BINNENLANDS NIEUWS Het sprookje nam géén einde Bims Wereldreis RECHTSZAKEN Ter Herinnering Hoe een stuivertje rollen kan De Russische nota aan Finland Burgerlijke Stand Gemeente Terneozei etsontwerp >enzine ipstand punt Verb od van communistische demonstraties met Pinksteren in West-Berlijn Boodschap v/an Koning Leopold Wat brengi de Radio? TONEELZAAL TE EPE AFGEBRAND. Lezers die schrijven Het vitaminiseren /an margarine of: Bestemming tot buitengewoon dienstplichtige Finland komt zijn verplichtingen niet na i- drankwet. 5 regels 60 «t,; st.; minimum pt: nummer BozeftV namiddags 3 ma ZON- EN MAANSTANDEN De West-Berlijnse autoriteiten en de democratische partijen in West-Berlijn zullen alle maatre. gelen nemen om de communisti sche demonstraties met Pinkste- ren in West-Berlijn te voorkomen, aldus heeft de Wcst-Berlijnse burgemeester, Prof. Ernst Reuter gisteren verklaard. JDe vijanden van de vrijheid zullen eenzelfde mate van vrijheid krijgen als gegeven wordt aan de democraten in Oost „Berlijn", al dus voegde Prof. Reuter toe aan zijn verklaring voor de West-Ber- lijnee gemeenteraad. „Wij zullen hun dus niet toestaan gebruik te maken van het Olympisch stadion en. wij zullen elke soort van mars oi demonstratie verbieden. De democratische partijen moeten een verenigd front vormen om deze bedreiging te weerstaan Naar de „Gazet van Antwer pen" gisterenmorgen bericht, ver_ luidt in politieke kringen te Brus sel, dat Koning Leopold binnen kort, vermoedelijk vóór het einde van de week, een boodschap tot het land zal richten. De secretaris van de Koning, Pirenne heeft dit bericht bevestigd noch tegenge- sproken. Koning Leopold terug naar Pregny. Koning Leopold, die op het ogen blik met zijn gezin te Antibes verblijft, zal eind volgende week naar Pregny (Zwitserland) terug keren, 12 Maart, de dag van de volksraadpleging, zal de Vorst te Pregny het resultaat hiervan af_ wachten. LANDBOUWERS BESTREDEN MUIZENPLAAG MET INUNDATIE Een vgftal landbouwers uit de Eriese gemeenten Wijntaritseradee 1 en Doniawerstal stak in het laat ste van 1949 de hoofden bij elkaar ten einde te beraadslagen, wat ge daan kon worden, tegen de ontzet tende muizenplaag. Vele landerg- eni waren totaal kaal gevreten. Zij kwamen overeen hun landerijen te minderen, maar 2 boeren, die ook tot dezelfde polder behoorden, ver klaarden zich min of meer tegen. Op g Dec. werd een aanvang ge maakt met het volvoeren van deze plannen en gedurende een week of vier hebben de landerijen, dus ook die van de boeren, die niet mee wilden doen aan deze maatregel onder water gestaan. De Officier van Justitie te Leeu warden liet de 5 landbouwers ech ter verbaliseren en Woensdag stonden zij terecht voor de Leeu warder rechtbank, waar tegen ieder van hen 25 boete of 5 da gen hechtenis werd gevraagd. De President merkte nog op, dat voorheen op deze feiten slechts evangenisstraf stond. De ver dachten betoogden, dat de kwali teit van de landerijen er door ver beterd is en ook de Landibouw- Consulent uit Sneek heeft ver- klcard, dat een niet te lange inun datie goed- is. De uitspraak werd bepaald op 15 Maart. EEN ZESTING. Het Belgische persbureau „Belga" meldt, dat een in heemse vrouw, woonachtig in KoeandaOeroendi in het Noord Oostelijke gedeelte van de Belgische Congo, het leven heeft geschonken aan een zes- ling, n.l vier jongens en twee meisjes. Moeder en kinderen maken het goed. EEN ONVERWACHT BAD. Een bezoeker van een naclit- club aan de Lijnbaansgracht in Amsterdam heeft Woensdagmor gen een bijzonder onaangename verrassing gehad. Hg had om 2 uur de 'dub verlaten en was in zijn auto gestapt, die op de rand van de Lijnbaansgracht gepar keerd stond. De man is in