kamer ging gisteren verder met 'het wetsontwerp tot verho ging van'het bijzonder invoerrecht op benzine en wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet. Bij de replieken heeft de heer C. VAN DEN HEUVEL (Ar.) verklaard, dat hij het begrotings tekort van 220 millioen ernstig acht. Hij verklaart overwegend bezwaar te hebben tegen het ont werp, dat weinig opbrengt en veel lasten oplegt aan "t 'bedrijfsleven. De heer VAN DE WETERING (CH) vraagt zich af, waarom nu reeds wordt vooruitgelopen op de andere ontwerpen. Spr. acht het gewenst de ver hoging uit te stellen tot het tijd stip, waarop de unificatie der be lastingen met België bereikt wordt. De heer LUCAS (KVP) zal on danks zijn bezwaren voor stem men, als de wet niet in werking treedt voor de ontwerpen tot ver laging der lasten voor 't bedrijfs leven is aangenomen. De heer RITMEESTER (WD) handhaaft zijn standpunt. Mocht er een voorstel komen tot aan houding, opdat de verhoging in 't geheel der belastingontwerpen kan worden behandeld, dan zal hij zich daarbij aansluiten. De heer HOFSTRA (Arb.) meent, dat de benzineprijsverho ging geen nieuwe last op de on dernemingen legt. De verhoging wordt afgewenteld. Het is een cons urnen tenbelasting. De heer HOOGCARSPEL (CPN) vraagt nog eens hoe het gaat met de benzine, die in eigen land wordt gewonnen. Spr. betoogt, dat de kleine on dernemers niet in staat zijn de kosten af te wentelen. Omdat de kleinere ondernemers nieuwe las ten krijgen te dragen, zal spr. zijn stem niet aan het ontwerp geven. De heer WELTER (KNP) be toogt, dat de Minister eigenlijk het advies geeft, dat we maar met de trekschuit moeten gaan. Komt deze Minister voort uit een progressieve partij Hij vraagt de Minister het ontwerp voorlopig in beraad te houden. De Minister van Financiën, de heer LIEFTINCK, acht het nood- zakelijk dat een ruim gebruik wordt gemaakt van de hulpmid delen, die we in ons land hebben Van het vervoer te water kan e.i. meer gebruik worden gemaakt: het ia voordeliger dan wegvervoer. Het risico van wachten tot de unificatie tot stand is gekomen kan die Minister niet nemen. De Minister heeft er begrip voor, dat de Kamer voor een moeilijke beslissing staat, nu de andere onderwerpen tot verlaging nog niet in openbare behandeling zijn. Spr. verklaart zich bereid het Koninklijk Besluit van in werking treding' niet te allien uitlokken, voor de andere belastingontwer pen zijn behandeld. De Voorzitter heeft zich be reid verklaard te bevorderen dat de ontwerpen voor 1 Mei in be handeling worden genomen. De algemene beraadslagingen worden daarna gesloten. Wijziging motorrijtuigen. belastingwet. Bij de artikelen verdedigt de heer VAN DE WETERING (CH) een amendement, beogende de verhoging der belasting voor Dieselauto's met 200 pet. niet toe te passen. Hij acht het stimuleren van het gebruik van Dieselauto's gewenst. De MINISTER erkent, dat Die selauto's een besparing opleveren, maar de aanschafkosten zijn ho er dan voor benzinemotoren. Spr meent, dat er geen klemmende argumenten zijn om op het ver langen van de heer Van de Wete ring in te gaan. De heer VAN DE WETERING (CH) handhaaft zijn amendement- De MINISTER meent, dat men het gebruik van de Dieselmotor meet aanmoedigen. Deze moto ren worden voornamelijk voor zware vrachtauto's gebruikt. Bi) uitbre'ding zouden de wegen ernstige schade kunnen gaan on dervinden en dan moet de belas ting weer verhoogd worden we gens hogere onderhoudskosten. Het amendement-Van de Wete ring wordt in stemming gebracht De stemmen staken (30 tegen 30) Tegen P. v. d. A, en een aanta) K.V.P.-leden. In de eerstvolgende vergadering (op 15 Maart) zal opnieuw worden gestemd. De behandeling wordt geschorst. Opgewekt door koeriers die van dorp tot dorp reden met de leuze „naar het land", is bijna de gehele bevolking van de Zuid Italiaanse provincie Calabrië met haar schamele landbouwwerk tuigen opgetrokken naar de nog ongecultiveerde Latifundia, op welks verdeling de landloze boeren en werkloze boerenarbeiders reeds lang wachten. Mannen vrouwen ien kinderen griepen houwelen en ploegijzers en zwermen over naar schatting l'OO.OÜO acres woeste grond. De regering, die thans werkt aan grootscheepse plannen voor landhervorming heeft de boeren herhaalde nxalen u'teengezet, dat er met grote spoed aan de land hervorming wordt gewerkt, doch 't gure weer van de laatste dagen en de nijpende honger heeft de nood bij de boeren zo doen stijgen, dat zij opnieuw en in groter getale „Australië, land zonder zorgen" „Een continent zoekt mensen" „Australië zoekt immigranten." Aldus