de auto in slaap gevallen. Toen hij wak_ ker werd, heeft hij vermoedelijk de handrem losgezet. Het gevolg was, dat de auto pardoes het wa ter inreed. Nauwelijks ontwaakt, zat de man dus reeds in het bad. Werklieden van een zuivelfabriek in de onmiddellijke omgeving heb ben de drenkeling op het droge gebracht. ZATERDAG 4 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7-15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Morgengebed; 8,00 Nieuws; 8.15 Graan.; 10.00 Voor de kinderen; l!0.1ö Gram.; li.uü Voor de zieken11,45 Or gel, 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orkest; 1255 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 1330 Orkest; 13.55 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Ensemble; 15.10 Kroniek; 15.45 G:am.; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans, 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Orgel, 18.15 Weekoverzicht; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19115 Actualiteiten; 19.25 Over zicht; 19.35 Gram.; 19.45 Rege- i mgsu ïtzending20.00 Nieuws; 26.06 De gewone man; lO.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Gram.; 20.43 Steek eens op !r>- ren; 21.00 Orkest, 21.30 Hoorspel; ZU55 Orkest; 22 25 Puzzle; 22.35 Indonesisch commentaar; 22.45 Avondgebed23.00 Nieuws; 23.15 Orkest 1IILVKRS11M H: 7.00 Nieuws; 7,15 Gram.; S.OO Nieuws; 8J.5 Gram.; 8.40 Orgel; 9.00 Gram. 9,'3>0 Waterstanden; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuilleton; 10.35 Voor de ar beiders in de continubedrijven; 11.30 Piano; 12.00 'Hawaiian mu ziek; 12 30 Mededelingen; 12.33 Trio; 12.55 Kalender; 13.0o'nws. 13.15 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Het Ned. lied; 14.20 Politiekapel 14.60 Gronings programma; 15.15 Kamerorkest; 16.00 Causerie- 16.15 Aanateursuitzending-; 16.45 Sport; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Pop muziek1,9.00 Artist, staalkaart; 19.30 Bijbellezing; 1,9.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 2012 Vara-varia; 20.15 Weensë muziek; 20.45 Geiv. programma; 20.45 Soc. commentaar; 22.00 Or gel en trompet; 22.25 Hoorspel; 22.45 Acoordeommuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage; 23.30 Parijs programma; 23.50 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Salonor- kest; 12.30 Weerberichten);; 12 32 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Causerie; 14 10 Gram.; 15.00 Klankbeeld; löl30 Orgel; 16.15 Vioolmuziek; 16.30 Muziek uit Brazile; 17.05 Nws.; 17.15 Accordeonspel; 17 30 De ronde tafel van d'e radio;18.00 Ac cordeonspel; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram,; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Or kest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; ,22.15 Ver zoekprogramma; 22.05 Nieuws; 23.10 Dansmuziek; 23 30 Hawai ionmuziek. VOIDER, DEE BABY MISHAN DELDE, VEROORDEELD. De 31-jarige kolenwerker P. J. P. uit Rotterdam, die er van ver dacht werd in 1944 zijn enige maanden oude zoontje te hebben mishandeld, tengevolge waarvan het kind is overleden, .werd door de Rotterdamse rechtbank ver oordeeld tot 1 jaar met aftrek, ii oor te brengen in een Bijzondere Strafgevangenis. Tegen P. was een gevangenis straf van twee jaar met aftrek geëist. TOPFIGUUR ILLEGALITEIT BERECHT. De 41„jarige J. P. S. uit Rot terdam, die leider was van het C.V.B. en de verzetsgroep L.O. F2, is door de Rotterdamse recht bank tot 6 maanden voorwaarde lijk met proeftijd van 3 jaar ver oordeeld. Verder moet hij 26.000 gulden terugbetalen aan de stich ting L.O.LKP. Hij werd ervan beschuldigd be dragen groot 45.000 en 30.000 te hebben verduisterd. Tegen hem was een gevangenisstraf van één jaar met aftrek geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De rechtbank overwoog, dat S een van de vooraanstaande figu. ren uit het verzet is geweest, zich voor het hele land verdienstelijk heeft gemaakt en daardoor onder hoge spanningen heeft geleefd en met moeilijke huiselijke omstan digheden te kampen heeft gehad. Donderdagmorgen circa 7 uur werd brand ontdekt te Epe in de toneelzaal van het hotel „Het Wapen van Epe". Het vuur greep snel om zich heen ai spoe dig was de toneelzaal met inhoud verwoest. De brandweer stond machteloos. 'De oorzaak kon nog niet wor den vastgesteld. Hij kon er niet anders dan krui pende binnenkomen en sliep er op een dubbele zijtas, een dekzeil, een schort, twee overalls, een grijze broek en enige zakken. Alles was weer van diefstal afkomstig. Ook had hij opnieuw fietsen met tas sen weggenomen en ook, een jas. Van D„ die in een toestand van vervuiling verkeert, heeft zijn vrouw en drie kinderen reeds lang aan hun lot overgelaten. De vori ge week had hij in Den Bosch nog de carnavalsviering meegemaakt. OOK IN DELFT MARGARINE-OORLOG. In navolging van andere plaat sen is ook in Delft de margarine oorlog ontbrand. Een aantal Delftse kruideniers en zuivelhan delaren had gezamenlijk 'n kraam op de weekmarkt geplaatst en verkocht margarine voor 25 cent per pakje en vet voor 65 cent per pond. Door het publiek werden aanvankelijk gehele dozen tegelijk gekocht, doch de politie maakte hieraan spoedig een einde. Onder haar toezicht mochten slechts vier pakjes tegelijk worden afge leverd. WOONWAGENKAMP CONTRA POLITIE. Een voetbalelftal, gevormd uit bewoners van het Bredase woon wagenkamp, zal morgen op het portpark terrein in Princenhage een wedstrijd spelen tegen een elftal van de Bredase politie. De wedstrijd, wordt gespeeld in het kader der feestelijkheden ter gelegenheid van het koperen priesterjubileum van pater Casi- mirus, directeur van het woon wagen-liefdewerk In Breda. EEN „HOLBEWONER" GEARRESTEERD. De 39-jarige autospulter A. van een beruchte fietsendief, die npg geen twee maanden geleden uit de gevangenis ontslagen werd is door de politie als holbewoner ontmaskerd. Een der weinige nog overgebleven schuilkelders, n.l. die tegenover het Noorse kerkje op de Westzeedijk te Rotterdam, had hij tot woning ingericht. OUDE MAN VERONGELUKT. In de nacht van Maandag op Dinsdag is In Den Haag een 69- jarige man, die op zijn fiets op de Loosduinse weg reed, bij een plot selinge zwenking door een auto aangereden. Zwaar gewond is de wielrijder naar een ziekenhuis gebracht, waar hij later is overleden. GESTOLEN BUIT TERUGGEVONDEN. De Rotterdamse politie heeft een goede vangst gedaan. Ongeveer 'n maand geleden werd ingebro ken in het entrépöt van tabaksfa brikaten van W. K. van Herwaar den aan de Westzeedijk. De in brekers vielen daarbij een half niillioen Chesterfield en 10.000 Philipp Morrissigaretten in han den. Na lang zoeken kon de re cherche Woensdag eindelijk een inval doen in een werkplaats op de hoek van de C. P. Tielestraa't en de Nozemanstraat. Daar wer, c.en onder de vloer ongeveer 450 duizend sigaretten van deze in braak teruggevonden. Er zijn drie arrestaties verricht. Het Russische toestel, dat onze vrienden naar Siberië zou bren gen, was even mooi ingericht als alle andere vliegtuigen waarin men grote reizen kan maken. Voor het eerste raam van het toestel zat een maarschalk van het rode leger. Voor het tweede raam zat een heertje dat precies op iedere beweging van de maar schalk lette. Daarachter zat een heel klein mannetje dat zijn ogen voortdurend op de bewaker van de maarschalk gevestigd hield. Voor het vierde raam zat iemand die als enige van het gezelschap de kleren van een