luiden de opschriften in kranten-artikelen, waar in aandacht wordt gevraagd voor het kleinste der werelddelen, dat het minst bevolkt is. Australië wordt ons beschreven als begerenswaardig reisdoel van land verhuizers, dat onbeperkte ruimte en voortreffelijke levensvoorwaarden kan bieden. Deskundige geleerden hebben zich in de laatste honderd jaar dikwijls bezig gehouden met de vraag, hoeveel mensen Austra lië. dat op het ogenblik nog maar 7,7 millioen inwoners heeft, wel zou kunnen voeden. Voor hun berekeningen speel den de geologische en meteoro- gische gesteldheid, uiteraard een grote rol. De uitkómsten, waar toe ze kwamen, liggen tamelijk ver uit elkaar. In de tweede helft van de ne gentiende eeuw berekende een Duitse geograaf, uitgaande van enkele zeer dicht bevolkte ge bieden der aarde (b.v. Java), dat Australië met gemak 200 millioen mensen zou kunnen ODnemen. Tot een veel lager sretal kwam later een medewer ker van het „Commonwealth Weather Bureau", die by zyn onderzoek de bevolkingsdicht heid van gebieden in Amerika met een jaarlykse gemiddelde regenval van 25 a 40 cm onder de loupe nam. (In ons land is de jaarlykse regenval ongeveer 70 cm.) Volgens deze bereke- en met de mogelykheid van in dustrialisatie. Op deze basis kwam hij tot een aantal van 30 millioen mensen, dat echter naar zyn mening wel verdub beld kon worden, als men de levensstandaard niet volgens Amerikaanse maatstaf bere kende, maar naar die van de verschillende Europese landen. Dan diende men echter de levensstandaard met de helft te verminderen. Volgens de nieuwste onder zoekingen zou Australië slechts 13 millioen mensen kunnen voeden, wanneer de huidige hoge levensstandaard zou wor den gehandhaafd en Australië geen levensmiddelen zou invoe ren. Als de immigranten zich echter als landbouwers zouden vestigen, zou het getal van 13 millioen aanzienlijk verhoogd kunnen worden. Het komt ten- ning schatte hij, dat er rond 46 slotte op de maatstaf aan die millioen mensen in Australië men aanlegt. Als er 13 millioen zouden kunnen leven Later kwam hy echter tot de conclusie, dat de omstandig heden van Amerika niet voor Australië golden, zijn berekeningen mensen in Australië zouden kunnen leven naar de levens standaard, die in Amerika geldt, dan is er plaats 'voor 96 Hy herzag millioen mensen, die zich met en volgens het levenspeil van de Oost- zyn nieuwste schatting zou er Eurooese landen tevreden wil- in Australië plaats zijn voor 29 i len stellen. En neemt men de millioen mensen. Een Austra- levensstandaard van de Azia- lische geoaraaf hield, behalve tische landen tot basis van zijn met de klimatologische ver- berekeningen, dan kunnen er houdingen, ook rekening met in Australië niet minder dan de bodemschatten van Australië - 127 millioen mensen leven! aat ooiit te voren tot opstand ge komen zijn. Poliieke verschillen worden op zij gezet. Oommunistische en Christen-Democratische coöpera tieven van een dorp voegden hun mensenniateriaal, vee en land bouwwerktuigen tezamen om het nieuwe in bezit genomen land te ontginnen. Hun houten ploeg schaar werd getrokken door 2 os- seni, een van de Christen-Demo cratische en een van de communis tische coöperatieve boerderij. Ook de communistische en anti communistische vakverbonden zijn tezamen giekomen en hebben ge zamenlijk een» oproep tot de land eigenaren en de regering gericht om een gegarandeerd minimum te verschaffen van 2 mill, man da gen werk voor de boeren, verde ling van 50.000 acres braakliggend land, Iooncontracten en openbare werken. De boeren hebben gezworen, dat zy dit maal hun verworven land niet in de steek zullen laten De politie heeft zich beperkt tot een formele aanmaning tot de boeren om het land te verlaten,. Toen de boeren hieraan geen gevolg gaven liet de politie hen verder met rust. OP ZOEK NAAR GOUDSCHEP. Duikers van de Britse marine zijn op weg naar Muil, ter hoogte van de Schotse Westkust om te zoeken naar een Spaans galjoen, dat daar 400 jaar geleden met 30 millioen gouden dukaten aan boord gezonken zou zijn. Het schip maakte deel uit van de Spaanse Armada. Velen hebben reeds naar het goud gezocht. Voor de eerste maal doet thans de Britse marine mee. Zij be schouwt het werk als een goede oefening. HONGERSNOOD IN OMGE VING VAN SJANGHAI? Volgens te Hongkong ontvan gen berichten heerst in de omge ving van Sjanghai ernstige hon gersnood onder een millioen men sen. Boeren zouden daar hun vrouwen en kinderen verkopen twn aan eten te Jcomen. '''AS»//,'' ^.luuiaSNIIIitllgSlBIIIIIKSZIlk

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1