arbeider droeg. „Dit is een buitengewoon be langwekkend gezelschap" zei Basli tegen Bim. „Wat zou je er van denken als we eens een boete gin gen schrijven over onze ervarin gen in de Sovjet-Unie. „Dat lijkt me een pracht idéé", antwoordde Bim. „Begin jrj dan maar vast, al deze heren te inter viewen", zei Basli. „Wat is dat?" vroeg Bim. „Dat weet ik niet" zei Basli. „Ik ben tenslotte speurder en geen krantenman." BRITS TANKSCHIP AAN DE GROND. Het Britse tankschip „Clam" is bij Reykjavik, aan de West kust van IJsland, aan de grond gelopen. Twee reddingboten, die waren uitgezet, sloegen om. Men vreest, dat 32 leden van de bemanning zijn omgekomen. Vijftien man, die aan boord ble ven, werden gered. De meeste bemanningsleden waren Chi nezen. Te Hannover heeft een vrouw met een vlammenwerper 50 po- litie-agenten van zich afgehou den, toen deze haar en een groep zwarthandelaren wilden arresteren. De groep werd ech ter overmand, nadat de politie versterking had gekregen. Op vrager-, van Bae-t Eerste Kl- merlid Sehalker (C.P.N.), betref- fende het vitaminiseren van mar garine heeft de heer Mansholt, minister van Landlbouw, Visserij en Voedselvoorziening schriftelijk het volgendie geantwoord; De minister bevestigt, dat het hem bekend is, dat sinds enkele maanden de margarine niet meer wordt gevitaminiseerd met vita mine A. Op de vraag of het de minister bekend is, dat boter, welke de zo noodzakelijke vitamine A bevat, door de zeer hoge prijs voor ar beidersgezinnen onbereikbaar is geworden, antwoordt de minister- Het is mg bekend dat de prgs van boter, vergeleken met die van andere voedingsmiddelen, zodanig is, dat dit product in de voeding van grote bevolkingsgroepen door andere consumptievetten wordt vervangen. Op de vraag, of het de minister verder bekend is, dat het gebruik van melk, welke eveneens vita mine A bevat, einde 1949 lis ge daald tot een peil, dat lager ligt dan in 1947, antwoordt de heer MansholtDe verbruikscijfers voor in consumptie gebrachte melk en melkproducten voor 1949 zijn aanmerkelijk hoger dan die voor 1947. De minister is tenslotte van me ning dat hoewel geen ernstige schade voor de volks gezondheid als gevolg van het weglaten van vitamine A uit die margarine be hoeft te worden gevreesd het gebruik gedurende de wintermaan den van gevitaminiseerde marga rine -is te verkiezen boven niet ge- vitami niseerde. Door de regering wordt overwogen op welke wijze het vitaminiseren van margarine kan fworder) bevorderd. AAN ALLE KLEINE AARD- APPELTELERS EN VOLKSTUINDERS Nu straks de tijd weer aan breekt, dat versch llende perceel tjes en gedeelten van volkstuinen met aardappelen worden be plant, mogen wij U er aan her inneren, op welk gedeelte van deze grond Uw aaidappelen ko men te staan. U kunt ze zetten waar U wilt, doch denk er wel aan, niet op de plaats waar vorig jaar aardappe- len zijn gegroeid. Dit is in ver band met de gevreesde ziekte, welke we aardappelmoeheid noe men. Deze ziekte is niet te bestrijden of te genezen en wanneer ze een maal op onze akkers aanwezig is, kunnen we na een paar jaar geen aardappelen meer op deze plaats verbouwen, omdat ze daar niet meer willen groeien. Er is een goede manier om de ziekte te voorkomen en wel deze: door slechts één maal in de drie jaar aardappelen op hetzelfde land te planten. We bereiken hiermee, dat de ziekte zich niet voldoende kan uitbreiden, waar door mogelgk blijft een gezond ge was te kweken. Het beste is dus dat U Uw grond zo verdeelt dat U pas in het 3de jaar daarna met aardappelen terugkomt. Dit is ook de wette lgke verplichting en er zal op wor- den toegezien, dat U zich hieraan houdt, verbouwen, welnu, het is Uw Zelf wilt U aardappelen blijven eigen belang en het belang van het algemeen, dat U meehelpt om de aardappelmoeheid van Uw land te houden! Dus éénmaal in de 3 jaar aard appelen op dezelfde grond. Wij re kenen op Uw volle medewerking Plantenziektenkundige Dienst Temeuzeri Het reisje van Indrapoera Hein ze, het Amsterdamse kantoor meisje, dat 23 jaar geleden in de Indische Oceaan aan boord vnn de „Indrapoera" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd werd ge boren en dat onlangs, op uitnodiging van de Lloyd, samen met de toenmalige gezagvoerder van het schip de bijna 80-jarige oad- kapitein Boon, die bij haar geboorte haar peetoom werd, een trip naar Scandinavië op haar „geboorteschip" mocht maken, heeft merkwaardige gevolgen gehad. Door de berichten en foto's in de kranten hebben zich uit het ge hele land vele vrienden en beken -den van haar in Japanse kampen omgekomen ouders gemeld, die ook Indra, zoals haar roepnaam Van de lichting 1950 zullen blij kens een in Staatsblad K 53 ver schenen K. B. meer personen tot buitengewoon di enstplichtige kun nen worden* bestemd dan voor-' heen. 'Hiervoor zullen in aan merking komen zij,, van wie twee broeders dienen of gedienjd heb ben. Vervolgens hebben de nor, men welke voor de vorige lichtin gen golden om buitengewoon dienstplichtige te kunnen worden op grond dat een 'broeder is ge sneuveld of met een gesneuvelde wordt gelijkgesteld, enige verrui ming ondergaan. Dientengevolge zullen daaronder vallen zij, die ten broeder gehad hefbben, die in oorlogstijd als zeeman verplicht Leeft gevaren en tengevolge van oorlogshandelingen is overleden of vermist. Bovendien is de voor waarde vervallen», dat het over lijden van een broeder, die als verzetsman in gevangenschap is geraakt, zes maanden nè. zijn terugkeer uit gevangenschap moet hebben plaats gehad. Aan de burgemeesters zijn in structies verstrekt, aan de hand waarvan belanghebbenden nader worden ingelicht. Zij, die op bovenvermelde gron den niet tot buitengewoon dienst plichtige kunnen worden bestemd, zullen :in aanmerking kunnen ko men voor beperkte militaire ver plichtingen in vredestijd. Deze groep zal worden gevormd aan de hand van bg de ministe ries van oorlog en marine be schikbare gegevens omtrent de ingeschrevenen, behorende tot ge zinnen, welke reeds grote offers aan het vaderland hebben ge bracht. Ook hieromtrent zullen belanghebbenden nader worden ingelicht Radio Moskou heeft Donderdagochtend vroeg de tekst uitgezon den van de nota aan Finland, waarin dit tand er van wordt be schuldigd, dat het een antwoord op de vraag van de Russische regering, waarom Finland de .oorlogsmisdadigers" niet heeft uit geleverd. ontwijkt. De Sowjet-nota is Dinsdagavond aan de Finse Gezant te Moskou overhandigd, aan de vooravond van het formele aftreden van de sociaal-democratische minderaeids- regering in Finland. Deze jongste Russische nota is het antwoord op een Finse nota van 21 Januari, die op haar beurt 'n antwoord was op een Russische nota van 31 December, waarin om uitlevering van 300 „oorlogsmis dadigers" werd verzocht. De Sowjet-Unie acht dc verkla ring, dat de Finse regering niet bekend is met de verblijfplaats van oorlogsmisdadigers van Russi sche nationaliteit in Finland on gegrond. De Finse regering komt haar verplichtingen niet na en schendt de bepalingen van de wapenstil stand en van het vriendschaps verdrag, aldus de Russische nota. G RA A UW EN LANGEN DAM Huwelijksvoltrekkingen: 16 Febr. Alphons Verdturmen, 28 j. en Emel- du de Rijck, 23 j. van Hulst; 21 Febr. Eduardus Verbst, 33 j. van Cliüge en Andrea van Gassen, 29 Geboorten: 20 Febr. Maria A. E. J., d. van P. Ph. de SmetVer schuren. is, reeds lang dood waanden. Ben groot aantal bezoeken en enige prettige logeerpartijen gedurende het week-end heeft Indra al achter de rug. Maar bovenaan de lijst staat toch „Oom Boon" in Den Haag, bij wie zij regelmatig komt en die ook op zijn beurt al menig reisje naar Amsterdam heeft ge maakt om zijn hervonden petekind enige gezellige uren te bereiden. Zaterdagmiddag zagen wg de even krasse als vrolijke oud-gezag- vcerdCr bij de uitgang van hel Haagse H. S.-station staan wach ten. Hij kwam Indra, die het week-end in Scheveilingen, by een haar nog onbekende vriendin van haar overleden moeder, zou door brengen, afhalen. Zondag was er 1>5 Kapitein Boon thuis een reünie van een aantal oud-passagiers, die bij Indra's geboorte ook op de „Indrapoera" reisden en die eich eveneens door de krantenberichten' met hem in verbinding hadden ge steld: zij wilden dat meisje, dat 23 jaar geleden het hele schip op stelten had gezet, nog weieens zien! De scheepsarts, die indertgd bij haar geboorte aanwezig was, Dr. Hagtingius en zgn vrouw, die toen nog verpleegster was op de „Indrapoera" hebben hun eerste „scheepsbaiby'' ook al by Kpt. Boon aan huis ontmoet. De dokter wist nog heel wat bij zonderheden over die geboorte-in-volle-zee te vertellen,. „Hij wist zich nog meer te herinneren dan ik", zegt Oom Boon met enige spijtigheid in z'n stem, waarop de dokter had ge zegd: „Dat komt, omdat ik U toen voor het eerst zenuwachtig heb gezien". En Kpt Boon con cludeerde: „Dank je de koekoeïf zoln wurm, dat midden op zee ineens geboren wordt is ook boel wat erger dan windkracht 9!" Dr. Hagtingius en zijn vrouw, die in de Achterhoek een welver diende rust genieten, laten daar voor hun oude dag een buitenhuis bouwen, dat nu „Indrapoera zal worden genoemd- Het reisje op de „Indrapoera" en de berichten daarover hebben dus heel wat zonneschijn en gezel, ligheid gebracht in het leven van het alleenstaande meisje Indra, dat haar dagen vrijwel uitsluitend sleet op een Amsterdams kantoor en in een Amsterdams pension. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maliën bekend: Dat by hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein, zowel voor gebruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, als voor gebruik elders, van AUGUSTTNU8 HEN- DRIKUS -MEERT, van beroep handelaar en caféhouder, wonende te Sas van Gent, voor het rechter en Inker benedenlokaal van het perceel Kanaalweg no. 48. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, lm™ ieder tegen het verlenen van dit verlof A schriftelgke bezwaren indienen by (Burgemeester en Wet houders. Terneuzen, 1 Maart 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, FTELLEGEN, Voorzitter, A. J. DEES, Secretaris. r te water kan *.L worden gemaakt: sr don wegvervoer. »n wachten tot de stand is gekomen r niet nemen, heeft er begrip Kamer voor een sing staat, nu de irpen tot verlaging inbare behandeling t zich bereid het ilit van in werking zullen uitlokken, e belastingontwer- ïld. ;r heeft zich be te bevorderen dat voor 1 Mei in be en genomen, ie beraadslagingen gesloten. motorrijtuigen - vet. kelen verdedigt de DE WETERING ndement, beogende der belast'ng voor ;t 200 pet. niet toe acht het stimuleren k van Dieselauto's GR erkent, dat Die- esparing opleveren. ;hafliosten zijn ho- inz.nemotoren. Spr r geen klemmende ;ijn om op het ver- heer Van de Wete- i. N DE WETERING ft zijn amendement- GR meent, dat men an de Dieselmotor ligen. Deze moto- voomamelijk voor uto's gebruikt. Bg zouden de wegen e kunnen gaan on- dan moet de belas- rhoogd worden we onderhoudskosten. ment-Van de Wete- stemming gebracht taken (30 tegen 30) d. A. en oen aantal olgende vergadering zal opnieuw worden behandeling wordt dorp reden met de tking van de Zuid- iele landbouwwerk- de Latifundia, op oze boerenarbeiders >ren tot opstand ge- rschillen worden op Communistische en ocratische ooöpera- :n dorp voegden hun laai, vee en land men tezamen om het rit genomen land te dun houten ploeg- getrokken door 2 os- de Christen-Demo- en van de communis- itieve boerderij, ïmimdstlsclxe en anti- he vakverbonden zgn omen en hebben ge il oproep tpt de land de regering gericht randeerd minimum ite van 2 mill, man da- or de toeren, verde- )0 acres braakliggend ïtracten en openbare hebben gezworen, laai hun verworven de steek zullen laten jeft zich beperkt tot aanmaning tot de iet land te verlaten,, loeren hi era? n geen n liet de politie hen rust. MAANDAG 6 MAART. Breskens 3.01 3.25 Terneuzen 3.36 4. Hansweert 4.16 4.40 Walsoorden 4.26 4.50 Zon- Mrt. Opk. Ond. 4 7.20 18 25 6 7.18 18.26 6 7.16 18.28 Maan- Opk. Ond. 18.38 7.37 20.07 7.49 VerDIlJI OIJ ue riunueio cu im,, ging het vrij van vrees voor roofridders in snel tempo met de arresleden bergafwaarts, door het smalle tunneltje en voorbij het Noorse kerkje, naar het hotel terug. Mogen wij de Tyroolse boeren geloven, dan is de „grote sneeuwval" thans begonnen. Wanneer die werkelijk inzet, zal die het skiën op de Galzig wel voor drie dagen onmogelijk 21.37. 8.01, maken en zullen de Prinsesjes wegens ujusgeuie». htoi Prins alle uitnodigingen voor een bezoek aan de filminrich tingen te Hollywood afgeslagen, en hij sprak de bewering in sommige bladen, „dat er voor Zijne Hoogheid een reeks ont vangsten in Hollywood" zou zijn georganiseerd, tegen. De enige verbintenis die de Prins wat dit betreft heeft aange gaan, is een diner, dat gister avond werd aangeboden door de heer Louis B. Mayer van de den de geologische en meteoro- gische gesteldheid, uiteraard een grote rol. De uitkomsten, waar toe ze kwamen, liggen tamelijk ver uit elkaar. In de tweede helft van de ne gentiende eeuw berekende een Duitse geograaf, uitgaande van enkele zeer dicht bevolkte ge bieden der aarde (b.v. Java), dat Australië met gemak 200 millioen mensen zou kunnen opnemen. Tot een veel lager eetal kwam later een medewer ker van het „Commonwealth scn'Hiie mjuai er ruiru **u r siutie up ue inaaisiai aan die men aanlegt. Als er 13 millioen mensen in Australië zouden kunnen leven naar de levens standaard, die in Amerika geldt, dan is er plaats 'voor 96 millioen mensen, die zich met het levenspeil van de Oost- EuroDese landen tevreden wil len stellen. En neemt men de levensstandaard van de Azia millioen mensen in Australië zouden kunnen leven. Later kwam hij echter tot de conclusie, dat de omstandig heden van Amerika niet voor Australië golden. Hij herzag zijn berekeningen en volgens zijn nieuwste schatting zou er in Australië plaats zijn voor 29 millioen mensen. Een Austra lische geograaf hield, behalve' tische landen "tot basis van zijn met de klimatologische ver- berekeningen, dan kunnen er houdingen, ook rekening met in Australië niet minder clan de bodemschatten van Australië I 127 millioen mensen leven! VAAR GOUDSCHIP. an de Britse marine naar Muil, ter hoogte >tse Westkust om te een Spaans galjoen. jaar geleden met 30 luden dukaten aan •nken zou zijn. Het ite deel uit van de mada. Velen hebben rmu iia.a.1 het goud gezocht. Voor de eerste maal doet thans de Britse marine mee. Zij be schouwt het werk als een goede oefening. HONGERSNOOD IN OMGE VING VAN SJANGHAI? Volgens te Hongkong ontvan gen berichten heerst in de omge ving van Sjanghai ernstige hon gersnood onder een millioen men sen. Boeren zouden daar hun vrouwen en kinderen verkopen oüi aan eten i<-oxnGH.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3